Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 maja 2014 r.
20:30
Edytuj ten wpis

Wycinka drzew w parku do prokuratury. Ratusz: Otworzymy stadion zgodnie z planem (wideo)

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
34 33 A A

W poniedziałek nie została wznowiona wycinka drzew w parku Ludowym. I nie wiadomo, kiedy się zacznie. Jeden z dojazdów do stadionu może powstać z opóźnieniem, ale urzędników to nie martwi. A we wtorek jakby nigdy nic drzewko w parku posadzić ma… prezydent RP

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Bronisław Komorowski ma pojawić się w parku Ludowym we wtorek około godz. 11.15. Posadzi tu Dąb Wolności. Później ma się spotkać z leśnikami.

Inne spotkania muszą sobie zaplanować śledczy. W poniedziałek, zgodnie z zapowiedziami, do prokuratury wpłynęło zawiadomienie w sprawie prowadzonej w parku Ludowym wycinki drzew pod dojazd do stadionu. Złożyła je miejska radna PiS, Małgorzata Suchanowska. - Gasimy zielone światło dla destrukcji - oświadczyła wczoraj dziennikarzom.

Wątpliwości dotyczą tego, czy wolno było wyciąć drzewa w okresie lęgowym ptaków. Miasto, które zleca budowę dojazdów do stadionu zapewniało, że na usuniętych drzewach nie było gniazd. Miał to stwierdzić zamówiony przez drogowców ornitolog. Gdy wokół wycinki wybuchł skandal, Ratusz zażądał pisemnych dowodów, że były takie oględziny.

- Jeszcze ich nie dostaliśmy - mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. - Wysłaliśmy ponaglenie.
Wycinka została wstrzymana na polecenie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, której inspektorzy byli na miejscu w zeszłą środę i stwierdzili, że na 20 drzewach, których nie zdążono wyciąć, mieszkają ptaki, w tym także chronione. Miasto zapowiadało, że prace będą wznowione w poniedziałek. Tak się jednak nie stało.

- Firma, której Zarząd Dróg i Mostów zlecił zaprojektowanie i budowę dróg musi teraz uzgodnić dalsze postępowanie z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska - mówi Krzyżanowska.

Jeśli RDOŚ nie zgodzi się na usunięcie drzew, wtedy drogowcy będą musieli wstrzymać się z ich wycinaniem aż do 1 września.

- Taki termin został wyznaczony w decyzji środowiskowej - mówi Krzyżanowska.

To mogłoby oznaczać znaczne opóźnienie budowy dojazdu biegnącego ul. Muzyczną. - Nawet, gdyby tak się stało, stadion otworzymy zgodnie z planem, we wrześniu, bo będzie też drugi dojazd od ul. Krochmalnej - dodaje Krzyżanowska.
Czytaj więcej o:

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mariusz / 10 maja 2014 o 19:59
0

A zaczeli juz budować most żeby dojechać od Muzycznej??? i zdążą do września......akurat!  Może będzie pontonowy ;-)))))

A sprawa wycinki rozejdzie sie po kosciach, jak zawsze....Bo to rzeczywiście był problem aby wyciąc je miesiąc wcześniej, taki urząd, takie państwo, tacy ludzie.......

Avatar
gosc / 7 maja 2014 o 20:32
0

moge sie zalozyc  ze ani  mpz  i wodrol  nie braly  w tej wycince   drzew w p.ludowym   tylko inna  firma  ????????    a koza co pisal to niech  idzie  do pacanowa  zaby  ganiac

Avatar
Gość / 7 maja 2014 o 15:12
0

I niech was nie zwiedzie wspierający Suchanowską głos tzw. ekologów. Oni i filozofowie razem z takimi "rajcami" jak pani S., wierzcie mi, są zakałą ludzkości.

Pseudoekologów powinno się powsadzać do kolonii karnych i odebrać im prawa głosu.

Avatar
Gość / 6 maja 2014 o 22:32
0
Mam nadzieję, że wyborcy zgaszą "zielone światło" takim "działaczom" jak p. Suchanowska. Ciekaw jestem, co sama konkretnie zrobiła dla miasta poza negowaniem wespół ze swym towarzystwem wzajemnej adoracji wszystkich inwestycji miejskich. Nie teraz, nie za tyle, nie to, nie tamto, za wcześnie, za późno, za drogo... . Tak wygląda "służba" radnych PiS dla miasta i jego mieszkańców. Nie wierzcie p. Suchanowskiej, że tak troszczy się o stan miejskiej zieleni, o ptaszki, żabki i inne stworzenia. Ta pani myśli tak naprawdę o sobie. Promuje siebie i swych kolesi. Każda okazja do "promowania" jest dobra, nawet wtedy, gdy promocja budzi śmiech lub irytację. I niech was nie zwiedzie wspierający Suchanowską głos tzw. ekologów. Oni i filozofowie razem z takimi "rajcami" jak pani S., wierzcie mi, są zakałą ludzkości.
Mam nadzieję, że wyborcy zgaszą "zielone światło" takim "działaczom" jak p. Suchanowska. Ciekaw jestem, co sama konkretnie zrobiła dla miasta poza negowaniem wespół ze swym towarzystwem wzajemnej adoracji wszystkich inwestycji miejskich. Nie teraz, nie za tyle, nie to, nie tamto, za wcześnie, za późno, za drogo... . Tak wygląda "służba" radnych PiS dla miasta i jego mieszkańców. Nie wierzcie p. Suchanowskiej, że tak troszczy się o stan miejskiej zieleni, o ptaszki, żabki i inne stworzenia. Ta pani myśli tak naprawdę o sobie. Promuje siebie i... rozwiń
Avatar
KOZA / 6 maja 2014 o 21:13
0

CIEKAWE CZY WODROL-LUBLIN> MPZ > KALINOWSKI NIE MACZAŁ W TYM PALUSZKÓW?

PO TYCH ŁAPÓWKACH W CZARNEJ OWCY, DRZEWA NA WALECZNYCH, PLACU LITEWSKIM - WSZYSTKO JEST MOŻLIWE !!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
Gość / 6 maja 2014 o 13:37
0

Dziennikarzom  nie chciało się jechać do parku ludowego i piszą  to co mówi pani Krzyżanowska , a nieprawdą jest że wycieli już przeszło 300 drzew , a zastało 20 . Byłam tam w niedziele i zobaczyłam tylko 20 pni po wyciętych drzewach ! Czyli 300 drzew  z gniazdami  czeka na wycinkę !

lewacki pseudoekologu i co z tego że są tam gniazda ? ptaki odlecą i tyle. Was ekoterrorystów powinno się zdelegalizować i surowo ukarać. Przez lewactwo pseudoekologiczne Polska jest dalej zacofanym krajem, bo nie można wyciąć zagrażającego życiu drzewa, bo mech! albo bo ptaki! To jest skandal ! Przez wasze ekoterrorystyczne działania nie wybudowano wielu dróg, obwodnic, Polska straciła ogromne miliardy euro, bo nastawiano niepotrzebnych ekranów, które "chronią" łąki czy lasy i przy każdej inwestycji trzeba było przez was zmieniać przebieg trasy, na o wiele droższy ! Wyprowadźcie się idioci do lasu i zostawcie normalnych ludzi w spokoju.

lewacki pseudoekologu i co z tego że są tam gniazda ? ptaki odlecą i tyle. Was ekoterrorystów powinno się zdelegalizować i surowo ukarać. Przez lewactwo pseudoekologiczne Polska jest dalej zacofanym krajem, bo nie można wyciąć zagrażającego życiu drzewa, bo mech! albo bo ptaki! To jest skandal ! Przez wasze ekoterrorystyczne działania nie wybudowano wielu dróg, obwodnic, Polska straciła ogromne miliardy euro, bo nastawiano niepotrzebnych ekranów, które "chronią" łąki czy lasy i przy każdej inwestycji trzeba było przez was zm... rozwiń

Avatar
Gość / 6 maja 2014 o 13:29
0

A kto wyśle prokuratorów z Lublina do Kraśnika, gdzie wycięto 231 drzew w parku powodując jego całkowitą dewastację? Nie były one takie rachityczne, jak te na zdjęciu powyżej.

W Kraśniku starostwo wydało zgodę na wycinkę drzew bez mrugnięcia powieką, nie dbając ani o zdanie mieszkańców ani ekologów.

ekoterroryści powinni mieć odebrane prawo głosu !

Avatar
Gość / 6 maja 2014 o 10:51
0

Nie wiem o co ta awantura skoro od dawna wiadomo, że Park Ludowy to dosłownie miejski szalet. Srają tam żule i menele, które w lecie tam koczują, szczególnie wzdłuż Bystrzycy. Drzewostan nie jest jakiś imponujący a miasto potrzebuje dróg i stadionu z prawdziwego zdarzenia. W niedzielę oglądałem w telewizji ligę żuzlową. Opłakany widok stadionu Motoru w telewizji sprawiał wrażenia, że zawody odbywają się na zagrodzie jakiejś wsi spod Cycowa. Lepiej wyciąć chory drzewostan i zasadzić dęby, klony i buki a cały Ludowy odrestaurować, łącznie z ścieżką rowerową. 

dobrze to wszystko ująłeś, zgadzam się ze wszystkim co napisałeś

dobrze to wszystko ująłeś, zgadzam się ze wszystkim co napisałeś

rozwiń
Avatar
Majdan / 6 maja 2014 o 10:28
0

Miasto potrzebuje parków.

Ta droga ma prowadzic akurat do jednej z najbardziej bezsensownych inwestycji w Lublinie jaka jest nikomu niepotrzebny stadion, wiec komunikacji w zaden sposob nie usprawni.

Zuko ze swoja paczka zachowal sie, nie dosc ze jak szkodnik, to jeszcze jak cham i cwaniaczek i bardzo dobrze, ze go ktos zlapal za ucho - i jest mi wszystko jedno czy to z PiS,SLD czy TR.

Avatar
schaboszczak / 6 maja 2014 o 10:16
0

PO co komu PO? PO co komu ten stadion? Kibole mogą napieprzać się między sobą na ustawkach poza miastem. Chyba, że mają tu być organizowane koncerty niejakiej Madonny do których PO będzie dopłacała miliony z naszych podatków. Szkoda drzew, szkoda parku. POgonić trzeba to towarzy(do)stwo w wyborach!

Nie kibole, tylko lubelska patriotyczna młodzież - naturalny elektorat PiS. Zapomniałeś już jakie przyjęcie w Lublinie zgotowali Tuskowi przy następnych wyborach??? Ty się zastanów co PiSzesz, PiSmaku!!!

Nie kibole, tylko lubelska patriotyczna młodzież - naturalny elektorat PiS. Zapomniałeś już jakie przyjęcie w Lublinie zgotowali Tuskowi przy następnych wyborach??? Ty się zastanów co PiSzesz, PiSmaku!!!

rozwiń
Avatar
Mariusz / 10 maja 2014 o 19:59
0

A zaczeli juz budować most żeby dojechać od Muzycznej??? i zdążą do września......akurat!  Może będzie pontonowy ;-)))))

A sprawa wycinki rozejdzie sie po kosciach, jak zawsze....Bo to rzeczywiście był problem aby wyciąc je miesiąc wcześniej, taki urząd, takie państwo, tacy ludzie.......

Avatar
gosc / 7 maja 2014 o 20:32
0

moge sie zalozyc  ze ani  mpz  i wodrol  nie braly  w tej wycince   drzew w p.ludowym   tylko inna  firma  ????????    a koza co pisal to niech  idzie  do pacanowa  zaby  ganiac

Avatar
Gość / 7 maja 2014 o 15:12
0

I niech was nie zwiedzie wspierający Suchanowską głos tzw. ekologów. Oni i filozofowie razem z takimi "rajcami" jak pani S., wierzcie mi, są zakałą ludzkości.

Pseudoekologów powinno się powsadzać do kolonii karnych i odebrać im prawa głosu.

Avatar
Gość / 6 maja 2014 o 22:32
0
Mam nadzieję, że wyborcy zgaszą "zielone światło" takim "działaczom" jak p. Suchanowska. Ciekaw jestem, co sama konkretnie zrobiła dla miasta poza negowaniem wespół ze swym towarzystwem wzajemnej adoracji wszystkich inwestycji miejskich. Nie teraz, nie za tyle, nie to, nie tamto, za wcześnie, za późno, za drogo... . Tak wygląda "służba" radnych PiS dla miasta i jego mieszkańców. Nie wierzcie p. Suchanowskiej, że tak troszczy się o stan miejskiej zieleni, o ptaszki, żabki i inne stworzenia. Ta pani myśli tak naprawdę o sobie. Promuje siebie i swych kolesi. Każda okazja do "promowania" jest dobra, nawet wtedy, gdy promocja budzi śmiech lub irytację. I niech was nie zwiedzie wspierający Suchanowską głos tzw. ekologów. Oni i filozofowie razem z takimi "rajcami" jak pani S., wierzcie mi, są zakałą ludzkości.
Mam nadzieję, że wyborcy zgaszą "zielone światło" takim "działaczom" jak p. Suchanowska. Ciekaw jestem, co sama konkretnie zrobiła dla miasta poza negowaniem wespół ze swym towarzystwem wzajemnej adoracji wszystkich inwestycji miejskich. Nie teraz, nie za tyle, nie to, nie tamto, za wcześnie, za późno, za drogo... . Tak wygląda "służba" radnych PiS dla miasta i jego mieszkańców. Nie wierzcie p. Suchanowskiej, że tak troszczy się o stan miejskiej zieleni, o ptaszki, żabki i inne stworzenia. Ta pani myśli tak naprawdę o sobie. Promuje siebie i... rozwiń
Avatar
KOZA / 6 maja 2014 o 21:13
0

CIEKAWE CZY WODROL-LUBLIN> MPZ > KALINOWSKI NIE MACZAŁ W TYM PALUSZKÓW?

PO TYCH ŁAPÓWKACH W CZARNEJ OWCY, DRZEWA NA WALECZNYCH, PLACU LITEWSKIM - WSZYSTKO JEST MOŻLIWE !!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
Gość / 6 maja 2014 o 13:37
0

Dziennikarzom  nie chciało się jechać do parku ludowego i piszą  to co mówi pani Krzyżanowska , a nieprawdą jest że wycieli już przeszło 300 drzew , a zastało 20 . Byłam tam w niedziele i zobaczyłam tylko 20 pni po wyciętych drzewach ! Czyli 300 drzew  z gniazdami  czeka na wycinkę !

lewacki pseudoekologu i co z tego że są tam gniazda ? ptaki odlecą i tyle. Was ekoterrorystów powinno się zdelegalizować i surowo ukarać. Przez lewactwo pseudoekologiczne Polska jest dalej zacofanym krajem, bo nie można wyciąć zagrażającego życiu drzewa, bo mech! albo bo ptaki! To jest skandal ! Przez wasze ekoterrorystyczne działania nie wybudowano wielu dróg, obwodnic, Polska straciła ogromne miliardy euro, bo nastawiano niepotrzebnych ekranów, które "chronią" łąki czy lasy i przy każdej inwestycji trzeba było przez was zmieniać przebieg trasy, na o wiele droższy ! Wyprowadźcie się idioci do lasu i zostawcie normalnych ludzi w spokoju.

lewacki pseudoekologu i co z tego że są tam gniazda ? ptaki odlecą i tyle. Was ekoterrorystów powinno się zdelegalizować i surowo ukarać. Przez lewactwo pseudoekologiczne Polska jest dalej zacofanym krajem, bo nie można wyciąć zagrażającego życiu drzewa, bo mech! albo bo ptaki! To jest skandal ! Przez wasze ekoterrorystyczne działania nie wybudowano wielu dróg, obwodnic, Polska straciła ogromne miliardy euro, bo nastawiano niepotrzebnych ekranów, które "chronią" łąki czy lasy i przy każdej inwestycji trzeba było przez was zm... rozwiń

Avatar
Gość / 6 maja 2014 o 13:29
0

A kto wyśle prokuratorów z Lublina do Kraśnika, gdzie wycięto 231 drzew w parku powodując jego całkowitą dewastację? Nie były one takie rachityczne, jak te na zdjęciu powyżej.

W Kraśniku starostwo wydało zgodę na wycinkę drzew bez mrugnięcia powieką, nie dbając ani o zdanie mieszkańców ani ekologów.

ekoterroryści powinni mieć odebrane prawo głosu !

Avatar
Gość / 6 maja 2014 o 10:51
0

Nie wiem o co ta awantura skoro od dawna wiadomo, że Park Ludowy to dosłownie miejski szalet. Srają tam żule i menele, które w lecie tam koczują, szczególnie wzdłuż Bystrzycy. Drzewostan nie jest jakiś imponujący a miasto potrzebuje dróg i stadionu z prawdziwego zdarzenia. W niedzielę oglądałem w telewizji ligę żuzlową. Opłakany widok stadionu Motoru w telewizji sprawiał wrażenia, że zawody odbywają się na zagrodzie jakiejś wsi spod Cycowa. Lepiej wyciąć chory drzewostan i zasadzić dęby, klony i buki a cały Ludowy odrestaurować, łącznie z ścieżką rowerową. 

dobrze to wszystko ująłeś, zgadzam się ze wszystkim co napisałeś

dobrze to wszystko ująłeś, zgadzam się ze wszystkim co napisałeś

rozwiń
Avatar
Majdan / 6 maja 2014 o 10:28
0

Miasto potrzebuje parków.

Ta droga ma prowadzic akurat do jednej z najbardziej bezsensownych inwestycji w Lublinie jaka jest nikomu niepotrzebny stadion, wiec komunikacji w zaden sposob nie usprawni.

Zuko ze swoja paczka zachowal sie, nie dosc ze jak szkodnik, to jeszcze jak cham i cwaniaczek i bardzo dobrze, ze go ktos zlapal za ucho - i jest mi wszystko jedno czy to z PiS,SLD czy TR.

Avatar
schaboszczak / 6 maja 2014 o 10:16
0

PO co komu PO? PO co komu ten stadion? Kibole mogą napieprzać się między sobą na ustawkach poza miastem. Chyba, że mają tu być organizowane koncerty niejakiej Madonny do których PO będzie dopłacała miliony z naszych podatków. Szkoda drzew, szkoda parku. POgonić trzeba to towarzy(do)stwo w wyborach!

Nie kibole, tylko lubelska patriotyczna młodzież - naturalny elektorat PiS. Zapomniałeś już jakie przyjęcie w Lublinie zgotowali Tuskowi przy następnych wyborach??? Ty się zastanów co PiSzesz, PiSmaku!!!

Nie kibole, tylko lubelska patriotyczna młodzież - naturalny elektorat PiS. Zapomniałeś już jakie przyjęcie w Lublinie zgotowali Tuskowi przy następnych wyborach??? Ty się zastanów co PiSzesz, PiSmaku!!!

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 0 0

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 9

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 0

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 16 8

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 0 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

MKS Perła Lublin już trenuje
galeria

MKS Perła Lublin już trenuje 1 1

Superliga piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin ma za sobą pierwszy trening. W poniedziałek w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich ćwiczyło 14 zawodniczek. Walentyna Nieściaruk i Gabriela Besen na razie trenowały indywidualnie

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę 33 3

Recydywista z Łęcznej zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę. Wpadł w szał po tym, jak wymieszał alkohol z lekami – wynika z akt sprawy. Ofiara przeżyła tylko dzięki interwencji świadka i policjantów.

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę 0 3

Jest firma, która chce sprowadzać z Kanady surowiec do wytwarzania marihuany medycznej. Złożyła już wniosek o rejestrację, ale do aptek lek szybko nie trafi.

Centralny Plac Zabaw. Zapisz się na warsztaty

Centralny Plac Zabaw. Zapisz się na warsztaty 2 0

Co Gdzie Kiedy. Za niecałe dwa tygodnie (28 lipca) na placu przed Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) startuje Centralny Plac Zabaw. – W tym roku razem z wami chcemy otworzyć nowy rozdział naszego projektu – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.