Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 grudnia 2010 r.
17:04
Edytuj ten wpis

Wygrał życie. Czeka teraz na długą i kosztowną rehabilitację

0 12 A A

17-letni Adrian Adamczyk z Niedrzwicy Dużej jedną walkę już stoczył: o życie. Teraz trwa kolejna, o odzyskanie przytomności. Szanse zwiększa dodatkowa rehabilitacja i ćwiczenia, ale to kosztuje.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Chłopiec jest wydolny oddechowo i krążeniowo, je, może też siedzieć – mówi dr Sławomir Zaborek, który opiekuje się Adrianem. – Jest z nim ograniczony kontakt. Staramy się zapobiec przykurczom w rękach i w nogach.

4 października w Niedrzwicy Dużej koło Lublina jechał motocyklem z kolegą. Kierujący volkswagenem wymusił pierwszeństwo i zderzył się z jednośladem. Dwaj 17-latkowie w ciężkim stanie trafili do szpitala.

– Zaraz po wypadku przybiegł do nas kolega syna i powiedział, że chłopców zabrał helikopter. Pomyślałem o najgorszym… – mówi łamiącym się głosem Roman Adamczyk, ojciec Adriana. Kolega Adriana, niestety, nie przeżył.

On, z urazem głowy, trafił do szpitala przy ul. Staszica w Lublinie. Kiedy jego stan poprawił się, został przewieziony do szpitala przy ul. Jaczewskiego. Od 3 tygodni jest pacjentem oddziału ortopedii i rehabilitacji. Od wypadku – mimo starań lekarzy – nie odzyskał przytomności.

Rodzina myśli o umieszczeniu go w specjalistycznej klinice. – Chcieliśmy, by Adrian trafił do placówki w Bydgoszczy albo w Krakowie, gdzie wybudzają pacjentów. To jednak kosztuje – dodaje pan Roman.



Pieniądze zbierają m.in. znajomi nastolatka. Była już zbiórka do puszek przed kościołem. A 16 stycznia w ośrodku kultury w Niedrzwicy Dużej odbędzie się impreza charytatywna na rzecz chłopca. Z inicjatywą wyszły koleżanki 17-latka.

– Chcemy pomóc w zebraniu pieniędzy na rehabilitację Adriana. To, co go spotkało, mogło się przydarzyć każdemu z nas – mówi Magdalena Niezgoda, jedna z inicjatorek akcji.

– Planujemy aukcję przedmiotów i koncert. Napisaliśmy już do Budki Suflera i Braci – wyjaśnia Bartłomiej Bednarz z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej.

Na pewno wystąpi Magda Welc. Rodzina zwyciężczyni programu "Mam talent” planuje też przekazanie przedmiotów na aukcję. – Na pewno znajdziemy rzeczy związane z programem – zapowiada Barbara Welc, mama utalentowanej 12-latki.

Przed wypadkiem Adrian trenował piłkę nożną. Wszyscy – także jego trener – wierzą, że chłopiec wróci do zdrowia. – Należy mu się druga szansa – stwierdza Marcin Goździołko, szkoleniowiec Orionu Niedrzwica.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Dani334 / 12 marca 2011 o 20:55
0
[quote name='saidzlostow' timestamp='1293749963' post='414276']
A ja wygralem w Milionerii 10 tysiakow!! JUPI!
[/quote]
A kogo to obchodzi ?? ;(
Avatar
kermit / 31 grudnia 2010 o 14:24
0
[quote name='szmelc' timestamp='1293790029' post='414392']
Niech mu Madzia Welc pomoże, taka skromna i ofiarna. CHyba, że to tylko na pokaz.
[/quote]

idiota!
Avatar
Antblef / 31 grudnia 2010 o 11:44
0
[quote name='szmelc' timestamp='1293790029' post='414392']
Niech mu Madzia Welc pomoże, taka skromna i ofiarna. CHyba, że to tylko na pokaz.
[/quote]
Kim jesteś to się bardzo wymownie przedstawiłeś....pogratulować samooceny,odważna i trafna
obywatelu "szmelc".
Avatar
Antyblef / 31 grudnia 2010 o 11:39
0
Trzeba się spieszyć z pomocą bo Kopaczowa może zamknąć te placówki w Bydgoszczy i Krakowie a wtedy już nam zostanie tylko nadzieja,że jakiś doktor Wilczur się pojawi albo Serwinka.Proszę nie odczytać opatrznie tej dygresji bo współczuję i rodzinie jak i samemu
chłopcu. W ten sposób chcę zapytać jak długo rządzący będą czytali konstytucję w części gdzie to obywatel ma obowiązki ale już jak w tym przypadku -Art.68 i 69 Ustawy Zasadniczej traci na swojej mocy. Ile jeszcze ubezpieczyciele będą się ślizgać na coraz większej armii Owsiaków...(z niskim pokłonem dla tej osoby)?
To takiej Polski chcieliśmy gdzie banda oszołomów bierze milionowe odprawy z państwowej kasy a na leczenie takich ludzi trzeba kwestować ?.W głowie się nie mieści żeby życie człowieka zależało od pogody i łaskawości ofiarodawców .....nieeee -chociaż sam jak będę miał okazję to wspomogę.
Trzeba się spieszyć z pomocą bo Kopaczowa może zamknąć te placówki w Bydgoszczy i Krakowie a wtedy już nam zostanie tylko nadzieja,że jakiś doktor Wilczur się pojawi albo Serwinka.Proszę nie odczytać opatrznie tej dygresji bo współczuję i rodzinie jak i samemu
chłopcu. W ten sposób chcę zapytać jak długo rządzący będą czytali konstytucję w części gdzie to obywatel ma obowiązki ale już jak w tym przypadku -Art.68 i 69 Ustawy Zasadniczej traci na swojej mocy. Ile jeszcze ubezpieczyciele będą się ślizgać na coraz większej armii Owsiaków..... rozwiń
Avatar
Ola / 31 grudnia 2010 o 11:39
0
Tak Dokładnie!
Avatar
Ola / 31 grudnia 2010 o 11:36
0
[quote name='aga' timestamp='1293791051' post='414408']
Jakbyś nie był analfabetą to byś zauważył, że mu pomoże. Po za tym Magda zasponsorowała wózki inwalidzkie dla dzieciaków z sąsiedztwa. Ona się trochę napracowała nad tym żeby mieć pieniądze i odważyła się wziąć udział w programie Tobie też nikt nie bronił, trzeba było iść wygrać a nie najeżdzać teraz na małą dziewczynkę bo zazdrość zżera!
[/quote]
Avatar
aga / 31 grudnia 2010 o 11:24
0
[quote name='szmelc' timestamp='1293790029' post='414392']
Niech mu Madzia Welc pomoże, taka skromna i ofiarna. CHyba, że to tylko na pokaz.
[/quote]
Jakbyś nie był analfabetą to byś zauważył, że mu pomoże. Po za tym Magda zasponsorowała wózki inwalidzkie dla dzieciaków z sąsiedztwa. Ona się trochę napracowała nad tym żeby mieć pieniądze i odważyła się wziąć udział w programie Tobie też nikt nie bronił, trzeba było iść wygrać a nie najeżdzać teraz na małą dziewczynkę bo zazdrość zżera!
Avatar
szmelc / 31 grudnia 2010 o 11:07
0
Niech mu Madzia Welc pomoże, taka skromna i ofiarna. CHyba, że to tylko na pokaz.
Avatar
P. / 31 grudnia 2010 o 10:06
0
<3
Avatar
saidzlostow / 30 grudnia 2010 o 23:59
0
A ja wygralem w Milionerii 10 tysiakow!! JUPI!
Avatar
Dani334 / 12 marca 2011 o 20:55
0
[quote name='saidzlostow' timestamp='1293749963' post='414276']
A ja wygralem w Milionerii 10 tysiakow!! JUPI!
[/quote]
A kogo to obchodzi ?? ;(
Avatar
kermit / 31 grudnia 2010 o 14:24
0
[quote name='szmelc' timestamp='1293790029' post='414392']
Niech mu Madzia Welc pomoże, taka skromna i ofiarna. CHyba, że to tylko na pokaz.
[/quote]

idiota!
Avatar
Antblef / 31 grudnia 2010 o 11:44
0
[quote name='szmelc' timestamp='1293790029' post='414392']
Niech mu Madzia Welc pomoże, taka skromna i ofiarna. CHyba, że to tylko na pokaz.
[/quote]
Kim jesteś to się bardzo wymownie przedstawiłeś....pogratulować samooceny,odważna i trafna
obywatelu "szmelc".
Avatar
Antyblef / 31 grudnia 2010 o 11:39
0
Trzeba się spieszyć z pomocą bo Kopaczowa może zamknąć te placówki w Bydgoszczy i Krakowie a wtedy już nam zostanie tylko nadzieja,że jakiś doktor Wilczur się pojawi albo Serwinka.Proszę nie odczytać opatrznie tej dygresji bo współczuję i rodzinie jak i samemu
chłopcu. W ten sposób chcę zapytać jak długo rządzący będą czytali konstytucję w części gdzie to obywatel ma obowiązki ale już jak w tym przypadku -Art.68 i 69 Ustawy Zasadniczej traci na swojej mocy. Ile jeszcze ubezpieczyciele będą się ślizgać na coraz większej armii Owsiaków...(z niskim pokłonem dla tej osoby)?
To takiej Polski chcieliśmy gdzie banda oszołomów bierze milionowe odprawy z państwowej kasy a na leczenie takich ludzi trzeba kwestować ?.W głowie się nie mieści żeby życie człowieka zależało od pogody i łaskawości ofiarodawców .....nieeee -chociaż sam jak będę miał okazję to wspomogę.
Trzeba się spieszyć z pomocą bo Kopaczowa może zamknąć te placówki w Bydgoszczy i Krakowie a wtedy już nam zostanie tylko nadzieja,że jakiś doktor Wilczur się pojawi albo Serwinka.Proszę nie odczytać opatrznie tej dygresji bo współczuję i rodzinie jak i samemu
chłopcu. W ten sposób chcę zapytać jak długo rządzący będą czytali konstytucję w części gdzie to obywatel ma obowiązki ale już jak w tym przypadku -Art.68 i 69 Ustawy Zasadniczej traci na swojej mocy. Ile jeszcze ubezpieczyciele będą się ślizgać na coraz większej armii Owsiaków..... rozwiń
Avatar
Ola / 31 grudnia 2010 o 11:39
0
Tak Dokładnie!
Avatar
Ola / 31 grudnia 2010 o 11:36
0
[quote name='aga' timestamp='1293791051' post='414408']
Jakbyś nie był analfabetą to byś zauważył, że mu pomoże. Po za tym Magda zasponsorowała wózki inwalidzkie dla dzieciaków z sąsiedztwa. Ona się trochę napracowała nad tym żeby mieć pieniądze i odważyła się wziąć udział w programie Tobie też nikt nie bronił, trzeba było iść wygrać a nie najeżdzać teraz na małą dziewczynkę bo zazdrość zżera!
[/quote]
Avatar
aga / 31 grudnia 2010 o 11:24
0
[quote name='szmelc' timestamp='1293790029' post='414392']
Niech mu Madzia Welc pomoże, taka skromna i ofiarna. CHyba, że to tylko na pokaz.
[/quote]
Jakbyś nie był analfabetą to byś zauważył, że mu pomoże. Po za tym Magda zasponsorowała wózki inwalidzkie dla dzieciaków z sąsiedztwa. Ona się trochę napracowała nad tym żeby mieć pieniądze i odważyła się wziąć udział w programie Tobie też nikt nie bronił, trzeba było iść wygrać a nie najeżdzać teraz na małą dziewczynkę bo zazdrość zżera!
Avatar
szmelc / 31 grudnia 2010 o 11:07
0
Niech mu Madzia Welc pomoże, taka skromna i ofiarna. CHyba, że to tylko na pokaz.
Avatar
P. / 31 grudnia 2010 o 10:06
0
<3
Avatar
saidzlostow / 30 grudnia 2010 o 23:59
0
A ja wygralem w Milionerii 10 tysiakow!! JUPI!
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń 0 0

Każdy kto w tym roku będzie chciał zobaczyć aukcję Pride of Poland będzie musiał zapłacić za zaproszenie. I to nie mało. Organizatorzy właśnie podali, że zaproszenie kosztować będzie 450 zł.

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić
Alarm 24

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić 10 2

Do zdarzenia doszło w Zemborzycach Tereszyńskich na drodze krajowej nr 19 pod Lublinem.

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie
22 września 2018, 16:00

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 22 września o godz. 16 i 20 w Teatrze Starym (ul. Jezuicka) wystąpią artyści z Narodowego Starego Teatru w Krakowie ze spektaklem Szewcy.

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin!

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin! 56 10

To prawdziwy hit tego lata! Kontrakt z żółto-biało-niebieskimi podpisał były zawodnik Górnika Łęczna, Grzegorz Bonin

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna 0 0

PIŁKARSKA II LIGA W sobotę Górnik Łęczna rozegra pierwszy mecz nowego sezonu gdzie w Wejherowie zagra z tamtejszym Gryfem. Na kilka dni przed tym spotkaniem do klubu dołączyło dwóch zawodników, którzy mają stanowić o sile ofensywnej zielono-czarnych

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje
film

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje 23 14

Czy 10 jednohektarowych plantacji ekologicznych malin na Ukrainie zniszczy polskie rolnictwo? Poseł Jarosław Sachajko twierdzi, że tak właśnie się stanie. I wypomina marszałkowi objęcie tej inicjatywy honorowym patronatem.

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne 0 2

Miasto chce wprowadzić szlabany na nowo powstałym parkingu przy urzędzie miasta.

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna"
galeria

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna" 3 2

Prokuratura ponownie zbada sprawę budowy szkoły w Kazimierzu Dolnym. Chodzi o nieprawidłowości przy przetargu oraz zabezpieczeniu pobliskiej skarpy. Pierwsze postępowanie w tej sprawie umorzono.

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3
20 lipca 2018, 21:00

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek i sobotę (20-21 lipca, godz. 21) w kinie plenerowym przy ul. Królewskiej 3 odbędą się projekcje filmów Włóczęgi i Dwie korony.

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta 7 19

Doniesienie do prokuratury składa przedsiębiorca, któremu Centrum Kultury wypowiedziało umowę najmu pomieszczeń na lokal gastronomiczny „Szklarnia”. Sugeruje, że stał za tym zastępca prezydenta. – Nie było takich nacisków – mówi dyrektor CK. I tłumaczy, że przedsiębiorca po prostu naruszył zasady współpracy

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie
20 lipca 2018, 19:00

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Zabytkowych Podziemiach w Nałęczowie (ul. Lipowa 27) odbędzie się wyjątkowy koncert przebojów Anny Jantar z udziałem Anny Kostkiewicz i Fryderyka Pieńkosia.

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha 133 4

Mężczyzna, który biegał nago po al. Tysiąclecia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 32-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Biegając bez ubrania po ulicy chciał zaimponować swojej dziewczynie.

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 2 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 3

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 22 19

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!