Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 maja 2015 r.
11:19

Wypadek na ścieżce rowerowej w Lublinie: Nieprzytomny mężczyzna przewieziony do szpitala

Autor: Zdjęcie autora aa KWP Lublin
0 16 A A
Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

Jedna osoba została ranna w wyniku zderzenia się rowerzystów przy ul. Zembrzyckiej w Lublinie. Do wypadku doszło wczoraj na ścieżce rowerowej około godz. 18. Nieprzytomny mężczyzna został zabrany do szpitala.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów 27-letni rowerzysta jechał od strony zalewu w kierunku ulicy Diamentowej – opisuje kom. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik lubelskiej policji. – Z przeciwnego kierunku jechała 42-letnia kobieta. Rowerzyści zderzyli się, prawdopodobnie zaczepili się kierownicami. Młody mieszkaniec Lublina nieprzytomny z urazem głowy został zabrany do szpitala. Kobieta doznała ogólnych potłuczeń.

Ustalaniem okoliczności zdarzenia zajmują się policjanci.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 22:52
0
NIE wiem po co te komentarze bliscy to przezywają. w ciagu dnia dochodzi do wielu zderzeń miedzy rowerzystami. Tutaj zawiniła. Karetka i pan ratownik który miał wyje***** na to co się stało!!!
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 17:11
0
[*] Seba [*]
Avatar
Gość / 9 czerwca 2015 o 08:43
0
Do Zenona. Smutne to wszystko a najsmutniejsze niestety to, że chłopak nie przeżyje bo już praktycznie nie ma szans.
Avatar
Tomek / 1 czerwca 2015 o 20:23
0

Jeżdżą jak wariaci,aż strach iść z dzieckiem po chodniku i takie to są skutki rowerowej brawury!

Przecież oni jechali po ścieżce rowerowej.

Avatar
zenon / 1 czerwca 2015 o 18:08
0

Następnym razem niech się lepiej trzyma kierownicy :) albo nie zapier...ala tak, to nie będzie musiał się trzymać.

Byłem świadkiem, nie samego zdarzenia, ale akcji ratowniczej, tuż po wypadku. Chłopak, ofiara wypadku, musiał mocno uderzyć głową o asfalt, nie wiadomo w jakiej pozycji, możliwe że w pozycji podobnej jak przy nieudanym skoku do wody. Chciałbym tutaj wyrazić mój ogromny szacunek dla mężczyzny, który ostrożnie podtrzymywał głowę chłopaka na swojej dłoni, aby twarzą nie leżał na wilgotnym asfalcie.  Chłopak był ułożony bardzo fachowo na boku, w tzw. pozycji bezpiecznej. Był lekko siny na twarzy i był nieprzytomny, oddychał równomiernie. Dziewczyna, która klęczała obok, kontrolowała mu puls. Było kilku gapiów, min. ja. Sytuacja była opanowana i pod kontrolą. Nieco z boku, na asfalcie leżał rower tego chłopaka. Nie znam się aż tak na rowerach, ale wydaje mi się, że był wypasiony. Po stroju chłopaka też można było odczytać, że jeździ nie od dziś. Zabrakło jednego - kasku. Na pewno złagodziłby uderzenie. Jechał od strony Zalewu, miał lekko z górki. 42 letnia kobieta, z którą się zderzył, jechała pod górkę, pokonywała jej końcowy odcinek, pewnie była zmęczona, jak znam życie mogła się zachwiać. Chłopak tego nie przewidział, raczej jechał szybko.  Czekaliśmy na karetkę, po którą ktoś wcześniej zadzwonił. Widok był poruszający, gdy się patrzyło, jak ci dwoje obcych ludzi troskliwie opiekują się nieprzytomnym chłopakiem. Niestety, czar prysł, gdy przyjechała karetka, z której wyszedł leniwym krokiem, pan ratownik medyczny i podchodząc zapytał  spokojnym głosem "co tutaj się stało?". Ktoś odpowiedział "zderzenie rowerzystów". Ratownik przykucnął przy głowie chłopaka, ujął ją w dłonie i zaczął ją oglądać, skręcając głowę chłopca w szyi raz w lewo, a potem głowa sama bezwładnie, w prawo poleciała, bo nieporadnie i niedbale była uchwycona przez ratownika. Ciarki mnie przeszły widząc to odruchowo wrzasnąłem 2 razy "załóż mu kołnierz", po czym ratownik powiedział do stojącego obok, drugiego pana ratownika, "daj no kołnierz", nie wiem czy wskutek  mojej "podpowiedzi", czy wskutek zajarzenia szarych komórek u pana ratownika. Po założeniu kołnierza przyniesiono nosze i ułożono fachowo chłopca na noszach, przekręcając go na wznak. Następnie przez chwilę panowie ratownicy zaczęli się naradzać i wydawać dyspozycje, kto i z której strony ma złapać nosze i nieść, gdy tymczasem dziewczyna badająca wcześniej puls zaczęła alarmować: "panowie, ale on teraz nie oddycha na plecach, może język przeszkadza", na co panowie spojrzeli na lekko sinego pacjenta i odpowiedzieli "już już niesiemy do karetki". Widziałem, jak szczęśliwie udało im się włożyć nosze do karetki wraz z pacjentem. Karetka ruszyła na sygnale po kilkunastu minutach, pewnie go zaintubowano i podłączono mu kroplówki, a mnie się włos na głowie zjeżył.
 

Byłem świadkiem, nie samego zdarzenia, ale akcji ratowniczej, tuż po wypadku. Chłopak, ofiara wypadku, musiał mocno uderzyć głową o asfalt, nie wiadomo w jakiej pozycji, możliwe że w pozycji podobnej jak przy nieudanym skoku do wody. Chciałbym tutaj wyrazić mój ogromny szacunek dla mężczyzny, który ostrożnie podtrzymywał głowę chłopaka na swojej dłoni, aby twarzą nie leżał na wilgotnym asfalcie.  Chłopak był ułożony bardzo fachowo na boku, w tzw. pozycji bezpiecznej. Był lekko siny na twarzy i był nieprzytomny, oddychał... rozwiń

Avatar
arecki / 1 czerwca 2015 o 11:35
0

Trzymaj sie Seba!!!

Następnym razem niech się lepiej trzyma kierownicy :) albo nie zapier...ala tak, to nie będzie musiał się trzymać.

Avatar
Gość / 1 czerwca 2015 o 09:21
0
Jeżdżą jak wariaci,aż strach iść z dzieckiem po chodniku i takie to są skutki rowerowej brawury!
Avatar
Gość / 31 maja 2015 o 18:09
0
te matoły rowerowe szaleją głównie na chodnikach,a policja i SM ma to w d...bo ROWER MIEJSKI to "sukces" żóka.No to przecież nie będą ścigać rowerzystów na chodnikach...
Avatar
Gość / 31 maja 2015 o 16:38
0
Ja myślę, że powinni wprowadzić obowiązek używania świateł do jazdy dziennej dla wszystkich rowerzystów i postawić parę fotoradarów na ścieżkach rowerowych, to powinno załatwić sprawę
Avatar
Gość / 31 maja 2015 o 14:24
0
Trzymaj sie Seba!!!
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 22:52
0
NIE wiem po co te komentarze bliscy to przezywają. w ciagu dnia dochodzi do wielu zderzeń miedzy rowerzystami. Tutaj zawiniła. Karetka i pan ratownik który miał wyje***** na to co się stało!!!
Avatar
Gość / 11 czerwca 2015 o 17:11
0
[*] Seba [*]
Avatar
Gość / 9 czerwca 2015 o 08:43
0
Do Zenona. Smutne to wszystko a najsmutniejsze niestety to, że chłopak nie przeżyje bo już praktycznie nie ma szans.
Avatar
Tomek / 1 czerwca 2015 o 20:23
0

Jeżdżą jak wariaci,aż strach iść z dzieckiem po chodniku i takie to są skutki rowerowej brawury!

Przecież oni jechali po ścieżce rowerowej.

Avatar
zenon / 1 czerwca 2015 o 18:08
0

Następnym razem niech się lepiej trzyma kierownicy :) albo nie zapier...ala tak, to nie będzie musiał się trzymać.

Byłem świadkiem, nie samego zdarzenia, ale akcji ratowniczej, tuż po wypadku. Chłopak, ofiara wypadku, musiał mocno uderzyć głową o asfalt, nie wiadomo w jakiej pozycji, możliwe że w pozycji podobnej jak przy nieudanym skoku do wody. Chciałbym tutaj wyrazić mój ogromny szacunek dla mężczyzny, który ostrożnie podtrzymywał głowę chłopaka na swojej dłoni, aby twarzą nie leżał na wilgotnym asfalcie.  Chłopak był ułożony bardzo fachowo na boku, w tzw. pozycji bezpiecznej. Był lekko siny na twarzy i był nieprzytomny, oddychał równomiernie. Dziewczyna, która klęczała obok, kontrolowała mu puls. Było kilku gapiów, min. ja. Sytuacja była opanowana i pod kontrolą. Nieco z boku, na asfalcie leżał rower tego chłopaka. Nie znam się aż tak na rowerach, ale wydaje mi się, że był wypasiony. Po stroju chłopaka też można było odczytać, że jeździ nie od dziś. Zabrakło jednego - kasku. Na pewno złagodziłby uderzenie. Jechał od strony Zalewu, miał lekko z górki. 42 letnia kobieta, z którą się zderzył, jechała pod górkę, pokonywała jej końcowy odcinek, pewnie była zmęczona, jak znam życie mogła się zachwiać. Chłopak tego nie przewidział, raczej jechał szybko.  Czekaliśmy na karetkę, po którą ktoś wcześniej zadzwonił. Widok był poruszający, gdy się patrzyło, jak ci dwoje obcych ludzi troskliwie opiekują się nieprzytomnym chłopakiem. Niestety, czar prysł, gdy przyjechała karetka, z której wyszedł leniwym krokiem, pan ratownik medyczny i podchodząc zapytał  spokojnym głosem "co tutaj się stało?". Ktoś odpowiedział "zderzenie rowerzystów". Ratownik przykucnął przy głowie chłopaka, ujął ją w dłonie i zaczął ją oglądać, skręcając głowę chłopca w szyi raz w lewo, a potem głowa sama bezwładnie, w prawo poleciała, bo nieporadnie i niedbale była uchwycona przez ratownika. Ciarki mnie przeszły widząc to odruchowo wrzasnąłem 2 razy "załóż mu kołnierz", po czym ratownik powiedział do stojącego obok, drugiego pana ratownika, "daj no kołnierz", nie wiem czy wskutek  mojej "podpowiedzi", czy wskutek zajarzenia szarych komórek u pana ratownika. Po założeniu kołnierza przyniesiono nosze i ułożono fachowo chłopca na noszach, przekręcając go na wznak. Następnie przez chwilę panowie ratownicy zaczęli się naradzać i wydawać dyspozycje, kto i z której strony ma złapać nosze i nieść, gdy tymczasem dziewczyna badająca wcześniej puls zaczęła alarmować: "panowie, ale on teraz nie oddycha na plecach, może język przeszkadza", na co panowie spojrzeli na lekko sinego pacjenta i odpowiedzieli "już już niesiemy do karetki". Widziałem, jak szczęśliwie udało im się włożyć nosze do karetki wraz z pacjentem. Karetka ruszyła na sygnale po kilkunastu minutach, pewnie go zaintubowano i podłączono mu kroplówki, a mnie się włos na głowie zjeżył.
 

Byłem świadkiem, nie samego zdarzenia, ale akcji ratowniczej, tuż po wypadku. Chłopak, ofiara wypadku, musiał mocno uderzyć głową o asfalt, nie wiadomo w jakiej pozycji, możliwe że w pozycji podobnej jak przy nieudanym skoku do wody. Chciałbym tutaj wyrazić mój ogromny szacunek dla mężczyzny, który ostrożnie podtrzymywał głowę chłopaka na swojej dłoni, aby twarzą nie leżał na wilgotnym asfalcie.  Chłopak był ułożony bardzo fachowo na boku, w tzw. pozycji bezpiecznej. Był lekko siny na twarzy i był nieprzytomny, oddychał... rozwiń

Avatar
arecki / 1 czerwca 2015 o 11:35
0

Trzymaj sie Seba!!!

Następnym razem niech się lepiej trzyma kierownicy :) albo nie zapier...ala tak, to nie będzie musiał się trzymać.

Avatar
Gość / 1 czerwca 2015 o 09:21
0
Jeżdżą jak wariaci,aż strach iść z dzieckiem po chodniku i takie to są skutki rowerowej brawury!
Avatar
Gość / 31 maja 2015 o 18:09
0
te matoły rowerowe szaleją głównie na chodnikach,a policja i SM ma to w d...bo ROWER MIEJSKI to "sukces" żóka.No to przecież nie będą ścigać rowerzystów na chodnikach...
Avatar
Gość / 31 maja 2015 o 16:38
0
Ja myślę, że powinni wprowadzić obowiązek używania świateł do jazdy dziennej dla wszystkich rowerzystów i postawić parę fotoradarów na ścieżkach rowerowych, to powinno załatwić sprawę
Avatar
Gość / 31 maja 2015 o 14:24
0
Trzymaj sie Seba!!!
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 0 0

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 2 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 7 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 4

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 5

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 5 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open 3 0

Siatkówka plażowa W weekend w Zamościu odbędzie się Plaża Open, największy w naszym kraju turniej w tej dyscyplinie

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców 1 0

Budowa dwóch hal oraz instalacja systemu kontroli wjazdów i wyjazdów samochodów z giełdy. Na Lubelskim Rynku Hurtowym szykują się nowe inwestycje.

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 43 1

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!