Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 sierpnia 2015 r.
8:05

Poważny wypadek w Lublinie. Ciężarówka staranowała inne samochody (wideo)

Autor: Zdjęcie autora jsz wideo: Piotr
0 95 A A

To najprawdopodobniej młody kierowca citroena spowodował wypadek u zbiegu al. Sikorskiego i al. Solidarności w Lublinie. Ciężarówka staranowała tam kilka innych aut. Sześć osób trafiło do szpitala. Zobacz nagranie wideo z wypadku

Aktualizacja artykułu: 3 sierpnia 2015 r. 18:55
Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do wypadku doszło w niedzielę przed godz. 22. Kierowca ciężarowej scanii jechał al. Solidarności od strony Warszawy z transportem 8 ton kurczaków. Z przeciwka jechał osobowy citroen. Oba samochody spotkały się na wysokości skrzyżowania z al. Sikorskiego. Kierowca osobówki, 21-latek z Janowa Lubelskiego skręcał tam w lewo.

– Z dotychczasowych ustaleń wynika, że nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającej z przeciwka scanii. Możliwe, że chciał zdążyć przed ciężarówką lub nie znał miasta i nie wiedział, jak prawidłowo pokonać to skrzyżowanie – wyjaśnia Andrzej Fijołek, z zespołu prasowego lubelskiej policji. – W rezultacie, kierowca ciężarówki chcąc uniknąć zderzenia, skręcił w prawo, przejechał przez wysepkę i wpadł na inne samochody.

Mundurowi przyznają, że ten manewr prawdopodobnie uratował życie kierowcy citroena. W wypadku ucierpiało sześć osób. Dwie wciąż pozostają w szpitalu. To 60-letni kierowca ciężarówki oraz kobieta podróżująca polonezem, w którego uderzyła scania. Oboje mają niegroźne obrażenia. Mundurowi wyjaśniają jeszcze dokładne okoliczności zdarzenia.

Film z wypadku dostaliśmy od jednego z kierowców. Dziękujemy!

Komentarze 95

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2015 o 08:38
0

W ustawie Prawo o ruchu drogowym (Kodeks Drogowy) istnieje pojęcie „szczególnej ostrożności”, która zdefiniowana jest następująco:

szczególna ostrożność - ostrożność polegająca na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania uczestnika ruchu drogowego do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie.

Z definicji tej wynika, że zmiana sytuacji na drodze powinna spowodować natychmiast wzbudzenie dodatkowej uwagi (zwiększenie uwagi) u kierujących pojazdem, ponad uwagę normalną, wystarczającą do zachowania zwykłej ostrożności, tej odpowiedniej dla ruchu drogowego odbywającego się płynnie i bez szczególnych zagrożeń. Przymiotnik „szczególna” może być potraktowany, jako wyższy stopień ostrożności, umożliwiającej odpowiednio szybkie reagowanie.
Oto lista okoliczności wymienionych w Kodeksie Drogowym, jako wymagające od kierowcy szczególnej ostrożności:
- włączanie się pojazdu do ruchu,
- zmiana kierunku jazdy,
- zmiana zajmowanego pasa ruchu,
- cofanie,
- wyprzedzanie,
- ->>>zbliżanie się do skrzyżowania lub miejsca przecinania się kierunku ruchu poza skrzyżowaniem,
- zbliżanie się do przejścia dla pieszych,
- przejeżdżanie obok wyznaczonego przystanku tramwajowego lub innego przystanku komunikacji publicznej nieznajdującego się przy chodniku,
- zbliżanie się do przejazdu dla rowerzystów,
- zbliżanie się do przejazdu kolejowego oraz przejeżdżanie przez przejazd kolejowy lub tory tramwajowe,
- jazda w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza spowodowanej mgłą, opadami atmosferycznymi lub innymi przyczynami,
- napotkanie na drodze pojazdu uprzywilejowanego, którego kierowca nie stosuje się do niektórych zakazów, nakazów i przepisów ruchu drogowego,
- napotkanie na drodze pojazdu wykonującego prace porządkowe, remontowe lub modernizacyjne, którego kierowca nie stosuje się do niektórych zakazów, nakazów i przepisów ruchu drogowego,
- przejeżdżanie obok pojazdu do nauki jazdy (lub podczas jazdy za nim), lub pojazdu przeprowadzającego egzamin państwowy, odpowiednio oznaczonego,
- omijanie pojazdu przewożącego zorganizowaną grupę dzieci lub młodzieży do lat 18, odpowiednio oznaczonego tablicą informacyjną, w czasie ich wsiadania lub wysiadania z pojazdu,
- przejeżdżanie obok autobusu szkolnego,
- omijanie pojazdu przeznaczonego konstrukcyjnie do przewozu osób niepełnosprawnych, odpowiednio oznaczonego, podczas wsiadania lub wysiadania osób z pojazdu,
- po minięciu drogowego znaku ostrzegawczego,
- napotkanie migającego lub świecącego na stałe światła żółtego umieszczonego na przeszkodzie lub migającego sygnału żółtego nadawanego przez sygnalizator ostrzegający o niebezpieczeństwie lub utrudnieniu w ruchu,
- napotkanie na drodze pojazdu kierowanego przez osobę niepełnosprawną oraz pojazdu przewożącego takie osoby, którego kierowca nie stosuje się do niektórych zakazów, nakazów i przepisów ruchu drogowego,
- w trakcie korzystania z drogi wewnętrznej.

Jak widać, zwykła ostrożność jest oczekiwana od kierowcy w zasadzie sporadycznie, zaś nagminnie wymagana jest ostrożność szczególna. I tak - liczba obowiązujących w Polsce znaków ostrzegawczych wynosi 42, a przecież po minięciu każdego z nich szczególna ostrożność musi zastąpić ostrożność zwykłą.
Zachowanie ostrożności lub szczególnej ostrożności wymaga podjęcia działania, czyli aktywności ze strony kierowcy. Brak takiego odpowiedniego działania jest traktowane jako zaniechanie i podobnie, jak nieprawidłowe działanie, czynią kierowcę winnym lub współwinnym ewentualnego wypadku.

W ustawie Prawo o ruchu drogowym (Kodeks Drogowy) istnieje pojęcie „szczególnej ostrożności”, która zdefiniowana jest następująco:

szczególna ostrożność - ostrożność polegająca na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania uczestnika ruchu drogowego do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie.

Z definicji tej wynika, że zmiana sytuacji na drodze powinna spowodować natychmiast wzbudzenie dodatkowej uwagi (zwiększenie uwagi) u ... rozwiń

Avatar
Gość / 8 sierpnia 2015 o 08:33
0

jest dowód w postaci filmu i policja powinna w takich wypadkach karać obydwu uczestników ; sprawcę i jeśli drugi nie zachował ostrożnośći a widać to bez dwóch zdań to jemu tez przypindolić mandat.

I takie sprawy się powinno nagłaśniać żeby inni wiedzieli że może cię ktoś sfilmować i to dozwolone 70 na godzine i wykres tacho nie wystarczy.

Avatar
Gość / 7 sierpnia 2015 o 19:58
0

Obejrzyjcie cały filmik na YouTube
 
[media]https://www.youtube.com/watch?v=G2U35ytw8WI[/media]
 
Błyskawicznie, bo już  w 40-tej sekundzie widzimy policję na miejscu wypadku.
Citroen bezsprzecznie wymusił pierszeństwo, ale zachowanie kierowcy ciężarówki bezmyślne.
Na filmie widać jak dwa auta jadące przed Citroenem skręcają w ul. Sikorskiego, kierowca ciężarówki musiał je widzieć, Citroen też jedzie za nimi nie zatrzymuje się, jedzie płynnie, i to już powinno wzmóc czujność szofera z ciężarówki.
A on tymczasem szerokim łukiem (według mnie ze środkowego pasa) wali w auto, które już było praktycznie za skrzyżowaniem.Zobaczcie jak szeroko tam jest, ile miejsca po lewej stronie. Minimalny ruch kierownicą w lewo bez hamowania i błąd młodego kierowcy naprawiony.

Zasnął na chwilę za kierownicą innej opcji nie ma.Brak przed nim pojazdów poruszających się tą jezdnią więc widoczność na skrzyżowanie doskonała,Citroen cały czas jedzie nie zatrzymuje się,a przed chwileczką przecięły jego tor jazdy dwa inne auta/A PRZECIEŻ ON MA ZIELONE ŚWIATŁO/ -> łatwo przewidzieć, co może się za chwilę wydarzyć.
A tymczasem kierujący Scanią reaguje jakby w ostatniej chwili zobaczył osobówkę, jakby nagle się ocknął i odruchowo "myk do rowu".Albo tak jak piszecie hamulce miał liche, a nie był przeładowany, miał zaledwie połowę dopuszczalnej ładowności.

Po to przepisy nakazują zwolnić przed skrzyżowaniem i zachować szczególną ostrożność, żeby w przypadku błędu innego użytkownika drogi nie dochodziło do takich następstw.
Gdyby kierowca Scanii taką wymaganą ostrożność zachował do zderzenia prawdopodobnie by nie doszło, albo w najgorszym razie skończyło by się urwaniem tylnego zderzaka w Citroenie.
Sprawcą tego wypadku jest bez wątpienia młody człowiek za kierownicą Citroena, ale rozmiar zniszczeń i obrażeń innych ludzi należy przypisać właśnie kierującemu, w sposób niefrasobliwy, samochodem ciężarowym.
ak przed nim pojazdów poruszających się tą jezdnią więc widoczność na skrzyżowanie doskonała,Citroen cały czas jedzie nie zatrzymuje się,a przed chwileczką przecięły jego tor jazdy dwa inne auta/A PRZECIEŻ ON MA ZIELONE ŚWIATŁO/ -> łatwo przewidzieć, co może się za chwilę wydarzyć.
A tymczasem kierujący Scanią reaguje jakby w ostatniej chwili zobaczył osobówkę, jakby nagle się ocknął i odruchowo "myk do rowu".Albo tak jak piszecie hamulce miał liche, a nie był przeładowany, miał zaledwie połowę dopuszczalnej ładowności.

Po to pr... rozwiń
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2015 o 22:30
0

Jak by nie osobowka wciskajaca się to by scania nie musiała uciekac

Hamulce w Scanii pewnie nie sprawne były, bo dziwne to zdarzenie.

Gdy Citroen jest już w poprzek jezdni, na środku, ciężarówka znajduje się ponad 30 metrów od niego.

i zamiast tylko przyhamować kierowca robi unik w niewłaściwym kierunku.

Dziwne jest też to, że zaledwie 2 sekundy wcześniej jego tor jazdy przecięły dwa auta, a on nie zachował czujności, mimo że Citroen cały czas jechał i był widoczny, skręcał z prawego pasa (do skrętu w lewo)

A tu inny przykład, gdzie kierowca tira nie spanikował i nic się nie stało, a też mógłby uciekać na prawo.

[media]https://www.youtube.com/watch?v=Ya5kJOHgPVI[/media]

No i refleks

[media]https://www.youtube.com/watch?v=_hTevgCnoGs[/media]

Hamulce w Scanii pewnie nie sprawne były, bo dziwne to zdarzenie.

Gdy Citroen jest już w poprzek jezdni, na środku, ciężarówka znajduje się ponad 30 metrów od niego.

i zamiast tylko przyhamować kierowca robi unik w niewłaściwym kierunku.

Dziwne jest też to, że zaledwie 2 sekundy wcześniej jego tor jazdy przecięły dwa auta, a on nie zachował czujności, mimo że Citroen cały czas jechał i był widoczny, skręcał z prawego pasa (do skrętu w lewo)

A tu inny przykład, gdzie kierowca tira nie spanikował ... rozwiń

Avatar
Gość / 6 sierpnia 2015 o 19:15
0
Na tym skrzyżowaniu powinno być wydzielone zielone światło do skrętu w lewo z A. Solidarności, tylko żeby do tego przekonać speców od ruchu drogowego potrzeba kilku ofiar śmiertelnych. Oni zawsze wiedzą swoje i tylko tragedie drogowe zmuszają ich do myślenia i działania.
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2015 o 10:23
0
Zatrzymałem się na "STOPIE" w pobliżu makro. Za mną jechał MPK. 55 lub coś takiego. Strąbił mnie jak burą sukę i miał pretensje, ze się zatrzymałem. Teraz już wożę dużą pałę w aucie. Następnym razem mu wytłumaczę przy wszystkich pasażerach.
Avatar
Grażyna / 6 sierpnia 2015 o 09:58
0

Kierowcy z MPK to największe buraki na drogach. Ledwo włączy kierunkowskach i od razu wyjezdza albo wyjezdza i dopiero włacza kierunek. I pchają się na siłę pod auta... STOP wariatom z MPK !

Avatar
Robus / 5 sierpnia 2015 o 15:19
0

WEŹ WYHAMUJ CIĘŻARÓWKĘ KTÓRA WAZY 12 TON PLUS ŁADUNEK CZYLI WAZY 30TON OKOŁO NIECH JEDZIE 50 KM/H NIEDA RADY JEJ HAMOWACZ

Widać nigdy nie miałeś okazji jeździć ciężarowką (chyba, że Starem 28) Każda ciężarówka ma przewidziane hamowniki na swoja masę z towarem plus zapas. Każdy TIR jakby chciał Ci rozbić nos to jak się przykleisz do jego zderzaka i On by depnął na maxa to twój nos rozkleiłby sie na jego zaczepie od naczepy

Avatar
BenielNO / 5 sierpnia 2015 o 13:19
0

Wina jest sygnalizacji swiateł , wielu kierowców zapomina ze mając zielone swiatło nie moze skręcać w lewo. CO SKRZYZOWANIE TO INACZEJ JEST. Nie powinno być zielonego swiatła do skretu w lewo?

W tym przypadku to owy kierowca SCANII miał jechać na wprost przez skrzyżowanie. Osobiście znam tego człowieka bo pracujemy w jednej firmie podwykonawczej i wiem gdzie w Lublinie mamy punkty rozładunków. Cytryna się wyebała to automatycznie uciekał w prawo żeby ich nie pozabijać. 

W tym przypadku to owy kierowca SCANII miał jechać na wprost przez skrzyżowanie. Osobiście znam tego człowieka bo pracujemy w jednej firmie podwykonawczej i wiem gdzie w Lublinie mamy punkty rozładunków. Cytryna się wyebała to automatycznie uciekał w prawo żeby ich nie pozabijać. 

rozwiń
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2015 o 12:24
0
a kierowcy Mpk to cio.....yyy i aby myślą że zawsze należy im sie pierszeństwo to niech poczytają przepisy
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2015 o 08:38
0

W ustawie Prawo o ruchu drogowym (Kodeks Drogowy) istnieje pojęcie „szczególnej ostrożności”, która zdefiniowana jest następująco:

szczególna ostrożność - ostrożność polegająca na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania uczestnika ruchu drogowego do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie.

Z definicji tej wynika, że zmiana sytuacji na drodze powinna spowodować natychmiast wzbudzenie dodatkowej uwagi (zwiększenie uwagi) u kierujących pojazdem, ponad uwagę normalną, wystarczającą do zachowania zwykłej ostrożności, tej odpowiedniej dla ruchu drogowego odbywającego się płynnie i bez szczególnych zagrożeń. Przymiotnik „szczególna” może być potraktowany, jako wyższy stopień ostrożności, umożliwiającej odpowiednio szybkie reagowanie.
Oto lista okoliczności wymienionych w Kodeksie Drogowym, jako wymagające od kierowcy szczególnej ostrożności:
- włączanie się pojazdu do ruchu,
- zmiana kierunku jazdy,
- zmiana zajmowanego pasa ruchu,
- cofanie,
- wyprzedzanie,
- ->>>zbliżanie się do skrzyżowania lub miejsca przecinania się kierunku ruchu poza skrzyżowaniem,
- zbliżanie się do przejścia dla pieszych,
- przejeżdżanie obok wyznaczonego przystanku tramwajowego lub innego przystanku komunikacji publicznej nieznajdującego się przy chodniku,
- zbliżanie się do przejazdu dla rowerzystów,
- zbliżanie się do przejazdu kolejowego oraz przejeżdżanie przez przejazd kolejowy lub tory tramwajowe,
- jazda w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza spowodowanej mgłą, opadami atmosferycznymi lub innymi przyczynami,
- napotkanie na drodze pojazdu uprzywilejowanego, którego kierowca nie stosuje się do niektórych zakazów, nakazów i przepisów ruchu drogowego,
- napotkanie na drodze pojazdu wykonującego prace porządkowe, remontowe lub modernizacyjne, którego kierowca nie stosuje się do niektórych zakazów, nakazów i przepisów ruchu drogowego,
- przejeżdżanie obok pojazdu do nauki jazdy (lub podczas jazdy za nim), lub pojazdu przeprowadzającego egzamin państwowy, odpowiednio oznaczonego,
- omijanie pojazdu przewożącego zorganizowaną grupę dzieci lub młodzieży do lat 18, odpowiednio oznaczonego tablicą informacyjną, w czasie ich wsiadania lub wysiadania z pojazdu,
- przejeżdżanie obok autobusu szkolnego,
- omijanie pojazdu przeznaczonego konstrukcyjnie do przewozu osób niepełnosprawnych, odpowiednio oznaczonego, podczas wsiadania lub wysiadania osób z pojazdu,
- po minięciu drogowego znaku ostrzegawczego,
- napotkanie migającego lub świecącego na stałe światła żółtego umieszczonego na przeszkodzie lub migającego sygnału żółtego nadawanego przez sygnalizator ostrzegający o niebezpieczeństwie lub utrudnieniu w ruchu,
- napotkanie na drodze pojazdu kierowanego przez osobę niepełnosprawną oraz pojazdu przewożącego takie osoby, którego kierowca nie stosuje się do niektórych zakazów, nakazów i przepisów ruchu drogowego,
- w trakcie korzystania z drogi wewnętrznej.

Jak widać, zwykła ostrożność jest oczekiwana od kierowcy w zasadzie sporadycznie, zaś nagminnie wymagana jest ostrożność szczególna. I tak - liczba obowiązujących w Polsce znaków ostrzegawczych wynosi 42, a przecież po minięciu każdego z nich szczególna ostrożność musi zastąpić ostrożność zwykłą.
Zachowanie ostrożności lub szczególnej ostrożności wymaga podjęcia działania, czyli aktywności ze strony kierowcy. Brak takiego odpowiedniego działania jest traktowane jako zaniechanie i podobnie, jak nieprawidłowe działanie, czynią kierowcę winnym lub współwinnym ewentualnego wypadku.

W ustawie Prawo o ruchu drogowym (Kodeks Drogowy) istnieje pojęcie „szczególnej ostrożności”, która zdefiniowana jest następująco:

szczególna ostrożność - ostrożność polegająca na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania uczestnika ruchu drogowego do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie.

Z definicji tej wynika, że zmiana sytuacji na drodze powinna spowodować natychmiast wzbudzenie dodatkowej uwagi (zwiększenie uwagi) u ... rozwiń

Avatar
Gość / 8 sierpnia 2015 o 08:33
0

jest dowód w postaci filmu i policja powinna w takich wypadkach karać obydwu uczestników ; sprawcę i jeśli drugi nie zachował ostrożnośći a widać to bez dwóch zdań to jemu tez przypindolić mandat.

I takie sprawy się powinno nagłaśniać żeby inni wiedzieli że może cię ktoś sfilmować i to dozwolone 70 na godzine i wykres tacho nie wystarczy.

Avatar
Gość / 7 sierpnia 2015 o 19:58
0

Obejrzyjcie cały filmik na YouTube
 
[media]https://www.youtube.com/watch?v=G2U35ytw8WI[/media]
 
Błyskawicznie, bo już  w 40-tej sekundzie widzimy policję na miejscu wypadku.
Citroen bezsprzecznie wymusił pierszeństwo, ale zachowanie kierowcy ciężarówki bezmyślne.
Na filmie widać jak dwa auta jadące przed Citroenem skręcają w ul. Sikorskiego, kierowca ciężarówki musiał je widzieć, Citroen też jedzie za nimi nie zatrzymuje się, jedzie płynnie, i to już powinno wzmóc czujność szofera z ciężarówki.
A on tymczasem szerokim łukiem (według mnie ze środkowego pasa) wali w auto, które już było praktycznie za skrzyżowaniem.Zobaczcie jak szeroko tam jest, ile miejsca po lewej stronie. Minimalny ruch kierownicą w lewo bez hamowania i błąd młodego kierowcy naprawiony.

Zasnął na chwilę za kierownicą innej opcji nie ma.Brak przed nim pojazdów poruszających się tą jezdnią więc widoczność na skrzyżowanie doskonała,Citroen cały czas jedzie nie zatrzymuje się,a przed chwileczką przecięły jego tor jazdy dwa inne auta/A PRZECIEŻ ON MA ZIELONE ŚWIATŁO/ -> łatwo przewidzieć, co może się za chwilę wydarzyć.
A tymczasem kierujący Scanią reaguje jakby w ostatniej chwili zobaczył osobówkę, jakby nagle się ocknął i odruchowo "myk do rowu".Albo tak jak piszecie hamulce miał liche, a nie był przeładowany, miał zaledwie połowę dopuszczalnej ładowności.

Po to przepisy nakazują zwolnić przed skrzyżowaniem i zachować szczególną ostrożność, żeby w przypadku błędu innego użytkownika drogi nie dochodziło do takich następstw.
Gdyby kierowca Scanii taką wymaganą ostrożność zachował do zderzenia prawdopodobnie by nie doszło, albo w najgorszym razie skończyło by się urwaniem tylnego zderzaka w Citroenie.
Sprawcą tego wypadku jest bez wątpienia młody człowiek za kierownicą Citroena, ale rozmiar zniszczeń i obrażeń innych ludzi należy przypisać właśnie kierującemu, w sposób niefrasobliwy, samochodem ciężarowym.
ak przed nim pojazdów poruszających się tą jezdnią więc widoczność na skrzyżowanie doskonała,Citroen cały czas jedzie nie zatrzymuje się,a przed chwileczką przecięły jego tor jazdy dwa inne auta/A PRZECIEŻ ON MA ZIELONE ŚWIATŁO/ -> łatwo przewidzieć, co może się za chwilę wydarzyć.
A tymczasem kierujący Scanią reaguje jakby w ostatniej chwili zobaczył osobówkę, jakby nagle się ocknął i odruchowo "myk do rowu".Albo tak jak piszecie hamulce miał liche, a nie był przeładowany, miał zaledwie połowę dopuszczalnej ładowności.

Po to pr... rozwiń
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2015 o 22:30
0

Jak by nie osobowka wciskajaca się to by scania nie musiała uciekac

Hamulce w Scanii pewnie nie sprawne były, bo dziwne to zdarzenie.

Gdy Citroen jest już w poprzek jezdni, na środku, ciężarówka znajduje się ponad 30 metrów od niego.

i zamiast tylko przyhamować kierowca robi unik w niewłaściwym kierunku.

Dziwne jest też to, że zaledwie 2 sekundy wcześniej jego tor jazdy przecięły dwa auta, a on nie zachował czujności, mimo że Citroen cały czas jechał i był widoczny, skręcał z prawego pasa (do skrętu w lewo)

A tu inny przykład, gdzie kierowca tira nie spanikował i nic się nie stało, a też mógłby uciekać na prawo.

[media]https://www.youtube.com/watch?v=Ya5kJOHgPVI[/media]

No i refleks

[media]https://www.youtube.com/watch?v=_hTevgCnoGs[/media]

Hamulce w Scanii pewnie nie sprawne były, bo dziwne to zdarzenie.

Gdy Citroen jest już w poprzek jezdni, na środku, ciężarówka znajduje się ponad 30 metrów od niego.

i zamiast tylko przyhamować kierowca robi unik w niewłaściwym kierunku.

Dziwne jest też to, że zaledwie 2 sekundy wcześniej jego tor jazdy przecięły dwa auta, a on nie zachował czujności, mimo że Citroen cały czas jechał i był widoczny, skręcał z prawego pasa (do skrętu w lewo)

A tu inny przykład, gdzie kierowca tira nie spanikował ... rozwiń

Avatar
Gość / 6 sierpnia 2015 o 19:15
0
Na tym skrzyżowaniu powinno być wydzielone zielone światło do skrętu w lewo z A. Solidarności, tylko żeby do tego przekonać speców od ruchu drogowego potrzeba kilku ofiar śmiertelnych. Oni zawsze wiedzą swoje i tylko tragedie drogowe zmuszają ich do myślenia i działania.
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2015 o 10:23
0
Zatrzymałem się na "STOPIE" w pobliżu makro. Za mną jechał MPK. 55 lub coś takiego. Strąbił mnie jak burą sukę i miał pretensje, ze się zatrzymałem. Teraz już wożę dużą pałę w aucie. Następnym razem mu wytłumaczę przy wszystkich pasażerach.
Avatar
Grażyna / 6 sierpnia 2015 o 09:58
0

Kierowcy z MPK to największe buraki na drogach. Ledwo włączy kierunkowskach i od razu wyjezdza albo wyjezdza i dopiero włacza kierunek. I pchają się na siłę pod auta... STOP wariatom z MPK !

Avatar
Robus / 5 sierpnia 2015 o 15:19
0

WEŹ WYHAMUJ CIĘŻARÓWKĘ KTÓRA WAZY 12 TON PLUS ŁADUNEK CZYLI WAZY 30TON OKOŁO NIECH JEDZIE 50 KM/H NIEDA RADY JEJ HAMOWACZ

Widać nigdy nie miałeś okazji jeździć ciężarowką (chyba, że Starem 28) Każda ciężarówka ma przewidziane hamowniki na swoja masę z towarem plus zapas. Każdy TIR jakby chciał Ci rozbić nos to jak się przykleisz do jego zderzaka i On by depnął na maxa to twój nos rozkleiłby sie na jego zaczepie od naczepy

Avatar
BenielNO / 5 sierpnia 2015 o 13:19
0

Wina jest sygnalizacji swiateł , wielu kierowców zapomina ze mając zielone swiatło nie moze skręcać w lewo. CO SKRZYZOWANIE TO INACZEJ JEST. Nie powinno być zielonego swiatła do skretu w lewo?

W tym przypadku to owy kierowca SCANII miał jechać na wprost przez skrzyżowanie. Osobiście znam tego człowieka bo pracujemy w jednej firmie podwykonawczej i wiem gdzie w Lublinie mamy punkty rozładunków. Cytryna się wyebała to automatycznie uciekał w prawo żeby ich nie pozabijać. 

W tym przypadku to owy kierowca SCANII miał jechać na wprost przez skrzyżowanie. Osobiście znam tego człowieka bo pracujemy w jednej firmie podwykonawczej i wiem gdzie w Lublinie mamy punkty rozładunków. Cytryna się wyebała to automatycznie uciekał w prawo żeby ich nie pozabijać. 

rozwiń
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2015 o 12:24
0
a kierowcy Mpk to cio.....yyy i aby myślą że zawsze należy im sie pierszeństwo to niech poczytają przepisy
Zobacz wszystkie komentarze 95

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 1 1

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 9 7

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 11 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 37 4

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 1

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.