Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 grudnia 2018 r.
20:03

Wypożyczył auto i rozbił, a potem uciekł z miejsca wypadku. Rachunek będzie bolesny

Autor: Zdjęcie autora p.p
0 26 A A

Tuż przed wigilią, w Lublinie kierowca rozbił toyotę yaris z car sharingu Panek. Czekają go kosztowne konsekwencje.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jest to najpoważniejszy wypadek z udziałem samochodu z car sharingu Panek. Kierowca zakończył jazdę nowiutką toyotą na bramie posesji.

– Dobrze, że kierowca wyszedł z tego wypadku bez szwanku. Musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami swojego postępowania. Nasz monitoring wykazuje, że tuż przed wypadkiem pędził około 100 km/h. Uciekł z miejsca wypadku i zgłosił się dopiero na drugi dzień w południe. Regulamin naszej firmy jasno określa takie sytuacje – będzie obciążony pełną kwota naprawy lub wymiany samochodu – mówi Katarzyna Panek, rzecznik prasowy firmy Panek. 

Każda z toyot yaris wystawionych w Lublinie przez firmę Panek, w ramach car sharingu, kosztuje około 70 tysięcy złotych. Do wartości samochodu trzeba jeszcze doliczyć koszt naprawy bramy. W sumie rachunek może zamknąć się kwotą około 80 tysięcy złotych.

Pod koniec listopada firma Panek uruchomiła w Lublinie car sharing, czyli auta na minuty. W naszym mieście wystawiono 100 toyot yaris. Opłata za skorzystanie z takiego auta wynosi 50 groszy za minutę i 65 groszy za przejechany kilometr.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 grudnia 2018 r. o 20:26
+33
TAXI za 20 by dojechał praktycznie w dowolne miejsce miasta, w każdym stanie świadomości.
Avatar
Wezyr / 27 grudnia 2018 r. o 20:24
+31
Wziął cham toyote i się przejechal, myślał że to furmanka
Avatar
Lbn / 27 grudnia 2018 r. o 20:28
+23
Świdnik jeździ okropnie. Ale jak to wytłumaczyć przecież blisko mają do miasta mogliby się nauczyć jak jeździć po mieście.
Avatar
kumaty / 27 grudnia 2018 r. o 20:54
+20
Skoro uciekł, to ubezpieczyciel się wypnie - uciekinier całość beknie. Tak działają ubezpieczenia... Panek dostanie regres z funduszu gwarancyjnego, a fundusz odbierze z uciekiniera przez komornika co do złotówki.
Avatar
Gość / 27 grudnia 2018 r. o 22:02
+18
chłopaki się bedo z niego smiały teraz
Avatar
Gość / 27 grudnia 2018 r. o 21:04
+18
A czy napiszecie gdzie miał miejsce ten wypadek, bo jak na razie to tylko reklama panka...
Avatar
Gość / 27 grudnia 2018 r. o 20:15
+16
Szpec kierowca z miejscowości Świdnik
Avatar
Kris / 27 grudnia 2018 r. o 21:00
+12
Strasznie dużo jakoś ostatnio zdarzeń z samochodami z wypożyczalni. W takim tempie "korzystania" z tych samochodów, niedługo nie będzie co wypożyczyć :D
Avatar
JA / 27 grudnia 2018 r. o 20:35
+11
No właśnie jak w Lbn rozbił to z Lbn musiał być ten może skąd wiadomo że że świdnika? 
Avatar
Śnięty Mikołaj / 27 grudnia 2018 r. o 21:32
+7
"Niech zaczną płacić placowe" ahahaha
Avatar
adsadas / 28 grudnia 2018 r. o 12:17
+1
wytrzeźwiał to się zgłosił
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 r. o 08:05
+2
Są i takie indywidua; co nie weźmie w swoje ręce, to popsuje, jedyne lekarstwo na takich, to zwrot kosztów naprawy ich bezrozumnych działań.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 r. o 07:28
0
haha co za cham ze wsi
Avatar
asd / 28 grudnia 2018 r. o 07:25
+1
ta firma to tylko blokuje miejsca parkingowe na osiedlach niech zaczna placic placowe a nie stawiaja na krzywy ry...
 sam masz krzywy
Avatar
asd / 28 grudnia 2018 r. o 07:24
0
sam masz krzywy
Avatar
Euhenio / 27 grudnia 2018 r. o 23:34
+1
Ma to w pupie. Będzie pracował na czarno i komornik mu może. 
Avatar
Podpis / 27 grudnia 2018 r. o 23:11
+4
To ta cena auta z wypożyczalni jest ciągle ta sama? Przecież auto traci na wartości każdego roku. Dodatkowo jest zapewne ubezpieczone od takich zdarzeń, więc firma dostanie odszkodowanie, czyli zdaje się sprawca nie zapłaci równowartości auta, a co najwyżej różnicę pomiędzy tym, ile auto było warte, a ile wyniesie odszkodowanie.
 No pewnie. Najlepiej zrobić prezent takiemu durniowi i stracić zniżki w ubezpieczeniu - nie ma nic za darmo. Jełop powinien wypłacić równowartość takiego nowego samochodu + kara również finansowa, czyli lekko licząc ok. 100 tys. zł. Wtedy byłoby bardziej sprawiedliwie.
 No pewnie. Najlepiej zrobić prezent takiemu durniowi i stracić zniżki w ubezpieczeniu - nie ma nic za darmo. Jełop powinien wypłacić równowartość takiego nowego samochodu + kara również finansowa, czyli lekko licząc ok. 100 tys. zł. Wtedy byłoby bardziej sprawiedliwie. rozwiń
Avatar
buractwo wozi się / 27 grudnia 2018 r. o 22:34
+1
dzisiaj takiego łba mijałem ...ja stoję przed przejściem a on napier... a ludzie na środku....
Avatar
dał dyla / 27 grudnia 2018 r. o 22:23
+3
mistrz , kontra płotek! remis! mistrz dał dyla ,ale wrócił obejrzeć uszkodzony płotek! za wszystko zabecaluje z rączki i to jest wspaniała wiadomość! będzie ,z kapeluszem, pod kościołem urzędował, bo koszta będą spore! zrobiło się bezpieczniej!
Avatar
Gość / 27 grudnia 2018 r. o 22:20
+1
w taxify zapłaciłby nie więcej niż 12 złotych
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Jest odpowiedź komisarza wyborczego na wniosek radnego, który chciał wygaszenia mandatu prezydenta miasta. Chodziło o obecność Andrzeja Wnuka w Radzie ds. spółek skarbu państwa.

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Oburzenie w świecie teatru. Znany reżyser z Lublina Paweł Passini na renomowanym festiwalu występuje pod pseudonimem. Kilka miesięcy temu był antybohaterem głośnego artykułu o niewłaściwych zachowaniach wobec aktorek. – Nie ukrywam się – mówi artysta.

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin dokonały wielkiej rzeczy. Mimo braku niemal połowy składu i bez głównego szkoleniowca na ławce, pokonały na wyjeździe białoruski BC Horizont Mińsk 70:61. Awansowały do play-off europejskich rozgrywek

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku
zdjęcia
galeria

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku

Wiele z nich można nazwać jedynymi lub jednymi z kilku zachowanych egzemplarzy na świecie. Od soboty w Muzeum Narodowym w Lublinie będzie można oglądać eksponaty z Zamku Królewskiego na Wawelu. Wystawa potrwa do końca lutego

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Personel niemedyczny otrzyma jednorazowo 5 tys. zł brutto dodatku covidowego – poinformował w czwartek Narodowy Fundusz Zdrowia.

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Nadal nie ma porozumienia między pracownikami SOR przy ul. Jaczewskiego w Lublinie a dyrekcją szpitala. Oznacza to, że oddział ratunkowy wciąż będzie zamknięty dla większości pacjentów, a sytuację będą musiały ratować inne lecznice. Na zwolnieniach lekarskich jest tam blisko 60 osób.

Supersamochody na ulicach Lublina
4 grudnia 2021, 11:00

Supersamochody na ulicach Lublina

W sobotę w Lublinie będzie można zobaczyć "superauta". Muscle cary, auta sportowe i premium pojawią się m.in. na parkingu Galerii Olimp oraz na placu przed Galerią Centrum. Wszystko z powodu akcji charytatywnej.

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Ponad 1,1 mln zł rekompensat wypłacił do tej pory wojewoda lubelski przedsiębiorcom za straty związane ze stanem wyjątkowym. – Dostałem tyle, o ile wnioskowałem – przyznaje Marek Pomietło, właściciel wypożyczalni kajaków nad Bugiem.

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

Od czwartku działa miejskie lodowisko przy ul. Sienkiewicza. Atrakcja ma być czynna co najmniej do końca lutego.

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Reportażystka Radia Lublin jest w ścisłym finale najważniejszego konkursu dziennikarskiego w Polsce. Agnieszka Czyżewska-Jacquemet jest nominowana dwa razy. Jednym z reportaży jest ten o sytuacji w "Dzienniku Wschodnim".

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Trzy pracownie zgłosiły się do przetargu na zaprojektowanie nowych bloków komunalnych na Felinie. Taką dokumentację zamawia Zarząd Nieruchomości Komunalnych, który zakładał, że na projekty wyda najwyżej 350 tys. zł.

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

LUK Lublin odniósł trzy zwycięstwa z rzędu w PlusLidze i pnie się w górę ligowej tabeli. Z 11 punktami lublinianie awansowali już na ósme miejsce

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym
4 grudnia 2021, 20:00

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym

Paweł Szymański będzie gwiazdą sobotniego koncertu w Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1). Artysta wystąpi na scenie bistro o godz. 20.

Lubelskie. Myśliwy zastrzelił Bąbla na oczach właściciela [drastyczne zdjęcia]
galeria

Lubelskie. Myśliwy zastrzelił Bąbla na oczach właściciela [drastyczne zdjęcia]

To był mój przyjaciel, domownik – mówi pan Tomasz o swoim psie Bąblu. Ich przyjaźń gwałtownie przerwał myśliwy z Tomaszowa Lubelskiego: czworonoga zastrzelił na oczach właściciela.

Co jest w menu rysia z Roztocza?

Co jest w menu rysia z Roztocza?

Podstawą diety rysi z terenu Puszczy Solskiej i Roztocza są sarny, a mięso jeleni i zajęcy jest jej uzupełnieniem – ustalili naukowcy z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Roztoczańskim Parkiem Narodowym i Stowarzyszeniem dla Natury „Wilk”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!