Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 marca 2011 r.
15:52
Edytuj ten wpis

Wysepki na ul. Kunickiego pomogły. Jest mniej wypadków

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 32 A A
 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

Tak spokojnie na ul. Kunickiego nie było od dawna. Przeklinana przez kierowców przebudowa ulicy przynosi efekty. Wystarczy spojrzeć w przekazane nam wczoraj policyjne statystyki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O ile w 2001 r. doszło tu do 31 wypadków, o tyle w zeszłym było ich tylko 5. Nikt nie zginął. Rannych zostało osiem osób, czyli pięciokrotnie mniej niż 10 lat temu. Wszystko dzięki zmianie organizacji ruchu. – Wprowadziliśmy ją w 2007 roku – mówi Alina Zalewska z Wydziału Dróg i Mostów w Urzędzie Miasta.

W wyniku przebudowy w czterech miejscach stanęły światła, wydzielono pasy dla skręcających w lewo, zbudowano wysepki dla pieszych. – Teraz bez problemu można przejść na druga stronę – przyznaje Marek Malczuk, mieszkający w pobliżu skrzyżowania Kunickiego z ul. Leśną.

– Jeździ się teraz wolniej, ale o niebo bezpieczniej – stwierdza Zdzisław Trębski. Kiedyś kierowcy rozpędzali się tu do 100 km/h lub więcej. Teraz nie da się już jechać tak szybko. Wielu się to nie podoba. – Nawet jeśli już dochodzi do zderzenia to przy mniejszej prędkości skutki są o wiele łagodniejsze – podkreśla Janusz Wójtowicz, rzecznik lubelskiej policji.

I tylko w przypadku kolizji statystyki nie spadły tak znacząco. W 2001 r. było ich 257, a w zeszłym 210. Najbardziej niebezpieczne pod tym względem jest skrzyżowanie z ul. Pawią. – Wielu kierowców się tam spieszy, wjeżdża na żółtym świetle, inni wręcz na czerwonym – dodaje Wójtowicz.

Co ciekawe, nieobjęty przebudową odcinek między Zemborzycką a skrzyżowaniem z Głuską i Sierpińskiego wcale nie jest specjalnie niebezpieczny, mimo że jest tam wiele przejść dla pieszych. Porządku pilnuje tu fotoradar.

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
red / 27 marca 2011 o 11:08
0
organizacja ruchu na ul.Kunickiego jest po prostu fatalna.Co do wypadków,jakos zauważam dziwnie odwrotna sytuacje,wypadków po tej modernizacji jest więcej!Jest tam mnóstwo stłuczek,nawet dachowań samochodów,same konkretne dzwony.Takiej skali wypadków nie było tam przed przebudowa.Owszem ,potrzebne były tam zmiany,ale takie jakie zastosowano sa po prostu bezmyslne.Ciagłe zmiany pasów ruchu nie sprzyjaja bezpieczeństwu,ponadto taka przebudowa miałaby sens gdyby to była ulica osiedlowa,a nie jeden z głównych ciągów komunikacyjnych.Idiotycznie umieszcone światła,brak powtarzaczy sygnalizatoró,fatalna widocznosc przy wyjeździe z ulicy Piaskowej..to wszystko nie usprawnia ruchu i nie poprawia bezpieczeństwa
organizacja ruchu na ul.Kunickiego jest po prostu fatalna.Co do wypadków,jakos zauważam dziwnie odwrotna sytuacje,wypadków po tej modernizacji jest więcej!Jest tam mnóstwo stłuczek,nawet dachowań samochodów,same konkretne dzwony.Takiej skali wypadków nie było tam przed przebudowa.Owszem ,potrzebne były tam zmiany,ale takie jakie zastosowano sa po prostu bezmyslne.Ciagłe zmiany pasów ruchu nie sprzyjaja bezpieczeństwu,ponadto taka przebudowa miałaby sens gdyby to była ulica osiedlowa,a nie jeden z głównych ciągów komunikacyjnych.Idiotyczn... rozwiń
Avatar
Gość / 27 marca 2011 o 09:03
0
[quote name='Qavtan' timestamp='1301046766' post='454694']
Z tego co mi wiadomo np. w Berlinie 80% ulic ma ograniczenie prędkości do 30km/h, nie poszerza się ta mulic, ale buduje infrastrukturę pro-rowerową.

Z rozmowy z prezydentem Ficem wiem, że projekt i pieniądze na remont Kunickiego przyszły z Warszawy. Lublin mógł wziąć projekt i pieniądze (tylko w tej parz) lub zostawić sytuację taka jaka jest/była (najniebezpieczniejsza ulica w Polsce).

W ramach wygłaszania tu absurdów: popieram projekt wyrzucenia ruchu osobowego z Kunickiego z odcinka od Nowego Świata do Dywizjonu 303 i w to miejsce zezwolenie na poruszanie się tu jedynie komunikacji zbiorowej i zaopatrzenia :]
[/quote]
Owszem zwęża się ale ulice miejskie, a nie drogi tranzytowe (droga wojewódzka 835 tranzyt na Premyśl)!!! Widać ani Ty ani prezydent Fic nie czaicie różnicy czego skutki są widoczne.
[quote name='Qavtan' timestamp='1301046766' post='454694']
Z tego co mi wiadomo np. w Berlinie 80% ulic ma ograniczenie prędkości do 30km/h, nie poszerza się ta mulic, ale buduje infrastrukturę pro-rowerową.

Z rozmowy z prezydentem Ficem wiem, że projekt i pieniądze na remont Kunickiego przyszły z Warszawy. Lublin mógł wziąć projekt i pieniądze (tylko w tej parz) lub zostawić sytuację taka jaka jest/była (najniebezpieczniejsza ulica w Polsce).

W ramach wygłaszania tu absurdów: popieram ... rozwiń
Avatar
tata / 26 marca 2011 o 21:33
0
Prawda jest taka, że po Kunickiego jeździ się bezpieczniej, bo bardziej się stoi niż jeździ. Rezygnacja z dwóch pasów ruchu w każdą stronę była głupia, bo to główna droga wyjazdowa z Lublina w kierunku Przemyśla. Kunickiego powinna mieć dwa pasy ruchu tak jak Al. Kraśnicka Lub Spółdzielczości Pracy. Pieniądze wyrzucono w błoto, bo za jakiś czas pewnie znowu będą poszerzać i znowu za to zapłacimy. Po co w takim razie poszerzać przejazd pod wiaduktem, skoro auta za chwile i tak będą stały w korku na najbliższych światłach.
Co do Berlina, ograniczeń do 30 km/h i tras rowerowych, ja też jestem za, ale w strefach zamieszkania lub Centrum, ale na pewno NIE na głównej arterii wylotowej w tej części miasta. Berlin też ma arterie, obwodnice i jest tam po kilka pasów ruchu w każdym kierunku. W interesie kierowców, mieszkańców i rowerzystów jest to, żeby auta jak najszybciej wydostały się z miasta i nie truły powietrza.
Jakości pracy urzędników nie będę komentował, bo skutki ich pracy widzimy wszyscy. Źle ustawione światła na Kunickiego, Placu Bychawskim (tragicznie wyjeżdża się z Wolskiej i zawsze trzeba stać po kilka zmian świateł - czy nikt z urzędasów tamtędy nie jeździ i nie widzi tego?)
Chyba powinniśmy dzwonić do Straży Miejskiej i zgłaszać nasze sugestie.
Prawda jest taka, że po Kunickiego jeździ się bezpieczniej, bo bardziej się stoi niż jeździ. Rezygnacja z dwóch pasów ruchu w każdą stronę była głupia, bo to główna droga wyjazdowa z Lublina w kierunku Przemyśla. Kunickiego powinna mieć dwa pasy ruchu tak jak Al. Kraśnicka Lub Spółdzielczości Pracy. Pieniądze wyrzucono w błoto, bo za jakiś czas pewnie znowu będą poszerzać i znowu za to zapłacimy. Po co w takim razie poszerzać przejazd pod wiaduktem, skoro auta za chwile i tak będą stały w korku na najbliższych światłach.
Co do Berlina... rozwiń
Avatar
angus / 25 marca 2011 o 13:37
0
[quote name='Brak słów' timestamp='1300987438' post='454422']
Z tego co mi wiadomo np. w Berlinie 80% ulic ma ograniczenie prędkości do 30km/h, nie poszerza się ta mulic, ale buduje infrastrukturę pro-rowerową.
[/quote]

No nawet tu wlazly to rowerowe poj**ańce.

Spadajcie na to swoje skajskrejper, a tu dajcie ludziom normalnie porozmawiac.
Avatar
Qavtan / 25 marca 2011 o 10:52
0
~grza1~ proszę o przytoczenie dokładnego źródła stwierdzenia "W całej europie, na całym świecie poszerza się ulice jak tylko się da".
Z tego co mi wiadomo np. w Berlinie 80% ulic ma ograniczenie prędkości do 30km/h, nie poszerza się ta mulic, ale buduje infrastrukturę pro-rowerową.

Z rozmowy z prezydentem Ficem wiem, że projekt i pieniądze na remont Kunickiego przyszły z Warszawy. Lublin mógł wziąć projekt i pieniądze (tylko w tej parz) lub zostawić sytuację taka jaka jest/była (najniebezpieczniejsza ulica w Polsce).

W ramach wygłaszania tu absurdów: popieram projekt wyrzucenia ruchu osobowego z Kunickiego z odcinka od Nowego Świata do Dywizjonu 303 i w to miejsce zezwolenie na poruszanie się tu jedynie komunikacji zbiorowej i zaopatrzenia :]
~grza1~ proszę o przytoczenie dokładnego źródła stwierdzenia "W całej europie, na całym świecie poszerza się ulice jak tylko się da".
Z tego co mi wiadomo np. w Berlinie 80% ulic ma ograniczenie prędkości do 30km/h, nie poszerza się ta mulic, ale buduje infrastrukturę pro-rowerową.

Z rozmowy z prezydentem Ficem wiem, że projekt i pieniądze na remont Kunickiego przyszły z Warszawy. Lublin mógł wziąć projekt i pieniądze (tylko w tej parz) lub zostawić sytuację taka jaka jest/była (najniebezpieczniejsza ulica w Pols... rozwiń
Avatar
Brak słów / 24 marca 2011 o 18:23
0
Nie wiem jakimi słowami opisac ten super projekt przemiany ul Kunickiego,lecz dla mnie jest on tylko utrudnieniem w poruszaniu sie po Lublinie chyba ze ktos lubi slalom i to w wypadku tej ulicy GIGANT.Gratulacje dla autora za wnikliwe przeanalizowanie tego tematu.
Avatar
Javor / 24 marca 2011 o 17:49
0
[size="4"][color="#FF0000"]Na zmniejszenie ilości wypadków przyczyniła się przede wszystkim likwidacja sklepów nocnych z bełtami i wcześniejsze wybicie tych siniaków(nowi nie piją),a nie jakieś wysepki.[/color][/size][color="#000000"][size="3"]Bo teraz zauważam mniejszą ilość maszerujących w poprzek nieprzytomnych niż kiedyś.[/size][/color]
Avatar
Tomasz / 24 marca 2011 o 16:55
0
To, że jest mniej wypadków, jest zjawiskiem zdecydowanie pozytywnym i godnym pochwały. Przydałoby się tylko poszerzenie ulic lub lepsza organizacja, bo trudno się połapać jeśli jedziesz pasem na wprost, który nagle przechodzi w pas skrajny (do skrętu).
Avatar
gh / 24 marca 2011 o 16:20
0
[quote name='grza1' timestamp='1300979175' post='454349']
W całej europie, na całym świecie poszerza się ulice jak tylko się da, a u nas się zwęża... Parodia z tym kunickiego. Ale, że Heniek miał firmę zajmującą się modernizacją drug, to Kazik będąc na stołku dał Heńkowi zarobić. Czego nie robi się dla przyjaciół... SIMPLE
[/quote]Wjazd do Lwowa od Rawy Ruskiej 1 km od zjazdu-do miasta prowadzi droga z 8 pasami ruchu-po 4 w kazdym kierunku.Droga z Jaremczy w Karpatach Ukrainskich w kierunku Kołomyi--3 razy szersza od naszych typowych dróg. O szerokich poboczach nie wspominam.W Polsce zapomniano o budowie wygodnych parkingów przy trasach-jest ich znikoma ilosć.
[quote name='grza1' timestamp='1300979175' post='454349']
W całej europie, na całym świecie poszerza się ulice jak tylko się da, a u nas się zwęża... Parodia z tym kunickiego. Ale, że Heniek miał firmę zajmującą się modernizacją drug, to Kazik będąc na stołku dał Heńkowi zarobić. Czego nie robi się dla przyjaciół... SIMPLE
[/quote]Wjazd do Lwowa od Rawy Ruskiej 1 km od zjazdu-do miasta prowadzi droga z 8 pasami ruchu-po 4 w kazdym kierunku.Droga z Jaremczy w Karpatach Ukrainskich w kierunku Kołomyi--3 raz... rozwiń
Avatar
grza1 / 24 marca 2011 o 16:06
0
W całej europie, na całym świecie poszerza się ulice jak tylko się da, a u nas się zwęża... Parodia z tym kunickiego. Ale, że Heniek miał firmę zajmującą się modernizacją drug, to Kazik będąc na stołku dał Heńkowi zarobić. Czego nie robi się dla przyjaciół... SIMPLE
Avatar
red / 27 marca 2011 o 11:08
0
organizacja ruchu na ul.Kunickiego jest po prostu fatalna.Co do wypadków,jakos zauważam dziwnie odwrotna sytuacje,wypadków po tej modernizacji jest więcej!Jest tam mnóstwo stłuczek,nawet dachowań samochodów,same konkretne dzwony.Takiej skali wypadków nie było tam przed przebudowa.Owszem ,potrzebne były tam zmiany,ale takie jakie zastosowano sa po prostu bezmyslne.Ciagłe zmiany pasów ruchu nie sprzyjaja bezpieczeństwu,ponadto taka przebudowa miałaby sens gdyby to była ulica osiedlowa,a nie jeden z głównych ciągów komunikacyjnych.Idiotycznie umieszcone światła,brak powtarzaczy sygnalizatoró,fatalna widocznosc przy wyjeździe z ulicy Piaskowej..to wszystko nie usprawnia ruchu i nie poprawia bezpieczeństwa
organizacja ruchu na ul.Kunickiego jest po prostu fatalna.Co do wypadków,jakos zauważam dziwnie odwrotna sytuacje,wypadków po tej modernizacji jest więcej!Jest tam mnóstwo stłuczek,nawet dachowań samochodów,same konkretne dzwony.Takiej skali wypadków nie było tam przed przebudowa.Owszem ,potrzebne były tam zmiany,ale takie jakie zastosowano sa po prostu bezmyslne.Ciagłe zmiany pasów ruchu nie sprzyjaja bezpieczeństwu,ponadto taka przebudowa miałaby sens gdyby to była ulica osiedlowa,a nie jeden z głównych ciągów komunikacyjnych.Idiotyczn... rozwiń
Avatar
Gość / 27 marca 2011 o 09:03
0
[quote name='Qavtan' timestamp='1301046766' post='454694']
Z tego co mi wiadomo np. w Berlinie 80% ulic ma ograniczenie prędkości do 30km/h, nie poszerza się ta mulic, ale buduje infrastrukturę pro-rowerową.

Z rozmowy z prezydentem Ficem wiem, że projekt i pieniądze na remont Kunickiego przyszły z Warszawy. Lublin mógł wziąć projekt i pieniądze (tylko w tej parz) lub zostawić sytuację taka jaka jest/była (najniebezpieczniejsza ulica w Polsce).

W ramach wygłaszania tu absurdów: popieram projekt wyrzucenia ruchu osobowego z Kunickiego z odcinka od Nowego Świata do Dywizjonu 303 i w to miejsce zezwolenie na poruszanie się tu jedynie komunikacji zbiorowej i zaopatrzenia :]
[/quote]
Owszem zwęża się ale ulice miejskie, a nie drogi tranzytowe (droga wojewódzka 835 tranzyt na Premyśl)!!! Widać ani Ty ani prezydent Fic nie czaicie różnicy czego skutki są widoczne.
[quote name='Qavtan' timestamp='1301046766' post='454694']
Z tego co mi wiadomo np. w Berlinie 80% ulic ma ograniczenie prędkości do 30km/h, nie poszerza się ta mulic, ale buduje infrastrukturę pro-rowerową.

Z rozmowy z prezydentem Ficem wiem, że projekt i pieniądze na remont Kunickiego przyszły z Warszawy. Lublin mógł wziąć projekt i pieniądze (tylko w tej parz) lub zostawić sytuację taka jaka jest/była (najniebezpieczniejsza ulica w Polsce).

W ramach wygłaszania tu absurdów: popieram ... rozwiń
Avatar
tata / 26 marca 2011 o 21:33
0
Prawda jest taka, że po Kunickiego jeździ się bezpieczniej, bo bardziej się stoi niż jeździ. Rezygnacja z dwóch pasów ruchu w każdą stronę była głupia, bo to główna droga wyjazdowa z Lublina w kierunku Przemyśla. Kunickiego powinna mieć dwa pasy ruchu tak jak Al. Kraśnicka Lub Spółdzielczości Pracy. Pieniądze wyrzucono w błoto, bo za jakiś czas pewnie znowu będą poszerzać i znowu za to zapłacimy. Po co w takim razie poszerzać przejazd pod wiaduktem, skoro auta za chwile i tak będą stały w korku na najbliższych światłach.
Co do Berlina, ograniczeń do 30 km/h i tras rowerowych, ja też jestem za, ale w strefach zamieszkania lub Centrum, ale na pewno NIE na głównej arterii wylotowej w tej części miasta. Berlin też ma arterie, obwodnice i jest tam po kilka pasów ruchu w każdym kierunku. W interesie kierowców, mieszkańców i rowerzystów jest to, żeby auta jak najszybciej wydostały się z miasta i nie truły powietrza.
Jakości pracy urzędników nie będę komentował, bo skutki ich pracy widzimy wszyscy. Źle ustawione światła na Kunickiego, Placu Bychawskim (tragicznie wyjeżdża się z Wolskiej i zawsze trzeba stać po kilka zmian świateł - czy nikt z urzędasów tamtędy nie jeździ i nie widzi tego?)
Chyba powinniśmy dzwonić do Straży Miejskiej i zgłaszać nasze sugestie.
Prawda jest taka, że po Kunickiego jeździ się bezpieczniej, bo bardziej się stoi niż jeździ. Rezygnacja z dwóch pasów ruchu w każdą stronę była głupia, bo to główna droga wyjazdowa z Lublina w kierunku Przemyśla. Kunickiego powinna mieć dwa pasy ruchu tak jak Al. Kraśnicka Lub Spółdzielczości Pracy. Pieniądze wyrzucono w błoto, bo za jakiś czas pewnie znowu będą poszerzać i znowu za to zapłacimy. Po co w takim razie poszerzać przejazd pod wiaduktem, skoro auta za chwile i tak będą stały w korku na najbliższych światłach.
Co do Berlina... rozwiń
Avatar
angus / 25 marca 2011 o 13:37
0
[quote name='Brak słów' timestamp='1300987438' post='454422']
Z tego co mi wiadomo np. w Berlinie 80% ulic ma ograniczenie prędkości do 30km/h, nie poszerza się ta mulic, ale buduje infrastrukturę pro-rowerową.
[/quote]

No nawet tu wlazly to rowerowe poj**ańce.

Spadajcie na to swoje skajskrejper, a tu dajcie ludziom normalnie porozmawiac.
Avatar
Qavtan / 25 marca 2011 o 10:52
0
~grza1~ proszę o przytoczenie dokładnego źródła stwierdzenia "W całej europie, na całym świecie poszerza się ulice jak tylko się da".
Z tego co mi wiadomo np. w Berlinie 80% ulic ma ograniczenie prędkości do 30km/h, nie poszerza się ta mulic, ale buduje infrastrukturę pro-rowerową.

Z rozmowy z prezydentem Ficem wiem, że projekt i pieniądze na remont Kunickiego przyszły z Warszawy. Lublin mógł wziąć projekt i pieniądze (tylko w tej parz) lub zostawić sytuację taka jaka jest/była (najniebezpieczniejsza ulica w Polsce).

W ramach wygłaszania tu absurdów: popieram projekt wyrzucenia ruchu osobowego z Kunickiego z odcinka od Nowego Świata do Dywizjonu 303 i w to miejsce zezwolenie na poruszanie się tu jedynie komunikacji zbiorowej i zaopatrzenia :]
~grza1~ proszę o przytoczenie dokładnego źródła stwierdzenia "W całej europie, na całym świecie poszerza się ulice jak tylko się da".
Z tego co mi wiadomo np. w Berlinie 80% ulic ma ograniczenie prędkości do 30km/h, nie poszerza się ta mulic, ale buduje infrastrukturę pro-rowerową.

Z rozmowy z prezydentem Ficem wiem, że projekt i pieniądze na remont Kunickiego przyszły z Warszawy. Lublin mógł wziąć projekt i pieniądze (tylko w tej parz) lub zostawić sytuację taka jaka jest/była (najniebezpieczniejsza ulica w Pols... rozwiń
Avatar
Brak słów / 24 marca 2011 o 18:23
0
Nie wiem jakimi słowami opisac ten super projekt przemiany ul Kunickiego,lecz dla mnie jest on tylko utrudnieniem w poruszaniu sie po Lublinie chyba ze ktos lubi slalom i to w wypadku tej ulicy GIGANT.Gratulacje dla autora za wnikliwe przeanalizowanie tego tematu.
Avatar
Javor / 24 marca 2011 o 17:49
0
[size="4"][color="#FF0000"]Na zmniejszenie ilości wypadków przyczyniła się przede wszystkim likwidacja sklepów nocnych z bełtami i wcześniejsze wybicie tych siniaków(nowi nie piją),a nie jakieś wysepki.[/color][/size][color="#000000"][size="3"]Bo teraz zauważam mniejszą ilość maszerujących w poprzek nieprzytomnych niż kiedyś.[/size][/color]
Avatar
Tomasz / 24 marca 2011 o 16:55
0
To, że jest mniej wypadków, jest zjawiskiem zdecydowanie pozytywnym i godnym pochwały. Przydałoby się tylko poszerzenie ulic lub lepsza organizacja, bo trudno się połapać jeśli jedziesz pasem na wprost, który nagle przechodzi w pas skrajny (do skrętu).
Avatar
gh / 24 marca 2011 o 16:20
0
[quote name='grza1' timestamp='1300979175' post='454349']
W całej europie, na całym świecie poszerza się ulice jak tylko się da, a u nas się zwęża... Parodia z tym kunickiego. Ale, że Heniek miał firmę zajmującą się modernizacją drug, to Kazik będąc na stołku dał Heńkowi zarobić. Czego nie robi się dla przyjaciół... SIMPLE
[/quote]Wjazd do Lwowa od Rawy Ruskiej 1 km od zjazdu-do miasta prowadzi droga z 8 pasami ruchu-po 4 w kazdym kierunku.Droga z Jaremczy w Karpatach Ukrainskich w kierunku Kołomyi--3 razy szersza od naszych typowych dróg. O szerokich poboczach nie wspominam.W Polsce zapomniano o budowie wygodnych parkingów przy trasach-jest ich znikoma ilosć.
[quote name='grza1' timestamp='1300979175' post='454349']
W całej europie, na całym świecie poszerza się ulice jak tylko się da, a u nas się zwęża... Parodia z tym kunickiego. Ale, że Heniek miał firmę zajmującą się modernizacją drug, to Kazik będąc na stołku dał Heńkowi zarobić. Czego nie robi się dla przyjaciół... SIMPLE
[/quote]Wjazd do Lwowa od Rawy Ruskiej 1 km od zjazdu-do miasta prowadzi droga z 8 pasami ruchu-po 4 w kazdym kierunku.Droga z Jaremczy w Karpatach Ukrainskich w kierunku Kołomyi--3 raz... rozwiń
Avatar
grza1 / 24 marca 2011 o 16:06
0
W całej europie, na całym świecie poszerza się ulice jak tylko się da, a u nas się zwęża... Parodia z tym kunickiego. Ale, że Heniek miał firmę zajmującą się modernizacją drug, to Kazik będąc na stołku dał Heńkowi zarobić. Czego nie robi się dla przyjaciół... SIMPLE
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Urlop rodzicielski, urlop ojcowski. Ile osób korzysta, ile dni przysługuje?

Urlop rodzicielski, urlop ojcowski. Ile osób korzysta, ile dni przysługuje? 0 0

471,2 tys. osób skorzystało w pierwszym półroczu tego roku z urlopów dla rodziców: rodzicielskiego, macierzyńskiego i ojcowskiego – podało Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Malarzowi ogrodów. Wasylówka dla Bazylego Albiczuka
galeria

Malarzowi ogrodów. Wasylówka dla Bazylego Albiczuka 0 0

Dąbrowica Mała pamięta o Bazylim Albiczuku. Jak co roku, w rocznicę śmierci malarza zorganizowano Wasylówkę.

4Dreamers w Galerii Plaza w Lublinie
28 lipca 2018, 14:00

4Dreamers w Galerii Plaza w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Empik mieszczący się w Galerii Plaza (ul. Lipowa 13) zaprasza miłośników dobrej muzyki na spotkanie z członkami młodego zespołu 4Dreamers. Artyści pojawią się w Lublinie 28 lipca o godz. 14.

Kolejna grupa zawodowa ze szpitala przy Jaczewskiego w Lublinie chce podwyżek płac

Kolejna grupa zawodowa ze szpitala przy Jaczewskiego w Lublinie chce podwyżek płac 8 4

1400 zł brutto podwyżki chcą technicy elektroradiologii ze szpitala przy Jaczewskiego. – Szpital najwięcej zarabia na badaniach, które wykonujemy. A paradoksalnie zyski, które my wypracowaliśmy, pójdą na realizację porozumienia z pielęgniarkami – denerwują się technicy elektroradiologii.

Alarm 24: Ktoś zrobił sobie dzikie śmietnisko na Felinie
galeria

Alarm 24: Ktoś zrobił sobie dzikie śmietnisko na Felinie 2 0

Zdjęcia śmieci wyrzuconych na drodze w lasku między akademikami a Felinem przysłała do nas Czytelniczka.

Lublin: Masa Krytyczna Śladami Józefa Czechowicza
27 lipca 2018, 18:00
galeria

Lublin: Masa Krytyczna Śladami Józefa Czechowicza 2 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejna odsłona przejażdżek po Lublinie w ramach Masy Krytycznej. 27 lipca o godz. 18 z Placu Litewskiego wyruszy rajd śladami Józefa Czechowicza.

Paweł Fajdek (Agros Zamość): Chcę wracać do Lublina

Paweł Fajdek (Agros Zamość): Chcę wracać do Lublina 3 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość, srebrnym medalistą mistrzostw Polski

Sukces Katarzyny Krawczyk na zawodach w Hiszpanii

Sukces Katarzyny Krawczyk na zawodach w Hiszpanii 2 0

Katarzyna Krawczyk z Cementu-Gryfa Chełm zdobyła brązowy medal podczas Międzynarodowego Turnieju o Grand Prix Hiszpanii. Srebro wywalczyła inna z Polek Agnieszka Wieszczek-Kordus w kategorii 72 kg

Powiat lubartowski: Potrąciła pieszego, dlaczego odjechała z miejsca wypadku?

Powiat lubartowski: Potrąciła pieszego, dlaczego odjechała z miejsca wypadku? 2 2

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 21 na drodze krajowej nr 48 w miejscowości Wola Blizocka (pow. lubartowski).

18-latek wpadł podczas kontroli na ul. Turystycznej w Lublinie. Trzy miesiące aresztu

18-latek wpadł podczas kontroli na ul. Turystycznej w Lublinie. Trzy miesiące aresztu 0 3

W nocy z piątku na sobotę na ulicy Turystycznej policyjni wywiadowcy zatrzymali do kontroli drogowej samochód audi.

Lubelskie: Nieszczęśliwy skok ze spadochronem

Lubelskie: Nieszczęśliwy skok ze spadochronem 17 1

Do zdarzenia doszło w niedzielę na lotnisku w miejscowości Mokre koło Zamościa.

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie z dużą siecią
galeria

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie z dużą siecią 1 5

Jesienią z Lublina znikną sklepy Aldik. Zastąpią je Stokrotki. Pracownicy sieci czekają na zmiany z niepokojem.

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie
film

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie 1 1

Kazimierz Michał Ujazdowski nie będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia – ogłosił przewodniczący tej partii Grzegorz Schetyna. Nowego kandydata Koalicji Obywatelskiej wskaże Nowoczesna. 

Musical "Metro" w Lublinie
14 października 2018, 18:00

Musical "Metro" w Lublinie 5 0

Co Gdzie Kiedy. Legendarny polski musical Metro zawita do Lublina. Znakomite przedstawienie w gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy 14 października o godz. 18 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS