Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 lipca 2019 r.
18:12

Z Portu Lotniczego Lublin znów będą latać czartery. Już wiadomo dokąd

Autor: Zdjęcie autora TOMA
25 37 A A
(fot. Anna Zverewa Wikipedia)

W przyszłym roku do siatki połączeń Portu Lotniczego Lublin powrócą rejsy czarterowe. Wakacje z wylotami z Lublina znalazły się w przyszłorocznej ofercie biura podróży Neckermann.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W systemie rezerwacyjnym touroperatora można już znaleźć loty do Antalyi w Turcji. Rejsy miałyby odbywać się raz w tygodniu w środy. Samolot tureckich linii Corendon Airlines ma lądować w Lublinie o godz. 10.30, a w powrotnym kierunku startować o 13. Loty mają być wykonywane od 10 czerwca do 7 października przyszłego roku.

Ale to najprawdopodobniej nie jedyna wakacyjna propozycja, z jakiej w przyszłym roku będą mogli skorzystać pasażerowie lubelskiego lotniska.

- Cały czas poszerzamy naszą ofertę. Na ten moment mogę powiedzieć, ze w planach jest jeszcze Burgas w Bułgarii. Godziny i dni odlotów pojawią się w najbliższym czasie na stronie internetowej – informuje Ewelina Żółkowska z Neckermann Polska.

Rejsy do bułgarskiego kurortu miałyby być wykonywane od 12 czerwca do 11 września. Najprawdopodobniej będą je obsługiwać linie Bulgarian Air Charter.

W przypadku lotów w obu kierunkach, klienci będą mieli możliwość wykupienia także samych przelotów, bez pakietu wczasowego.

W tym roku z lubelskiego lotniska nie są wykonywane żadne rejsy wakacyjne. Przed rokiem w ofercie było już wspominane Burgas. Do Bułgarii dwa razy w tygodniu latały linie Small Planet, a rejsy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Przewoźnik pod koniec ubiegłego roku ogłosił jednak upadłość i w trwającym sezonie  nikt nie zdecydował się na wypełnienie tej luki.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gwidon / 30 lipca 2019 r. o 19:50
+11
Bardzo, bardzo kibicuję naszemu lotnisku! Jest o wiele młodsze niż Jasionka, chociaż Świdnik ma przedwojenne, prawdziwe tradycje lotnicze! Bezsensowny pomysł "Prezesa wszystkich prezesów" budowy hub-u w Radomiu (gdzie nikt nie lata) oraz upolitycznienie Zarządu (Pawlak?!!! i reszta), to droga do upadku. LUZ potrzebuje menadżera, fachowca z prawdziwego zdarzenia, a nie pajacyków politycznych. Gdyby zarządzający obecnie lotniskiem pracowali przy jego powstaniu - nie powstałoby NIGDY!!! Przy powstawaniu ci sami, co zarządzają robili sobie deal na spekulacji gruntami w Niedźwiadzie! No i jak ma być dobrze?!
Bardzo, bardzo kibicuję naszemu lotnisku! Jest o wiele młodsze niż Jasionka, chociaż Świdnik ma przedwojenne, prawdziwe tradycje lotnicze! Bezsensowny pomysł "Prezesa wszystkich prezesów" budowy hub-u w Radomiu (gdzie nikt nie lata) oraz upolitycznienie Zarządu (Pawlak?!!! i reszta), to droga do upadku. LUZ potrzebuje menadżera, fachowca z prawdziwego zdarzenia, a nie pajacyków politycznych. Gdyby zarządzający obecnie lotniskiem pracowali przy jego powstaniu - nie powstałoby NIGDY!!! Przy powstawaniu ci sami, co zarządzają robili ... rozwiń
Avatar
Gość / 30 lipca 2019 r. o 23:06
+9
A kiedy powrócą loty do Liverpoolu
Avatar
Ola / 31 lipca 2019 r. o 10:58
+8
Super, każdy nowy kierunek i kolejne loty to zbawienie dla naszego lotniska :)
Avatar
Shept / 31 lipca 2019 r. o 10:07
+7
Kiedy loty do Wrocławia?
Avatar
Gość / 30 lipca 2019 r. o 18:55
+7
"a szkoda bo okoliczni mieszkańcy są coraz bogatsi i chętnie polecą w kierunkach turystycznych" - coraz bogatsi??? Chyba familie lokalnej sitwy sa coraz bogatsze bo zwykli ludzie musza wyjezdzac na Zachod za chlebem na wlasnie te pogardzane przez ciebie "zmywaki". Arystokracja sie znalazla ze sloma w obuwiu.
Avatar
dee / 31 lipca 2019 r. o 07:50
+6
Któryś tam rok z rzędu bujam się na wczasy z rodziną z Warszawy, mając lotnisko pod nosem. Tak jak ktoś wcześniej napisał - lotnisko z kierunkami typowo pracowniczymi, nie licząc Izraela dla ziomków. Przychodzi lato i wielkie G - w tym roku to już kompletne zero. W latach poprzednich oferty pokazywały się na tyle późno, że kto planował wyjazd, to już sobie zarezerwował. Raz kiedyś porównywałem oferty wylotu z LUZ i WAW - już dla wygody licząc się z wyższymi kosztami. Okazało się że różnica, poza wydatkami na paliwo, przekraczały próg rozsądnej dopłaty za wygodę. Olałem więc LUZ. Jest szansa że teraz się coś zmieni, skoro przyszłoroczne loty już pojawiają się w siatce połączeń - trzymam kciuki.
Któryś tam rok z rzędu bujam się na wczasy z rodziną z Warszawy, mając lotnisko pod nosem. Tak jak ktoś wcześniej napisał - lotnisko z kierunkami typowo pracowniczymi, nie licząc Izraela dla ziomków. Przychodzi lato i wielkie G - w tym roku to już kompletne zero. W latach poprzednich oferty pokazywały się na tyle późno, że kto planował wyjazd, to już sobie zarezerwował. Raz kiedyś porównywałem oferty wylotu z LUZ i WAW - już dla wygody licząc się z wyższymi kosztami. Okazało się że różnica, poza wydatkami na paliwo, przekraczały próg rozsąd... rozwiń
Avatar
Gość / 30 lipca 2019 r. o 18:36
+6
Niestety lubelskie lotnisko sciaga trzeciorzedne linie, ktore nie wywiazuja sie z umow. Juz bylo m.in. Bravo airways z ktorego uslug nie skorzystalem, choc zaplacilem. Zaplacilem takze za hotel, za ktory nikt mi nikt zwrocil pieniedzy. Dlatego przestrzegam, bo to moze wiecej kosztowac niż lot z Warszawy.
Avatar
Gość / 31 lipca 2019 r. o 13:15
+5
Któryś tam rok z rzędu bujam się na wczasy z rodziną z Warszawy, mając lotnisko pod nosem. Tak jak ktoś wcześniej napisał - lotnisko z kierunkami typowo pracowniczymi, nie licząc Izraela dla ziomków. Przychodzi lato i wielkie G - w tym roku to już kompletne zero. W latach poprzednich oferty pokazywały się na tyle późno, że kto planował wyjazd, to już sobie zarezerwował. Raz kiedyś porównywałem oferty wylotu z LUZ i WAW - już dla wygody licząc się z wyższymi kosztami. Okazało się że różnica, poza wydatkami na paliwo, przekraczały próg rozsądnej dopłaty za wygodę. Olałem więc LUZ. Jest szansa że teraz się coś zmieni, skoro przyszłoroczne loty już pojawiają się w siatce połączeń - trzymam kciuki. Od 5 lat latam po całej Europie na wakacje z LUZ. Południowa Europa, Francja, Hiszpania Portugalia Włochy....
Któryś tam rok z rzędu bujam się na wczasy z rodziną z Warszawy, mając lotnisko pod nosem. Tak jak ktoś wcześniej napisał - lotnisko z kierunkami typowo pracowniczymi, nie licząc Izraela dla ziomków. Przychodzi lato i wielkie G - w tym roku to już kompletne zero. W latach poprzednich oferty pokazywały się na tyle późno, że kto planował wyjazd, to już sobie zarezerwował. Raz kiedyś porównywałem oferty wylotu z LUZ i WAW - już dla wygody licząc się z wyższymi kosztami. Okazało się że różnica, poza wydatkami na paliwo, przekraczały próg rozsądn... rozwiń
Avatar
KL / 31 lipca 2019 r. o 08:17
+4
A od kiedy będą do Radomia?
Avatar
lol / 30 lipca 2019 r. o 20:10
+4
"a szkoda bo okoliczni mieszkańcy są coraz bogatsi i chętnie polecą w kierunkach turystycznych" - coraz bogatsi??? Chyba familie lokalnej sitwy sa coraz bogatsze bo zwykli ludzie musza wyjezdzac na Zachod za chlebem na wlasnie te pogardzane przez ciebie "zmywaki". Arystokracja sie znalazla ze sloma w obuwiu.
 O czym ty piszesz ?? Czyba przespałeś w UK ostatnie 10 lat , rozejrzyj się dookoła. Gdzie masz tą biedę , ludzie się bogacą i zyją na przyzwoitym poziomie.  Poziom zycia w Polsce a nawet w Lublinie jest już wyższy niż UK  , nie mówię o dochodach 1:1 ale o realnym poziomie zycia i lokalnej sile nabywczej. Oczywiście nie wszyscy się na to załapali ale kto chce nie musi zmywać brudnych garow  po arabach w UK. 
 O czym ty piszesz ?? Czyba przespałeś w UK ostatnie 10 lat , rozejrzyj się dookoła. Gdzie masz tą biedę , ludzie się bogacą i zyją na przyzwoitym poziomie.  Poziom zycia w Polsce a nawet w Lublinie jest już wyższy niż UK  , nie mówię o dochodach 1:1 ale o realnym poziomie zycia i lokalnej sile nabywczej. Oczywiście nie wszyscy się na to załapali ale kto chce nie musi zmywać brudnych garow  po arabach w UK.  rozwiń
Avatar
won / 22 sierpnia 2019 r. o 13:57
+1
fanatyczny: mnie spojrzec w oczy raczej bys sie nie odwazyl pisowski imbecylu. Powtarzam: Swidnik to sitwa i reszta czyli biedota, ktora jest szczesliwa, ze moze sobie za 500+ zrobic zakupy w bidronce, pelno przyglupow, imbecyli, szlachty sztachetowej, psycholi i niedorozwojow umyslowych. PS: nie mieszkam w Swidniku przyglupie i musialem z niego wyjechac dawno temu za granice i nie mam najmniejszego do tego wsiurskiego, smierdzacego przekretem syfu wracac, podobnie moi znajomi. Won.
Avatar
Henio / 8 sierpnia 2019 r. o 21:09
+1
Jak najszybciej uruchomić połączenia z Rzeszowem. Teraz może być sporo chętnych, zwłaszcza po zawieszeniu niektórych lotów na trasie Warszawa - Rzeszów.
Avatar
RysiekP / 8 sierpnia 2019 r. o 12:12
0
a co z lotami na Madere?
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2019 r. o 12:10
+1
A co z lotami na Bali?
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2019 r. o 21:14
+1
Nie ma artykułu adekwatego do wydarzeń w Świdniku więc zapytam tutaj - dlaczego pomimo obietnic miasto, powiat w dniu dzisiejszym nie przystąpiło do modernizacji drugiego odcinka Racławickiej ? Piosorki nie dały rady???? ******swidnik.pl/nasze-miasto/item/13714-rusza-wielki-remont Reszka obiecałeś to buduj
Avatar
fanatyczny / 7 sierpnia 2019 r. o 15:21
-1
Ale tutaj smierdzi pisuarem i jego proapagada sukcesu. Bogaci se patologia i degeneraci, potomkowie PRL-owskiego awansu spolecznego, zlodziejskiej wolnoamerykanki lat 90-tych i bloszewickich rzadow pisuaru.
 Poprostu gościu jesteś nieudacznikiem, spójrz prawdzie w oczy...
Avatar
won / 1 sierpnia 2019 r. o 14:51
-2
Ale tutaj smierdzi pisuarem i jego proapagada sukcesu. Bogaci se patologia i degeneraci, potomkowie PRL-owskiego awansu spolecznego, zlodziejskiej wolnoamerykanki lat 90-tych i bloszewickich rzadow pisuaru.
Avatar
Lubelok / 31 lipca 2019 r. o 18:22
0
"Cysorz to ma klawe życie" tak niegdyś śpiewano . Dzisiaj to szefostwo lotniska ma klawe życie - zbijają bąki ,straty rosną a średnia wynagrodzeń tam rośnie.
Avatar
Gość / 31 lipca 2019 r. o 14:19
0
padło ; ciezka i uczciwa praca to sie mozna w Polsce tylko garba dorobic bo place sa zenujaco niskie (po czesci dzieki wladzom, ktre sprowadzaja tutaj tabuny ukraincow zanizajacych pensje). PS: sami obrazacie ludzi, ktorzy wyjezdzaja zarabiac na Zachod, smierdzi pisobolszewicka propaganda sukcesu na kilometry. Szlachta ze sloma w obuwiu sie znalazla hehe.
Avatar
Gość / 31 lipca 2019 r. o 13:15
+5
Któryś tam rok z rzędu bujam się na wczasy z rodziną z Warszawy, mając lotnisko pod nosem. Tak jak ktoś wcześniej napisał - lotnisko z kierunkami typowo pracowniczymi, nie licząc Izraela dla ziomków. Przychodzi lato i wielkie G - w tym roku to już kompletne zero. W latach poprzednich oferty pokazywały się na tyle późno, że kto planował wyjazd, to już sobie zarezerwował. Raz kiedyś porównywałem oferty wylotu z LUZ i WAW - już dla wygody licząc się z wyższymi kosztami. Okazało się że różnica, poza wydatkami na paliwo, przekraczały próg rozsądnej dopłaty za wygodę. Olałem więc LUZ. Jest szansa że teraz się coś zmieni, skoro przyszłoroczne loty już pojawiają się w siatce połączeń - trzymam kciuki. Od 5 lat latam po całej Europie na wakacje z LUZ. Południowa Europa, Francja, Hiszpania Portugalia Włochy....
Któryś tam rok z rzędu bujam się na wczasy z rodziną z Warszawy, mając lotnisko pod nosem. Tak jak ktoś wcześniej napisał - lotnisko z kierunkami typowo pracowniczymi, nie licząc Izraela dla ziomków. Przychodzi lato i wielkie G - w tym roku to już kompletne zero. W latach poprzednich oferty pokazywały się na tyle późno, że kto planował wyjazd, to już sobie zarezerwował. Raz kiedyś porównywałem oferty wylotu z LUZ i WAW - już dla wygody licząc się z wyższymi kosztami. Okazało się że różnica, poza wydatkami na paliwo, przekraczały próg rozsądn... rozwiń