Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 lipca 2020 r.
9:15

Zostali szeregowymi pracownikami Urzędu Marszałkowskiego. Ale nadal pełnią kierownicze obowiązki

4 14 A A
Urząd Marszałkowski w Lublinie
Urząd Marszałkowski w Lublinie (fot. Maciej Kaczanowski/archiwum)

Wicedyrektor departamentu Urzędu Marszałkowskiego i kierownik jednego z jego oddziałów zostali szeregowymi pracownikami swojej jednostki. Brzmi jak degradacja, ale obaj panowie, by zdobyć posady, wystartowali w konkursach. I decyzją marszałka nadal pełnią kierownicze obowiązki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o konkursy na wolne posady w Departamencie Środowiska i Zasobów Naturalnych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego. Nabór na stanowisko ds. planów gospodarki odpadami (ubiegało się o nie 17 osób) wygrał Tomasz Marzęda. Z kolei w postępowaniu dotyczącym stanowiska ds. gospodarki odpadami komunalnymi (chętnych było 21) wyłoniony został Wojciech Witkowski.

Obaj panowie w urzędzie nie są nowymi postaciami. Byli w nim zatrudnieni od kilku miesięcy na zasadzie zastępstw. Marzęda, który jest przewodniczącym Rady Powiatu Lubartowskiego (radnym został startując z listy PiS), ostatnio był p.o. zastępcą dyrektora departamentu. Z kolei Witkowski pełnił obowiązki kierownika oddziału – Centrum Zarządzania Gospodarką Odpadami w tym samym departamencie.

– Ja żyję w przekonaniu, że wszystko jest w porządku. Zarzuty, jeśli się chce, można wysuwać przeciwko każdemu – odpowiada Tomasz Marzęda. I wyjaśnia, że w konkursie wziął udział dlatego, że od 1 stycznia był zatrudniony tylko na zastępstwo. – Teraz pracuję na stanowisku specjalisty, któremu powierzono pełnienie obowiązków zastępcy dyrektora. To, jakie będą moje dalsze losy, jest decyzją pana marszałka.

– Nabory na te stanowiska przeprowadzono z uwagi na olbrzymi zakres prac związany z wdrażaniem w Polsce nowego systemu informacji o odpadach, tzw. BDO – wyjaśnia Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy marszałka województwa lubelskiego. I dodaje, że obu wyłonionym w konkursach urzędnikom zaproponowano dalsze pełnienie obowiązków zastępcy dyrektora oraz kierownika oddziału. Na jak długo? – Nie ma tu granicznego terminu. To będzie decyzja marszałka, powołanie może się odbyć np. w drodze awansu – wyjaśnia Małecki.

– Mnie to nie dziwi. PiS konsekwentnie obsadza urzędowe stanowiska swoimi ludźmi. Sposób, w jaki to robi, pozostawię bez komentarza. Każdy rozsądny domyśli się, o co tu chodzi – krytykuje Grzegorz Kapusta, były wicemarszałek województwa, a obecnie opozycyjny wojewódzki radny PSL. I dodaje: – Obserwuję to z niepokojem, bo w urzędzie niewiele się mówi o merytorycznej pracy, trwa ciągła opowieść o zatrudnianiu. To nie jest normalna sytuacja.

Z Wojciechem Witkowskim nie udało nam się wczoraj skontaktować. Jak usłyszeliśmy w urzędzie, obecnie przebywa na urlopie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kacper55 / 16 lipca 2020 r. o 10:12
+38
Najlepsza żona Mulawy. Tego chyba nikt nie pobije? Michał dumny i bogaty?
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 16 lipca 2020 r. o 10:00
+31
Gdy tylko pojawia się artykuł o Marszałkowskim, towarzysz TECZOWY_ZSL rzuca wszystko co ma do roboty w Marszałkowskim(picie kawy, odliczanie dni do kolejnej wypłaty, itd.) i biegnie gasić pożar. Brawo towarzyszu, tak trzymać. Będzie niemała premia na koniec roku. Ona ci się po prostu należy.
Avatar
bmw525czarny / 16 lipca 2020 r. o 10:05
+25
No ciekawe jak się miewa córka sekretarza pana Załogi na stanowiskuU w Brukseli.Posady dla rodziny nie ma sprawy 
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 16 lipca 2020 r. o 10:14
+23
Do tego towarzysz TECZOWY_ZSL dzielnie usuwa i dodaje ponownie swoje wpisy, po to, żeby pozbyć się minusów od czytelników. Zakład, że jego 2 wpisy dodane jakąś godzinę temu, zaraz będą nad tym który właśnie piszę? Towarzyszowi TECZOWY_ZSL należy się podwójna premia a może nawet awans na jakiegoś dyrektora. 
Avatar
Zgredek Edek / 16 lipca 2020 r. o 11:15
+9
A Urząd Marszałkowski od zatrudniania rodziny i płatnych troli - nierobów, proste.
Avatar
annabo03 / 16 lipca 2020 r. o 12:49
+6
W UMarsz.w Lublinie pracuje ekipa wykopywaczy z pracy ze starostwa w Lubartowie.Dołączają do nich mianowane prze b.burmistrza takie rodzynki jak specjalistki ds. produktów regionalnych (i jej dzielna asystentka Magda) - nie mylic z tą z Wandzina. Jeżeli urzędy takiej rangi zatrudniają takie specjalistki to gratulować tylko pomysłow.Pan od baldachimu trzymania w komży ministranta ma iście anielski polot ( 6 230.47prawie jak Archanioł).Oset co bodzie to wszystko przypieczętowuje swoim podpisem ( z racji ze doradzał x-lat temu pewnemu kaczorowi)
Avatar
TECZOWY_ZSL / 16 lipca 2020 r. o 15:20
+4
"Krzysztof Jakubowski, prezes Fundacji Wolności: Fakt, że do sporej liczby przeniesień doszło tuż po wyborach samorządowych (ktore wygral pis) może rodzic podejrzenia, że większość z tych osób nie zmieniła pracy ze względu na swoje kompetencje, tylko z powodów politycznych. A takie zmiany należałoby ocenić negatywnie.   Urząd Miasta jest od tego, by obsługiwać mieszkańców, a nie zapewniać pracę urzędnikom  ".-- dw
Avatar
___K___ / 16 lipca 2020 r. o 15:13
+4
Do    ratusza     przeniósł się Dariusz Donica, były dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim. U prezydenta pracuje w Wydziale Sportu i Turystyki, a Ratusz tłumaczy ten transfer „nowymi zadaniami związanymi z promocją Lublina oraz współpracą z branżą turystyczną”. Dw
No i w czym problem? Zajmuje się tą samą branżą,m jaką zajmował się w UM, więc może się na tym faktycznie zna. A czy ten, kto go zastąpił na tym stanowisku (nie wiem, kto to jest i nie chce mi się szukać, ale TECZOWY_ZSL na pewno wie), na pewno ma odpowiednie kompetencje? Gdzie pracował wcześniej? Nie wiem, pytam tylko.
No i w czym problem? Zajmuje się tą samą branżą,m jaką zajmował się w UM, więc może się na tym faktycznie zna. A czy ten, kto go zastąpił na tym stanowisku (nie wiem, kto to jest i nie chce mi się szukać, ale TECZOWY_ZSL na pewno wie), na pewno ma odpowiednie kompetencje? Gdzie pracował wcześniej? Nie wiem, pytam tylko. rozwiń
Avatar
___K___ / 16 lipca 2020 r. o 15:11
+4
Jak żyć? co z bardzo wolnymi sądami, jak kasta będzie żyła?
  No dobrze - sam się prosisz, więc choć temat artykułu inny, to cię zapytam: co się zmieniło w sądownictwie na lepsze po tej rozpierdusze, którą zrobił w systemie prawnym PiS? Konkretnie! Sądy działają szybciej? Wyroki są bardziej sprawiedliwe? Co teraz jest wyraźnie lepiej, niż było???
Avatar
___K___ / 16 lipca 2020 r. o 15:23
+3
"Krzysztof Jakubowski, prezes Fundacji Wolności: Fakt, że do sporej liczby przeniesień doszło tuż po wyborach samorządowych (ktore wygral pis) może rodzic podejrzenia, że większość z tych osób nie zmieniła pracy ze względu na swoje kompetencje, tylko z powodów politycznych. A takie zmiany należałoby ocenić negatywnie.      Urząd Miasta jest od tego, by obsługiwać mieszkańców, a nie zapewniać pracę urzędnikom    ".-- dw
A Urząd Marszałkowski? Naprawdę macie tam oficjalną komórkę trolli internetowych? Jeśli nie, to weź się wreszcie do uczciwej roboty!
A Urząd Marszałkowski? Naprawdę macie tam oficjalną komórkę trolli internetowych? Jeśli nie, to weź się wreszcie do uczciwej roboty! rozwiń
Avatar
___K___ / 16 lipca 2020 r. o 15:23
+3
"Krzysztof Jakubowski, prezes Fundacji Wolności: Fakt, że do sporej liczby przeniesień doszło tuż po wyborach samorządowych (ktore wygral pis) może rodzic podejrzenia, że większość z tych osób nie zmieniła pracy ze względu na swoje kompetencje, tylko z powodów politycznych. A takie zmiany należałoby ocenić negatywnie.      Urząd Miasta jest od tego, by obsługiwać mieszkańców, a nie zapewniać pracę urzędnikom    ".-- dw
A Urząd Marszałkowski? Naprawdę macie tam oficjalną komórkę trolli internetowych? Jeśli nie, to weź się wreszcie do uczciwej roboty!
A Urząd Marszałkowski? Naprawdę macie tam oficjalną komórkę trolli internetowych? Jeśli nie, to weź się wreszcie do uczciwej roboty! rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 16 lipca 2020 r. o 15:20
+4
"Krzysztof Jakubowski, prezes Fundacji Wolności: Fakt, że do sporej liczby przeniesień doszło tuż po wyborach samorządowych (ktore wygral pis) może rodzic podejrzenia, że większość z tych osób nie zmieniła pracy ze względu na swoje kompetencje, tylko z powodów politycznych. A takie zmiany należałoby ocenić negatywnie.   Urząd Miasta jest od tego, by obsługiwać mieszkańców, a nie zapewniać pracę urzędnikom  ".-- dw
Avatar
___K___ / 16 lipca 2020 r. o 15:13
+4
Do    ratusza     przeniósł się Dariusz Donica, były dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim. U prezydenta pracuje w Wydziale Sportu i Turystyki, a Ratusz tłumaczy ten transfer „nowymi zadaniami związanymi z promocją Lublina oraz współpracą z branżą turystyczną”. Dw
No i w czym problem? Zajmuje się tą samą branżą,m jaką zajmował się w UM, więc może się na tym faktycznie zna. A czy ten, kto go zastąpił na tym stanowisku (nie wiem, kto to jest i nie chce mi się szukać, ale TECZOWY_ZSL na pewno wie), na pewno ma odpowiednie kompetencje? Gdzie pracował wcześniej? Nie wiem, pytam tylko.
No i w czym problem? Zajmuje się tą samą branżą,m jaką zajmował się w UM, więc może się na tym faktycznie zna. A czy ten, kto go zastąpił na tym stanowisku (nie wiem, kto to jest i nie chce mi się szukać, ale TECZOWY_ZSL na pewno wie), na pewno ma odpowiednie kompetencje? Gdzie pracował wcześniej? Nie wiem, pytam tylko. rozwiń
Avatar
___K___ / 16 lipca 2020 r. o 15:11
+4
Jak żyć? co z bardzo wolnymi sądami, jak kasta będzie żyła?
  No dobrze - sam się prosisz, więc choć temat artykułu inny, to cię zapytam: co się zmieniło w sądownictwie na lepsze po tej rozpierdusze, którą zrobił w systemie prawnym PiS? Konkretnie! Sądy działają szybciej? Wyroki są bardziej sprawiedliwe? Co teraz jest wyraźnie lepiej, niż było???
Avatar
TECZOWY_ZSL / 16 lipca 2020 r. o 15:11
+2
Do  ratusza  przeniósł się Dariusz Donica, były dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim. U prezydenta pracuje w Wydziale Sportu i Turystyki, a Ratusz tłumaczy ten transfer „nowymi zadaniami związanymi z promocją Lublina oraz współpracą z branżą turystyczną”. Dw
Avatar
___K___ / 16 lipca 2020 r. o 15:10
+2
Do ratusza przeniósł się Dariusz Donica, były dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim. U prezydenta pracuje w Wydziale Sportu i Turystyki, a Ratusz tłumaczy ten transfer „nowymi zadaniami związanymi z promocją Lublina oraz współpracą z branżą turystyczną”.
No i w czym problem? Zajmuje się tą samą branżą,m jaką zajmował się w UM, więc może się na tym faktycznie zna. A czy ten, kto go zastąpił na tym stanowisku (nie wiem, kto to jest i nie chce mi się szukać, ale TECZOWY_ZSL na pewno wie), na pewno ma odpowiednie kompetencje? Gdzie pracował wcześniej? Nie wiem, pytam tylko.
No i w czym problem? Zajmuje się tą samą branżą,m jaką zajmował się w UM, więc może się na tym faktycznie zna. A czy ten, kto go zastąpił na tym stanowisku (nie wiem, kto to jest i nie chce mi się szukać, ale TECZOWY_ZSL na pewno wie), na pewno ma odpowiednie kompetencje? Gdzie pracował wcześniej? Nie wiem, pytam tylko. rozwiń
Avatar
annabo03 / 16 lipca 2020 r. o 12:49
+6
W UMarsz.w Lublinie pracuje ekipa wykopywaczy z pracy ze starostwa w Lubartowie.Dołączają do nich mianowane prze b.burmistrza takie rodzynki jak specjalistki ds. produktów regionalnych (i jej dzielna asystentka Magda) - nie mylic z tą z Wandzina. Jeżeli urzędy takiej rangi zatrudniają takie specjalistki to gratulować tylko pomysłow.Pan od baldachimu trzymania w komży ministranta ma iście anielski polot ( 6 230.47prawie jak Archanioł).Oset co bodzie to wszystko przypieczętowuje swoim podpisem ( z racji ze doradzał x-lat temu pewnemu kaczorowi)
Avatar
Zgredek Edek / 16 lipca 2020 r. o 11:23
-6
może rodzic podejrzenia, że większość z tych osób nie zmieniła pracy ze względu na swoje kompetencje, tylko z powodów politycznych.
TECZOWY ćwoku - no i pięknie się w tym toczeniu piany z pyska kopnąłeś we własne jajo. Ratusz zatrudnia fachowców, bez względu na barwy polityczne i układy rodzinnie. W świetle faktów spróbuj to samo powiedzieć o Urzędzie Marszałkowskim....
Avatar
TECZOWY_ZSL / 16 lipca 2020 r. o 11:17
+3
Jednym z pierwszych transferów była  Anny Augustyniak, która u marszałka z PSL  była sekretarzem województwa. Do Ratusza trafiła na „wieloosobowe stanowisko pracy ds. rozwiązań systemowych”, gdzie pracuje jako „ekspert prezydenta”. Jej zatrudnienie rzeczniczka tłumaczy „koniecznością efektywnego wdrażania rozwiązań systemowych we współpracy ze środowiskami patriotycznymi, kombatanckimi i polonijnymi”. - dw
Avatar
Zgredek Edek / 16 lipca 2020 r. o 11:15
+9
A Urząd Marszałkowski od zatrudniania rodziny i płatnych troli - nierobów, proste.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ponad 600 świń do wybicia. ASF w gospodarstwach w powiecie biłgorajskim i zamojskim

Ponad 600 świń do wybicia. ASF w gospodarstwach w powiecie biłgorajskim i zamojskim

Są trzy nowe ogniska afrykańskiego pomoru świń w Lubelskiem. Chodzi o gospodarstwa na terenie powiatów biłgorajskiego i zamojskiego. Lubelskie jest obecnie województwem, w którym występuje najwięcej ognisk ASF w Polsce, bo aż 34.

Puławy. Załatają ścieżkę przy Lubelskiej, ale remontu nie będzie

Puławy. Załatają ścieżkę przy Lubelskiej, ale remontu nie będzie

Stan ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż ulicy Lubelskiej w Puławach pogarsza się z każdym rokiem. Najgorzej wygląda odcinek na wysokości osiedla Niwa. Pieniędzy na jej kompleksowy remont Rejon Dróg Wojewódzkich nie ma.

Opole Lubelskie. Skoda dachowała, przebiła betonowe ogrodzenie i uderzyła w dom
galeria

Opole Lubelskie. Skoda dachowała, przebiła betonowe ogrodzenie i uderzyła w dom

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca Skody Fabii, która rozbiła się na jednym z domów w Niezdowie koło Opola Lubelskiego.

Afera. Zakupem respiratorów od E&K z Lublina zajmuje się warszawska prokuratura

Afera. Zakupem respiratorów od E&K z Lublina zajmuje się warszawska prokuratura

Niegospodarności w Ministerstwie Zdrowia dotyczy śledztwo, które prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Chodzi m.in. o zakup respiratorów za 200 mln zł od lubelskiej firmy E&K

Radny Lublina chce nowego miejsca dla węży, waranów i pająków
galeria

Radny Lublina chce nowego miejsca dla węży, waranów i pająków

O znalezienie nowej siedziby przytuliska dla egzotycznych zwierząt apeluje do Ratusza miejski radny Marcin Nowak (klub prezydenta Żuka).

Anna Paniszewa: „Wojsko weszło do Brześcia już dwa tygodnie temu"

Anna Paniszewa: „Wojsko weszło do Brześcia już dwa tygodnie temu"

Rozmowa z Anną Paniszewą, założycielką Polskiej Harcerskiej Szkoły Społecznej im. R. Traugutta w Brześciu

Spektakl "Kto rozśmieszy pechowego nosorożca" w Teatrotece Andersena
14 sierpnia 2020, 9:30

Spektakl "Kto rozśmieszy pechowego nosorożca" w Teatrotece Andersena

Od 14 do 16 sierpnia na Facebooku Teatru Andersena będzie można obejrzeć online archiwalny spektakl "Kto rozśmieszy pechowego nosorożca" w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego.

Koronawirus. Jeszcze we wtorek 16, a w środę już 18 ognisk w Lubelskiem. Powiat puławski i chełmski

Koronawirus. Jeszcze we wtorek 16, a w środę już 18 ognisk w Lubelskiem. Powiat puławski i chełmski

39 nowych zakażeń, dwa nowe ogniska i kolejny zgon. W środę padł kolejny dobowy rekord w statystykach dotyczących koronawirusa w województwie lubelskim.

Krótkie spodenki, sportowa czapeczka. Marszałek Stawiarski razem z pątnikami [zobacz]

Krótkie spodenki, sportowa czapeczka. Marszałek Stawiarski razem z pątnikami [zobacz]

Jarosław Stawiarski dołączył do lubelskiej pielgrzymki na Jasną Górę. Rzadko można zobaczyć marszałka województwa w krótkich spodenkach.

X Memoriał Zdzisława Niedzieli już w piątek i sobotę w Lublinie

X Memoriał Zdzisława Niedzieli już w piątek i sobotę w Lublinie

W piątek i sobotę koszykarzy Startu Lublin będzie można zobaczyć w akcji przy okazji X Memoriału Zdzisława Niedzieli. W zawodach oprócz czerwono-czarnych wezmą udział: Legia Warszawa, HydroTruck Radom oraz MKS Dąbrowa Górnicza. Wszystkie mecze odbędą się w hali Globus.

Lubelskie. Daewoo rozbite na drzewie i dachowanie peugeota. Dwa poważne wypadki

Lubelskie. Daewoo rozbite na drzewie i dachowanie peugeota. Dwa poważne wypadki

Poszkodowaną w wypadku koło Świdnika kobietę do szpitala musiał zabrać śmigłowiec. W okolicach Fajsławic kierowca próbował ominąć sarnę.

Biała Podlaska. Oblał forda benzyną i chciał podpalić. Właściciel auta nie ma pojęcia o co chodzi

Biała Podlaska. Oblał forda benzyną i chciał podpalić. Właściciel auta nie ma pojęcia o co chodzi

Mieszkaniec gminy Drelów oblał benzyną furgonetkę i miał zamiar ją podpalić. Właściciel samochodu zapewnia, że wcześniej żadnego konfliktu z niedoszłym podpalaczem nie miał.

Świdnik. To się nazywa szczęście. Pijany usnął na torach, a drezyna przejechała nad nim

Świdnik. To się nazywa szczęście. Pijany usnął na torach, a drezyna przejechała nad nim

Mężczyzna przechodząc przez tory przewrócił się i usnął. Drezyna nawet go nie drasnęła.

Radzyń Podlaski. Policjanci wynieśli z pożaru mężczyznę. Jego pijani koledzy zapewniali, że w domu nikogo nie ma

Radzyń Podlaski. Policjanci wynieśli z pożaru mężczyznę. Jego pijani koledzy zapewniali, że w domu nikogo nie ma

Sierż szt. Kamil Trochonowicz i sierż. Marta Golińska-Pieśko sami podtruli się tlenkiem węgla.