Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 stycznia 2015 r.
15:45
Edytuj ten wpis

Z wielkiej chmury mały korek. Protest zwolenników toru (wideo)

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
1146 145 A A

Paraliżu miasta nie było, choć czwartkowa akcja zwolenników budowy toru kartingowego w Lublinie dała się we znaki kierowcom jadącym al. Unii Lubelskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
aktualizacja 16:30

Pierwotnie planowane było legalne zgromadzenie publiczne z udziałem 1500 osób, które miało polegać m.in. na jeździe w kółko przez centrum miasta ul. Bernardyńską, Narutowicza, Lipową, Poniatowskiego, al. Solidarności i Świętoduską. Prezydent miasta zakazał takiego zgromadzenia, a wojewoda zakaz ten podtrzymał dlatego protestujący postanowili mimo wszystko wyruszyć - jak to określili - "po bułki”, skrzykując się na takie spotkanie przez internet.

Przejazd przez miasto miał się rozpocząć o godz. 15.30 w rejonie Targu pod Zamkiem. Niedługo przed rozpoczęciem akcji na parkingu obok targowiska było ok. 50 samochodów. Później przybywali tu kolejni uczestnicy.

Liczbę aut opuszczających parking można szacować na grubo ponad 100, ale ciężko jest stwierdzić, ile tych pojazdów stanowiły samochody ludzi, którzy po prostu wyjeżdżali z okolic targowiska. Początkowo policja próbowała (tak przynajmniej to wyglądało) nie dopuścić do sformowania zwartej kolumny pojazdów i wypuszczała je na al. Unii Lubelskiej po pięć.
Kolumna pojazdów spod targowiska poważnie utrudniła ruch na al. Unii Lubelskiej. Pojazdy powoli poruszały się lewym pasem w kierunku stacji paliw, gdzie zawracały. Dalej, również lewym pasem i także dość wolno, jechały do miejsca, gdzie mogły zawrócić w pobliżu wjazdu do nowej galerii handlowej.

Wcześniej, około godz. 9, grupa zwolenników budowy toru przyszła z transparentami na sesję Rady Miasta, a później przez kilka minut postali na schodach Ratusza. Właśnie tu - według oficjalnego zgłoszenia - zaczynać miało się ich zgromadzenie zakazane przez prezydenta miasta.
Czytaj więcej o:

Komentarze 145

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 31 stycznia 2015 o 12:19
0

 Oficjalne podziękowania dla OBI. Kiedys na takie akcje od razu ochronę wzywali. Apeluje do wszystkich o nieświrowanie podczas spotkań. Odrabiamy sobie upalanki indywidualnie, ale podczas spotkan niech nas nie utożsamiają jako grupy piratów drogowych.

jesteście piratami drogowymi, upalanie gumy i publiczne krzyczenie wulgaryzmów, jeżdżenie z piskiem opon i "upalanie" gumy na skrzyżowaniach w biały dzień to ma być wasza śmieszna walka? toru w lublinie nie będzie dzieciaczki, to już zostało jasno powiedziane

 Oficjalne podziękowania dla OBI. Kiedys na takie akcje od razu ochronę wzywali. Apeluje do wszystkich o nieświrowanie podczas spotkań. Odrabiamy sobie upalanki indywidualnie, ale podczas ... rozwiń

Avatar
Marecki / 30 stycznia 2015 o 16:29
0

Korty do golfa. Super gościu. Chyba, że myślał kolektor do golfa :) .

Poza tym stosowanie szantażu w postaci: jak nam nie dacie toru, to będziemy stwarzać zagrożenie na ulicach JEST CHORE. Większość korzystających z dróg chce się po nich jedynie przemieszczać z punktu A do punktu B i nie musi się koniecznie ścigać lub szlifować umiejętności prowadzenia. Mają inne pasje i priorytety w życiu. Realizują je niekoniecznie w przestrzeni publicznej narażając innych na niebezpieczeństwo.

Avatar
Gość / 30 stycznia 2015 o 13:31
0

Przecież to niemyślące debile.. Wolą zakorkowywac miasto i wkurzać mieszkanców i myślą że tym coś wywalczą :D :lol: :lol:

A korki o 15-17 jak były tak będą, 80-100 wiecej aut nic nie zmieni.

Jedźcie pod dom Żuka czy prezeza PZM i tak popalcie gume czy zróbcie hałas silnikami B) Bo to oni was wydymali a nie boga winni mieszkańcy, którym na złość chcecie jeszcze bardziej korkowac centrum.

bojo sie :D

:D

rozwiń
Avatar
Gość / 30 stycznia 2015 o 13:27
0

niestety złe wnioski - mamy gdzie zostają ulice, a supermarket na pewno powstanie... Na torze jest w projekcie i market, a grunt nie został wykupiony... , ale sory ty nie stamtąd jak widać - to tylko taka bezinteresowna zawiść. Ohyda.

nie kolego nie bezinteresowna zawiść, tylko brak toleracnji dla swołoczy i dziczy. Ja nikomu nie bronie walczyć o tor (czy swoje pasje) też walczyłam o swoje, tylko w przeciwieństwie do was nie utrudniałam zycia innym, nie wyzywałam innych od buraków i nie oburzałam się jak małe dziecko gdy ktoś się ze mną nie zgadzał. Wczoraj wieczorem panowie "zwolennicy toru" pokazali poza tym śmiesznym protestem na ulicach jakie z nich buraki - brak kultury i to wszystko. Chcecie być powaznie traktowani a sami nie umiecie się powaznie zachować. Jedno zdanie: walczyć trzeba umieć... :)

nie kolego nie bezinteresowna zawiść, tylko brak toleracnji dla swołoczy i dziczy. Ja nikomu nie bronie walczyć o tor (czy swoje pasje) też walczyłam o swoje, tylko w przeciwieństwie do was nie utrudniałam zycia innym, nie wyzywałam innych od buraków i nie oburzałam się jak małe dziecko gdy ktoś się ze mną nie zgadzał. Wczoraj wieczorem panowie "zwolennicy toru" pokazali poza tym śmiesznym protestem na ulicach jakie z nich buraki - brak kultury i to wszystko. Chcecie być powaznie traktowani a sami nie umiecie się powaznie za... rozwiń

Avatar
lomatko / 30 stycznia 2015 o 11:35
0

Tak tak. Straszcienas policja, filmowaniem, wyzywajcie jak chcecie jeżeli macie z tego przyjemność. Tylko jest pewien problem... nic sobie z tych waszych postów nie robimy a tym bardziej nie boimy. Strasznie się stresujecie i denerwujecie tylko po co? My sobie z tego nic nie robimy że nas obrażanie.

Jaki lubliniak człowieku, ty jakaś nową rasę stworzyłeś, widać ile masz wspolnego z Lublinem albo szkolnictwem.

Avatar
luki / 30 stycznia 2015 o 10:35
0

Następnym razem jak będziecie robić protest to pomyślcie...

Zablokujcie całkowicie PZM oraz Urząd Miejski i Wojedzki tak by nie możliwe było odholowanie aut, a sami okupujcie te budynki. Tylko wtedy może coś się ruszy w tym temacie...

Przecież to niemyślące debile.. Wolą zakorkowywac miasto i wkurzać mieszkanców i myślą że tym coś wywalczą :D :lol: :lol:

A korki o 15-17 jak były tak będą, 80-100 wiecej aut nic nie zmieni.

Jedźcie pod dom Żuka czy prezeza PZM i tak popalcie gume czy zróbcie hałas silnikami B) Bo to oni was wydymali a nie boga winni mieszkańcy, którym na złość chcecie jeszcze bardziej korkowac centrum.

Przecież to niemyślące debile.. Wolą zakorkowywac miasto i wkurzać mieszkanców i myślą że tym coś wywalczą :D :lol: :lol:

A korki o 15-17 jak były tak będą, 80-100 wiecej aut nic nie zmieni.

Jedźcie pod dom Żuka czy prezeza PZM i tak popalcie gume czy zróbcie hałas silnikami B) Bo to oni was wydymali a nie boga winni mieszkańcy, którym na złość chcecie jeszcze bardziej korkowac centrum.

rozwiń
Avatar
monika / 30 stycznia 2015 o 10:23
0

Najbardziej żałosne jest to, że trzeba o wszystko w tym mieście walczyć, bo albo są niedouczeni urzędnicy, albo władza liczy, iż jakoś to będzie i najpierw realizuje swoje plany, aby pozapełniać stołki. Jezdnie w opłakanym stanie. Tu kawałek, tam kawałek, ale nigdzie nie ma całości. Chodniki takie, że można nogi połamać, totalny brud na zaniedbanych trawnikach. W idiotycznych miejscach ścieżki/pasy rowerowe (szerokie zarośnięte trawą trawniki, a za to jezdnie po jednym pasie ruchu w dwóch kierunkach, albo co gorsza wąskie jednokierunkowe, ale za to z pasami dla rowerów). Markety w tym przecudne biedronki w środku dzielnic, pomiędzy blokami, aby tiry mogły jeździć i hałasować agregatami włączonymi w nocy. O stadionie nic nie napiszę, bo słów szkoda. Najważniejsze, że menadżer jest :lol:. I tak ze wszystkim.

Rozważania, czy ma powstać w mieście spalarnia śmieci, albo ciepłownia opalana biomasą są tylko dowodem na bezmyślność i obojętność władzy Lublina. Tu nie szuka się optymalnych rozwiązać, ale czeka się jedynie, czy ludzie zareagują, czy nie. Jak będą cicho to niech ich im cuchnie, a jak wyjdą na ulicę, to coś tam wymyślimy.

Oczywiście coś tam się zmienia, ale powoli i nie do końca - studzienki wystające, albo zapadnięte na Krochmalnej, czy na Grabskiego, a asfalt dopiero co położony. Kawałek Narutowicza zrobiony, ale dlaczego nie ten od skrzyżowania do Głębokiej to nikt nie wie. A może dlatego, że ten zrobiony jest bliżej Centrum? Chodniki w Centrum - każdy inny, ale kto by się tam bawił w estetykę. Są, więc nie narzekajcie. O kosze na śmieci, czy pojemniki na psie odpady doprosić się nie można, chociaż regulamin czystości obowiązuje od dawna.

Podatnicy tego miasta mieszkają w różnych dzielnicach i miasto nie kończy się na Porębie, Czubach, Sławinku i deptaku. Ja rozumiem, że najprościej jest tak - wyznaczyć kilka dzielnic i tam dać startujące i lądujące samoloty, dziurawe jezdnie, zaniedbane chodniki, zaniedbaną zieleń, 2 elektrociepłownie na biomasę i tirami jadącymi przez niektóre dzielnice z tą biomasą do elektrociepłowni, ale chyba nie tak to powinno wyglądać. Czy my też powinniśmy wyjść z taczkami pod ratusz, aby mieć czysto, ładnie, bez odoru i tirów?

Najbardziej żałosne jest to, że trzeba o wszystko w tym mieście walczyć, bo albo są niedouczeni urzędnicy, albo władza liczy, iż jakoś to będzie i najpierw realizuje swoje plany, aby pozapełniać stołki. Jezdnie w opłakanym stanie. Tu kawałek, tam kawałek, ale nigdzie nie ma całości. Chodniki takie, że można nogi połamać, totalny brud na zaniedbanych trawnikach. W idiotycznych miejscach ścieżki/pasy rowerowe (szerokie zarośnięte trawą trawniki, a za to jezdnie po jednym pasie ruchu w dwóch kierunkach, albo co gorsza wąskie jednokierunkowe,... rozwiń

Avatar
WKS / 30 stycznia 2015 o 09:57
0

Do siebie na wieś na pole niech jadą poćwiczyć

Gina ludzie bo wieśniak poświruje na torze i potem naładawony swoją głupota wraca z tego toru i... BUMMMM

Avatar
Down / 30 stycznia 2015 o 09:54
0

Oto kto protestuje: LSW, LLE, LWL, LHR... oni muszom palić gume :D

Avatar
pepa / 30 stycznia 2015 o 09:49
0

Ruch w Lublinie wg moich obserwacji w ciągu ostaniach 3-4 lat wzrósł dwukrotnie. Badania pokazały, że nie pamiętam dokładnie, ale duży procent kierowców uważa się za wirtuozów kierownicy. Tak nie jest. Najwięcej ludzi w Lublinie, pomijając choroby ginie na drodze. Wg mnie każdy powinien mieć obowiązek co roku przejścia krótkiego kursu jazdy w warunkach obiegających od normy. Gdzie mają chętni pojechać i sprawdzić sobie czy uda im się wyprowadzić samochód z poślizgu, hamować awaryjnie itp. Nie rozumiem dlaczego jesteście tacy na NIE, przecież to nasze wspólne bezpieczeństwo! Ludzie myślcie sami, nie dajcie się manipulować. Żuk sobie ostro pogrywa z działkami w Lublinie, zwrócicie na to uwagę. Jak obiecał to... acha to PO, i takie ich obiecanki bez pokrycia jak zwykle, nie dziwię się.

Do siebie na wieś na pole niech jadą poćwiczyć

Do siebie na wieś na pole niech jadą poćwiczyć

rozwiń
Avatar
Gość / 31 stycznia 2015 o 12:19
0

 Oficjalne podziękowania dla OBI. Kiedys na takie akcje od razu ochronę wzywali. Apeluje do wszystkich o nieświrowanie podczas spotkań. Odrabiamy sobie upalanki indywidualnie, ale podczas spotkan niech nas nie utożsamiają jako grupy piratów drogowych.

jesteście piratami drogowymi, upalanie gumy i publiczne krzyczenie wulgaryzmów, jeżdżenie z piskiem opon i "upalanie" gumy na skrzyżowaniach w biały dzień to ma być wasza śmieszna walka? toru w lublinie nie będzie dzieciaczki, to już zostało jasno powiedziane

 Oficjalne podziękowania dla OBI. Kiedys na takie akcje od razu ochronę wzywali. Apeluje do wszystkich o nieświrowanie podczas spotkań. Odrabiamy sobie upalanki indywidualnie, ale podczas ... rozwiń

Avatar
Marecki / 30 stycznia 2015 o 16:29
0

Korty do golfa. Super gościu. Chyba, że myślał kolektor do golfa :) .

Poza tym stosowanie szantażu w postaci: jak nam nie dacie toru, to będziemy stwarzać zagrożenie na ulicach JEST CHORE. Większość korzystających z dróg chce się po nich jedynie przemieszczać z punktu A do punktu B i nie musi się koniecznie ścigać lub szlifować umiejętności prowadzenia. Mają inne pasje i priorytety w życiu. Realizują je niekoniecznie w przestrzeni publicznej narażając innych na niebezpieczeństwo.

Avatar
Gość / 30 stycznia 2015 o 13:31
0

Przecież to niemyślące debile.. Wolą zakorkowywac miasto i wkurzać mieszkanców i myślą że tym coś wywalczą :D :lol: :lol:

A korki o 15-17 jak były tak będą, 80-100 wiecej aut nic nie zmieni.

Jedźcie pod dom Żuka czy prezeza PZM i tak popalcie gume czy zróbcie hałas silnikami B) Bo to oni was wydymali a nie boga winni mieszkańcy, którym na złość chcecie jeszcze bardziej korkowac centrum.

bojo sie :D

:D

rozwiń
Avatar
Gość / 30 stycznia 2015 o 13:27
0

niestety złe wnioski - mamy gdzie zostają ulice, a supermarket na pewno powstanie... Na torze jest w projekcie i market, a grunt nie został wykupiony... , ale sory ty nie stamtąd jak widać - to tylko taka bezinteresowna zawiść. Ohyda.

nie kolego nie bezinteresowna zawiść, tylko brak toleracnji dla swołoczy i dziczy. Ja nikomu nie bronie walczyć o tor (czy swoje pasje) też walczyłam o swoje, tylko w przeciwieństwie do was nie utrudniałam zycia innym, nie wyzywałam innych od buraków i nie oburzałam się jak małe dziecko gdy ktoś się ze mną nie zgadzał. Wczoraj wieczorem panowie "zwolennicy toru" pokazali poza tym śmiesznym protestem na ulicach jakie z nich buraki - brak kultury i to wszystko. Chcecie być powaznie traktowani a sami nie umiecie się powaznie zachować. Jedno zdanie: walczyć trzeba umieć... :)

nie kolego nie bezinteresowna zawiść, tylko brak toleracnji dla swołoczy i dziczy. Ja nikomu nie bronie walczyć o tor (czy swoje pasje) też walczyłam o swoje, tylko w przeciwieństwie do was nie utrudniałam zycia innym, nie wyzywałam innych od buraków i nie oburzałam się jak małe dziecko gdy ktoś się ze mną nie zgadzał. Wczoraj wieczorem panowie "zwolennicy toru" pokazali poza tym śmiesznym protestem na ulicach jakie z nich buraki - brak kultury i to wszystko. Chcecie być powaznie traktowani a sami nie umiecie się powaznie za... rozwiń

Avatar
lomatko / 30 stycznia 2015 o 11:35
0

Tak tak. Straszcienas policja, filmowaniem, wyzywajcie jak chcecie jeżeli macie z tego przyjemność. Tylko jest pewien problem... nic sobie z tych waszych postów nie robimy a tym bardziej nie boimy. Strasznie się stresujecie i denerwujecie tylko po co? My sobie z tego nic nie robimy że nas obrażanie.

Jaki lubliniak człowieku, ty jakaś nową rasę stworzyłeś, widać ile masz wspolnego z Lublinem albo szkolnictwem.

Avatar
luki / 30 stycznia 2015 o 10:35
0

Następnym razem jak będziecie robić protest to pomyślcie...

Zablokujcie całkowicie PZM oraz Urząd Miejski i Wojedzki tak by nie możliwe było odholowanie aut, a sami okupujcie te budynki. Tylko wtedy może coś się ruszy w tym temacie...

Przecież to niemyślące debile.. Wolą zakorkowywac miasto i wkurzać mieszkanców i myślą że tym coś wywalczą :D :lol: :lol:

A korki o 15-17 jak były tak będą, 80-100 wiecej aut nic nie zmieni.

Jedźcie pod dom Żuka czy prezeza PZM i tak popalcie gume czy zróbcie hałas silnikami B) Bo to oni was wydymali a nie boga winni mieszkańcy, którym na złość chcecie jeszcze bardziej korkowac centrum.

Przecież to niemyślące debile.. Wolą zakorkowywac miasto i wkurzać mieszkanców i myślą że tym coś wywalczą :D :lol: :lol:

A korki o 15-17 jak były tak będą, 80-100 wiecej aut nic nie zmieni.

Jedźcie pod dom Żuka czy prezeza PZM i tak popalcie gume czy zróbcie hałas silnikami B) Bo to oni was wydymali a nie boga winni mieszkańcy, którym na złość chcecie jeszcze bardziej korkowac centrum.

rozwiń
Avatar
monika / 30 stycznia 2015 o 10:23
0

Najbardziej żałosne jest to, że trzeba o wszystko w tym mieście walczyć, bo albo są niedouczeni urzędnicy, albo władza liczy, iż jakoś to będzie i najpierw realizuje swoje plany, aby pozapełniać stołki. Jezdnie w opłakanym stanie. Tu kawałek, tam kawałek, ale nigdzie nie ma całości. Chodniki takie, że można nogi połamać, totalny brud na zaniedbanych trawnikach. W idiotycznych miejscach ścieżki/pasy rowerowe (szerokie zarośnięte trawą trawniki, a za to jezdnie po jednym pasie ruchu w dwóch kierunkach, albo co gorsza wąskie jednokierunkowe, ale za to z pasami dla rowerów). Markety w tym przecudne biedronki w środku dzielnic, pomiędzy blokami, aby tiry mogły jeździć i hałasować agregatami włączonymi w nocy. O stadionie nic nie napiszę, bo słów szkoda. Najważniejsze, że menadżer jest :lol:. I tak ze wszystkim.

Rozważania, czy ma powstać w mieście spalarnia śmieci, albo ciepłownia opalana biomasą są tylko dowodem na bezmyślność i obojętność władzy Lublina. Tu nie szuka się optymalnych rozwiązać, ale czeka się jedynie, czy ludzie zareagują, czy nie. Jak będą cicho to niech ich im cuchnie, a jak wyjdą na ulicę, to coś tam wymyślimy.

Oczywiście coś tam się zmienia, ale powoli i nie do końca - studzienki wystające, albo zapadnięte na Krochmalnej, czy na Grabskiego, a asfalt dopiero co położony. Kawałek Narutowicza zrobiony, ale dlaczego nie ten od skrzyżowania do Głębokiej to nikt nie wie. A może dlatego, że ten zrobiony jest bliżej Centrum? Chodniki w Centrum - każdy inny, ale kto by się tam bawił w estetykę. Są, więc nie narzekajcie. O kosze na śmieci, czy pojemniki na psie odpady doprosić się nie można, chociaż regulamin czystości obowiązuje od dawna.

Podatnicy tego miasta mieszkają w różnych dzielnicach i miasto nie kończy się na Porębie, Czubach, Sławinku i deptaku. Ja rozumiem, że najprościej jest tak - wyznaczyć kilka dzielnic i tam dać startujące i lądujące samoloty, dziurawe jezdnie, zaniedbane chodniki, zaniedbaną zieleń, 2 elektrociepłownie na biomasę i tirami jadącymi przez niektóre dzielnice z tą biomasą do elektrociepłowni, ale chyba nie tak to powinno wyglądać. Czy my też powinniśmy wyjść z taczkami pod ratusz, aby mieć czysto, ładnie, bez odoru i tirów?

Najbardziej żałosne jest to, że trzeba o wszystko w tym mieście walczyć, bo albo są niedouczeni urzędnicy, albo władza liczy, iż jakoś to będzie i najpierw realizuje swoje plany, aby pozapełniać stołki. Jezdnie w opłakanym stanie. Tu kawałek, tam kawałek, ale nigdzie nie ma całości. Chodniki takie, że można nogi połamać, totalny brud na zaniedbanych trawnikach. W idiotycznych miejscach ścieżki/pasy rowerowe (szerokie zarośnięte trawą trawniki, a za to jezdnie po jednym pasie ruchu w dwóch kierunkach, albo co gorsza wąskie jednokierunkowe,... rozwiń

Avatar
WKS / 30 stycznia 2015 o 09:57
0

Do siebie na wieś na pole niech jadą poćwiczyć

Gina ludzie bo wieśniak poświruje na torze i potem naładawony swoją głupota wraca z tego toru i... BUMMMM

Avatar
Down / 30 stycznia 2015 o 09:54
0

Oto kto protestuje: LSW, LLE, LWL, LHR... oni muszom palić gume :D

Avatar
pepa / 30 stycznia 2015 o 09:49
0

Ruch w Lublinie wg moich obserwacji w ciągu ostaniach 3-4 lat wzrósł dwukrotnie. Badania pokazały, że nie pamiętam dokładnie, ale duży procent kierowców uważa się za wirtuozów kierownicy. Tak nie jest. Najwięcej ludzi w Lublinie, pomijając choroby ginie na drodze. Wg mnie każdy powinien mieć obowiązek co roku przejścia krótkiego kursu jazdy w warunkach obiegających od normy. Gdzie mają chętni pojechać i sprawdzić sobie czy uda im się wyprowadzić samochód z poślizgu, hamować awaryjnie itp. Nie rozumiem dlaczego jesteście tacy na NIE, przecież to nasze wspólne bezpieczeństwo! Ludzie myślcie sami, nie dajcie się manipulować. Żuk sobie ostro pogrywa z działkami w Lublinie, zwrócicie na to uwagę. Jak obiecał to... acha to PO, i takie ich obiecanki bez pokrycia jak zwykle, nie dziwię się.

Do siebie na wieś na pole niech jadą poćwiczyć

Do siebie na wieś na pole niech jadą poćwiczyć

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 145

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 5 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 11

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 13 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 29 12

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!