Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 marca 2008 r.
18:28
Edytuj ten wpis

Za takich sąsiadów dziękujemy

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 11 A A

Mieszkańcy ul. Mireckiego nie chcą, by obok ich domów stanął blok z mieszkaniami socjalnymi dla najuboższych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Obawiają się pijackich burd. - To są normalni ludzie, tylko biedni - zapewniają urzędnicy.

Mireckiego to niewielka, wąska uliczka domków jednorodzinnych na Kośminku. Biegnie równolegle do ul. Kunickiego, od której oddziela ją ciąg kamienic naprzeciw Gimnazjum nr 1 i zaniedbany trójkątny plac. Na placu, w trzech komunalnych barakach mieszka trzydzieści rodzin.

- Baraki przewidziane są do wyburzenia - informuje Marek Młynarczyk, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miasta. W ich miejscu powstanie nowy gminny blok, w którym znajdzie się ok. 100 mieszkań.

- Część z nich będą stanowić lokale socjalne - przyznaje Tomasz Kępa, zastępca dyrektora Wydziału Spraw Mieszkaniowych Urzędu Miasta. Plany są już mocno zaawansowane.

- Trwa przygotowywanie dokumentacji projektowej. W tym roku chcielibyśmy rozpocząć budowę - dodaje Młynarczyk.

Ale nie podoba się to mieszkańcom ul. Mireckiego. - Wolałabym, żeby trafili tu jednak inni lokatorzy. Trochę boję się takiego sąsiedztwa - mówi Helena Robak.
- Zaraz zaczną się pijackie burdy. Już mieliśmy takie przygody z częścią lokatorów tego baraku - dodaje pani Zofia. - Pozatym stanie tutaj nowy blok, to będę mieszkać tak jak w grobie. Niech budują tak, żeby nie zasłonić innych domów i niech dadzą mieszkania normalnym ludziom.

- To są normalni ludzie - zapewnia Kępa. - Na lokale socjalne czeka bardzo wiele rodzin, które są mniej zaradne życiowo, albo mają za niskie dochody.

Mieszkańcy próbują przekonać władze miasta by zrezygnowały ze swoich planów. Ratusz rezygnować nie chce. - Mamy nadzieję, że z czasem mieszkańcy ul. Mireckiego przekonają się, że te bloki nie są złym sąsiedztwem - mówi Iwona Blajerska, rzecznik prezydenta Lublina. - Być może warto pomyśleć o stworzeniu w tym bloku świetlicy, z której mogliby korzystać wszyscy mieszkańcy ulicy - dodaje.
Obietnica wyznaczenia tego typu świetlicy pomogła w załagodzeniu sporu wokół budowy podobnego budynku przy ul. Sulisławickiej.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marian / 11 marca 2008 o 22:44
0
"Biednych ludzi", "niezaradnych życiowo" trzeba albo rozdzielać, aby nie powstawały enklawy "samych swoich", albo umieszczać na osiedlach na których okoliczne posesje nie stracą na wartości. A pokrzywdzeni inwestycją miasta właściciele okolicznych domów mogą wytoczyć miastu wspólny pozew o zwrot utraconych w wyniku inwestycji ratusza pieniędzy. Bez pojęcia to robią urzędnicy miejscy. Liczą, że nikt nie zauważy kukułczego jaja. Zwykłe świństwo. Ciekawe, czy w okolicy mieszka ktoś z magistratu... Zakład, że nie?
Avatar
PoCo / 11 marca 2008 o 08:20
0
I po co budować te mieszkania w takim miejscu? Skoro będzie ok to umieśćmy ich pod ratuszem albo pod kancelarią Pana Prezydenta, a nie pod nosem obywateli. Dobrze, że nie chcą dobrać się do mojego osiedla...
Avatar
pps / 10 marca 2008 o 20:34
0
Wszystkie brudne inwestycje pchane są na wschodnią częśc Lublina. Niedługo tu będzie prawdziwe getto z zasiekami z drutu kolczastego. Bo tak się składa że władze miasta żyją sobie w zachodniej części i tam jest "dziwnym trafem" ładniej i czyściej. Przed budową takich bloków ludzie powinni się bronić rękami i nogami bo urzędasy tylko czekaja aż zostanie wbita pierwsza łopata a potem to tylko sprzedawać dom bo w takim otoczeniu po prostu nie da się mieszakać a ceny nieruchomości spadają o 20-30 %.
Avatar
Prometeusz / 10 marca 2008 o 15:51
0
Pomysly na psucie tego, co dobre winny juz ulec chemicznej przemianie! Szacunek dla dobra obywatelskiego jest juz nie tylko dobra wolą, ale obowiązkiem! Decydenci: Szukajcie dobra, ktore nie niszczy innych i pomgajcie dajac od siebie! Co wiec nalezy zrobic! - wyruszyc po rozum do glowy i nauczyc sie, jak samorzad i admisnistracja radzi sobie z problemami biednych (za to bierzecie Państwo pieniądze!)
Avatar
pokemon / 10 marca 2008 o 15:27
0
Proponuję obok budowanego bloku dobudować komisariat policji, aby policjanci na bieżąco reagowali na ekscesy nowych lokatorów, którzy biedni i bezrobotni, będą wykazywać dużą "społeczną" i "kulturalną" aktywność. Policja zaoszczędzi na paliwie do radiowozów, a dotychczasowi mieszkańcy na telefonach na policję, bo tylko krzykną.Tak czy inaczej czarno to widzę. Propozycja Urzędu Miasta byłaby komiczna, gdyby nie była tragiczna. Urzędnikom gratulujemy inwencji twórczej w przelewaniu z pustego w próżne, a przyszłym sąsiadom składamy szczere kondolencje. Na koniec jaszcze tylko jedno pytanie: Gdzie się podziali radni, którzy obiecywali tej dzielnicy świetlaną przyszłość? Pozostaje powtórzyć za Rosjanami: "Chcieliśmy jak najlepiej, a wyszło jak zawsze. "
Proponuję obok budowanego bloku dobudować komisariat policji, aby policjanci na bieżąco reagowali na ekscesy nowych lokatorów, którzy biedni i bezrobotni, będą wykazywać dużą "społeczną" i "kulturalną" aktywność. Policja zaoszczędzi na paliwie do radiowozów, a dotychczasowi mieszkańcy na telefonach na policję, bo tylko krzykną.Tak czy inaczej czarno to widzę. Propozycja Urzędu Miasta byłaby komiczna, gdyby nie była tragiczna. Urzędnikom gratulujemy inwencji twórczej w przelewaniu z pustego w próżne, a przyszłym sąsiadom ... rozwiń
Avatar
BJ / 10 marca 2008 o 10:02
0
hmmm Co to za maniera budowania domów komunalnych w środku osiedli, w ktorych ludzie ciężko pracują i płacą podatki. W żadnym mieście na zachodzie Europy, na którą tak lubimy się powoływać, tak nie ma. W Paryżu, Londynie czy innych miastach są dzielnice dla biedaków. Nikt z mieszkańców nie pozwoliłby na takie sąsiedztwo. Poza Polską. Rozumiem, że prezydent z PO tak dba o np. przedsiębiorców, którzy swoją siedzibę mają np. na Mireckiego i w okolicach???? Tak dba o swój elektorat???? Oby się nie przeliczył!
Avatar
j23 / 10 marca 2008 o 08:56
0
jarek napisał:
jak przy okazji wyleją asfalt na kocie łby to jestem za, niestety na tej ulicy nie mieszka żaden radny i pewnie długo nie doczekamy się równej drogi...


Jarek, a na co ci ten asfalt, jeśli wylewać to ci będą do końca życia kubły pomyj. A problem będziesz miał potem ze sprzedażą swojej posesji. Kto ci w takim otoczeniu coś kupi !!!!!!!!!!!
Avatar
sa / 10 marca 2008 o 08:21
0
Genialne !!!
Bloki "awaryjne" budować koło Gimnazjum. Daleko nie będą musieli chodzić, aby haracze od małolatów ściągać. Opinia o "Jedynce" zaczełą się poprawiać, ale po tym artykule to chyba jednak będę szukał innego gimnazjum dla dziecka.
Na ul. Łukasińskiego też są bloki "awaryjne". Pod sklepem stoją codziennie te same sine, nabrzmiałe mordy i żądają wsparcia na "mózgojebca".
Ciewawe czy mieszkańcy ul. Bema lub ul. Willowej byliby zadowoleni z takiego sąsiedztwa.
Avatar
jarek / 10 marca 2008 o 08:18
0
jak przy okazji wyleją asfalt na kocie łby to jestem za, niestety na tej ulicy nie mieszka żaden radny i pewnie długo nie doczekamy się równej drogi...
Avatar
bimbo / 10 marca 2008 o 07:58
0
Mireckiego na Kośminku? To jest dzielnica Dziesiąta, młotki niedouczone!!!!!
Avatar
Marian / 11 marca 2008 o 22:44
0
"Biednych ludzi", "niezaradnych życiowo" trzeba albo rozdzielać, aby nie powstawały enklawy "samych swoich", albo umieszczać na osiedlach na których okoliczne posesje nie stracą na wartości. A pokrzywdzeni inwestycją miasta właściciele okolicznych domów mogą wytoczyć miastu wspólny pozew o zwrot utraconych w wyniku inwestycji ratusza pieniędzy. Bez pojęcia to robią urzędnicy miejscy. Liczą, że nikt nie zauważy kukułczego jaja. Zwykłe świństwo. Ciekawe, czy w okolicy mieszka ktoś z magistratu... Zakład, że nie?
Avatar
PoCo / 11 marca 2008 o 08:20
0
I po co budować te mieszkania w takim miejscu? Skoro będzie ok to umieśćmy ich pod ratuszem albo pod kancelarią Pana Prezydenta, a nie pod nosem obywateli. Dobrze, że nie chcą dobrać się do mojego osiedla...
Avatar
pps / 10 marca 2008 o 20:34
0
Wszystkie brudne inwestycje pchane są na wschodnią częśc Lublina. Niedługo tu będzie prawdziwe getto z zasiekami z drutu kolczastego. Bo tak się składa że władze miasta żyją sobie w zachodniej części i tam jest "dziwnym trafem" ładniej i czyściej. Przed budową takich bloków ludzie powinni się bronić rękami i nogami bo urzędasy tylko czekaja aż zostanie wbita pierwsza łopata a potem to tylko sprzedawać dom bo w takim otoczeniu po prostu nie da się mieszakać a ceny nieruchomości spadają o 20-30 %.
Avatar
Prometeusz / 10 marca 2008 o 15:51
0
Pomysly na psucie tego, co dobre winny juz ulec chemicznej przemianie! Szacunek dla dobra obywatelskiego jest juz nie tylko dobra wolą, ale obowiązkiem! Decydenci: Szukajcie dobra, ktore nie niszczy innych i pomgajcie dajac od siebie! Co wiec nalezy zrobic! - wyruszyc po rozum do glowy i nauczyc sie, jak samorzad i admisnistracja radzi sobie z problemami biednych (za to bierzecie Państwo pieniądze!)
Avatar
pokemon / 10 marca 2008 o 15:27
0
Proponuję obok budowanego bloku dobudować komisariat policji, aby policjanci na bieżąco reagowali na ekscesy nowych lokatorów, którzy biedni i bezrobotni, będą wykazywać dużą "społeczną" i "kulturalną" aktywność. Policja zaoszczędzi na paliwie do radiowozów, a dotychczasowi mieszkańcy na telefonach na policję, bo tylko krzykną.Tak czy inaczej czarno to widzę. Propozycja Urzędu Miasta byłaby komiczna, gdyby nie była tragiczna. Urzędnikom gratulujemy inwencji twórczej w przelewaniu z pustego w próżne, a przyszłym sąsiadom składamy szczere kondolencje. Na koniec jaszcze tylko jedno pytanie: Gdzie się podziali radni, którzy obiecywali tej dzielnicy świetlaną przyszłość? Pozostaje powtórzyć za Rosjanami: "Chcieliśmy jak najlepiej, a wyszło jak zawsze. "
Proponuję obok budowanego bloku dobudować komisariat policji, aby policjanci na bieżąco reagowali na ekscesy nowych lokatorów, którzy biedni i bezrobotni, będą wykazywać dużą "społeczną" i "kulturalną" aktywność. Policja zaoszczędzi na paliwie do radiowozów, a dotychczasowi mieszkańcy na telefonach na policję, bo tylko krzykną.Tak czy inaczej czarno to widzę. Propozycja Urzędu Miasta byłaby komiczna, gdyby nie była tragiczna. Urzędnikom gratulujemy inwencji twórczej w przelewaniu z pustego w próżne, a przyszłym sąsiadom ... rozwiń
Avatar
BJ / 10 marca 2008 o 10:02
0
hmmm Co to za maniera budowania domów komunalnych w środku osiedli, w ktorych ludzie ciężko pracują i płacą podatki. W żadnym mieście na zachodzie Europy, na którą tak lubimy się powoływać, tak nie ma. W Paryżu, Londynie czy innych miastach są dzielnice dla biedaków. Nikt z mieszkańców nie pozwoliłby na takie sąsiedztwo. Poza Polską. Rozumiem, że prezydent z PO tak dba o np. przedsiębiorców, którzy swoją siedzibę mają np. na Mireckiego i w okolicach???? Tak dba o swój elektorat???? Oby się nie przeliczył!
Avatar
j23 / 10 marca 2008 o 08:56
0
jarek napisał:
jak przy okazji wyleją asfalt na kocie łby to jestem za, niestety na tej ulicy nie mieszka żaden radny i pewnie długo nie doczekamy się równej drogi...


Jarek, a na co ci ten asfalt, jeśli wylewać to ci będą do końca życia kubły pomyj. A problem będziesz miał potem ze sprzedażą swojej posesji. Kto ci w takim otoczeniu coś kupi !!!!!!!!!!!
Avatar
sa / 10 marca 2008 o 08:21
0
Genialne !!!
Bloki "awaryjne" budować koło Gimnazjum. Daleko nie będą musieli chodzić, aby haracze od małolatów ściągać. Opinia o "Jedynce" zaczełą się poprawiać, ale po tym artykule to chyba jednak będę szukał innego gimnazjum dla dziecka.
Na ul. Łukasińskiego też są bloki "awaryjne". Pod sklepem stoją codziennie te same sine, nabrzmiałe mordy i żądają wsparcia na "mózgojebca".
Ciewawe czy mieszkańcy ul. Bema lub ul. Willowej byliby zadowoleni z takiego sąsiedztwa.
Avatar
jarek / 10 marca 2008 o 08:18
0
jak przy okazji wyleją asfalt na kocie łby to jestem za, niestety na tej ulicy nie mieszka żaden radny i pewnie długo nie doczekamy się równej drogi...
Avatar
bimbo / 10 marca 2008 o 07:58
0
Mireckiego na Kośminku? To jest dzielnica Dziesiąta, młotki niedouczone!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie?

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie? 2 3

1 mln zł zamierza wydać Ratusz na dotacje dla osób pozbywających się pieców oraz kotłów na węgiel. Urząd Miasta zapewnia, że każdemu zainteresowanemu zwróci połowę kwoty wydanej na wymianę pieca. W taki sposób samorząd chce się przyczynić do poprawy stanu powietrza, którym oddychamy

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki 0 0

MKS Perła zdecydowanie pokonał Pogoń Szczecin. Teraz podopieczne Roberta Lisa koncentrują się już tylko na sobotniej rywalizacji z E.S. Besancon Feminin rozgrywanej w ramach trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF

Farsa na stacji kolejowej w Chełmie. Pasażerowie musieli wchodzić do pociągu przez okno! [foto]
alarm24

Farsa na stacji kolejowej w Chełmie. Pasażerowie musieli wchodzić do pociągu przez okno! [foto] 83 11

Tego pasażerowie, którzy czekali na stacji Chełm Miasto na pociąg TLK „Ogiński”, się nie spodziewali. W poniedziałek przed południem na peronie zatrzymał się chyba najkrótszy w historii spółki PKP Intercity skład – lokomotywa z jednym wagonem

Lublin: Subway zniknął z deptaka. Już wiadomo, co powstanie po nim

Lublin: Subway zniknął z deptaka. Już wiadomo, co powstanie po nim 45 10

Znana nad Bałtykiem i na zachodzie Polski sieć franczyzowa Stara Pączkarnia trafi do nas. Pierwszych smakołyków będzie można spróbować pod koniec miesiąca  

Kierowca MPK Lublin nie patrzył na ulicę. Pasażer zrobił mu zdjęcie

Kierowca MPK Lublin nie patrzył na ulicę. Pasażer zrobił mu zdjęcie 60 12

Kierowca trolejbusu wiózł pasażerów wpatrzony w telefon komórkowy. Po skardze naszego Czytelnika trafił na dywanik. MPK zapewnia, że nie będzie tolerować takiej jazdy. W tym roku do Zarządu Transportu Miejskiego wpłynęło już 12 skarg na kierowców używających telefonów za kierownicą

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową
film

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową 0 3

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę. Najlepsza polska tenisistka ostatnich lat poinformowała o swojej decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy 22 10

W środę unieważniony został przetarg na zaprojektowanie i wykonanie remontu odwodnienia toru żużlowego na stadionie przy Al. Zygmuntowskich.

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie
18 listopada 2018, 20:00

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Podczas koncertu współcześni polscy wykonawcy złożą hołd takim wokalistom jak Prince, Michael Jackson, George Michael, Amy Winehouse, Whitney Houston, Joe Cocker, Freddie Mercury i John Lennon.

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu 0 0

Monika Skinder zajęła piąte miejsce w biegu sprinterskim w Olos

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury 17 14

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 17-latki z Białorusi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziewczyna wyskoczyła z okna jednego z akademików.

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał 15 3

55-latka z Lublina okradała pasażerów komunikacji miejskiej. Jej łupem padły dokumenty, karty bankomatowe, pieniądze i telefon. Kobieta została zatrzymana przez policjantów.

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie 2 15

Gmina Wyznaniowa Żydowska dalej walczy o zwrot kamienicy przy placu Wolności w Białej Podlaskiej. Wniosła teraz skargę kasacyjną od wyroku Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie
film

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie 0 4

Tarnów. Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło dziś przed południem na wysokości Galerii Tarnovia.

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ 29 0

Solidną zaliczkę z Kielc przywieźli piłkarze Górnika Łęczna. Zielono-czarni pokonali w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 Orlęta 4:1. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę o godz. 13

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie
galeria

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie 66 16

– Nie chciałam go zabić, tylko broniłam córkę przed zgwałceniem – tłumaczyła przed sądem Salomea Ż. Kobieta odpowiada za usiłowanie zabójstwa swojego partnera. Z akt sprawy wynika, że Andrzej C. od dawna napastował jej dorosłą córkę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?