Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2013 r.
15:36
Edytuj ten wpis

Zabójstwo aplikantki. Adwokat zostaje w areszcie

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 14 A A

Maciej T., adwokat z Białegostoku nie wyjdzie na wolność. Mężczyzna został skazany nieprawomocnym wyrokiem za zabójstwo aplikantki, z którą miał romans. Za prawnika poręczyło kilkanaście osób, oferując jako kaucję ponad 3 mln zł. Nie pomogło.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na początku grudnia Sąd Okręgowy w Lublinie skazał mężczyznę na 25 lat więzienia. Wyrok nie jest prawomocny. Zaraz po jego ogłoszeniu Maciej T. został aresztowany. Jego prawnicy domagali się, by na proces w drugiej instancji mógł poczekać na wolności.

Mężczyzna pochodzi ze znanej w Białymstoku rodziny prawników. Poręczyło za niego 14 osób. To m.in. lokalni prawnicy, lekarze i przedsiębiorcy. Gwarantowali, że po wyjściu zza krat, Maciej T. nie ucieknie. Poręczyciele zebrali jako zabezpieczenie ponad 3 mln. Dodatkową gwarancją miała być działka w Białymstoku.

Pomimo tego Sąd Apelacyjny w Lublinie uznał dzisiaj, że Maciej T. nie wyjdzie na wolność. Mężczyzna mógłby bowiem utrudniać dalsze postępowanie. Poza tym usłyszał długoletni wyrok. Jest prawdopodobne, że zostanie on utrzymany w sądzie drugiej instancji, a Maciej T. trafi za kraty na 25 lat.

Zadowolenia z decyzji o utrzymaniu aresztu nie krył pełnomocnik rodziny zamordowanej Marty K., występującej w procesie, jako oskarżyciel posiłkowy.

– To bardzo dobre, prawidłowe orzeczenie. Spełnia wymogi procesowe w tej sprawie – ocenił mec. Kajetan Królik.

Do zabójstwa Marty K. doszło w nocy z 1 na 2 stycznia 2010 roku. Młoda prawniczka została zamordowana w swoim mieszkaniu w Białymstoku. Śledczy ustalili, że udusił ją jej partner – Maciej T. Kobieta była aplikantką w jego kancelarii. Nie wiadomo dokładnie, co działo się w mieszkaniu. Pewne jest, że 31-latka została uduszona. Wcześniej została dotkliwie pobita. W noc zabójstwa jej oprawca zadzwonił pod numer 112. Kiedy na miejsce dotarli ratownicy, kobieta była martwa. Adwokat był pijany. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
09876543 / 20 grudnia 2013 o 15:09
0

a dlaczego nie dożywocie przecież to morderca ? jakby był np. zwykłym robolem to pewnie by tak było ale że z prawniczej rodziny to 25 lat, a skończy się odsiadka po kilku latach

A dlatego, że najwyższy możliwy wymiar kary, tj. karę dożywotniego pozbawienia wolności, sądy orzekają zwykle wobec sprawców zabójstw popełnionych ze szczególnym okrucieństwem, sprawców którzy zabili więcej niż jedną osobę lub byli wcześniej skazani za zabójstwo itp.

Jak wynika z wiadomości prasowych, według ustaleń sądu I instancji, Maciej T. był pijany, na miejsce zdarzenia sam wezwał służby, nie ukrywał zwłok ani nie zacierał śladów, nie ukrywał się. Pozostaje jeszcze kwestia postaci zamiaru itd. Skoro sądy orzekają kary dożywotniego pw. wobec sprawców zabójstw połączonych z porwaniem i szcególnym udręczeniem ofiar, sprawców, którzy planują dokonanie zabójstwa, a następnie ukrywają zwłoki ofiary, czy też wobec sprawców zabójstw na zlecenie (vide sprawy gangu zabójców właścicieli kantorów i tzw. klubu płatnych zabójców), trudno oczekiwać, żeby wymierzono kare dożywotniego pw. akurat temu oskarżonemu. Warto w tym miejscu przypomnieć, że Katarzyna W. znana jako matka małej Madzi, również została skazana na 25 lat więzienia.

Sądy muszą jakoś miarkować kary, a mając do dyspozycji jako najwyższą - karę dożywotniego pozbawienia wolności, nie mogą jej wymierzać po równo każdemu zabójcy. Zabójstwo zagrożone jest karą od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności. Jak widać Maciej T. dostał wyrok "z górnej półki". Śmiem przypuszczać, że gdyby sprawa tyczyła zwykłego zjadacza chleba, dostałby nie więcej niż 15 lat.

A tu parę wyroków dla porównania:

3 lata i 8 miesięcy - "Brat zabił brata"

dodawanie linków zablokowane######.pl/artykul/485137,lublin-bil-brata-az-go-zabil-jest-wyrok,id,t.html

25 lat - zabił i spalił zwłoki

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20121002/LUBLIN/121009898

Ale lepiej jest żyć w swojej bajce pt. spiskowa teoria dziejów.

A dlatego, że najwyższy możliwy wymiar kary, tj. karę dożywotniego pozbawienia wolności, sądy orzekają zwykle wobec sprawców zabójstw popełnionych ze szczególnym okrucieństwem, sprawców którzy zabili więcej niż jedną osobę lub byli wcześniej skazani za zabójstwo itp.

Jak wynika z wiadomości prasowych, według ustaleń sądu I instancji, Maciej T. był pijany, na miejsce zdarzenia sam wezwał służby, nie ukrywał zwłok ani nie zacierał śladów, nie ukrywał się. Pozostaje jeszcze kwestia postaci zam... rozwiń

Avatar
tykwa / 19 grudnia 2013 o 18:12
0

http://www.fakt.pl/tak-nie-wyglada-dziewczyna-uduszona-przez-przypadek-,artykuly,435218,1.html

Pozdrowienia dla poręczających.

Avatar
serotonin / 19 grudnia 2013 o 13:40
0

Szkoda, że nie podali nazwisk "elity", która poręczyła za tego mordercę...

Avatar
arti / 19 grudnia 2013 o 08:22
0

http://www.se.pl/wydarzenia/kronika-kryminalna/szok-za-trzy-miliony-chcieli-kupic-wolnosc-mordercy_371953.html

" 14 osób, w tym prawnicy, lekarze i biznesmeni z Podlasia, złożyli pisemne oświadczenia o tym, że ręczą za to, że skazany nie ucieknie i nie będzie utrudniał postępowania.

Nie tylko słowem, niektórzy również zaoferowali własne majątki.

Rekordzista, były prezes sporej firmy, zaoferował dwa mln złotych.

Inni od 100 do 500 tys. zł.

Jan Golonko, właściciel zakładu remontowo-budowlanego w Białymstoku, dał 100 tys. zł.

- Znam Macieja od dziecka, dobrze znam też jego rodziców.

Uważam go za mądrego człowieka i po prostu nie wierzę w jego winę.

Nie wierzę, że on to zrobił - wyjaśnia przedsiębiorca."

.... bez komentarza.

http://www.se.pl/wydarzenia/kronika-kryminalna/szok-za-trzy-miliony-chcieli-kupic-wolnosc-mordercy_371953.html

" 14 osób, w tym prawnicy, lekarze i biznesmeni z Podlasia, złożyli pisemne oświadczenia o tym, że ręczą za to, że skazany nie ucieknie i nie będzie utrudniał postępowania.

Nie tylko słowem, niektórzy również zaoferowali własne majątki.

Rekordzista, były prezes ... rozwiń

Avatar
jula / 19 grudnia 2013 o 07:59
0

a dlaczego nie dożywocie przecież to morderca ? jakby był np. zwykłym robolem to pewnie by tak było ale że z prawniczej rodziny to 25 lat, a skończy się odsiadka po kilku latach

Avatar
098675432123478 / 19 grudnia 2013 o 00:11
0

Nie oszukujmy się!!!!!!!!!!!! Siedzi tylko dla tego że kilka dni temu sprawę pokazała telewizja. I wg tego co mówili wcześniej już raz w Lublinie go wypuścili. A teraz za głośno się zrobiło o tym

Nie oszukujmy się, o sprawie media bębnią od kilku lat. Może jak dodam, podobnie jak ty, parę wykrzykników, to moja wypowiedź będzie bardziej wiarygodna? W Lublinie toczy się proces, więc owszem, w Lublinie uchylili mu areszt po półtora roku trwania sprawy. Areszt, czyli środek zapobiegawczy. Nie wyrok. Dwie różne historie. Rozumiesz? Teraz zapadł w pierwszej instancji wyrok skazujący na karę 25 lat pw, więc pojawiła się nowa przesłanka do zastosowania aresztu, w postaci orzeczonej w takim wymiarze kary.

Ale spiskowa teoria dziejów brzmi dużo lepiej. Zmówili się, coby go do domu już na święta puścić, a sprawę umorzyć, po cichu najlepiej, to brzmi dobrze, pokazuje bezmiar cynizmu, więc umorzyć ze względu na powiedzmy "znikomą szkodliwość", no mniejsza jaki wykręt chcieli zastosować, w każdym razie już jedną nogą miał być w domu, już mieli całej sprawie łeb ukręcić, kiedy nadjechała telewizja i zainterweniowała. Redaktor sensacyjnego programu, w marynareczce skrojonej do figury, czyli elegancko, ale musowo bez krawata, bo wtedy jest taki bliżej ludzi, więc ten redaktor wtargnął do sądu i zażądał wyjaśnień. Normalnie zażądał! I wtedy na cynicznych, naznaczonych moralnym zepsuciem obliczach sprzedajnych prawników odmalował się obłędny strach. I delirycznie drżącymi rękami, pod czujnym okiem interwencyjnego redaktora z samego telewizora, podpisali wyrok na swojego kompana. Redaktor, jak Putin, zabrał im po wszystkim długopis. Tak oto telewizja znowu uratowała sytuację.

Dobranoc.

Nie oszukujmy się, o sprawie media bębnią od kilku lat. Może jak dodam, podobnie jak ty, parę wykrzykników, to moja wypowiedź będzie bardziej wiarygodna? W Lublinie toczy się proces, więc owszem, w Lublinie uchylili mu areszt po półtora roku trwania sprawy. Areszt, czyli środek zapobiegawczy. Nie wyrok. Dwie różne historie. Rozumiesz? Teraz zapadł w pierwszej instancji wyrok skazujący na karę 25 lat pw, więc pojawiła się nowa przesłanka do zastosowania aresztu, w postaci orzeczonej w takim wymiarze kary.

Ale spiskow... rozwiń

Avatar
ciekawy / 18 grudnia 2013 o 23:25
0

Nie oszukujmy się!!!!!!!!!!!! Siedzi tylko dla tego że kilka dni temu sprawę pokazała telewizja. I wg tego co mówili wcześniej już raz w Lublinie go wypuścili. A teraz za głośno się zrobiło o tym

Avatar
646841684864684 / 18 grudnia 2013 o 21:04
0

Tak się składa, że Maciej T...ski był i jest RADCĄ PRAWNYM. Kolejne nowelizacje ustawy prawo o adwokaturze, w ramach "otwierania dostęu do zawodu", pozwoliły wielu radcom prawnym na uzyskanie wpisu na listę adwokatów. Bohatera artykułu Izba Adwokacka w Białymstoku zawiesiła dyscyplinarnie w czynnościach zawodowych. Na liście radców prawnych figuruje nadal.

Okazja, żeby wieszać psy na adwokaturze jak znalazł.

Avatar
Lutek / 18 grudnia 2013 o 20:55
0

Na dzieci chore nie chcą dawać-natomiast na bandytę bardzo chętnie.Jakie to....... urocze

Avatar
., / 18 grudnia 2013 o 19:22
0

"Mężczyzna pochodzi ze znanej w Białymstoku rodziny prawników.
Poręczyło za niego 14 osób.
To m.in. lokalni prawnicy, lekarze i przedsiębiorcy.
Gwarantowali, że po wyjściu zza krat, Maciej T. nie ucieknie.
Poręczyciele zebrali jako zabezpieczenie ponad 3 mln.
Dodatkową gwarancją miała być działka w Białymstoku."
 
.... lokalna klika po jednych pieniądzach. :lol:
Poręczać za skazanego na 25 lat więzienia (wprawdzie nieprawomocnie) za morderstwo ... urocze.

Rodzina prawników powinna wiedzieć co to jest zamordowanie niewinnej dziewczyny.Jeszcze do tego ręczą za mordercę.
dzieć co to jest zamordowanie niewinnej dziewczyny.Jeszcze do tego ręczą za mordercę. rozwiń
Avatar
09876543 / 20 grudnia 2013 o 15:09
0

a dlaczego nie dożywocie przecież to morderca ? jakby był np. zwykłym robolem to pewnie by tak było ale że z prawniczej rodziny to 25 lat, a skończy się odsiadka po kilku latach

A dlatego, że najwyższy możliwy wymiar kary, tj. karę dożywotniego pozbawienia wolności, sądy orzekają zwykle wobec sprawców zabójstw popełnionych ze szczególnym okrucieństwem, sprawców którzy zabili więcej niż jedną osobę lub byli wcześniej skazani za zabójstwo itp.

Jak wynika z wiadomości prasowych, według ustaleń sądu I instancji, Maciej T. był pijany, na miejsce zdarzenia sam wezwał służby, nie ukrywał zwłok ani nie zacierał śladów, nie ukrywał się. Pozostaje jeszcze kwestia postaci zamiaru itd. Skoro sądy orzekają kary dożywotniego pw. wobec sprawców zabójstw połączonych z porwaniem i szcególnym udręczeniem ofiar, sprawców, którzy planują dokonanie zabójstwa, a następnie ukrywają zwłoki ofiary, czy też wobec sprawców zabójstw na zlecenie (vide sprawy gangu zabójców właścicieli kantorów i tzw. klubu płatnych zabójców), trudno oczekiwać, żeby wymierzono kare dożywotniego pw. akurat temu oskarżonemu. Warto w tym miejscu przypomnieć, że Katarzyna W. znana jako matka małej Madzi, również została skazana na 25 lat więzienia.

Sądy muszą jakoś miarkować kary, a mając do dyspozycji jako najwyższą - karę dożywotniego pozbawienia wolności, nie mogą jej wymierzać po równo każdemu zabójcy. Zabójstwo zagrożone jest karą od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności. Jak widać Maciej T. dostał wyrok "z górnej półki". Śmiem przypuszczać, że gdyby sprawa tyczyła zwykłego zjadacza chleba, dostałby nie więcej niż 15 lat.

A tu parę wyroków dla porównania:

3 lata i 8 miesięcy - "Brat zabił brata"

dodawanie linków zablokowane######.pl/artykul/485137,lublin-bil-brata-az-go-zabil-jest-wyrok,id,t.html

25 lat - zabił i spalił zwłoki

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20121002/LUBLIN/121009898

Ale lepiej jest żyć w swojej bajce pt. spiskowa teoria dziejów.

A dlatego, że najwyższy możliwy wymiar kary, tj. karę dożywotniego pozbawienia wolności, sądy orzekają zwykle wobec sprawców zabójstw popełnionych ze szczególnym okrucieństwem, sprawców którzy zabili więcej niż jedną osobę lub byli wcześniej skazani za zabójstwo itp.

Jak wynika z wiadomości prasowych, według ustaleń sądu I instancji, Maciej T. był pijany, na miejsce zdarzenia sam wezwał służby, nie ukrywał zwłok ani nie zacierał śladów, nie ukrywał się. Pozostaje jeszcze kwestia postaci zam... rozwiń

Avatar
tykwa / 19 grudnia 2013 o 18:12
0

http://www.fakt.pl/tak-nie-wyglada-dziewczyna-uduszona-przez-przypadek-,artykuly,435218,1.html

Pozdrowienia dla poręczających.

Avatar
serotonin / 19 grudnia 2013 o 13:40
0

Szkoda, że nie podali nazwisk "elity", która poręczyła za tego mordercę...

Avatar
arti / 19 grudnia 2013 o 08:22
0

http://www.se.pl/wydarzenia/kronika-kryminalna/szok-za-trzy-miliony-chcieli-kupic-wolnosc-mordercy_371953.html

" 14 osób, w tym prawnicy, lekarze i biznesmeni z Podlasia, złożyli pisemne oświadczenia o tym, że ręczą za to, że skazany nie ucieknie i nie będzie utrudniał postępowania.

Nie tylko słowem, niektórzy również zaoferowali własne majątki.

Rekordzista, były prezes sporej firmy, zaoferował dwa mln złotych.

Inni od 100 do 500 tys. zł.

Jan Golonko, właściciel zakładu remontowo-budowlanego w Białymstoku, dał 100 tys. zł.

- Znam Macieja od dziecka, dobrze znam też jego rodziców.

Uważam go za mądrego człowieka i po prostu nie wierzę w jego winę.

Nie wierzę, że on to zrobił - wyjaśnia przedsiębiorca."

.... bez komentarza.

http://www.se.pl/wydarzenia/kronika-kryminalna/szok-za-trzy-miliony-chcieli-kupic-wolnosc-mordercy_371953.html

" 14 osób, w tym prawnicy, lekarze i biznesmeni z Podlasia, złożyli pisemne oświadczenia o tym, że ręczą za to, że skazany nie ucieknie i nie będzie utrudniał postępowania.

Nie tylko słowem, niektórzy również zaoferowali własne majątki.

Rekordzista, były prezes ... rozwiń

Avatar
jula / 19 grudnia 2013 o 07:59
0

a dlaczego nie dożywocie przecież to morderca ? jakby był np. zwykłym robolem to pewnie by tak było ale że z prawniczej rodziny to 25 lat, a skończy się odsiadka po kilku latach

Avatar
098675432123478 / 19 grudnia 2013 o 00:11
0

Nie oszukujmy się!!!!!!!!!!!! Siedzi tylko dla tego że kilka dni temu sprawę pokazała telewizja. I wg tego co mówili wcześniej już raz w Lublinie go wypuścili. A teraz za głośno się zrobiło o tym

Nie oszukujmy się, o sprawie media bębnią od kilku lat. Może jak dodam, podobnie jak ty, parę wykrzykników, to moja wypowiedź będzie bardziej wiarygodna? W Lublinie toczy się proces, więc owszem, w Lublinie uchylili mu areszt po półtora roku trwania sprawy. Areszt, czyli środek zapobiegawczy. Nie wyrok. Dwie różne historie. Rozumiesz? Teraz zapadł w pierwszej instancji wyrok skazujący na karę 25 lat pw, więc pojawiła się nowa przesłanka do zastosowania aresztu, w postaci orzeczonej w takim wymiarze kary.

Ale spiskowa teoria dziejów brzmi dużo lepiej. Zmówili się, coby go do domu już na święta puścić, a sprawę umorzyć, po cichu najlepiej, to brzmi dobrze, pokazuje bezmiar cynizmu, więc umorzyć ze względu na powiedzmy "znikomą szkodliwość", no mniejsza jaki wykręt chcieli zastosować, w każdym razie już jedną nogą miał być w domu, już mieli całej sprawie łeb ukręcić, kiedy nadjechała telewizja i zainterweniowała. Redaktor sensacyjnego programu, w marynareczce skrojonej do figury, czyli elegancko, ale musowo bez krawata, bo wtedy jest taki bliżej ludzi, więc ten redaktor wtargnął do sądu i zażądał wyjaśnień. Normalnie zażądał! I wtedy na cynicznych, naznaczonych moralnym zepsuciem obliczach sprzedajnych prawników odmalował się obłędny strach. I delirycznie drżącymi rękami, pod czujnym okiem interwencyjnego redaktora z samego telewizora, podpisali wyrok na swojego kompana. Redaktor, jak Putin, zabrał im po wszystkim długopis. Tak oto telewizja znowu uratowała sytuację.

Dobranoc.

Nie oszukujmy się, o sprawie media bębnią od kilku lat. Może jak dodam, podobnie jak ty, parę wykrzykników, to moja wypowiedź będzie bardziej wiarygodna? W Lublinie toczy się proces, więc owszem, w Lublinie uchylili mu areszt po półtora roku trwania sprawy. Areszt, czyli środek zapobiegawczy. Nie wyrok. Dwie różne historie. Rozumiesz? Teraz zapadł w pierwszej instancji wyrok skazujący na karę 25 lat pw, więc pojawiła się nowa przesłanka do zastosowania aresztu, w postaci orzeczonej w takim wymiarze kary.

Ale spiskow... rozwiń

Avatar
ciekawy / 18 grudnia 2013 o 23:25
0

Nie oszukujmy się!!!!!!!!!!!! Siedzi tylko dla tego że kilka dni temu sprawę pokazała telewizja. I wg tego co mówili wcześniej już raz w Lublinie go wypuścili. A teraz za głośno się zrobiło o tym

Avatar
646841684864684 / 18 grudnia 2013 o 21:04
0

Tak się składa, że Maciej T...ski był i jest RADCĄ PRAWNYM. Kolejne nowelizacje ustawy prawo o adwokaturze, w ramach "otwierania dostęu do zawodu", pozwoliły wielu radcom prawnym na uzyskanie wpisu na listę adwokatów. Bohatera artykułu Izba Adwokacka w Białymstoku zawiesiła dyscyplinarnie w czynnościach zawodowych. Na liście radców prawnych figuruje nadal.

Okazja, żeby wieszać psy na adwokaturze jak znalazł.

Avatar
Lutek / 18 grudnia 2013 o 20:55
0

Na dzieci chore nie chcą dawać-natomiast na bandytę bardzo chętnie.Jakie to....... urocze

Avatar
., / 18 grudnia 2013 o 19:22
0

"Mężczyzna pochodzi ze znanej w Białymstoku rodziny prawników.
Poręczyło za niego 14 osób.
To m.in. lokalni prawnicy, lekarze i przedsiębiorcy.
Gwarantowali, że po wyjściu zza krat, Maciej T. nie ucieknie.
Poręczyciele zebrali jako zabezpieczenie ponad 3 mln.
Dodatkową gwarancją miała być działka w Białymstoku."
 
.... lokalna klika po jednych pieniądzach. :lol:
Poręczać za skazanego na 25 lat więzienia (wprawdzie nieprawomocnie) za morderstwo ... urocze.

Rodzina prawników powinna wiedzieć co to jest zamordowanie niewinnej dziewczyny.Jeszcze do tego ręczą za mordercę.
dzieć co to jest zamordowanie niewinnej dziewczyny.Jeszcze do tego ręczą za mordercę. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie]
film

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie] 1 0

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego wydało IMGW.

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina 4 0

Uwaga na utrudnienia w ruchu w okolicach Płouszowic na drodze S19 między węzłami Lublin Sławinek a Lublin Węglin.

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin
20 lipca 2018, 19:00

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert Poli Rise.

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami
galeria

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami 0 1

3,3 mln widzów zgromadził przed telewizorami pilot serialu „Drogi Wolności”, do którego zdjęcia kręcone były m.in. na lubelskim Starym Mieście.

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją 1 0

Najwyższą władzą administracyjną dla wszystkich okupowanych przez Austro-Węgry obszarów była Naczelna Komenda Armii (Armeeoberokommando – AOK). Natomiast na terenie Królestwa Polskiego najwyższą władzą administracyjną w pierwszym roku wojny komendy etapowe armii (Armeeetappenkommando – AEK) i gubernatorstwa wojskowe (Militärgouvernement), zaś od 1 września 1915r. Generalne Gubernatorstwo Wojskowe w Polsce (Militärgeneralgouvernement in Polen).

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem 0 0

W wyznaczone dni w lipcu sierpniu i wrześniu turyści indywidualni mogą zwiedzać były niemiecki nazistowski obóz.

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej?
Tylko u nas

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej? 15 3

Policjanci z Lublina wożą zatrzymanych na ogólne badania lekarskie aż do Łęcznej. Żaden z lubelskich szpitali nie zdecydował się współpracę z mundurowymi. Lecznice postawiły zaporowe ceny. Jak słyszymy nieoficjalnie, medycy nie chcieli mieć do czynienia z brudnymi i często agresywnymi pacjentami.

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 17 12

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 1 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 1

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 2

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać 5 8

Mieszkańcy dwóch bloków z ul. Centralnej zwrócili się do radnego Ignacego Czeżyka (PiS) o pomoc w sprawie zakłócania ciszy nocnej. Chodzi o zbyt głośne przejazdy motocyklistów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!