Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 października 2020 r.
17:31

Chcą zabudować wąwozy w Lublinie i mają konkretne plany

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 21 A A
Pozwolenie obejmuje m.in. miejską działkę z parkingiem strzeżonym koło ul. Wyżynnej, przez który ma przechodzić droga dojazdowa do nowych obiektów. Dzierżawczyni miejskiej działki zapewnia, że parking strzeżony nadal będzie działał
Pozwolenie obejmuje m.in. miejską działkę z parkingiem strzeżonym koło ul. Wyżynnej, przez który ma przechodzić droga dojazdowa do nowych obiektów. Dzierżawczyni miejskiej działki zapewnia, że parking strzeżony nadal będzie działał (fot. Dominik Smaga)

Jest zgoda Urzędu Miasta na budowę w wąwozie, którym przebiega park Jana Pawła II. Pozwolenie na wybudowanie garaży niedaleko niedokończonego wiaduktu w ul. Filaretów dostała lubelska spółka Global Rent. Ta sama, która stara się o możliwość budowy biurowca w wąwozie między os. Górki a pobliskimi torami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wydane przez Urząd Miasta pozwolenie dotyczy dwóch obiektów. Jednym z nich jest budynek garażowy, a drugim budynek usługowy. Obydwa miałyby stanąć na zboczu wąwozu, którym przebiega park Jana Pawła II. Pozwolenie obejmuje m.in. działkę, na której znajduje się parking strzeżony koło ul. Wyżynnej, prowadzony przez prywatne osoby na gruncie dzierżawionym od miasta, niedaleko filarów niedokończonego wiaduktu w ciągu ul. Filaretów. Przez ten teren przeprowadzona miałaby być droga dojazdowa do planowanych obok obiektów. - Przebudowa tylko fragmentarycznie obejmie mój parking - zastrzega Elżbieta Boczkowska, dzierżawczyni miejskiej działki i zapewnia, że parking strzeżony nadal będzie działać. 

Zabudowę tych terenów umożliwia obowiązujący plan zagospodarowania, uchwalony przez Radę Miasta już 18 lat temu. Plan określa to miejsce jako „tereny urządzeń komunikacyjnych”, których podstawowym przeznaczeniem są „parkingi, parkingo-garaże i garaże”. Dokument podkreśla także, że „preferuje się realizację parkingów wielopoziomowych”.

Na jak duże budynki w tym miejscu pozwolili miejscy urzędnicy? – Planowany budynek garażowy będzie miał cztery kondygnacje nadziemne i jedną podziemną, natomiast budynek usługowy trzy kondygnacje nadziemne i jedną podziemną – przekazuje nam Justyna Góźdź z biura prasowego Ratusza. – Obsługa komunikacyjna będzie zapewniona od ul. Wyżynnej poprzez drogę wewnętrzną. Liczba miejsc postojowych ogółem wynosi 187.

Jak duży obszar zajmą nowe obiekty? – Powierzchnia zabudowy budynku garażowego to 1290 mkw., zaś budynku usługowego 457 mkw. – odpowiada Góźdź.

Pozwolenie na taką inwestycję dostała od Urzędu Miasta lubelska spółka Global Rent. Ta sama, która planuje też wprowadzić zabudowę do pobliskiego wąwozu oddzielającego os. Górki od linii kolejowej biegnącej wzdłuż lasu Stary Gaj. W tamtej sprawie spółka złożyła już wniosek o decyzję środowiskową dotyczącą budynku usługowo-biurowego, który chce postawić na zboczu wąwozu, po przeciwnej niż osiedle stronie doliny. Dojazd zapewniałaby droga prowadzona po zboczu i dnie wąwozu od pętli autobusowej „os. Widok”.

Przypomnijmy, że z wniosku wynika, że biurowiec miałby się składać z trzech przyległych do siebie segmentów. Każdy z tych segmentów miałby po pięć pięter, a pod nimi przewidziano od jednej do trzech kondygnacji podziemnych z garażami na 223 samochody. Ta sprawa nie jest jeszcze przesądzona. – Decyzja nie została jeszcze wydana – przyznaje Monika Głazik z biura prasowego Ratusza.

Wcześniej ta sama firma planowała również budowę czterech bloków mieszkalnych w trybie „lex deweloper” w tym samym wąwozie pomiędzy os. Górki a linią kolejową. Dojazd prowadzony byłby od pętli autobusowej. – W czerwcu 2019 r. inwestor złożył cztery wnioski o ustalenie lokalizacji inwestycji mieszkaniowej w trybie specustawy mieszkaniowej. Z uwagi na braki formalne pozostały one bez rozpoznania – przyznaje Urząd Miasta.

Zobacz: Przebudowa Al. Racławickich na półmetku

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 27 października 2020 r. o 18:21
+40
Witam. Informacja dla niewtajemniczonych.  Kronikidewelorozwoju  =  Monisia . Pisowski troll próbuje wszystkich robić w konia i co chwilę dodaje komentarze z innych kont, często cytując swoje własne wcześniej dodane wpisy. Pozdrawiam i życzę spokojnej nocy.
Avatar
Nie_jestem_robotem / 27 października 2020 r. o 18:31
+34
Jak czytam te bzdury wyssane z palca o wynajmie za podwójną rynkową albo o najwyższym wskaźniku pustostanów w PL, to nasuwa mi się na myśl cytat z pewnego kultowego filmu. "Ten człowiek w życiu słowa prawdy nie powiedział!". ***s://***money.pl/gielda/pink-dane-z-rynku-biurowego-za-i-pol-2020-r-wskazuja-na-stabilizacje-6534872206141569a.html oraz ***s://absl.pl/storage/app/media/Rynek%20biurowy%20w%20Polsce%20Luty%202020.pdf
Avatar
ege_szege / 27 października 2020 r. o 18:48
+28
zrozum w końcu tępy etatowy trollu że minusują cię czytelnicy(w tym ja) którzy wymiotują tobą, twoim prymitywnym hejtem i tępą antyżukową propagandą wklejaną 24h/doba, 7 dni w tygodniu, możesz pisać komentarze nawet i z 200 różnych kont a i tak większość rozpozna twoją żałosną twórczość z daleka
Avatar
Agent_Tomek / 27 października 2020 r. o 19:33
+25
Jeszcze nie wyrobiłeś dniówki pocieszny pisowski trollu? Do roboty, czas na dłuższy monolog. Taki na przynajmniej kilkanaście komentarzy. Niech dewelo-bełkot zaleje całe forum.
Avatar
Wojtaszko / 27 października 2020 r. o 21:11
+24
ale się naprodukował pisowski podnóżek hihi chyba mu stawkę za wpis podnieśli hihi
Avatar
Agent_Tomek / 28 października 2020 r. o 09:34
+14
Widzę, że pisowski troll odebrał najnowsze instrukcje z Nowogrodzkiej. To może pochwal się nam po1) ile musisz dziś założyć nowych kont na DW, po2) ile musisz dodać komentarzy o deweloperach i dewelo-rozwoju, żeby wyrobić dniówkę?
Avatar
-bez-owijania- / 28 października 2020 r. o 08:41
+13
No popatrz, ja nie należę do żadnej ekipy pana Żuka a mam stałą i pewną pracę. I to w Lublinie. Polecam czasem wyłączyć telewizję rządową i pogadać z ludźmi na ulicy, to może nie będziesz pisać takich bzdur.
Avatar
Agent_Tomek / 28 października 2020 r. o 10:31
+10
Nie pytałem jaki zawód uprawiasz w internecie, ale miło z twojej strony, że zebrało ci się na zwierzenia. Ps. Ty naprawdę myślisz, że klepiąc codziennie wpisy o wyimaginowanych ratuszowych trollach, odwrócisz uwagę czytelników od działalności swojej, TECZOWEGO_ZSL, LBN oraz innych opłaconych trolli z pisowskiej farmy? Jeśli tak to szczerze współczuję.
Avatar
kronikidewelorozwoju / 28 października 2020 r. o 12:25
-5
Prawdy i tak się nie dowiemy do czasu, aż inwestycja nie zostanie oddana do użytku po zmianie pozwolenia na budowę, które bez problemu dostają     patodeweloperzy     i to w iście ekspresowym tempie w stosunku do inwestorów zabudowy indywidualnej. 
 Miejmy nadzieję, że do czasu, kiedy dewelokamerdyner przystawi stosowne pieczątki na akademiki czy cokolwiek w tym rodzaju, dewelocwaniaki zrozumieją, że nie znajdą jelonków gotowych wyłożyć grosiwo na żadne obiekty w tej lokalizacji.
Avatar
kronikidewelorozwoju / 28 października 2020 r. o 12:23
-5
Coś tu capie w tym dewelo-geszefcie. Już chyba nawet najbardziej pazerne dewelocwaniaki zorientowały się, że stawianie nowych biurowców w Kozim Grodzie nie ma żadnego sensu ekonomicznego (najwyższy wskaźnik pustostanów w całej RP), no chyba że ma ma się z góry zapewnioną 10-letnią dzierżawę przez UM po podwójnych rynkowych. Czy ten "globalny" geszefcik mieszczący się w kawalerce nie jest przypadkiem jakimś słupem reprezentującym grubszych cwaniaków wyspecjalizowanych w zagosPOdarowaniu Koziego Grodu "akademikami" gdzie popadnie?
Avatar
kronikidewelorozwoju / 28 października 2020 r. o 12:28
-6
Widzę, że pisowski troll odebrał najnowsze instrukcje z Nowogrodzkiej. To może pochwal się nam po1) ile musisz dziś założyć nowych kont na DW, po2) ile musisz dodać komentarzy o deweloperach i dewelo-rozwoju, żeby wyrobić dniówkę?
Widzę, że Agent Sromek został wywołany do tablicy i zgłosił się. Muslisz cwaniaczku, że ludzie nie widzą tego waszego trollowania? Internetowa prostytutko przestań minusować i pisać z róznych kont to nie będzie syfu na tym forum.
 Agent_dewelo-srome_K_  (+100 innych loginów) coś późno pojawił się w "pracy", która polega na klepaniu w kółko tych samych kalumni na czytelników, którym nie podoba się dewelo-rozwój i jego sułtan. (minusikuj sromku zamiast pochłaniac kolejnego kebaba)
 Agent_dewelo-srome_K_  (+100 innych loginów) coś późno pojawił się w "pracy", która polega na klepaniu w kółko tych samych kalumni na czytelników, którym nie podoba się dewelo-rozwój i jego sułtan. (minusikuj sromku zamiast pochłaniac kolejnego kebaba) rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 28 października 2020 r. o 12:25
-5
Prawdy i tak się nie dowiemy do czasu, aż inwestycja nie zostanie oddana do użytku po zmianie pozwolenia na budowę, które bez problemu dostają     patodeweloperzy     i to w iście ekspresowym tempie w stosunku do inwestorów zabudowy indywidualnej. 
 Miejmy nadzieję, że do czasu, kiedy dewelokamerdyner przystawi stosowne pieczątki na akademiki czy cokolwiek w tym rodzaju, dewelocwaniaki zrozumieją, że nie znajdą jelonków gotowych wyłożyć grosiwo na żadne obiekty w tej lokalizacji.
Avatar
kronikidewelorozwoju / 28 października 2020 r. o 12:23
-5
Coś tu capie w tym dewelo-geszefcie. Już chyba nawet najbardziej pazerne dewelocwaniaki zorientowały się, że stawianie nowych biurowców w Kozim Grodzie nie ma żadnego sensu ekonomicznego (najwyższy wskaźnik pustostanów w całej RP), no chyba że ma ma się z góry zapewnioną 10-letnią dzierżawę przez UM po podwójnych rynkowych. Czy ten "globalny" geszefcik mieszczący się w kawalerce nie jest przypadkiem jakimś słupem reprezentującym grubszych cwaniaków wyspecjalizowanych w zagosPOdarowaniu Koziego Grodu "akademikami" gdzie popadnie?
Avatar
Agent_Tomek / 28 października 2020 r. o 10:31
+10
Nie pytałem jaki zawód uprawiasz w internecie, ale miło z twojej strony, że zebrało ci się na zwierzenia. Ps. Ty naprawdę myślisz, że klepiąc codziennie wpisy o wyimaginowanych ratuszowych trollach, odwrócisz uwagę czytelników od działalności swojej, TECZOWEGO_ZSL, LBN oraz innych opłaconych trolli z pisowskiej farmy? Jeśli tak to szczerze współczuję.
Avatar
Agent____Sromek / 28 października 2020 r. o 09:53
-13
Widzę, że pisowski troll odebrał najnowsze instrukcje z Nowogrodzkiej. To może pochwal się nam po1) ile musisz dziś założyć nowych kont na DW, po2) ile musisz dodać komentarzy o deweloperach i dewelo-rozwoju, żeby wyrobić dniówkę?
 Widzę, że Agent Sromek został wywołany do tablicy i zgłosił się. Muslisz cwaniaczku, że ludzie nie widzą tego waszego trollowania? Internetowa prostytutko przestań minusować i pisać z róznych kont to nie będzie syfu na tym forum.
Avatar
Agent_Tomek / 28 października 2020 r. o 09:34
+14
Widzę, że pisowski troll odebrał najnowsze instrukcje z Nowogrodzkiej. To może pochwal się nam po1) ile musisz dziś założyć nowych kont na DW, po2) ile musisz dodać komentarzy o deweloperach i dewelo-rozwoju, żeby wyrobić dniówkę?
Avatar
ege_srege / 28 października 2020 r. o 09:15
-15
No popatrz, ja nie należę do żadnej ekipy pana Żuka a mam stałą i pewną pracę. I to w Lublinie. Polecam czasem wyłączyć telewizję rządową i pogadać z ludźmi na ulicy, to może nie będziesz pisać takich bzdur.
 To może powiedz jak tam się pracuje na farmie trolli. Cięzka praca czy nie bardzo? Gdzie można składać aplikacje?
Avatar
ege_srege / 28 października 2020 r. o 09:12
-15
zrozum w końcu tępy etatowy trollu że minusują cię czytelnicy(w tym ja) którzy wymiotują tobą, twoim prymitywnym hejtem i tępą antyżukową propagandą wklejaną 24h/doba, 7 dni w tygodniu, możesz pisać komentarze nawet i z 200 różnych kont a i tak większość rozpozna twoją żałosną twórczość z daleka
 Tak i dlatego minusy pojawiają się falami o określonych godzinach. Z kogo ty chcesz zrobić głupa? Inteligentni mieszkańcy Lublina wiedzą o istnieniu urzędniczo-ratuszowo-deweloperskiej farmy trolli. Nie przykryjecie tego żadnymi minusami ani debilnymi komentarzami.
 Tak i dlatego minusy pojawiają się falami o określonych godzinach. Z kogo ty chcesz zrobić głupa? Inteligentni mieszkańcy Lublina wiedzą o istnieniu urzędniczo-ratuszowo-deweloperskiej farmy trolli. Nie przykryjecie tego żadnymi minusami ani debilnymi komentarzami. rozwiń
Avatar
-bez-owijania- / 28 października 2020 r. o 08:41
+13
No popatrz, ja nie należę do żadnej ekipy pana Żuka a mam stałą i pewną pracę. I to w Lublinie. Polecam czasem wyłączyć telewizję rządową i pogadać z ludźmi na ulicy, to może nie będziesz pisać takich bzdur.
Avatar
Jola Karp / 28 października 2020 r. o 08:26
-19
Szczerze powiedziawszy nie rozumiem po co w Lublinie tyle się buduje skoro pewną pracę ma tylko ekipa pana Żuka, nawet inni urzędnicy mogą być zwalniani-tresura społeczeństwa w obsługiwaniu internetu trwa.Przedsiębiorstwa oczywiście, wcześniej bankrutują. Tutaj interes miałby sens tylko na zasadach opisanych przez ,,Monisię" i ,,kronikidewelo....".
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biała Podlaska: Ciepło ze zrębków przetestowane

Biała Podlaska: Ciepło ze zrębków przetestowane

Z poślizgiem, ale udało się w końcu dokonać próbnego uruchomienia ekologicznej ciepłowni na biomasę. Miejska spółka zakupiła już zrębki, które będą paliwem nowej ciepłowni.

Lekarz z Lublina: po pandemii czeka nas era telemedycyny

Lekarz z Lublina: po pandemii czeka nas era telemedycyny

Po pandemii czeka nas era telemedycyny, czyli więcej e-wizyt oraz zdalnych konsultacji lekarskich – uważa prof. Konrad Rejdak z Lublina. Jako przykład podaje neurologię, która – jak podkreśla – powinna stać się dziedziną priorytetową.

Wymiana zieleni w Puławach, posadzili prawie sto drzew

Wymiana zieleni w Puławach, posadzili prawie sto drzew

Dokładnie 94 nowe drzewa i 642 krzewy w ciągu ostatnich miesięcy posadziły w Puławach miejskie służby. Nowe nasadzenia to rekompensata za wycinkę starych, obumierających roślin. Sadzonki trafiły m.in. na ul. Czartoryskich, Chmielowskiego, Kilińskiego i Polną. Na każdej zawisła tabliczka informacyjna.

Wojtek Cugowski znowu debiutuje. Muzyk wystąpił z singlem „Nie czekaj na znak”
film

Wojtek Cugowski znowu debiutuje. Muzyk wystąpił z singlem „Nie czekaj na znak”

Na scenie występuje od lat, ale teraz… debiutuje. Wojciech Cugowski pracuje właśnie nad pierwszą solową płytę. W „Dzień Dobry TVN” wystąpił z singlem „Nie czekaj na znak”.

Przed Górnikiem Łęczna ostatni w tym roku mecz na swoim stadionie

Przed Górnikiem Łęczna ostatni w tym roku mecz na swoim stadionie

Dwa dni po „Barbórce” zielono-czarni podejmą u siebie Zagłębie Sosnowiec

Mikołaj zaprasza do Zamościa na ślizgawkę
6 grudnia 2020, 15:00

Mikołaj zaprasza do Zamościa na ślizgawkę

6 grudnia otwarcie sztucznego lodowiska na Rynku Wielkim. W maseczkach i w odstępach, na zdezynfekowanych łyżwach (z wypożyczalni). Takie zasady będą obowiązywały w tym sezonie łyżwiarzy

W każdym z województw po kilkaset wolnych łóżek dla pacjentów z COVID-19

W każdym z województw po kilkaset wolnych łóżek dla pacjentów z COVID-19

W każdym z województw wolnych pozostaje przynajmniej po kilkaset łóżek dla pacjentów z COVID-19. W całej Polsce zachowana jest też wystarczająca liczba respiratorów - wynika z informacji zebranych przez PAP.

Zabrakło nazw dla huraganów. Co to oznacza dla naszej planety?
film

Zabrakło nazw dla huraganów. Co to oznacza dla naszej planety?

Rekordowy sezon huraganów na Atlantyku spowodował, że zabrakło dla nich tradycyjnych imion

Wyjazdy "służbowe" w góry. Jak wygląda tegoroczny sezon na Podhalu?
film

Wyjazdy "służbowe" w góry. Jak wygląda tegoroczny sezon na Podhalu?

Zamknięte restauracje, stragany, na których nikt nic nie kupuje i pustki na ulicach, tak zimowa stolica Polski wygląda na starcie sezonu. Część właścicieli kwater i domków nadal przyjmuje gości na teoretycznie „służbowe” wyjazdy. - Wszyscy sobie zdają sprawę, że wiosny możemy nie dotrwać – mówi jeden z zakopiańskich przedsiębiorców.

15 grudnia ruszy kampania informacyjna dotycząca szczepionki na koronawirusa

15 grudnia ruszy kampania informacyjna dotycząca szczepionki na koronawirusa

15 grudnia ruszy kampania informacyjna i profrekwencyjna dotycząca szczepionki na koronawirusa - zapowiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Najpierw ruszy specjalna strona internetowa, infolinia, a następnie kampania w mediach tradycyjnych i elektronicznych.

Dzieci zamknięte w domach. Nie zawsze bezpieczne, nie zawsze z pomocą

Dzieci zamknięte w domach. Nie zawsze bezpieczne, nie zawsze z pomocą

Pozbawione wsparcia w potrzebie i narażone na różne formy krzywdzenia oraz pełne obaw – tak według najnowszego badania wyglądała sytuacja wielu nastolatków w czasie przymusowego zamknięcia w domach. Zdalna nauka jest dla nich dodatkowym stresem. Zwłaszcza, że w nauce przeszkadzają im często... rodzice.

Niedzielski: Szczepionki na koronawirusa nie są dopuszczone dla dzieci

Niedzielski: Szczepionki na koronawirusa nie są dopuszczone dla dzieci

Szczepienie na koronawirusa będzie przede wszystkim ukierunkowane dla dorosłych - powiedział w piątek szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Poinformował przy tym, że żadna ze szczepionek nie ma w warunkach dopuszczenia sugestii do stosowania wobec dzieci.

Zawetowanie unijnego budżetu może uderzyć w program Erasmus. Organizacje studenckie odpowiedzą protestami
film

Zawetowanie unijnego budżetu może uderzyć w program Erasmus. Organizacje studenckie odpowiedzą protestami

Studenci z ruchu Stop Demontażowi Edukacji zapowiadają protesty w odpowiedzi na ewentualne zawetowanie przez rząd unijnego budżetu. Polskie weto w Brukseli może bowiem spowodować, że zabraknie środków na kontynuację programu wymiany studenckiej Erasmus.

Chris Niedenthal gościem Akademii Odkryć Fotograficznych
5 grudnia 2020, 13:00

Chris Niedenthal gościem Akademii Odkryć Fotograficznych

Chris Niedenthal, legendarny brytyjski fotoreporter, będzie gościem najbliższej Akademii Odkryć Fotograficznych, która w formie online odbędzie się 5 grudnia o godz. 13.

Łęczna. Barbórkowa msza w święto patronki górników
galeria

Łęczna. Barbórkowa msza w święto patronki górników

Górnicy z Bogdanki w tym roku nie mogą w pełni świętować. Przez sytuację epidemiologiczną nie można było zorganizować dużej uroczystości. Nie ma też tradycyjnej Karczmy Piwnej. Właściwie jedynym miejscem, gdzie górnicy mogą świętować razem – choć w ograniczonej liczbie – są msze. Taka właśnie odbyła się w piątek w parafii Św. Barbary w Łęcznej. Przypomnijmy, że nazwa Barbórka nie jest przypadkowa. Pochodzi od imienia Barbary – świętej, która jest patronką górników.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.