Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 grudnia 2016 r.
10:43

Zachodnia obwodnica Lublina. Już wiadomo, kiedy otwarcie!

Autor: Zdjęcie autora pp
386 40 A A
Zachodnia obwodnica Lublina. Fot. Maciej Kaczanowski
Zachodnia obwodnica Lublina. Fot. Maciej Kaczanowski

W piątek kierowcy pojadą zachodnią obwodnicą Lublina. Droga będzie otwarta dla ruchu od godz. 13

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Dziś zakończą się ostatnie prace wynikające z pozwolenia na użytkowanie oraz wprowadzenia nowej organizacji ruchu na obwodnicy Lublina. W piątek ok. godz. 13 pierwsi kierowcy wjadą na jej zachodnią część w ciągu drogi ekspresowej S19 - mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału GDDKiA.

Obwodnicę otworzą oficjalnie Jerzy Szmit - podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa i Jacek Bojarowicz, generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.Budowa zachodniego odcinka obwodnicy ruszyła 29 października 2014 roku. Wykonawca – firma Budimex – na zbudowanie drogi miał czas do 29 listopada. Prace zakończyły się kilka dni przed tym terminem.

– Powstał odcinek drogi ekspresowej S19 o długości 9,763 km – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie. – Nowa droga jest dopełnieniem układu komunikacyjnego. Teraz samochody jadące na kierunkach Rzeszów-Warszawa- Zamość- Chełm-Biała Podlaska nie muszą już wjeżdżać do miasta.

Nowa droga pozwala ominąć Lublin od strony zachodniej. Zachodnia obwodnica rozpoczyna się od wybudowanego na przecięciu S12, S17 i S19 węzła Lublin Sławinek i kończy się na połączeniu z istniejącą DK19 w Konopnicy. Powstały też dwa węzły: Lublin Szerokie na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 830 oraz Lublin Węglin na skrzyżowaniu z przebudowanym odcinkiem drogi wojewódzkiej 747. Brakujący odcinek od węzła Konopnica-Radawiec do 747 buduje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Nieco ponad 3,7 kilometra trasy zostanie poprowadzone po nowym śladzie.

W ramach specustawy drogowej przejęli pod budowę tego fragmentu obwodnicy przejęli 390 budynków i 265 działek. Inwestycja kosztowała 620 mln zł.

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
assasa / 8 grudnia 2016 o 21:54
+1
Użytkownik niezarejestrowany napisał: "Czas na przesunięcie granic Lublina" Jak ci dorzucą podatek od psich kup, deszczówki, psa, kota, kreta w ogrodzie, i nie wiadomo co jeszcze, to będziesz na kolanach błagał abyś był z powrotem włączony do Konopnicy.
Avatar
Gość / 8 grudnia 2016 o 21:34
+1
Przed terminem. Dobrze pisze. Kilkanascie dni to prace odbiorowr i nie sa liczone do czasu budowy.sam sie doucz komentatorze.
Avatar
Gość / 8 grudnia 2016 o 11:11
+1
Jak wszędzie w Polandii: full wypas bo są 2 pasy (nawet na większości tzw. "autostrad"); a przecież wiadomo, że ruch się nasila ekspresowo i za kilka lat będzie trzeba dobudować 3-ci pas!
Avatar
Kres / 9 grudnia 2016 o 09:04
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Szczere i bardzo serdeczne podziękowania dla lubelskich posłów PO i PSL za zmarnowanie dwóch poprzednich kadencji parlamentu na przygotowanie budowy południowej obwodnicy Lublina. Można w tym miejscu jedynie przytoczyć słowa klasyka z Restauracji Sowa i Przyjaciele.
Południowa obwodnica Lublina nigdy nie była planowana w krajowym programie budowy dróg, za jakiejkolwiek opcji rządzącej, więc pomyśl trochę politruku. Plany w okolicach Lublina znane już od 20 lat i żadna ekipa nie wprowadzała tej drogi. Podziękuj więc też PiS, SLD itd. To zadanie miasta Lublina, ale poprzednicy Żuka mieli w d... w ogóle infrastrukturę, więc teraz są duże zapóźnienia i trzeba robić pilniejsze rzeczy. Dziękujmy Bogu i poprzedniemu rządowi, żę zbudowano to co jest, bo jeśli zostawili by obecnej "dojnej zmianie" to jeszcze długo poczekalibyśmy. Przykładem S19 na południe od Rzeszowa, gdzie papiery gotowe, minister Adamczyk (pożal się Boże) trąbi wszędzie jaka to priorytetowa ekspresówka ta ViaBaltica, tymczasem przetargu w ciągu roku nie ogłoszono choćby na Koncepcję Programową. TRAGEDIA!!!
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Lublin-Kurów. Autostrada, droga szybkiego ruchu...  Nazwa nie jest ważna. To , po prostu bubel.
Miejmy nadzieję, że będziesz konsekwentny i z tego bubla korzystać nie będziesz.
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Zamiast cie cieszyć, to niektóre cebulaki jak zwykle plączą. Za krótka, za mało pasów, bubel, źle oznakowana. Jeżdżę dużo po Europie i też nie mają idealnych autostrad. dróg szybkiego ruchu.
No właśnie. Nosa nie wystawią poza grajdoł, ale krytykować to hoho! Wiele dróg szybkiego ruchu we Włoszech, Francji, czy nawet Niemczech jakością mocno odbiega od naszych, wręcz mogłyby być porównywalne co najwyżej do gierkówki. Ale ponarzekać w Internecie należy! Taki sport narodowy!
No właśnie. Nosa nie wystawią poza grajdoł, ale krytykować to hoho! Wiele dróg szybkiego ruchu we Włoszech, Francji, czy nawet Niemczech jakością mocno odbiega od naszych, wręcz mogłyby być porównywalne co najwyżej do gierkówki. Ale ponarzekać w Internecie należy! Taki sport narodowy! rozwiń
Avatar
Gość / 9 grudnia 2016 o 08:11
0
Ekrany dzwiekochlonne mogli by przeniesc z S17 lublin-piaski gdzie jest ich za dużo i kazdy by byl zadowolony :)
Avatar
Daniel / 8 grudnia 2016 o 21:51
0
Dokładnie, Droga budowana na 30lat, a już po trzech się robią wyboje, to co będzie za 10/20lat???? Miliardy kasy lecą na odbabraną robotę. Co do ZOL, dodałbym: dlaczego drogi serwisowe są w kruszwie, co sprawi, że 2 lata będzie po niej można przejechać tylko ciągnikiem lub samochodem 4x4? Na A1 serwisówki przy lasach są z asfaltu, a tutaj na terenach gęsto zurbanizowanych z kruszywa, kto to projektował/zatwierdził??? Dlaczego eksperesówkę buduje się ludziom pod oknami i nie zapewnia ekranów dźwiękochłonnych (tłumacząc się, że zmieniły się przepisy)?? Mam wrażenie, że szukano tutaj na siłę oszczędności, akurat przyoszczędzono tam, gdzie nie powinno się.
Dokładnie, Droga budowana na 30lat, a już po trzech się robią wyboje, to co będzie za 10/20lat???? Miliardy kasy lecą na odbabraną robotę. Co do ZOL, dodałbym: dlaczego drogi serwisowe są w kruszwie, co sprawi, że 2 lata będzie po niej można przejechać tylko ciągnikiem lub samochodem 4x4? Na A1 serwisówki przy lasach są z asfaltu, a tutaj na terenach gęsto zurbanizowanych z kruszywa, kto to projektował/zatwierdził??? Dlaczego eksperesówkę buduje się ludziom pod oknami i nie zapewnia ekranów dźwiękochłonnych (tłumacząc się, że zmieniły się p... rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2016 o 20:19
0
A my z PISu jesteśmy, biliśmy i będziemy przeciwko tej obwodnicy
Avatar
Gość / 8 grudnia 2016 o 18:35
0
To prawda granice Lublina docelowo powinny być do obwodnicy
Avatar
Gość / 8 grudnia 2016 o 18:34
0
Jeszcze odcinek południowy i będzie ok. między węzłami Węglin i Felin
Avatar
Gość / 8 grudnia 2016 o 18:29
0
FAjna no co
Avatar
Kres / 9 grudnia 2016 o 09:04
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Szczere i bardzo serdeczne podziękowania dla lubelskich posłów PO i PSL za zmarnowanie dwóch poprzednich kadencji parlamentu na przygotowanie budowy południowej obwodnicy Lublina. Można w tym miejscu jedynie przytoczyć słowa klasyka z Restauracji Sowa i Przyjaciele.
Południowa obwodnica Lublina nigdy nie była planowana w krajowym programie budowy dróg, za jakiejkolwiek opcji rządzącej, więc pomyśl trochę politruku. Plany w okolicach Lublina znane już od 20 lat i żadna ekipa nie wprowadzała tej drogi. Podziękuj więc też PiS, SLD itd. To zadanie miasta Lublina, ale poprzednicy Żuka mieli w d... w ogóle infrastrukturę, więc teraz są duże zapóźnienia i trzeba robić pilniejsze rzeczy. Dziękujmy Bogu i poprzedniemu rządowi, żę zbudowano to co jest, bo jeśli zostawili by obecnej "dojnej zmianie" to jeszcze długo poczekalibyśmy. Przykładem S19 na południe od Rzeszowa, gdzie papiery gotowe, minister Adamczyk (pożal się Boże) trąbi wszędzie jaka to priorytetowa ekspresówka ta ViaBaltica, tymczasem przetargu w ciągu roku nie ogłoszono choćby na Koncepcję Programową. TRAGEDIA!!!
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Lublin-Kurów. Autostrada, droga szybkiego ruchu...  Nazwa nie jest ważna. To , po prostu bubel.
Miejmy nadzieję, że będziesz konsekwentny i z tego bubla korzystać nie będziesz.
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Zamiast cie cieszyć, to niektóre cebulaki jak zwykle plączą. Za krótka, za mało pasów, bubel, źle oznakowana. Jeżdżę dużo po Europie i też nie mają idealnych autostrad. dróg szybkiego ruchu.
No właśnie. Nosa nie wystawią poza grajdoł, ale krytykować to hoho! Wiele dróg szybkiego ruchu we Włoszech, Francji, czy nawet Niemczech jakością mocno odbiega od naszych, wręcz mogłyby być porównywalne co najwyżej do gierkówki. Ale ponarzekać w Internecie należy! Taki sport narodowy!
No właśnie. Nosa nie wystawią poza grajdoł, ale krytykować to hoho! Wiele dróg szybkiego ruchu we Włoszech, Francji, czy nawet Niemczech jakością mocno odbiega od naszych, wręcz mogłyby być porównywalne co najwyżej do gierkówki. Ale ponarzekać w Internecie należy! Taki sport narodowy! rozwiń
Avatar
Gość / 9 grudnia 2016 o 08:11
0
Ekrany dzwiekochlonne mogli by przeniesc z S17 lublin-piaski gdzie jest ich za dużo i kazdy by byl zadowolony :)
Avatar
Gość / 8 grudnia 2016 o 22:45
-1
Granice Lublina przesunąć do obwodnicy. Koniec z chamstwem wójtów i korzystania z dobrodziejstwa miasta co za darmo utrzymuje komunikację i infrastrukturę, aby PSLowe pomioty miały gdzie pracować.
Avatar
assasa / 8 grudnia 2016 o 21:54
+1
Użytkownik niezarejestrowany napisał: "Czas na przesunięcie granic Lublina" Jak ci dorzucą podatek od psich kup, deszczówki, psa, kota, kreta w ogrodzie, i nie wiadomo co jeszcze, to będziesz na kolanach błagał abyś był z powrotem włączony do Konopnicy.
Avatar
Daniel / 8 grudnia 2016 o 21:51
0
Dokładnie, Droga budowana na 30lat, a już po trzech się robią wyboje, to co będzie za 10/20lat???? Miliardy kasy lecą na odbabraną robotę. Co do ZOL, dodałbym: dlaczego drogi serwisowe są w kruszwie, co sprawi, że 2 lata będzie po niej można przejechać tylko ciągnikiem lub samochodem 4x4? Na A1 serwisówki przy lasach są z asfaltu, a tutaj na terenach gęsto zurbanizowanych z kruszywa, kto to projektował/zatwierdził??? Dlaczego eksperesówkę buduje się ludziom pod oknami i nie zapewnia ekranów dźwiękochłonnych (tłumacząc się, że zmieniły się przepisy)?? Mam wrażenie, że szukano tutaj na siłę oszczędności, akurat przyoszczędzono tam, gdzie nie powinno się.
Dokładnie, Droga budowana na 30lat, a już po trzech się robią wyboje, to co będzie za 10/20lat???? Miliardy kasy lecą na odbabraną robotę. Co do ZOL, dodałbym: dlaczego drogi serwisowe są w kruszwie, co sprawi, że 2 lata będzie po niej można przejechać tylko ciągnikiem lub samochodem 4x4? Na A1 serwisówki przy lasach są z asfaltu, a tutaj na terenach gęsto zurbanizowanych z kruszywa, kto to projektował/zatwierdził??? Dlaczego eksperesówkę buduje się ludziom pod oknami i nie zapewnia ekranów dźwiękochłonnych (tłumacząc się, że zmieniły się p... rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2016 o 21:34
+1
Przed terminem. Dobrze pisze. Kilkanascie dni to prace odbiorowr i nie sa liczone do czasu budowy.sam sie doucz komentatorze.
Avatar
Gość / 8 grudnia 2016 o 20:52
-1
NIEDOUCZONY, NIEPODPISANY PISMAKU - CZY WIESZ CO PISZESZ - CYTUJĘ - Wykonawca – firma Budimex – na zbudowanie drogi miał czas do 29 listopada. Prace zakończyły się kilka dni przed tym terminem. - ZA TAKIE IDIOTYZMY NAWET W SZTANDARZE LUDU BYŚ SIĘ NIE UTRZYMAŁ
Avatar
Gość / 8 grudnia 2016 o 20:19
0
A my z PISu jesteśmy, biliśmy i będziemy przeciwko tej obwodnicy
Avatar
Gość / 8 grudnia 2016 o 18:35
0
To prawda granice Lublina docelowo powinny być do obwodnicy
Avatar
Gość / 8 grudnia 2016 o 18:34
0
Jeszcze odcinek południowy i będzie ok. między węzłami Węglin i Felin
Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 1 0

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 2 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 8

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 3 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 0

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda]
galeria

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda] 289 37

Będzie miał wysokość 10-piętrowego wieżowca, a do jego budowy zużyte zostaną 22 tony stali. Maszt na rondzie obok lubelskiego zamku ma kosztować 676 tys. zł. Pieniądze wyłożą trzy spółki Skarbu Państwa w ramach wydatków na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu.

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało 3 3

Zaledwie siedem nowych przegubowych trolejbusów wyjechało w poniedziałek rano na ulice Lublina, mimo oficjalnych zapewnień, że od poniedziałku będą kursować już wszystkie, czyli piętnaście. Dlaczego zajezdnię opuściła tylko część?

Wybory samorządowe 2018 - powiat lubelski. Kandydaci do Rady Powiatu

Wybory samorządowe 2018 - powiat lubelski. Kandydaci do Rady Powiatu 2 0

Wybory samorządowe 2018. Sprawdź zarejestrowane listy kandydatów do Rady Powiatu Lubelskiego.

Festiwal Czekolady i Słodyczy w Kazimierzu Dolnym
28 września 2018, 10:00

Festiwal Czekolady i Słodyczy w Kazimierzu Dolnym 1 0

To będzie prawdziwe święto miłośników słodyczy, a w szczególności czekolady. W dniach 28-30 września Kazimierz Dolny zamieni się w polską stolicę słodkości.

Biała Podlaska: Powstaje nowa galeria handlowa, wmurowano kamień węgielny

Biała Podlaska: Powstaje nowa galeria handlowa, wmurowano kamień węgielny 0 2

Biała Podlaska. Wmurowany został kamień węgielny pod budowę galerii handlowej Karuzela, która w ciągu roku ma powstać przy ul. Łomaskiej w miejscu dawnych zakładów meblarskich. Zatrudnienie może tu znaleźć nawet 500 osób. Znacząco zmieni się również otoczenie galerii.

Gmina Wąwolnica: Pieniądze i na drogi i na ostatki

Gmina Wąwolnica: Pieniądze i na drogi i na ostatki 2 1

Ponad 317 tys. złotych trafi w przyszłym roku do 18 wsi w gminie w ramach funduszu sołeckiego.

Głód, kradzieże i wielkie nadzieje. Czym żyła lubelska prasa 100 lat temu?
Magazyn

Głód, kradzieże i wielkie nadzieje. Czym żyła lubelska prasa 100 lat temu? 4 0

Na przekór głodowi i problemów z pracą, Lublinianie w październiku 1918 roku rozczytywali się w tekstach o coraz bardziej możliwym powstaniu niepodległej Polski. Pełni nadziei nie rezygnowali z życia kulturalnego.

Biskupice: Śmierć 17-latki i jej chłopaka. Są wyniki badań toksykologicznych

Biskupice: Śmierć 17-latki i jej chłopaka. Są wyniki badań toksykologicznych 12 2

Badania toksykologiczne nie wyjaśniły, co było przyczyną śmierci dwojga młodych ludzi, których ciała znaleziono w domu w Biskupicach. Śledczy podejrzewają, że Nikoletta B. i jej chłopak przedawkowali narkotyki lub dopalacze.

Żużlowa Ekstraliga wraca do Lublina po 23 latach. Co to oznacza dla Motoru i miasta?
galeria

Żużlowa Ekstraliga wraca do Lublina po 23 latach. Co to oznacza dla Motoru i miasta? 27 4

Bardzo dobry sezon zwieńczony ogromnym sukcesem – tak w dużym skrócie można podsumować wysiłki Speed Car Motoru Lublin w dotarciu na szczyt. „Koziołki” musiały jednak czasem zrobić krok w tył, żeby później ruszyć znowu do przodu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!