Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 września 2019 r.
19:47

Zakaz Marszu Równości w Lublinie. Prezydent wybrał większość

165 115 A A

Jeśli ktoś oczekiwał niespodzianki, ten się przeliczył. Prezydent Krzysztof Żuk podjął najwygodniejszą z punktu widzenia swojego i swojego otoczenia politycznego decyzję i – tak jak przed rokiem – zakazał Marszu Równości.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tym razem na przeszkodzie manifestowania niewygodnych poglądów stanęły m.in. druty trakcji elektrycznej, o które mogłyby zaczepić policyjne armatki wodne. No i ciasnota, bo wiadomo, że na placu Teatralnym nie sposób zmieścić i miłośników historii, i miłośników kochania inaczej oraz innych swobód.

W konserwatywnym Lublinie decyzja ta została przyjęta nie tylko z głębokim zrozumieniem, ale nawet z aplauzem, nawet w przeciwnym prezydentowi PiS. Wybrał najbardziej oczywistą i bezpieczną wymówkę, czyli odwołanie się do zagrożenia bezpieczeństwa oraz zdrowia i życia mieszkańców.

Nie wiem, czy prezydent zastanawiał się przed podjęciem tej decyzji, jaką odwagą – fizyczną i cywilną – muszą wykazywać się uczestnicy Marszu Równości, którzy pomni tego jak byli wyzywani i obrzucani rok temu, i pomni tego, jak wyglądał tegoroczny marsz w Białymstoku, chcieli przyjść w sobotę zademonstrować swoje poglądy, poglądy dla wielu nieakceptowalne, wywołujące niekiedy furię, ale poglądy, które mają prawo prezentować.

Nie oczekiwałem od prezydenta miasta, że obejmie patronatem Marsz Równości, tak samo jak nieoczekiwałbym tego samego w przypadku zgromadzenia przeciwników aborcji, bo nie tak wyobrażam sobie jego rolę. Chciałbym jednak, by w takich niekomfortowych dla siebie sytuacjach miał tyle odwagi co młodzi, niekiedy nastoletni ludzie, idący w Marszu Równości.

e-Wydanie

Komentarze 115

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 września 2019 o 20:15
+54
POPIERAM DECYZJĘ PREZYDENTA W 100%
Avatar
kokoloko / 24 września 2019 o 20:46
+51
Panie Wiejak, każdy ma prawo manifestować swoje poglądy, ale też każdy ma obowiązek trzymać się określonych reguł. To że ktoś jest mniejszością nie oznacza że wszystko mu wolno i może nie stosować się do określonych przepisów. Trzeba było wyznaczyć trasę marszu dookoła Zalewu i nie byłoby problemu. Ja teraz wybiorę się na rekonstrukcję historyczną ze swoim dzieckiem bez obaw że będzie mnie pytało dlaczego tych dwóch panów się całuje.
Avatar
Jupi / 24 września 2019 o 19:55
+50
Dziękujemy Panie Żuk:) dziękuję w imieniu normalnej większości Naszego Miasta:)
Avatar
śmieszne wypociny / 24 września 2019 o 20:12
+49
hehe nie od dziś wiadomo że Dziennik Wschodni to tuba propagandowa skrajnych lewaków
Avatar
Gość / 24 września 2019 o 20:17
+48
Prezydent wybrał przede wszystkim zdrowy rozsądek. Bezpieczeństwo ludzi jest najważniejsze!
Avatar
Gość / 24 września 2019 o 20:10
+45
No a jak ma nie zakazać skoro rok temu niszczono samochody postronnych obywateli i dochodziło do awantur na ulicach Lublina? Każdy rozsądny prezydent, zrobiłby to co Żuk, widząc zeszłoroczne obrazki.
Avatar
Gość / 24 września 2019 o 20:08
+40
Śmieszny redaktorek naczelny DW nie odpowiada za bezpieczeństwo mieszkańców za to prezydent tak. Dlatego rozumiem śmiesznego redaktorka, że ma wielki żal do prezydenta. Wszak, jak odbędzie się ten marsz, to będzie o czym pisać. Ale jeśli by się jednak nie odbył, na ulicach nie będzie latających kamieni i armatek wodnych, to DW nie zarobi. A tego śmieszny redaktorek naczelny by nie chciał.
Avatar
Gość / 24 września 2019 o 20:15
+37
też mi odwaga pozwolić żeby się ludzie prali po mordach na ulicy, wyrywali płytki chodnikowe i niszczyli samochody
Avatar
Gość / 24 września 2019 o 20:32
+35
ech ty wiejak wiejak ,tylko twojego lewego punkta widzenia tu brakowało,,no chyba ,że sorosz nie zaplati ,to sie staraj staraj ,lepiej sie staraj ,kup sobie większy dziennik ,albo telewizje
Avatar
flik / 24 września 2019 o 19:55
+26
ojejku, jeżeli już sam p. Redaktórrr podejmuje się komentarza, to musi być coś na rzeczy. Może standardowo coś o Górkach Czechowskich.
Avatar
ja / 26 września 2019 o 11:08
+2
Nie zbieram znajomych i nie chodzimy po mieście ze swoimi paniami i nie klepiemy ich po tyłkach, nie obcałowujemy się z nimi żeby zademonstrować, że jesteśmy hetero. Róbcie co chcecie i z kim chcecie, nie wadzi mi jak widzę chłopca ubranego jak dziewczynka, nie wadzi mi jak dwóch panów czy dwie panie idą wzdłuż ulicy trzymając się za ręce, natomiast nie akceptuję oscentacyjnego obcałowywania się osób homoseksualnych np w kolejce do kasy. Sam tego nie robię i na co dzień nie widuję heteroseksualnej większości prezentującej tego typu zachowania. Nie umiem zrozumieć potrzeby adopcji dzieci przez takie osoby. Jeśli chcą się ze sobą żenić - ja przeszkód nie widzą. Kościół widzi, ale w urzędzie niech się tam żenią, co to komu szkodzi. Reasumując - panowie, panie, dziewczyny, chłopcy i nie zdefiniowaniu ze środowiska LGBT - nie rozumiem was, nie pochwalam, ale szanuję. Śpijcie z kim chcecie, kochajcie kogo chcecie, ale przyjmijcie też prosty fakt, że tworząc tego typu marsze i chcąc większości narzucać swoje bardzo mniejszościowe zasady prowokujecie bardziej skrajne, agresywne w wielu przypadkach zachowania. Później chodzicie i mówicie, że was obrażają i biją. Serio? Ilu uczestników takich marszów kończy w szpitalu? A ilu policjantów? Każdy z nich naraża dla was swoje zdrowie i życie? Wielu ma rodziny, dzieci. Dla was i dla waszych prowokacji, bo tak trzeba to co robicie nazwać muszą brać na siebie dodatkowe, zupełnie niepotrzebne zagrożenie. Wam te marsze w niczym nie pomagają, a tylko wzmagają homofobię.
Nie zbieram znajomych i nie chodzimy po mieście ze swoimi paniami i nie klepiemy ich po tyłkach, nie obcałowujemy się z nimi żeby zademonstrować, że jesteśmy hetero. Róbcie co chcecie i z kim chcecie, nie wadzi mi jak widzę chłopca ubranego jak dziewczynka, nie wadzi mi jak dwóch panów czy dwie panie idą wzdłuż ulicy trzymając się za ręce, natomiast nie akceptuję oscentacyjnego obcałowywania się osób homoseksualnych np w kolejce do kasy. Sam tego nie robię i na co dzień nie widuję heteroseksualnej większości prezentującej tego typu zachowani... rozwiń
Avatar
Lublinianin / 26 września 2019 o 09:29
+3
Dopóki marsze równości będą takimi tylko z nazwy, powinny być zakazane. Więc w tym przypadku brak zgody na demoralizowanie i obrażanie poglądów obyczajowych i religijnych zwykłych ludzi jest jak najbardziej uzasadnione.
Avatar
Melchior / 25 września 2019 o 20:51
0
Od tchórza wymagać odwagi to tak samo jak od skunksa żeby nie śmierdział. Może niemiłe słowa wobec prezydenta, ale nie interesują mnie jego poglądy i światopoglądy, bo wypowiada się nie jako Krzysztof Żuk - Prezydent Lublina, a jako Prezydent Lublina - Krzysztof Żuk. Niby tylko kwestia składni, jednakże dość istotna. Kalanie po raz wtóry urzędu przez osobę, która świadomie, jak wynika z orzeczenia NSA, naruszała i w dalszy ciągu narusza zasady jego sprawowania powinno być przesłanką do jego usunięcia z urzędu.
Avatar
AverySlags / 25 września 2019 o 19:55
0
Good day! dziennikwschodni.pl Have you ever heard of sending messages via contact forms? Imagine that your offer will be readseen by hundreds of thousands of your future future userscustomers. Your message will not go to the spam folder because people will send the message to themselves. As an example, we have sent you our suggestion in the same way. We have a database of more than 30 million sites to which we can send your letter. Sites are sorted by country. Unfortunately, you can only select a country when sending a offer. The price of one million messages 49 USD. There is a discount program when you purchase more than two million message packages. Free trial mailing of 50,000 messages to any country of your selection. This offer is created automatically. Please use the contact details below to contact us. Contact us. Telegram - @FeedbackFormEU Skype FeedbackForm2019 Email - Contact@feedbackmessages.com
Good day! dziennikwschodni.pl Have you ever heard of sending messages via contact forms? Imagine that your offer will be readseen by hundreds of thousands of your future future userscustomers. Your message will not go to the spam folder because people will send the message to themselves. As an example, we have sent you our suggestion in the same way. We have a database of more than 30 million sites to which we can send your letter. Sites are sorted by country. Unfortunately, you can only select a country when sending a off... rozwiń
Avatar
0DDAJ KASE DO PZU / 25 września 2019 o 16:19
+3
PERFIDNA WYRACHOWANA KALKULACJA SYTUACYJNA URZEDNIKA Z WYR0KIEM NSA?
Avatar
Rysz / 25 września 2019 o 14:05
+3
hehe nie od dziś wiadomo że Dziennik Wschodni to tuba propagandowa skrajnych lewaków
Ale jak to? Przecież krytykują PiS, najbardziej lewacką partię po 1989r.
 Podpisujesz się  Szeata Bydło. Nie trzeba być ekspertem by wiedzieć o kogo ci chodzi. To jest wasz lewacki "język miłości".
Avatar
Ernest / 25 września 2019 o 14:03
+1
hehe nie od dziś wiadomo że Dziennik Wschodni to tuba propagandowa skrajnych lewaków
Ale jak to? Przecież krytykują PiS, najbardziej lewacką partię po 1989r.
 Między lewacką a a lewicową  jest spora roznica.
Avatar
Szeata Bydło / 25 września 2019 o 13:33
0
hehe nie od dziś wiadomo że Dziennik Wschodni to tuba propagandowa skrajnych lewaków
 Ale jak to? Przecież krytykują PiS, najbardziej lewacką partię po 1989r.
Avatar
Szeata Bydło / 25 września 2019 o 13:32
0
Ale jak to? Przecież krytykują PiS, najbardziej lewacką partię po 1989r.
Avatar
Szeata Bydło / 25 września 2019 o 13:24
-1
Skoro narodowcy i pisowcy boją się, że od samego patrzenia mogą zostać gejami, to znaczy, że nie są pewni swojej orientacji i nadal poszukują. Panowie narodowcy, nie wstydźcie się swojego prawdziwego ja, przecież seks homoseksualny jest dużo bardziej męski, niż heteroseksualny, bo bierze w nim udział dwóch mężczyzn.
Zobacz wszystkie komentarze 115

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pyszne.pl rozpoczęło działalność w Lublinie. Poszukują pracowników

Pyszne.pl rozpoczęło działalność w Lublinie. Poszukują pracowników 0 0

Serwis do zamawiania jedzenia Pyszne.pl rozpoczął działalność w mieście. Dołączył w ten sposób do znanego już Uber Eats.

Premiera spektaklu "Matka" Teatru Klepisko
6 grudnia 2019, 19:24

Premiera spektaklu "Matka" Teatru Klepisko 0 0

W dniach 6-8 grudnia o nietypowej godzinie - 19.24, w lubelskim mieszkaniu w centrum Lublina przy ul. Obrońców Pokoju 9/4a będzie można zobaczyć premierowo nowy spektakl Teatru Klepisko - "Matka".

Jedzenie Zamiast Wojen. „Bieda i smutek są obok nas"

Jedzenie Zamiast Wojen. „Bieda i smutek są obok nas" 2 0

W tym tygodniu po raz pierwszy w tym sezonie wydadzą gorącą zupę. Aktywiści Food Not Bombs od 19 lat pomagają potrzebującym w okresie jesienno-zimowym. W każdą sobotę o godz. 14 pod Bramą Krakowską

Problemy z kupnem karnetów na mecze Speed Car Motoru Lublin. „Ta sprzedaż to jeden wielki skandal”

Problemy z kupnem karnetów na mecze Speed Car Motoru Lublin. „Ta sprzedaż to jeden wielki skandal” 1 4

„Żądam ponownej sprzedaży karnetów”, „Ta sprzedaż to jeden wielki skandal” – kibice Speed Car Motoru Lublin nie zostawili suchej nitki na władzach klubu po wczorajszej sprzedaży karnetów. Całoroczne wejściówki na nowy sezon rozeszły się w kilka minut, ale wielu fanów odeszło od komputerów zawiedzionych

MKS Perła poznał rywalki w fazie grupowej Pucharu EHF

MKS Perła poznał rywalki w fazie grupowej Pucharu EHF 0 0

W czwartek w Wiedniu odbyło się losowanie fazy grupowej Pucharu EHF. Zespół z Lublina trafił do grupy C wraz z zespołami z Węgier, Rumunii i Danii.

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W niedzielę startuje 27. zbiórka darów

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W niedzielę startuje 27. zbiórka darów 0 0

Akcja Kolejna edycja „Środy z Ambasadorem”. Tym razem jej bohaterem była dziennikarka Radia Lublin Ewa Dados, która tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego otrzymała w 2007 roku. Pretekstem do spotkania była zaplanowana na najbliższą niedzielę wielka uliczna zbiórka darów w ramach organizowanej po raz 27. akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

Zmiany personalne w Radzie Miasta Lublin

Zmiany personalne w Radzie Miasta Lublin 0 8

Nowego wiceprzewodniczącego wybrała lubelska Rada Miasta, w której zasiadają od dziś dwie nowe osoby. Wszystko to jest konsekwencją ostatnich wyborów parlamentarnych, które skutkowały wyborem dwojga miejskich radnych do Sejmu. Z tego samego powodu nastąpiła także zmiana na stanowisku szefa klubu radnych prezydenta Krzysztofa Żuka.

Stal Kraśnik i Avia Świdnik wysoko w klasyfikacji Pro Junior System

Stal Kraśnik i Avia Świdnik wysoko w klasyfikacji Pro Junior System 0 2

Sprawdzamy, jak nasze drużyny wypadają w klasyfikacji Pro Junior System. W grupie czwartej III ligi zdecydowanie prowadzi Korona II Kielce przed Wólczanką Wólka Pełkińska, ale wysoko są także: Stal Kraśnik i Avia Świdnik.

Nowy pomnik przy Krakowskim Przedmieściu. Już dzisiaj głosowanie w Radzie Miasta Lublin

Nowy pomnik przy Krakowskim Przedmieściu. Już dzisiaj głosowanie w Radzie Miasta Lublin 46 28

Pomnik Romana Dmowskiego może stanąć przy Krakowskim Przedmieściu. Jeszcze dziś ma odbyć się głosowanie w tej sprawie Rada Miasta Lublin

Myśliwy nie wejdzie na twoje pole. Jeśli to w porę zgłosisz
galeria

Myśliwy nie wejdzie na twoje pole. Jeśli to w porę zgłosisz 54 32

Właściciele gruntów mogą pozbyć się myśliwych ze swoich terenów. Aby wyłączyć swoją ziemię z obwodu łowieckiego, trzeba do 29 listopada złożyć odpowiedni wniosek. Za ewentualne szkody w uprawach zapłaci wtedy rząd.

Co najchętniej kupujemy podczas Black Friday?

Co najchętniej kupujemy podczas Black Friday? 0 0

Kto z nas nie lubi wyprzedaży? Być może mniejszość to wielbiciele tłumów, jakie można spotkać wtedy w centrach handlowych. Co innego obniżki cen – polujemy na nie, i to zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i – coraz częściej – w internecie. Kolejne święto wyprzedaży zbliża się wielkimi krokami. Mowa o Black Friday, znanym też pod polską nazwą Czarnego Piątku. Co kupujemy wtedy najczęściej? Na jakie okazje cenowe warto zwrócić uwagę?

Mazda wbiła się w ciężarówkę. 20-latek w ciężkim stanie
galeria

Mazda wbiła się w ciężarówkę. 20-latek w ciężkim stanie 4 0

Do groźnego w skutkach wypadku doszło w środę na wysokości Sawina (powiat chełmski) na trasie Chełm – Włodawa.

Sąd rozpatrzy dwie skargi dotyczące przeznaczenia górek czechowskich

Sąd rozpatrzy dwie skargi dotyczące przeznaczenia górek czechowskich 64 54

19 grudnia ma się odbyć pierwsza rozprawa dotycząca przeznaczenia górek czechowskich. Tego dnia sąd ma rozpatrzyć skargi na uchwałę Rady Miasta wyznaczającą na górkach kilka stref zabudowy wielorodzinnej. Jedną skargę złożyła mieszkanka okolicznych terenów, autorem drugiej jest wojewoda

MKS Start Lublin dzisiaj zmierzy się z GTK Gliwice

MKS Start Lublin dzisiaj zmierzy się z GTK Gliwice 0 1

Początek spotkania o 17.30. Zdecydowanym faworytem są gospodarze

"Lekcja Ciepła" i czarne balony. Jak urzędnicy edukują dzieci

"Lekcja Ciepła" i czarne balony. Jak urzędnicy edukują dzieci 0 0

Wczoraj grupa uczniów II klasy ze Szkoły Podstawowej nr 24 miała „Lekcję Ciepła”, którą przeprowadzili przedstawiciele LPEC. Dzieci zwiedziły autobus elektryczny, który specjalnie dla nich zatrzymał się na placu Litewskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.