Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 kwietnia 2013 r.
17:09
Edytuj ten wpis

Zalew Zemborzycki może zalać miasto. Kto za niego odpowiada?

0 35 A A
Wiadomo, że stan zalewu to problem. Nie wiadomo czyj (Archiwum)
Wiadomo, że stan zalewu to problem. Nie wiadomo czyj (Archiwum)

Trzeba jak najszybciej ustalić, kto odpowiada za Zalew Zemborzycki i zająć się jego bezpieczeństwem – mówią zgodnie służby wojewody i marszałka województwa

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wszystko w związku ze sprawą, którą opisaliśmy w piątek. Dotarliśmy do protokołu ze styczniowego, zamkniętego spotkania urzędników lubelskiego Ratusza, wojewody, marszałka i służb odpowiadających w regionie za wodę. Hydrolog Ryszard Gryc, który przez osiem miesięcy analizował akwen i okoliczne rzeki, przedstawił tam wyniki swojej ekspertyzy. Według niego "sytuacja zalewu jest wysoce niepokojąca”.

– Jakikolwiek napływ nawalnego deszczu przy uwzględnieniu zapchanej zlewni spowoduje przerwanie zapory czołowej zbiornika i skierowanie fali wezbraniowej wzdłuż naturalnego koryta rzeki, co z kolei stworzy falę uderzeniową w kierunku miasta o wysokości 3–4 m, sięgającą 10 km od zapory – ostrzegł ekspert.

Szczegóły raportu (artykuł Premium): Tykająca bomba wodna. Zalew Zemborzycki jest niebezpieczny

Powodów, które doprowadziły do takiego zagrożenia, jest kilka. A rozwiązania, według Gryca, dwa. – Budowa jazu od rzeki Nędznicy lub Kosarzewki (które wpadają do Bystrzycy płynącej do akwenu – red.). Dodatkowo należałoby zbudować wstępny zbiornik stanowiący odciążenie dla Zalewu Zemborzyckiego w razie gwałtownych opadów – radzi ekspert.

Prezydent Lublina przyznał na naszych łamach, że myśli o takim rozwiązaniu. – Tylko za to nie odpowiada miasto. To Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej i spółki wodne powinny być inicjatorem tego typu działań. My chcemy być partnerem – zaznacza Krzysztof Żuk. – Ustalenie stanu formalno-prawnego jest tutaj fundamentem – kto za to odpowiada.

Z tym, jak się okazało, jest problem. – To właściciel lub zarządca obiektu (zalewu – red.) jest obowiązany utrzymywać i użytkować go w sposób zgodny z jego przeznaczeniem i wymaganiami ochrony środowiska oraz utrzymywać w należytym stanie technicznym, zapewniając m.in. bezpieczeństwo jego użytkowania – informuje Urząd Marszałkowski. Marszałek wydaje pozwolenie wodnoprawne na korzystanie z zalewu.

– Ale ani marszałek województwa, ani podległy mu Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych nie sprawuje praw właścicielskich w stosunku do tego obiektu, a zatem nie jest odpowiedzialny za jego bezpieczeństwo – zastrzegają służby marszałka. – Nieruchomości znajdujące się pod zbiornikiem należą do Skarbu Państwa. Kwestia ustalenia podmiotu, który w imieniu Skarbu Państwa ma sprawować prawa właścicielskie w stosunku do tego obiektu, powinna być niezwłocznie wyjaśniona.

Prezydent Żuk zwrócił się do wojewody o wydanie stanowiska, które to rozstrzygnie. Okazuje się, że wojewoda zajęła się sprawą jeszcze przed pismem prezydenta.

– Ze względu na wagę problemu natychmiast po spotkaniu (styczniowym – red.) podjęte zostały działania zmierzające do wyjaśnienia wszelkich wątpliwości dotyczących statusu formalno-prawnego zbiornika i jego roli w kontekście bezpieczeństwa – informuje Kamil Smerdel, rzecznik wojewody. I zapowiada ścisłą współpracę w tej sprawie m.in. z RZGW, WZMiUW oraz miastem.

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marek / 12 kwietnia 2013 o 00:32
0
Zamiast szybko cos robić, zaczyna się stara śpiewka biurokracji. Brawo?!
Avatar
emZi / 9 kwietnia 2013 o 14:51
0
@hrabiaski

To było w 2006 roku.
Avatar
Josef / 7 kwietnia 2013 o 11:20
0
Nikt i za nic nie odpowiada,bo prawo jest dla małych,a u tych większych tzw.wybieranych jest ewentualna odpowiedzialność polityczna! Tego nie zmienią koalicjanci hazardzistow i gumo filcowych ,bo to jest dla nich szczególnie wygodne.Można wydawać ludzkie pieniądze i za nic nie odpowiadac!!!Jeżeli Lublin popłynie to zapytają :jak kiedyś Cimoszewiocz we Wrocławiu,"to bylo się ubezpieczyć"!!!Przypominam ,że Wilków jest zagrożony,bo nasypali tylko świerzej ziemi,ktora z woda popłynie!
Avatar
Josef / 7 kwietnia 2013 o 11:18
0
Nikt i za nic nie odpowiada,bo prawo jest dla małych,a u tych większych tzw.wybieranych jest ewentualna odpowiedzialność polityczna! Tego nie zmienią koalicjanci hazardzistow i gumo filcowych ,bo to jest dla nich szczególnie wygodne.Można wydawać ludzkie pieniądze i za nic nie odpowiadac!!!Jeżeli Lublin popłynie to zapytają :jak kiedyś Cimoszewiocz we Wrocławiu,"to bylo się ubezpieczyć"!!!Przypominam ,że Wilków jest zagrożony,bo nasypali tylko świerzej ziemi,ktora z woda popłynie!
Avatar
Josef / 7 kwietnia 2013 o 11:17
0
Nikt i za nic nie odpowiada,bo prawo jest dla małych,a u tych większych tzw.wybieranych jest ewentualna odpowiedzialność polityczna! Tego nie zmienią koalicjanci hazardzistow i gumo filcowych ,bo to jest dla nich szczególnie wygodne.Można wydawać ludzkie pieniądze i za nic nie odpowiadac!!!Jeżeli Lublin popłynie to zapytają :jak kiedyś Cimoszewiocz we Wrocławiu,"to bylo się ubezpieczyć"!!!Przypominam ,że Wilków jest zagrożony,bo nasypali tylko świerzej ziemi,ktora z woda popłynie!
Avatar
Josef / 7 kwietnia 2013 o 11:16
0
Nikt i za nic nie odpowiada,bo prawo jest dla małych,a u tych większych tzw.wybieranych jest ewentualna odpowiedzialność polityczna! Tego nie zmienią koalicjanci hazardzistow i gumo filcowych ,bo to jest dla nich szczególnie wygodne.Można wydawać ludzkie pieniądze i za nic nie odpowiadac!!!Jeżeli Lublin popłynie to zapytają :jak kiedyś Cimoszewiocz we Wrocławiu,"to bylo się ubezpieczyć"!!!Przypominam ,że Wilków jest zagrożony,bo nasypali tylko świerzej ziemi,ktora z woda popłynie!
Avatar
hrabiaski / 7 kwietnia 2013 o 09:59
0
ani zęborzycki,ani zębożycki,tylko zemborzycki! widac ,,uczył Marcin Marcina,a sam byl głupi jak świnia!"
A jżeli chodzi o zalania i podtopienia przez zalew,to w tej kwesti powinno się zapytać mieszkańców,od ul.Cienistej począwszy do konca wałów,ja sam mam notorycznie zalewane podpiwniczenie w domu,infrastruktura techniczna,woła o pomstę do nieba!Rowy odprowadzające wody opadowe są czyszczone raz na rok!studzienki osadowe nie czyszczone,od kilku lat!Ostatnio raczono wykosic trawę w w/w rowach,ale o wygrabieniu trawy zapomniano!rezultat?Smród,i komary!Za ,,komuny" woda nikogo nie zalewała!raz się zdarzyło,to natychmiast założono drenaż wokół zagrożonych budynków,i wypłacono odszkodowania!woda była niższa o 0,5m,Słowem,zalew mial gospodarza!A po transformacji?proszę popatrzeć na ośrodki nad zalewemmarina jeszcze jako tako wygląda,ale dąbrowa!obraz nędzy i rozpaczy!A jeszcze w kwesti podtopień,proszę sęgnąć do roku 2005 ,wtedy pływało pół zemborzyc!
ani zęborzycki,ani zębożycki,tylko zemborzycki! widac ,,uczył Marcin Marcina,a sam byl głupi jak świnia!"
A jżeli chodzi o zalania i podtopienia przez zalew,to w tej kwesti powinno się zapytać mieszkańców,od ul.Cienistej począwszy do konca wałów,ja sam mam notorycznie zalewane podpiwniczenie w domu,infrastruktura techniczna,woła o pomstę do nieba!Rowy odprowadzające wody opadowe są czyszczone raz na rok!studzienki osadowe nie czyszczone,od kilku lat!Ostatnio raczono wykosic trawę w w/w rowach,ale o wygr... rozwiń
Avatar
a kuku! / 7 kwietnia 2013 o 06:58
0
MM,mylisz się,cały ten temat i podgrzewanie atmosfery zagrożenia przez dziennikarzyny jest śmieszna.Pęknąć to może zapora betonowa(i wtedy mamy gwałtowną katastrofę),a nie niska zapora ziemna.W zaporze ziemnej najpierw pojawią się przecieki i wymycia które łatwo uszczelnić i w tym czasie np.obniżyć lustro wody w zalewie.Poza tym jak pamiętamy bezpośrednio po napełnieniu zbiornika w 1974r.pojawiły się liczne przecieki a część zapory od strony Mariny niemalże została rozmyta.To dlatego szybko dobudowano tak szeroką odsadzkę(typowe odsadzki w zaporach ziemnych mają 2-3m.,nasza coś ponad 10m)i jest jedyną taką w kraju.Jak może gwałtownie"puścić" niska zapora ziemna z taką odsadzką?Temat jest wałkowany co jakiś czas przez dziennik i kurier jak nie mają o czym pisać,mnie kiedyś do łez rozbawiły dziennikarzyny jak straszyli że po pęknięciu zapory zalane zostanie ...całe os.Nałkowskich:-)))
MM,mylisz się,cały ten temat i podgrzewanie atmosfery zagrożenia przez dziennikarzyny jest śmieszna.Pęknąć to może zapora betonowa(i wtedy mamy gwałtowną katastrofę),a nie niska zapora ziemna.W zaporze ziemnej najpierw pojawią się przecieki i wymycia które łatwo uszczelnić i w tym czasie np.obniżyć lustro wody w zalewie.Poza tym jak pamiętamy bezpośrednio po napełnieniu zbiornika w 1974r.pojawiły się liczne przecieki a część zapory od strony Mariny niemalże została rozmyta.To dlatego szybko dobudowano tak szeroką odsadzkę(typowe odsadzki w z... rozwiń
Avatar
MM / 6 kwietnia 2013 o 22:57
0
temat jest poważny ,gdyby woda przerwała tamę to zaleje część Lublina co najmniej do ulicy Fabrycznej , a jakie szkody zrobi żywioł i kogo zatopi to słuzby kryzysowe mają "w kopertach " kiedyś przygotowane były na taką ewentualnośc przez służby zamujące sie obroną cywilną kraju a po zmianach wiadomo kto powinien mieć wiedzę na ten temat admistracja Rządowa i samorządowa .
Na you tube można zobaczyć co się dzieje jak woda zrywa zaporę .
Mieszkańcy powinni być poinformowani o ewntualnym zagrożeniu , bo ogłoszenie klęski żywiołowej to "musztarda po obiedzie " .
temat jest poważny ,gdyby woda przerwała tamę to zaleje część Lublina co najmniej do ulicy Fabrycznej , a jakie szkody zrobi żywioł i kogo zatopi to słuzby kryzysowe mają "w kopertach " kiedyś przygotowane były na taką ewentualnośc przez służby zamujące sie obroną cywilną kraju a po zmianach wiadomo kto powinien mieć wiedzę na ten temat admistracja Rządowa i samorządowa .
Na you tube można zobaczyć co się dzieje jak woda zrywa zaporę .
Mieszkańcy powinni być poinformowani o ewntualnym zagrożeniu , bo ogłoszenie klę... rozwiń
Avatar
MM / 6 kwietnia 2013 o 22:55
0
temat jest poważny ,gdyby woda przerwała tamę to zaleje część Lublina co najmniej do ulicy Fabrycznej , a jakie szkody zrobi żywioł i kogo zatopi to słuzby kryzysowe mają "w kopertach " kiedyś przygotowane były na taką ewentualnośc przez służby zamujące sie obroną cywilną kraju a po zmianach wiadomo kto powinien mieć wiedzę na ten temat admistracja Rządowa i samorządowa .
Na you tube można zobaczyć co się dzieje jak woda zrywa zaporę .
Mieszkańcy powinni być poinformowani o ewntualnym zagrożeniu , bo ogłoszenie klęski żywiołowej to "musztarda po obiedzie " .
temat jest poważny ,gdyby woda przerwała tamę to zaleje część Lublina co najmniej do ulicy Fabrycznej , a jakie szkody zrobi żywioł i kogo zatopi to słuzby kryzysowe mają "w kopertach " kiedyś przygotowane były na taką ewentualnośc przez służby zamujące sie obroną cywilną kraju a po zmianach wiadomo kto powinien mieć wiedzę na ten temat admistracja Rządowa i samorządowa .
Na you tube można zobaczyć co się dzieje jak woda zrywa zaporę .
Mieszkańcy powinni być poinformowani o ewntualnym zagrożeniu , bo ogłoszenie klę... rozwiń
Avatar
Marek / 12 kwietnia 2013 o 00:32
0
Zamiast szybko cos robić, zaczyna się stara śpiewka biurokracji. Brawo?!
Avatar
emZi / 9 kwietnia 2013 o 14:51
0
@hrabiaski

To było w 2006 roku.
Avatar
Josef / 7 kwietnia 2013 o 11:20
0
Nikt i za nic nie odpowiada,bo prawo jest dla małych,a u tych większych tzw.wybieranych jest ewentualna odpowiedzialność polityczna! Tego nie zmienią koalicjanci hazardzistow i gumo filcowych ,bo to jest dla nich szczególnie wygodne.Można wydawać ludzkie pieniądze i za nic nie odpowiadac!!!Jeżeli Lublin popłynie to zapytają :jak kiedyś Cimoszewiocz we Wrocławiu,"to bylo się ubezpieczyć"!!!Przypominam ,że Wilków jest zagrożony,bo nasypali tylko świerzej ziemi,ktora z woda popłynie!
Avatar
Josef / 7 kwietnia 2013 o 11:18
0
Nikt i za nic nie odpowiada,bo prawo jest dla małych,a u tych większych tzw.wybieranych jest ewentualna odpowiedzialność polityczna! Tego nie zmienią koalicjanci hazardzistow i gumo filcowych ,bo to jest dla nich szczególnie wygodne.Można wydawać ludzkie pieniądze i za nic nie odpowiadac!!!Jeżeli Lublin popłynie to zapytają :jak kiedyś Cimoszewiocz we Wrocławiu,"to bylo się ubezpieczyć"!!!Przypominam ,że Wilków jest zagrożony,bo nasypali tylko świerzej ziemi,ktora z woda popłynie!
Avatar
Josef / 7 kwietnia 2013 o 11:17
0
Nikt i za nic nie odpowiada,bo prawo jest dla małych,a u tych większych tzw.wybieranych jest ewentualna odpowiedzialność polityczna! Tego nie zmienią koalicjanci hazardzistow i gumo filcowych ,bo to jest dla nich szczególnie wygodne.Można wydawać ludzkie pieniądze i za nic nie odpowiadac!!!Jeżeli Lublin popłynie to zapytają :jak kiedyś Cimoszewiocz we Wrocławiu,"to bylo się ubezpieczyć"!!!Przypominam ,że Wilków jest zagrożony,bo nasypali tylko świerzej ziemi,ktora z woda popłynie!
Avatar
Josef / 7 kwietnia 2013 o 11:16
0
Nikt i za nic nie odpowiada,bo prawo jest dla małych,a u tych większych tzw.wybieranych jest ewentualna odpowiedzialność polityczna! Tego nie zmienią koalicjanci hazardzistow i gumo filcowych ,bo to jest dla nich szczególnie wygodne.Można wydawać ludzkie pieniądze i za nic nie odpowiadac!!!Jeżeli Lublin popłynie to zapytają :jak kiedyś Cimoszewiocz we Wrocławiu,"to bylo się ubezpieczyć"!!!Przypominam ,że Wilków jest zagrożony,bo nasypali tylko świerzej ziemi,ktora z woda popłynie!
Avatar
hrabiaski / 7 kwietnia 2013 o 09:59
0
ani zęborzycki,ani zębożycki,tylko zemborzycki! widac ,,uczył Marcin Marcina,a sam byl głupi jak świnia!"
A jżeli chodzi o zalania i podtopienia przez zalew,to w tej kwesti powinno się zapytać mieszkańców,od ul.Cienistej począwszy do konca wałów,ja sam mam notorycznie zalewane podpiwniczenie w domu,infrastruktura techniczna,woła o pomstę do nieba!Rowy odprowadzające wody opadowe są czyszczone raz na rok!studzienki osadowe nie czyszczone,od kilku lat!Ostatnio raczono wykosic trawę w w/w rowach,ale o wygrabieniu trawy zapomniano!rezultat?Smród,i komary!Za ,,komuny" woda nikogo nie zalewała!raz się zdarzyło,to natychmiast założono drenaż wokół zagrożonych budynków,i wypłacono odszkodowania!woda była niższa o 0,5m,Słowem,zalew mial gospodarza!A po transformacji?proszę popatrzeć na ośrodki nad zalewemmarina jeszcze jako tako wygląda,ale dąbrowa!obraz nędzy i rozpaczy!A jeszcze w kwesti podtopień,proszę sęgnąć do roku 2005 ,wtedy pływało pół zemborzyc!
ani zęborzycki,ani zębożycki,tylko zemborzycki! widac ,,uczył Marcin Marcina,a sam byl głupi jak świnia!"
A jżeli chodzi o zalania i podtopienia przez zalew,to w tej kwesti powinno się zapytać mieszkańców,od ul.Cienistej począwszy do konca wałów,ja sam mam notorycznie zalewane podpiwniczenie w domu,infrastruktura techniczna,woła o pomstę do nieba!Rowy odprowadzające wody opadowe są czyszczone raz na rok!studzienki osadowe nie czyszczone,od kilku lat!Ostatnio raczono wykosic trawę w w/w rowach,ale o wygr... rozwiń
Avatar
a kuku! / 7 kwietnia 2013 o 06:58
0
MM,mylisz się,cały ten temat i podgrzewanie atmosfery zagrożenia przez dziennikarzyny jest śmieszna.Pęknąć to może zapora betonowa(i wtedy mamy gwałtowną katastrofę),a nie niska zapora ziemna.W zaporze ziemnej najpierw pojawią się przecieki i wymycia które łatwo uszczelnić i w tym czasie np.obniżyć lustro wody w zalewie.Poza tym jak pamiętamy bezpośrednio po napełnieniu zbiornika w 1974r.pojawiły się liczne przecieki a część zapory od strony Mariny niemalże została rozmyta.To dlatego szybko dobudowano tak szeroką odsadzkę(typowe odsadzki w zaporach ziemnych mają 2-3m.,nasza coś ponad 10m)i jest jedyną taką w kraju.Jak może gwałtownie"puścić" niska zapora ziemna z taką odsadzką?Temat jest wałkowany co jakiś czas przez dziennik i kurier jak nie mają o czym pisać,mnie kiedyś do łez rozbawiły dziennikarzyny jak straszyli że po pęknięciu zapory zalane zostanie ...całe os.Nałkowskich:-)))
MM,mylisz się,cały ten temat i podgrzewanie atmosfery zagrożenia przez dziennikarzyny jest śmieszna.Pęknąć to może zapora betonowa(i wtedy mamy gwałtowną katastrofę),a nie niska zapora ziemna.W zaporze ziemnej najpierw pojawią się przecieki i wymycia które łatwo uszczelnić i w tym czasie np.obniżyć lustro wody w zalewie.Poza tym jak pamiętamy bezpośrednio po napełnieniu zbiornika w 1974r.pojawiły się liczne przecieki a część zapory od strony Mariny niemalże została rozmyta.To dlatego szybko dobudowano tak szeroką odsadzkę(typowe odsadzki w z... rozwiń
Avatar
MM / 6 kwietnia 2013 o 22:57
0
temat jest poważny ,gdyby woda przerwała tamę to zaleje część Lublina co najmniej do ulicy Fabrycznej , a jakie szkody zrobi żywioł i kogo zatopi to słuzby kryzysowe mają "w kopertach " kiedyś przygotowane były na taką ewentualnośc przez służby zamujące sie obroną cywilną kraju a po zmianach wiadomo kto powinien mieć wiedzę na ten temat admistracja Rządowa i samorządowa .
Na you tube można zobaczyć co się dzieje jak woda zrywa zaporę .
Mieszkańcy powinni być poinformowani o ewntualnym zagrożeniu , bo ogłoszenie klęski żywiołowej to "musztarda po obiedzie " .
temat jest poważny ,gdyby woda przerwała tamę to zaleje część Lublina co najmniej do ulicy Fabrycznej , a jakie szkody zrobi żywioł i kogo zatopi to słuzby kryzysowe mają "w kopertach " kiedyś przygotowane były na taką ewentualnośc przez służby zamujące sie obroną cywilną kraju a po zmianach wiadomo kto powinien mieć wiedzę na ten temat admistracja Rządowa i samorządowa .
Na you tube można zobaczyć co się dzieje jak woda zrywa zaporę .
Mieszkańcy powinni być poinformowani o ewntualnym zagrożeniu , bo ogłoszenie klę... rozwiń
Avatar
MM / 6 kwietnia 2013 o 22:55
0
temat jest poważny ,gdyby woda przerwała tamę to zaleje część Lublina co najmniej do ulicy Fabrycznej , a jakie szkody zrobi żywioł i kogo zatopi to słuzby kryzysowe mają "w kopertach " kiedyś przygotowane były na taką ewentualnośc przez służby zamujące sie obroną cywilną kraju a po zmianach wiadomo kto powinien mieć wiedzę na ten temat admistracja Rządowa i samorządowa .
Na you tube można zobaczyć co się dzieje jak woda zrywa zaporę .
Mieszkańcy powinni być poinformowani o ewntualnym zagrożeniu , bo ogłoszenie klęski żywiołowej to "musztarda po obiedzie " .
temat jest poważny ,gdyby woda przerwała tamę to zaleje część Lublina co najmniej do ulicy Fabrycznej , a jakie szkody zrobi żywioł i kogo zatopi to słuzby kryzysowe mają "w kopertach " kiedyś przygotowane były na taką ewentualnośc przez służby zamujące sie obroną cywilną kraju a po zmianach wiadomo kto powinien mieć wiedzę na ten temat admistracja Rządowa i samorządowa .
Na you tube można zobaczyć co się dzieje jak woda zrywa zaporę .
Mieszkańcy powinni być poinformowani o ewntualnym zagrożeniu , bo ogłoszenie klę... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 12

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!