Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 listopada 2007 r.
18:05
Edytuj ten wpis

Zamach na siódemkę (wideo)

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 6 A A

Nie ma zgody. Nauczyciele z VII LO nie chcą przeprowadzki na ul. Biedronki. Taką operację planują urzędnicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nie doszło wczoraj do porozumienia między Ratuszem a protestującymi nauczycielami liceum przy Farbiarskiej, którzy nie godzą się na przeniesienie ich placówki na os. Łęgi. Od września VII LO miałoby działać w jednym gmachu ze Szkołą Podstawową nr 46 i Gimnazjum nr 8.
- Prezydent nie zmienił zdania, że warto przenieść liceum z ul. Farbiarskiej na ul. Biedronki - mówi Iwona Blajerska, rzecznik prezydenta. - To grozi likwidacją naszej szkoły w ciągu dwóch, trzech lat - twierdzi Hanna Nowak, nauczycielka matematyki.
O utworzenie liceum na Czubach proszą mieszkańcy tej dzielnicy. Teraz najbliższy ogólniak mieści się przy ul. Rzeckiego na LSM. - Wcale nie jesteśmy przeciwni istnieniu szkoły na Czubach. Mieszkańcy prosili o to od ponad 20 lat. Dlaczego władze decydują się na to dopiero teraz, gdy jest niż demograficzny? - pyta Nowak. Ratusz uznał, że lepiej jest przenieść już istniejący ogólniak niż tworzyć nowy. - Przy obecnej liczbie uczniów nie ma takiej potrzeby - wyjaśnia Ewa Dumkiewicz-Sprawka, dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania w Urzędzie Miasta.
Nauczyciele z "siódemki” twierdzą, że nowa lokalizacja utrudni skompletowanie pierwszych klas w przyszłym roku szkolnym. - Czy my będziemy mieli chętnych do nauki u nas? - dopytuje się Elżbieta Mączka, nauczycielka geografii. - Przy przeniesieniu szkoły nabór spada o 60 proc. A odbudowa naboru jest możliwa dopiero po pięciu latach. Aż tyle ta szkoła w nowym miejscu nie przetrwa - stwierdza Nowak. I dodaje, że od czasu utworzenia Gimnazjum nr 8 liczba jego uczniów spadła o dwie trzecie.
- Na Czubach będziemy musieli prowadzić lekcje popołudniami, bo będzie za mało sal - mówi historyczka Donata Tobota.
Urzędnicy zaprzeczają. - Sal wystarczy, a poza tym w budynku przy Biedronki jest kilka pracowni komputerowych i dwie sale gimnastyczne. Są tam lepsze warunki, niż przy Farbiarskiej - dodaje Dumkiewicz-Sprawka.
Wkrótce ma dojść do kolejnego spotkania protestujących nauczycieli z prezydentem. Na przeprowadzkę musi się jeszcze zgodzić Rada Miasta i Kuratorium Oświaty.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dzagaa / 13 grudnia 2007 o 17:05
0
rodzic napisał:
Mam dość dyktatury nauczycieli!!!!!Proszę zobaczyć budżet miasta!!!!70% budzetu idzie na szkoły, na utrzymanie, na pernsjeNiż demograficzny owszem jest i co z tego jak zadna szkoła nie została zamknięta.Niech przestaną biadolic i wynocha na Biedronki. Dzieciaki z Czubów maja prawo miec pod bokiem i szkołe podstawową, gimnazjum i liceum .A LO VII niech za dużo nie mysli bo jak tak dalej pojdzie to z tymi wynikami wogole nikt sie do nich nie bedzie zapisywał

WEŹ CZŁENIU WYLUZUJ niech to twoja szkołe przeniosą i wynocha tobie na biedronki bo MY ZOSTAJEMY HI HI HI HURA!!!!!!!!!!!!!!! a jak kilka osób ( ok.40 paru) miało by lepiej a 700 miało by dojeżdzać chociaz nie wiem czy tyle by zostało to komu sie bardziej opłaca?? żarty co za kretyn to napisał.i jeszcze raz kretynie sam wymocha i nie biadol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

WEŹ CZŁENIU WYLUZUJ niech to twoja szkołe przeniosą i wynocha tobie na biedronki bo MY ZOSTAJEMY HI HI HI HURA!!!!!!!!!!!!!!! a jak kilka osób ( ok.40 paru) miało by lepiej a 700 miało by dojeżdzać chociaz nie wiem czy tyle by zostało to komu sie bardziej opłaca?? żarty co za kretyn to napisał.i jeszcze raz kretynie sam wymocha i nie biadol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
uczennica z siódemki / 3 grudnia 2007 o 18:37
0
Aż żal czytać to co wypisują niektórzy niezwylke mądrzy "dorośli", czy ta osoba która to napisała ma jakiekolwiek pojęcie o tym co przeniesienie szkoły na ulicę Biedronki znaczy dla jej uczniów i nauczycieli??? To prawda, że na Czubach brakuje liceum, ale dlaczego ma być tam przeniesiona akurat 7? Radziłabym tej osobie, żeby poważniej podeszła do sprawy zanim zacznie wypisywać takie głupoty w stylu:"wynocha na biedronki".
Avatar
uczeń siódemki / 3 grudnia 2007 o 18:29
0
rodzic napisał:
Mam dość dyktatury nauczycieli!!!!!Proszę zobaczyć budżet miasta!!!!70% budzetu idzie na szkoły, na utrzymanie, na pernsjeNiż demograficzny owszem jest i co z tego jak zadna szkoła nie została zamknięta.Niech przestaną biadolic i wynocha na Biedronki. Dzieciaki z Czubów maja prawo miec pod bokiem i szkołe podstawową, gimnazjum i liceum .A LO VII niech za dużo nie mysli bo jak tak dalej pojdzie to z tymi wynikami wogole nikt sie do nich nie bedzie zapisywał
rozwiń
Avatar
janosik / 30 listopada 2007 o 11:42
0
jak ja się cieszę że istnieją też inne licea
Avatar
rodzic ucznia tej szkoły / 29 listopada 2007 o 18:05
0
tak dzieciaki z czubów mają takie prawo ale DLACZEGO KOSZTEM UCZNIÓW VII LO?!ten budynek ponad 50 lat temu była budowana dla tej właśnie placówki! 50% uczniów mieszka poza lublinem i muszą dojeżdżać wiele km szkołę wybrali ze względu na lokalizację (blisko dworca pkp i pks!) młodzieży z czubów łatwiej jest dojechać na lsm czy inną dzielnicę. pozostała część uczniów to głównie czechów oni mają b. dobre połączenie komunikacyje, uczniowie czubów to zaledwie mały odsetek tej szkoły!!! nagle im się zachciało tej szkoły placówka ma dobre wyniki w nauce i nikt tego nie zaprzeczy! 96,6% uczniów w tym roku zdało maturę a średnia krajowa to 76%UCZNIOWIE, RODZICE I NAUCZYCIELE SĄ ZGODNI W TEJ SPRAWIE!!!!NIE ODDAMY NASZEJ SZKOŁY!!!
tak dzieciaki z czubów mają takie prawo ale DLACZEGO KOSZTEM UCZNIÓW VII LO?!ten budynek ponad 50 lat temu była budowana dla tej właśnie placówki! 50% uczniów mieszka poza lublinem i muszą dojeżdżać wiele km szkołę wybrali ze względu na lokalizację (blisko dworca pkp i pks!) młodzieży z czubów łatwiej jest dojechać na lsm czy inną dzielnicę. pozostała część uczniów to głównie czechów oni mają b. dobre połączenie komunikacyje, uczniowie czubów to zaledwie mały odsetek tej szkoły!!! nagle im się zachciało tej szkoły placówka ma dobre wynik... rozwiń
Avatar
rodzic / 29 listopada 2007 o 07:53
0
Mam dość dyktatury nauczycieli!!!!!Proszę zobaczyć budżet miasta!!!!70% budzetu idzie na szkoły, na utrzymanie, na pernsjeNiż demograficzny owszem jest i co z tego jak zadna szkoła nie została zamknięta.Niech przestaną biadolic i wynocha na Biedronki. Dzieciaki z Czubów maja prawo miec pod bokiem i szkołe podstawową, gimnazjum i liceum .A LO VII niech za dużo nie mysli bo jak tak dalej pojdzie to z tymi wynikami wogole nikt sie do nich nie bedzie zapisywał
Avatar
dzagaa / 13 grudnia 2007 o 17:05
0
rodzic napisał:
Mam dość dyktatury nauczycieli!!!!!Proszę zobaczyć budżet miasta!!!!70% budzetu idzie na szkoły, na utrzymanie, na pernsjeNiż demograficzny owszem jest i co z tego jak zadna szkoła nie została zamknięta.Niech przestaną biadolic i wynocha na Biedronki. Dzieciaki z Czubów maja prawo miec pod bokiem i szkołe podstawową, gimnazjum i liceum .A LO VII niech za dużo nie mysli bo jak tak dalej pojdzie to z tymi wynikami wogole nikt sie do nich nie bedzie zapisywał

WEŹ CZŁENIU WYLUZUJ niech to twoja szkołe przeniosą i wynocha tobie na biedronki bo MY ZOSTAJEMY HI HI HI HURA!!!!!!!!!!!!!!! a jak kilka osób ( ok.40 paru) miało by lepiej a 700 miało by dojeżdzać chociaz nie wiem czy tyle by zostało to komu sie bardziej opłaca?? żarty co za kretyn to napisał.i jeszcze raz kretynie sam wymocha i nie biadol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

WEŹ CZŁENIU WYLUZUJ niech to twoja szkołe przeniosą i wynocha tobie na biedronki bo MY ZOSTAJEMY HI HI HI HURA!!!!!!!!!!!!!!! a jak kilka osób ( ok.40 paru) miało by lepiej a 700 miało by dojeżdzać chociaz nie wiem czy tyle by zostało to komu sie bardziej opłaca?? żarty co za kretyn to napisał.i jeszcze raz kretynie sam wymocha i nie biadol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
uczennica z siódemki / 3 grudnia 2007 o 18:37
0
Aż żal czytać to co wypisują niektórzy niezwylke mądrzy "dorośli", czy ta osoba która to napisała ma jakiekolwiek pojęcie o tym co przeniesienie szkoły na ulicę Biedronki znaczy dla jej uczniów i nauczycieli??? To prawda, że na Czubach brakuje liceum, ale dlaczego ma być tam przeniesiona akurat 7? Radziłabym tej osobie, żeby poważniej podeszła do sprawy zanim zacznie wypisywać takie głupoty w stylu:"wynocha na biedronki".
Avatar
uczeń siódemki / 3 grudnia 2007 o 18:29
0
rodzic napisał:
Mam dość dyktatury nauczycieli!!!!!Proszę zobaczyć budżet miasta!!!!70% budzetu idzie na szkoły, na utrzymanie, na pernsjeNiż demograficzny owszem jest i co z tego jak zadna szkoła nie została zamknięta.Niech przestaną biadolic i wynocha na Biedronki. Dzieciaki z Czubów maja prawo miec pod bokiem i szkołe podstawową, gimnazjum i liceum .A LO VII niech za dużo nie mysli bo jak tak dalej pojdzie to z tymi wynikami wogole nikt sie do nich nie bedzie zapisywał
rozwiń
Avatar
janosik / 30 listopada 2007 o 11:42
0
jak ja się cieszę że istnieją też inne licea
Avatar
rodzic ucznia tej szkoły / 29 listopada 2007 o 18:05
0
tak dzieciaki z czubów mają takie prawo ale DLACZEGO KOSZTEM UCZNIÓW VII LO?!ten budynek ponad 50 lat temu była budowana dla tej właśnie placówki! 50% uczniów mieszka poza lublinem i muszą dojeżdżać wiele km szkołę wybrali ze względu na lokalizację (blisko dworca pkp i pks!) młodzieży z czubów łatwiej jest dojechać na lsm czy inną dzielnicę. pozostała część uczniów to głównie czechów oni mają b. dobre połączenie komunikacyje, uczniowie czubów to zaledwie mały odsetek tej szkoły!!! nagle im się zachciało tej szkoły placówka ma dobre wyniki w nauce i nikt tego nie zaprzeczy! 96,6% uczniów w tym roku zdało maturę a średnia krajowa to 76%UCZNIOWIE, RODZICE I NAUCZYCIELE SĄ ZGODNI W TEJ SPRAWIE!!!!NIE ODDAMY NASZEJ SZKOŁY!!!
tak dzieciaki z czubów mają takie prawo ale DLACZEGO KOSZTEM UCZNIÓW VII LO?!ten budynek ponad 50 lat temu była budowana dla tej właśnie placówki! 50% uczniów mieszka poza lublinem i muszą dojeżdżać wiele km szkołę wybrali ze względu na lokalizację (blisko dworca pkp i pks!) młodzieży z czubów łatwiej jest dojechać na lsm czy inną dzielnicę. pozostała część uczniów to głównie czechów oni mają b. dobre połączenie komunikacyje, uczniowie czubów to zaledwie mały odsetek tej szkoły!!! nagle im się zachciało tej szkoły placówka ma dobre wynik... rozwiń
Avatar
rodzic / 29 listopada 2007 o 07:53
0
Mam dość dyktatury nauczycieli!!!!!Proszę zobaczyć budżet miasta!!!!70% budzetu idzie na szkoły, na utrzymanie, na pernsjeNiż demograficzny owszem jest i co z tego jak zadna szkoła nie została zamknięta.Niech przestaną biadolic i wynocha na Biedronki. Dzieciaki z Czubów maja prawo miec pod bokiem i szkołe podstawową, gimnazjum i liceum .A LO VII niech za dużo nie mysli bo jak tak dalej pojdzie to z tymi wynikami wogole nikt sie do nich nie bedzie zapisywał