Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 listopada 2007 r.
18:05
Edytuj ten wpis

Zamach na siódemkę (wideo)

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 6 A A

Nie ma zgody. Nauczyciele z VII LO nie chcą przeprowadzki na ul. Biedronki. Taką operację planują urzędnicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nie doszło wczoraj do porozumienia między Ratuszem a protestującymi nauczycielami liceum przy Farbiarskiej, którzy nie godzą się na przeniesienie ich placówki na os. Łęgi. Od września VII LO miałoby działać w jednym gmachu ze Szkołą Podstawową nr 46 i Gimnazjum nr 8.
- Prezydent nie zmienił zdania, że warto przenieść liceum z ul. Farbiarskiej na ul. Biedronki - mówi Iwona Blajerska, rzecznik prezydenta. - To grozi likwidacją naszej szkoły w ciągu dwóch, trzech lat - twierdzi Hanna Nowak, nauczycielka matematyki.
O utworzenie liceum na Czubach proszą mieszkańcy tej dzielnicy. Teraz najbliższy ogólniak mieści się przy ul. Rzeckiego na LSM. - Wcale nie jesteśmy przeciwni istnieniu szkoły na Czubach. Mieszkańcy prosili o to od ponad 20 lat. Dlaczego władze decydują się na to dopiero teraz, gdy jest niż demograficzny? - pyta Nowak. Ratusz uznał, że lepiej jest przenieść już istniejący ogólniak niż tworzyć nowy. - Przy obecnej liczbie uczniów nie ma takiej potrzeby - wyjaśnia Ewa Dumkiewicz-Sprawka, dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania w Urzędzie Miasta.
Nauczyciele z "siódemki” twierdzą, że nowa lokalizacja utrudni skompletowanie pierwszych klas w przyszłym roku szkolnym. - Czy my będziemy mieli chętnych do nauki u nas? - dopytuje się Elżbieta Mączka, nauczycielka geografii. - Przy przeniesieniu szkoły nabór spada o 60 proc. A odbudowa naboru jest możliwa dopiero po pięciu latach. Aż tyle ta szkoła w nowym miejscu nie przetrwa - stwierdza Nowak. I dodaje, że od czasu utworzenia Gimnazjum nr 8 liczba jego uczniów spadła o dwie trzecie.
- Na Czubach będziemy musieli prowadzić lekcje popołudniami, bo będzie za mało sal - mówi historyczka Donata Tobota.
Urzędnicy zaprzeczają. - Sal wystarczy, a poza tym w budynku przy Biedronki jest kilka pracowni komputerowych i dwie sale gimnastyczne. Są tam lepsze warunki, niż przy Farbiarskiej - dodaje Dumkiewicz-Sprawka.
Wkrótce ma dojść do kolejnego spotkania protestujących nauczycieli z prezydentem. Na przeprowadzkę musi się jeszcze zgodzić Rada Miasta i Kuratorium Oświaty.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dzagaa / 13 grudnia 2007 o 17:05
0
rodzic napisał:
Mam dość dyktatury nauczycieli!!!!!Proszę zobaczyć budżet miasta!!!!70% budzetu idzie na szkoły, na utrzymanie, na pernsjeNiż demograficzny owszem jest i co z tego jak zadna szkoła nie została zamknięta.Niech przestaną biadolic i wynocha na Biedronki. Dzieciaki z Czubów maja prawo miec pod bokiem i szkołe podstawową, gimnazjum i liceum .A LO VII niech za dużo nie mysli bo jak tak dalej pojdzie to z tymi wynikami wogole nikt sie do nich nie bedzie zapisywał

WEŹ CZŁENIU WYLUZUJ niech to twoja szkołe przeniosą i wynocha tobie na biedronki bo MY ZOSTAJEMY HI HI HI HURA!!!!!!!!!!!!!!! a jak kilka osób ( ok.40 paru) miało by lepiej a 700 miało by dojeżdzać chociaz nie wiem czy tyle by zostało to komu sie bardziej opłaca?? żarty co za kretyn to napisał.i jeszcze raz kretynie sam wymocha i nie biadol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

WEŹ CZŁENIU WYLUZUJ niech to twoja szkołe przeniosą i wynocha tobie na biedronki bo MY ZOSTAJEMY HI HI HI HURA!!!!!!!!!!!!!!! a jak kilka osób ( ok.40 paru) miało by lepiej a 700 miało by dojeżdzać chociaz nie wiem czy tyle by zostało to komu sie bardziej opłaca?? żarty co za kretyn to napisał.i jeszcze raz kretynie sam wymocha i nie biadol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
uczennica z siódemki / 3 grudnia 2007 o 18:37
0
Aż żal czytać to co wypisują niektórzy niezwylke mądrzy "dorośli", czy ta osoba która to napisała ma jakiekolwiek pojęcie o tym co przeniesienie szkoły na ulicę Biedronki znaczy dla jej uczniów i nauczycieli??? To prawda, że na Czubach brakuje liceum, ale dlaczego ma być tam przeniesiona akurat 7? Radziłabym tej osobie, żeby poważniej podeszła do sprawy zanim zacznie wypisywać takie głupoty w stylu:"wynocha na biedronki".
Avatar
uczeń siódemki / 3 grudnia 2007 o 18:29
0
rodzic napisał:
Mam dość dyktatury nauczycieli!!!!!Proszę zobaczyć budżet miasta!!!!70% budzetu idzie na szkoły, na utrzymanie, na pernsjeNiż demograficzny owszem jest i co z tego jak zadna szkoła nie została zamknięta.Niech przestaną biadolic i wynocha na Biedronki. Dzieciaki z Czubów maja prawo miec pod bokiem i szkołe podstawową, gimnazjum i liceum .A LO VII niech za dużo nie mysli bo jak tak dalej pojdzie to z tymi wynikami wogole nikt sie do nich nie bedzie zapisywał
rozwiń
Avatar
janosik / 30 listopada 2007 o 11:42
0
jak ja się cieszę że istnieją też inne licea
Avatar
rodzic ucznia tej szkoły / 29 listopada 2007 o 18:05
0
tak dzieciaki z czubów mają takie prawo ale DLACZEGO KOSZTEM UCZNIÓW VII LO?!ten budynek ponad 50 lat temu była budowana dla tej właśnie placówki! 50% uczniów mieszka poza lublinem i muszą dojeżdżać wiele km szkołę wybrali ze względu na lokalizację (blisko dworca pkp i pks!) młodzieży z czubów łatwiej jest dojechać na lsm czy inną dzielnicę. pozostała część uczniów to głównie czechów oni mają b. dobre połączenie komunikacyje, uczniowie czubów to zaledwie mały odsetek tej szkoły!!! nagle im się zachciało tej szkoły placówka ma dobre wyniki w nauce i nikt tego nie zaprzeczy! 96,6% uczniów w tym roku zdało maturę a średnia krajowa to 76%UCZNIOWIE, RODZICE I NAUCZYCIELE SĄ ZGODNI W TEJ SPRAWIE!!!!NIE ODDAMY NASZEJ SZKOŁY!!!
tak dzieciaki z czubów mają takie prawo ale DLACZEGO KOSZTEM UCZNIÓW VII LO?!ten budynek ponad 50 lat temu była budowana dla tej właśnie placówki! 50% uczniów mieszka poza lublinem i muszą dojeżdżać wiele km szkołę wybrali ze względu na lokalizację (blisko dworca pkp i pks!) młodzieży z czubów łatwiej jest dojechać na lsm czy inną dzielnicę. pozostała część uczniów to głównie czechów oni mają b. dobre połączenie komunikacyje, uczniowie czubów to zaledwie mały odsetek tej szkoły!!! nagle im się zachciało tej szkoły placówka ma dobre wynik... rozwiń
Avatar
rodzic / 29 listopada 2007 o 07:53
0
Mam dość dyktatury nauczycieli!!!!!Proszę zobaczyć budżet miasta!!!!70% budzetu idzie na szkoły, na utrzymanie, na pernsjeNiż demograficzny owszem jest i co z tego jak zadna szkoła nie została zamknięta.Niech przestaną biadolic i wynocha na Biedronki. Dzieciaki z Czubów maja prawo miec pod bokiem i szkołe podstawową, gimnazjum i liceum .A LO VII niech za dużo nie mysli bo jak tak dalej pojdzie to z tymi wynikami wogole nikt sie do nich nie bedzie zapisywał
Avatar
dzagaa / 13 grudnia 2007 o 17:05
0
rodzic napisał:
Mam dość dyktatury nauczycieli!!!!!Proszę zobaczyć budżet miasta!!!!70% budzetu idzie na szkoły, na utrzymanie, na pernsjeNiż demograficzny owszem jest i co z tego jak zadna szkoła nie została zamknięta.Niech przestaną biadolic i wynocha na Biedronki. Dzieciaki z Czubów maja prawo miec pod bokiem i szkołe podstawową, gimnazjum i liceum .A LO VII niech za dużo nie mysli bo jak tak dalej pojdzie to z tymi wynikami wogole nikt sie do nich nie bedzie zapisywał

WEŹ CZŁENIU WYLUZUJ niech to twoja szkołe przeniosą i wynocha tobie na biedronki bo MY ZOSTAJEMY HI HI HI HURA!!!!!!!!!!!!!!! a jak kilka osób ( ok.40 paru) miało by lepiej a 700 miało by dojeżdzać chociaz nie wiem czy tyle by zostało to komu sie bardziej opłaca?? żarty co za kretyn to napisał.i jeszcze raz kretynie sam wymocha i nie biadol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

WEŹ CZŁENIU WYLUZUJ niech to twoja szkołe przeniosą i wynocha tobie na biedronki bo MY ZOSTAJEMY HI HI HI HURA!!!!!!!!!!!!!!! a jak kilka osób ( ok.40 paru) miało by lepiej a 700 miało by dojeżdzać chociaz nie wiem czy tyle by zostało to komu sie bardziej opłaca?? żarty co za kretyn to napisał.i jeszcze raz kretynie sam wymocha i nie biadol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
uczennica z siódemki / 3 grudnia 2007 o 18:37
0
Aż żal czytać to co wypisują niektórzy niezwylke mądrzy "dorośli", czy ta osoba która to napisała ma jakiekolwiek pojęcie o tym co przeniesienie szkoły na ulicę Biedronki znaczy dla jej uczniów i nauczycieli??? To prawda, że na Czubach brakuje liceum, ale dlaczego ma być tam przeniesiona akurat 7? Radziłabym tej osobie, żeby poważniej podeszła do sprawy zanim zacznie wypisywać takie głupoty w stylu:"wynocha na biedronki".
Avatar
uczeń siódemki / 3 grudnia 2007 o 18:29
0
rodzic napisał:
Mam dość dyktatury nauczycieli!!!!!Proszę zobaczyć budżet miasta!!!!70% budzetu idzie na szkoły, na utrzymanie, na pernsjeNiż demograficzny owszem jest i co z tego jak zadna szkoła nie została zamknięta.Niech przestaną biadolic i wynocha na Biedronki. Dzieciaki z Czubów maja prawo miec pod bokiem i szkołe podstawową, gimnazjum i liceum .A LO VII niech za dużo nie mysli bo jak tak dalej pojdzie to z tymi wynikami wogole nikt sie do nich nie bedzie zapisywał
rozwiń
Avatar
janosik / 30 listopada 2007 o 11:42
0
jak ja się cieszę że istnieją też inne licea
Avatar
rodzic ucznia tej szkoły / 29 listopada 2007 o 18:05
0
tak dzieciaki z czubów mają takie prawo ale DLACZEGO KOSZTEM UCZNIÓW VII LO?!ten budynek ponad 50 lat temu była budowana dla tej właśnie placówki! 50% uczniów mieszka poza lublinem i muszą dojeżdżać wiele km szkołę wybrali ze względu na lokalizację (blisko dworca pkp i pks!) młodzieży z czubów łatwiej jest dojechać na lsm czy inną dzielnicę. pozostała część uczniów to głównie czechów oni mają b. dobre połączenie komunikacyje, uczniowie czubów to zaledwie mały odsetek tej szkoły!!! nagle im się zachciało tej szkoły placówka ma dobre wyniki w nauce i nikt tego nie zaprzeczy! 96,6% uczniów w tym roku zdało maturę a średnia krajowa to 76%UCZNIOWIE, RODZICE I NAUCZYCIELE SĄ ZGODNI W TEJ SPRAWIE!!!!NIE ODDAMY NASZEJ SZKOŁY!!!
tak dzieciaki z czubów mają takie prawo ale DLACZEGO KOSZTEM UCZNIÓW VII LO?!ten budynek ponad 50 lat temu była budowana dla tej właśnie placówki! 50% uczniów mieszka poza lublinem i muszą dojeżdżać wiele km szkołę wybrali ze względu na lokalizację (blisko dworca pkp i pks!) młodzieży z czubów łatwiej jest dojechać na lsm czy inną dzielnicę. pozostała część uczniów to głównie czechów oni mają b. dobre połączenie komunikacyje, uczniowie czubów to zaledwie mały odsetek tej szkoły!!! nagle im się zachciało tej szkoły placówka ma dobre wynik... rozwiń
Avatar
rodzic / 29 listopada 2007 o 07:53
0
Mam dość dyktatury nauczycieli!!!!!Proszę zobaczyć budżet miasta!!!!70% budzetu idzie na szkoły, na utrzymanie, na pernsjeNiż demograficzny owszem jest i co z tego jak zadna szkoła nie została zamknięta.Niech przestaną biadolic i wynocha na Biedronki. Dzieciaki z Czubów maja prawo miec pod bokiem i szkołe podstawową, gimnazjum i liceum .A LO VII niech za dużo nie mysli bo jak tak dalej pojdzie to z tymi wynikami wogole nikt sie do nich nie bedzie zapisywał
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r. 0 0

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy?

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy? 4 24

Największe szanse na utrzymanie stanowiska przewodniczącej rady miasta Puławy ma Bożena Krygier (PiS). Wśród jej zastępców prawdopodobnie znajdą się radni „Samorządowców” Janusza Grobla oraz „Niezależnych Wyborców” Pawła Maja.

Agro na obcasach. Wszystko dla pań

Agro na obcasach. Wszystko dla pań 0 0

To ukłon w stronę kobiet mieszkających i pracujących na terenach wiejskich. Panie zostały zaproszone na koncert trzech tenorów TRE Voci w Filharmonii Lubelskiej w ramach programu „Agro na obcasach”.

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym
15 listopada 2018, 19:30

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym 0 0

W czwartek o godz. 19.30 (po spektaklu „Żywi i umarli, czyli Bandyci w piekle”) w Teatrze Starym zacznie się promocja książki „Scena Lublin” i spotkanie z jej autorami: Jarosławem Cymermanem, Dominikiem Gacem, Grzegorzem Kondrasiukiem.

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej 9 3

Nie dojdzie do blokady Centralnej Magistrali Kolejowej, zaplanowanej na środę przez podwykonawców firmy Astaldi, która nie zapłaciła im za prace wykonane przy przebudowie linii kolejowej nr 7 między Lublinem a Dęblinem.

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia
galeria

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia 42 8

Przy ul. Lubartowskiej 53 w Lublinie pojawił się „Kartel Mexican Food”, który serwuje dania ostre, średnio ostre i lekko ostre. Pierwsze burritos lokal w kontenerze sprzedał we wtorek.

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki
17 listopada 2018, 18:00

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 18 w Pracowniach Kultury Maki odbędzie się koncert Marty Baum - Retroelectro. To połączenie muzyki przedwojennej z nowoczesnymi brzmieniami.

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę"

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę" 27 26

Pytania o zatrudnianie w urzędzie marszałkowskim i przyznawanie nagród tuż po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych padły podczas wtorkowej, ostatniej sesji sejmiku województwa upływającej kadencji.

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane 2 4

W meczu rozegranym awansem Azoty Puławy przegrały z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 31:32. Była to trzecia porażka puławian w sezonie. Do tej pory ulegli Górnikowi Zabrze i PGE Vive Kielce.

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa 7 0

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Lublinie poszukują właściciela pieniędzy.

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia]
galeria

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia] 57 13

Trwają największe manewry wojskowe w Polsce Anakonda-18. Po raz pierwszy biorą w nich udział żołnierze WOT, w tym blisko 140 z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic?

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic? 1 0

30 dni – tyle czasu po dniu wyborów ma pełnomocnik wyborczy komitetu wyborczego na usunięcie plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych ustawionych w celu prowadzenia kampanii wyborczej – przypomina Państwowa Komisja Wyborcza. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna.

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią 1 0

Trwa zgrupowanie Reprezentacja Polski w Gdańsku, gdzie w czwartek zmierzy się towarzysko z Czechami, a we wtorek w ostatnim meczu Dywizji A w Lidze Narodów spróbuje sprawić niespodziankę i ograć Portugalię

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego 1 3

50 mln zł – to pula do dyspozycji małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w branży turystycznej w jednym z pięciu województw Polski Wschodniej – w ramach drugiej transzy projektu „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka”.

Koncert Frozen Catz w Padbarze
17 listopada 2018, 20:00

Koncert Frozen Catz w Padbarze 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 20 w Padbarze (ul. Grodzka 1) odbędzie się koncert lubelskiej formacji Frozen Catz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!