Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 grudnia 2008 r.
21:28
Edytuj ten wpis

Zarzut oszustwa dla ministra PiS

Autor: Zdjęcie autora (dj)
0 7 A A

O wyłudzenie 17 tys. zł podejrzewa prokuratura Jacka Szczota, byłego ministra w rządze Jarosława Kaczyńskiego. Szczot, dziś pracownik wydziału prawa KUL, uważa, że padł ofiarą prowokacji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Jackowi S. postawiliśmy pięć zarzutów. Dotyczą przedłożenia w Urzędzie Gminy w Gościeradowie w latach 2002-2004 nieprawdziwych oświadczeń. Wynikało z nich, że prowadzi działalność rolniczą - mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. - Dzięki temu uzyskał bony na zakup paliwa po ponad 3,4 tys. zł każdy.

Prokuratura zaczęła śledztwo po artykule w "Gazecie Wyborczej”. Z tekstu wynikało, że były już minister pobierał dopłaty unijne z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wraz ze wspólnikiem był właścicielem 166-hektarowego gospodarstwa w gminie Gościeradów. Tymczasem ziemię uprawiał jeden z miejscowych rolników. Twierdził, że gospodarstwo od polityka dzierżawił. I liczył na dopłaty.

Prokuratura nie wypowiedziała się jeszcze czy Szczot pobierał dopłaty legalnie. Skupiła się na kwestii bonów na paliwo. Polityk potwierdza, że je odebrał, bo prowadził działalność rolniczą. - Zawiozłem paliwo rolnikowi, który był wynajmowany do robót polowych - przekonuje. - On je wlał do swoich maszyn, które pracowały na moim polu. Teraz się okazuje, że nic w gospodarstwie nie robiłem.

Tekst w GW ukazał się kilka dni przed wyborami do parlamentu, w których Szczot startował. Polityk twierdzi, że to nie przypadek. Przypomina też, że przed kilku laty negatywnie wypowiadał się w prasie o ważnym lubelskim prokuratorze. - Wielu osobom zależało, żeby mnie na czymkolwiek przyłapać - uważa.

Prokuratura kazała wpłacić Szczotowi 3 tys. zł poręczenia majątkowego. Nie wiadomo kiedy skończy się główny wątek śledztwa, dotyczący unijnych dopłat.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kas / 27 listopada 2009 r. o 22:19
Zdecydowanie ma charakterystyczne poczucie humoru, ale go lubię hehe ;P, nie owija tylko mówi prosto z mostu, to co myśli.
Avatar
julka / 29 grudnia 2008 r. o 23:54
Kolejny kombinator z PiS. Mam wrażenie, że w tej partii jak nie pijak to cwaniaczek.
Avatar
Waldek / 29 grudnia 2008 r. o 12:08
Jakis ten facet antypatyczny byl i przemadrzaly, ale moze mi sie tylko wydaje?
Avatar
Dromek / 29 grudnia 2008 r. o 12:05
DOBRE A W dziennik.pl NAPISALI ,ŻE GROZI MU 8 LAT WIĘZIENIA JAK TO SIĘ MA DO 3 tys. ZABEZPIECZENIA TO ROBIĄ Z NIEGO DRUGIEGO DOCHNALA FAJNY TEN KRAJ
Avatar
Marysia / 29 grudnia 2008 r. o 08:05
Och, jakie modne, czarne okulary ma ten pan!
Avatar
colo2 / 29 grudnia 2008 r. o 00:44
...................
Avatar
colo / 29 grudnia 2008 r. o 00:42
Pan .......haha ?
Avatar
kas / 27 listopada 2009 r. o 22:19
Zdecydowanie ma charakterystyczne poczucie humoru, ale go lubię hehe ;P, nie owija tylko mówi prosto z mostu, to co myśli.
Avatar
julka / 29 grudnia 2008 r. o 23:54
Kolejny kombinator z PiS. Mam wrażenie, że w tej partii jak nie pijak to cwaniaczek.
Avatar
Waldek / 29 grudnia 2008 r. o 12:08
Jakis ten facet antypatyczny byl i przemadrzaly, ale moze mi sie tylko wydaje?
Avatar
Dromek / 29 grudnia 2008 r. o 12:05
DOBRE A W dziennik.pl NAPISALI ,ŻE GROZI MU 8 LAT WIĘZIENIA JAK TO SIĘ MA DO 3 tys. ZABEZPIECZENIA TO ROBIĄ Z NIEGO DRUGIEGO DOCHNALA FAJNY TEN KRAJ
Avatar
Marysia / 29 grudnia 2008 r. o 08:05
Och, jakie modne, czarne okulary ma ten pan!
Avatar
colo2 / 29 grudnia 2008 r. o 00:44
...................
Avatar
colo / 29 grudnia 2008 r. o 00:42
Pan .......haha ?
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kupować samochód teraz, czy lepiej poczekać? W jakiej kondycji jest teraz rynek?
magazyn

Kupować samochód teraz, czy lepiej poczekać? W jakiej kondycji jest teraz rynek?

Sprzedaż nowych samochodów spada. Używanych na rynku nie ma wielu, a z zagranicy sprowadziliśmy najmniej aut od 2004 roku, czyli od czasu naszego wstąpienia do Unii Europejskiej.

Tragedia w Chełmie. Kierowca spłonął w samochodzie
zdjęcia
galeria

Tragedia w Chełmie. Kierowca spłonął w samochodzie

Lexus uderzył w dom i się zapalił. Nie udało się uratować kierowcy.

Takiej kaszy gryczanej nie znaliście. Można zrobić nawet kiełbasę. Przepisy na niedzielę
magazyn

Takiej kaszy gryczanej nie znaliście. Można zrobić nawet kiełbasę. Przepisy na niedzielę

Na zakończonym w zeszłą niedzielę w Janowie Lubelskim Festiwalu Kaszy i Żurawiny Gryczaki 2022 nagrodę Super Gryczaka zdobyła fantastyczna kiełbasa z kaszy gryczanej i karpia przygotowana przez Jolantę Momot. A my mamy dla was przepis z pierwszej ręki na to wybitne danie.

To nie był przypadkowy pożar. Ktoś chciał zepsuć dożynki
zdjęcia
galeria

To nie był przypadkowy pożar. Ktoś chciał zepsuć dożynki

Nocny pożar w Surhowie psuje zaplanowane na dziś dożynki gminne. Ktoś podpalił przygotowane ozdoby.

Dziś aukcja Pride of Poland 2022. W tym roku jest poważna zmiana

Dziś aukcja Pride of Poland 2022. W tym roku jest poważna zmiana

Na ten dzień czeka wielu hodowców koni arabskich. W Janowie Podlaskim odbędzie się aukcja Pride of Poland. Pod młotek pójdzie będzie 21 koni.

Podlasie Biała Podlaska – Wieczysta Kraków 1:1. Faworyt szybko zgubił punkty

Podlasie Biała Podlaska – Wieczysta Kraków 1:1. Faworyt szybko zgubił punkty

Piłkarze Podlasia mocno postarali się, żeby kibice na dłużej zapamiętali pierwszy mecz, który został rozegrany na zmodernizowanym stadionie w Białej Podlaskiej. W sobotę późnym wieczorem biało-zieloni zmierzyli się z wielkim faworytem do awansu – Wieczystą Kraków. Gospodarze pokazali się z dobrej strony, prowadzili do przerwy i ostatecznie zremisowali z drużyną Franciszka Smudy 1:1.

Plan przygotowań Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Pojadą nawet do Grecji

Plan przygotowań Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Pojadą nawet do Grecji

Plan przygotowań Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin do nowego sezonu już się klaruje. Wiadomo, kiedy większość koszykarek zamelduje się na Lubelszczyźnie i z kim przyjdzie im zagrać w sparingach. Jeden z tych rywali będzie szczególnie wymagający

Jak się myć? Wystarczą stopy, pachy i okolice intymne?

Jak się myć? Wystarczą stopy, pachy i okolice intymne?

Polacy bywają na bakier z higieną osobistą, choć po pandemii zaczęli lepiej dbać o czystość rąk. O tym, jak wyważyć potrzeby związane z higieną, zdrowiem i... oszczędnością wody, mówią dr hab. Paweł Gać, prof. UMW i dr Aleksandra Jaremków z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich w Wrocławiu

Carski ukaz i wydawanie serwitutów, czyli drewna. Przywilej z XIX wieku jest teraz na wagę złota
Magazyn

Carski ukaz i wydawanie serwitutów, czyli drewna. Przywilej z XIX wieku jest teraz na wagę złota

Polska zdążyła wyjść spod zaborów, odzyskać w 1918 roku niepodległość, przetrwać II wojnę światową, a później czasy PRL i stan wojenny, by wreszcie dojść do demokracji, a pod Biłgorajem ludzie nadal mają korzyści z ukazu wydanego przez... cara Rosji w 1864 roku.

Podhale Nowy Targ – Avia Świdnik 0:1. Kolejna zła passa przerwana

Podhale Nowy Targ – Avia Świdnik 0:1. Kolejna zła passa przerwana

Cztery ostatnie mecze Avii z Podhalem? Cztery porażki. Na tym jednak koniec kiepskiej serii. W sobotę drużyna Łukasza Mierzejewskiego pokonała rywali w Nowym Targu 1:0. W efekcie, po dwóch meczach ma na koncie komplet sześciu punktów.

Lublin: Na al. Kraśnickiej trzeba będzie zwolnić

Lublin: Na al. Kraśnickiej trzeba będzie zwolnić

Kilka nocy mogą potrwać utrudnienia w ruchu na al. Kraśnickiej koło nowych bloków między terenami uczelni i wojska. Inwestor ma wymieniać nawierzchnię drogi.

Lublinianka – Cracovia II 0:3. Wytrzymali do 70 minuty
galeria

Lublinianka – Cracovia II 0:3. Wytrzymali do 70 minuty

Piłkarze Lublinianki robili co mogli, ale Cracovia II okazała się zbyt wymagającym rywalem. Goście mieli multum sytuacji w pierwszej połowie jednak drużyna Roberta Chmury długo utrzymywała bezbramkowy remis. Niestety, w końcówce „Pasy” udowodniły swoją wyższość trzema bramkami.

Kurozając i zagadka chomika ciemności – przyjazny sensorycznie seans w Zamościu
21 sierpnia 2022, 12:00

Kurozając i zagadka chomika ciemności – przyjazny sensorycznie seans w Zamościu

Animowana komedia przygodowa „Kurozając i zagadka chomika ciemności” to kolejny film, jaki w zamojskim Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” będzie można obejrzeć w ramach cyklu „Kino przyjazne sensorycznie” realizowanego wspólnie z Fundacją Pomoc Autyzm.

Nie tylko Odra, śnięte ryby również w Nerze. Wojewoda zaleca niekorzystanie z rzeki
film

Nie tylko Odra, śnięte ryby również w Nerze. Wojewoda zaleca niekorzystanie z rzeki

Łódź. Już ponad 200 martwych ryb wyłowiono w województwie łódzkim z rzeki Ner, będącej dopływem Warty.

Maślaki, koźlarze i borowiki, czyli idziemy na grzyby. Co powinniśmy wiedzieć?
Magazyn

Maślaki, koźlarze i borowiki, czyli idziemy na grzyby. Co powinniśmy wiedzieć?

Często zdarza się, że ktoś przynosi na przykład same kapelusze, w koszyku są trzony oderwane od kapeluszy, wtedy nie jesteśmy w stanie tych grzybów zidentyfikować, ponieważ musimy mieć cały, dorosły okaz, żeby być pewnym diagnozy. Zdarzają się nam nawet takie sytuacje, że ktoś zrobił 40 słoików grzybków marynowanych, a następnie przynosi te grzyby do oceny – Rozmowa z Renatą Bezładą, klasyfikatorem grzybów świeżych z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!