Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 listopada 2014 r.
10:45
Edytuj ten wpis

Zarzuty dla pirata-motocyklisty i kolejni zatrzymani

0 18 A A

Młody motocyklista usłyszał już zarzuty, dotyczące wypadku przy ul. Sowińskiego. 21-letni Jakub T. po raz kolejny odpowie przed sądem za agresywną i niebezpieczną jazdę

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jakub T. lubi chwalić się swoimi wyczynami w sieci. Stracił rezon po wypadku, do którego doszło na początku ubiegłego tygodnia przy ul. Sowińskiego. Młody motocyklista jechał szybkim slalomem między samochodami. W ostatniej chwili zauważył pieszych wchodzących na pasy. Położył motocykl, a sam uderzył w samochód stojący przed przejściem.

W czwartek Jakub T. usłyszał zarzuty dotyczące spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jego sprawa trafiła do sądu. Mężczyźnie grozi grzywna oraz utrata prawa jazdy.

Po raz pierwszy policjanci zatrzymali mu uprawnienia w październiku. Wtedy Jakub T. jechał na jednym kole, slalomem między samochodami. Sąd uznał, że nie było to szczególnie niebezpieczne i zwrócił 21-latkowi prawo jazdy. Po niespełna trzech tygodniach chłopak doprowadził do wypadku przy ul. Sowińskiego.

Tym razem policjanci ponownie wnioskują o odebranie mu uprawnień do kierowania. Do sądu trafi również specjalna notatka, informująca o notorycznym łamaniu przepisów przez 21-latka.

Możliwe, że policjanci zajmą się również nagraniami, jakie Jakub T. publikował w internecie. Widać na nich popisy kierowców i motocyklistów z Lublina. Kilkadziesiąt podobnych nagrań już trafiło do lubelskiej komendy. To element akcji "Stop agresji drogowej”. Każdy może przesłać policjantom materiał, dokumentujący niebezpieczne zachowania kierowców.



Tylko w czwartek, w ramach walki z agresją na drodze policjanci z lubelskiej drogówki ukarali ponad 180 użytkowników dróg. Nałożyli blisko 140 mandatów, 21 spraw trafiło do sądu. Trzech kierowców straciło prawo jazdy, a 16 dowody rejestracyjne. Rekordzista wśród kontrolowanych to 30-latek z Bychawy.

- Mężczyzna pędził z prędkością 122 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 60 km/h - mówi Kamil Gołębiowski z zespołu prasowego lubelskiej policji. - To nie było pierwsze wykroczenie mężczyzny. Na swoim koncie miał już zgromadzone 22 punkty karne. Za wczorajsze przewinienie otrzymał dodatkowe 10. Mężczyzna odmówił przyjęcia 500 zł mandatu. Policjanci skierowali sprawę do sądu.

Z policyjnych statystyk wynika, że najczęstsze przewinienia kierowców to nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa i niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nata / 13 listopada 2014 r. o 18:58
0

"Wtedy Jakub T. jechał na jednym kole, slalomem między samochodami. " autora tekstu coraz bardziej ponosi fantazja... :D

Po 1. czytam już kolejną wersję zdarzeń tego autora i każda jest inna i coraz bardziej koloryzowana, po 2. jazda na jednym kole slalomem między samochodami to cholernie trudna sztuka i nie wiem, czy znajdzie się na całym świecie garstka ludzi, którzy by tak potrafili. A tak poza tym, to mam do autora kilka pytań. Ten żałosny komediodramat, to osobista uraza, zazdrość, czy bezinteresowna nienawiść? A może parcie na szkło? Przecież nie od dziś wiadomo, że na obrabianiu komuś tyłka, oczernianiu (szczególnie młodych motocyklistów w naszym kraju) najłatwiej zyskać popularność.

"Wtedy Jakub T. jechał na jednym kole, slalomem między samochodami. " autora tekstu coraz bardziej ponosi fantazja... :D

Po 1. czytam już kolejną wersję zdarzeń tego autora i każda jest inna i coraz bardziej koloryzowana, po 2. jazda na jednym kole slalomem między samochodami to cholernie trudna sztuka i nie wiem, czy znajdzie się na całym świecie garstka ludzi, którzy by tak potrafili. A tak poza tym, to mam do autora k... rozwiń

Avatar
Gienia / 13 listopada 2014 r. o 14:51
0

"daje pupy" autor tego szmatławego artykułu. Jak się swoje wypociny puszcza w obieg publiczny trzeba to robić rzetelnie. Dla mnie to co ten pan (bo dziennikarz czy nawet reporter to w tym przypadku zbyt poważne słowo) powinno zostać zaskarżone. Fakt jest taki jak napisano w jednym z komentarzy: chłopak położył motocykl bo ocenił że nie zdoła wyhamować. Ciekawe czym się temu pisarzowi od siedmiu boleści zasłużył - pannę mu wyrwał czy co..., zresztą wam celowo płacą za odwracanie uwagi od tego co ważne.

Avatar
kolega Toli / 10 listopada 2014 r. o 23:32
0

Zamknąć lubelski tor i mieć pretensje że szaleją po ulicach... Gratuluję!

Czego ty sobie gratulujesz? Tego, że masz mózg na spółkę z Kubusiem Puchatkiem?

Avatar
auto-moto / 10 listopada 2014 r. o 19:29
0

Patrz w lusterka – dėbile na motorach są wszędzie!

Niestety...

Avatar
stop patologicznej hołocie / 10 listopada 2014 r. o 19:24
0

Nie lubię motocyklistów, ale jednak w tym przypadku chłopak wolał położyć motocykl i uderzyć w samochód niż w bezbronnych pieszych i chwała mu za to. (...)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

To zupełnie jak Feliks Dzierżyński, który mógł zastrzelić, a dał dziecku cukierek!

Ty od urodzenia jesteś idiotą?

Bo doprawdy trzeba być idiotą, by w taki sposób próbować usprawiedliwiać zachowania tego półgłówka na motorze!

Patologiczna hołota w natarciu...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

To zupełnie jak Feliks Dzierżyński, który mógł zastrzelić, a dał dziecku cukierek!

Ty od urodzenia jesteś idiotą?

Bo doprawdy trzeba być idiotą, by w taki sposób próbować usprawiedliwiać zachowania tego półgłówka na motorze!

Patologiczna hołota w natarciu...

rozwiń
Avatar
lakun / 10 listopada 2014 r. o 18:38
0

<sfrustrowany>: w tym co piszesz jest dużo prawdy, są idioci jeżdżacy na moto po ulicach jak by ich nic nie obowiązywało, sam czasami taki jestem ale po za miastem i jak nie ma nikogo komu mogę zrobić krzywdę ale przez takiego debila ludzie myślą że wszyscy tacy jesteśmy

Avatar
#99 / 10 listopada 2014 r. o 17:04
0

W takiej sytuacji do odpowiedzialności powinien zostać pociągnięty sędzia, który brzydko mówiąc "dał pupy". Gdyby ktoś brał pod uwagę poprzednie orzeczenia i wyciągał konsekwencje, sądy nie byłyby takie pobłażliwe, świadomość nieuniknięcia kary robiłaby swoje i temperowałaby debili.

A jeszcze do tych, co to zacięła im się płyta na "tor lublin, tor lublin..." Tor chyba nie jest jeszcze zamknięty. Jak już zamkną - zapraszam do Poznania.

a Poznan ile jeszcze bedzie?? bo tez juz pretensje ze za glosno... WMMP w tym roku na naszym rodzimym obiekcie odbeda sie raz... w tym kraju zawsze to bedzie komus przeszkadzac....

a Poznan ile jeszcze bedzie?? bo tez juz pretensje ze za glosno... WMMP w tym roku na naszym rodzimym obiekcie odbeda sie raz... w tym kraju zawsze to bedzie komus przeszkadzac....

rozwiń
Avatar
bolo / 10 listopada 2014 r. o 15:25
0

Zamknąć lubelski tor i mieć pretensje że szaleją po ulicach... Gratuluję!

Czyli, jak masz zajęty kibel, to srasz w gacie.

Gratuluję !

Avatar
mecenas / 10 listopada 2014 r. o 15:22
0

Pan sędzia czeka, aż ten idiota kogoś zabije.

A jak już zabije, to co powie pan sędzia rodzinie zabitego ?

Avatar
sfrustrowany / 10 listopada 2014 r. o 13:25
0

Ok, ja wszystko rozumiem, niektórzy wolą jeździć motorami, zamiast samochodem i w porządku. Ale wśród tej grupy znajdzie się banda , kulturalnie mówiąc, idiotów, którzy jeżdżą po mieście jak bezmózgowcy, dużo ponad ograniczenia, i myśląc, że są królami życia. Nie, nie są. Dalej to bezmózgowiec, który nie powinien mieć prawa jazdy. I usprawiedliwianie w komentarzach, ze wolał położyć motor i wjechać w samochód a nie w pieszego jest co najmniej żałosne. A uszkodzony czyjś samochód to pikuś? W ogóle nie musiał by kłaść żadnego motoru, gdyby jechał używając mózgu i przewidując, że może na drodze pojawić się pieszy.

Ok, ja wszystko rozumiem, niektórzy wolą jeździć motorami, zamiast samochodem i w porządku. Ale wśród tej grupy znajdzie się banda , kulturalnie mówiąc, idiotów, którzy jeżdżą po mieście jak bezmózgowcy, dużo ponad ograniczenia, i myśląc, że są królami życia. Nie, nie są. Dalej to bezmózgowiec, który nie powinien mieć prawa jazdy. I usprawiedliwianie w komentarzach, ze wolał położyć motor i wjechać w samochód a nie w pieszego jest co najmniej żałosne. A uszkodzony czyjś samochód to pikuś? W ogóle nie musiał by kłaść żadnego motoru, gdyby ... rozwiń

Avatar
nata / 13 listopada 2014 r. o 18:58
0

"Wtedy Jakub T. jechał na jednym kole, slalomem między samochodami. " autora tekstu coraz bardziej ponosi fantazja... :D

Po 1. czytam już kolejną wersję zdarzeń tego autora i każda jest inna i coraz bardziej koloryzowana, po 2. jazda na jednym kole slalomem między samochodami to cholernie trudna sztuka i nie wiem, czy znajdzie się na całym świecie garstka ludzi, którzy by tak potrafili. A tak poza tym, to mam do autora kilka pytań. Ten żałosny komediodramat, to osobista uraza, zazdrość, czy bezinteresowna nienawiść? A może parcie na szkło? Przecież nie od dziś wiadomo, że na obrabianiu komuś tyłka, oczernianiu (szczególnie młodych motocyklistów w naszym kraju) najłatwiej zyskać popularność.

"Wtedy Jakub T. jechał na jednym kole, slalomem między samochodami. " autora tekstu coraz bardziej ponosi fantazja... :D

Po 1. czytam już kolejną wersję zdarzeń tego autora i każda jest inna i coraz bardziej koloryzowana, po 2. jazda na jednym kole slalomem między samochodami to cholernie trudna sztuka i nie wiem, czy znajdzie się na całym świecie garstka ludzi, którzy by tak potrafili. A tak poza tym, to mam do autora k... rozwiń

Avatar
Gienia / 13 listopada 2014 r. o 14:51
0

"daje pupy" autor tego szmatławego artykułu. Jak się swoje wypociny puszcza w obieg publiczny trzeba to robić rzetelnie. Dla mnie to co ten pan (bo dziennikarz czy nawet reporter to w tym przypadku zbyt poważne słowo) powinno zostać zaskarżone. Fakt jest taki jak napisano w jednym z komentarzy: chłopak położył motocykl bo ocenił że nie zdoła wyhamować. Ciekawe czym się temu pisarzowi od siedmiu boleści zasłużył - pannę mu wyrwał czy co..., zresztą wam celowo płacą za odwracanie uwagi od tego co ważne.

Avatar
kolega Toli / 10 listopada 2014 r. o 23:32
0

Zamknąć lubelski tor i mieć pretensje że szaleją po ulicach... Gratuluję!

Czego ty sobie gratulujesz? Tego, że masz mózg na spółkę z Kubusiem Puchatkiem?

Avatar
auto-moto / 10 listopada 2014 r. o 19:29
0

Patrz w lusterka – dėbile na motorach są wszędzie!

Niestety...

Avatar
stop patologicznej hołocie / 10 listopada 2014 r. o 19:24
0

Nie lubię motocyklistów, ale jednak w tym przypadku chłopak wolał położyć motocykl i uderzyć w samochód niż w bezbronnych pieszych i chwała mu za to. (...)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

To zupełnie jak Feliks Dzierżyński, który mógł zastrzelić, a dał dziecku cukierek!

Ty od urodzenia jesteś idiotą?

Bo doprawdy trzeba być idiotą, by w taki sposób próbować usprawiedliwiać zachowania tego półgłówka na motorze!

Patologiczna hołota w natarciu...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

To zupełnie jak Feliks Dzierżyński, który mógł zastrzelić, a dał dziecku cukierek!

Ty od urodzenia jesteś idiotą?

Bo doprawdy trzeba być idiotą, by w taki sposób próbować usprawiedliwiać zachowania tego półgłówka na motorze!

Patologiczna hołota w natarciu...

rozwiń
Avatar
lakun / 10 listopada 2014 r. o 18:38
0

<sfrustrowany>: w tym co piszesz jest dużo prawdy, są idioci jeżdżacy na moto po ulicach jak by ich nic nie obowiązywało, sam czasami taki jestem ale po za miastem i jak nie ma nikogo komu mogę zrobić krzywdę ale przez takiego debila ludzie myślą że wszyscy tacy jesteśmy

Avatar
#99 / 10 listopada 2014 r. o 17:04
0

W takiej sytuacji do odpowiedzialności powinien zostać pociągnięty sędzia, który brzydko mówiąc "dał pupy". Gdyby ktoś brał pod uwagę poprzednie orzeczenia i wyciągał konsekwencje, sądy nie byłyby takie pobłażliwe, świadomość nieuniknięcia kary robiłaby swoje i temperowałaby debili.

A jeszcze do tych, co to zacięła im się płyta na "tor lublin, tor lublin..." Tor chyba nie jest jeszcze zamknięty. Jak już zamkną - zapraszam do Poznania.

a Poznan ile jeszcze bedzie?? bo tez juz pretensje ze za glosno... WMMP w tym roku na naszym rodzimym obiekcie odbeda sie raz... w tym kraju zawsze to bedzie komus przeszkadzac....

a Poznan ile jeszcze bedzie?? bo tez juz pretensje ze za glosno... WMMP w tym roku na naszym rodzimym obiekcie odbeda sie raz... w tym kraju zawsze to bedzie komus przeszkadzac....

rozwiń
Avatar
bolo / 10 listopada 2014 r. o 15:25
0

Zamknąć lubelski tor i mieć pretensje że szaleją po ulicach... Gratuluję!

Czyli, jak masz zajęty kibel, to srasz w gacie.

Gratuluję !

Avatar
mecenas / 10 listopada 2014 r. o 15:22
0

Pan sędzia czeka, aż ten idiota kogoś zabije.

A jak już zabije, to co powie pan sędzia rodzinie zabitego ?

Avatar
sfrustrowany / 10 listopada 2014 r. o 13:25
0

Ok, ja wszystko rozumiem, niektórzy wolą jeździć motorami, zamiast samochodem i w porządku. Ale wśród tej grupy znajdzie się banda , kulturalnie mówiąc, idiotów, którzy jeżdżą po mieście jak bezmózgowcy, dużo ponad ograniczenia, i myśląc, że są królami życia. Nie, nie są. Dalej to bezmózgowiec, który nie powinien mieć prawa jazdy. I usprawiedliwianie w komentarzach, ze wolał położyć motor i wjechać w samochód a nie w pieszego jest co najmniej żałosne. A uszkodzony czyjś samochód to pikuś? W ogóle nie musiał by kłaść żadnego motoru, gdyby jechał używając mózgu i przewidując, że może na drodze pojawić się pieszy.

Ok, ja wszystko rozumiem, niektórzy wolą jeździć motorami, zamiast samochodem i w porządku. Ale wśród tej grupy znajdzie się banda , kulturalnie mówiąc, idiotów, którzy jeżdżą po mieście jak bezmózgowcy, dużo ponad ograniczenia, i myśląc, że są królami życia. Nie, nie są. Dalej to bezmózgowiec, który nie powinien mieć prawa jazdy. I usprawiedliwianie w komentarzach, ze wolał położyć motor i wjechać w samochód a nie w pieszego jest co najmniej żałosne. A uszkodzony czyjś samochód to pikuś? W ogóle nie musiał by kłaść żadnego motoru, gdyby ... rozwiń