Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 maja 2012 r.
19:34
Edytuj ten wpis

Zbigniew Ziobro nie przyjedzie na KUL. Studenci nie chcieli

Autor: Zdjęcie autora rp
0 39 A A
 (Maciej Kaczanowski / Archiwum)
(Maciej Kaczanowski / Archiwum)

Europoseł Zbigniew Ziobro (Solidarna Polska) miał dzisiaj spotkać się ze studentami KUL. Po protestach samorząd studencki odwołał imprezę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Polityka zaprosił uczelniany samorząd oraz poseł Jarosław Żaczek. Spotkanie pod hasłem "Studia i co dalej?” miało dotyczyć pracy dla młodych ludzi, a przede wszystkim kwestii otwarcia zawodów. Zaproszenia na godz. 16 do dużej auli w głównym gmachu KUL zostały rozesłane. Jednak wczoraj poseł i studenci odwołali imprezę.

W wydanym oświadczeniu tłumaczyli, że spotkanie z byłym ministrem sprawiedliwości mogłoby oznaczać poparcie tylko dla jednej opcji politycznej, a samorząd jest z założenia organizacją apolityczną. Decyzję podjęli "pod wpływem opinii studentów KUL, jak i pewnych sygnałów z zewnątrz”.

Oficjalnie organizatorzy nie mówią, kto miałby naciskać. Nieoficjalnie wskazują na konkurentów politycznych. Poseł Żaczek napisał do mediów, że na KUL odbyło się niedawno bez przeszkód spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim, liderem PiS. "Jak wielki więc musi być strach różnego typu układów przed Zbigniewem Ziobro i Solidarną Polską – że aż posunięto do wywierania nacisków” – dodaje Żaczek.

– Uczelniany samorząd miał zgodę władz uczelni. Ale ponieważ przychodzili studenci i mówili, że będzie to agitacja polityczna, sami zrezygnowali. Z tego, co wiem, chcieli zaprosić na spotkanie przedstawicieli innych partii, ale poseł Żaczek się nie zgodził – mówi Katarzyna Bojko z biura prasowego KUL.

Przedstawiciele Solidarnej Polski tłumaczą, że było za późno na organizację debaty, a ponadto Ziobro jest liderem i powinien rozmawiać z liderami innych partii.

Oświadczenie Zarządu USS KUL w sprawie odwołania spotkania z europosłem Zbigniewem Ziobro

Zarząd Uczelnianego Samorządu Studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w dniu 23.05.2012 r. postanowił odwołać spotkanie z europosłem Zbigniewem Ziobro, które miało mieć miejsce dnia 25.05.2012 r. w auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego na KULu.

Powyższa decyzja została podjęta pod wpływem opinii studentów KUL, jak i pewnych sygnałów z zewnątrz, iż spotkanie tego typu może świadczyć o popieraniu przez Zarząd USS jednej z opcji politycznych. Uczelniany Samorząd Studentów, zgodnie z obowiązującym Regulaminem USS KUL, jest organizacją zupełnie apartyjną, a odwołane spotkanie miało na celu jedynie propagowanie społeczeństwa obywatelskiego wśród studentów.

Równocześnie pragniemy zaznaczyć, że popieramy spotkania promujące myślenie o przyszłości, wartości społeczne oraz zaangażowanie studentów w przyszłość naszego kraju. Spotkanie zostało odwołane jedynie, by nie budzić wątpliwości co do tego, że nie popieramy żadnej konkretnej opcji politycznej.

Chcielibyśmy również przeprosić wszystkie osoby, które chciały wziąć udział w spotkaniu, a w związku z jego odwołaniem, zostało im to uniemożliwione.

Zarząd Uczelnianego Samorządu Studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
krisz / 27 maja 2012 o 17:30
0
Szkoda, że Panu Ziobrze uniemożliwiono spotkanie ze studentami.
Szczególnie, że tyczyć miało tematu, z którym za chwilę przyjdzie się im zmierzyć.
Co do wpisów wcześniejszych, zapewne należą one do osób szkodzących sprawie lub POpierających tych, którym to spotkanie było nie na rękę.
Avatar
? / 26 maja 2012 o 00:32
0
Ziobro jest prawomocnie karany nie zapomnijcie.
Czy tacy ludzie powinni przewodzić owieczkom (baranom)?
Avatar
Kama / 26 maja 2012 o 00:11
0
[quote name='Absolwent KUL' timestamp='1337979131' post='633723']
Dziękuję ale nie na podziwie mi zależy Przyznam Ci w 100% racje - bez znajomości na dzisiejszym rynku pracy nic nie zdziałasz: pracodawca obłożony podatkami zatrudni Cie za 1500 brutto, z czego zatrudnienie Cie wyniesie go jakieś 700zł więcej. Pomijam już zwykłych cwaniaczków, którzy typowo "polaczkowym" sposobem zwyczajnie okradają ludzi z godności i płacy. Pracuj na takiego na umowę-zlecenie, zapomnij o kredycie na mieszkanie, założeniu rodziny czy choćby kupieniu suszarko-lokówki na raty. Nie promuję tamtego systemu ale to co się obecnie dzieje, woła o pomstę do nieba. Mam 26 lat - czekam na zatrudnienie, w międzyczasie kończę Prawo na KUL, inny kierunek ukończyłem 2 lata temu i obserwując co się dzieje u moich znajomych to po prostu tragedia. Ludzie uciekają z Lublina jak z tobącej tratwy.

Otóż szanowny Profesorze, nikt nie powiedział, że absolwent KULu nie może posługiwać się dosadnym językiem. Gdyby takich jak ja było więcej, może doszłoby w tym kraju do jakiegoś przewrotu i dałoby młodym ludziom szansę na lepsze życie. Odnośnie komuszej mentalności - nie posiadam takowej, mam jednak silnie antyprawicową, ponieważ polityką interesuję się od czasów AWSu (będąc jeszcze w potworku nazwanym Gimnazjum). Poza tym - czy student KULu, który jest katolikiem, w życiu nikomu krzywdy nie wyrządził musi mieć tylko prawicowe poglądy? Szanuję pluralizm światopoglądowy ale obserwując to, co wycznia prawica na myśl przychodzi hasło z internetowego mema: You do it wrong.

To możemy podać sobie rękę - również 26 na karku, również z tym samym zdaniem. Prawica uwielbia prześcigać się w szopkach pt. "jesteśmy partiotami" oraz "bojownikami o wolność za komuny". Prawda jest taka, że jedyne co widzą, to własne interesy. Przykład? A choćby rozkręcająca się afera z autostradą A2. Podwykonawcy nagłośnili sprawę, że nie dostali pieniędzy, w imię litery prawa nęka ich Urząd Skarbowy, komornicy licytują za psie pieniądze ich domy a ministerstwo tylko obiecuje, że pochyli się nad problemem zwykłych ludzi. Jeden już dostaje na telefon oferty zalania betonem za to, że wyszedł przed szereg i nagłośnił sprawę. Ale propaganda Tuska płynie, że mamy autostrady jak Niemcy hehehe.

Polski polityk to bydle. Bydle, które pamięta o wyborcach tylko w trakcie kampanii wyborczej. Od 1989 r. tak naprawdę to w Polsce naprzemiennie rządzi prawica, z krótkimi epizodami lewicy u władzy. Od niemal 8 lat u władzy są partie prawicowe, które tylko opluwają się między sobą, zniczyły najpierw polską lewicę, zgarneły torcik w postaci wyborców i nie pozostawiły Polakom żadnej alternatywy. Mój Śp. dziadek zawsze mawiał: do 1989 lizaliśy tyłek Ruskim, po 1989 liżemy amerykanom a teraz Unii Europejskiej. Ludzie, czy ten Naród nie ma własnego rozumu? Gdzie poszanowanie godności człowieka, szacunek do pracy innych i zwykła ludzka przyzwoitość? W imię "zjednoczonej wspólnoty" nasi politycy zgadzają się na jednolite stawki akcyzy za benzynę, gdzie Polak zarabia 4-razy mniej od Niemca czy Francuza, zgadzają się w imię "solidarności" na pomoc Grecji, niedługo Hiszpanii, Włochom, a ich obywatele mają zasiłki 6-krotnie większe nież nasza płaca. Ostatnio mnie krew zalała: USA chce, abyśmy rocznie przez 10 lat finansowali armię Afganistanu za 20 mln Dolców, gdzie taką sumę żądają łącznie od Rosji i największej gospodarki świata - Chin. Za to wiz wiazdowych niet. Gdzie ta solidarność z Polską była w okresie zaborów? Gdzie była w 1 września 1939 roku? Gdzie zagościła u nas w maju 1945, kiedy wąsaty ku***, kaleka i angol dzielili wpływy na jak wyszło - 50 lat...? I teraz mamy ich całować po tyłku i się cieszyć, że jesteśmy w NATO (nasza armia zawodowa mieści się na Stadionie Narodowym - CAŁA) a wrazie ataku Polska padnie po 2 dniach. Mamy się cieszyć, że mamy swobodę przemieszczania się w Unii Europejskiej i możemy wybierać - być bezrobotnym w pochmurnej Polsce czy być bezrobotnym w słonecznej Hiszpanii, za to ze świetną opalenizną.

Wątek trzeci i ostatni - Ziobrowy.

Ziobro to szuja i karierowicz, który w czasie studiów donosił na kolegów, gdy został ministrem mścił się na byłych wykładowcach z UJ i upolitycznił ministerstwo jak nikt przed nim. Takiego chcecie prezydenta? Nie wspomnę już, że deb*** kilka razy się nie dostał na aplikację, gdzie ja bez nauki rozwiązując ubiegłoroczne testy dostałbym się z palcem w nosie. No ale to już inna historia. Kolejny mały człowieczek o aspiracjach Mesjasza Narodu.
[/quote]

Ziobro to nie tylko szuja ale zwykłe bydle i najgorszy przestępca. Kiedyś jego dokonania zostaną dokladnie zwarzone i ocenione – przypuszczam, że w wyniku oceny skazany zostanie na dożywocie w ciemnej piwnicy o suchym chlebie i wodzie, ewentualnie z jakimś gwałcicielem dla towarzystwa. Ten człowiek, jako minister gwałcił podstawowe przepisy prawa, na jego zlecenie z zaściankowych szumowin zrobiono świadków koronnych, których zeznania (w brzmieniu opracowanym przez prokuraturę) pozwoliły zniszczyć wielu ludzi – za nic! Ludzie tracili rodziny, majątki bo ministrowi potrzebne były afery, rozbite gangi i zorganizowane grupy przestępcze!!! Śmierć Blidy, agent Tomek – oto dokonania p. Ziobry (wespół z uprzednim pryncypałem – wielkim prezesem „mesjaszem narodu”)!
[quote name='Absolwent KUL' timestamp='1337979131' post='633723']
Dziękuję ale nie na podziwie mi zależy Przyznam Ci w 100% racje - bez znajomości na dzisiejszym rynku pracy nic nie zdziałasz: pracodawca obłożony podatkami zatrudni Cie za 1500 brutto, z czego zatrudnienie Cie wyniesie go jakieś 700zł więcej. Pomijam już zwykłych cwaniaczków, którzy typowo "polaczkowym" sposobem zwyczajnie okradają ludzi z godności i płacy. Pracuj na takiego na umowę-zlecenie, zapomnij o kredycie na mieszkanie, założen... rozwiń
Avatar
Absolwent KUL / 25 maja 2012 o 22:52
0
[quote name='meg' timestamp='1337952363' post='633649']
Jestem pełna podziwu dla Absolwenta KUL- jestem młodą studentką, choć moje poglądy nie są w pełni ugruntowane, to nikt tak dosadnie nie ujął tego co mnie frapuje w dzisiejszych czasach i do czego to wszystko zmierza ;/
Niestety młode pokolenie jak nie ma znajomości albo dostępnej du.py dla wszystkich fagasów z pozycją, nie ma szans na uczciwe znalezienie pracy...
[/quote]
Dziękuję ale nie na podziwie mi zależy Przyznam Ci w 100% racje - bez znajomości na dzisiejszym rynku pracy nic nie zdziałasz: pracodawca obłożony podatkami zatrudni Cie za 1500 brutto, z czego zatrudnienie Cie wyniesie go jakieś 700zł więcej. Pomijam już zwykłych cwaniaczków, którzy typowo "polaczkowym" sposobem zwyczajnie okradają ludzi z godności i płacy. Pracuj na takiego na umowę-zlecenie, zapomnij o kredycie na mieszkanie, założeniu rodziny czy choćby kupieniu suszarko-lokówki na raty. Nie promuję tamtego systemu ale to co się obecnie dzieje, woła o pomstę do nieba. Mam 26 lat - czekam na zatrudnienie, w międzyczasie kończę Prawo na KUL, inny kierunek ukończyłem 2 lata temu i obserwując co się dzieje u moich znajomych to po prostu tragedia. Ludzie uciekają z Lublina jak z tobącej tratwy.
[quote name='Profesor' timestamp='1337957931' post='633656']
A mnie wprawdzie zdumiewa nieco retoryka Absolwenta KUL - jakoś mi się ten dosadny język niedobrze kojarzy - ale merytorycznie jest tam wiele racji, acz komusza mentalność jest mi obca. Również komentarz meg jest ze wszech miar celny, łącznie z dygresją o 4 literach. Z których pierwsza jest czwartą literą alfabetu, a ostatnia pierwszą itd. Pozdrawiam młodzież!
[/quote]
Otóż szanowny Profesorze, nikt nie powiedział, że absolwent KULu nie może posługiwać się dosadnym językiem. Gdyby takich jak ja było więcej, może doszłoby w tym kraju do jakiegoś przewrotu i dałoby młodym ludziom szansę na lepsze życie. Odnośnie komuszej mentalności - nie posiadam takowej, mam jednak silnie antyprawicową, ponieważ polityką interesuję się od czasów AWSu (będąc jeszcze w potworku nazwanym Gimnazjum). Poza tym - czy student KULu, który jest katolikiem, w życiu nikomu krzywdy nie wyrządził musi mieć tylko prawicowe poglądy? Szanuję pluralizm światopoglądowy ale obserwując to, co wycznia prawica na myśl przychodzi hasło z internetowego mema: You do it wrong.
[quote name='komuch' timestamp='1337960587' post='633667']
Mam 26 lat, też po KUL-u. Zgadzam się w 100%, taka jest rzeczywistość, takie są fakty. Z każdym rokiem przybywa weteranów, akowców, krajem rządzi prawica a jak coś się spier***i to okazuje się że to nie prawica tylko poprzebierane komuchy, czerwoni, Żydzi, pedały, masoneria. Idioci - piorący głowy młodych ludzi - zakłamaną historią. Bohaterowie, bojownicy o demokrację, wiarę i inne brednie ..... - dla was człowiek to śmieć, tępak, któremu wszystko można wcisnąć - aby tylko oddał głos - potem niech sperdala zdychać na swoją wiochę, dzieci powydusza, chałupę podpali - bo jakie ma wyjście w sytuacji gdy faktycznie nie ma na bułkę dla dziecka.
W pierwszej kolejności złodzieje i kańciarze z żonami obwieszonymi sadłem i złotem, następnie popier***eńcy, gotowi zakatować każdego kto zagrozi ich autorytetowi - oto jest właśnie wasza wspaniała jedynie słuszna władza, władza dla której bóg, honor, ojczyzna są największymi wartościami (zaraz za kasą).
[/quote]
To możemy podać sobie rękę - również 26 na karku, również z tym samym zdaniem. Prawica uwielbia prześcigać się w szopkach pt. "jesteśmy partiotami" oraz "bojownikami o wolność za komuny". Prawda jest taka, że jedyne co widzą, to własne interesy. Przykład? A choćby rozkręcająca się afera z autostradą A2. Podwykonawcy nagłośnili sprawę, że nie dostali pieniędzy, w imię litery prawa nęka ich Urząd Skarbowy, komornicy licytują za psie pieniądze ich domy a ministerstwo tylko obiecuje, że pochyli się nad problemem zwykłych ludzi. Jeden już dostaje na telefon oferty zalania betonem za to, że wyszedł przed szereg i nagłośnił sprawę. Ale propaganda Tuska płynie, że mamy autostrady jak Niemcy hehehe.

Polski polityk to bydle. Bydle, które pamięta o wyborcach tylko w trakcie kampanii wyborczej. Od 1989 r. tak naprawdę to w Polsce naprzemiennie rządzi prawica, z krótkimi epizodami lewicy u władzy. Od niemal 8 lat u władzy są partie prawicowe, które tylko opluwają się między sobą, zniczyły najpierw polską lewicę, zgarneły torcik w postaci wyborców i nie pozostawiły Polakom żadnej alternatywy. Mój Śp. dziadek zawsze mawiał: do 1989 lizaliśy tyłek Ruskim, po 1989 liżemy amerykanom a teraz Unii Europejskiej. Ludzie, czy ten Naród nie ma własnego rozumu? Gdzie poszanowanie godności człowieka, szacunek do pracy innych i zwykła ludzka przyzwoitość? W imię "zjednoczonej wspólnoty" nasi politycy zgadzają się na jednolite stawki akcyzy za benzynę, gdzie Polak zarabia 4-razy mniej od Niemca czy Francuza, zgadzają się w imię "solidarności" na pomoc Grecji, niedługo Hiszpanii, Włochom, a ich obywatele mają zasiłki 6-krotnie większe nież nasza płaca. Ostatnio mnie krew zalała: USA chce, abyśmy rocznie przez 10 lat finansowali armię Afganistanu za 20 mln Dolców, gdzie taką sumę żądają łącznie od Rosji i największej gospodarki świata - Chin. Za to wiz wiazdowych niet. Gdzie ta solidarność z Polską była w okresie zaborów? Gdzie była w 1 września 1939 roku? Gdzie zagościła u nas w maju 1945, kiedy wąsaty ku***, kaleka i angol dzielili wpływy na jak wyszło - 50 lat...? I teraz mamy ich całować po tyłku i się cieszyć, że jesteśmy w NATO (nasza armia zawodowa mieści się na Stadionie Narodowym - CAŁA) a wrazie ataku Polska padnie po 2 dniach. Mamy się cieszyć, że mamy swobodę przemieszczania się w Unii Europejskiej i możemy wybierać - być bezrobotnym w pochmurnej Polsce czy być bezrobotnym w słonecznej Hiszpanii, za to ze świetną opalenizną.

Wątek trzeci i ostatni - Ziobrowy.

Ziobro to szuja i karierowicz, który w czasie studiów donosił na kolegów, gdy został ministrem mścił się na byłych wykładowcach z UJ i upolitycznił ministerstwo jak nikt przed nim. Takiego chcecie prezydenta? Nie wspomnę już, że deb*** kilka razy się nie dostał na aplikację, gdzie ja bez nauki rozwiązując ubiegłoroczne test
[quote name='meg' timestamp='1337952363' post='633649']
Jestem pełna podziwu dla Absolwenta KUL- jestem młodą studentką, choć moje poglądy nie są w pełni ugruntowane, to nikt tak dosadnie nie ujął tego co mnie frapuje w dzisiejszych czasach i do czego to wszystko zmierza ;/
Niestety młode pokolenie jak nie ma znajomości albo dostępnej du.py dla wszystkich fagasów z pozycją, nie ma szans na uczciwe znalezienie pracy...
[/quote]
Dziękuję ale nie na podziwie mi zależy Przyznam Ci w 100% racje - b... rozwiń
Avatar
matka Boża / 25 maja 2012 o 20:59
0
[color="#000080"]„[color="#ff0000"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]WALCZYĆO KOŚCIÓŁ AŻ DO PRZELANIA KRWI, BO TYLKO KREW NAWRACA[/size][/font][/color][font="Times New Roman, serif"][size="3"]”(jp2) czyli psychoPATyczne i KULtowe schorzenia:[/size][/font][/color]
[color="#4b0082"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedołczyli [color="#ff0000"]JAK MOŻNA [/color](z)[color="#ff0000"]BAWIĆ ŚWIAT [/color]nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo![/size][/font][/color]
[color="#0000ff"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]Jak podał[color="#ff0000"] „[/color][color="#ff0000"]SUPEREXPRESS” z dn. 22.V.2012 r. [/color]w artyKULe[color="#ff0000"] „[/color][color="#ff0000"]Ojciec RYDZYK cierpi na RWĘ KULSZOWĄ. Słuchacze Radia Maryja MODLĄ się ZA ZDROWIE ojca Rydzyka” [/color]widać, że ostatnie wydarzenia mocno Go w[color="#ff0000"]KUL[/color]wiły [color="#ff0000"]i zapadł na [/color]psycho[color="#ff0000"]PAT[/color]yczną i [color="#ff0000"]KUL[/color]tową przypadłość Rwę [color="#ff0000"]KUL[/color]szową i chodzi o [color="#ff0000"]KUL[/color]-ach!, a dla właściwej terapii [color="#ff0000"]musi zbudować Świątynię,[/color] do której nikt może nie chodzić [color="#ff0000"]wzorując się na publicznej APOSTAZJI posła PALIKOTA[/color]![/size][/font][/color]
[color="#4b0082"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. i ASC już nie raz informował [color="#ff0000"]o KOSZTOWNEJ formie leczenia SCHIZOFRENCZNYCH [/color]księ[color="#ff0000"]ŻULKÓW, Aminencji, Axcelencji i Siostrzyczek[/color] – [color="#ff0000"]jak se nie zbudują Domu Bożego do celów Publicznych [/color]– to chorzy na całego – oczywiście [color="#ff0000"]na KUL[/color]tową przypadłość Schizofreniczną Rwę [color="#ff0000"]KUL[/color]szową!, która Niebieską Mocą każe poruszać się o[color="#ff0000"] KUL[/color]ach! I najlepiej w oKULarach i Kamizelce KULo odpornej...[/size][/font][/color]
[color="#4b0082"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]W Czarnej Rozpaczy, aby Lud wypełnił Mury Świątyni[color="#ff0000"] powinni se puszczać na telebimach filmiki zamieszczone na stronach www[/color]:[/size][/font][/color]
[color="#4b0082"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]W TYM ŚWIĘTYM MIEJSCU na innych forach zamieszczone są[/size][/font][/color] [color="#ff0000"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]strony XXX z udziałem księŻULKÓW, AMINENCJI I ZAKONNIC[/size][/font][/color][color="#4b0082"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]. Brat [/size][/font][/color][color="#ff0000"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]Naczelny D.W. wprowadził szyfry [/size][/font][/color][color="#4b0082"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]pokazując jak mocno udob[/size][/font][/color][color="#ff0000"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]RUCHAŁY Go [/size][/font][/color][color="#4b0082"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]księ[/size][/font][/color][color="#ff0000"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]ŻULKI...[/size][/font][/color]
[color="#4b0082"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]...i można podziwiać [color="#ff0000"]jak funkcjonuje Kórestwo Boże[/color]! W oparciu o Główne Prawdy Wia(g)ry Św.(irniętej) bazujące na KSIĘDZE (z)BAWIENIA pod KULtowym i PATologicznym hasłem: „[color="#ff0000"]CO WOLNO SIOSTZYCZCE, AXCELENCJI I księŻULKOWI – TEGO NIE WOLNO LUDOWI[/color]”!
w myśl popularnej KULędy: "[color="#ff0000"]KTÓZ TO WIDZIAŁ TAKIE DZIWY[/color]..."
W ramach Pokuty, reKULekcji i innych czarnych wydarzeń każdy po obejrzeniu[color="#ff0000"] może się NAWRÓCIĆ[/color] – z tym, że [color="#ff0000"]PROSTO DO DOMU [/color]– będą to wymarzone i Wymodlone reKULekcje Narodowe!- pomni jak poczynając od Najwyższych Aminencji, a na szeregowych ksieŻULKACH kończąc – opier...niczanie wszystkich puszczalskich, nie dopuszczanie rozwodników do BRAM (z)BAWIENIA,[color="#ff0000"]nie dopuszczanie ich dzieci do BRAM [/color](z)[color="#ff0000"]BAWIENIA[/color]. Jak widać WSZYSCY ŚW.(irnięci) nieźle pier...lą z Ambon, od Ołtarzy, w Konfesjonałach. – jednym słowem – JEDEN WIELKI UBAW...
Oprócz tego miotają się ulicami miast w Drodze Krzyżowej,z Palmami, z Procesjami [color="#ff0000"]pokazując jak wygląda Czarna Rozpacz[/color]! - takie [color="#ff0000"]Niebieskie HAPPENINGI[/color]![/size][/font][/color]

[color="#4b0082"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]Kościół powinien rozszerzyć swoje możliwości puszczania... fantazji i ugruntować niczym [color="#ff0000"]Główne Prawdy Wia[/color](g)[color="#ff0000"]ry[/color] spekta[color="#ff0000"]KUL[/color]arne[color="#ff0000"]pozycje[/color]:[/size][/font][/color]

[color="#4b0082"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]1) [color="#ff0000"]POZYCJA I KOMUNIIŚW.[/color](irniętej) – zaczyna się w Konfesjonale, a kończy u ksieŻULKA w mieszkaniu, w samochodzie lub w lesie...[/size][/font][/color]

[color="#4b0082"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]2) [color="#ff0000"]POZYCJA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA [/color]– podobna do I KOMUNII ŚW.(irniętej) z tym,że materiał starszy.[/size][/font][/color]

[color="#4b0082"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]3)[color="#ff0000"] POZYCJA NAU[/color](cz)[color="#ff0000"]KI PRZEDŚLUBNEJ[/color]... ta z KULei zaczyna się już w Kancelarii Parafialnej, a może i w Zakrystii i KULejno przez Konfesjonał, aż do....[/size][/font][/color]

[color="#4b0082"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]4) [color="#ff0000"]Axcelencje z Aminencjami powinny zająć się [/color]pro[color="#ff0000"]POZYCJĄCHRZTU ŚWIĘTEGO[/color]...,
a [color="#ff0000"]o OSTATNIM NAMASZCZENIU i SKARAMENCIE CHORYCH to strach nawet myśleć[/color]!,a tu jeszcze księ[color="#ff0000"]ŻULEK po KUL[/color]ędzie...![/size][/font][/color]

[color="#4b0082"][font="Times New Roman, serif"][size="3"][color="#ff0000"]Nie raz rodzice przekonali się jak wygląda np. PRZYGOTOWANIE DO I KMUNIIŚW.[/color](irniętej) i próby SAKRAMENTU POKUTY. Nie monitorowany księŻULEK umawia się z dzieckiem w ramach POKUTY –[color="#ff0000"]dla księŻULKA to nagroda, a dla dziecka POKUTA ZA GRZECHY[/color]! Po takich SAKRAMENTACH [color="#ff0000"]dziecku często zostaje nawet PAMIĄTKA I KOMUNII ŚW.[/color](irniętej) lub [color="#ff0000"]Sakramentu Bierzmowania, a [/color]księ[color="#ff0000"]ŻULKOWI na pamiątkę Alimenty [/col
[color="#000080"]„[color="#ff0000"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]WALCZYĆO KOŚCIÓŁ AŻ DO PRZELANIA KRWI, BO TYLKO KREW NAWRACA[/size][/font][/color][font="Times New Roman, serif"][size="3"]”(jp2) czyli psychoPATyczne i KULtowe schorzenia:[/size][/font][/color]
[color="#4b0082"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedołczyli [color... rozwiń
Avatar
. / 25 maja 2012 o 20:55
0
d
Avatar
komuch / 25 maja 2012 o 17:43
0
[quote name='Absolwent KUL' timestamp='1337947470' post='633628']
Bawi mnie do łez już ta prawicowa przepychanka. Za moich czasów tego nie było, a sam byłem członkiem USS KUL za czadów Panka i Bandrowskiego i nie było takiego upolitycznienia jak obecnie.

Do "Patrioty" - Człowieku, gdzie Ty masz "socjalistyczny model gospodarki" w tym kraju? Ciężko o pracę w nim? Bo to właśnie KAPITALISTYCZNY model gospodarki a nie żaden socjal. W socjalistycznym modelu gospodarki, ta była centralnie sterowana - były zakłady pracy, fabryki, większosć ludzi miała pracę. Nie wyprzedawano zakładów za bezcen, nie wywalano ludzi na zbity pysk z dnia na dzień. Co więcej - każdy miał pracę zgodną z wykształceniem: robotnik z zawodowym - magister z wyższym. Nie bronie socjalizmu (komunizmu w Polsce nigdy nie było!) Bardzo daleko tamtemu systemowi było do ideału, z wypaczeniami i dramatami prześladowanych ludzi przez SB ale odpowiedzcie sobie na pytanie: JAK JEST TERAZ?

1) Biadolenie, że Polaków ubywa, Polki nie chcą rodzić. Jak młodzi ludzie mają zakładać rodziny, jak nie ma pracy???
2) Bezrobocie? Każdy miał gówno ale po równo jak głosiło przysłowie. Nie było prezesów Banków zarabiajacy ze zdzierania z ludzi kilkuset tysięczne wynagrodzenia.
3) DEMOKRACJA? Polacy nie nadają się do demokracji. Ich trzeba za mordę krótko trzymać bo inaczej sami się pozabijają - tak upadła I Rzeczpospolita, takie chamstwo panowało w IIgiej, taki był cały PRL i tak też jest teraz. Tu potrzebna jest monarchia albo dyktatura, inaczej nic z tego nie będzie.

Głosujecie matołki dalej na prawice - bo prawica toć przecież cnota, konserwatyzm, przywiązanie do wartości itp. Rzygać się chce z tej propagandy! Często słysze: "Nie zagłosuje na żadną partię lewicową, bo to "komuchy". Nosz ku***... Gdzie wy te komuchy macie?

Prawica to wasz zasrany PiS i wasze obsrane PO, wasze PJNy i Solidarne Polski - ludzie mali, kłotliwi i zawistni. Imbecyle krzyczące o "zabójstwie" prezydĘta i "zamachu", kmioty siejące PO-propagandę sukcesu. Żle wam było za SLD? Dotknęły Was osobiście te tzw. "afery" Rywina czy "Starachowicka"? A może wku***ała was benzyna po 3 zł?

To teraz macie: Smoleńsk, Emerytury do 67 roku życia, autostrady których nie ma, upadającą służbę zdrowia, beznadziejny system edukacji, studia dla każdego matoła za prywatne pieniążki, 23% VAT, ogromne obciążenie podatkami, wywindowaną na maksa akcyzę na paliwo.
Dziękuję Wam ku***esyny za głosowanie na Waszą prawicę - udławcie się we własnym głownie! Który to już rok macie gówno zamiast mózgu? Pojebało was, czy musi w tym kraju i tym mieście jakaś bomba pierolnąć, żebyście oprzytomnieli i uświadomili sobie, że od 1989 r. cała Polska klasa polityczna, ta któa kiedyś "walczyła" o "wolną Polskę" ma was teraz głęboko w du***.

P.S.
I dalej głosujcie sobie za PiSem i Platfusami, wyzywajcie normalnych ludzi od "Bolków", "komuchów" i "czerwonych". W du*** byliście i gówno widzieliście. Nie będę podejmował polemiki z nikim bo i tak nikt z forumowiczów (oczywiście wielkich miłośników PiSu, PO i innego gówna) nie będzie miał nic wartościowego do powiedzenia.
[/quote]

Mam 26 lat, też po KUL-u. Zgadzam się w 100%, taka jest rzeczywistość, takie są fakty. Z każdym rokiem przybywa weteranów, akowców, krajem rządzi prawica a jak coś się spier***i to okazuje się że to nie prawica tylko poprzebierane komuchy, czerwoni, Żydzi, pedały, masoneria. Idioci - piorący głowy młodych ludzi - zakłamaną historią. Bohaterowie, bojownicy o demokrację, wiarę i inne brednie ..... - dla was człowiek to śmieć, tępak, któremu wszystko można wcisnąć - aby tylko oddał głos - potem niech sperdala zdychać na swoją wiochę, dzieci powydusza, chałupę podpali - bo jakie ma wyjście w sytuacji gdy faktycznie nie ma na bułkę dla dziecka.
W pierwszej kolejności złodzieje i kańciarze z żonami obwieszonymi sadłem i złotem, następnie popier***eńcy, gotowi zakatować każdego kto zagrozi ich autorytetowi - oto jest właśnie wasza wspaniała jedynie słuszna władza, władza dla której bóg, honor, ojczyzna są największymi wartościami (zaraz za kasą).
[quote name='Absolwent KUL' timestamp='1337947470' post='633628']
Bawi mnie do łez już ta prawicowa przepychanka. Za moich czasów tego nie było, a sam byłem członkiem USS KUL za czadów Panka i Bandrowskiego i nie było takiego upolitycznienia jak obecnie.

Do "Patrioty" - Człowieku, gdzie Ty masz "socjalistyczny model gospodarki" w tym kraju? Ciężko o pracę w nim? Bo to właśnie KAPITALISTYCZNY model gospodarki a nie żaden socjal. W socjalistycznym modelu gospodarki, ta była central... rozwiń
Avatar
Kama / 25 maja 2012 o 17:18
0
[quote name='schaboszczak' timestamp='1337946470' post='633618']
Tak, mam. Nazywa się zdrowy rozsądek.
[/quote]
Avatar
Profesor / 25 maja 2012 o 16:58
0
A mnie wprawdzie zdumiewa nieco retoryka Absolwenta KUL - jakoś mi się ten dosadny język niedobrze kojarzy - ale merytorycznie jest tam wiele racji, acz komusza mentalność jest mi obca. Również komentarz meg jest ze wszech miar celny, łącznie z dygresją o 4 literach. Z których pierwsza jest czwartą literą alfabetu, a ostatnia pierwszą itd. Pozdrawiam młodzież!
Avatar
ZBOWID / 25 maja 2012 o 16:29
0
Kombatant ,który obsikał ulotki w pieluszkach.Bojownik O Wolność I Demokrację.
Avatar
krisz / 27 maja 2012 o 17:30
0
Szkoda, że Panu Ziobrze uniemożliwiono spotkanie ze studentami.
Szczególnie, że tyczyć miało tematu, z którym za chwilę przyjdzie się im zmierzyć.
Co do wpisów wcześniejszych, zapewne należą one do osób szkodzących sprawie lub POpierających tych, którym to spotkanie było nie na rękę.
Avatar
? / 26 maja 2012 o 00:32
0
Ziobro jest prawomocnie karany nie zapomnijcie.
Czy tacy ludzie powinni przewodzić owieczkom (baranom)?
Avatar
Kama / 26 maja 2012 o 00:11
0
[quote name='Absolwent KUL' timestamp='1337979131' post='633723']
Dziękuję ale nie na podziwie mi zależy Przyznam Ci w 100% racje - bez znajomości na dzisiejszym rynku pracy nic nie zdziałasz: pracodawca obłożony podatkami zatrudni Cie za 1500 brutto, z czego zatrudnienie Cie wyniesie go jakieś 700zł więcej. Pomijam już zwykłych cwaniaczków, którzy typowo "polaczkowym" sposobem zwyczajnie okradają ludzi z godności i płacy. Pracuj na takiego na umowę-zlecenie, zapomnij o kredycie na mieszkanie, założeniu rodziny czy choćby kupieniu suszarko-lokówki na raty. Nie promuję tamtego systemu ale to co się obecnie dzieje, woła o pomstę do nieba. Mam 26 lat - czekam na zatrudnienie, w międzyczasie kończę Prawo na KUL, inny kierunek ukończyłem 2 lata temu i obserwując co się dzieje u moich znajomych to po prostu tragedia. Ludzie uciekają z Lublina jak z tobącej tratwy.

Otóż szanowny Profesorze, nikt nie powiedział, że absolwent KULu nie może posługiwać się dosadnym językiem. Gdyby takich jak ja było więcej, może doszłoby w tym kraju do jakiegoś przewrotu i dałoby młodym ludziom szansę na lepsze życie. Odnośnie komuszej mentalności - nie posiadam takowej, mam jednak silnie antyprawicową, ponieważ polityką interesuję się od czasów AWSu (będąc jeszcze w potworku nazwanym Gimnazjum). Poza tym - czy student KULu, który jest katolikiem, w życiu nikomu krzywdy nie wyrządził musi mieć tylko prawicowe poglądy? Szanuję pluralizm światopoglądowy ale obserwując to, co wycznia prawica na myśl przychodzi hasło z internetowego mema: You do it wrong.

To możemy podać sobie rękę - również 26 na karku, również z tym samym zdaniem. Prawica uwielbia prześcigać się w szopkach pt. "jesteśmy partiotami" oraz "bojownikami o wolność za komuny". Prawda jest taka, że jedyne co widzą, to własne interesy. Przykład? A choćby rozkręcająca się afera z autostradą A2. Podwykonawcy nagłośnili sprawę, że nie dostali pieniędzy, w imię litery prawa nęka ich Urząd Skarbowy, komornicy licytują za psie pieniądze ich domy a ministerstwo tylko obiecuje, że pochyli się nad problemem zwykłych ludzi. Jeden już dostaje na telefon oferty zalania betonem za to, że wyszedł przed szereg i nagłośnił sprawę. Ale propaganda Tuska płynie, że mamy autostrady jak Niemcy hehehe.

Polski polityk to bydle. Bydle, które pamięta o wyborcach tylko w trakcie kampanii wyborczej. Od 1989 r. tak naprawdę to w Polsce naprzemiennie rządzi prawica, z krótkimi epizodami lewicy u władzy. Od niemal 8 lat u władzy są partie prawicowe, które tylko opluwają się między sobą, zniczyły najpierw polską lewicę, zgarneły torcik w postaci wyborców i nie pozostawiły Polakom żadnej alternatywy. Mój Śp. dziadek zawsze mawiał: do 1989 lizaliśy tyłek Ruskim, po 1989 liżemy amerykanom a teraz Unii Europejskiej. Ludzie, czy ten Naród nie ma własnego rozumu? Gdzie poszanowanie godności człowieka, szacunek do pracy innych i zwykła ludzka przyzwoitość? W imię "zjednoczonej wspólnoty" nasi politycy zgadzają się na jednolite stawki akcyzy za benzynę, gdzie Polak zarabia 4-razy mniej od Niemca czy Francuza, zgadzają się w imię "solidarności" na pomoc Grecji, niedługo Hiszpanii, Włochom, a ich obywatele mają zasiłki 6-krotnie większe nież nasza płaca. Ostatnio mnie krew zalała: USA chce, abyśmy rocznie przez 10 lat finansowali armię Afganistanu za 20 mln Dolców, gdzie taką sumę żądają łącznie od Rosji i największej gospodarki świata - Chin. Za to wiz wiazdowych niet. Gdzie ta solidarność z Polską była w okresie zaborów? Gdzie była w 1 września 1939 roku? Gdzie zagościła u nas w maju 1945, kiedy wąsaty ku***, kaleka i angol dzielili wpływy na jak wyszło - 50 lat...? I teraz mamy ich całować po tyłku i się cieszyć, że jesteśmy w NATO (nasza armia zawodowa mieści się na Stadionie Narodowym - CAŁA) a wrazie ataku Polska padnie po 2 dniach. Mamy się cieszyć, że mamy swobodę przemieszczania się w Unii Europejskiej i możemy wybierać - być bezrobotnym w pochmurnej Polsce czy być bezrobotnym w słonecznej Hiszpanii, za to ze świetną opalenizną.

Wątek trzeci i ostatni - Ziobrowy.

Ziobro to szuja i karierowicz, który w czasie studiów donosił na kolegów, gdy został ministrem mścił się na byłych wykładowcach z UJ i upolitycznił ministerstwo jak nikt przed nim. Takiego chcecie prezydenta? Nie wspomnę już, że deb*** kilka razy się nie dostał na aplikację, gdzie ja bez nauki rozwiązując ubiegłoroczne testy dostałbym się z palcem w nosie. No ale to już inna historia. Kolejny mały człowieczek o aspiracjach Mesjasza Narodu.
[/quote]

Ziobro to nie tylko szuja ale zwykłe bydle i najgorszy przestępca. Kiedyś jego dokonania zostaną dokladnie zwarzone i ocenione – przypuszczam, że w wyniku oceny skazany zostanie na dożywocie w ciemnej piwnicy o suchym chlebie i wodzie, ewentualnie z jakimś gwałcicielem dla towarzystwa. Ten człowiek, jako minister gwałcił podstawowe przepisy prawa, na jego zlecenie z zaściankowych szumowin zrobiono świadków koronnych, których zeznania (w brzmieniu opracowanym przez prokuraturę) pozwoliły zniszczyć wielu ludzi – za nic! Ludzie tracili rodziny, majątki bo ministrowi potrzebne były afery, rozbite gangi i zorganizowane grupy przestępcze!!! Śmierć Blidy, agent Tomek – oto dokonania p. Ziobry (wespół z uprzednim pryncypałem – wielkim prezesem „mesjaszem narodu”)!
[quote name='Absolwent KUL' timestamp='1337979131' post='633723']
Dziękuję ale nie na podziwie mi zależy Przyznam Ci w 100% racje - bez znajomości na dzisiejszym rynku pracy nic nie zdziałasz: pracodawca obłożony podatkami zatrudni Cie za 1500 brutto, z czego zatrudnienie Cie wyniesie go jakieś 700zł więcej. Pomijam już zwykłych cwaniaczków, którzy typowo "polaczkowym" sposobem zwyczajnie okradają ludzi z godności i płacy. Pracuj na takiego na umowę-zlecenie, zapomnij o kredycie na mieszkanie, założen... rozwiń
Avatar
Absolwent KUL / 25 maja 2012 o 22:52
0
[quote name='meg' timestamp='1337952363' post='633649']
Jestem pełna podziwu dla Absolwenta KUL- jestem młodą studentką, choć moje poglądy nie są w pełni ugruntowane, to nikt tak dosadnie nie ujął tego co mnie frapuje w dzisiejszych czasach i do czego to wszystko zmierza ;/
Niestety młode pokolenie jak nie ma znajomości albo dostępnej du.py dla wszystkich fagasów z pozycją, nie ma szans na uczciwe znalezienie pracy...
[/quote]
Dziękuję ale nie na podziwie mi zależy Przyznam Ci w 100% racje - bez znajomości na dzisiejszym rynku pracy nic nie zdziałasz: pracodawca obłożony podatkami zatrudni Cie za 1500 brutto, z czego zatrudnienie Cie wyniesie go jakieś 700zł więcej. Pomijam już zwykłych cwaniaczków, którzy typowo "polaczkowym" sposobem zwyczajnie okradają ludzi z godności i płacy. Pracuj na takiego na umowę-zlecenie, zapomnij o kredycie na mieszkanie, założeniu rodziny czy choćby kupieniu suszarko-lokówki na raty. Nie promuję tamtego systemu ale to co się obecnie dzieje, woła o pomstę do nieba. Mam 26 lat - czekam na zatrudnienie, w międzyczasie kończę Prawo na KUL, inny kierunek ukończyłem 2 lata temu i obserwując co się dzieje u moich znajomych to po prostu tragedia. Ludzie uciekają z Lublina jak z tobącej tratwy.
[quote name='Profesor' timestamp='1337957931' post='633656']
A mnie wprawdzie zdumiewa nieco retoryka Absolwenta KUL - jakoś mi się ten dosadny język niedobrze kojarzy - ale merytorycznie jest tam wiele racji, acz komusza mentalność jest mi obca. Również komentarz meg jest ze wszech miar celny, łącznie z dygresją o 4 literach. Z których pierwsza jest czwartą literą alfabetu, a ostatnia pierwszą itd. Pozdrawiam młodzież!
[/quote]
Otóż szanowny Profesorze, nikt nie powiedział, że absolwent KULu nie może posługiwać się dosadnym językiem. Gdyby takich jak ja było więcej, może doszłoby w tym kraju do jakiegoś przewrotu i dałoby młodym ludziom szansę na lepsze życie. Odnośnie komuszej mentalności - nie posiadam takowej, mam jednak silnie antyprawicową, ponieważ polityką interesuję się od czasów AWSu (będąc jeszcze w potworku nazwanym Gimnazjum). Poza tym - czy student KULu, który jest katolikiem, w życiu nikomu krzywdy nie wyrządził musi mieć tylko prawicowe poglądy? Szanuję pluralizm światopoglądowy ale obserwując to, co wycznia prawica na myśl przychodzi hasło z internetowego mema: You do it wrong.
[quote name='komuch' timestamp='1337960587' post='633667']
Mam 26 lat, też po KUL-u. Zgadzam się w 100%, taka jest rzeczywistość, takie są fakty. Z każdym rokiem przybywa weteranów, akowców, krajem rządzi prawica a jak coś się spier***i to okazuje się że to nie prawica tylko poprzebierane komuchy, czerwoni, Żydzi, pedały, masoneria. Idioci - piorący głowy młodych ludzi - zakłamaną historią. Bohaterowie, bojownicy o demokrację, wiarę i inne brednie ..... - dla was człowiek to śmieć, tępak, któremu wszystko można wcisnąć - aby tylko oddał głos - potem niech sperdala zdychać na swoją wiochę, dzieci powydusza, chałupę podpali - bo jakie ma wyjście w sytuacji gdy faktycznie nie ma na bułkę dla dziecka.
W pierwszej kolejności złodzieje i kańciarze z żonami obwieszonymi sadłem i złotem, następnie popier***eńcy, gotowi zakatować każdego kto zagrozi ich autorytetowi - oto jest właśnie wasza wspaniała jedynie słuszna władza, władza dla której bóg, honor, ojczyzna są największymi wartościami (zaraz za kasą).
[/quote]
To możemy podać sobie rękę - również 26 na karku, również z tym samym zdaniem. Prawica uwielbia prześcigać się w szopkach pt. "jesteśmy partiotami" oraz "bojownikami o wolność za komuny". Prawda jest taka, że jedyne co widzą, to własne interesy. Przykład? A choćby rozkręcająca się afera z autostradą A2. Podwykonawcy nagłośnili sprawę, że nie dostali pieniędzy, w imię litery prawa nęka ich Urząd Skarbowy, komornicy licytują za psie pieniądze ich domy a ministerstwo tylko obiecuje, że pochyli się nad problemem zwykłych ludzi. Jeden już dostaje na telefon oferty zalania betonem za to, że wyszedł przed szereg i nagłośnił sprawę. Ale propaganda Tuska płynie, że mamy autostrady jak Niemcy hehehe.

Polski polityk to bydle. Bydle, które pamięta o wyborcach tylko w trakcie kampanii wyborczej. Od 1989 r. tak naprawdę to w Polsce naprzemiennie rządzi prawica, z krótkimi epizodami lewicy u władzy. Od niemal 8 lat u władzy są partie prawicowe, które tylko opluwają się między sobą, zniczyły najpierw polską lewicę, zgarneły torcik w postaci wyborców i nie pozostawiły Polakom żadnej alternatywy. Mój Śp. dziadek zawsze mawiał: do 1989 lizaliśy tyłek Ruskim, po 1989 liżemy amerykanom a teraz Unii Europejskiej. Ludzie, czy ten Naród nie ma własnego rozumu? Gdzie poszanowanie godności człowieka, szacunek do pracy innych i zwykła ludzka przyzwoitość? W imię "zjednoczonej wspólnoty" nasi politycy zgadzają się na jednolite stawki akcyzy za benzynę, gdzie Polak zarabia 4-razy mniej od Niemca czy Francuza, zgadzają się w imię "solidarności" na pomoc Grecji, niedługo Hiszpanii, Włochom, a ich obywatele mają zasiłki 6-krotnie większe nież nasza płaca. Ostatnio mnie krew zalała: USA chce, abyśmy rocznie przez 10 lat finansowali armię Afganistanu za 20 mln Dolców, gdzie taką sumę żądają łącznie od Rosji i największej gospodarki świata - Chin. Za to wiz wiazdowych niet. Gdzie ta solidarność z Polską była w okresie zaborów? Gdzie była w 1 września 1939 roku? Gdzie zagościła u nas w maju 1945, kiedy wąsaty ku***, kaleka i angol dzielili wpływy na jak wyszło - 50 lat...? I teraz mamy ich całować po tyłku i się cieszyć, że jesteśmy w NATO (nasza armia zawodowa mieści się na Stadionie Narodowym - CAŁA) a wrazie ataku Polska padnie po 2 dniach. Mamy się cieszyć, że mamy swobodę przemieszczania się w Unii Europejskiej i możemy wybierać - być bezrobotnym w pochmurnej Polsce czy być bezrobotnym w słonecznej Hiszpanii, za to ze świetną opalenizną.

Wątek trzeci i ostatni - Ziobrowy.

Ziobro to szuja i karierowicz, który w czasie studiów donosił na kolegów, gdy został ministrem mścił się na byłych wykładowcach z UJ i upolitycznił ministerstwo jak nikt przed nim. Takiego chcecie prezydenta? Nie wspomnę już, że deb*** kilka razy się nie dostał na aplikację, gdzie ja bez nauki rozwiązując ubiegłoroczne test
[quote name='meg' timestamp='1337952363' post='633649']
Jestem pełna podziwu dla Absolwenta KUL- jestem młodą studentką, choć moje poglądy nie są w pełni ugruntowane, to nikt tak dosadnie nie ujął tego co mnie frapuje w dzisiejszych czasach i do czego to wszystko zmierza ;/
Niestety młode pokolenie jak nie ma znajomości albo dostępnej du.py dla wszystkich fagasów z pozycją, nie ma szans na uczciwe znalezienie pracy...
[/quote]
Dziękuję ale nie na podziwie mi zależy Przyznam Ci w 100% racje - b... rozwiń
Avatar
matka Boża / 25 maja 2012 o 20:59
0
[color="#000080"]„[color="#ff0000"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]WALCZYĆO KOŚCIÓŁ AŻ DO PRZELANIA KRWI, BO TYLKO KREW NAWRACA[/size][/font][/color][font="Times New Roman, serif"][size="3"]”(jp2) czyli psychoPATyczne i KULtowe schorzenia:[/size][/font][/color]
[color="#4b0082"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedołczyli [color="#ff0000"]JAK MOŻNA [/color](z)[color="#ff0000"]BAWIĆ ŚWIAT [/color]nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo![/size][/font][/color]
[color="#0000ff"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]Jak podał[color="#ff0000"] „[/color][color="#ff0000"]SUPEREXPRESS” z dn. 22.V.2012 r. [/color]w artyKULe[color="#ff0000"] „[/color][color="#ff0000"]Ojciec RYDZYK cierpi na RWĘ KULSZOWĄ. Słuchacze Radia Maryja MODLĄ się ZA ZDROWIE ojca Rydzyka” [/color]widać, że ostatnie wydarzenia mocno Go w[color="#ff0000"]KUL[/color]wiły [color="#ff0000"]i zapadł na [/color]psycho[color="#ff0000"]PAT[/color]yczną i [color="#ff0000"]KUL[/color]tową przypadłość Rwę [color="#ff0000"]KUL[/color]szową i chodzi o [color="#ff0000"]KUL[/color]-ach!, a dla właściwej terapii [color="#ff0000"]musi zbudować Świątynię,[/color] do której nikt może nie chodzić [color="#ff0000"]wzorując się na publicznej APOSTAZJI posła PALIKOTA[/color]![/size][/font][/color]
[color="#4b0082"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. i ASC już nie raz informował [color="#ff0000"]o KOSZTOWNEJ formie leczenia SCHIZOFRENCZNYCH [/color]księ[color="#ff0000"]ŻULKÓW, Aminencji, Axcelencji i Siostrzyczek[/color] – [color="#ff0000"]jak se nie zbudują Domu Bożego do celów Publicznych [/color]– to chorzy na całego – oczywiście [color="#ff0000"]na KUL[/color]tową przypadłość Schizofreniczną Rwę [color="#ff0000"]KUL[/color]szową!, która Niebieską Mocą każe poruszać się o[color="#ff0000"] KUL[/color]ach! I najlepiej w oKULarach i Kamizelce KULo odpornej...[/size][/font][/color]
[color="#4b0082"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]W Czarnej Rozpaczy, aby Lud wypełnił Mury Świątyni[color="#ff0000"] powinni se puszczać na telebimach filmiki zamieszczone na stronach www[/color]:[/size][/font][/color]
[color="#4b0082"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]W TYM ŚWIĘTYM MIEJSCU na innych forach zamieszczone są[/size][/font][/color] [color="#ff0000"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]strony XXX z udziałem księŻULKÓW, AMINENCJI I ZAKONNIC[/size][/font][/color][color="#4b0082"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]. Brat [/size][/font][/color][color="#ff0000"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]Naczelny D.W. wprowadził szyfry [/size][/font][/color][color="#4b0082"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]pokazując jak mocno udob[/size][/font][/color][color="#ff0000"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]RUCHAŁY Go [/size][/font][/color][color="#4b0082"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]księ[/size][/font][/color][color="#ff0000"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]ŻULKI...[/size][/font][/color]
[color="#4b0082"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]...i można podziwiać [color="#ff0000"]jak funkcjonuje Kórestwo Boże[/color]! W oparciu o Główne Prawdy Wia(g)ry Św.(irniętej) bazujące na KSIĘDZE (z)BAWIENIA pod KULtowym i PATologicznym hasłem: „[color="#ff0000"]CO WOLNO SIOSTZYCZCE, AXCELENCJI I księŻULKOWI – TEGO NIE WOLNO LUDOWI[/color]”!
w myśl popularnej KULędy: "[color="#ff0000"]KTÓZ TO WIDZIAŁ TAKIE DZIWY[/color]..."
W ramach Pokuty, reKULekcji i innych czarnych wydarzeń każdy po obejrzeniu[color="#ff0000"] może się NAWRÓCIĆ[/color] – z tym, że [color="#ff0000"]PROSTO DO DOMU [/color]– będą to wymarzone i Wymodlone reKULekcje Narodowe!- pomni jak poczynając od Najwyższych Aminencji, a na szeregowych ksieŻULKACH kończąc – opier...niczanie wszystkich puszczalskich, nie dopuszczanie rozwodników do BRAM (z)BAWIENIA,[color="#ff0000"]nie dopuszczanie ich dzieci do BRAM [/color](z)[color="#ff0000"]BAWIENIA[/color]. Jak widać WSZYSCY ŚW.(irnięci) nieźle pier...lą z Ambon, od Ołtarzy, w Konfesjonałach. – jednym słowem – JEDEN WIELKI UBAW...
Oprócz tego miotają się ulicami miast w Drodze Krzyżowej,z Palmami, z Procesjami [color="#ff0000"]pokazując jak wygląda Czarna Rozpacz[/color]! - takie [color="#ff0000"]Niebieskie HAPPENINGI[/color]![/size][/font][/color]

[color="#4b0082"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]Kościół powinien rozszerzyć swoje możliwości puszczania... fantazji i ugruntować niczym [color="#ff0000"]Główne Prawdy Wia[/color](g)[color="#ff0000"]ry[/color] spekta[color="#ff0000"]KUL[/color]arne[color="#ff0000"]pozycje[/color]:[/size][/font][/color]

[color="#4b0082"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]1) [color="#ff0000"]POZYCJA I KOMUNIIŚW.[/color](irniętej) – zaczyna się w Konfesjonale, a kończy u ksieŻULKA w mieszkaniu, w samochodzie lub w lesie...[/size][/font][/color]

[color="#4b0082"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]2) [color="#ff0000"]POZYCJA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA [/color]– podobna do I KOMUNII ŚW.(irniętej) z tym,że materiał starszy.[/size][/font][/color]

[color="#4b0082"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]3)[color="#ff0000"] POZYCJA NAU[/color](cz)[color="#ff0000"]KI PRZEDŚLUBNEJ[/color]... ta z KULei zaczyna się już w Kancelarii Parafialnej, a może i w Zakrystii i KULejno przez Konfesjonał, aż do....[/size][/font][/color]

[color="#4b0082"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]4) [color="#ff0000"]Axcelencje z Aminencjami powinny zająć się [/color]pro[color="#ff0000"]POZYCJĄCHRZTU ŚWIĘTEGO[/color]...,
a [color="#ff0000"]o OSTATNIM NAMASZCZENIU i SKARAMENCIE CHORYCH to strach nawet myśleć[/color]!,a tu jeszcze księ[color="#ff0000"]ŻULEK po KUL[/color]ędzie...![/size][/font][/color]

[color="#4b0082"][font="Times New Roman, serif"][size="3"][color="#ff0000"]Nie raz rodzice przekonali się jak wygląda np. PRZYGOTOWANIE DO I KMUNIIŚW.[/color](irniętej) i próby SAKRAMENTU POKUTY. Nie monitorowany księŻULEK umawia się z dzieckiem w ramach POKUTY –[color="#ff0000"]dla księŻULKA to nagroda, a dla dziecka POKUTA ZA GRZECHY[/color]! Po takich SAKRAMENTACH [color="#ff0000"]dziecku często zostaje nawet PAMIĄTKA I KOMUNII ŚW.[/color](irniętej) lub [color="#ff0000"]Sakramentu Bierzmowania, a [/color]księ[color="#ff0000"]ŻULKOWI na pamiątkę Alimenty [/col
[color="#000080"]„[color="#ff0000"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]WALCZYĆO KOŚCIÓŁ AŻ DO PRZELANIA KRWI, BO TYLKO KREW NAWRACA[/size][/font][/color][font="Times New Roman, serif"][size="3"]”(jp2) czyli psychoPATyczne i KULtowe schorzenia:[/size][/font][/color]
[color="#4b0082"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedołczyli [color... rozwiń
Avatar
. / 25 maja 2012 o 20:55
0
d
Avatar
komuch / 25 maja 2012 o 17:43
0
[quote name='Absolwent KUL' timestamp='1337947470' post='633628']
Bawi mnie do łez już ta prawicowa przepychanka. Za moich czasów tego nie było, a sam byłem członkiem USS KUL za czadów Panka i Bandrowskiego i nie było takiego upolitycznienia jak obecnie.

Do "Patrioty" - Człowieku, gdzie Ty masz "socjalistyczny model gospodarki" w tym kraju? Ciężko o pracę w nim? Bo to właśnie KAPITALISTYCZNY model gospodarki a nie żaden socjal. W socjalistycznym modelu gospodarki, ta była centralnie sterowana - były zakłady pracy, fabryki, większosć ludzi miała pracę. Nie wyprzedawano zakładów za bezcen, nie wywalano ludzi na zbity pysk z dnia na dzień. Co więcej - każdy miał pracę zgodną z wykształceniem: robotnik z zawodowym - magister z wyższym. Nie bronie socjalizmu (komunizmu w Polsce nigdy nie było!) Bardzo daleko tamtemu systemowi było do ideału, z wypaczeniami i dramatami prześladowanych ludzi przez SB ale odpowiedzcie sobie na pytanie: JAK JEST TERAZ?

1) Biadolenie, że Polaków ubywa, Polki nie chcą rodzić. Jak młodzi ludzie mają zakładać rodziny, jak nie ma pracy???
2) Bezrobocie? Każdy miał gówno ale po równo jak głosiło przysłowie. Nie było prezesów Banków zarabiajacy ze zdzierania z ludzi kilkuset tysięczne wynagrodzenia.
3) DEMOKRACJA? Polacy nie nadają się do demokracji. Ich trzeba za mordę krótko trzymać bo inaczej sami się pozabijają - tak upadła I Rzeczpospolita, takie chamstwo panowało w IIgiej, taki był cały PRL i tak też jest teraz. Tu potrzebna jest monarchia albo dyktatura, inaczej nic z tego nie będzie.

Głosujecie matołki dalej na prawice - bo prawica toć przecież cnota, konserwatyzm, przywiązanie do wartości itp. Rzygać się chce z tej propagandy! Często słysze: "Nie zagłosuje na żadną partię lewicową, bo to "komuchy". Nosz ku***... Gdzie wy te komuchy macie?

Prawica to wasz zasrany PiS i wasze obsrane PO, wasze PJNy i Solidarne Polski - ludzie mali, kłotliwi i zawistni. Imbecyle krzyczące o "zabójstwie" prezydĘta i "zamachu", kmioty siejące PO-propagandę sukcesu. Żle wam było za SLD? Dotknęły Was osobiście te tzw. "afery" Rywina czy "Starachowicka"? A może wku***ała was benzyna po 3 zł?

To teraz macie: Smoleńsk, Emerytury do 67 roku życia, autostrady których nie ma, upadającą służbę zdrowia, beznadziejny system edukacji, studia dla każdego matoła za prywatne pieniążki, 23% VAT, ogromne obciążenie podatkami, wywindowaną na maksa akcyzę na paliwo.
Dziękuję Wam ku***esyny za głosowanie na Waszą prawicę - udławcie się we własnym głownie! Który to już rok macie gówno zamiast mózgu? Pojebało was, czy musi w tym kraju i tym mieście jakaś bomba pierolnąć, żebyście oprzytomnieli i uświadomili sobie, że od 1989 r. cała Polska klasa polityczna, ta któa kiedyś "walczyła" o "wolną Polskę" ma was teraz głęboko w du***.

P.S.
I dalej głosujcie sobie za PiSem i Platfusami, wyzywajcie normalnych ludzi od "Bolków", "komuchów" i "czerwonych". W du*** byliście i gówno widzieliście. Nie będę podejmował polemiki z nikim bo i tak nikt z forumowiczów (oczywiście wielkich miłośników PiSu, PO i innego gówna) nie będzie miał nic wartościowego do powiedzenia.
[/quote]

Mam 26 lat, też po KUL-u. Zgadzam się w 100%, taka jest rzeczywistość, takie są fakty. Z każdym rokiem przybywa weteranów, akowców, krajem rządzi prawica a jak coś się spier***i to okazuje się że to nie prawica tylko poprzebierane komuchy, czerwoni, Żydzi, pedały, masoneria. Idioci - piorący głowy młodych ludzi - zakłamaną historią. Bohaterowie, bojownicy o demokrację, wiarę i inne brednie ..... - dla was człowiek to śmieć, tępak, któremu wszystko można wcisnąć - aby tylko oddał głos - potem niech sperdala zdychać na swoją wiochę, dzieci powydusza, chałupę podpali - bo jakie ma wyjście w sytuacji gdy faktycznie nie ma na bułkę dla dziecka.
W pierwszej kolejności złodzieje i kańciarze z żonami obwieszonymi sadłem i złotem, następnie popier***eńcy, gotowi zakatować każdego kto zagrozi ich autorytetowi - oto jest właśnie wasza wspaniała jedynie słuszna władza, władza dla której bóg, honor, ojczyzna są największymi wartościami (zaraz za kasą).
[quote name='Absolwent KUL' timestamp='1337947470' post='633628']
Bawi mnie do łez już ta prawicowa przepychanka. Za moich czasów tego nie było, a sam byłem członkiem USS KUL za czadów Panka i Bandrowskiego i nie było takiego upolitycznienia jak obecnie.

Do "Patrioty" - Człowieku, gdzie Ty masz "socjalistyczny model gospodarki" w tym kraju? Ciężko o pracę w nim? Bo to właśnie KAPITALISTYCZNY model gospodarki a nie żaden socjal. W socjalistycznym modelu gospodarki, ta była central... rozwiń
Avatar
Kama / 25 maja 2012 o 17:18
0
[quote name='schaboszczak' timestamp='1337946470' post='633618']
Tak, mam. Nazywa się zdrowy rozsądek.
[/quote]
Avatar
Profesor / 25 maja 2012 o 16:58
0
A mnie wprawdzie zdumiewa nieco retoryka Absolwenta KUL - jakoś mi się ten dosadny język niedobrze kojarzy - ale merytorycznie jest tam wiele racji, acz komusza mentalność jest mi obca. Również komentarz meg jest ze wszech miar celny, łącznie z dygresją o 4 literach. Z których pierwsza jest czwartą literą alfabetu, a ostatnia pierwszą itd. Pozdrawiam młodzież!
Avatar
ZBOWID / 25 maja 2012 o 16:29
0
Kombatant ,który obsikał ulotki w pieluszkach.Bojownik O Wolność I Demokrację.
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 0

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 7 6

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 4 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 26 10

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 7

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 15 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.