Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 listopada 2013 r.
14:19
Edytuj ten wpis

Żegnamy Jacka Szymczyka, naszego redakcyjnego kolegę

Autor: Zdjęcie autora redakcja
0 14 A A
Jacek Szymczyk miał 45 lat.
Jacek Szymczyk miał 45 lat.

Był dziennikarzem nietuzinkowym, dla którego lubelska – i nie tylko – kultura nie miała praktycznie tajemnic.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Był dziennikarzem nietuzinkowym, dla którego lubelska – i nie tylko – kultura nie miała praktycznie tajemnic. Zawsze chodził swoimi ścieżkami.

Do redakcji często wpadał wtedy, gdy inni właśnie kończyli pracę, by do późnych godzin nocnych pisać recenzje. A w swojej twórczości był nie do podrobienia – miał styl i dodatkowo posługiwał się piękną polszczyzną. Wyrazisty w poglądach, w recenzjach – jak ktoś zasłużył – potrafił być bezlitosny. Ale mimo to, jak na człowieka kultury przystało, był też niesamowicie wrażliwym człowiekiem.

Pisał o sobie na stronie kultura. lublin.eu: Nieskończony politolog, nieformalny kulturoznawca. Że jest dumny, że pisał w "Playboyu" (jeszcze za Raczka) i mówił w RMF FM (za Miszczaka). Bez entuzjazmu przyznawał się do przeszłego nawijania w Radiu Puls oraz pisania i redagowania w „Dzienniku Wschodnim". Za największy błąd w swojej karierze uważa współpracę z "Gazetą Wyborczą Lublin". Chwalił się, że ma rubryki w „Awangardzie Lubelskiej", „Hiro" i „Existence".

Od lat zmagał się z poważną chorobą. Odszedł od nas 23 listopada.

Żegnamy Cię, Jacku – koleżanki i koledzy z Dziennika Wschodniego
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 września 2014 r. o 21:45
0

Miał smsować,żeby przylecieć z rosołem jeśli go zatrzymają w klinice na weekend. Nie napisał,sądziłam,że się udało. Niech to szlag trafi.

Jacek się nie skarżył, zauważyliście? Nie skamlał,że nieszczęście, owszem,wkurzony był na tego raka,jak cholera. On w ogóle raczej wkurzony często,pewnie i teraz. Lubiłam go.

Brak mi Jego,dopiero dzisiaj się dowiedziałem o tej pustce jaka zapanowała ,Grzesiek Stachyra (od ośmiu lat na emigracji)

Brak mi Jego,dopiero dzisiaj się dowiedziałem o tej pustce jaka zapanowała ,Grzesiek Stachyra (od ośmiu lat na emigracji)

rozwiń
Avatar
Grzesiek Stachyra / 24 września 2014 r. o 21:42
0

Z wielkim żalem dopiero dzisiaj trafiła do mnie informacja o śmieci mojego dobrego Kolegi Jacka Szymczyka.Niestety ludzie odchodzą tak niespodzianie .Była dla mnie kimś ,kto swoim gustem muzycznym uświadomił mi ,że muzyka to nie tylko dźwięki ale i teksty.To właśnie On jako pierwszy przedstawił mi Anne Clark w twórczości której nie sposób się nie odurzyć,to dzięki Niemu poznałem Moriseya i J Sommerville`a .Za wszystko to i jak również za wiele innych niesamowitych muzycznych odkryć pragnę podziękować Przyjecielowi,który choć nieobecny już dziś ,gdzieś tam nadal jest,choćby we wspomnieniach.Spoczywaj w pokoju Drogi Kolego.

                                                                                              Grzesiek Stachyra

Dla mnie byłeś Głosem równym Beksińskiemu czy Kaczkowskiemu.

Z wielkim żalem dopiero dzisiaj trafiła do mnie informacja o śmieci mojego dobrego Kolegi Jacka Szymczyka.Niestety ludzie odchodzą tak niespodzianie .Była dla mnie kimś ,kto swoim gustem muzycznym uświadomił mi ,że muzyka to nie tylko dźwięki ale i teksty.To właśnie On jako pierwszy przedstawił mi Anne Clark w twórczości której nie sposób się nie odurzyć,to dzięki Niemu poznałem Moriseya i J Sommerville`a .Za wszystko to i jak również za wiele innych niesamowitych muzycznych odkryć pragnę podziękować Przyjecielowi,który choć nieobecny już... rozwiń

Avatar
Nrgee / 28 listopada 2013 r. o 22:09
0

Wielka szkoda, często pisywał nasze imprezy, sam się interesował.

Kondolencje.

Avatar
Krzysztof a / 28 listopada 2013 r. o 22:09
0

Jacku niechaj kultura towarzyszy Ci na Niebiańskim Szlaku!!!
Żegnaj i do zobaczenia

Avatar
ewa / 28 listopada 2013 r. o 21:58
0

Miał smsować,żeby przylecieć z rosołem jeśli go zatrzymają w klinice na weekend. Nie napisał,sądziłam,że się udało. Niech to szlag trafi.

Jacek się nie skarżył, zauważyliście? Nie skamlał,że nieszczęście, owszem,wkurzony był na tego raka,jak cholera. On w ogóle raczej wkurzony często,pewnie i teraz. Lubiłam go.

Avatar
tricktrack / 28 listopada 2013 r. o 21:48
0

super facet szkoda

Avatar
gościu / 28 listopada 2013 r. o 20:49
0

Był oryginałem, czasami lekko dziwnym, ale lubiłem go.

Avatar
Artur / 28 listopada 2013 r. o 19:03
0

Wprawdzie nasze drogi dawno się rozeszły, ale pamiętam go jeszcze z czasów 'przeddziennikowowschodnim', gdy hodował syjamskie koty i współpracował z RL (lata 90.). Prowadził tam autorski program i muzyczny konkurs pt. ‘3 po 3’ (kto wie, ten wie), który często pomagałem mu składać. Muzycznie zawsze niebanalny, dorzeczny, staranny, intrygujący, prowokujący… Świetnie tłumaczył teksty Gabriela, Almonda, Talk Talk, Foxxa, Sylviana, romantyków, Yello… Ech, szkoda duszy.

[___R.I.P.___]

Wprawdzie nasze drogi dawno się rozeszły, ale pamiętam go jeszcze z czasów 'przeddziennikowowschodnim', gdy hodował syjamskie koty i współpracował z RL (lata 90.). Prowadził tam autorski program i muzyczny konkurs pt. ‘3 po 3’ (kto wie, ten wie), który często pomagałem mu składać. Muzycznie zawsze niebanalny, dorzeczny, staranny, intrygujący, prowokujący… Świetnie tłumaczył teksty Gabriela, Almonda, Talk Talk, Foxxa, Sylviana, romantyków, Yello… Ech, szkoda duszy.

[___R.I.P.... rozwiń

Avatar
folkatka / 28 listopada 2013 r. o 18:25
0

Cenilam go jako dziennikarza, i bardzo lubiłam jako człowieka.

 RIP(*)

Avatar
Jan / 28 listopada 2013 r. o 18:23
0

Szkoda Jacka, będziemy o Nim pamiętać :(

Avatar
Gość / 24 września 2014 r. o 21:45
0

Miał smsować,żeby przylecieć z rosołem jeśli go zatrzymają w klinice na weekend. Nie napisał,sądziłam,że się udało. Niech to szlag trafi.

Jacek się nie skarżył, zauważyliście? Nie skamlał,że nieszczęście, owszem,wkurzony był na tego raka,jak cholera. On w ogóle raczej wkurzony często,pewnie i teraz. Lubiłam go.

Brak mi Jego,dopiero dzisiaj się dowiedziałem o tej pustce jaka zapanowała ,Grzesiek Stachyra (od ośmiu lat na emigracji)

Brak mi Jego,dopiero dzisiaj się dowiedziałem o tej pustce jaka zapanowała ,Grzesiek Stachyra (od ośmiu lat na emigracji)

rozwiń
Avatar
Grzesiek Stachyra / 24 września 2014 r. o 21:42
0

Z wielkim żalem dopiero dzisiaj trafiła do mnie informacja o śmieci mojego dobrego Kolegi Jacka Szymczyka.Niestety ludzie odchodzą tak niespodzianie .Była dla mnie kimś ,kto swoim gustem muzycznym uświadomił mi ,że muzyka to nie tylko dźwięki ale i teksty.To właśnie On jako pierwszy przedstawił mi Anne Clark w twórczości której nie sposób się nie odurzyć,to dzięki Niemu poznałem Moriseya i J Sommerville`a .Za wszystko to i jak również za wiele innych niesamowitych muzycznych odkryć pragnę podziękować Przyjecielowi,który choć nieobecny już dziś ,gdzieś tam nadal jest,choćby we wspomnieniach.Spoczywaj w pokoju Drogi Kolego.

                                                                                              Grzesiek Stachyra

Dla mnie byłeś Głosem równym Beksińskiemu czy Kaczkowskiemu.

Z wielkim żalem dopiero dzisiaj trafiła do mnie informacja o śmieci mojego dobrego Kolegi Jacka Szymczyka.Niestety ludzie odchodzą tak niespodzianie .Była dla mnie kimś ,kto swoim gustem muzycznym uświadomił mi ,że muzyka to nie tylko dźwięki ale i teksty.To właśnie On jako pierwszy przedstawił mi Anne Clark w twórczości której nie sposób się nie odurzyć,to dzięki Niemu poznałem Moriseya i J Sommerville`a .Za wszystko to i jak również za wiele innych niesamowitych muzycznych odkryć pragnę podziękować Przyjecielowi,który choć nieobecny już... rozwiń

Avatar
Nrgee / 28 listopada 2013 r. o 22:09
0

Wielka szkoda, często pisywał nasze imprezy, sam się interesował.

Kondolencje.

Avatar
Krzysztof a / 28 listopada 2013 r. o 22:09
0

Jacku niechaj kultura towarzyszy Ci na Niebiańskim Szlaku!!!
Żegnaj i do zobaczenia

Avatar
ewa / 28 listopada 2013 r. o 21:58
0

Miał smsować,żeby przylecieć z rosołem jeśli go zatrzymają w klinice na weekend. Nie napisał,sądziłam,że się udało. Niech to szlag trafi.

Jacek się nie skarżył, zauważyliście? Nie skamlał,że nieszczęście, owszem,wkurzony był na tego raka,jak cholera. On w ogóle raczej wkurzony często,pewnie i teraz. Lubiłam go.

Avatar
tricktrack / 28 listopada 2013 r. o 21:48
0

super facet szkoda

Avatar
gościu / 28 listopada 2013 r. o 20:49
0

Był oryginałem, czasami lekko dziwnym, ale lubiłem go.

Avatar
Artur / 28 listopada 2013 r. o 19:03
0

Wprawdzie nasze drogi dawno się rozeszły, ale pamiętam go jeszcze z czasów 'przeddziennikowowschodnim', gdy hodował syjamskie koty i współpracował z RL (lata 90.). Prowadził tam autorski program i muzyczny konkurs pt. ‘3 po 3’ (kto wie, ten wie), który często pomagałem mu składać. Muzycznie zawsze niebanalny, dorzeczny, staranny, intrygujący, prowokujący… Świetnie tłumaczył teksty Gabriela, Almonda, Talk Talk, Foxxa, Sylviana, romantyków, Yello… Ech, szkoda duszy.

[___R.I.P.___]

Wprawdzie nasze drogi dawno się rozeszły, ale pamiętam go jeszcze z czasów 'przeddziennikowowschodnim', gdy hodował syjamskie koty i współpracował z RL (lata 90.). Prowadził tam autorski program i muzyczny konkurs pt. ‘3 po 3’ (kto wie, ten wie), który często pomagałem mu składać. Muzycznie zawsze niebanalny, dorzeczny, staranny, intrygujący, prowokujący… Świetnie tłumaczył teksty Gabriela, Almonda, Talk Talk, Foxxa, Sylviana, romantyków, Yello… Ech, szkoda duszy.

[___R.I.P.... rozwiń

Avatar
folkatka / 28 listopada 2013 r. o 18:25
0

Cenilam go jako dziennikarza, i bardzo lubiłam jako człowieka.

 RIP(*)

Avatar
Jan / 28 listopada 2013 r. o 18:23
0

Szkoda Jacka, będziemy o Nim pamiętać :(