Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 listopada 2013 r.
14:19
Edytuj ten wpis

Żegnamy Jacka Szymczyka, naszego redakcyjnego kolegę

Autor: Zdjęcie autora redakcja
0 14 A A
Jacek Szymczyk miał 45 lat.
Jacek Szymczyk miał 45 lat.

Był dziennikarzem nietuzinkowym, dla którego lubelska – i nie tylko – kultura nie miała praktycznie tajemnic.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Był dziennikarzem nietuzinkowym, dla którego lubelska – i nie tylko – kultura nie miała praktycznie tajemnic. Zawsze chodził swoimi ścieżkami.

Do redakcji często wpadał wtedy, gdy inni właśnie kończyli pracę, by do późnych godzin nocnych pisać recenzje. A w swojej twórczości był nie do podrobienia – miał styl i dodatkowo posługiwał się piękną polszczyzną. Wyrazisty w poglądach, w recenzjach – jak ktoś zasłużył – potrafił być bezlitosny. Ale mimo to, jak na człowieka kultury przystało, był też niesamowicie wrażliwym człowiekiem.

Pisał o sobie na stronie kultura. lublin.eu: Nieskończony politolog, nieformalny kulturoznawca. Że jest dumny, że pisał w "Playboyu" (jeszcze za Raczka) i mówił w RMF FM (za Miszczaka). Bez entuzjazmu przyznawał się do przeszłego nawijania w Radiu Puls oraz pisania i redagowania w „Dzienniku Wschodnim". Za największy błąd w swojej karierze uważa współpracę z "Gazetą Wyborczą Lublin". Chwalił się, że ma rubryki w „Awangardzie Lubelskiej", „Hiro" i „Existence".

Od lat zmagał się z poważną chorobą. Odszedł od nas 23 listopada.

Żegnamy Cię, Jacku – koleżanki i koledzy z Dziennika Wschodniego

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 września 2014 o 21:45
0

Miał smsować,żeby przylecieć z rosołem jeśli go zatrzymają w klinice na weekend. Nie napisał,sądziłam,że się udało. Niech to szlag trafi.

Jacek się nie skarżył, zauważyliście? Nie skamlał,że nieszczęście, owszem,wkurzony był na tego raka,jak cholera. On w ogóle raczej wkurzony często,pewnie i teraz. Lubiłam go.

Brak mi Jego,dopiero dzisiaj się dowiedziałem o tej pustce jaka zapanowała ,Grzesiek Stachyra (od ośmiu lat na emigracji)

Brak mi Jego,dopiero dzisiaj się dowiedziałem o tej pustce jaka zapanowała ,Grzesiek Stachyra (od ośmiu lat na emigracji)

rozwiń
Avatar
Grzesiek Stachyra / 24 września 2014 o 21:42
0

Z wielkim żalem dopiero dzisiaj trafiła do mnie informacja o śmieci mojego dobrego Kolegi Jacka Szymczyka.Niestety ludzie odchodzą tak niespodzianie .Była dla mnie kimś ,kto swoim gustem muzycznym uświadomił mi ,że muzyka to nie tylko dźwięki ale i teksty.To właśnie On jako pierwszy przedstawił mi Anne Clark w twórczości której nie sposób się nie odurzyć,to dzięki Niemu poznałem Moriseya i J Sommerville`a .Za wszystko to i jak również za wiele innych niesamowitych muzycznych odkryć pragnę podziękować Przyjecielowi,który choć nieobecny już dziś ,gdzieś tam nadal jest,choćby we wspomnieniach.Spoczywaj w pokoju Drogi Kolego.

                                                                                              Grzesiek Stachyra

Dla mnie byłeś Głosem równym Beksińskiemu czy Kaczkowskiemu.

Z wielkim żalem dopiero dzisiaj trafiła do mnie informacja o śmieci mojego dobrego Kolegi Jacka Szymczyka.Niestety ludzie odchodzą tak niespodzianie .Była dla mnie kimś ,kto swoim gustem muzycznym uświadomił mi ,że muzyka to nie tylko dźwięki ale i teksty.To właśnie On jako pierwszy przedstawił mi Anne Clark w twórczości której nie sposób się nie odurzyć,to dzięki Niemu poznałem Moriseya i J Sommerville`a .Za wszystko to i jak również za wiele innych niesamowitych muzycznych odkryć pragnę podziękować Przyjecielowi,który choć nieobecny już... rozwiń

Avatar
Nrgee / 28 listopada 2013 o 22:09
0

Wielka szkoda, często pisywał nasze imprezy, sam się interesował.

Kondolencje.

Avatar
Krzysztof a / 28 listopada 2013 o 22:09
0

Jacku niechaj kultura towarzyszy Ci na Niebiańskim Szlaku!!!
Żegnaj i do zobaczenia

Avatar
ewa / 28 listopada 2013 o 21:58
0

Miał smsować,żeby przylecieć z rosołem jeśli go zatrzymają w klinice na weekend. Nie napisał,sądziłam,że się udało. Niech to szlag trafi.

Jacek się nie skarżył, zauważyliście? Nie skamlał,że nieszczęście, owszem,wkurzony był na tego raka,jak cholera. On w ogóle raczej wkurzony często,pewnie i teraz. Lubiłam go.

Avatar
tricktrack / 28 listopada 2013 o 21:48
0

super facet szkoda

Avatar
gościu / 28 listopada 2013 o 20:49
0

Był oryginałem, czasami lekko dziwnym, ale lubiłem go.

Avatar
Artur / 28 listopada 2013 o 19:03
0

Wprawdzie nasze drogi dawno się rozeszły, ale pamiętam go jeszcze z czasów 'przeddziennikowowschodnim', gdy hodował syjamskie koty i współpracował z RL (lata 90.). Prowadził tam autorski program i muzyczny konkurs pt. ‘3 po 3’ (kto wie, ten wie), który często pomagałem mu składać. Muzycznie zawsze niebanalny, dorzeczny, staranny, intrygujący, prowokujący… Świetnie tłumaczył teksty Gabriela, Almonda, Talk Talk, Foxxa, Sylviana, romantyków, Yello… Ech, szkoda duszy.

[___R.I.P.___]

Wprawdzie nasze drogi dawno się rozeszły, ale pamiętam go jeszcze z czasów 'przeddziennikowowschodnim', gdy hodował syjamskie koty i współpracował z RL (lata 90.). Prowadził tam autorski program i muzyczny konkurs pt. ‘3 po 3’ (kto wie, ten wie), który często pomagałem mu składać. Muzycznie zawsze niebanalny, dorzeczny, staranny, intrygujący, prowokujący… Świetnie tłumaczył teksty Gabriela, Almonda, Talk Talk, Foxxa, Sylviana, romantyków, Yello… Ech, szkoda duszy.

[___R.I.P.... rozwiń

Avatar
folkatka / 28 listopada 2013 o 18:25
0

Cenilam go jako dziennikarza, i bardzo lubiłam jako człowieka.

 RIP(*)

Avatar
Jan / 28 listopada 2013 o 18:23
0

Szkoda Jacka, będziemy o Nim pamiętać :(

Avatar
Gość / 24 września 2014 o 21:45
0

Miał smsować,żeby przylecieć z rosołem jeśli go zatrzymają w klinice na weekend. Nie napisał,sądziłam,że się udało. Niech to szlag trafi.

Jacek się nie skarżył, zauważyliście? Nie skamlał,że nieszczęście, owszem,wkurzony był na tego raka,jak cholera. On w ogóle raczej wkurzony często,pewnie i teraz. Lubiłam go.

Brak mi Jego,dopiero dzisiaj się dowiedziałem o tej pustce jaka zapanowała ,Grzesiek Stachyra (od ośmiu lat na emigracji)

Brak mi Jego,dopiero dzisiaj się dowiedziałem o tej pustce jaka zapanowała ,Grzesiek Stachyra (od ośmiu lat na emigracji)

rozwiń
Avatar
Grzesiek Stachyra / 24 września 2014 o 21:42
0

Z wielkim żalem dopiero dzisiaj trafiła do mnie informacja o śmieci mojego dobrego Kolegi Jacka Szymczyka.Niestety ludzie odchodzą tak niespodzianie .Była dla mnie kimś ,kto swoim gustem muzycznym uświadomił mi ,że muzyka to nie tylko dźwięki ale i teksty.To właśnie On jako pierwszy przedstawił mi Anne Clark w twórczości której nie sposób się nie odurzyć,to dzięki Niemu poznałem Moriseya i J Sommerville`a .Za wszystko to i jak również za wiele innych niesamowitych muzycznych odkryć pragnę podziękować Przyjecielowi,który choć nieobecny już dziś ,gdzieś tam nadal jest,choćby we wspomnieniach.Spoczywaj w pokoju Drogi Kolego.

                                                                                              Grzesiek Stachyra

Dla mnie byłeś Głosem równym Beksińskiemu czy Kaczkowskiemu.

Z wielkim żalem dopiero dzisiaj trafiła do mnie informacja o śmieci mojego dobrego Kolegi Jacka Szymczyka.Niestety ludzie odchodzą tak niespodzianie .Była dla mnie kimś ,kto swoim gustem muzycznym uświadomił mi ,że muzyka to nie tylko dźwięki ale i teksty.To właśnie On jako pierwszy przedstawił mi Anne Clark w twórczości której nie sposób się nie odurzyć,to dzięki Niemu poznałem Moriseya i J Sommerville`a .Za wszystko to i jak również za wiele innych niesamowitych muzycznych odkryć pragnę podziękować Przyjecielowi,który choć nieobecny już... rozwiń

Avatar
Nrgee / 28 listopada 2013 o 22:09
0

Wielka szkoda, często pisywał nasze imprezy, sam się interesował.

Kondolencje.

Avatar
Krzysztof a / 28 listopada 2013 o 22:09
0

Jacku niechaj kultura towarzyszy Ci na Niebiańskim Szlaku!!!
Żegnaj i do zobaczenia

Avatar
ewa / 28 listopada 2013 o 21:58
0

Miał smsować,żeby przylecieć z rosołem jeśli go zatrzymają w klinice na weekend. Nie napisał,sądziłam,że się udało. Niech to szlag trafi.

Jacek się nie skarżył, zauważyliście? Nie skamlał,że nieszczęście, owszem,wkurzony był na tego raka,jak cholera. On w ogóle raczej wkurzony często,pewnie i teraz. Lubiłam go.

Avatar
tricktrack / 28 listopada 2013 o 21:48
0

super facet szkoda

Avatar
gościu / 28 listopada 2013 o 20:49
0

Był oryginałem, czasami lekko dziwnym, ale lubiłem go.

Avatar
Artur / 28 listopada 2013 o 19:03
0

Wprawdzie nasze drogi dawno się rozeszły, ale pamiętam go jeszcze z czasów 'przeddziennikowowschodnim', gdy hodował syjamskie koty i współpracował z RL (lata 90.). Prowadził tam autorski program i muzyczny konkurs pt. ‘3 po 3’ (kto wie, ten wie), który często pomagałem mu składać. Muzycznie zawsze niebanalny, dorzeczny, staranny, intrygujący, prowokujący… Świetnie tłumaczył teksty Gabriela, Almonda, Talk Talk, Foxxa, Sylviana, romantyków, Yello… Ech, szkoda duszy.

[___R.I.P.___]

Wprawdzie nasze drogi dawno się rozeszły, ale pamiętam go jeszcze z czasów 'przeddziennikowowschodnim', gdy hodował syjamskie koty i współpracował z RL (lata 90.). Prowadził tam autorski program i muzyczny konkurs pt. ‘3 po 3’ (kto wie, ten wie), który często pomagałem mu składać. Muzycznie zawsze niebanalny, dorzeczny, staranny, intrygujący, prowokujący… Świetnie tłumaczył teksty Gabriela, Almonda, Talk Talk, Foxxa, Sylviana, romantyków, Yello… Ech, szkoda duszy.

[___R.I.P.... rozwiń

Avatar
folkatka / 28 listopada 2013 o 18:25
0

Cenilam go jako dziennikarza, i bardzo lubiłam jako człowieka.

 RIP(*)

Avatar
Jan / 28 listopada 2013 o 18:23
0

Szkoda Jacka, będziemy o Nim pamiętać :(

Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 3 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 10 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 26 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!