Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 sierpnia 2012 r.
14:46
Edytuj ten wpis

Zielone światło dla zachodniej obwodnicy Lublina

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 15 A A

Po 14 latach sporów w sądach zachodnia część obwodnicy Lublina dostała wreszcie zielone światło. Brakuje tylko pieniędzy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił ostatecznie skargę dotyczącą budowy trasy między węzłami Dąbrowica i Konopnica.

– Sąd stwierdził, że przez przeciwników tej inwestycji są nieuzasadnione – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Przeciwko budowie tej trasy od 14 lat protestują stowarzyszenia i osoby prywatne. Chwytają się różnych argumentów: od ekologii po procedury prawne. W efekcie prace przy odcinku obwodnicy, który miał powstać jako pierwszy, zatrzymały się na etapie projektu.

Ostatni spór dotyczył decyzji środowiskowej. Przeciwnicy budowy trasy żądali oceny dodatkowych sześciu wariantów przebiegu drogi. Nie zgodzili się z tym ani sędziowie Naczelnego, ani Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Drogowcy odetchnęli z ulgą. Ale mieszkańcy składać broni nie zamierzają.

– W sumie było aż 7 wariantów tej drogi. Wybrano najgorszy – mówi pan Piotr, właściciel posesji położnej 40 metrów od planowanej obwodnicy. – Od samego początku wszelkie działania związane z planowaniem tej drogi są wykonywane z naginaniem lub nawet naruszaniem prawa. Tak tego nie zostawimy. Myślimy o skierowaniu sprawy do Strasburga – zapowiada.

Zachodnia część obwodnicy Lublina ma łączyć S-17 (budowa ekspresówki do Warszawy ma zakończyć się w grudniu 2013) z drogą krajową numer 19 (w kierunku Kraśnika). Realizacja tej inwestycji jest przewidziana na lata 2014-2020, o ile w budżecie państwa znajda się na to pieniądze. Kilka miesięcy temu rząd uznał budowę zachodniej obwodnicy i DK 19 na odcinku Lublin-Rzeszów za priorytet.

To nie koniec dobrych wiadomości dla kierowców. Nie ma już także żadnych formalnych przeszkód, by podpisać umowę z firmą, która ma zbudować przedłużenie al. Solidarności w kierunku obwodnicy Lublina na S17. Urząd Zamówień Publicznych, po rutynowej kontroli miejskiego przetargu na tę inwestycję, nie ma żadnych zastrzeżeń. Budowa ma pochłonąć 319 mln zł. Prace powinny zacząć się we wrześniu.

HISTORIA NAJDŁUŻSZEJ DROGOWEJ PRZEPYCHANKI W POLSCE

1998 – Pierwsze prace przebiegu zachodniej obwodnicy Lublina. Zaproponowano trzy warianty trasy

2000-2001 – Powstaje koncepcja programowa, która rozpatruje sześć wariantów przebiegu. Komisja Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych przyjmuje przebieg trasy według połączonych wariantów: IV i V

2003 – Grupa radnych Gminy Konopnica proponuje kolejny, siódmy wariant. Po analizie okazuje się droższy

2.05.2005 – Wojewoda wydaje decyzję lokalizacji S19 od węzła Dąbrowica do granicy z gminą Konopnica

30.08.2005 – Wojewoda wydaje decyzję lokalizacji S19 na terenie gminy Konopnica, od granicy z gminą Jastków do włączenia do istniejącej DK 19

27.10.2005 – Minister Infrastruktury utrzymuje w mocy zaskarżoną decyzję lokalizacyjną dla S19 na odcinku węzeł Dąbrowica - węzeł Konopnica

30.11.2006 – Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddala skargę od decyzji lokalizacyjnej

9.08.2007 – Naczelny Sąd Administracyjny oddala skargę kasacyjną od wyroku WSA w Warszawie

2007 – Powstaje raport o oddziaływaniu drogi na środowisko

4.01.2008 – Do Urzędu Wojewódzkiego trafia wniosek o wydanie decyzji środowiskowej

20.03.2009 – RDOŚ wydaje decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych

2.11.2009 – Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska utrzymuje w mocy zaskarżoną decyzję

14.07.2011 – Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchyla decyzję GDOŚ.

6.03.2012 – NSA uwzględnia skargę kasacyjną złożoną przez GDDKiA, uchyla wyrok WSA i przekazuje do ponownego rozpatrzenia

2.08.2012 – WSA oddala skargę uznając że postępowanie środowiskowe było przeprowadzone zgodnie z obowiązującym prawem

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Deyna / 7 sierpnia 2012 o 13:18
0
[quote name='Karol' timestamp='1344082709' post='660837']
Ten odcinek jest ogromnie ważny.
Jest dużo ważniejszy niż przedłużenie Solidarności.
Bez tego odcika ruch tranztowy północ południe nadal będzie jechał przez al. Kraśnicką.
Najlepiej byłoby przerucić pieniądze z przedłuzenia Solidarności ale tak sie nie da bo to inna pula.
[/quote]

zgadzam się, ten odcinek jest kluczowy. trzymam kciuki za obwodnicę. w tym artykule [url="http://www.mmpulawy.pl/artykul/pulawy-2012-jest-lepiej-czy-gorzej"]http://www.mmpulawy....piej-czy-gorzej[/url] widać, że jest jeszcze kilka rzeczy do zrobienia, u nas w regionie, ale udało już nam się naprawdę dużo. liczę, że obwodnica będzie kolejnym sukcesem.
[quote name='Karol' timestamp='1344082709' post='660837']
Ten odcinek jest ogromnie ważny.
Jest dużo ważniejszy niż przedłużenie Solidarności.
Bez tego odcika ruch tranztowy północ południe nadal będzie jechał przez al. Kraśnicką.
Najlepiej byłoby przerucić pieniądze z przedłuzenia Solidarności ale tak sie nie da bo to inna pula.
[/quote]

zgadzam się, ten odcinek jest kluczowy. trzymam kciuki za obwodnicę. w tym artykule [url="http://www.mmpulawy.pl/artykul/pulawy-2012-jest-l... rozwiń
Avatar
balowiec nie święty / 6 sierpnia 2012 o 14:28
0
co na to śpiewak Cugowski pierwszy HAMULCOWY obwodnicy bo mu będzie warczało?
Avatar
franek / 5 sierpnia 2012 o 21:50
0
tak tylko że niestety nie wszystkich wysiedlaja u nas w radawcu przy dojazdówce do obwodnicy puscili ją jak deb***e przez srodek koloni pomiędzy dwoma domami i nie ma mowy o wysiedleniu tylko obiecuja deb***e wymienić stolsrkę okienną na dzwiekoszczelna tyle że już taką mamy dawno, oni nie liczą się z nikim tylko ciekawy jestem czy sami by chcieli mieszkać przy takim smrodzie i hałasie 15 metrów od tego !!!! to dalej w tym naszy kraju najważniejsze są układy PSL a drugi wariant był zaprojektowany przez pola a nie pomiedzy budynkai ale cóż buraki rządza .
Avatar
Karol / 4 sierpnia 2012 o 14:18
0
Ten odcinek jest ogromnie ważny.
Jest dużo ważniejszy niż przedłużenie Solidarności.
Bez tego odcika ruch tranztowy północ południe nadal będzie jechał przez al. Kraśnicką.
Najlepiej byłoby przerucić pieniądze z przedłuzenia Solidarności ale tak sie nie da bo to inna pula.
Avatar
karo / 4 sierpnia 2012 o 13:31
0
[quote name='Adam' timestamp='1344058034' post='660734']
Witam . Ja konkretnie do pana AX weż ty się troszkę zastanów co piszesz . Po pierwsze ludzie którzy zostaja wysiedlani dostają odszodawania i to większe niż by wzieli pieniądze na wolnym rynku za daną nieruchomość . problem tylko jest taki że jeżeli wyśiedlają powiedzmy 50 rodzin a jedna sie nie zgadza do kasa jest wstrzymana dla wszystkich . A co do toru o którym wspomniałeś to powiedz mi mądralo kto pozwolił budować bloki w tak bliskiej odległość . Ludzie kupująć mieszkania to chyba wiedzieli że tor ten jest od x lat . Paranoja jak dla mnie
[/quote]
Więc sam widzisz, co jest winien ten, który sie zgodził i co go w gruncie rzeczy powinno obchodzić, że inny się nie zgodził?? Co to odpowiedzialność zbiorowa?? Wiesz kto stosował odpowiedzialność zbiorową?? Hitlerowcy.! I właśnie o tym jak sądzę pisze Ax. A poza tym nie masz żadnej wiedzy na temat odszkodowań za wysiedlone mienie - podkreślam żadnej.
[quote name='Adam' timestamp='1344058034' post='660734']
Witam . Ja konkretnie do pana AX weż ty się troszkę zastanów co piszesz . Po pierwsze ludzie którzy zostaja wysiedlani dostają odszodawania i to większe niż by wzieli pieniądze na wolnym rynku za daną nieruchomość . problem tylko jest taki że jeżeli wyśiedlają powiedzmy 50 rodzin a jedna sie nie zgadza do kasa jest wstrzymana dla wszystkich . A co do toru o którym wspomniałeś to powiedz mi mądralo kto pozwolił budować bloki w tak bliskiej odległość . Ludzi... rozwiń
Avatar
E.T. / 4 sierpnia 2012 o 10:34
0
Świetna wiadomość, chociaż warchoły takie jak Pan Piotr nadal będą bruździc.
Avatar
Cinoo / 4 sierpnia 2012 o 10:22
0
Wyrok jest korzystny dla "drogowców", w takim przypadku ci wszyscy protestujący powinni zapłacić karę za to że nie można było budowac tej drogi. Wtedy by się inni dwa razy zastanowili zanim zaczeli by protestować. I były by jakies pieniądze na drogi.
Avatar
Adam / 4 sierpnia 2012 o 07:27
0
Witam . Ja konkretnie do pana AX weż ty się troszkę zastanów co piszesz . Po pierwsze ludzie którzy zostaja wysiedlani dostają odszodawania i to większe niż by wzieli pieniądze na wolnym rynku za daną nieruchomość . problem tylko jest taki że jeżeli wyśiedlają powiedzmy 50 rodzin a jedna sie nie zgadza do kasa jest wstrzymana dla wszystkich . A co do toru o którym wspomniałeś to powiedz mi mądralo kto pozwolił budować bloki w tak bliskiej odległość . Ludzie kupująć mieszkania to chyba wiedzieli że tor ten jest od x lat . Paranoja jak dla mnie
Avatar
cf / 3 sierpnia 2012 o 18:36
0
Wszystko ok tylko kasy brak
Avatar
Ax / 3 sierpnia 2012 o 18:35
0
Uważam, że drogi są potrzebne i należy je budować, ale wszystkie problemy nie wynikają (jak to piszą niektórzy) z zachłanności okolicznej ludności. W Polsce, od lat prowadzona jest stalinowska polityka grabieży terenów potrzebnych pod inwestycje użytku publicznego. Najgorzej wychodzą ci, którzy mieszkają tuż obok. Bezpardonowo niszczy się im życie bez jakiegokolwiek finansowego zadośćuczynienia. W tej akcji grabienia biorą także udział miejscowe media, które bardzo łatwo urabiają ciężej myślącą część społeczeństwa. Taka znana, prymitywna metoda grabieży zawsze odnosiła skutek, i widzę, że dalej odnosi. A przecież wystarczyłoby nie traktować Polaka mieszkającego przy drodze, lotnisku, stadionie czy torze motocrosowym, jako wroga narodu tylko jako Obywatela, który chce tak samo godnie żyć, jak ten, co tylko tą drogą jeździ lub chodzi na imprezy sportowe.
Proszę Państwa nie mieszkam przy budowanej obwodnicy i chciałbym aby ta obwodnica jak najszybciej powstała, ale uważam, że najpierw powinno się uczciwie zapłacić właścicielom (to znaczy nawet z lekką nawiązką) za potrzebne grunty, lub za szkody wynikłe z oddziaływania uciążliwych inwestycji (to przecież im niszczy się niejednokrotnie dorobek życia) a dopiero później brać się za budowanie - ku radości społeczeństwa.
Jako podatnik, chętnie przeznaczę część podatku na ten cel. Wolę to, niż na wielomilionowe odprawy i nagrody dla prezesów i stada (w gruncie rzeczy bezmózgich) urzędników.
Takie jest moje zdanie w tej sprawie!!!
Uważam, że drogi są potrzebne i należy je budować, ale wszystkie problemy nie wynikają (jak to piszą niektórzy) z zachłanności okolicznej ludności. W Polsce, od lat prowadzona jest stalinowska polityka grabieży terenów potrzebnych pod inwestycje użytku publicznego. Najgorzej wychodzą ci, którzy mieszkają tuż obok. Bezpardonowo niszczy się im życie bez jakiegokolwiek finansowego zadośćuczynienia. W tej akcji grabienia biorą także udział miejscowe media, które bardzo łatwo urabiają ciężej myślącą część społeczeństwa. Taka znana, prymitywna met... rozwiń
Avatar
Deyna / 7 sierpnia 2012 o 13:18
0
[quote name='Karol' timestamp='1344082709' post='660837']
Ten odcinek jest ogromnie ważny.
Jest dużo ważniejszy niż przedłużenie Solidarności.
Bez tego odcika ruch tranztowy północ południe nadal będzie jechał przez al. Kraśnicką.
Najlepiej byłoby przerucić pieniądze z przedłuzenia Solidarności ale tak sie nie da bo to inna pula.
[/quote]

zgadzam się, ten odcinek jest kluczowy. trzymam kciuki za obwodnicę. w tym artykule [url="http://www.mmpulawy.pl/artykul/pulawy-2012-jest-lepiej-czy-gorzej"]http://www.mmpulawy....piej-czy-gorzej[/url] widać, że jest jeszcze kilka rzeczy do zrobienia, u nas w regionie, ale udało już nam się naprawdę dużo. liczę, że obwodnica będzie kolejnym sukcesem.
[quote name='Karol' timestamp='1344082709' post='660837']
Ten odcinek jest ogromnie ważny.
Jest dużo ważniejszy niż przedłużenie Solidarności.
Bez tego odcika ruch tranztowy północ południe nadal będzie jechał przez al. Kraśnicką.
Najlepiej byłoby przerucić pieniądze z przedłuzenia Solidarności ale tak sie nie da bo to inna pula.
[/quote]

zgadzam się, ten odcinek jest kluczowy. trzymam kciuki za obwodnicę. w tym artykule [url="http://www.mmpulawy.pl/artykul/pulawy-2012-jest-l... rozwiń
Avatar
balowiec nie święty / 6 sierpnia 2012 o 14:28
0
co na to śpiewak Cugowski pierwszy HAMULCOWY obwodnicy bo mu będzie warczało?
Avatar
franek / 5 sierpnia 2012 o 21:50
0
tak tylko że niestety nie wszystkich wysiedlaja u nas w radawcu przy dojazdówce do obwodnicy puscili ją jak deb***e przez srodek koloni pomiędzy dwoma domami i nie ma mowy o wysiedleniu tylko obiecuja deb***e wymienić stolsrkę okienną na dzwiekoszczelna tyle że już taką mamy dawno, oni nie liczą się z nikim tylko ciekawy jestem czy sami by chcieli mieszkać przy takim smrodzie i hałasie 15 metrów od tego !!!! to dalej w tym naszy kraju najważniejsze są układy PSL a drugi wariant był zaprojektowany przez pola a nie pomiedzy budynkai ale cóż buraki rządza .
Avatar
Karol / 4 sierpnia 2012 o 14:18
0
Ten odcinek jest ogromnie ważny.
Jest dużo ważniejszy niż przedłużenie Solidarności.
Bez tego odcika ruch tranztowy północ południe nadal będzie jechał przez al. Kraśnicką.
Najlepiej byłoby przerucić pieniądze z przedłuzenia Solidarności ale tak sie nie da bo to inna pula.
Avatar
karo / 4 sierpnia 2012 o 13:31
0
[quote name='Adam' timestamp='1344058034' post='660734']
Witam . Ja konkretnie do pana AX weż ty się troszkę zastanów co piszesz . Po pierwsze ludzie którzy zostaja wysiedlani dostają odszodawania i to większe niż by wzieli pieniądze na wolnym rynku za daną nieruchomość . problem tylko jest taki że jeżeli wyśiedlają powiedzmy 50 rodzin a jedna sie nie zgadza do kasa jest wstrzymana dla wszystkich . A co do toru o którym wspomniałeś to powiedz mi mądralo kto pozwolił budować bloki w tak bliskiej odległość . Ludzie kupująć mieszkania to chyba wiedzieli że tor ten jest od x lat . Paranoja jak dla mnie
[/quote]
Więc sam widzisz, co jest winien ten, który sie zgodził i co go w gruncie rzeczy powinno obchodzić, że inny się nie zgodził?? Co to odpowiedzialność zbiorowa?? Wiesz kto stosował odpowiedzialność zbiorową?? Hitlerowcy.! I właśnie o tym jak sądzę pisze Ax. A poza tym nie masz żadnej wiedzy na temat odszkodowań za wysiedlone mienie - podkreślam żadnej.
[quote name='Adam' timestamp='1344058034' post='660734']
Witam . Ja konkretnie do pana AX weż ty się troszkę zastanów co piszesz . Po pierwsze ludzie którzy zostaja wysiedlani dostają odszodawania i to większe niż by wzieli pieniądze na wolnym rynku za daną nieruchomość . problem tylko jest taki że jeżeli wyśiedlają powiedzmy 50 rodzin a jedna sie nie zgadza do kasa jest wstrzymana dla wszystkich . A co do toru o którym wspomniałeś to powiedz mi mądralo kto pozwolił budować bloki w tak bliskiej odległość . Ludzi... rozwiń
Avatar
E.T. / 4 sierpnia 2012 o 10:34
0
Świetna wiadomość, chociaż warchoły takie jak Pan Piotr nadal będą bruździc.
Avatar
Cinoo / 4 sierpnia 2012 o 10:22
0
Wyrok jest korzystny dla "drogowców", w takim przypadku ci wszyscy protestujący powinni zapłacić karę za to że nie można było budowac tej drogi. Wtedy by się inni dwa razy zastanowili zanim zaczeli by protestować. I były by jakies pieniądze na drogi.
Avatar
Adam / 4 sierpnia 2012 o 07:27
0
Witam . Ja konkretnie do pana AX weż ty się troszkę zastanów co piszesz . Po pierwsze ludzie którzy zostaja wysiedlani dostają odszodawania i to większe niż by wzieli pieniądze na wolnym rynku za daną nieruchomość . problem tylko jest taki że jeżeli wyśiedlają powiedzmy 50 rodzin a jedna sie nie zgadza do kasa jest wstrzymana dla wszystkich . A co do toru o którym wspomniałeś to powiedz mi mądralo kto pozwolił budować bloki w tak bliskiej odległość . Ludzie kupująć mieszkania to chyba wiedzieli że tor ten jest od x lat . Paranoja jak dla mnie
Avatar
cf / 3 sierpnia 2012 o 18:36
0
Wszystko ok tylko kasy brak
Avatar
Ax / 3 sierpnia 2012 o 18:35
0
Uważam, że drogi są potrzebne i należy je budować, ale wszystkie problemy nie wynikają (jak to piszą niektórzy) z zachłanności okolicznej ludności. W Polsce, od lat prowadzona jest stalinowska polityka grabieży terenów potrzebnych pod inwestycje użytku publicznego. Najgorzej wychodzą ci, którzy mieszkają tuż obok. Bezpardonowo niszczy się im życie bez jakiegokolwiek finansowego zadośćuczynienia. W tej akcji grabienia biorą także udział miejscowe media, które bardzo łatwo urabiają ciężej myślącą część społeczeństwa. Taka znana, prymitywna metoda grabieży zawsze odnosiła skutek, i widzę, że dalej odnosi. A przecież wystarczyłoby nie traktować Polaka mieszkającego przy drodze, lotnisku, stadionie czy torze motocrosowym, jako wroga narodu tylko jako Obywatela, który chce tak samo godnie żyć, jak ten, co tylko tą drogą jeździ lub chodzi na imprezy sportowe.
Proszę Państwa nie mieszkam przy budowanej obwodnicy i chciałbym aby ta obwodnica jak najszybciej powstała, ale uważam, że najpierw powinno się uczciwie zapłacić właścicielom (to znaczy nawet z lekką nawiązką) za potrzebne grunty, lub za szkody wynikłe z oddziaływania uciążliwych inwestycji (to przecież im niszczy się niejednokrotnie dorobek życia) a dopiero później brać się za budowanie - ku radości społeczeństwa.
Jako podatnik, chętnie przeznaczę część podatku na ten cel. Wolę to, niż na wielomilionowe odprawy i nagrody dla prezesów i stada (w gruncie rzeczy bezmózgich) urzędników.
Takie jest moje zdanie w tej sprawie!!!
Uważam, że drogi są potrzebne i należy je budować, ale wszystkie problemy nie wynikają (jak to piszą niektórzy) z zachłanności okolicznej ludności. W Polsce, od lat prowadzona jest stalinowska polityka grabieży terenów potrzebnych pod inwestycje użytku publicznego. Najgorzej wychodzą ci, którzy mieszkają tuż obok. Bezpardonowo niszczy się im życie bez jakiegokolwiek finansowego zadośćuczynienia. W tej akcji grabienia biorą także udział miejscowe media, które bardzo łatwo urabiają ciężej myślącą część społeczeństwa. Taka znana, prymitywna met... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 16 14

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 5 1

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Zderzenie busa z osobówką na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet rozpadł się na kawałki
galeria

Zderzenie busa z osobówką na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet rozpadł się na kawałki 9 1

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 8 9

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 11 2

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 33 11

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 44 21

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 8 2

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce