Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 grudnia 2012 r.
16:45
Edytuj ten wpis

Ziobro i Żaczek: Azotom grozi los fabryki Fiata

Autor: Zdjęcie autora (PP)
0 9 A A
1500 pracowników tyskiej fabryki Fiata straci pracę. Taki los może też spotkać zatrudnionych w puław
1500 pracowników tyskiej fabryki Fiata straci pracę. Taki los może też spotkać zatrudnionych w puław

Usiłowanie wyrządzenia znacznej szkody, niedopełnienie obowiązków i przekroczenie uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych w procesie prywatyzacji puławskich Azotów zarzuca poseł Jarosław Żaczek urzędnikom Ministerstwa Skarbu Państwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zakomunikował to podczas niedzielnej konferencji prasowej z udziałem szefa Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro.

Poseł SP jest zaniepokojony, w jaki sposób odbywa się prywatyzacja puławskich zakładów, polegająca na przejęciu firmy przez Zakłady Azotowe "Tarnów- Mościce”.

– Naszym zdaniem podczas przygotowania fuzji obu firm urzędnicy Ministerstwa Skarbu Państwa popełnili wiele błędów, m.in. w zakresie oszacowania wartości puławskich Azotów oraz zabezpieczenia interesów Skarbu Państwa – mówił poseł Jarosław Żaczek.

– W Puławach może być tak, jak dziś mamy w tyskiej fabryce Fiata. W wyniku niedopilnowania przed laty interesów Skarbu Państwa pracę straci 1500 pracowników fabryki – wtórował Zbigniew Ziobro.

Chodzi o to – tłumaczyli politycy SP – że po fuzji dwóch gigantów chemicznych państwo może stracić kontrolę nad połączonymi firmami. A wręcz może nastąpić wrogie przejęcie, np. przez firmę rosyjską.

– W poniedziałek złożę w lubelskiej prokuraturze zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa – deklaruje poseł Jarosław Żaczek.

Także dziś Żaczek złoży do laski marszałkowskiej projekt ustawy, która ma zabezpieczyć interesy Skarbu Państwa podczas fuzji azotowych gigantów.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
olo / 18 grudnia 2012 o 21:45
0
Jeśli puławskie azoty, kura znosząca złote jaja - zostaną sprzedane to już nic tego kraju nie uratuje przed degradacją, ruch sprzedaży dobra narodowego w inne łapy nie świadczy o miłości do ojczyzny tylko o miłości do brudnych interesów. Kiedyś było PKP, teraz jest mnóstwo spółek które degradują co kiedyś pobudowano, nic się nie opłaca, likwiduje się linie kolejowe, zamyka dworce, zatrudnia jedną panią do obsługi kasy, zapowiadania pociągu i zmywania poczekalni.... to samo można powiedzieć o polityce prywatyzacyjnej naszego rządu w kontekście prywatyzacji wielkiej chemii. Najpierw się z kimś poumawiają pokątnie, potem sprzedadzą, łapówki wezmą - i w d.... mają. To ma być rząd kochający ojczyznę? A czym jest ojczyzna jeśli nie pracą, która daje chleb. Jak się ludziom pracę rozpieprza, to się ludzi zabija jednocześnie, to się naród zabija. Taki rząd to ja piep.prz.ę. Mam nadzieję że ten scenariusz się nie sprawdzi... że się mylę.
Jeśli puławskie azoty, kura znosząca złote jaja - zostaną sprzedane to już nic tego kraju nie uratuje przed degradacją, ruch sprzedaży dobra narodowego w inne łapy nie świadczy o miłości do ojczyzny tylko o miłości do brudnych interesów. Kiedyś było PKP, teraz jest mnóstwo spółek które degradują co kiedyś pobudowano, nic się nie opłaca, likwiduje się linie kolejowe, zamyka dworce, zatrudnia jedną panią do obsługi kasy, zapowiadania pociągu i zmywania poczekalni.... to samo można powiedzieć o polityce prywatyzacyjnej naszego rządu w kontekści... rozwiń
Avatar
kabaret / 17 grudnia 2012 o 10:49
0
prezes ziobro nie ma zielonego pojęcia w temacie na który się wypowiada - przecież gdyby mieli pojęcie to sugerowaliby połączenie z dominującą pozycję zakładów w puławach - skarb ma 60% udziałów w puławach i gdyby przejął grupę tarnów, wtedy żadnych ustaw nie trzeba by było, ziobro powinien zapytać ską tarnów weźmie kase na zakup puław - robi to na kredyt, podczas gdy puławy mają kasę na koncie i mogłyby kupić nie tylko tarnów, ale i anwil i jeszcze kawałem ciechu
Avatar
mecenas / 17 grudnia 2012 o 09:13
0
[quote name='KERON' timestamp='1355697729' post='710340']
Los Zakładów Azotowych jest bardzo ważną sprawą. To jest jeden z największych zakładów w naszym regionie. Posłowie mają rację, że złożą doniesienie do prokuratury. Powinni również złożyć o dymisję tego rządu co szkodzi naszemu Państwu. Ale według PO to wszystko w interesie Polski ta konsolidacja. A gdzie się skrył puławski poseł PO Włodzio Karpiński? jakoś nie broni swojego byłego miejsca pracy. Czas pokaże kto miał rację tylko żeby już nie było za późno. Szkoda, że w Polsce nie ma prawa ręki, wówczas co niektórzy przed popełnieniem błędu dobrze by się zastanowili co robią. Bo nie chcę mi się wierzyć, że nie widzą co robią.
[/quote]To wszystko,niestety ale jest KONSOLIDACJĄ , Icek Bimberman konsoliduje wszystko aby potem przekazać Sovietom.
[quote name='KERON' timestamp='1355697729' post='710340']
Los Zakładów Azotowych jest bardzo ważną sprawą. To jest jeden z największych zakładów w naszym regionie. Posłowie mają rację, że złożą doniesienie do prokuratury. Powinni również złożyć o dymisję tego rządu co szkodzi naszemu Państwu. Ale według PO to wszystko w interesie Polski ta konsolidacja. A gdzie się skrył puławski poseł PO Włodzio Karpiński? jakoś nie broni swojego byłego miejsca pracy. Czas pokaże kto miał rację tylko żeby już nie było za późno.... rozwiń
Avatar
KERON / 16 grudnia 2012 o 23:42
0
Los Zakładów Azotowych jest bardzo ważną sprawą. To jest jeden z największych zakładów w naszym regionie. Posłowie mają rację, że złożą doniesienie do prokuratury. Powinni również złożyć o dymisję tego rządu co szkodzi naszemu Państwu. Ale według PO to wszystko w interesie Polski ta konsolidacja. A gdzie się skrył puławski poseł PO Włodzio Karpiński? jakoś nie broni swojego byłego miejsca pracy. Czas pokaże kto miał rację tylko żeby już nie było za późno. Szkoda, że w Polsce nie ma prawa ręki, wówczas co niektórzy przed popełnieniem błędu dobrze by się zastanowili co robią. Bo nie chcę mi się wierzyć, że nie widzą co robią.
Los Zakładów Azotowych jest bardzo ważną sprawą. To jest jeden z największych zakładów w naszym regionie. Posłowie mają rację, że złożą doniesienie do prokuratury. Powinni również złożyć o dymisję tego rządu co szkodzi naszemu Państwu. Ale według PO to wszystko w interesie Polski ta konsolidacja. A gdzie się skrył puławski poseł PO Włodzio Karpiński? jakoś nie broni swojego byłego miejsca pracy. Czas pokaże kto miał rację tylko żeby już nie było za późno. Szkoda, że w Polsce nie ma prawa ręki, wówczas co niektórzy przed popełnieniem błędu do... rozwiń
Avatar
wojtek / 16 grudnia 2012 o 21:13
0
Dobrze że ktoś widzi i ostrzega przed "szkodą" bo po szkodzie to już nie ma co ratować tak jak będzie w przypadku Fiata.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2012 o 20:34
0
[color=#4D4D4D][font=arial]".... W Puławach może być tak, jak dziś mamy w tyskiej fabryce Fiata. W wyniku niedopilnowania przed laty interesów Skarbu Państwa pracę straci 1500 pracowników fabryki – wtórował Zbigniew Ziobro..."[/font][/color]

[font="arial"][color="#4d4d4d"]ważne, że ktoś w takich prywatyzacjach dba o siebie, co tam pracownicy, już wszystko zostało rozpieprzone w naszym kraju, to jeszcze te resztki porozwalają ale zresztą dlaczego mają nie być rozwalone, inni cierpią biedę to dlaczego oni mają mieć luksus, brawo solidarność, o to wam chodziło a durni pracownicy 31 lat temu wychodzili na ulicę, strajkowali, po co, chyba po to aby później nie mieć pracy. Macie ta swoją solidarność, macie te swoje spełnione 21 postulatów, macie tą swoją drugą japonię.[/color][/font]
[color=#4D4D4D][font=arial]".... W Puławach może być tak, jak dziś mamy w tyskiej fabryce Fiata. W wyniku niedopilnowania przed laty interesów Skarbu Państwa pracę straci 1500 pracowników fabryki – wtórował Zbigniew Ziobro..."[/font][/color]

[font="arial"][color="#4d4d4d"]ważne, że ktoś w takich prywatyzacjach dba o siebie, co tam pracownicy, już wszystko zostało rozpieprzone w naszym kraju, to jeszcze te resztki porozwalają ale zresztą dlaczego mają nie być rozwalone, inni cierpią biedę to dlaczego oni mają mieć luk... rozwiń
Avatar
qwe / 16 grudnia 2012 o 19:07
0
W niedziele parkowanie w strefie jest bezpłatne.
Avatar
Maciek / 16 grudnia 2012 o 18:38
0
[quote name='Nie' timestamp='1355678924' post='710203']
Ciekawe czy za praking zapłacił...pewnie nie.
[/quote]
Jak to jest być deb***em?
Avatar
Nie / 16 grudnia 2012 o 18:28
0
Ciekawe czy za praking zapłacił...pewnie nie.
Avatar
olo / 18 grudnia 2012 o 21:45
0
Jeśli puławskie azoty, kura znosząca złote jaja - zostaną sprzedane to już nic tego kraju nie uratuje przed degradacją, ruch sprzedaży dobra narodowego w inne łapy nie świadczy o miłości do ojczyzny tylko o miłości do brudnych interesów. Kiedyś było PKP, teraz jest mnóstwo spółek które degradują co kiedyś pobudowano, nic się nie opłaca, likwiduje się linie kolejowe, zamyka dworce, zatrudnia jedną panią do obsługi kasy, zapowiadania pociągu i zmywania poczekalni.... to samo można powiedzieć o polityce prywatyzacyjnej naszego rządu w kontekście prywatyzacji wielkiej chemii. Najpierw się z kimś poumawiają pokątnie, potem sprzedadzą, łapówki wezmą - i w d.... mają. To ma być rząd kochający ojczyznę? A czym jest ojczyzna jeśli nie pracą, która daje chleb. Jak się ludziom pracę rozpieprza, to się ludzi zabija jednocześnie, to się naród zabija. Taki rząd to ja piep.prz.ę. Mam nadzieję że ten scenariusz się nie sprawdzi... że się mylę.
Jeśli puławskie azoty, kura znosząca złote jaja - zostaną sprzedane to już nic tego kraju nie uratuje przed degradacją, ruch sprzedaży dobra narodowego w inne łapy nie świadczy o miłości do ojczyzny tylko o miłości do brudnych interesów. Kiedyś było PKP, teraz jest mnóstwo spółek które degradują co kiedyś pobudowano, nic się nie opłaca, likwiduje się linie kolejowe, zamyka dworce, zatrudnia jedną panią do obsługi kasy, zapowiadania pociągu i zmywania poczekalni.... to samo można powiedzieć o polityce prywatyzacyjnej naszego rządu w kontekści... rozwiń
Avatar
kabaret / 17 grudnia 2012 o 10:49
0
prezes ziobro nie ma zielonego pojęcia w temacie na który się wypowiada - przecież gdyby mieli pojęcie to sugerowaliby połączenie z dominującą pozycję zakładów w puławach - skarb ma 60% udziałów w puławach i gdyby przejął grupę tarnów, wtedy żadnych ustaw nie trzeba by było, ziobro powinien zapytać ską tarnów weźmie kase na zakup puław - robi to na kredyt, podczas gdy puławy mają kasę na koncie i mogłyby kupić nie tylko tarnów, ale i anwil i jeszcze kawałem ciechu
Avatar
mecenas / 17 grudnia 2012 o 09:13
0
[quote name='KERON' timestamp='1355697729' post='710340']
Los Zakładów Azotowych jest bardzo ważną sprawą. To jest jeden z największych zakładów w naszym regionie. Posłowie mają rację, że złożą doniesienie do prokuratury. Powinni również złożyć o dymisję tego rządu co szkodzi naszemu Państwu. Ale według PO to wszystko w interesie Polski ta konsolidacja. A gdzie się skrył puławski poseł PO Włodzio Karpiński? jakoś nie broni swojego byłego miejsca pracy. Czas pokaże kto miał rację tylko żeby już nie było za późno. Szkoda, że w Polsce nie ma prawa ręki, wówczas co niektórzy przed popełnieniem błędu dobrze by się zastanowili co robią. Bo nie chcę mi się wierzyć, że nie widzą co robią.
[/quote]To wszystko,niestety ale jest KONSOLIDACJĄ , Icek Bimberman konsoliduje wszystko aby potem przekazać Sovietom.
[quote name='KERON' timestamp='1355697729' post='710340']
Los Zakładów Azotowych jest bardzo ważną sprawą. To jest jeden z największych zakładów w naszym regionie. Posłowie mają rację, że złożą doniesienie do prokuratury. Powinni również złożyć o dymisję tego rządu co szkodzi naszemu Państwu. Ale według PO to wszystko w interesie Polski ta konsolidacja. A gdzie się skrył puławski poseł PO Włodzio Karpiński? jakoś nie broni swojego byłego miejsca pracy. Czas pokaże kto miał rację tylko żeby już nie było za późno.... rozwiń
Avatar
KERON / 16 grudnia 2012 o 23:42
0
Los Zakładów Azotowych jest bardzo ważną sprawą. To jest jeden z największych zakładów w naszym regionie. Posłowie mają rację, że złożą doniesienie do prokuratury. Powinni również złożyć o dymisję tego rządu co szkodzi naszemu Państwu. Ale według PO to wszystko w interesie Polski ta konsolidacja. A gdzie się skrył puławski poseł PO Włodzio Karpiński? jakoś nie broni swojego byłego miejsca pracy. Czas pokaże kto miał rację tylko żeby już nie było za późno. Szkoda, że w Polsce nie ma prawa ręki, wówczas co niektórzy przed popełnieniem błędu dobrze by się zastanowili co robią. Bo nie chcę mi się wierzyć, że nie widzą co robią.
Los Zakładów Azotowych jest bardzo ważną sprawą. To jest jeden z największych zakładów w naszym regionie. Posłowie mają rację, że złożą doniesienie do prokuratury. Powinni również złożyć o dymisję tego rządu co szkodzi naszemu Państwu. Ale według PO to wszystko w interesie Polski ta konsolidacja. A gdzie się skrył puławski poseł PO Włodzio Karpiński? jakoś nie broni swojego byłego miejsca pracy. Czas pokaże kto miał rację tylko żeby już nie było za późno. Szkoda, że w Polsce nie ma prawa ręki, wówczas co niektórzy przed popełnieniem błędu do... rozwiń
Avatar
wojtek / 16 grudnia 2012 o 21:13
0
Dobrze że ktoś widzi i ostrzega przed "szkodą" bo po szkodzie to już nie ma co ratować tak jak będzie w przypadku Fiata.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2012 o 20:34
0
[color=#4D4D4D][font=arial]".... W Puławach może być tak, jak dziś mamy w tyskiej fabryce Fiata. W wyniku niedopilnowania przed laty interesów Skarbu Państwa pracę straci 1500 pracowników fabryki – wtórował Zbigniew Ziobro..."[/font][/color]

[font="arial"][color="#4d4d4d"]ważne, że ktoś w takich prywatyzacjach dba o siebie, co tam pracownicy, już wszystko zostało rozpieprzone w naszym kraju, to jeszcze te resztki porozwalają ale zresztą dlaczego mają nie być rozwalone, inni cierpią biedę to dlaczego oni mają mieć luksus, brawo solidarność, o to wam chodziło a durni pracownicy 31 lat temu wychodzili na ulicę, strajkowali, po co, chyba po to aby później nie mieć pracy. Macie ta swoją solidarność, macie te swoje spełnione 21 postulatów, macie tą swoją drugą japonię.[/color][/font]
[color=#4D4D4D][font=arial]".... W Puławach może być tak, jak dziś mamy w tyskiej fabryce Fiata. W wyniku niedopilnowania przed laty interesów Skarbu Państwa pracę straci 1500 pracowników fabryki – wtórował Zbigniew Ziobro..."[/font][/color]

[font="arial"][color="#4d4d4d"]ważne, że ktoś w takich prywatyzacjach dba o siebie, co tam pracownicy, już wszystko zostało rozpieprzone w naszym kraju, to jeszcze te resztki porozwalają ale zresztą dlaczego mają nie być rozwalone, inni cierpią biedę to dlaczego oni mają mieć luk... rozwiń
Avatar
qwe / 16 grudnia 2012 o 19:07
0
W niedziele parkowanie w strefie jest bezpłatne.
Avatar
Maciek / 16 grudnia 2012 o 18:38
0
[quote name='Nie' timestamp='1355678924' post='710203']
Ciekawe czy za praking zapłacił...pewnie nie.
[/quote]
Jak to jest być deb***em?
Avatar
Nie / 16 grudnia 2012 o 18:28
0
Ciekawe czy za praking zapłacił...pewnie nie.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 62 8

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 3 1

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 12 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!