Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 października 2020 r.
13:25

„Złamał prawo i powinien za to odpowiedzieć”. Komentarze po wizycie posła Czarnka w szpitalu

0 25 A A
Rok 2017. Prof. Piotr Majcher i Przemysław Czarnek
Rok 2017. Prof. Piotr Majcher i Przemysław Czarnek (fot. LUW)

Lubelskiego posła PiS krytykują byli premierzy, senatorowie i posłowie oraz prof. Krzysztof Simon: – To jest skandaliczne postępowanie, mam nadzieje, że jakiś prokurator, jakieś komisje zareagują – mówi znany lekarz zajmujący się chorobami zakaźnymi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W rozmowie z TVN 24 profesor Simon stawia sprawę jasno: – To jest skandaliczne postępowanie, mam nadzieje, że jakiś prokurator, jakieś komisje zareagują. Złamał przepisy, złamał prawo i powinien za to odpowiedzieć. Wstyd, wielki wstyd dla polityka.

Miał na myśli posła PiS mającego zostać ministrem edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego, Przemysława Czarnka. Polityk nie objął jeszcze resortu, bo w ostatni poniedziałek poinformował, że jest zakażony koronawirusem.

Dwa dni wcześniej – w sobotę – nie wiedząc o chorobie Czarnek odwiedził swoją babcię w 1 Wojskowym Szpitalu Klinicznym. Na oddział polityka wpuścił kierownik oddziału prof. Piotr Majcher. W 2017 r. Czarnek jako wojewoda powołał profesora na funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie rehabilitacji medycznej.

Dziś Majcher jest na kwarantannie i czeka na przeprowadzenie testu. W podobnej sytuacji są prawie wszyscy pacjenci oddziału i jego pracownicy.

Zakaz, ale...

Problem w tym, że szpitalu jest zakaz odwiedzin. Wpuszczenie polityka na oddział placówka tłumaczy tym, że jest to dozwolone w sytuacji, gdy życie pacjenta jest zagrożone.

Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego, Lecha Sprawki (PiS) przypomniała dziś w mailu rozesłanym do lubelskich redakcji, że w wydanej w czerwcu decyzji wojewody o zakazie wstępu do szpitali jest zapis: „Przebywanie na terenie podmiotu leczniczego osób postronnych dopuszczalne jest wyłącznie w przypadkach szczególnie uzasadnionych, po uprzednim uzyskaniu zgody osoby uprawnionej do jej udzielenia zgodnie z obowiązującymi w tym podmiocie procedurami i z zachowaniem pełnych zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego”.

Sam poseł też w internecie tłumaczył: – W sobotę nie miałem żadnych objawów koronawirusa i nie  byłem skierowany na kwarantannę. Wobec poważnego stanu mojej 88-letniej babci po udarze, widziałem ją krótko w szpitalu, zgodnie z procedurami, w pełnym reżimie sanitarnym.

Zaznaczmy, że nie ma żadnej pewności, że to Przemysław Czarnek przyniósł koronawirusa do placówki. Szpital wojskowy informuje, że „nie jest możliwe wskazanie źródła zakażenia.”

Komentarze polityków

Sprawa jednak wywołuje ogromne emocje i komentuje ją nie tylko prof. Simon.

Głos zabrali też politycy. „To nie LGBT niszczy polskie rodziny. Wystarczy wpuścić pana Czarnka do szpitala" – napisał były premier Leszek Miller.

Kolejny były szef rządu, Marek Belka skomentował: „O ile odwiedziny zamkniętego cmentarza przez J. Kaczyńskiego można było traktować jako objaw bolesnej arogancji władzy, to doniesienia dotyczące posła Czarnka stawiają włosy dęba. Zamiast Twittera sprawą interesować powinny się odpowiednie instytucje państwa".

Według Romana Giertycha naruszenie zakazu odwiedzin „powinno być podstawą do natychmiastowych zarzutów dla sprawcy”.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
WujekJanusz / 9 października 2020 r. o 15:54
+39
Napiszcie lepiej za co Majcher wyjebał z cozl.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 9 października 2020 r. o 19:58
+34
A gdyby syn ubecji, 6 października w Centrum Zdrowia Dzi, gdzie matki nie mogą odwiedzać dzieci, urządził akcję marketingową i biegał po korytarzach, a wprowadził go tam kumpel Bohdan M. pracownik szpitala. I co ubekom mozna?
Avatar
LAS / 9 października 2020 r. o 21:10
+23
Wszystko zaczęło się 31. lat temu przy "okrągłym stole". Dzisiaj dla zachowania ciągłości jeden krytykuje drugiego, wiedząc doskonale, że aktualnie sprawujący władzę są poza jurysdykcją organów jej podlegających. Sytuacja ta powoduje, że tak samo bezkarni są ci, którzy krytykują.
Avatar
LAS / 9 października 2020 r. o 21:26
+21
O ludziach pokroju  Czarnka Jarosław Marek Rymkiewicz pisze: "Zagorzały wyznawca reżimu, niewątpliwie idiota". Przypadłość coraz wiekszej liczby młodych polityków PIS, którzy swoją karierę zawdzięczają przyjętej roli  przydupasa prezesa. Oby sprawa Czarnka nie przesłoniła zbrodniczych zamiarów PIS, których początkiem jest przeniesienie LASÓW POLSKICH do Ministerstwa Rolnictwa.
  Rzeczony Marek Rymkiewicz zapomniał, kto na karę śmierci skazywał Rotmistrza Witolda Pileckiego?  Jeżeli zapomniał, to przypomnę, że byli to byli oficerowie Armii Krajowej. Nie rób komentatorze z rzeczonego polityka jedynego, który swoją karierę zawdzięcza przyjętej roli przydupasa prezesa, bo najnowsza historia pokazuje, że jest ich zdecydowanie więcej niż w czasach, w których prezesem był pierwszy sekretarz PZPR.
  Rzeczony Marek Rymkiewicz zapomniał, kto na karę śmierci skazywał Rotmistrza Witolda Pileckiego?  Jeżeli zapomniał, to przypomnę, że byli to byli oficerowie Armii Krajowej. Nie rób komentatorze z rzeczonego polityka jedynego, który swoją karierę zawdzięcza przyjętej roli przydupasa prezesa, bo najnowsza historia pokazuje, że jest ich zdecydowanie więcej niż w czasach, w których prezesem był pierwszy sekretarz PZPR. rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 9 października 2020 r. o 18:12
+15
FRANCJA - własnie lewacy doprowadzili do możliwości zabicia płodu ludzkiego w 9tym miesiącu jego wzrostu. LEWACKI POSTĘP w PEŁNEJ KRASIE - DNO IDEOLOGICZNE i metr mułu
Skąd te "rewelacje"? Znowu cos pokręcileś, albo cytujesz jakieś niewarygodne prawicowe, kłamliwe źródła. 9. miesiąc, to już czas na rozwiązanie i żaden sąd na świecie nie zgodzi się na bezkarne zabicie, wtedy już w zasadzie dziecka.
 " Nowe prawo rozszerzyło dostęp do aborcji, dopuszcza genetyczne modyfikowanie embrionów i finansowaną przez państwo sztuczną prokreację dla lesbijek i samotnych kobiet. Decyzja ostateczna zapadnie jeszcze w tym roku"
 " Nowe prawo rozszerzyło dostęp do aborcji, dopuszcza genetyczne modyfikowanie embrionów i finansowaną przez państwo sztuczną prokreację dla lesbijek i samotnych kobiet. Decyzja ostateczna zapadnie jeszcze w tym roku" rozwiń
Avatar
Komentator / 10 października 2020 r. o 19:39
+10
   "przypadek szczególnie uzasadniony to np. sytuacja, kiedy „pacjent jest w takim stanie, że w każdej chwili może nastąpić zgon”. - I tam wystąpiła taka właśnie sytuacja - powiedział odnosząc się do wizyty" TYLE JEŚLI CHODZI O SPRAWY FORMALNO-PRAWNE. W INNYCH SZPITALACH TEŻ WPUSZCZAJĄ W PRZYPADKU ZAGROŻENIA ŚMIERCIĄ.  
 Na oddziale rehabilitacji nie leżą ludzie obłożnie czy śmiertelnie chorzy. Tam leżą ludzie któtzy mają rehabilitację, czyli regułkowo: "kompleksowe i zespołowe działanie na rzecz osoby niepełnosprawnej fizycznie lub psychicznie, które ma na celu przywrócenie tej osobie pełnej lub maksymalnej do osiągnięcia sprawności fizycznej lub psychicznej, a także zdolności do pracy oraz do brania czynnego udziału w życiu społecznym.". Jeżeli babcia Czarnka tam leżała, to NIE ZACHODZIŁY przesłanki mogące wskazywać na nagły zgon. Co więcej... rzeczona babcia NADAL sobie żyje - cały tydzień po odwiedzinach... Czarnek złamał prawo wchodząc tam, gdzie nie miał prawa wejść. Lekarz złamał prawo wpuszczając do szpitala kogoś, kto nie miał prawa tam być. Właśnie z tej przyczyny, jaka wystąpiła w tym przypadku. Czyli niebezpieczeństwa przyniesienia choroby tam, gdzie nie powinno jej być. Żadne łatki w stylu głupiej gadaniny lekarza, czy wstawki o LGBT tego nie zakryją.
 Na oddziale rehabilitacji nie leżą ludzie obłożnie czy śmiertelnie chorzy. Tam leżą ludzie któtzy mają rehabilitację, czyli regułkowo: "kompleksowe i zespołowe działanie na rzecz osoby niepełnosprawnej fizycznie lub psychicznie, które ma na celu przywrócenie tej osobie pełnej lub maksymalnej do osiągnięcia sprawności fizycznej lub psychicznej, a także zdolności do pracy oraz do brania czynnego udziału w życiu społecznym.". Jeżeli babcia Czarnka tam leżała, to NIE ZACHODZIŁY przesłanki mogące wskazywać na nagły zgon.... rozwiń
Avatar
___K___ / 9 października 2020 r. o 13:51
+10
Jego babcia jest bardziej babciowata od moich. zwłaszcza ,że obie moje już dawno nie żyją. Spójrzmy prawdzie w oczy - kobieta ma 88 lat, przeszła udar (jak piszą), z życiem się będzie zapewne żegnać w nieodległym czasie. Ale czy to życie było zagrożone, że pan poseł akurat pobiegł do szpitala? Tego się nigdy nie dowiemy "z uwagi na dobro pacjenta". Taka prawda - PiSowskiej władzy nie dotyczą przepisy, nawet te stanowione przez nią samą.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 9 października 2020 r. o 18:05
+5
Dziś rano środowiska LGBT zbeszcześciły Kościół Św. Krzyża w Szczecinie. Chuligani wymalowani na kościele napis "macie krew na rękach" i tęczę. Na tablicach ogłoszeniowych pojawił się napis: LGBT.
Avatar
___K___ / 9 października 2020 r. o 14:19
+2
Ręce opadają jacy to wszyscy kryształowi i święci. Powiedzcie mi gdzie Czarnek złamał prawo? Skoro jest zapis że w szczególnych przypadkach można odwiedzić chorego to w czym problem? Druga sprawa to Czarnek nie wiedział wtedy że ma koronawirusa. Rozumiem że teraz wszystkich z koronawirusem którzy zarazili innych będziecie kamienować? Poza tym skąd ta pewność że Czarnek zaraził innych w szpitalu a nie odwrotnie? Nie usprawiedliwiam człowieka tylko trzymam się faktów.
Skoro od przeszło pół roku w szpitau jest zakaz odwiedzin, to naprawdę nie widzisz miejsca, gdzie prawo złamano? Tak, jest wyjątek, można wpuścić do osoby umierającej członka/członków najbliższej rodziny, ale czy pacjentów dynamicznie zbliżających się do kresu życia "naprawia" się na oddziale rehabilitacyjnym?
Skoro od przeszło pół roku w szpitau jest zakaz odwiedzin, to naprawdę nie widzisz miejsca, gdzie prawo złamano? Tak, jest wyjątek, można wpuścić do osoby umierającej członka/członków najbliższej rodziny, ale czy pacjentów dynamicznie zbliżających się do kresu życia "naprawia" się na oddziale rehabilitacyjnym? rozwiń
Avatar
mgma04-1946 / 9 października 2020 r. o 16:13
+1
Ciężko chorzy leżą na OIOM-ie, a na rehabilitacji są osoby które wychodzą z choroby i rehabilitacja ma ten proces przyśpieszyć.
Avatar
___K___ / 13 października 2020 r. o 21:22
0
Tak po udarze mózgu - nie ma zagrożenie życia ? Zgodę dostał - dostał - reżim sanitarny zachowany może wchodzić i wpuszczani są rożni ludzie w szczególnych sytuacjach - w tym zagrożenia życia i tyle formalnie wszystko jest ok.    "przypadek szczególnie uzasadniony to np. sytuacja, kiedy „pacjent jest w takim stanie, że w każdej chwili może nastąpić zgon”. - I tam wystąpiła taka właśnie sytuacja - powiedział odnosząc się do wizyty" TYLE JEŚLI CHODZI O SPRAWY FORMALNO-PRAWNE. W INNYCH SZPITALACH TEŻ WPUSZCZAJĄ W PRZYPADKU ZAGROŻENIA m. in. ŚMIERCIĄ lub w szczególnych okolicznościach.    
Powiedz to wszystko matkom wcześniaków, kóre koczują pod szpitalami nie mogąc zobaczyć swoich dzieci, czasem po parę miesięcy. Czasem te dzieci umierają nie zaznawszy nawet dotyku matczynego ciała. A ty mi tu pierdaczysz o jakiejś staruszce na oddziale rehabilitacji, którą wnuczuś postanowił odwiedzić. Wal się ty i cały ten twój PiS!!!
Powiedz to wszystko matkom wcześniaków, kóre koczują pod szpitalami nie mogąc zobaczyć swoich dzieci, czasem po parę miesięcy. Czasem te dzieci umierają nie zaznawszy nawet dotyku matczynego ciała. A ty mi tu pierdaczysz o jakiejś staruszce na oddziale rehabilitacji, którą wnuczuś postanowił odwiedzić. Wal się ty i cały ten twój PiS!!! rozwiń
Avatar
___K___ / 12 października 2020 r. o 17:24
-1
Tak po udarze mózgu - nie ma zagrożenie życia ?      
Kiedy pacjent po udarze trafia na oddział rehabilitacji, to nie, nie ma już zagrożenia życia.
Avatar
Komentator / 10 października 2020 r. o 19:39
+10
   "przypadek szczególnie uzasadniony to np. sytuacja, kiedy „pacjent jest w takim stanie, że w każdej chwili może nastąpić zgon”. - I tam wystąpiła taka właśnie sytuacja - powiedział odnosząc się do wizyty" TYLE JEŚLI CHODZI O SPRAWY FORMALNO-PRAWNE. W INNYCH SZPITALACH TEŻ WPUSZCZAJĄ W PRZYPADKU ZAGROŻENIA ŚMIERCIĄ.  
 Na oddziale rehabilitacji nie leżą ludzie obłożnie czy śmiertelnie chorzy. Tam leżą ludzie któtzy mają rehabilitację, czyli regułkowo: "kompleksowe i zespołowe działanie na rzecz osoby niepełnosprawnej fizycznie lub psychicznie, które ma na celu przywrócenie tej osobie pełnej lub maksymalnej do osiągnięcia sprawności fizycznej lub psychicznej, a także zdolności do pracy oraz do brania czynnego udziału w życiu społecznym.". Jeżeli babcia Czarnka tam leżała, to NIE ZACHODZIŁY przesłanki mogące wskazywać na nagły zgon. Co więcej... rzeczona babcia NADAL sobie żyje - cały tydzień po odwiedzinach... Czarnek złamał prawo wchodząc tam, gdzie nie miał prawa wejść. Lekarz złamał prawo wpuszczając do szpitala kogoś, kto nie miał prawa tam być. Właśnie z tej przyczyny, jaka wystąpiła w tym przypadku. Czyli niebezpieczeństwa przyniesienia choroby tam, gdzie nie powinno jej być. Żadne łatki w stylu głupiej gadaniny lekarza, czy wstawki o LGBT tego nie zakryją.
 Na oddziale rehabilitacji nie leżą ludzie obłożnie czy śmiertelnie chorzy. Tam leżą ludzie któtzy mają rehabilitację, czyli regułkowo: "kompleksowe i zespołowe działanie na rzecz osoby niepełnosprawnej fizycznie lub psychicznie, które ma na celu przywrócenie tej osobie pełnej lub maksymalnej do osiągnięcia sprawności fizycznej lub psychicznej, a także zdolności do pracy oraz do brania czynnego udziału w życiu społecznym.". Jeżeli babcia Czarnka tam leżała, to NIE ZACHODZIŁY przesłanki mogące wskazywać na nagły zgon.... rozwiń
Avatar
___K___ / 10 października 2020 r. o 18:58
-11
   "przypadek szczególnie uzasadniony to np. sytuacja, kiedy „pacjent jest w takim stanie, że w każdej chwili może nastąpić zgon”. - I tam wystąpiła taka właśnie sytuacja - powiedział odnosząc się do wizyty" TYLE JEŚLI CHODZI O SPRAWY FORMALNO-PRAWNE. W INNYCH SZPITALACH TEŻ WPUSZCZAJĄ W PRZYPADKU ZAGROŻENIA ŚMIERCIĄ.  
Masz dostęp do dokumentacji medycznej babci pana Czarnka? Jeśli nie, to zamilcz, Jeśli tak - opublikuj ją. Społeczeństwo ma prawo wiedzieć.
Avatar
___K___ / 10 października 2020 r. o 18:20
-13
 "Szpital miał prawo udzielić takiej zgody - komentował na dzisiejszej konferencji wojewoda lubelski Lech Sprawka. Dodał, że jeżeli wizyta odbyła się w reżimie sanitarnym, nie było zagrożenia" "przypadek szczególnie uzasadniony to np. sytuacja, kiedy „pacjent jest w takim stanie, że w każdej chwili może nastąpić zgon”. - I tam wystąpiła taka właśnie sytuacja - powiedział odnosząc się do wizyty" TYLE JEŚLI CHODZI O SPRAWY FORMALNO-PRAWNE  
Szpital miał prawo, ale w tym przyadku nie zachodziły przesłanki, by z tego prawa skorzystać.
Szpital miał prawo, ale w tym przyadku nie zachodziły przesłanki, by z tego prawa skorzystać. rozwiń
Avatar
___K___ / 10 października 2020 r. o 14:13
-13
A gdyby syn ubecji, 6 października w  Centrum Zdrowia Dzi, gdzie matki nie mogą odwiedzać dzieci, urządził akcję marketingową i biegał po korytarzach, a wprowadził go tam kumpel Bohdan M. pracownik szpitala. I co ubekom mozna?
Piszemy o faktach, a nie o gdybaniach. Tylko ty tu mitologię chrześcijańską wplatasz.
Avatar
___K___ / 10 października 2020 r. o 13:52
-14
Ponadto Czanek był w kwarantannie od poniedziałku, kiedy to wykryto koronawirusa. Skąd te gazetowe "rewelacje"? Znowu coś pokręciliście, albo cytujesz jakieś niewiarygodne lewackie (GW), kłamliwe źródła.
Ty się naucz czytać ze zrozumieniem. Czarnka się czepiają, że wlazł do szpitala mimo zakazu, a nie, jakoby zaniósł tam koronawirusa.
Avatar
___K___ / 10 października 2020 r. o 13:51
-12
Dziś rano środowiska LGBT zbeszcześciły Kościół Św. Krzyża w Szczecinie. Chuligani wymalowani na kościele napis "macie krew na rękach" i tęczę. Na tablicach ogłoszeniowych pojawił się napis: LGBT.
Widocznie ktoś z tego kościoła ma coś na sumieniu... Mało to jest księży z postępowaniami? I wciąż za mało!
Avatar
Palec_jenej_posel / 9 października 2020 r. o 22:57
-12
A jakiś tam profesor Simon nie zna faktów jakie były i tyle - podpuszczany w TVN24 głupoty gada. A Sztandar Ludu lewacki powiela te bzdury, a przypadki COVID były w Szpitalu Wojskowym już przed 3 października sami pisaliście :)
 Kotku a można napisać tak.Jakiś tam profesor Czarnek kóry na scianach wiesza swoje portrety wchodzi pomimo zakazów do szpitala, bo jest wgronie tych których zakazy nieobowiązują.A KOT89 wkleja pierdoły by zakryć inne komentarze
Avatar
LAS / 9 października 2020 r. o 21:26
+21
O ludziach pokroju  Czarnka Jarosław Marek Rymkiewicz pisze: "Zagorzały wyznawca reżimu, niewątpliwie idiota". Przypadłość coraz wiekszej liczby młodych polityków PIS, którzy swoją karierę zawdzięczają przyjętej roli  przydupasa prezesa. Oby sprawa Czarnka nie przesłoniła zbrodniczych zamiarów PIS, których początkiem jest przeniesienie LASÓW POLSKICH do Ministerstwa Rolnictwa.
  Rzeczony Marek Rymkiewicz zapomniał, kto na karę śmierci skazywał Rotmistrza Witolda Pileckiego?  Jeżeli zapomniał, to przypomnę, że byli to byli oficerowie Armii Krajowej. Nie rób komentatorze z rzeczonego polityka jedynego, który swoją karierę zawdzięcza przyjętej roli przydupasa prezesa, bo najnowsza historia pokazuje, że jest ich zdecydowanie więcej niż w czasach, w których prezesem był pierwszy sekretarz PZPR.
  Rzeczony Marek Rymkiewicz zapomniał, kto na karę śmierci skazywał Rotmistrza Witolda Pileckiego?  Jeżeli zapomniał, to przypomnę, że byli to byli oficerowie Armii Krajowej. Nie rób komentatorze z rzeczonego polityka jedynego, który swoją karierę zawdzięcza przyjętej roli przydupasa prezesa, bo najnowsza historia pokazuje, że jest ich zdecydowanie więcej niż w czasach, w których prezesem był pierwszy sekretarz PZPR. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Powiślak Końskowola i Górnik II Łęczna odrabiają zaległości, czyli mecz i szybki rewanż

Powiślak Końskowola i Górnik II Łęczna odrabiają zaległości, czyli mecz i szybki rewanż

Nietypowa sytuacja w grupie pierwszej. Powiślak Końskowola i Górnik II Łęczna w przeciągu ośmiu dni dwa razy powalczą ze sobą o punkty. Pierwsze z zaległych spotkań obu ekip odbędzie się już we wtorek o godz. 14.30

Budżet obywatelski Lublina. Wierzący głosują, zawiedzeni bojkotują

Budżet obywatelski Lublina. Wierzący głosują, zawiedzeni bojkotują

Tylko do środy włącznie można głosować na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego na rok 2021.

Nowe muzeum w Lublinie. Rozbudowa pod ziemią
galeria

Nowe muzeum w Lublinie. Rozbudowa pod ziemią

Jest oficjalny wniosek o zmianę sposobu użytkowania zabytkowego budynku przy pl. Litewskim 3, gdzie mieścił się do niedawna Wydział Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Drogeria internetowa czy stacjonarna - gdzie korzystniej zrobić zakupy?

Drogeria internetowa czy stacjonarna - gdzie korzystniej zrobić zakupy?

W ostatnim czasie branża kosmetyczna w Polsce rozwija się wyjątkowo prężnie. Dodatkowo coraz więcej Polaków decyduje się na zakupy online, szczególnie w czasie epidemii koronawirusa, kiedy dostępność sklepów stacjonarnych jest ograniczona. W rezultacie na rynku powstaje coraz więcej drogerii online. Dowiedz się, jak wybrać odpowiednią dla siebie

Nie tylko kościoły. Ktoś wymalował biura polityków PiS w Białej Podlaskiej

Nie tylko kościoły. Ktoś wymalował biura polityków PiS w Białej Podlaskiej

Wulgarne napisy na budynku i rozlany wosk na szybach. Ktoś w ten sposób zdewastował siedzibę biur polityków Prawa i Sprawiedliwości w Białej Podlaskiej. Policja poszukuje sprawców.

Ogniwo Wierzbica – Unia Rejowiec 2:2. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

Ogniwo Wierzbica – Unia Rejowiec 2:2. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

W 11. kolejce konto punktowe on pełną pulę powiększyły Orzeł Srebrzyszcze, Znicz Sieniowa Różana i Brat-Cukrownik Siennica Nadolna

W co warto inwestować?

W co warto inwestować?

Wysoka inflacja, przekraczająca w Polsce 3%, a przy tym bardzo niskie, niewiele przekraczające 0% oprocentowanie lokat bankowy powoduje, że każdy kto ma jakieś oszczędności musi sobie zadać pytanie w co warto inwestować. Odpowiedź jest prosta jak nigdy dotąd.

Chełm. Złodziej chciał przechytrzyć czytnik kodów kreskowych

Chełm. Złodziej chciał przechytrzyć czytnik kodów kreskowych

Policja zatrzymała 31-latka, który w markecie budowlanym zamieniał kody kreskowe na produktach. Droższe rzeczy chciał kupić za niższą cenę. Jak wpadł?

"Rząd zamyka oczy". Jacek Bury o pomocy dla przedsiębiorców

"Rząd zamyka oczy". Jacek Bury o pomocy dla przedsiębiorców

O wdrożenie pakietu pomocowego dla przedsiębiorców z zamykanych w związku z pandemią branż apeluje lubelski senator Koalicji Obywatelskiej Jacek Bury. - Tego wszystkiego nie ma. Rząd zamyka oczy i uważa, że skoro przedsiębiorcy otrzymali pomoc wiosną, to teraz już jej nie potrzebują – twierdzi polityk.

Siatkarki Tomasovii i AZS AWF Biała Podlaska liderami w swoich grupach

Siatkarki Tomasovii i AZS AWF Biała Podlaska liderami w swoich grupach

Udany weekend naszych drużyn. W przeciągu zaledwie dziewięciu dni cztery mecze rozegrała Tomasovia. I wszystkie rozstrzygnęła na swoją korzyść. W niedzielę pokonała w Proszowicach Pogoń 3:1. Dzięki temu niebiesko-białe wskoczyły na pierwsze miejsce w tabeli grupy czwartej. A w drugiej fotel lidera objęła inna z naszych ekip – AZS AWF Biała Podlaska.

Puławy, Biłgoraj, Zamość. Zmarły trzy osoby i wszystkie z chorobami współistniejącymi

Puławy, Biłgoraj, Zamość. Zmarły trzy osoby i wszystkie z chorobami współistniejącymi

Sanepid informuje o śmierci trzech pacjentów. Najmłodszy miał 59 lat a najstarszy 84.

Koronawirus. W poniedziałek mniej zachorowań, ale lubelskie na 4. miejscu w kraju

Koronawirus. W poniedziałek mniej zachorowań, ale lubelskie na 4. miejscu w kraju

– Mamy 10 241 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – informuje Ministerstwo Zdrowia. To mniej niż w ostatnich dniach.

Sprzęgło w samochodzie. Jak przedłużyć jego żywotność? Co świadczy o jego usterkach?

Sprzęgło w samochodzie. Jak przedłużyć jego żywotność? Co świadczy o jego usterkach?

Awaria sprzęgła może unieruchomić samochód na co najmniej kilka dni. Zanim to jednak się stanie, usterka daje o sobie znać dość charakterystycznymi objawami. Jak je rozpoznać? Jak nie dopuścić do przedwczesnego zużycia tego podzespołu?

David Dedek (Pszczółka Start Lublin): Ten mecz przyniesie nam wiele dobrego

David Dedek (Pszczółka Start Lublin): Ten mecz przyniesie nam wiele dobrego

Rozmowa z Davidem Dedkiem, trenerem Pszczółki Start Lublin

Lubartów, Chełm, Biała Podlaska, Zamość. Wszędzie tam dziś kobiety wyjdą na ulice
galeria

Lubartów, Chełm, Biała Podlaska, Zamość. Wszędzie tam dziś kobiety wyjdą na ulice

Nie tylko w Lublinie trwa Strajk Kobiet. W przynajmniej kilku innych miastach województwa lubelskiego dziś po południu też odbędą się protesty.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.