Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 listopada 2009 r.
17:12
Edytuj ten wpis

Zmiany w Radzie Miasta. Radny Piotr Więckowski traci mandat

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 22 A A

Piotr Więckowski nie ma prawa dłużej być radnym – uznała wojewoda i wezwała Radę Miasta do wykluczenia Więckowskiego. Kierowany przez radnego klub sportowy zorganizował biletowane zawody na miejskim gruncie. Usunięcie radnego zmieni układ sił w lubelskiej radzie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prawo zabrania radnym prowadzenia działalności gospodarczej z wykorzystaniem majątku gminy. A nawet zarządzania taką działalnością. Kto tę zasadę złamie – traci mandat.

Więckowski jest prezesem Klubu Motorowego Cross, który w kwietniu zorganizował zawody motocrossowe na miejskiej górce Globus. Sprawę wychwyciła minister Julia Pitera, powiadomiła prawników wojewody, którzy uznali, że radny złamał przepisy.

– W tej sytuacji powinno nastąpić wygaśnięcie mandatu radnego – informuje Rafał Przech z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. W piątek wojewoda wysłała do Rady Miasta wezwanie do pozbawienia mandatu Więckowskiego. I ostrzegła, że jeśli radni nie usuną swojego kolegi w ciągu miesiąca, to zrobi to sama wydając zarządzenie zastępcze. Jednak takie zarządzenie można jeszcze zaskarżyć do Wojewódzkiego a potem Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Sam zainteresowany od początku mówił, że jest niewinny. – Jest powiedzenie, że każdy dobry uczynek będzie ukarany i mamy tego przykład – mówił nam Piotr Więckowski tuż po piśmie od Pitery.

Jeśli radny straci mandat, o jedną osobę stopnieje też klub radnych PiS, a jeden mandat zyska PO. Dlaczego? Zgodnie z prawem wolne miejsce obejmie osoba, która kandydowała z tej samej listy, co Więckowski i miała kolejny wynik w głosowaniu. A jako, że Więckowski przeszedł do PiS już po wyborach, a kandydował z listy PO, to mandat dostanie Platforma. Pierwszy w kolejce do jego objęcia jest 26-letni Krzysztof Komorski, następny zaś Andrzej Gajak.


Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~iwona~ / 30 listopada 2009 o 23:42
0
obiektywny napisał:
Coś mi się wydaje, że jesteś pogonionym przez Sobczaka niudacznikiem. Nie sądzę, by ktoś ci pomógł. Mimo wszystko w ludziach pozostała odrobina rozumu i zdrowego rozsądku.
P.S. Choć rządy PO wzbudzają we mnie często odruch wymiotny, Sobczak w tym gronie pyszałków wydaje się jednym z najrozsądniejszych. Jeśli ci się nie podoba, postaraj się za rok zająć jego miejsce.





jeśli jesteś tak zorientowany to powiedz dlaczego Sabina Włodek występuje osobiście o stypendium i pieniądze dla swojego klubu a Pitera nie reaguje?





jeśli jesteś tak zorientowany to powiedz dlaczego Sabina Włodek występuje osobiście o stypendium i pieniądze dla swojego klubu a Pitera nie reaguje? rozwiń
Avatar
obiektywny / 30 listopada 2009 o 21:56
0
aa napisał:
Niech ktoś poradzi jak wygonić z UM Jacka Sobczaka! Pomóżcie.

Coś mi się wydaje, że jesteś pogonionym przez Sobczaka niudacznikiem. Nie sądzę, by ktoś ci pomógł. Mimo wszystko w ludziach pozostała odrobina rozumu i zdrowego rozsądku.
P.S. Choć rządy PO wzbudzają we mnie często odruch wymiotny, Sobczak w tym gronie pyszałków wydaje się jednym z najrozsądniejszych. Jeśli ci się nie podoba, postaraj się za rok zająć jego miejsce.
Avatar
Kapuś Bony M / 30 listopada 2009 o 16:21
0
Kapusie są wśród nas. Pani Pitera wiedziała, że w Lublinie odbyły się zawody. Gdzie ta lipa rosła - czy nie na Lipowej. Widzi Ta Pani ( podobna do koromysła) u nas w Lublinie żdżbło a belki w warszafce nie widzi. Ale do wyborów zostało 1/2 kadencji i tym optymistycznym akcentem ( zwrot Lopka Krukowskiego ) kończę swój komentarz do SPRAWY. Sprawa godna Pani Minister bez teki.
Avatar
Conserve / 30 listopada 2009 o 13:54
0
obiektywny napisał:
Co do działacza PiS-u, którego postać się tu przewija, to chcę przypomnieć, że natychmiast po ujawnieniu podejrzeń zawiadomione zostały organy ścigania (zgadnijcie, ktoje powiadomił), a sam podejrzany zawiesił członkostwo w partii.
ale publiczne stołki z nadania partyjnego nadal obsadzał, najpierw pozostał przy ówczesnym a po ponad roku awansował ze stanowiska dyrektora jednego z urzedów na stanowisko prezesa duzej spółki skarbu państwa. PiSiory gratuluję wam obłudy, kolesiostwa, i wioskowego cwaniarstwa.
ale publiczne stołki z nadania partyjnego nadal obsadzał, najpierw pozostał przy ówczesnym a po ponad roku awansował ze stanowiska dyrektora jednego z urzedów na stanowisko prezesa duzej spółki skarbu państwa. PiSiory gratuluję wam obłudy, kolesiostwa, i wioskowego cwaniarstwa. rozwiń
Avatar
aa / 30 listopada 2009 o 13:16
0
Niech ktoś poradzi jak wygonić z UM Jacka Sobczaka! Pomóżcie.
Avatar
beduin / 30 listopada 2009 o 11:45
0
Ludzie czy wy naprawdę jak Temida oślepliście bo jak by nie patrzeć to w każdej partii od komuchów zacząwszy a na PO skończywszy razem z innymi tworami typu Samoobrona ,LPR ,PiS ,czy jakiekolwiek inne partie przed ,nabzdyczone zostają frazesami ,obietnicami i nadziejami po wyborach wszystko wraca do normy czyli kto najdłużej utrzyma się przy władzy i kto komu bardziej dokuczy zaś o PAŃSTWIE POLSKIM o jego społeczeństwie szybko się zapomina w imię mamony ,układów itp. ,przywileje stają się celem- nie społeczeństwo i jego dobro !Więc swary że ten to a tamten tamto są bezprzedmiotowe z prostego powodu to nie partie są złe a poszczególni ludzi w nich występujący a na nich nie mamy wpływu bo przecież głosujemy właśnie na partie nie ludzi których moglibyśmy wyeliminować !Tylko czy tak powinno być czy jesteśmy tak ograniczonym społeczeństwem że sami nie potrafimy wybrać Prezydenta tylko ktoś musi za nas to robić według pomysłu p. Tuska ,więc po co w ogóle chodzić na wybory ? mamy według władzy zostać marionetkami -wyrobnikami bezwolnym tłumem ?Pomyślcie zamiast się kłócić o bzdety nim będzie za późno.
Ludzie czy wy naprawdę jak Temida oślepliście bo jak by nie patrzeć to w każdej partii od komuchów zacząwszy a na PO skończywszy razem z innymi tworami typu Samoobrona ,LPR ,PiS ,czy jakiekolwiek inne partie przed ,nabzdyczone zostają frazesami ,obietnicami i nadziejami po wyborach wszystko wraca do normy czyli kto najdłużej utrzyma się przy władzy i kto komu bardziej dokuczy zaś o PAŃSTWIE POLSKIM o jego społeczeństwie szybko się zapomina w imię mamony ,układów itp. ,przywileje stają się celem- nie społeczeństwo i jego dobro !Więc swar... rozwiń
Avatar
obiektywny / 30 listopada 2009 o 11:10
0
janek napisał:
Ejże "Obiektywny" co zrobił by PiSuar gdzyby jakis wysoki urzednik z PO miał postawione zarzuty prokuratorskie i toczyła się sprawa w sądzie? od razu domagał by sie jego dymisji, zrobił by z tego medialny show (konferencje prasowe, mocne słowa) i mówił iz PO to siedlisko korupcji i sitw!!! Ajak PiSuar postąpił w przypadku swojego członka ktory jest oskarżony o płatną protekcję ? (nie orzekam o jego winie czy braku winy tylko o samym fakcie podejżenia popełnienia przestępstwa i postawieniu zarzutów) awansował go na jeszcze ciepelejszy stołek (a sami działacze PiSu mówia że osoby zajmujące publiczne stanowiska maja byc jak żona Cezara)

POPULIZM I SOCJALIZM TO OBŁUDNICY, SIEDLISKO PROTEKCI I AFER!!!!!!!

A jednak wy jesteście niereformowalni! Oprócz tego, że poza obelgami i kilkoma frazesami typu "a pisuary..." nie macie ŻADNYCH rzeczowych argumentów,to na dodatek nie umiecie mówić i pisać! Naprawdę przydałby się wam intensywny kurs nauki polskiego! No, no, jeśli "oświecona i POstępowa" partia ma takich "wyuczonych" zwolenników, to czarno widzę jej przyszłość, ale jako zwolennik "pisuarów" nie powinienen się tym martwić.
P.S. PO to rzeczywiście siedlisko wielu sitw i układów, towarzystwo arogancji, pychy i kabotynizmu. Jestem też pewien, że sprawa Więckowskiego jest zemstą PO na wniosek Palikota. W kilku innych sprawach odpowiednie instancje (PO, wojewoda, sądy, prokuratura) nie wykazywały takiej determinacji jak teraz (vide: sprawa Czubińskiego - kolegi Janusza P.,pijaństwo radnego PSL z gm. Konopnica i inne). Palikot jak towarzysz generalissimus - nie przebacza żadnej zniewagi, krytyki, a pamięć i ręce ma długie. Do czasu... Co do działacza PiS-u, którego postać się tu przewija, to chcę przypomnieć, że natychmiast po ujawnieniu podejrzeń zawiadomione zostały organy ścigania (zgadnijcie, ktoje powiadomił), a sam podejrzany zawiesił członkostwo w partii.

A jednak wy jesteście niereformowalni! Oprócz tego, że poza obelgami i kilkoma frazesami typu "a pisuary..." nie macie ŻADNYCH rzeczowych argumentów,to na dodatek nie umiecie mówić i pisać! Naprawdę przydałby się wam intensywny kurs nauki polskiego! No, no, jeśli "oświecona i POstępowa" partia ma takich "wyuczonych" zwolenników, to czarno widzę jej przyszłość, ale jako zwolennik "pisuarów" nie powinienen się tym martwić.
P.S. PO to rzeczywiście siedlisko wielu sit... rozwiń
Avatar
mp / 30 listopada 2009 o 10:48
0
Wieckowski, ty "dobry uczynek" ... ty zrob dobry uczynek i finansuj swoj PRYWATNY klub z PRYWATNYCH pieniedzy i na PRYWATNYM terenie a nie na cudzym !!!!!! O tym waszym klubiku to informacje w prasie - lokalnej tylko zreszta - pojawiaja sie TYLKO I WYLACZNIE dzieki waszym znajomosciom. Gdyby nie to i twoje awantury w radzie miasta pies z kulawa noga by nie wiedzial ze cos takiego istnieje.
Avatar
kieooow / 30 listopada 2009 o 10:00
0
KLOLO WIĘCKOWSKI TO CWANIAK DUŻEGO KALIBRU, ŻE STRACI MANDACIK NIE ZBIEDNIEJE!!..NASZ LUBLESKI BARON MA TAKIE UKŁADY I ZNAJOMOSCI,ZE NAWET PACHOŁKOM Z PO RATUSZOWEGO SIĘ NIE ŚNIŁO,CHA,CHA!!!NIE JEDNEGO Z NICYH BY KUPIŁ I STOŁKA POZBAWIŁ,CHA.CHA!!!
Avatar
czytelnik / 30 listopada 2009 o 09:04
0
wiadomość dla "Gościa"kolego jak masz coś do Piotra Więckowskiego to napisz to na jego stronie a my zawodnicy klubu crosowego reprezentujemy nasz klub i nasze miasto Lublin a nie jak to mówisz Piotra Więckowskiego i następnym razem zastanów się jak będziesz chciał napisać kolejną tego typu bzdurę
Avatar
~iwona~ / 30 listopada 2009 o 23:42
0
obiektywny napisał:
Coś mi się wydaje, że jesteś pogonionym przez Sobczaka niudacznikiem. Nie sądzę, by ktoś ci pomógł. Mimo wszystko w ludziach pozostała odrobina rozumu i zdrowego rozsądku.
P.S. Choć rządy PO wzbudzają we mnie często odruch wymiotny, Sobczak w tym gronie pyszałków wydaje się jednym z najrozsądniejszych. Jeśli ci się nie podoba, postaraj się za rok zająć jego miejsce.





jeśli jesteś tak zorientowany to powiedz dlaczego Sabina Włodek występuje osobiście o stypendium i pieniądze dla swojego klubu a Pitera nie reaguje?





jeśli jesteś tak zorientowany to powiedz dlaczego Sabina Włodek występuje osobiście o stypendium i pieniądze dla swojego klubu a Pitera nie reaguje? rozwiń
Avatar
obiektywny / 30 listopada 2009 o 21:56
0
aa napisał:
Niech ktoś poradzi jak wygonić z UM Jacka Sobczaka! Pomóżcie.

Coś mi się wydaje, że jesteś pogonionym przez Sobczaka niudacznikiem. Nie sądzę, by ktoś ci pomógł. Mimo wszystko w ludziach pozostała odrobina rozumu i zdrowego rozsądku.
P.S. Choć rządy PO wzbudzają we mnie często odruch wymiotny, Sobczak w tym gronie pyszałków wydaje się jednym z najrozsądniejszych. Jeśli ci się nie podoba, postaraj się za rok zająć jego miejsce.
Avatar
Kapuś Bony M / 30 listopada 2009 o 16:21
0
Kapusie są wśród nas. Pani Pitera wiedziała, że w Lublinie odbyły się zawody. Gdzie ta lipa rosła - czy nie na Lipowej. Widzi Ta Pani ( podobna do koromysła) u nas w Lublinie żdżbło a belki w warszafce nie widzi. Ale do wyborów zostało 1/2 kadencji i tym optymistycznym akcentem ( zwrot Lopka Krukowskiego ) kończę swój komentarz do SPRAWY. Sprawa godna Pani Minister bez teki.
Avatar
Conserve / 30 listopada 2009 o 13:54
0
obiektywny napisał:
Co do działacza PiS-u, którego postać się tu przewija, to chcę przypomnieć, że natychmiast po ujawnieniu podejrzeń zawiadomione zostały organy ścigania (zgadnijcie, ktoje powiadomił), a sam podejrzany zawiesił członkostwo w partii.
ale publiczne stołki z nadania partyjnego nadal obsadzał, najpierw pozostał przy ówczesnym a po ponad roku awansował ze stanowiska dyrektora jednego z urzedów na stanowisko prezesa duzej spółki skarbu państwa. PiSiory gratuluję wam obłudy, kolesiostwa, i wioskowego cwaniarstwa.
ale publiczne stołki z nadania partyjnego nadal obsadzał, najpierw pozostał przy ówczesnym a po ponad roku awansował ze stanowiska dyrektora jednego z urzedów na stanowisko prezesa duzej spółki skarbu państwa. PiSiory gratuluję wam obłudy, kolesiostwa, i wioskowego cwaniarstwa. rozwiń
Avatar
aa / 30 listopada 2009 o 13:16
0
Niech ktoś poradzi jak wygonić z UM Jacka Sobczaka! Pomóżcie.
Avatar
beduin / 30 listopada 2009 o 11:45
0
Ludzie czy wy naprawdę jak Temida oślepliście bo jak by nie patrzeć to w każdej partii od komuchów zacząwszy a na PO skończywszy razem z innymi tworami typu Samoobrona ,LPR ,PiS ,czy jakiekolwiek inne partie przed ,nabzdyczone zostają frazesami ,obietnicami i nadziejami po wyborach wszystko wraca do normy czyli kto najdłużej utrzyma się przy władzy i kto komu bardziej dokuczy zaś o PAŃSTWIE POLSKIM o jego społeczeństwie szybko się zapomina w imię mamony ,układów itp. ,przywileje stają się celem- nie społeczeństwo i jego dobro !Więc swary że ten to a tamten tamto są bezprzedmiotowe z prostego powodu to nie partie są złe a poszczególni ludzi w nich występujący a na nich nie mamy wpływu bo przecież głosujemy właśnie na partie nie ludzi których moglibyśmy wyeliminować !Tylko czy tak powinno być czy jesteśmy tak ograniczonym społeczeństwem że sami nie potrafimy wybrać Prezydenta tylko ktoś musi za nas to robić według pomysłu p. Tuska ,więc po co w ogóle chodzić na wybory ? mamy według władzy zostać marionetkami -wyrobnikami bezwolnym tłumem ?Pomyślcie zamiast się kłócić o bzdety nim będzie za późno.
Ludzie czy wy naprawdę jak Temida oślepliście bo jak by nie patrzeć to w każdej partii od komuchów zacząwszy a na PO skończywszy razem z innymi tworami typu Samoobrona ,LPR ,PiS ,czy jakiekolwiek inne partie przed ,nabzdyczone zostają frazesami ,obietnicami i nadziejami po wyborach wszystko wraca do normy czyli kto najdłużej utrzyma się przy władzy i kto komu bardziej dokuczy zaś o PAŃSTWIE POLSKIM o jego społeczeństwie szybko się zapomina w imię mamony ,układów itp. ,przywileje stają się celem- nie społeczeństwo i jego dobro !Więc swar... rozwiń
Avatar
obiektywny / 30 listopada 2009 o 11:10
0
janek napisał:
Ejże "Obiektywny" co zrobił by PiSuar gdzyby jakis wysoki urzednik z PO miał postawione zarzuty prokuratorskie i toczyła się sprawa w sądzie? od razu domagał by sie jego dymisji, zrobił by z tego medialny show (konferencje prasowe, mocne słowa) i mówił iz PO to siedlisko korupcji i sitw!!! Ajak PiSuar postąpił w przypadku swojego członka ktory jest oskarżony o płatną protekcję ? (nie orzekam o jego winie czy braku winy tylko o samym fakcie podejżenia popełnienia przestępstwa i postawieniu zarzutów) awansował go na jeszcze ciepelejszy stołek (a sami działacze PiSu mówia że osoby zajmujące publiczne stanowiska maja byc jak żona Cezara)

POPULIZM I SOCJALIZM TO OBŁUDNICY, SIEDLISKO PROTEKCI I AFER!!!!!!!

A jednak wy jesteście niereformowalni! Oprócz tego, że poza obelgami i kilkoma frazesami typu "a pisuary..." nie macie ŻADNYCH rzeczowych argumentów,to na dodatek nie umiecie mówić i pisać! Naprawdę przydałby się wam intensywny kurs nauki polskiego! No, no, jeśli "oświecona i POstępowa" partia ma takich "wyuczonych" zwolenników, to czarno widzę jej przyszłość, ale jako zwolennik "pisuarów" nie powinienen się tym martwić.
P.S. PO to rzeczywiście siedlisko wielu sitw i układów, towarzystwo arogancji, pychy i kabotynizmu. Jestem też pewien, że sprawa Więckowskiego jest zemstą PO na wniosek Palikota. W kilku innych sprawach odpowiednie instancje (PO, wojewoda, sądy, prokuratura) nie wykazywały takiej determinacji jak teraz (vide: sprawa Czubińskiego - kolegi Janusza P.,pijaństwo radnego PSL z gm. Konopnica i inne). Palikot jak towarzysz generalissimus - nie przebacza żadnej zniewagi, krytyki, a pamięć i ręce ma długie. Do czasu... Co do działacza PiS-u, którego postać się tu przewija, to chcę przypomnieć, że natychmiast po ujawnieniu podejrzeń zawiadomione zostały organy ścigania (zgadnijcie, ktoje powiadomił), a sam podejrzany zawiesił członkostwo w partii.

A jednak wy jesteście niereformowalni! Oprócz tego, że poza obelgami i kilkoma frazesami typu "a pisuary..." nie macie ŻADNYCH rzeczowych argumentów,to na dodatek nie umiecie mówić i pisać! Naprawdę przydałby się wam intensywny kurs nauki polskiego! No, no, jeśli "oświecona i POstępowa" partia ma takich "wyuczonych" zwolenników, to czarno widzę jej przyszłość, ale jako zwolennik "pisuarów" nie powinienen się tym martwić.
P.S. PO to rzeczywiście siedlisko wielu sit... rozwiń
Avatar
mp / 30 listopada 2009 o 10:48
0
Wieckowski, ty "dobry uczynek" ... ty zrob dobry uczynek i finansuj swoj PRYWATNY klub z PRYWATNYCH pieniedzy i na PRYWATNYM terenie a nie na cudzym !!!!!! O tym waszym klubiku to informacje w prasie - lokalnej tylko zreszta - pojawiaja sie TYLKO I WYLACZNIE dzieki waszym znajomosciom. Gdyby nie to i twoje awantury w radzie miasta pies z kulawa noga by nie wiedzial ze cos takiego istnieje.
Avatar
kieooow / 30 listopada 2009 o 10:00
0
KLOLO WIĘCKOWSKI TO CWANIAK DUŻEGO KALIBRU, ŻE STRACI MANDACIK NIE ZBIEDNIEJE!!..NASZ LUBLESKI BARON MA TAKIE UKŁADY I ZNAJOMOSCI,ZE NAWET PACHOŁKOM Z PO RATUSZOWEGO SIĘ NIE ŚNIŁO,CHA,CHA!!!NIE JEDNEGO Z NICYH BY KUPIŁ I STOŁKA POZBAWIŁ,CHA.CHA!!!
Avatar
czytelnik / 30 listopada 2009 o 09:04
0
wiadomość dla "Gościa"kolego jak masz coś do Piotra Więckowskiego to napisz to na jego stronie a my zawodnicy klubu crosowego reprezentujemy nasz klub i nasze miasto Lublin a nie jak to mówisz Piotra Więckowskiego i następnym razem zastanów się jak będziesz chciał napisać kolejną tego typu bzdurę
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo 1 0

Największe triumfy święcił w latach 70. i na stałe wpisał się do annałów światowej siatkówki. Tomasz Wójtowicz świętował swoje 65. urodziny w hali Globus razem z kibicami podczas meczu Asseco Resovii Rzeszów z Cerrad Czarnymi Radom.

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie 0 0

W najbliższą niedzielę 130 terytorialsów złoży przysięgę na placu Zamkowym w Lublinie, w przededniu 100. rocznicy urodzin patrona mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Ceremonia rozpocznie się w samo południe.

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski"

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski" 36 12

O godz. 14 swoje pomysły dla osób niepełnosprawnych ogłosili kandydaci ruchu miejskiego. – Musimy zadbać o to, żeby nasze miasto było faktycznie dostępne – mówi Magdalena Długosz, kandydatka na prezydenta. – Musimy zadbać o tych, którzy w tym momencie nie są w stanie dotrzeć do oferty miasta i do usług publicznych.

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty 45 9

„Podłożyć od kogoś, czy będziemy się szarpać?” – miał zapytać swojego rozmówcę lekarz weterynarii. Chodziło o próbkę krwi od świni z rejonu zagrożonego ASF. Weterynarz sądził, że rozmawia z rolnikiem, ale przez pomyłkę zadzwonił do dziennikarza

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy
galeria

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy 0 1

W każdej sekundzie do internetu podłączana jest setka urządzeń. Nasze mózgi w ciągu roku przetwarzają tyle danych, co mózgi naszych dziadków w ciągu całego życia. Materiały przyszłości to te, które można dalej przetwarzać i łatwo utylizować. A po autach elektrycznych, napędzanych wodorem, na drogi wyjechały samochody bez kierowcy.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września 5 0

Najbliższy weekend to przede wszystkim rewanżowy mecz o awans do żużlowej ekstraligi. Speed Car Motor musi odrobić aż 14 punktów straty do ROW Rybnik. Po porażce z Hutnikiem Kraków 3:5 chcą się także zrehabilitować piłkarze Motoru

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo]
aktualizacja
galeria
film

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo] 30 60

Na plac Litewski w Lublinie przyszli zwolennicy i przeciwnicy wicepremier Beaty Szydło. Nad tłumem latały na zmianę okrzyki: Beata, złodzieje, dobra zmiana, oddaj kasę.

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat 2 7

26-letni motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Uściąż w powiecie opolskim. Mężczyzna nie miał prawa jazdy

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami?

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami? 0 4

W Janowie Podlaskim Marcin Gortat z Alicją Bachleda-Curuś pojawili się jakiś czas temu. Znany koszykarz sprezentował ukochanej dwa konie arabskie. Co stanie się z piękną klaczą i ogierem, po tym jak para się rozstała?

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego
28 września 2018, 18:00

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Galerii Krańcowej DDK Bronowice (ul. Krańcowa 106) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego.

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej?
galeria
film

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej? 42 57

O udostępnienie kserokopii książki wyjść pracowników urzędu marszałkowskiego proszą marszałka radni Prawa i Sprawiedliwości. I pytają, czy urzędnicy zostali zmuszeni do uczestnictwa w pikiecie w trakcie konferencji prasowej ich ugrupowania i czym tym, którzy odmówili, grożą konsekwencje służbowe.

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje"

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje" 13 1

To jedyne bezimienne przedszkole w Świdniku, ale to niedługo się zmieni, o ile radni dadzą zgodę. Przedszkole nr 4 ma nosić imię Kaprala Niedźwiedzia Wojtka. To „miś” przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach?

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach? 1 15

Komitet Kukiz'15 w Białej Podlaskiej zawiadomił prokuraturę. Zdaniem pełnomocnika doszło do przywłaszczenia dokumentów wyborczych.

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego 0 4

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przygotowują się do drugiego sparingowego sprawdzianu, tym razem w Toruniu. Warto jednak skupić się na tym, co zobaczyliśmy podczas pierwszych spotkań towarzyskich w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!