Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 stycznia 2018 r.
16:02

Znana siłownia zniknie z Lublina? Sieć wycofuje się z Polski

Autor: Zdjęcie autora ask
0 14 A A

Sieć klubów Jatomi Fitness wycofuje się z Polski. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce zniknie też z Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jatomi Fitness Group pod koniec ubiegłego roku zamknęła klub w warszawskich Złotych Tarasach oraz rzeszowskim centrum Millenium Hall. Jej dyrektor zarządzający poinformował portal PropertyNews.pl. o tym, że sieć wycofuje się z Polski.

Nieoficjalnie mówi się, że powodem są zbyt wysokie czynsze za dzierżawę pomieszczeń, które nie zwracają się ze sprzedaży karnetów. Dlatego też część klubów przekazywana jest innym operatorom, a pozostałe będą zamykane.

Na razie nie wiadomo, jaki los czeka jedyny na Lubelszczyźnie klub Jatomi Fitness – znajdujący się w lubelskiej Plazie.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
olo / 15 stycznia 2018 o 07:54
0
undefined napisał:
JEJKU TO STRASZNE gdzie chłopaki nabiorą tężyzny aby obcisłe rurki założyć. Nie robi się tego kobietom . Jesteście bez serca :-(
 Jak przypakują nogi to tymbardziej obcisłych rurek nie założą....
Avatar
Gość / 13 stycznia 2018 o 13:20
0
Tak trzymać.
Avatar
Gość / 12 stycznia 2018 o 16:36
0
JEJKU TO STRASZNE gdzie chłopaki nabiorą tężyzny aby obcisłe rurki założyć. Nie robi się tego kobietom . Jesteście bez serca :-(
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 23:14
0
W lubelskiej Pazie powinien się utrzymać bo Plaza swoim daje fory i zapewne w tym przypadku czynsz nie będzie uciążliwy.
Avatar
Matoł / 11 stycznia 2018 o 20:55
0
lekarz napisał:
Chełmianin N napisał:
  RYMOWANKA  NA ŻYCZENIE!!! Chełmianinowi mądrzy Polacy rację przyznali, a kto nie pojmuje i fika ma maniackiego bzika! Instytucje samorządowe, chore widzenie mają, zaś wikipedyści, z instytucjami się nie zgadzają! Rymowanki na poziomie gimnazjum, są czytane i tylko przez maniaków lubelskich, są nielubiane! Coście, co filozofują, jeśli rozum w głowie mają, niech poczytają, co mądrzejsi Polacy powiadają. Morał!!! Ziemia Chełmska, Łukowska i Podlasie to nie Lubelszczyzna, szanowny Panie głuptasie! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>   RADA JĘZYKA POLSKIEGO       PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK     Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011     Szanowny Panie,     Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar.     Podobnie zostały utworzone nazwy:     Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'),     Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'),     Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych.     Łączę wyrazy szacunku     /-/ dr Katarzyna Kłosińska     Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.     >>>>>>>>>     KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW     pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję:     " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski.     >>>>>>>>>     Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia     Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska.     WIKIPEDYŚCI.     My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
Bierz leki i nie odstawiaj.
Masz, masz głowę, ale z tego materiału co Strusie jajka. 
Masz, masz głowę, ale z tego materiału co Strusie jajka.  rozwiń
Avatar
lekarz / 11 stycznia 2018 o 18:34
0
Chełmianin N napisał:
 RYMOWANKA  NA ŻYCZENIE!!! Chełmianinowi mądrzy Polacy rację przyznali, a kto nie pojmuje i fika ma maniackiego bzika! Instytucje samorządowe, chore widzenie mają, zaś wikipedyści, z instytucjami się nie zgadzają! Rymowanki na poziomie gimnazjum, są czytane i tylko przez maniaków lubelskich, są nielubiane! Coście, co filozofują, jeśli rozum w głowie mają, niech poczytają, co mądrzejsi Polacy powiadają. Morał!!! Ziemia Chełmska, Łukowska i Podlasie to nie Lubelszczyzna, szanowny Panie głuptasie! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>   RADA JĘZYKA POLSKIEGO       PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK     Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011     Szanowny Panie,     Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar.     Podobnie zostały utworzone nazwy:     Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'),     Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'),     Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych.     Łączę wyrazy szacunku     /-/ dr Katarzyna Kłosińska     Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.     >>>>>>>>>     KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW     pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję:     " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski.     >>>>>>>>>     Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia     Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska.     WIKIPEDYŚCI.     My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
 Bierz leki i nie odstawiaj.
 Bierz leki i nie odstawiaj. rozwiń
Avatar
blumberg / 11 stycznia 2018 o 13:13
0
undefined napisał:
I dobrze. Małe osiedlowe siłownie nie narzekają na klientów. Zresztą - kto będzie korzystał z siłowni, gdzie jeden trening kosztuje 30zł....
 Jednorazowy tak, natomiast karnet długoterminowy kalukule się dużo bardziej niez w osiedlówkach, zwłaszcza biorąc po uwagę warunki i sprzęt. Minusem są umowy, sciąganie kasy z konta itd.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 06:58
0
Nic dziwnego, że plajtują, skoro nie honorują kart mulisport ani fitprofit
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 06:45
0
I dobrze. Małe osiedlowe siłownie nie narzekają na klientów. Zresztą - kto będzie korzystał z siłowni, gdzie jeden trening kosztuje 30zł....
Avatar
Chełmianin N / 10 stycznia 2018 o 21:35
0
  RYMOWANKA  NA ŻYCZENIE!!! Chełmianinowi mądrzy Polacy rację przyznali, a kto nie pojmuje i fika ma maniackiego bzika! Instytucje samorządowe, chore widzenie mają, zaś wikipedyści, z instytucjami się nie zgadzają! Rymowanki na poziomie gimnazjum, są czytane i tylko przez maniaków lubelskich, są nielubiane! Coście, co filozofują, jeśli rozum w głowie mają, niech poczytają, co mądrzejsi Polacy powiadają. Morał!!! Ziemia Chełmska, Łukowska i Podlasie to nie Lubelszczyzna, szanowny Panie głuptasie! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO  PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. >>>>>>>>> KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję: " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. >>>>>>>>> Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska. WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
  RYMOWANKA  NA ŻYCZENIE!!! Chełmianinowi mądrzy Polacy rację przyznali, a kto nie pojmuje i fika ma maniackiego bzika! Instytucje samorządowe, chore widzenie mają, zaś wikipedyści, z instytucjami się nie zgadzają! Rymowanki na poziomie gimnazjum, są czytane i tylko przez maniaków lubelskich, są nielubiane! Coście, co filozofują, jeśli rozum w głowie mają, niech poczytają, co mądrzejsi Polacy powiadają. Morał!!! Ziemia Chełmska, Łukowska i Podlasie to nie Lubelszczyzna, szanowny Panie głuptasie! >>>>>>>>>... rozwiń
Avatar
olo / 15 stycznia 2018 o 07:54
0
undefined napisał:
JEJKU TO STRASZNE gdzie chłopaki nabiorą tężyzny aby obcisłe rurki założyć. Nie robi się tego kobietom . Jesteście bez serca :-(
 Jak przypakują nogi to tymbardziej obcisłych rurek nie założą....
Avatar
Gość / 13 stycznia 2018 o 13:20
0
Tak trzymać.
Avatar
Gość / 12 stycznia 2018 o 16:36
0
JEJKU TO STRASZNE gdzie chłopaki nabiorą tężyzny aby obcisłe rurki założyć. Nie robi się tego kobietom . Jesteście bez serca :-(
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 23:14
0
W lubelskiej Pazie powinien się utrzymać bo Plaza swoim daje fory i zapewne w tym przypadku czynsz nie będzie uciążliwy.
Avatar
Matoł / 11 stycznia 2018 o 20:55
0
lekarz napisał:
Chełmianin N napisał:
  RYMOWANKA  NA ŻYCZENIE!!! Chełmianinowi mądrzy Polacy rację przyznali, a kto nie pojmuje i fika ma maniackiego bzika! Instytucje samorządowe, chore widzenie mają, zaś wikipedyści, z instytucjami się nie zgadzają! Rymowanki na poziomie gimnazjum, są czytane i tylko przez maniaków lubelskich, są nielubiane! Coście, co filozofują, jeśli rozum w głowie mają, niech poczytają, co mądrzejsi Polacy powiadają. Morał!!! Ziemia Chełmska, Łukowska i Podlasie to nie Lubelszczyzna, szanowny Panie głuptasie! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>   RADA JĘZYKA POLSKIEGO       PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK     Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011     Szanowny Panie,     Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar.     Podobnie zostały utworzone nazwy:     Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'),     Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'),     Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych.     Łączę wyrazy szacunku     /-/ dr Katarzyna Kłosińska     Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.     >>>>>>>>>     KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW     pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję:     " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski.     >>>>>>>>>     Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia     Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska.     WIKIPEDYŚCI.     My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
Bierz leki i nie odstawiaj.
Masz, masz głowę, ale z tego materiału co Strusie jajka. 
Masz, masz głowę, ale z tego materiału co Strusie jajka.  rozwiń
Avatar
lekarz / 11 stycznia 2018 o 18:34
0
Chełmianin N napisał:
 RYMOWANKA  NA ŻYCZENIE!!! Chełmianinowi mądrzy Polacy rację przyznali, a kto nie pojmuje i fika ma maniackiego bzika! Instytucje samorządowe, chore widzenie mają, zaś wikipedyści, z instytucjami się nie zgadzają! Rymowanki na poziomie gimnazjum, są czytane i tylko przez maniaków lubelskich, są nielubiane! Coście, co filozofują, jeśli rozum w głowie mają, niech poczytają, co mądrzejsi Polacy powiadają. Morał!!! Ziemia Chełmska, Łukowska i Podlasie to nie Lubelszczyzna, szanowny Panie głuptasie! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>   RADA JĘZYKA POLSKIEGO       PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK     Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011     Szanowny Panie,     Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar.     Podobnie zostały utworzone nazwy:     Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'),     Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'),     Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych.     Łączę wyrazy szacunku     /-/ dr Katarzyna Kłosińska     Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.     >>>>>>>>>     KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW     pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję:     " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski.     >>>>>>>>>     Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia     Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska.     WIKIPEDYŚCI.     My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
 Bierz leki i nie odstawiaj.
 Bierz leki i nie odstawiaj. rozwiń
Avatar
blumberg / 11 stycznia 2018 o 13:13
0
undefined napisał:
I dobrze. Małe osiedlowe siłownie nie narzekają na klientów. Zresztą - kto będzie korzystał z siłowni, gdzie jeden trening kosztuje 30zł....
 Jednorazowy tak, natomiast karnet długoterminowy kalukule się dużo bardziej niez w osiedlówkach, zwłaszcza biorąc po uwagę warunki i sprzęt. Minusem są umowy, sciąganie kasy z konta itd.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 06:58
0
Nic dziwnego, że plajtują, skoro nie honorują kart mulisport ani fitprofit
Avatar
Gość / 11 stycznia 2018 o 06:45
0
I dobrze. Małe osiedlowe siłownie nie narzekają na klientów. Zresztą - kto będzie korzystał z siłowni, gdzie jeden trening kosztuje 30zł....
Avatar
Chełmianin N / 10 stycznia 2018 o 21:35
0
  RYMOWANKA  NA ŻYCZENIE!!! Chełmianinowi mądrzy Polacy rację przyznali, a kto nie pojmuje i fika ma maniackiego bzika! Instytucje samorządowe, chore widzenie mają, zaś wikipedyści, z instytucjami się nie zgadzają! Rymowanki na poziomie gimnazjum, są czytane i tylko przez maniaków lubelskich, są nielubiane! Coście, co filozofują, jeśli rozum w głowie mają, niech poczytają, co mądrzejsi Polacy powiadają. Morał!!! Ziemia Chełmska, Łukowska i Podlasie to nie Lubelszczyzna, szanowny Panie głuptasie! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO  PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. >>>>>>>>> KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję: " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. >>>>>>>>> Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska. WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
  RYMOWANKA  NA ŻYCZENIE!!! Chełmianinowi mądrzy Polacy rację przyznali, a kto nie pojmuje i fika ma maniackiego bzika! Instytucje samorządowe, chore widzenie mają, zaś wikipedyści, z instytucjami się nie zgadzają! Rymowanki na poziomie gimnazjum, są czytane i tylko przez maniaków lubelskich, są nielubiane! Coście, co filozofują, jeśli rozum w głowie mają, niech poczytają, co mądrzejsi Polacy powiadają. Morał!!! Ziemia Chełmska, Łukowska i Podlasie to nie Lubelszczyzna, szanowny Panie głuptasie! >>>>>>>>>... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 0

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 10 1

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 0 3

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 19 5

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 7 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 15 4

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 2 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 2 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 13 1

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 11 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 15 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 11 3

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!