Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 sierpnia 2017 r.
11:21

Słoneczny Wrotków. Użyli basenu jako WC, narobili innym problemu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 36 A A
MOSiR postanowił obniżyć ceny biletów
MOSiR postanowił obniżyć ceny biletów

Do poniedziałku zamknięta może być część ośrodka Słoneczny Wrotków, którą klienci potraktowali jak toaletę. Najpierw ktoś zapaskudził wodny plac zabaw, później basen włoski. Takie przypadki zdarzały się nawet w Aqua Lublin, także tam zamykano część obiektu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Czarna seria wstydliwych przypadków zaczęła się na Słonecznym Wrotkowie w środę, kiedy to jeden z klientów załatwił poważniejszą potrzebę na wodnym placu zabaw. Popularny wśród rodzin obiekt trzeba było zamknąć. Już następnego dnia na sąsiednim basenie włoskim komuś zrobiło się niedobrze. Przez pływające w wodzie nieczystości basen wyłączono z użytku.

– Woda w obu atrakcjach musi zostać oczyszczona, a następnie przebadana i dopuszczona do użytkowania przez służby sanitarne – wyjaśnia Miłosz Bednarczyk, rzecznik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zarządzającego Słonecznym Wrotkowem.

MOSiR postanowił obniżyć ceny biletów wstępu na pozostałą część ośrodka nad Zalewem Zemborzyckim. Dorośli zapłacą tu 15 zł, młodzież szkolna 10 zł, zaś bilet dla dziecka do lat 7 kosztuje 5 zł. Takie ceny będą obowiązywać do czasu ponownego otwarcia placu zabaw i basenu włoskiego, co może nastąpić dopiero na początku przyszłego tygodnia.

– Samo czyszczenie wody trwa jeden dzień, ale nie możemy wpuścić klientów, dopóki nie będzie wyników badania próbek wody, a wyniki będą prawdopodobnie w poniedziałek – zastrzega rzecznik.

Podobne przypadki zdarzały się już wcześniej także w kompleksie pływackim przy Al. Zygmuntowskich. Na początku kwietnia jeden z klientów zanieczyścił wodę w Strefie H2O, czyli w starym basenie, a kwadrans później sytuacja powtórzyła się w części rekreacyjnej sąsiedniego Aqua Lublin. W obu obiektach zauważono „zanieczyszczenie przypadkach odbiegające konsystencją i kolorem od wody w basenie”.

– To sporadyczne przypadki, ale kłopotliwe zarówno dla nas, jak i dla naszych klientów – mówi Bednarczyk. – Staramy się uczulać naszych klientów, by korzystali z toalety i prysznica przed wejściem do wody. Co roku organizujemy także pogadanki na ten temat z instruktorami uczącymi dzieci pływać. Trochę wstyd mówić o tym w XXI wieku, ale jak widać jest to konieczne.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2017 o 16:11
+1
Śmierdzące pisowskie płatne trolle miały imprezę integracyjną nad Zalewem. Efekt do przewidzenia.
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2017 o 17:31
0
I tak w tym Lublinie nie bardzo jest gdzie pójść z małym dzieckiem...wszędzie beton i bloki...teraz nawet Wrotków jest zamknięty. Małe dziecko nie skorzysta przecież ze zjeżdżalni a mały basen był OK. Rozumiem, że zdarzają się różne rzeczy, też mam dziecko i wiem, że nie jestem zawsze w stanie przewidzieć jego pewne zachowania. Nie mniej uważam, że za coś takiego powinny być zwyczajnie kary finansowe. Ostatnio byłam świadkiem na placu zabaw jak dwójka dzieciaków szalała na karuzeli tak, że stanowiło to zagrożenie dla innych dzieci, a ich opiekunowie być może rodzice siedzieli beztrosko nic sobie z tego nie robiąc...A potem jest płacz jak dziecko przy upadku złamie kręgosłup albo po urazie głowy leży w śpiączce. Zwykła bezmyślność. Też nie wiem co myśleć jak widzę wszędzie pod blokiem kupy psów (jakby nie można było pójść z psem na łąki parę metrów dalej...). Kiedyś lubiłam zwierzęta ale już nie lubię naprawdę...bo dosłownie wszędzie gdzie się nie ruszyć są psie kupy...na betonie trawnikach...pod klatką. Niektórzy tu piszą że z psem ktoś wchodzi do basenu. To przecież jest skandal. Nic nie mam do zamiłowania dla zwierząt ale nie każdemu to może odpowiadać. Skąd się biorą takie zachowania? Kiedyś głupota i beztroska była przypisywana dzieciom a coraz częściej widzę to samo wśród ludzi dorosłych, dobrze ubranych, wygadanych i zadawałoby się, że inteligentnych.
I tak w tym Lublinie nie bardzo jest gdzie pójść z małym dzieckiem...wszędzie beton i bloki...teraz nawet Wrotków jest zamknięty. Małe dziecko nie skorzysta przecież ze zjeżdżalni a mały basen był OK. Rozumiem, że zdarzają się różne rzeczy, też mam dziecko i wiem, że nie jestem zawsze w stanie przewidzieć jego pewne zachowania. Nie mniej uważam, że za coś takiego powinny być zwyczajnie kary finansowe. Ostatnio byłam świadkiem na placu zabaw jak dwójka dzieciaków szalała na karuzeli tak, że stanowiło to zagrożenie dla innych dzieci, a ich op... rozwiń
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2017 o 11:07
0
Jak wpuszczacie na basen zwierzątka to co się potem dziwicie że takie sra do wody!? Byłem świadkiem tego zdarzenia i uważam że takie osoby nie powinny być wpuszczane na basen gdzie chodzę z małymi dziećmi!!! Ich opiekun powiedział że nie wszyscy kontroluja swoje potrzeby fizjologiczne!!!! To skandal!!!
Avatar
gf / 12 sierpnia 2017 o 02:18
0
jeszcze zwymiotować w basenie mozna, choc to sie czuje jak jest niedobrze, nie puszcza sie pawia nagle bez zadnych obiawów, wiec tu kwestia dyskusyjna. ale zesrac sie w basenie? jakim to trzeba być deklem żeby zwalić sie w wodzie...? innej opcji jak zrobienie tego specjalnie nie widze.
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2017 o 00:06
0
Jak szczą i srają w basenach publicznych to ja się pytam co się dzieje w fontannie na Placu Litewskim ? Miłych snów mamusie i babcie, o kupce i parchach na skórce. Pozdrawiam pływaków opiekunów.
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2017 o 00:04
0
To zabawne,przecież nikt przed wejściem nie myje odbytu i kał w ilościach astronomicznych i tak pływa w basenach.
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2017 o 23:24
0
No i lalus wojewódzki nie będzie miał w co wsadzać flagi ?
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2017 o 21:23
0
Ktoś narobił w dzieło Żuka.
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2017 o 17:43
0
Ech miastowe.... kupę to się w domu zostawia..... szkoda słów....
Avatar
niezguła / 11 sierpnia 2017 o 17:12
0
undefined napisał:
Wyborcy pisu
 Kto mówił o kupie (ten kraj)?
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2017 o 17:31
0
I tak w tym Lublinie nie bardzo jest gdzie pójść z małym dzieckiem...wszędzie beton i bloki...teraz nawet Wrotków jest zamknięty. Małe dziecko nie skorzysta przecież ze zjeżdżalni a mały basen był OK. Rozumiem, że zdarzają się różne rzeczy, też mam dziecko i wiem, że nie jestem zawsze w stanie przewidzieć jego pewne zachowania. Nie mniej uważam, że za coś takiego powinny być zwyczajnie kary finansowe. Ostatnio byłam świadkiem na placu zabaw jak dwójka dzieciaków szalała na karuzeli tak, że stanowiło to zagrożenie dla innych dzieci, a ich opiekunowie być może rodzice siedzieli beztrosko nic sobie z tego nie robiąc...A potem jest płacz jak dziecko przy upadku złamie kręgosłup albo po urazie głowy leży w śpiączce. Zwykła bezmyślność. Też nie wiem co myśleć jak widzę wszędzie pod blokiem kupy psów (jakby nie można było pójść z psem na łąki parę metrów dalej...). Kiedyś lubiłam zwierzęta ale już nie lubię naprawdę...bo dosłownie wszędzie gdzie się nie ruszyć są psie kupy...na betonie trawnikach...pod klatką. Niektórzy tu piszą że z psem ktoś wchodzi do basenu. To przecież jest skandal. Nic nie mam do zamiłowania dla zwierząt ale nie każdemu to może odpowiadać. Skąd się biorą takie zachowania? Kiedyś głupota i beztroska była przypisywana dzieciom a coraz częściej widzę to samo wśród ludzi dorosłych, dobrze ubranych, wygadanych i zadawałoby się, że inteligentnych.
I tak w tym Lublinie nie bardzo jest gdzie pójść z małym dzieckiem...wszędzie beton i bloki...teraz nawet Wrotków jest zamknięty. Małe dziecko nie skorzysta przecież ze zjeżdżalni a mały basen był OK. Rozumiem, że zdarzają się różne rzeczy, też mam dziecko i wiem, że nie jestem zawsze w stanie przewidzieć jego pewne zachowania. Nie mniej uważam, że za coś takiego powinny być zwyczajnie kary finansowe. Ostatnio byłam świadkiem na placu zabaw jak dwójka dzieciaków szalała na karuzeli tak, że stanowiło to zagrożenie dla innych dzieci, a ich op... rozwiń
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2017 o 11:07
0
Jak wpuszczacie na basen zwierzątka to co się potem dziwicie że takie sra do wody!? Byłem świadkiem tego zdarzenia i uważam że takie osoby nie powinny być wpuszczane na basen gdzie chodzę z małymi dziećmi!!! Ich opiekun powiedział że nie wszyscy kontroluja swoje potrzeby fizjologiczne!!!! To skandal!!!
Avatar
gf / 12 sierpnia 2017 o 02:18
0
jeszcze zwymiotować w basenie mozna, choc to sie czuje jak jest niedobrze, nie puszcza sie pawia nagle bez zadnych obiawów, wiec tu kwestia dyskusyjna. ale zesrac sie w basenie? jakim to trzeba być deklem żeby zwalić sie w wodzie...? innej opcji jak zrobienie tego specjalnie nie widze.
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2017 o 00:06
0
Jak szczą i srają w basenach publicznych to ja się pytam co się dzieje w fontannie na Placu Litewskim ? Miłych snów mamusie i babcie, o kupce i parchach na skórce. Pozdrawiam pływaków opiekunów.
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2017 o 00:04
0
To zabawne,przecież nikt przed wejściem nie myje odbytu i kał w ilościach astronomicznych i tak pływa w basenach.
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2017 o 23:24
0
No i lalus wojewódzki nie będzie miał w co wsadzać flagi ?
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2017 o 21:23
0
Ktoś narobił w dzieło Żuka.
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2017 o 17:43
0
Ech miastowe.... kupę to się w domu zostawia..... szkoda słów....
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2017 o 17:22
-1
Pewnie jakiś KODerasta nie wytrzymał i mu zwieracz popuścił.
Avatar
niezguła / 11 sierpnia 2017 o 17:12
0
undefined napisał:
Wyborcy pisu
 Kto mówił o kupie (ten kraj)?
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 1

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie
15 października 2018, 19:00

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 15 października o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8) zaprezentowane zostanie niesamowite widowisko muzyczne w hołdzie Michaelowi Jacksonowi - Thriller LIVE!

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli
film

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli 3 1

Zielona Góra. 10-miesięczne dziecko z ranami głowy znaleźli zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań. Niemowlę trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnej celi. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do pięciu lat więzienia. 

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek 0 1

Do tragicznego wypadku doszło na wesołym miasteczku w Szczytnie. 9-latek wypadł z karuzeli, nie przeżył

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie
galeria

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie 0 2

W końcu znamy datę uruchomienia krytej pływalni w Wólce Rokickiej: pierwsze kąpiele 8 sierpnia o godzinie 14 lub 14.30.

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS 11 9

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 29 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 29 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 175 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 442 18

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!