Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 czerwca 2008 r.
18:19
Edytuj ten wpis

ZNP: Zapłaćcie nauczycielom za strajk

0 8 A A

Lubelski ZNP złoży do inspekcji pracy wniosek o zbadanie, ile pieniędzy można potrącić nauczycielom za majowy strajk.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Samorządy chcą im zabrać od kilkudziesięciu do kilkuset zł.

- Prawo mówi jasno: za okres w strajku osobom biorącym w nim udział należy potrącić pensję - mówi Kazimierz Chrzanowski, dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta w Zamościu. Tam dyrektorzy wszystkich szkół zostali do tego zobligowani. - Byłoby niesprawiedliwe, gdyby jedni pracowali, inni nie, a jedni i drudzy dostaliby takie same pieniądze.

W Lublinie Ratusz daje dyrektorom wolną rękę. - To oni dzielą pieniądze przyznane każdej ze szkół i teoretycznie mogą odstąpić od potrącania - wyjaśnia Piotr Burek, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania w lubelskim magistracie.

Jak ustaliliśmy, zdecydowana większość z nich jest jednak za obcięciem pensji. - Po prostu nie ma podstawy prawnej do tego, żeby nie potrącać - przyznaje Waldemar Stoczkowski, dyrektor SP nr 10 w Lublinie. Podobnie jest w całym regionie. Dzwoniąc do kilkudziesięciu szkół, nie znaleźliśmy ani jednej, w której nauczycielom nie obetną pensji za strajk.

- Są takie szkoły - zapewnia mimo to Celina Stasiak, prezes lubelskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Z niektórymi samorządami udało nam się dojść do porozumienia i tak pedagodzy nie będą mieli potrącanych pensji.

• Które to samorządy?
- Nie jestem upoważniona do podawania takich informacji. Mogłoby to zaszkodzić ludziom, którzy wykazali wobec nauczycieli dobrą wolę - mówi Stasiak. I zapowiada, że ZNP zamierza stanąć w obronie nauczycieli biorących udział w strajku: Zwrócimy się do Państwowej Inspekcji Pracy z prośbą o ustalenie, dlaczego niektóre samorządy chcą potrącić pedagogom aż tyle. W wielu przypadkach 1/18 miesięcznego wynagrodzenia.

Dla nauczycieli to sporo. - W moim przypadku to ponad 150 zł - mówi pani Maria, polonistka z Lublina z 20-letnim stażem. - Przy miesięcznej pensji ok. 2 tys. zł na rękę, to dużo - podkreśla. Inni nauczyciele, w zależności od stażu pracy, za majowy strajk mają mieć potrącone od kilkudziesięciu do 200 zł.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Radek / 13 czerwca 2008 o 20:19
0
W końcu się Państwo zdecydują czy zarobki są żenująco niskie(za pracę) czy duże(potrącenie za brak pracy)?
Avatar
nauczyciel / 13 czerwca 2008 o 13:35
0
Jestem nauczycielem mianowanym z 11 letnim stażem i ja nie zarabiam 2 tys. Więc nie wiem skąd te Twoje informacje?
Avatar
MATURZYSTA / 13 czerwca 2008 o 13:21
0
Zgadzam się, nauczyciel nie pracuje 18 godzin (ewentualnie bardzo, ale to bardzo leniwy).

A teraz pytanie. Dlaczego nauczyciele mają oddawać pieniądze biedniejszym?? Tak samo długo się uczyli i wkładali dużo pieniędzy w swoją edukację więc też chcieliby godziwie zarabiać. Ja proponuję im to umożliwić.
Avatar
ktoś / 13 czerwca 2008 o 13:18
0
Chciałabym dać Ci tę mozliwość uderzędniku zamienić się pracą! A tak apropos od wychowywania dzieci są rodzice a nie nauczyciel !!!!
Avatar
dora / 13 czerwca 2008 o 13:16
0
NIK napisał:
Nauczyciele już przesadzają. Chciałbym być nauczycielem i pracować 18 godzin na tydzień, wakacje, ferie i inne święta mieć wolne. Rozumie - młody nauczyciel do lekcji musi się przygotować ale nauczyciel ze stażem 10 letnim????????? Drodzy nauczyciele przeginacie!!!!! Macie po prostu za dobrze. Chciałby zarabiać 2 tys. zł. Jestem urzędnikiem państwowym średniego szczebla i zarabiam dużo mniej za 40 godzinny tydzień pracy. Nie szalejcie drodzy nauczyciele a weźcie się za nauczanie i wychowanie dzieci. Nie pozdrawiam żadnego nauczyciela!!!!
rozwiń
Avatar
pepus / 13 czerwca 2008 o 11:43
0
NIK napisał:
Nauczyciele już przesadzają. Chciałbym być nauczycielem i pracować 18 godzin na tydzień, wakacje, ferie i inne święta mieć wolne. Rozumie - młody nauczyciel do lekcji musi się przygotować ale nauczyciel ze stażem 10 letnim????????? Drodzy nauczyciele przeginacie!!!!! Macie po prostu za dobrze. Chciałby zarabiać 2 tys. zł. Jestem urzędnikiem państwowym średniego szczebla i zarabiam dużo mniej za 40 godzinny tydzień pracy. Nie szalejcie drodzy nauczyciele a weźcie się za nauczanie i wychowanie dzieci. Nie pozdrawiam żadnego nauczyciela!!!!


Ot, głupi !!!!!!Slogany waść powtarzasz do znudzenia.Najprostszy przykład. CZy byłeś kiedykolwiek ty- rodzicu lub twoi rodzice na wywiadówce w czasie tych 18 godz. pracy n-la ?????CZY wycieczki , rady pedag.,wypisywanie świadectw, dyskoteki, przyg.apeli. konkursów,szkolenia itp.,itd też w ramach tych 18 godz.????POMYŚŁ chwilę !!!!!!!!Zresztą zrócie nam 40 godz tydzień pracy, tj. od 8 do 16 , a gwarantuję, że szybko będziesz chciał, żeby było , jak TERAZ-urzędniku!!!!


Ot, głupi !!!!!!Slogany waść powtarzasz do znudzenia.Najprostszy przykład. CZy byłeś kiedykolwiek ty- rodzicu lub twoi rodzice na wywiadówce w czasie tych 18 godz. pracy n-la ?????CZY wycieczki , rady pedag.,wypisywanie świadectw, dyskoteki, przyg.apeli. konkursów,szkolenia itp.,itd też w ramach tych 18 godz.????POMYŚŁ chwilę !!!!!!!!Zresztą zrócie nam 40 godz tydzień pracy, tj. od 8 do 16 , a gwarantuję, że szybko będziesz chciał, żeby było , jak TERAZ-urzędn... rozwiń
Avatar
pepus / 13 czerwca 2008 o 11:30
0
A jak traktować łamistrajków, którzy przesiedzieli w pustej szkole kilka godzin???Przecież dzieci NIE BYŁO, a więc też NIC nie robili ?? Księża ,siostry, katecheci, dyrektorzy itp. ODDAJCIE forsę biedniejszym..
Avatar
NIK / 13 czerwca 2008 o 09:52
0
Nauczyciele już przesadzają. Chciałbym być nauczycielem i pracować 18 godzin na tydzień, wakacje, ferie i inne święta mieć wolne. Rozumie - młody nauczyciel do lekcji musi się przygotować ale nauczyciel ze stażem 10 letnim????????? Drodzy nauczyciele przeginacie!!!!! Macie po prostu za dobrze. Chciałby zarabiać 2 tys. zł. Jestem urzędnikiem państwowym średniego szczebla i zarabiam dużo mniej za 40 godzinny tydzień pracy. Nie szalejcie drodzy nauczyciele a weźcie się za nauczanie i wychowanie dzieci. Nie pozdrawiam żadnego nauczyciela!!!!
Nauczyciele już przesadzają. Chciałbym być nauczycielem i pracować 18 godzin na tydzień, wakacje, ferie i inne święta mieć wolne. Rozumie - młody nauczyciel do lekcji musi się przygotować ale nauczyciel ze stażem 10 letnim????????? Drodzy nauczyciele przeginacie!!!!! Macie po prostu za dobrze. Chciałby zarabiać 2 tys. zł. Jestem urzędnikiem państwowym średniego szczebla i zarabiam dużo mniej za 40 godzinny tydzień pracy. Nie szalejcie drodzy nauczyciele a weźcie się za nauczanie i wychowanie dzieci. Nie pozdrawiam żadneg... rozwiń
Avatar
Radek / 13 czerwca 2008 o 20:19
0
W końcu się Państwo zdecydują czy zarobki są żenująco niskie(za pracę) czy duże(potrącenie za brak pracy)?
Avatar
nauczyciel / 13 czerwca 2008 o 13:35
0
Jestem nauczycielem mianowanym z 11 letnim stażem i ja nie zarabiam 2 tys. Więc nie wiem skąd te Twoje informacje?
Avatar
MATURZYSTA / 13 czerwca 2008 o 13:21
0
Zgadzam się, nauczyciel nie pracuje 18 godzin (ewentualnie bardzo, ale to bardzo leniwy).

A teraz pytanie. Dlaczego nauczyciele mają oddawać pieniądze biedniejszym?? Tak samo długo się uczyli i wkładali dużo pieniędzy w swoją edukację więc też chcieliby godziwie zarabiać. Ja proponuję im to umożliwić.
Avatar
ktoś / 13 czerwca 2008 o 13:18
0
Chciałabym dać Ci tę mozliwość uderzędniku zamienić się pracą! A tak apropos od wychowywania dzieci są rodzice a nie nauczyciel !!!!
Avatar
dora / 13 czerwca 2008 o 13:16
0
NIK napisał:
Nauczyciele już przesadzają. Chciałbym być nauczycielem i pracować 18 godzin na tydzień, wakacje, ferie i inne święta mieć wolne. Rozumie - młody nauczyciel do lekcji musi się przygotować ale nauczyciel ze stażem 10 letnim????????? Drodzy nauczyciele przeginacie!!!!! Macie po prostu za dobrze. Chciałby zarabiać 2 tys. zł. Jestem urzędnikiem państwowym średniego szczebla i zarabiam dużo mniej za 40 godzinny tydzień pracy. Nie szalejcie drodzy nauczyciele a weźcie się za nauczanie i wychowanie dzieci. Nie pozdrawiam żadnego nauczyciela!!!!
rozwiń
Avatar
pepus / 13 czerwca 2008 o 11:43
0
NIK napisał:
Nauczyciele już przesadzają. Chciałbym być nauczycielem i pracować 18 godzin na tydzień, wakacje, ferie i inne święta mieć wolne. Rozumie - młody nauczyciel do lekcji musi się przygotować ale nauczyciel ze stażem 10 letnim????????? Drodzy nauczyciele przeginacie!!!!! Macie po prostu za dobrze. Chciałby zarabiać 2 tys. zł. Jestem urzędnikiem państwowym średniego szczebla i zarabiam dużo mniej za 40 godzinny tydzień pracy. Nie szalejcie drodzy nauczyciele a weźcie się za nauczanie i wychowanie dzieci. Nie pozdrawiam żadnego nauczyciela!!!!


Ot, głupi !!!!!!Slogany waść powtarzasz do znudzenia.Najprostszy przykład. CZy byłeś kiedykolwiek ty- rodzicu lub twoi rodzice na wywiadówce w czasie tych 18 godz. pracy n-la ?????CZY wycieczki , rady pedag.,wypisywanie świadectw, dyskoteki, przyg.apeli. konkursów,szkolenia itp.,itd też w ramach tych 18 godz.????POMYŚŁ chwilę !!!!!!!!Zresztą zrócie nam 40 godz tydzień pracy, tj. od 8 do 16 , a gwarantuję, że szybko będziesz chciał, żeby było , jak TERAZ-urzędniku!!!!


Ot, głupi !!!!!!Slogany waść powtarzasz do znudzenia.Najprostszy przykład. CZy byłeś kiedykolwiek ty- rodzicu lub twoi rodzice na wywiadówce w czasie tych 18 godz. pracy n-la ?????CZY wycieczki , rady pedag.,wypisywanie świadectw, dyskoteki, przyg.apeli. konkursów,szkolenia itp.,itd też w ramach tych 18 godz.????POMYŚŁ chwilę !!!!!!!!Zresztą zrócie nam 40 godz tydzień pracy, tj. od 8 do 16 , a gwarantuję, że szybko będziesz chciał, żeby było , jak TERAZ-urzędn... rozwiń
Avatar
pepus / 13 czerwca 2008 o 11:30
0
A jak traktować łamistrajków, którzy przesiedzieli w pustej szkole kilka godzin???Przecież dzieci NIE BYŁO, a więc też NIC nie robili ?? Księża ,siostry, katecheci, dyrektorzy itp. ODDAJCIE forsę biedniejszym..
Avatar
NIK / 13 czerwca 2008 o 09:52
0
Nauczyciele już przesadzają. Chciałbym być nauczycielem i pracować 18 godzin na tydzień, wakacje, ferie i inne święta mieć wolne. Rozumie - młody nauczyciel do lekcji musi się przygotować ale nauczyciel ze stażem 10 letnim????????? Drodzy nauczyciele przeginacie!!!!! Macie po prostu za dobrze. Chciałby zarabiać 2 tys. zł. Jestem urzędnikiem państwowym średniego szczebla i zarabiam dużo mniej za 40 godzinny tydzień pracy. Nie szalejcie drodzy nauczyciele a weźcie się za nauczanie i wychowanie dzieci. Nie pozdrawiam żadnego nauczyciela!!!!
Nauczyciele już przesadzają. Chciałbym być nauczycielem i pracować 18 godzin na tydzień, wakacje, ferie i inne święta mieć wolne. Rozumie - młody nauczyciel do lekcji musi się przygotować ale nauczyciel ze stażem 10 letnim????????? Drodzy nauczyciele przeginacie!!!!! Macie po prostu za dobrze. Chciałby zarabiać 2 tys. zł. Jestem urzędnikiem państwowym średniego szczebla i zarabiam dużo mniej za 40 godzinny tydzień pracy. Nie szalejcie drodzy nauczyciele a weźcie się za nauczanie i wychowanie dzieci. Nie pozdrawiam żadneg... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 0 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 0

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 14

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 0

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 16 8

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 0 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

MKS Perła Lublin już trenuje
galeria

MKS Perła Lublin już trenuje 1 1

Superliga piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin ma za sobą pierwszy trening. W poniedziałek w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich ćwiczyło 14 zawodniczek. Walentyna Nieściaruk i Gabriela Besen na razie trenowały indywidualnie

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę 33 4

Recydywista z Łęcznej zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę. Wpadł w szał po tym, jak wymieszał alkohol z lekami – wynika z akt sprawy. Ofiara przeżyła tylko dzięki interwencji świadka i policjantów.

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę 0 3

Jest firma, która chce sprowadzać z Kanady surowiec do wytwarzania marihuany medycznej. Złożyła już wniosek o rejestrację, ale do aptek lek szybko nie trafi.

Centralny Plac Zabaw. Zapisz się na warsztaty

Centralny Plac Zabaw. Zapisz się na warsztaty 2 0

Co Gdzie Kiedy. Za niecałe dwa tygodnie (28 lipca) na placu przed Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) startuje Centralny Plac Zabaw. – W tym roku razem z wami chcemy otworzyć nowy rozdział naszego projektu – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.