Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 czerwca 2008 r.
18:19
Edytuj ten wpis

ZNP: Zapłaćcie nauczycielom za strajk

0 8 A A

Lubelski ZNP złoży do inspekcji pracy wniosek o zbadanie, ile pieniędzy można potrącić nauczycielom za majowy strajk.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Samorządy chcą im zabrać od kilkudziesięciu do kilkuset zł.

- Prawo mówi jasno: za okres w strajku osobom biorącym w nim udział należy potrącić pensję - mówi Kazimierz Chrzanowski, dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta w Zamościu. Tam dyrektorzy wszystkich szkół zostali do tego zobligowani. - Byłoby niesprawiedliwe, gdyby jedni pracowali, inni nie, a jedni i drudzy dostaliby takie same pieniądze.

W Lublinie Ratusz daje dyrektorom wolną rękę. - To oni dzielą pieniądze przyznane każdej ze szkół i teoretycznie mogą odstąpić od potrącania - wyjaśnia Piotr Burek, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania w lubelskim magistracie.

Jak ustaliliśmy, zdecydowana większość z nich jest jednak za obcięciem pensji. - Po prostu nie ma podstawy prawnej do tego, żeby nie potrącać - przyznaje Waldemar Stoczkowski, dyrektor SP nr 10 w Lublinie. Podobnie jest w całym regionie. Dzwoniąc do kilkudziesięciu szkół, nie znaleźliśmy ani jednej, w której nauczycielom nie obetną pensji za strajk.

- Są takie szkoły - zapewnia mimo to Celina Stasiak, prezes lubelskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Z niektórymi samorządami udało nam się dojść do porozumienia i tak pedagodzy nie będą mieli potrącanych pensji.

• Które to samorządy?
- Nie jestem upoważniona do podawania takich informacji. Mogłoby to zaszkodzić ludziom, którzy wykazali wobec nauczycieli dobrą wolę - mówi Stasiak. I zapowiada, że ZNP zamierza stanąć w obronie nauczycieli biorących udział w strajku: Zwrócimy się do Państwowej Inspekcji Pracy z prośbą o ustalenie, dlaczego niektóre samorządy chcą potrącić pedagogom aż tyle. W wielu przypadkach 1/18 miesięcznego wynagrodzenia.

Dla nauczycieli to sporo. - W moim przypadku to ponad 150 zł - mówi pani Maria, polonistka z Lublina z 20-letnim stażem. - Przy miesięcznej pensji ok. 2 tys. zł na rękę, to dużo - podkreśla. Inni nauczyciele, w zależności od stażu pracy, za majowy strajk mają mieć potrącone od kilkudziesięciu do 200 zł.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Radek / 13 czerwca 2008 o 20:19
0
W końcu się Państwo zdecydują czy zarobki są żenująco niskie(za pracę) czy duże(potrącenie za brak pracy)?
Avatar
nauczyciel / 13 czerwca 2008 o 13:35
0
Jestem nauczycielem mianowanym z 11 letnim stażem i ja nie zarabiam 2 tys. Więc nie wiem skąd te Twoje informacje?
Avatar
MATURZYSTA / 13 czerwca 2008 o 13:21
0
Zgadzam się, nauczyciel nie pracuje 18 godzin (ewentualnie bardzo, ale to bardzo leniwy).

A teraz pytanie. Dlaczego nauczyciele mają oddawać pieniądze biedniejszym?? Tak samo długo się uczyli i wkładali dużo pieniędzy w swoją edukację więc też chcieliby godziwie zarabiać. Ja proponuję im to umożliwić.
Avatar
ktoś / 13 czerwca 2008 o 13:18
0
Chciałabym dać Ci tę mozliwość uderzędniku zamienić się pracą! A tak apropos od wychowywania dzieci są rodzice a nie nauczyciel !!!!
Avatar
dora / 13 czerwca 2008 o 13:16
0
NIK napisał:
Nauczyciele już przesadzają. Chciałbym być nauczycielem i pracować 18 godzin na tydzień, wakacje, ferie i inne święta mieć wolne. Rozumie - młody nauczyciel do lekcji musi się przygotować ale nauczyciel ze stażem 10 letnim????????? Drodzy nauczyciele przeginacie!!!!! Macie po prostu za dobrze. Chciałby zarabiać 2 tys. zł. Jestem urzędnikiem państwowym średniego szczebla i zarabiam dużo mniej za 40 godzinny tydzień pracy. Nie szalejcie drodzy nauczyciele a weźcie się za nauczanie i wychowanie dzieci. Nie pozdrawiam żadnego nauczyciela!!!!
rozwiń
Avatar
pepus / 13 czerwca 2008 o 11:43
0
NIK napisał:
Nauczyciele już przesadzają. Chciałbym być nauczycielem i pracować 18 godzin na tydzień, wakacje, ferie i inne święta mieć wolne. Rozumie - młody nauczyciel do lekcji musi się przygotować ale nauczyciel ze stażem 10 letnim????????? Drodzy nauczyciele przeginacie!!!!! Macie po prostu za dobrze. Chciałby zarabiać 2 tys. zł. Jestem urzędnikiem państwowym średniego szczebla i zarabiam dużo mniej za 40 godzinny tydzień pracy. Nie szalejcie drodzy nauczyciele a weźcie się za nauczanie i wychowanie dzieci. Nie pozdrawiam żadnego nauczyciela!!!!


Ot, głupi !!!!!!Slogany waść powtarzasz do znudzenia.Najprostszy przykład. CZy byłeś kiedykolwiek ty- rodzicu lub twoi rodzice na wywiadówce w czasie tych 18 godz. pracy n-la ?????CZY wycieczki , rady pedag.,wypisywanie świadectw, dyskoteki, przyg.apeli. konkursów,szkolenia itp.,itd też w ramach tych 18 godz.????POMYŚŁ chwilę !!!!!!!!Zresztą zrócie nam 40 godz tydzień pracy, tj. od 8 do 16 , a gwarantuję, że szybko będziesz chciał, żeby było , jak TERAZ-urzędniku!!!!


Ot, głupi !!!!!!Slogany waść powtarzasz do znudzenia.Najprostszy przykład. CZy byłeś kiedykolwiek ty- rodzicu lub twoi rodzice na wywiadówce w czasie tych 18 godz. pracy n-la ?????CZY wycieczki , rady pedag.,wypisywanie świadectw, dyskoteki, przyg.apeli. konkursów,szkolenia itp.,itd też w ramach tych 18 godz.????POMYŚŁ chwilę !!!!!!!!Zresztą zrócie nam 40 godz tydzień pracy, tj. od 8 do 16 , a gwarantuję, że szybko będziesz chciał, żeby było , jak TERAZ-urzędn... rozwiń
Avatar
pepus / 13 czerwca 2008 o 11:30
0
A jak traktować łamistrajków, którzy przesiedzieli w pustej szkole kilka godzin???Przecież dzieci NIE BYŁO, a więc też NIC nie robili ?? Księża ,siostry, katecheci, dyrektorzy itp. ODDAJCIE forsę biedniejszym..
Avatar
NIK / 13 czerwca 2008 o 09:52
0
Nauczyciele już przesadzają. Chciałbym być nauczycielem i pracować 18 godzin na tydzień, wakacje, ferie i inne święta mieć wolne. Rozumie - młody nauczyciel do lekcji musi się przygotować ale nauczyciel ze stażem 10 letnim????????? Drodzy nauczyciele przeginacie!!!!! Macie po prostu za dobrze. Chciałby zarabiać 2 tys. zł. Jestem urzędnikiem państwowym średniego szczebla i zarabiam dużo mniej za 40 godzinny tydzień pracy. Nie szalejcie drodzy nauczyciele a weźcie się za nauczanie i wychowanie dzieci. Nie pozdrawiam żadnego nauczyciela!!!!
Nauczyciele już przesadzają. Chciałbym być nauczycielem i pracować 18 godzin na tydzień, wakacje, ferie i inne święta mieć wolne. Rozumie - młody nauczyciel do lekcji musi się przygotować ale nauczyciel ze stażem 10 letnim????????? Drodzy nauczyciele przeginacie!!!!! Macie po prostu za dobrze. Chciałby zarabiać 2 tys. zł. Jestem urzędnikiem państwowym średniego szczebla i zarabiam dużo mniej za 40 godzinny tydzień pracy. Nie szalejcie drodzy nauczyciele a weźcie się za nauczanie i wychowanie dzieci. Nie pozdrawiam żadneg... rozwiń
Avatar
Radek / 13 czerwca 2008 o 20:19
0
W końcu się Państwo zdecydują czy zarobki są żenująco niskie(za pracę) czy duże(potrącenie za brak pracy)?
Avatar
nauczyciel / 13 czerwca 2008 o 13:35
0
Jestem nauczycielem mianowanym z 11 letnim stażem i ja nie zarabiam 2 tys. Więc nie wiem skąd te Twoje informacje?
Avatar
MATURZYSTA / 13 czerwca 2008 o 13:21
0
Zgadzam się, nauczyciel nie pracuje 18 godzin (ewentualnie bardzo, ale to bardzo leniwy).

A teraz pytanie. Dlaczego nauczyciele mają oddawać pieniądze biedniejszym?? Tak samo długo się uczyli i wkładali dużo pieniędzy w swoją edukację więc też chcieliby godziwie zarabiać. Ja proponuję im to umożliwić.
Avatar
ktoś / 13 czerwca 2008 o 13:18
0
Chciałabym dać Ci tę mozliwość uderzędniku zamienić się pracą! A tak apropos od wychowywania dzieci są rodzice a nie nauczyciel !!!!
Avatar
dora / 13 czerwca 2008 o 13:16
0
NIK napisał:
Nauczyciele już przesadzają. Chciałbym być nauczycielem i pracować 18 godzin na tydzień, wakacje, ferie i inne święta mieć wolne. Rozumie - młody nauczyciel do lekcji musi się przygotować ale nauczyciel ze stażem 10 letnim????????? Drodzy nauczyciele przeginacie!!!!! Macie po prostu za dobrze. Chciałby zarabiać 2 tys. zł. Jestem urzędnikiem państwowym średniego szczebla i zarabiam dużo mniej za 40 godzinny tydzień pracy. Nie szalejcie drodzy nauczyciele a weźcie się za nauczanie i wychowanie dzieci. Nie pozdrawiam żadnego nauczyciela!!!!
rozwiń
Avatar
pepus / 13 czerwca 2008 o 11:43
0
NIK napisał:
Nauczyciele już przesadzają. Chciałbym być nauczycielem i pracować 18 godzin na tydzień, wakacje, ferie i inne święta mieć wolne. Rozumie - młody nauczyciel do lekcji musi się przygotować ale nauczyciel ze stażem 10 letnim????????? Drodzy nauczyciele przeginacie!!!!! Macie po prostu za dobrze. Chciałby zarabiać 2 tys. zł. Jestem urzędnikiem państwowym średniego szczebla i zarabiam dużo mniej za 40 godzinny tydzień pracy. Nie szalejcie drodzy nauczyciele a weźcie się za nauczanie i wychowanie dzieci. Nie pozdrawiam żadnego nauczyciela!!!!


Ot, głupi !!!!!!Slogany waść powtarzasz do znudzenia.Najprostszy przykład. CZy byłeś kiedykolwiek ty- rodzicu lub twoi rodzice na wywiadówce w czasie tych 18 godz. pracy n-la ?????CZY wycieczki , rady pedag.,wypisywanie świadectw, dyskoteki, przyg.apeli. konkursów,szkolenia itp.,itd też w ramach tych 18 godz.????POMYŚŁ chwilę !!!!!!!!Zresztą zrócie nam 40 godz tydzień pracy, tj. od 8 do 16 , a gwarantuję, że szybko będziesz chciał, żeby było , jak TERAZ-urzędniku!!!!


Ot, głupi !!!!!!Slogany waść powtarzasz do znudzenia.Najprostszy przykład. CZy byłeś kiedykolwiek ty- rodzicu lub twoi rodzice na wywiadówce w czasie tych 18 godz. pracy n-la ?????CZY wycieczki , rady pedag.,wypisywanie świadectw, dyskoteki, przyg.apeli. konkursów,szkolenia itp.,itd też w ramach tych 18 godz.????POMYŚŁ chwilę !!!!!!!!Zresztą zrócie nam 40 godz tydzień pracy, tj. od 8 do 16 , a gwarantuję, że szybko będziesz chciał, żeby było , jak TERAZ-urzędn... rozwiń
Avatar
pepus / 13 czerwca 2008 o 11:30
0
A jak traktować łamistrajków, którzy przesiedzieli w pustej szkole kilka godzin???Przecież dzieci NIE BYŁO, a więc też NIC nie robili ?? Księża ,siostry, katecheci, dyrektorzy itp. ODDAJCIE forsę biedniejszym..
Avatar
NIK / 13 czerwca 2008 o 09:52
0
Nauczyciele już przesadzają. Chciałbym być nauczycielem i pracować 18 godzin na tydzień, wakacje, ferie i inne święta mieć wolne. Rozumie - młody nauczyciel do lekcji musi się przygotować ale nauczyciel ze stażem 10 letnim????????? Drodzy nauczyciele przeginacie!!!!! Macie po prostu za dobrze. Chciałby zarabiać 2 tys. zł. Jestem urzędnikiem państwowym średniego szczebla i zarabiam dużo mniej za 40 godzinny tydzień pracy. Nie szalejcie drodzy nauczyciele a weźcie się za nauczanie i wychowanie dzieci. Nie pozdrawiam żadnego nauczyciela!!!!
Nauczyciele już przesadzają. Chciałbym być nauczycielem i pracować 18 godzin na tydzień, wakacje, ferie i inne święta mieć wolne. Rozumie - młody nauczyciel do lekcji musi się przygotować ale nauczyciel ze stażem 10 letnim????????? Drodzy nauczyciele przeginacie!!!!! Macie po prostu za dobrze. Chciałby zarabiać 2 tys. zł. Jestem urzędnikiem państwowym średniego szczebla i zarabiam dużo mniej za 40 godzinny tydzień pracy. Nie szalejcie drodzy nauczyciele a weźcie się za nauczanie i wychowanie dzieci. Nie pozdrawiam żadneg... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dawniej byli związani z PO. Teraz rządzą z PiS powiatem kraśnickim [zdjęcia radnych]
galeria

Dawniej byli związani z PO. Teraz rządzą z PiS powiatem kraśnickim [zdjęcia radnych] 0 0

Krzysztof Staruch jest nowym starostą powiatu kraśnickiego. W dzisiejszym głosowaniu kandydat Prawa i Sprawiedliwości otrzymał o jeden głos więcej od dotychczasowego starosty Andrzeja Maja (PSL). Wicestarostą został zaś Karol Rychlewski.

Chełm: Kolejarze uziemili zabytkowy parowóz. Miasto szuka dla niego nowego miejsca

Chełm: Kolejarze uziemili zabytkowy parowóz. Miasto szuka dla niego nowego miejsca 5 2

Rozpoczęła się długo oczekiwana przebudowa pl. Dworcowego. Wisienką na torcie miał być parowóz przeniesiony na plac z drugiej strony dworca. Chociaż jego lokalizacja była już uzgodniona, to kolejarze niespodziewanie postawili weto

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie 0 0

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie przy ul. Krakowskie Przedmieście 29

Ekologiczne śmieciarki dołączyły do floty Kom-Eko

Ekologiczne śmieciarki dołączyły do floty Kom-Eko 0 2

We flocie Kom-Eko znalazły się ostatnio trzy nowe śmieciarki Scania, w tym dwie zasilane gazem CNG. Pięć kolejnych pojazdów CNG zostanie dostarczonych w pierwszym kwartale przyszłego roku. Są to najczystsze pojazdy komunalne obsługujące Lublin i okolice.

Pod koszami Dziennika Wschodniego. Hit dla Symbitu

Pod koszami Dziennika Wschodniego. Hit dla Symbitu 0 0

Ruszyła najstarsza liga amatorskiej koszykówki w województwie lubelskim. W czterdziestym, jubileuszowym sezonie, bierze udział sześć drużyn

Unijne wsparcie dla bezrobotnych

Unijne wsparcie dla bezrobotnych 0 0

Dla podopiecznych lubelskich ośrodków pomocy społecznej unijne fundusze to szansa na lepszą przyszłość. W ramach Aktywnego włączenia wsparcie uzyskało już ponad 5 tysięcy osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, w tym osoby z niepełnosprawnościami, bezdomne i posiadające niskie kwalifikacje.

Robert Kubica podstawowym kierowcą Williamsa! Zespół ma potwierdzić te informacje [wideo]
film

Robert Kubica podstawowym kierowcą Williamsa! Zespół ma potwierdzić te informacje [wideo] 0 1

W przyszłym sezonie Robert Kubica ma być podstawowym kierowcą Williamsa! "La Gazzetta dello Sport" podaje, że jest to jeden z największych powrotów w historii sportu.

Awaria sieci ciepłowniczej w Puławach. Rozkopali al. Partyzantów
galeria

Awaria sieci ciepłowniczej w Puławach. Rozkopali al. Partyzantów 2 1

W tym tygodniu doszło do rozszczelnienia starych rur ciepłowniczych pod al. Partyzantów w Puławach. Obecnie trwa ich wymiana. OPEC nie planuje przerw w dostawach ciepła dla mieszkańców miasta. Utrudnienia w ruchu mają potrwać do końca miesiąca.

Sprośny żart na wykładzie. Profesor UP po naszym tekście rezygnuje z funkcji

Sprośny żart na wykładzie. Profesor UP po naszym tekście rezygnuje z funkcji 188 25

Z funkcji prorektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie zrezygnował profesor Eugeniusz Grela. Rezygnacja związana jest z naszym niedawnym artykułem

Dłuższe przerwy i lżejsze tornistry. Uczniów czekają zmiany

Dłuższe przerwy i lżejsze tornistry. Uczniów czekają zmiany 26 13

Więcej wolnego czasu między zajęciami i matematyka na pierwszej lekcji. To najważniejsze zmiany czekające uczniów. Wszystko za sprawą nowelizacji zasad BHP w szkołach.

Aleksandra Rudzińska najlepsza w Chinach

Aleksandra Rudzińska najlepsza w Chinach 0 1

Aleksandra Rudzińska z KW Kotłownia wygrała kolejne zawody w tym sezonie. Lublinianka zdominowała zmagania w chińskim Guanzhou i była najlepsza w China Open 2018 w konkurencji na czas

Nowy burmistrz Kazimierza Dolnego złożył przysięgę [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Nowy burmistrz Kazimierza Dolnego złożył przysięgę [zdjęcia, wideo] 3 2

Nowy burmistrz Kazimierza Dolnego, Artur Pomianowski już po zaprzysiężeniu. Podczas wtorkowej sesji ślubowanie złożyli również radni. Nowym przewodniczącym rady został Mirosław Opoka, który pokonał Ryszarda Rybczyńskiego.

I sesja Sejmiku Województwa Lubelskiego. Jarosław Stawiarski wybrany na marszałka
Zdjęcia
galeria
film

I sesja Sejmiku Województwa Lubelskiego. Jarosław Stawiarski wybrany na marszałka 11 36

Trwa pierwsza sesja sejmiku województwa nowej kadencji. Radni wybiorą dziś marszałka, wicemarszałków i członków zarządu województwa. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo.

Jacek Ziarkowski (Hetman Zamość): Trzon drużyny sprawdził się w boju

Jacek Ziarkowski (Hetman Zamość): Trzon drużyny sprawdził się w boju 9 4

ROZMOWA Z Jackiem Ziarkowskim, trenerem Hetmana Zamość

IX Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności w Chatce Żaka
24 listopada 2018, 18:30

IX Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już po raz dziewiąty w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności. Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę, 24 listopada o godz. 18.30. Na wszystkich zainteresowanych czekają występy i wystawa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!