Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 lutego 2020 r.
17:32

ZTM łata rozkłady jazdy komunikacji miejskiej w Lublinie. Na niektórych liniach od jutra więcej kursów

Autor: Zdjęcie autora drs
11 40 A A
(fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Dodatkowe kursy pojawią się od wtorku w rozkładach jazdy wybranych linii autobusowych i trolejbusowych. Zarząd Transportu Miejskiego dołożył dokładnie dwadzieścia jeden takich połączeń, ale niektóre tylko na części trasy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Najwięcej kursów (sześć) dostała * linia 55: o godz. 7.21 z ul. Zelwerowicza do pętli Felin Europark, o godz. 14.40 i 15.25 z pętli Felin Europark na Koncertową oraz o godz. 14.28, 15.36 i 15.55 z Koncertowej do pętli Felin Europark.

* Linia 17 została wzmocniona trzema kursami: o godz. 7.03 i 7.23 z Dominowa oraz o godz. 8.28 z Paderewskiego do Dominowa.

* Linia 57 będzie mieć dodatkowy kurs o godz. 6.33 z Kalinowszczyzny i o godz. 7.20 z os. Poręba. Pasażerowie bardzo skarżą się na tłok panujący w autobusie tej linii jadącym po godz. 7 z Czubów w kierunku centrum miasta. – Już na przystanku Dziewanny autobus jest tak zapełniony, że ledwo można do niego wejść – pisała do nas jedna z pasażerek.

* Linia 26 pojedzie o godz. 7.00 i 16.00 z pętli przy os. Widok w kierunku Czechowa.

* Linia 15 dostała kurs o godz. 14.05 z Koncertowej i o godz. 15 z Żeglarskiej.

Po jednym dodatkowym kursie dostały: * linia 2 o godz. 7.14 z Turki, * linia 7 o godz. 8.20 ze Zbożowej, * linia 32 o godz. 15.15 z przystanku przy Dworcu Głównym PKS w kierunku os. Widok, * linia 150 o godz. 16.08 z os. Poręba w kierunku Mełgiewskiej, * linia 156 o godz. 8.11 z Paderewskiego na Felin oraz * linia 160 o godz. 14.44 z Choin na Porębę.

e-Wydanie

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 18:27
+29
Dołożyli nam ochlapy po jednym i gdzieś tam po trzy kursy a to i tak nie rozwiązuje problemu. 156 i 160 wydluzyli na Czechów a ilość kursów nie zwiększyli i jest ciasnota. Po co było robić tą sieć trolejbusową? Tylko po to by wydać kasę i zrobić ścisk w trolejbusach? Na dodatek jadą prawie jeden za drugim a potem długa przerwa. Coś nie tak z tym planowaniem w ZTM.
Avatar
Lub Lin / 10 lutego 2020 o 18:53
+20
Trolejbusy raz albo dwa na godzinę nie mają sensu. W ogóle komunikacja miejska nie ma sensu z takimi częstotliwościami. Podstawa to częste, regularne kursy. Jeśli jest mniej pieniędzy to mniej linii i więcej przesiadek, ale szkielet musi jeździć często i przewidywalnie!
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 17:47
+19
Nie godni my malutcy takiej szczodrości!
Avatar
per pedes / 10 lutego 2020 o 17:54
+18
Co to za kosmetyka rozkładów,skoro w tym samym kierunku jedzie trolejbus,a 3 minuty później za nim jedzie autobus .P później przez prawie godzinę nic.(np.trolJebus 158 i autobus 7).Jest wiele takich przykładów
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 17:42
+17
W tym ZTM to jakieś dzieci się bawią w komunikację ?? Najpierw tną, robią badania w ferie, a teraz dokładają kolejne kursy… kto płaci za ciągłe drukowanie i wieszanie rozkładów ??
Avatar
prawdziwy Wolak / 10 lutego 2020 o 19:54
+16
A może podziękujcie PISowi, który zabiera pieniądze samorządom, nie daje na oświatę ile powinien, płaca minimalna ...to nie dziwcie się, że są teraz cięcia
 To nie chodzi już o cięcia, bo wiadomo że musiały być. Chodzi o to jak potraktowano pasażerów którzy wcześniej wykupili bilety na określoną ofertę przewozową która została okrojona, a w zamian dano piłeczki do ściskania... Generalnie od dłuższego czasu działania ZTM są niczym dziecko we mgle, robią wszyskto na oślep i wbrew oczekiwaniom mieszkańców.
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 18:33
+16
Buspas na ul. Muzycznej - 2 kursy trolejbusów na godzinę. Na drugim pasie korek samochodów od mostu aż do skrzyżowania z Narutowicza.
Avatar
podatnik lubelski / 10 lutego 2020 o 19:42
+15
Kiedy likwidacja zarządu transportu miejskiego czy mamy dalej utrzymywać ich z naszych podatków ? Przykre to.
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 18:07
+15
Gdyby Spółkami miejskimi zarządzali fachowcy a nie znajomi to więcej by było pieniędzy w kasie miasta i decyzje by były mądre
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 18:11
+13
Ci co tak ochoczo wieszali pajeczyne drutów powinni teraz dopłacać za głupotę !!! Caly Lublin to paraliż komunikacji miejskiej
Avatar
pożyczka z ANNA CHROMA / 11 lutego 2020 o 14:44
-7
Cześć przyjaciele Nazywam się TERESA ZAJAK Jeśli potrzebujesz pilnego kredytu Zaprosiłem cię do skontaktowania się z ANNA CHROMA I nie będziesz rozczarowany To tylko sugestia Mam pożyczkę w wysokości 130 000 Zl dzięki temu wspaniałemu człowiekowi Aby uzyskać więcej informacji Odpowiedz mi krótką wiadomością Lub skontaktuj się ze swoim pożyczkodawcą annachroma1949@gmail.com skontaktuj się z moim adresem e-mail: teresazajac133@gmail.com Autorzy ANNA CHROMA Będziesz miał rozwiązania dla wszystkich swoich problemów Potwierdzam to Jeśli nie potrzebujesz pożyczki Więc poinformuj swoją rodzinę i przyjaciół dziękuj
Cześć przyjaciele Nazywam się TERESA ZAJAK Jeśli potrzebujesz pilnego kredytu Zaprosiłem cię do skontaktowania się z ANNA CHROMA I nie będziesz rozczarowany To tylko sugestia Mam pożyczkę w wysokości 130 000 Zl dzięki temu wspaniałemu człowiekowi Aby uzyskać więcej informacji Odpowiedz mi krótką wiadomością Lub skontaktuj się ze swoim pożyczkodawcą annachroma1949@gmail.com skontaktuj się z moim adresem e-mail: teresazajac133@gmail.com Autorzy ANNA CHROMA Będziesz miał rozwiązania dla wszystkich swoich problemów Potwierdzam to Jeśli nie potrz... rozwiń
Avatar
Japolan / 11 lutego 2020 o 11:45
+3
Panowie Malec i Czarnocki znów zadbali o mój komfort jeżdżenia po Lublinie. Przed paru laty linię nr 16 wydłużyli do Rudnika (czyli w sposób dla mnie dogodny), choć proponowałem skuerowanie jej z Kalinowszczyzny w kierunku Czechowa lub do "rejonu szpitalnego" (Jaczewskiego i sąsiednie ulice). Niedawno linię nr 150 (czyli podmienioną "dziesiątkę") wydłużyli do ul. Granitowej. Dzięki temu mam jeszcze bardziej dogodną przesiadkę na Porębie i mogę zostać dowieziony do Tesco lub Obi w taki sposób, że nie muszę przechodzić przez ruchliwe Aleje Kraśnickie. Kolejny temat: Wciąż utrzymywana jest bzdurna obsługa linii nr 38 autobusami, chociaż bez trakcji trolejbusowej jest tylko krótki odcinek jej trasy (część ul. Zemborzyckiej, ul. Żeglarska, ul. Nałkowskich, ul. Romera).
Panowie Malec i Czarnocki znów zadbali o mój komfort jeżdżenia po Lublinie. Przed paru laty linię nr 16 wydłużyli do Rudnika (czyli w sposób dla mnie dogodny), choć proponowałem skuerowanie jej z Kalinowszczyzny w kierunku Czechowa lub do "rejonu szpitalnego" (Jaczewskiego i sąsiednie ulice). Niedawno linię nr 150 (czyli podmienioną "dziesiątkę") wydłużyli do ul. Granitowej. Dzięki temu mam jeszcze bardziej dogodną przesiadkę na Porębie i mogę zostać dowieziony do Tesco lub Obi w taki sposób, że nie muszę przechodzić ... rozwiń
Avatar
Gość / 11 lutego 2020 o 10:42
+2
No... dla wielkich nowych osiedli na Węglinie tylko jeden kurs rano. Sto lat planowania...
Avatar
Japolan / 11 lutego 2020 o 10:25
+1
To nie jest kosmetyka tylko mydlenie ludziom oczu co z tego, że dołożyli autobus 1 czy dwa raptem z Botanika ciężko się wydostać  czy wrócić ponieważ ustawili autobusy po sobie a później trzeba czekać
Grupy autobusów lepiej wyglądają w materiałach propagandowych - np. na łamach "ZTM News" (pisemka dostępnego na stronach ZTM). Fotograf wcześniej (rozkładając kursy) "kreuje scenę" (np. kolektywnego kursowania), a potem "cyka fotkę" (bez wyczekiwania na nadzwyczajną scenę "kursu zbiorowego"). Wpierw "reżyseruje", a potem "pstryka" - to taka "logika".
Grupy autobusów lepiej wyglądają w materiałach propagandowych - np. na łamach "ZTM News" (pisemka dostępnego na stronach ZTM). Fotograf wcześniej (rozkładając kursy) "kreuje scenę" (np. kolektywnego kursowania), a potem "cyka fotkę" (bez wyczekiwania na nadzwyczajną scenę "kursu zbiorowego"). Wpierw "reżyseruje", a potem "pstryka" - to taka "logika". rozwiń
Avatar
Niezadowolony pasażer / 11 lutego 2020 o 10:16
+2
To nie jest kosmetyka tylko mydlenie ludziom oczu co z tego, że dołożyli autobus 1 czy dwa raptem z Botanika ciężko się wydostać czy wrócić ponieważ ustawili autobusy po sobie a później trzeba czekać
Avatar
Japolan / 11 lutego 2020 o 10:16
+4
ZTM zatrzymał się mentalnie 10 lat temu kiedy powstał i jest ślepy. Nie widzi że osiedla na Ponikwodzie, Felinie, Wrotkowie czy na Węglinie południe się bardzo rozrosły, a oni zamiast kierować komunikacją dalej z nowymi połączeniami dalej rzeźbią z istniejącymi liniami, wydłużając je na wioski, podczas gdy coraz większe osiedla są coraz gorzej skomunikowane z centrum, a komunikacja dociera na skraj osiedla który jest coraz dalej. Nie ma co się dziwić że jak ludzie zaczną jeździć samochodami to nawet darmowa komunikacja nie przekona ich do przesiadki do autobusu który nie dość że jeździ dookoła, jest raz na godzinę i do tego o niskim standardzie. Jest rok 2020 i pojazd bez klimatyzacji czy biletomatu nie powinien opuścić bram zajezdni !! Nie mówiąc już o szybkich liniach łączących dzielnice sypialne z pominięciem centrum.
Gdyby cel pana doktora Krzysztofa Żuka był inny, to pan Grzegorz Malec w ZTM byłby ... kontrolerem biletów (czyli pełniłby niezwykle ważną funkcję z zakresu "relacji z klientami". Stało się inaczej: został dyrektorem i "jest nie do ruszenia".
Gdyby cel pana doktora Krzysztofa Żuka był inny, to pan Grzegorz Malec w ZTM byłby ... kontrolerem biletów (czyli pełniłby niezwykle ważną funkcję z zakresu "relacji z klientami". Stało się inaczej: został dyrektorem i "jest nie do ruszenia". rozwiń
Avatar
Japolan / 11 lutego 2020 o 10:11
+3
Proponuję sprawdzić (bip.lublin.pl), kiedy pan doktor Krzysztof Żuk ma dyżur w Ratuszu i skorzystać z okazji do osobistego podziękowania mu za stan komunikacji miejskiej w Lublinie i jej "leczenie" ("końską kurachą"). Okolicznych przystanków komunikacji miejskiej wystarczy, by masa "wdzięcznych lublinian" podziękowała "umiłowanemu doktorowi". Sekcja satyryczna w ZTM znów nadaje. Oto tytuł komunikatu z ich stron sieciowych: "Od 11 lutego br. kolejne wzmocnienia rozkładów jazdy". Załamanie Transportu Mejskiego może spowodować, że pani Małgorzata Kidawa-Błońska w Lublinie dostanie w ogólnopolskich wyborach prezydenckich mniej głosów, niż w wyborach parlamentarnych dostał pan Michał Krawczyk (którego do Sejmu ofiarnie wniosła pani doktor Joanna Mucha).
Proponuję sprawdzić (bip.lublin.pl), kiedy pan doktor Krzysztof Żuk ma dyżur w Ratuszu i skorzystać z okazji do osobistego podziękowania mu za stan komunikacji miejskiej w Lublinie i jej "leczenie" ("końską kurachą"). Okolicznych przystanków komunikacji miejskiej wystarczy, by masa "wdzięcznych lublinian" podziękowała "umiłowanemu doktorowi". Sekcja satyryczna w ZTM znów nadaje. Oto tytuł komunikatu z ich stron sieciowych: "Od 11 lutego br. kolejne wzmocnienia rozkładów jazdy... rozwiń
Avatar
Japolan / 11 lutego 2020 o 09:48
+4
Co to za kosmetyka rozkładów,skoro w tym samym kierunku jedzie trolejbus,a 3 minuty później za nim jedzie autobus .P później przez prawie godzinę nic.(np.trolJebus 158 i autobus 7).Jest wiele takich przykładów
Na wspólnej części tras linie: nr 157 oraz 160 (np. w soboty oraz co parę godzin w niedziele) kursują (niemalże) "łeb w łeb", a potem jest "błoga cisza" i można "błogosławić" doktora Krzysztofa Żuka, dyrektora Grzegorza Malca, kierownika Marka Czarnockiego (z ZTM).
Avatar
Japolan / 11 lutego 2020 o 09:42
+1
To ja w imieniu mieszkańców Lublina. DZIĘKUJĘMY NASZYM PANOM I PANIOM RADNYM. Żyjcie i rządzcie nami 1000 lat.
Zza krat!
Avatar
Japolan / 11 lutego 2020 o 09:38
+4
A dlaczego nie pomyśli sie o pasazerach pociagu z Deblina o 6:05 Zachodni Lub. Nie mają oni czym dojechac na Wrotkow bo 160 odjeżdża równo z przyjazdem ppciagu ?? A może mpl nie jest dla przujezdnych ???
Co tam linia nr 160. Przy Dworcu PKP są "większe jaja". Linia nr 25 zaczyna jazdę (w kierunku: Wrotkowa, Zemborzyc i Prawiednik) blisko budynku dworcowego (to jest z przystanku, na którym zatrzymują się kursy linii nr 1 z Wrotkowa w kierunku Majdanu Tatarskiego). To tylko "ciekawostka". Prawdziwe "jaja" są na przystanku po drugiej stronie Placu Dworciwego. Gdy czekamy tam na linię nr 1 (w kierunku Wrotkowa), "paraduje" przed nami (bez zatrzymania się!) autobus linii nr 25 (w kierunku Wrotkowa, między innymi). Sytuacje takie są od wielu miesięcy, ale media o tym milczą - być może z powodu poziomu umysłowego wielu dziennikarzy lubelskich.
Co tam linia nr 160. Przy Dworcu PKP są "większe jaja". Linia nr 25 zaczyna jazdę (w kierunku: Wrotkowa, Zemborzyc i Prawiednik) blisko budynku dworcowego (to jest z przystanku, na którym zatrzymują się kursy linii nr 1 z Wrotkowa w kierunku Majdanu Tatarskiego). To tylko "ciekawostka". Prawdziwe "jaja" są na przystanku po drugiej stronie Placu Dworciwego. Gdy czekamy tam na linię nr 1 (w kierunku Wrotkowa), "paraduje" przed nami (bez zatrzymania się!) autobus linii nr 25 (w kierunku Wro... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kamil Kiereś (Górnik Łęczna): Myślimy już o pierwszym meczu o punkty

Kamil Kiereś (Górnik Łęczna): Myślimy już o pierwszym meczu o punkty 0 0

Rozmowa z Kamilem Kieresiem, trenerem Górnika Łęczna

Nowe numery telefonów na policję. Trzeba będzie wybrać inny numer kierunkowy

Nowe numery telefonów na policję. Trzeba będzie wybrać inny numer kierunkowy 2 0

Od 24 lutego zmieni się sposób wybierania numerów resortowej sieci telefonicznej. Aby dodzwonić się do lubelskich jednostek Policji zamiast numeru kierunkowego 81, będzie trzeba wybrać wyróżnik MSWiA - 47. Zmianie nie ulega numer alarmowy.

Rusza Operacja Czysta Rzeka 2020. Najpierw koncert, a potem wielkie sprzątanie rzek
22 lutego 2020, 18:00

Rusza Operacja Czysta Rzeka 2020. Najpierw koncert, a potem wielkie sprzątanie rzek 9 0

W sobotę 22 lutego w Centrum Kultury w Lublinie odbędzie się koncert Jacka Kleyffa w Orkiestrze na Zdrowie. Wydarzenie, które otworzy tegoroczną edycję ogólnopolskiej akcji Operacja Czysta Rzeka 2020, będzie spotkaniem przyjaciół, sympatyków i wolontariuszy, biorących udział w akcji.

To najdroższy samochód jaki został w tym roku zatrzymany na granicy w woj. lubelskim

To najdroższy samochód jaki został w tym roku zatrzymany na granicy w woj. lubelskim 0 0

Strażnicy graniczni zatrzymali poszukiwanego mercedesa AMG S63 o szacunkowej wartości pół miliona zł. To najdroższy pojazd, który udało się odzyskać w tym roku na granicy w województwie lubelskim.

Co dalej z transferem Krzysztofa Ropskiego? Z okazji 70-lecia Motor zagra z klasowym zespołem

Co dalej z transferem Krzysztofa Ropskiego? Z okazji 70-lecia Motor zagra z klasowym zespołem 0 3

Po transferze lewego obrońcy Motor praktycznie zamknął kadrę na rundę wiosenną. Trzeba jeszcze tylko poczekać na rozstrzygnięcia w sprawie Krzysztofa Ropskiego. Żółto-biało-niebiescy chcą dogadać się z dotychczasowym klubem napastnika – Siarką Tarnobrzeg

„Burleska. W głąb kobiecości” w Piękno Panie. Artystyczno-naukowe spojrzenie na kobiecość
21 lutego 2020, 19:00

„Burleska. W głąb kobiecości” w Piękno Panie. Artystyczno-naukowe spojrzenie na kobiecość 0 0

„Burleska. W głąb kobiecości” to wystawa fotografii Agnieszki Kossowskiej, wykonanych podczas jej wizyt na występach burleski i za ich kulisami. Wydarzenie to fuzja dwóch spojrzeń: artystycznego i naukowego na różne aspekty kobiecości.

Podróż zakończył na betonowym przepuście. Kierowca kompletnie pijany

Podróż zakończył na betonowym przepuście. Kierowca kompletnie pijany 0 0

Prawie 3 promile alkoholu miał kierujący fordem, który w poniedziałek popołudniu wjechał w betonowy przepust w Łopienniku Górnym.

Dwie inwestycje mieszkaniowe w Lublinie. Deweloperzy proszą o zgodę na wycinkę drzew

Dwie inwestycje mieszkaniowe w Lublinie. Deweloperzy proszą o zgodę na wycinkę drzew 10 43

73 drzewa chcą usunąć przy ul. Jutrzenki spółki TBV oraz Idea Invest, które złożyły do Urzędu Miasta wniosek o pozwolenie na taką wycinkę. Kolejnych 25 drzew zamierza usunąć przy al. Kraśnickiej firma Wikana.

Złodzieje znaleźli sobie niszę. Kradli silniki z łodzi i jachtów motorowych [wideo]
galeria
film

Złodzieje znaleźli sobie niszę. Kradli silniki z łodzi i jachtów motorowych [wideo] 1 2

Lubelscy policjanci rozbili grupę przestępczą, która zajmowała się kradzieżami silników do łodzi i jachtów motorowych.

Ostrzeżenie pogodowe dla Lubelskiego. Może być niebezpiecznie
film

Ostrzeżenie pogodowe dla Lubelskiego. Może być niebezpiecznie 10 1

Nowe ostrzeżenie pogodowe dla województwa lubelskiego wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Dziewięć medali naszych lekkoatletów na PZLA Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20

Dziewięć medali naszych lekkoatletów na PZLA Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 0 0

Dobry występ naszych zawodników przy okazji PZLA Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20. W sumie kluby z województwa lubelskiego wywalczyły dziewięć medali.

Tędy ma biec przedłużenie ulicy Zana w Lublinie. Plan zakłada także budowę osiedla domów

Tędy ma biec przedłużenie ulicy Zana w Lublinie. Plan zakłada także budowę osiedla domów 21 79

Ratusz chce dopuścić budowę nowych domów mieszkalnych przy Nadbystrzyckiej koło Politechniki. W miejscu starej zabudowy mogłoby powstać niewysokie osiedle, a za nim nowy odcinek ul. Zana, która ma być w nieokreślonej przyszłości przedłużona do ul. Lubelskiego Lipca ’80, a nawet do ul. Wrotkowskiej.

Igor Brejdygant gościem Radia Lublin
20 lutego 2020, 18:00

Igor Brejdygant gościem Radia Lublin 0 0

Scenarzysta, pisarz i reżyser, Igor Brejdygant, będzie gościem Radia Lublin w cyklu "Kryminalne czwartki". Spotkanie z autorem będzie 20 lutego o godz. 18.

Lubelskie: Jeden wieczór, dwa śmiertelne potrącenia pieszych na drogach
galeria

Lubelskie: Jeden wieczór, dwa śmiertelne potrącenia pieszych na drogach 8 5

Pieszy zginął w poniedziałek wieczorem w wypadku w Janowie Lubelskim na drodze krajowej nr 19. Wcześniej do tragedii z udziałem pieszego doszło w Trojaczkowicach.

Grom Kąkolewnica odważniej postawi na wychowanków

Grom Kąkolewnica odważniej postawi na wychowanków 0 1

Trener Gromu Kąkolewnica Edmund Koperwas: będziemy grać dla siebie. Murowanym kandydatem do awansu jest Lutnia Piszczac

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!