Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 sierpnia 2014 r.
7:15
Edytuj ten wpis

Zwykły przejazd przez tory zamiast wiaduktu. Miasto nie chce już czekać na kolej

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
3 12 A A

Zwykły przejazd kolejowy zamiast wiaduktu może powstać na nowym odcinku ul. Dywizjonu 303 od ul. Kunickiego do Wrotkowskiej. Kolej i miasto nie dogadały się w tej sprawie, a Ratusz nie chce dalej odkładać tej inwestycji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ul Dywizjonu 303 to stosunkowo nowa dwupasmówka będąca przedłużeniem ul. Krańcowej, która biegnie od Długiej do Kunickiego. Dalsza część drogi ma prowadzić do ul. Wrotkowskiej. Nowy odcinek będzie mieć 3 km długości, z czego kilometr planowany jest na terenach wojskowych.

Właśnie to było pierwszą przeszkodą do pokonania. Porozumienie jest już jednak zawarte: wojsko udostępni teren, a miasto odbuduje wojsku obiekty szkoleniowe, które trzeba będzie wyburzyć pod drogę. - Tę sprawę mamy już załatwioną - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Drugiej przeszkody nie udało się jeszcze pokonać. To skrzyżowanie przyszłej drogi z torami kolejowymi. Tu porozumienia nie ma, choć droga projektowana jest już od wielu lat.

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem byłaby budowa wiaduktu. Ale to sporo kosztuje, kolej nie ma pieniędzy na taki wiadukt, a miasto samo go nie postawi. - Nie możemy inwestować na terenie kolejowym - odpowiada prezydent.

Alternatywa dla wiaduktu to zwykły przejazd, choć skrzyżowanie ruchliwej dwupasmówki z kolejową bocznicą może okazać się ryzykowne. Ale miasto już zapowiada, że tak to będzie wyglądało, jeśli kolej nie znajdzie funduszy na wiadukt. W takim układzie kolej dobudowywałaby wiadukt później. - To prawda, ale układ drogowy jest niewydolny i nie możemy czekać w nieskończoność - mówi Żuk.

Dodajmy, że kolejarze mogą starać się o unijną dotację z innego źródła niż to, w którym miasto zabiega o pieniądze na samą drogę. Sęk w tym, że decyzja w sprawie miasta zapadnie najprawdopodobniej wcześniej, niż rozstrzygnięcie w sprawie funduszy dla kolei.

Według optymistycznego scenariusza budowa nowego odcinka ul. Dywizjonu 303 może się rozpocząć pod koniec przyszłego roku.

Po co nam to

• Nowy odcinek ul. Dywizjonu 303 umożliwić ma szybki przejazd z Bronowic w rejon ul. Nałkowskich, czy Jana Pawła II. Ponadto możliwy ma być również przejazd w kierunku LSM, bo planowane jest przedłużenie ul. Zana tak, by jej wylot znajdował się na wprost ul. Smoluchowskiego.

• Droga ma wpisywać się w wewnętrzną obwodnicę, która będzie biec przez al. Smorawińskiego, al. Andersa, Mełgiewską, Grafa, al. Tysiąclecia, Krańcową, Dywizjonu 303 wraz z nowym odcinkiem, Wrotkowską, Diamentową, Krochmalną, Jana Pawła II, Armii Krajowej i Bohaterów Monte Cassino oraz jej planowane przedłużenie do nowego fragmentu al. Solidarności.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
fejspalm / 14 sierpnia 2014 o 21:19
0

Przede wszystkim do bazy paliw Orlenu i elektrociepłowni Wrotków, a nie do Sipmy...

I co dużo pasażerów do tej elektrociepłowni zabierają?

Avatar
coolEjaż / 14 sierpnia 2014 o 19:00
0

Oj tam...-nie narzekajcie! Na obwodnicy Zamościa mamy "skrzyżowanie" z torami do Hrubieszowa - i jakoś nikt nie narzeka...

Avatar
~~ / 14 sierpnia 2014 o 18:10
0

A dokąd te pociągi pasażerskie jeżdżą? Patrzac na mapę jest to ślepa bocznica do Sipmy i gdzieś do Abramowickiej.

Przede wszystkim do bazy paliw Orlenu i elektrociepłowni Wrotków, a nie do Sipmy...

Avatar
Waldi / 14 sierpnia 2014 o 14:43
0

Kolejowa bocznica... haha brawo redaktorzy :) Nie wiedziałem, że po bocznicy jeżdżą pociagi pasażerskie

A dokąd te pociągi pasażerskie jeżdżą? Patrzac na mapę jest to ślepa bocznica do Sipmy i gdzieś do Abramowickiej.

Avatar
Paranoja / 14 sierpnia 2014 o 12:32
0

Kolejowa bocznica... haha brawo redaktorzy :) Nie wiedziałem, że po bocznicy jeżdżą pociagi pasażerskie

Avatar
gość 54 / 14 sierpnia 2014 o 11:28
0

Widać blisko zbliżające się wybory samorządowe. Te obiecanki słyszymy od lat. Problemy z wojskiem z koleją to jakś kpina. dalej będzie tak jak jest. Może chociaż wojenną lekko żelazkiem przeprasować. Powodzenia

Avatar
MPKowiec / 14 sierpnia 2014 o 09:26
0

A kto wybudował wiadukt nad torami w ciągu przedłużenia ul. Mełgiewskiej ??

Avatar
cdf / 14 sierpnia 2014 o 09:16
0

...Ponadto możliwy ma być również przejazd w kierunku LSM, bo planowane jest przedłużenie ul. Zana tak, by jej wylot znajdował się na wprost ul. Smoluchowskiego

Ła, ła ,czyżby wreszcie ktoś pomyślał o "cywilizowanym" wyjeździe do Biłgoraja i Przemyśla?. O ile pamiętam to przedłużenie UL.Smoluchowskiego do okolicy  Wólki Abramowickiej planowane było już w latach 70-tych. Dowodem tego jest rezerwa wzdłuż ogrodzenia firmy LPRIinż i osiedla Kruczkowskiego. Zastanawiam się tylko jak dalej, po za ul.Zembrzycką,  chłopcy poprowadzą drogę,  jak juz ludziska nabudowali trochę domów miwszkalnych.

...Ponadto możliwy ma być również przejazd w kierunku LSM, bo planowane jest przedłużenie ul. Zana tak, by jej wylot znajdował się na wprost ul. Smoluchowskiego

Ła, ła ,czyżby wreszcie ktoś pomyślał o "cywilizowanym" wyjeździe do Biłgoraja i Przemyśla?. O ile pamiętam to przedłużenie UL.Smoluchowskiego do okolicy  Wólki Abramowickiej planowane było już w latach 70-tych. Dowodem tego jest rezerwa wzdłuż ogrodzenia firmy LPRIinż i osiedla Kruczkowskiego. Zastanawiam się tylko jak dalej, po za ul.Zembrzycką,  chłopcy po... rozwiń

Avatar
sw / 14 sierpnia 2014 o 09:06
0

A jaki będzie przejazd nad bocznicą do EC2  i ORLENU?. Płaski czy wiaduktowy?.

Avatar
J-k / 14 sierpnia 2014 o 09:03
0

Nareszcie! Czy przy tej częstotliwości przejazdu tamtędy pociągów budowa wiaduktu nie byłaby zbytnim wydatkiem. Lepiej niech kolej skoncentruje się na wiadukcie przy Kunickiego.

Np na lotnisku w Gibraltarze, (ok. 400 tys. pasażerów rocznie) w poprzek pasa startowego biegnie dwupasmowa droga szybkiego ruchu prowadząca do przejścia granicznego z Hiszpanią.

Avatar
fejspalm / 14 sierpnia 2014 o 21:19
0

Przede wszystkim do bazy paliw Orlenu i elektrociepłowni Wrotków, a nie do Sipmy...

I co dużo pasażerów do tej elektrociepłowni zabierają?

Avatar
coolEjaż / 14 sierpnia 2014 o 19:00
0

Oj tam...-nie narzekajcie! Na obwodnicy Zamościa mamy "skrzyżowanie" z torami do Hrubieszowa - i jakoś nikt nie narzeka...

Avatar
~~ / 14 sierpnia 2014 o 18:10
0

A dokąd te pociągi pasażerskie jeżdżą? Patrzac na mapę jest to ślepa bocznica do Sipmy i gdzieś do Abramowickiej.

Przede wszystkim do bazy paliw Orlenu i elektrociepłowni Wrotków, a nie do Sipmy...

Avatar
Waldi / 14 sierpnia 2014 o 14:43
0

Kolejowa bocznica... haha brawo redaktorzy :) Nie wiedziałem, że po bocznicy jeżdżą pociagi pasażerskie

A dokąd te pociągi pasażerskie jeżdżą? Patrzac na mapę jest to ślepa bocznica do Sipmy i gdzieś do Abramowickiej.

Avatar
Paranoja / 14 sierpnia 2014 o 12:32
0

Kolejowa bocznica... haha brawo redaktorzy :) Nie wiedziałem, że po bocznicy jeżdżą pociagi pasażerskie

Avatar
gość 54 / 14 sierpnia 2014 o 11:28
0

Widać blisko zbliżające się wybory samorządowe. Te obiecanki słyszymy od lat. Problemy z wojskiem z koleją to jakś kpina. dalej będzie tak jak jest. Może chociaż wojenną lekko żelazkiem przeprasować. Powodzenia

Avatar
MPKowiec / 14 sierpnia 2014 o 09:26
0

A kto wybudował wiadukt nad torami w ciągu przedłużenia ul. Mełgiewskiej ??

Avatar
cdf / 14 sierpnia 2014 o 09:16
0

...Ponadto możliwy ma być również przejazd w kierunku LSM, bo planowane jest przedłużenie ul. Zana tak, by jej wylot znajdował się na wprost ul. Smoluchowskiego

Ła, ła ,czyżby wreszcie ktoś pomyślał o "cywilizowanym" wyjeździe do Biłgoraja i Przemyśla?. O ile pamiętam to przedłużenie UL.Smoluchowskiego do okolicy  Wólki Abramowickiej planowane było już w latach 70-tych. Dowodem tego jest rezerwa wzdłuż ogrodzenia firmy LPRIinż i osiedla Kruczkowskiego. Zastanawiam się tylko jak dalej, po za ul.Zembrzycką,  chłopcy poprowadzą drogę,  jak juz ludziska nabudowali trochę domów miwszkalnych.

...Ponadto możliwy ma być również przejazd w kierunku LSM, bo planowane jest przedłużenie ul. Zana tak, by jej wylot znajdował się na wprost ul. Smoluchowskiego

Ła, ła ,czyżby wreszcie ktoś pomyślał o "cywilizowanym" wyjeździe do Biłgoraja i Przemyśla?. O ile pamiętam to przedłużenie UL.Smoluchowskiego do okolicy  Wólki Abramowickiej planowane było już w latach 70-tych. Dowodem tego jest rezerwa wzdłuż ogrodzenia firmy LPRIinż i osiedla Kruczkowskiego. Zastanawiam się tylko jak dalej, po za ul.Zembrzycką,  chłopcy po... rozwiń

Avatar
sw / 14 sierpnia 2014 o 09:06
0

A jaki będzie przejazd nad bocznicą do EC2  i ORLENU?. Płaski czy wiaduktowy?.

Avatar
J-k / 14 sierpnia 2014 o 09:03
0

Nareszcie! Czy przy tej częstotliwości przejazdu tamtędy pociągów budowa wiaduktu nie byłaby zbytnim wydatkiem. Lepiej niech kolej skoncentruje się na wiadukcie przy Kunickiego.

Np na lotnisku w Gibraltarze, (ok. 400 tys. pasażerów rocznie) w poprzek pasa startowego biegnie dwupasmowa droga szybkiego ruchu prowadząca do przejścia granicznego z Hiszpanią.

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 3 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 6 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 2

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 24 20

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 7 16

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 2 10

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 6 11

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 3 15

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 27 15

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 60 9

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 2

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 7 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 1

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!