Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łuków

5 maja 2020 r.
13:21

Łukowski Ośrodek Kultury organizuje koncerty balkonowe dla mieszkańców. Ktoś wezwał policję

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda

To miał być kolejny koncert balkonowy dla mieszkańców Łukowa. Ktoś jednak zawiadomił policję i Łukowski Ośrodek Kultury występ odwołał. Ale inicjatywy nie porzuca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

„Balkonowe” bo skierowane głównie do mieszkańców bloków, którzy mogą posłuchać muzyki na żywo ze swoich balkonów. Do tej pory, koncertów odbyło się kilka. I jak dotąd, nie było z tym problemu, aż do poniedziałku.

Na osiedlu Klimeckiego, instruktor z Łukowskiego Ośrodka Kultury przygotowywał się aby zagrać na trąbce. Miał być włączony podkład muzyczny. Ale zamiast muzyki, z głośnika popłynął głos dyrektora ŁOK: „Musimy odwołać koncert. Przepraszamy”.

– Jest nam przykro, bo ludzie są rozczarowani – mówi Grzegorz Skwarek, dyrektor ośrodka kultury. To on kilka tygodni temu zapoczątkował takie koncerty na czas pandemii. – Chcieliśmy w ten sposób dać ludziom odrobinę radości i uśmiechu – tłumaczy.

W poniedziałek, jeszcze zanim artysta z ośrodka kultury zaczął grać na trąbce, pod blok podjechał radiowóz. – Przed godz. 18.00 dostaliśmy zawiadomienie, że na osiedlu bloków zbiera się grupa osób i zaczyna głośno puszczać muzykę – relacjonuje asp. szt. Marcin Józwik, rzecznik policji w Łukowie. – Kiedy policjanci podeszli do organizatorów, dyrektor ŁOK powiedział, że zrezygnują z koncertu. To dyrektor sam podjął decyzję, policjanci nie zabronili – twierdzi rzecznik łukowskiej policji.

Na moje pytanie do policjantów, czy to oznacza że nie możemy zagrać, policjanci odpowiedzieli że tak – wskazuje jednak Skwarek. Podkreśla, że szanuje decyzję policji. – Organizując koncerty, działamy w porozumieniu z policją. Ta sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczej, gdyby nie było stanu pandemii. Nie ma żadnych podstaw prawnych, które zabroniłyby nam organizacji takich występów przed godz. 22 – zaznacza dyrektor.

Ośrodek kultury zamierza jednak kontynuować swoją inicjatywę. – Mamy wiele zaproszeń w inne miejsca. Te występy trwają 15 minut, żeby nie były uciążliwe. Wszystko przebiega sprawnie i bezpiecznie. Są adresowane do mieszkańców bloków i przechodniów – podkreśla Skwarek.

ŁOK nie zapowiada wcześniej gdzie odbędzie się koncert, żeby na miejscu nie gromadzili się ludzie. – A artysta grający na trąbce to nasz instruktor. Nikogo nie zatrudniamy. Realizujemy to własnymi siłami – podkreśla. Na tym ośrodek kultury nie poprzestaje. – Wychodzimy także z wystawami w plener.

Mieszkańców bardzo oburzyło zgłoszenie na policję. – To coś oryginalnego, miło byłoby posłuchać. Skąd taka interwencja, skoro to nie w godzinach ciszy nocnej – zastanawia się pani Agnieszka. – Sam pracuję w kulturze i wiem jak często mieszkańcy odgradzają się od kultury, od tego co robimy. A potem na dodatek jeszcze powiedzą prosto w oczy, dlaczego nie robimy nic ciekawego – denerwuje się pan Marcin.

Zapis z koncertów balkonowych można oglądać na Facebooku Łukowskiego Ośrodka Kultury.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Rekrutacja do 13 miejskich przedszkoli jeszcze trwa.  Zakończy się w poniedziałek. Na zdjęciu Przedszkole Miejskie nr 15 na os. Zamoyskiego
edukacja

Niż demograficzny dotarł do miasta. Mniej dzieci w klasach. A co z przedszkolami?

Na 531 przygotowanych miejsc w klasach pierwszych podstawówek, zapełnionych zostało 458. Rekrutacja do przedszkoli jeszcze trwa, ale wiadomo, że maluchów będzie w nich znacznie mniej, niż zakładano. Jak Zamość poradzi sobie z niżem demograficznym?

Przebudowują skrzyżowanie. Autobus zmieni trasę
ZMIANA TRASY KOMUNIKACJI

Przebudowują skrzyżowanie. Autobus zmieni trasę

Przez najbliższe 3 tygodnie pasażerowie jednej z linii łączącej Lublin i Świdnik muszą liczyć się z utrudnieniami. Linia zmienia trasę ze względu na przebudowę skrzyżowania.

Paweł Nakonieczny, Mariusz Wicik i Sławomir Seredyn to przedstawiciele odpowiednio: Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości oraz Polski 2050 w powiecie puławskim
wybory

Jak nastroje po pierwszej turze? O komentarze zapytaliśmy działaczy z regionu

W powiecie puławskim wygrał Karol Nawrocki, chociaż w samych Puławach nieznaczną przewagę miał Rafał Trzaskowski. O nastroje przed drugą turą i powyborrcze komentarze poprosiliśmy lokalnych przedstawicieli głównych sił politycznych w Puławach.

Premier w Sejmie przeciw nielegalnym migrantom. Uderzył w PiS i Nawrockiego
polityka

Premier w Sejmie przeciw nielegalnym migrantom. Uderzył w PiS i Nawrockiego

Podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu premier Donald Tusk zawnioskował o zgodę na dalsze, czasowe zawieszenie prawa do azylu dla migrantów. Podczsas swojego wystąpienia skrytykował politykę migracyjną poprzedniego rządu oraz opozycyjnego kandydata na prezydenta.

Z wybranych lokalizacji krajobrazu kolejowego znikną wskaźniki W6b – znaki przypominające maszynistom o obowiązku podawania sygnału dźwiękowego Rp1 „Baczność” przed przejazdami kolejowo-drogowymi

Maszyniści nie zatrąbią. Przy przyjazdach kolejowych będzie ciszej

Mieszkańcy miejscowości Drzewce Kolonia, Stasin Polny czy ulicy Pliszczyńskiej, Łysakowskiej Lublinie już nie będą wyrywani ze snu przez pociągi. Od dziś, 20 maja, zmieniają się zasady używania sygnału dźwiękowego Rp1 „Baczność” przez maszynistów. To oznacza mniej hałasu w otoczeniu torów i spokojniejsze noce w pobliżu linii kolejowych.

Wiemy kiedy Orlen Oil Motor nadrobi zaległości w PGE Ekstralidze

Wiemy kiedy Orlen Oil Motor nadrobi zaległości w PGE Ekstralidze

W minioną niedzielę lubelskie „Koziołki” miały zmierzyć się w Grudziądzu z tamtejszym Bayersystem GKM i nadrobić zaległości z piątej kolejki. Jednak ze względu na niekorzystne warunki pogodowe spotkanie po raz kolejny zostało przełożone na inny termin

Artur Renkowski był trenerem Podlasia od czerwca 2022 roku

Podlasie Biała Podlaska ma nowego trenera

W poniedziałkowy wieczór Podlasie poinformowało, że z powodów osobistych z pracy w klubie zrezygnował trener pierwszego zespołu Artur Renkowski. Jego następcą będzie dotychczasowy szkoleniowiec drużyny rezerw Maciej Oleksiuk.

zdjęcie ilustracyjne

Ten garnizon może liczyć nawet 6 tys. żołnierzy. Miejscy urzędnicy zdradzili dane niejawne?

Garnizon w Białej Podlaskiej docelowo ma liczyć nawet 6 tys. żołnierzy. Taką informację podał na spotkaniu z mieszkańcami prezydent Michał Litwiniuk (PO). Z kolei, resort obrony narodowej twierdzi, że te dane powinny pozostać tajne.

Bal jesionowy zniknął

Trasa dla rowerzystów, raj dla złodziei. Ktoś ukradł duży jesionowy bal

Duży jesionowy bal miał służyć jako ławka przy ścieżce rowerowej niedaleko Krzny. Ktoś jednak go ukradł. Radny z gminy Biała Podlaska apeluje do mieszkańców o czujność i rejestrowanie przypadków łamania prawa.

Tak wyglądały wyniki głosowania nad uchyleniem uchwały w sprawie imigrantów. Nie wiadomo, jak radni zachowają się przy kolejnym podejściu

Wraca sprawa nielegalnych imigrantów. Kolejne podejście do uchwały

Jedną uchwałę w tej sprawie już przyjęli, a po dwóch tygodniach sami ją uchylili. Ale możliwe, że będą głosować kolejną dotyczącą powstrzymania nielegalnych imigrantów. Tym razem na wniosek społecznego komitetu, w którym działają również radni Zamościa.

Kalinowszczyzna się zmienia. Inwestycje drogowe, rowerowe i przystankowe odmienią dzielnicę
WTOREK NA DZIELNI
film

Kalinowszczyzna się zmienia. Inwestycje drogowe, rowerowe i przystankowe odmienią dzielnicę

Rozbudowa ścieżek rowerowych, remonty chodników, nowe przystanki oraz inwestycje drogowe – Kalinowszczyzna zyskuje na znaczeniu dzięki inwestycjom z budżetu miasta i zaangażowaniu Rady Dzielnicy.

Bartłomiej Pelczar może okazać się kluczowym zawodnikiem ćwierćfinałowej serii

PGE Start Lublin dzisiaj rozegra trzeci mecz serii play-off z Energą Icon Sea Czarni Słupsk

Podopiecznym Wojciecha Kamińskiego do spełnienia marzeń, jakim byłby awans do półfinału, brakuje już tylko jednej wygranej.

Komu przekaże głosy Sławomir Mentzen? "Zapraszam obu kandydatów"

Komu przekaże głosy Sławomir Mentzen? "Zapraszam obu kandydatów"

Sławomir Mentzen, kandydat Konfederacji w wyborach prezydenckich, zaprosił Rafała Trzaskowskiego oraz Karola Nawrockiego na rozmowę na swoim kanale YouTube. Celem spotkania ma być podpisanie przez obu kandydatów deklaracji, która – jak zapowiada Mentzen – odzwierciedlać będzie oczekiwania jego wyborców.

Spanikował na widok policji. Miał trochę przewinień na koncie

Spanikował na widok policji. Miał trochę przewinień na koncie

W sobotę policjanci z Opola Lubelskiego prowadzili kontrolę prędkości pojazdów. Jeden z kierowców zignorował sygnał do zatrzymania się i zaczął uciekać. Swoją podróż zakończył na przepuście. Jak się okazało, na swoim koncie miał wiele przewinień.

Milion do podziału. Oddaj swój głos

Milion do podziału. Oddaj swój głos

Ścieżki rowerowe, place zabaw, a może ciekawa impreza kulturalna – o tym zadecydują sami mieszkańcy. 1 czerwca rusza nabór projektów do XI edycji Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego. To świdniczanie zadecydują na co przeznaczyć milion złotych z miejskiej kasy.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium