Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łuków

26 kwietnia 2020 r.
11:04

Resort rolnictwa piętnuje zakłady mleczarskie za brak „patriotyzmu gospodarczego”. Firma z Łukowa: „Publikacja jest krzywdząca”

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
19 7 A A

Ministerstwo Rolnictwa opublikowało „czarną listę” zakładów, które importują z zagranicy mleko lub sery. W ten sposób zarzuca im brak „patriotyzmu gospodarczego”. Prezes firmy z Łukowa, która trafiła na listę, uważa taki zabieg za krzywdzący.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Niepokojące ruchy widać na rynku mleka. Spadają ceny skupu, ale w sklepach tego nie widać. Gorzej, bo niektóre z zakładów tej branży zamiast kupować od polskich rolników, którzy zapewniają nam wszystkim bezpieczeństwo żywnościowe, sprowadzają surowiec z zagranicy – pisze resort na swojej stronie internetowej i dodaje, że „kwestia patriotyzmu gospodarczego tych podmiotów budzi wątpliwości”.

Na liście znalazło się 15 zakładów sprowadzających z zagranicy mleko, wśród nich, na przykład, tacy potentaci mleczarscy jak podlaskie Mlekovita czy Piątnica. Do tego 12 firm, które importują zagraniczne sery czy masło. Do tego ostatniego zestawienia trafiło Lumiko z Łukowa.

Firma istnieje od 2005 roku i zajmuje się produkcją oraz handlem artykułami mleczarskimi. – Przekaz Ministerstwa Rolnictwa, by wspierać sprzedaż krajowych produktów, jest słuszny, ale uważam, że publikacja tej listy jest krzywdząca dla wielu zakładów – przyznaje Grzegorz Rudek, prezes zarządu Lumiko. – Trzeba przypomnieć, że Polska jest jednym z największych producentów mleka w Europie. To, co do nas wpływa z innych krajów, to jakiś mikrowycinek – zauważa Rudek.

Z zestawienia resortu rolnictwa wynika, że w pierwszym kwartale tego roku zakład z Łukowa sprowadził 71 ton sera z Niemiec i Holandii. – Ale ministerstwo już nie odnotowało, że w tym czasie wysłaliśmy tysiąc ton naszego sera poza granice Polski – zaznacza prezes. Jego zdaniem, takie publikacje nie mają racji bytu, odkąd należymy do Unii Europejskiej. – Mamy otwarte granice i możliwość sprzedaży produktów bez cła. Nie zmienia to faktu, że jako zakład czujemy się patriotami – podkreśla Rudek.

Publikacja ministerstwa zdziwiła też radnego i rolnika z powiatu bialskiego. – Dzisiaj problem koronawirusa jest wspólny dla wszystkich krajów Unii Europejskiej. Nie możemy się zamykać, bo inne kraje też zamkną nam swoje rynki. Po co wypowiadać wojnę i szukać winnych. To się może odbić na naszym kraju – podkreśla Marek Sulima.

Również Edward Bajko, prezes radzyńskiej mleczarni Spomlek, dostrzega w takiej publikacji pewien dysonans. – Dużo mówi się o eksporcie polskiej żywności, o tym, jak jest to ważne w kontekście stabilnej gospodarki, a jednocześnie piętnuje się import. Nie można „mieć cukierka i zjeść cukierka” – podkreśla Bajko.

Spomlek jest obecnie jednym z największych polskich producentów sera żółtego. Na ministerialnej „czarnej liście” mleczarni nie ma. – Nie można zakazać importu i jednocześnie zabiegać o sprzedaż naszych dóbr za granicę kraju. Właśnie ten trudny czas dla światowej gospodarki potrzebuje mądrych i odpowiedzialnych decyzji rządu, form pomocy dla polskich rolników, a nie publikacji kolejnych informacji, których skutek może być odwrotny do założonego – stwierdza Bajko. Jego zdaniem, wspieranie polskiej żywności i zachęcanie do zakupu rodzimych produktów jest ważne, bez względu na okoliczności, w jakich się znajdujemy.

Tymczasem, minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zapowiada publikację takiej listy co kwartał. Podobna ma dotyczyć branży mięsa.

Branża się tłumaczy

Po publikacji „czarnej listy” Ministerstwa Rolnictwa do sprawy odniosła się m.in. spółdzielnia mleczarska „Piątnica”. Prezes Zbigniew Kalinowski tłumaczy, że jego zakład sprowadza mleko ekologiczne.

– Chcąc oferować konsumentom żywność ekologiczną, spółdzielnia w 2012 roku uruchomiła program pozyskiwania tego surowca, który obejmuje kompleksowe wsparcie dla rolników decydujących się na przejście na rolnictwo ekologiczne. Mimo tych działań, rozwój produkcji mleka ekologicznego u naszych dostawców nie nadąża za popytem na ekologiczne produkty – zaznacza Kalinowski i dodaje, że „surowca ekologicznego nie ma też w kraju”. – Stąd decyzja o jego sprowadzaniu z ekologicznych gospodarstw zlokalizowanych na Litwie – wyjaśnia.

Skup mleka ekologicznego z Litwy wynosi niecałe 2,7 proc. całego skupowanego mleka. Pomimo trwającej epidemii koronawirusa, spółdzielnia nie obniżyła i nie planuje obniżać ceny płaconej za mleko swoim dostawcom – rolnikom.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
KOT89 / 26 kwietnia 2020 r. o 11:56
+22
No cóż zwłaszcza teraz mleko i płody rolne powinny firmy skupować od polskich rolników, a nie zwozić z za granicy - taka prawda, tak jak powinno się starać kupować produkty polskich producentów wspierając ich.
Avatar
beast / 26 kwietnia 2020 r. o 12:08
+15
Co do importu serow to mocno podejrzewam, że szwajcarski ementaler, grecka feta, wloska gorgonzola czy mozarella sa lepsze od ich polskich odpowiednikow, ktore nawet nie powinny miec prawa do takich nazw a w duzej czesci nawet nie powinny nosic nazwe sera. Karanie za sprowadzanie podobnych produktow to terroryzm panstwowy.
Avatar
Simplex / 26 kwietnia 2020 r. o 15:00
+9
Mlekovita - najgorszy syf jaki jest na rynku. Zero smaku. Sery wszystkie smakują tak samo czyli nijak.
Avatar
fillip75 / 26 kwietnia 2020 r. o 13:11
+5
I bardzo dobra inicjatywa, by wspierać polskich rolników. Nie wiem skąd ten strach i ferment wśród "polskich" producentów. Jak widać po wpisach niektórym wręcz smakuje to co z zagranicy. Bo przecież polskie przedsiębiorstwa nie potrafią produkować tak dobrse i tak smacznie jak np. Włosi. Tego nie wiem, bo we Włoszech nie byłem i ogólnie w serze nie gustuję. Natomiast mieszkam w Niemczech i trudno tutaj znaleźć mleko, czy śmietanę takiej jakości co w Polsce. O kiełbasach nawet nie wspomnę. Tutaj to jakaś padlina. Dosłownie, bo większość to jakaś surowa wersja lub a la martadela. A kosztują niemało 17€-20€/kg. Wracajac do przetworów mlecznych. Skoro tyle eksportujemy mleka to dlaczego w każdym "polskim" sklepie mogę kupić produkty Zott, Müller, Dr Oetcke... a w Niemczech próżno szukać polskich produktow mlecznych?! Kupić mleko 3,2% Łaciate, czy przepyszną śmietankę 17% z Piątnicy w Niemczech jest awykonalne. Co do jakości ich produktów. No, cóż odzwyczaiłem się tutaj pić czyste mleko. Ratuję się waniliowym Müllerem. Niestety żadne niemieckie mleko nie nadaje się do budyniu. Kilka razy próbowałem i... nie wychodziło. O co chodzi?! Teraz jadam gotowe puddingi, którym do budyniu jest tak samo niemieckiej kiełbasie do polskiej. Co do listy przetworców. Dołączyłbym jeszcze zaklady przetworstwa owocowego i warzywnego. Pamiętam jak polskich sadowników rypały na kasie owe zakłady. Dobre świerze polskie gniły pod jabłoniami, a do nas szły wagonami i w cysternach, owoce i półprodukty zza wschodniej granicy. Trzeba uświadamiać naród. W Niemieckich supermarketach przy cenach podawany jest wyraźnie kraj pochodzenia. Czy to też jest nadgorliwość?
I bardzo dobra inicjatywa, by wspierać polskich rolników. Nie wiem skąd ten strach i ferment wśród "polskich" producentów. Jak widać po wpisach niektórym wręcz smakuje to co z zagranicy. Bo przecież polskie przedsiębiorstwa nie potrafią produkować tak dobrse i tak smacznie jak np. Włosi. Tego nie wiem, bo we Włoszech nie byłem i ogólnie w serze nie gustuję. Natomiast mieszkam w Niemczech i trudno tutaj znaleźć mleko, czy śmietanę takiej jakości co w Polsce. O kiełbasach nawet nie wspomnę. Tutaj to jakaś padlina. Dosłownie, bo więks... rozwiń
Avatar
Ksawyer / 26 kwietnia 2020 r. o 14:27
+1
Nasi politycy stali bardzo patriotyczna przed wyborami, nie pokazują się w myckach. Pewnie myśla, że ludzie mają krótks pamięć i zapomnieli o pierwszych wakacjach PAD po wygranych wyborach w 2005 spędzonych w Toskanii (Włochy) czy wypadzie ministra Szumowskiego w ostanie zimowe ferie na narty do Włoch, chociaż służby ostrzegał, że tam szaleje koronawirus.
Avatar
___K___ / 26 kwietnia 2020 r. o 12:17
-5
Jak zwykle PiSowski populizm kroczy daleko przed rozumem... Oni kompletnie nie rozumieją, jak działa gospodarka, ewentualnie z premedytacją wzniecają ogień różnic pomiędzy Polakami, żeby jak najszybciej wyprowadzić Polskę z UE. PiS znowu wynajduje rzekomego wroga (w tym przypadku firmy, które importują produkty realnie u nas niedostępne, a poszukiwane - vide ekologiczne mleko). Rzekomego, bo tak naprawdę chodzi o znikomy procent całego nabiału. Ale to jest nic innego, jak tylko kolejna próba przykrycia problemów wewnętrznych, tego, jak rząd PiSu sobie z niczym nie radzi, a także wprowadzenie maksymalnie wielu tematów zastępczych przed wyborami. Niestety wielu Polaków daje się na to nabierać i emocjonuje się mało istotnymi problemami wierząc w to, jakoby rząd o nich dbał. Nie, kochani - PiSowski rząd dba tylko o siebie i swoich pociotków!
Jak zwykle PiSowski populizm kroczy daleko przed rozumem... Oni kompletnie nie rozumieją, jak działa gospodarka, ewentualnie z premedytacją wzniecają ogień różnic pomiędzy Polakami, żeby jak najszybciej wyprowadzić Polskę z UE. PiS znowu wynajduje rzekomego wroga (w tym przypadku firmy, które importują produkty realnie u nas niedostępne, a poszukiwane - vide ekologiczne mleko). Rzekomego, bo tak naprawdę chodzi o znikomy procent całego nabiału. Ale to jest nic innego, jak tylko kolejna próba przykrycia problemów wewnętrznych, tego, jak rząd ... rozwiń
Avatar
___K___ / 26 kwietnia 2020 r. o 13:53
-7
I bardzo dobra inicjatywa, by wspierać polskich rolników. Nie wiem skąd ten strach i ferment wśród "polskich" producentów. Jak widać po wpisach niektórym wręcz smakuje to co z zagranicy. Bo przecież polskie przedsiębiorstwa nie potrafią produkować tak dobrse i tak smacznie jak np. Włosi. Tego nie wiem, bo we Włoszech nie byłem i ogólnie w serze nie gustuję. Natomiast mieszkam w Niemczech i trudno tutaj znaleźć mleko, czy śmietanę takiej jakości co w Polsce. O kiełbasach nawet nie wspomnę. Tutaj to jakaś padlina. Dosłownie, bo większość to jakaś surowa wersja lub a la martadela. A kosztują niemało 17€-20€/kg. Wracajac do przetworów mlecznych. Skoro tyle eksportujemy mleka to dlaczego w każdym "polskim" sklepie mogę kupić produkty Zott, Müller, Dr Oetcke... a w Niemczech próżno szukać polskich produktow mlecznych?! Kupić mleko 3,2% Łaciate, czy przepyszną śmietankę 17% z Piątnicy w Niemczech jest awykonalne. Co do jakości ich produktów. No, cóż odzwyczaiłem się tutaj pić czyste mleko. Ratuję się waniliowym Müllerem. Niestety żadne niemieckie mleko nie nadaje się do budyniu. Kilka razy próbowałem i... nie wychodziło. O co chodzi?! Teraz jadam gotowe puddingi, którym do budyniu jest tak samo niemieckiej kiełbasie do polskiej. Co do listy przetworców. Dołączyłbym jeszcze zaklady przetworstwa owocowego i warzywnego. Pamiętam jak polskich sadowników rypały na kasie owe zakłady. Dobre świerze polskie gniły pod jabłoniami, a do nas szły wagonami i w cysternach, owoce i półprodukty zza wschodniej granicy. Trzeba uświadamiać naród. W Niemieckich supermarketach przy cenach podawany jest wyraźnie kraj pochodzenia. Czy to też jest nadgorliwość?
Ale gdzie jest napisane, że polskie firmy nie wspierają polskich rolników? Stanowią oni zdecydowaną większość dostawców dla polskich firm branży nabiałowej. Eksportują dużo na Zachód, ale niekoniecznie w postaci gotowych produktów, a może głównie półrodukty, albo zwykłe mleko, które jest w takich np. Niemczech przetwarzane na ich produkty. Mocno spłycasz temat. Z drugiej strony całkowicie się z Tobą zgodzę - niemieckie wędliny, to jakaś porażka. Za to ich produkty nabiałowe generalnie lubię. Tak jak lubię nabiał francuski, czy szwajcarski. Lubię kuchnię francuską i włoską, szczególnie u nich na miejscu, gotowaną z ich produktów. Każdy kraj ma coś ciekawego w swoich kulinariach. Żyjemy jednak w Europie i nie widzę problemu w kupowaniu produktów spożywczych belgijskich (np. czekolada), francuskich (sery), włoskich (wina), greckich, bułgarskich, rumuńskich, czy jakichkolwiek innych. I oni, choć też z reguły wspierają własne koncerny i firmy, też chwalą polskie produkty. Byłem w większości państw eiropejskich, ale też poza Europą. Doceniam ich produkty, ale wiem, że i my mamy świetne rzeczy. Piękno tkwi w różnorodności i szanowaniu się nawzajem. Ale publikowanie czarnych list jest chore, ksenofobiczne, zwłaszcza, gdy - jak w podanych w artykule przykładach - jest wydumane, bo kilka procent przy takiej skali produkcji, jak Spomlek, czy Piątnica, to jest nic. PiS dąży do zrobienia z polski zaścianka. Bazując na prymitywnych poglądach całkiem sporej rzeszy Polaków - to im się udaje :-(
Ale gdzie jest napisane, że polskie firmy nie wspierają polskich rolników? Stanowią oni zdecydowaną większość dostawców dla polskich firm branży nabiałowej. Eksportują dużo na Zachód, ale niekoniecznie w postaci gotowych produktów, a może głównie półrodukty, albo zwykłe mleko, które jest w takich np. Niemczech przetwarzane na ich produkty. Mocno spłycasz temat. Z drugiej strony całkowicie się z Tobą zgodzę - niemieckie wędliny, to jakaś porażka. Za to ich produkty nabiałowe generalnie lubię. Tak jak lubię nabiał francuski, czy... rozwiń
Avatar
Simplex / 26 kwietnia 2020 r. o 15:00
+9
Mlekovita - najgorszy syf jaki jest na rynku. Zero smaku. Sery wszystkie smakują tak samo czyli nijak.
Avatar
Ksawyer / 26 kwietnia 2020 r. o 14:27
+1
Nasi politycy stali bardzo patriotyczna przed wyborami, nie pokazują się w myckach. Pewnie myśla, że ludzie mają krótks pamięć i zapomnieli o pierwszych wakacjach PAD po wygranych wyborach w 2005 spędzonych w Toskanii (Włochy) czy wypadzie ministra Szumowskiego w ostanie zimowe ferie na narty do Włoch, chociaż służby ostrzegał, że tam szaleje koronawirus.
Avatar
___K___ / 26 kwietnia 2020 r. o 13:53
-7
I bardzo dobra inicjatywa, by wspierać polskich rolników. Nie wiem skąd ten strach i ferment wśród "polskich" producentów. Jak widać po wpisach niektórym wręcz smakuje to co z zagranicy. Bo przecież polskie przedsiębiorstwa nie potrafią produkować tak dobrse i tak smacznie jak np. Włosi. Tego nie wiem, bo we Włoszech nie byłem i ogólnie w serze nie gustuję. Natomiast mieszkam w Niemczech i trudno tutaj znaleźć mleko, czy śmietanę takiej jakości co w Polsce. O kiełbasach nawet nie wspomnę. Tutaj to jakaś padlina. Dosłownie, bo większość to jakaś surowa wersja lub a la martadela. A kosztują niemało 17€-20€/kg. Wracajac do przetworów mlecznych. Skoro tyle eksportujemy mleka to dlaczego w każdym "polskim" sklepie mogę kupić produkty Zott, Müller, Dr Oetcke... a w Niemczech próżno szukać polskich produktow mlecznych?! Kupić mleko 3,2% Łaciate, czy przepyszną śmietankę 17% z Piątnicy w Niemczech jest awykonalne. Co do jakości ich produktów. No, cóż odzwyczaiłem się tutaj pić czyste mleko. Ratuję się waniliowym Müllerem. Niestety żadne niemieckie mleko nie nadaje się do budyniu. Kilka razy próbowałem i... nie wychodziło. O co chodzi?! Teraz jadam gotowe puddingi, którym do budyniu jest tak samo niemieckiej kiełbasie do polskiej. Co do listy przetworców. Dołączyłbym jeszcze zaklady przetworstwa owocowego i warzywnego. Pamiętam jak polskich sadowników rypały na kasie owe zakłady. Dobre świerze polskie gniły pod jabłoniami, a do nas szły wagonami i w cysternach, owoce i półprodukty zza wschodniej granicy. Trzeba uświadamiać naród. W Niemieckich supermarketach przy cenach podawany jest wyraźnie kraj pochodzenia. Czy to też jest nadgorliwość?
Ale gdzie jest napisane, że polskie firmy nie wspierają polskich rolników? Stanowią oni zdecydowaną większość dostawców dla polskich firm branży nabiałowej. Eksportują dużo na Zachód, ale niekoniecznie w postaci gotowych produktów, a może głównie półrodukty, albo zwykłe mleko, które jest w takich np. Niemczech przetwarzane na ich produkty. Mocno spłycasz temat. Z drugiej strony całkowicie się z Tobą zgodzę - niemieckie wędliny, to jakaś porażka. Za to ich produkty nabiałowe generalnie lubię. Tak jak lubię nabiał francuski, czy szwajcarski. Lubię kuchnię francuską i włoską, szczególnie u nich na miejscu, gotowaną z ich produktów. Każdy kraj ma coś ciekawego w swoich kulinariach. Żyjemy jednak w Europie i nie widzę problemu w kupowaniu produktów spożywczych belgijskich (np. czekolada), francuskich (sery), włoskich (wina), greckich, bułgarskich, rumuńskich, czy jakichkolwiek innych. I oni, choć też z reguły wspierają własne koncerny i firmy, też chwalą polskie produkty. Byłem w większości państw eiropejskich, ale też poza Europą. Doceniam ich produkty, ale wiem, że i my mamy świetne rzeczy. Piękno tkwi w różnorodności i szanowaniu się nawzajem. Ale publikowanie czarnych list jest chore, ksenofobiczne, zwłaszcza, gdy - jak w podanych w artykule przykładach - jest wydumane, bo kilka procent przy takiej skali produkcji, jak Spomlek, czy Piątnica, to jest nic. PiS dąży do zrobienia z polski zaścianka. Bazując na prymitywnych poglądach całkiem sporej rzeszy Polaków - to im się udaje :-(
Ale gdzie jest napisane, że polskie firmy nie wspierają polskich rolników? Stanowią oni zdecydowaną większość dostawców dla polskich firm branży nabiałowej. Eksportują dużo na Zachód, ale niekoniecznie w postaci gotowych produktów, a może głównie półrodukty, albo zwykłe mleko, które jest w takich np. Niemczech przetwarzane na ich produkty. Mocno spłycasz temat. Z drugiej strony całkowicie się z Tobą zgodzę - niemieckie wędliny, to jakaś porażka. Za to ich produkty nabiałowe generalnie lubię. Tak jak lubię nabiał francuski, czy... rozwiń
Avatar
fillip75 / 26 kwietnia 2020 r. o 13:11
+5
I bardzo dobra inicjatywa, by wspierać polskich rolników. Nie wiem skąd ten strach i ferment wśród "polskich" producentów. Jak widać po wpisach niektórym wręcz smakuje to co z zagranicy. Bo przecież polskie przedsiębiorstwa nie potrafią produkować tak dobrse i tak smacznie jak np. Włosi. Tego nie wiem, bo we Włoszech nie byłem i ogólnie w serze nie gustuję. Natomiast mieszkam w Niemczech i trudno tutaj znaleźć mleko, czy śmietanę takiej jakości co w Polsce. O kiełbasach nawet nie wspomnę. Tutaj to jakaś padlina. Dosłownie, bo większość to jakaś surowa wersja lub a la martadela. A kosztują niemało 17€-20€/kg. Wracajac do przetworów mlecznych. Skoro tyle eksportujemy mleka to dlaczego w każdym "polskim" sklepie mogę kupić produkty Zott, Müller, Dr Oetcke... a w Niemczech próżno szukać polskich produktow mlecznych?! Kupić mleko 3,2% Łaciate, czy przepyszną śmietankę 17% z Piątnicy w Niemczech jest awykonalne. Co do jakości ich produktów. No, cóż odzwyczaiłem się tutaj pić czyste mleko. Ratuję się waniliowym Müllerem. Niestety żadne niemieckie mleko nie nadaje się do budyniu. Kilka razy próbowałem i... nie wychodziło. O co chodzi?! Teraz jadam gotowe puddingi, którym do budyniu jest tak samo niemieckiej kiełbasie do polskiej. Co do listy przetworców. Dołączyłbym jeszcze zaklady przetworstwa owocowego i warzywnego. Pamiętam jak polskich sadowników rypały na kasie owe zakłady. Dobre świerze polskie gniły pod jabłoniami, a do nas szły wagonami i w cysternach, owoce i półprodukty zza wschodniej granicy. Trzeba uświadamiać naród. W Niemieckich supermarketach przy cenach podawany jest wyraźnie kraj pochodzenia. Czy to też jest nadgorliwość?
I bardzo dobra inicjatywa, by wspierać polskich rolników. Nie wiem skąd ten strach i ferment wśród "polskich" producentów. Jak widać po wpisach niektórym wręcz smakuje to co z zagranicy. Bo przecież polskie przedsiębiorstwa nie potrafią produkować tak dobrse i tak smacznie jak np. Włosi. Tego nie wiem, bo we Włoszech nie byłem i ogólnie w serze nie gustuję. Natomiast mieszkam w Niemczech i trudno tutaj znaleźć mleko, czy śmietanę takiej jakości co w Polsce. O kiełbasach nawet nie wspomnę. Tutaj to jakaś padlina. Dosłownie, bo więks... rozwiń
Avatar
___K___ / 26 kwietnia 2020 r. o 12:17
-5
Jak zwykle PiSowski populizm kroczy daleko przed rozumem... Oni kompletnie nie rozumieją, jak działa gospodarka, ewentualnie z premedytacją wzniecają ogień różnic pomiędzy Polakami, żeby jak najszybciej wyprowadzić Polskę z UE. PiS znowu wynajduje rzekomego wroga (w tym przypadku firmy, które importują produkty realnie u nas niedostępne, a poszukiwane - vide ekologiczne mleko). Rzekomego, bo tak naprawdę chodzi o znikomy procent całego nabiału. Ale to jest nic innego, jak tylko kolejna próba przykrycia problemów wewnętrznych, tego, jak rząd PiSu sobie z niczym nie radzi, a także wprowadzenie maksymalnie wielu tematów zastępczych przed wyborami. Niestety wielu Polaków daje się na to nabierać i emocjonuje się mało istotnymi problemami wierząc w to, jakoby rząd o nich dbał. Nie, kochani - PiSowski rząd dba tylko o siebie i swoich pociotków!
Jak zwykle PiSowski populizm kroczy daleko przed rozumem... Oni kompletnie nie rozumieją, jak działa gospodarka, ewentualnie z premedytacją wzniecają ogień różnic pomiędzy Polakami, żeby jak najszybciej wyprowadzić Polskę z UE. PiS znowu wynajduje rzekomego wroga (w tym przypadku firmy, które importują produkty realnie u nas niedostępne, a poszukiwane - vide ekologiczne mleko). Rzekomego, bo tak naprawdę chodzi o znikomy procent całego nabiału. Ale to jest nic innego, jak tylko kolejna próba przykrycia problemów wewnętrznych, tego, jak rząd ... rozwiń
Avatar
beast / 26 kwietnia 2020 r. o 12:08
+15
Co do importu serow to mocno podejrzewam, że szwajcarski ementaler, grecka feta, wloska gorgonzola czy mozarella sa lepsze od ich polskich odpowiednikow, ktore nawet nie powinny miec prawa do takich nazw a w duzej czesci nawet nie powinny nosic nazwe sera. Karanie za sprowadzanie podobnych produktow to terroryzm panstwowy.
Avatar
KOT89 / 26 kwietnia 2020 r. o 11:56
+22
No cóż zwłaszcza teraz mleko i płody rolne powinny firmy skupować od polskich rolników, a nie zwozić z za granicy - taka prawda, tak jak powinno się starać kupować produkty polskich producentów wspierając ich.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybory 2020. Trzaskowski zyskuje wyborców trzech innych kandydatów, a Duda jednego
Sondaż

Wybory 2020. Trzaskowski zyskuje wyborców trzech innych kandydatów, a Duda jednego

Większość wyborców Szymona Hołowni, Władysława Kosiniaka-Kamysza i Roberta Biedronia zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego w drugiej turze wyborów prezydenckich. Z kolei duża część zwolenników Krzysztofa Bosaka poprze Andrzeja Dudę i to on ma większe szanse na zwycięstwo - wynika z sondażu IBRiS dla Onetu.

Przemysław Banaszak żegna się z Górnikiem Łęczna

Przemysław Banaszak żegna się z Górnikiem Łęczna

Kadra Górnika Łęczna w pięciu ostatnich kolejkach doznaje osłabienia. W ostatnich pięciu kolejkach tego sezonu w jego barwach nie zobaczymy już Przemysława Banaszaka

Prezes Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego odwołany

Prezes Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego odwołany

Marcin Wieczorek nie jest już prezesem Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Uchwałę w sprawie odwołania go ze stanowiska w środę wieczorem podjęła rada nadzorcza spółki, w której większość udziałów na samorząd województwa.

Biała Podlaska: Zakaz wjazdu do parku nie obowiązuje wszystkich?

Biała Podlaska: Zakaz wjazdu do parku nie obowiązuje wszystkich?

– Czy zakaz wjazdu do parku nie obowiązuje wszystkich? – zastanawiają się radni Zjednoczonej Prawicy. W ten sposób odnoszą się do ubiegłotygodniowej wizyty lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza w Białej Podlaskiej.

Premier o koronawirusie: Można powiedzieć, że to już jest choroba jak inne, czekamy na szczepionkę

Premier o koronawirusie: Można powiedzieć, że to już jest choroba jak inne, czekamy na szczepionkę

O udział w głosowaniu w drugiej turze wyborów bez obaw zdrowotnych - apelował w czwartek w Wysokiem Mazowieckiem (Podlaskie) premier Mateusz Morawiecki. - To jest już teraz choroba, można powiedzieć, jak inne, czekamy tylko na szczepionkę - tak mówił o koronawirusie.

MKS Avia Świdnik skompletowała kadrę na nowy sezon

MKS Avia Świdnik skompletowała kadrę na nowy sezon

Skład uzupełnił środkowy Rafał Obermeler

Ksiądz z Opola Lubelskiego odpowie przed sądem za molestowanie dwóch chłopców

Ksiądz z Opola Lubelskiego odpowie przed sądem za molestowanie dwóch chłopców

Tomasz F. – ksiądz z Opola Lubelskiego, odpowie przed sądem za wykorzystywanie seksualne dwóch chłopców. Z jednym z nich miał uprawiać seks. Duchownemu grozi do 12 lat więzienia.

Strzelanina w centrum odwykowym w Meksyku. Zginęły 24 osoby
film

Strzelanina w centrum odwykowym w Meksyku. Zginęły 24 osoby

Iraputo, Meksyk. Co najmniej 24 osoby zginęły, a siedem zostało rannych w wyniku ataku uzbrojonych napastników na centrum odwykowe dla osób uzależnionych od narkotyków w Iraputo.

Rzeka Tarasienka wystąpiła z koryta i wygania letników znad Jeziora Białego
galeria

Rzeka Tarasienka wystąpiła z koryta i wygania letników znad Jeziora Białego

Tego jeszcze nie było. Po raz pierwszy w historii na przełomie czerwca i lipca rzeka Tarasienka wystąpiła z koryta. Zalała bądź podtopiła wiele działek i domków letniskowych. Wcześniej do podobnych sytuacji dochodziło jedynie podczas wiosennych roztopów.

Most Kultury w Lublinie rozpoczyna nowy sezon. Znamy program wydarzeń
3 lipca 2020, 20:00

Most Kultury w Lublinie rozpoczyna nowy sezon. Znamy program wydarzeń

Jutro rozpocznie się nowy sezon na lubelskim Moście Kultury. Znany jest już program wydarzeń na przeprawie łączącej ul. Zamojską z rondem Lubelskiego Lipca 80. – Odwiedzając zabytkowy most w lipcowe wieczory, trafimy na propozycje dla różnych środowisk i grup wiekowych. W planie są m.in. koncerty, warsztaty i pokazy taneczne – informuje Centrum Kultury w Lublinie.

Multikino nie będzie otwarte od piątku. Jak z Cinema City?

Multikino nie będzie otwarte od piątku. Jak z Cinema City?

Sieć Multikino właśnie poinformowała, że nie otworzy swoich kin w najbliższy piątek. Cinema City na razie nie podaje terminu i tłumaczy, że potrzebuje więcej czasu na przygotowania.

Filmowe przeboje w Kinie Plenerowym w Nałęczowie
3 lipca 2020, 21:00

Filmowe przeboje w Kinie Plenerowym w Nałęczowie

W każdy piątek wakacji na placu przed Urzędem Miejskim w Nałęczowie (ul. Lipowa 3) będzie można oglądać filmowe hity pod chmurką. W specjalnej strefie widza na uczestników czekają grill, zimne napoje i popcorn. 3 lipca wyświetlony zostanie film "(Nie)znajomi".

Kajak przewrócił się, mężczyzna wpadł do Wisły   

Kajak przewrócił się, mężczyzna wpadł do Wisły  

W Mięćmierzu (gm. Kazimierz Dolny) 52-letni mężczyzna wpadł do Wisły, po tym jak jego kajak przewrócił się, zaczepiwszy o drewnianą kłodę.

Stadion w Lublinie do likwidacji. W jego miejscu mają powstać budynki - ogłosił prezydent miasta

Stadion w Lublinie do likwidacji. W jego miejscu mają powstać budynki - ogłosił prezydent miasta

Bloki mieszkalne, placówka dla seniorów, nowe obiekty centrum krwiodawstwa i Archiwum Państwowego – takie budynki mogą powstać w miejscu jednego z miejskich stadionów. Ogłosił to dzisiaj prezydent Krzysztof Żuk.

Samochód stanął w płomieniach na ruchliwej drodze. Kierowca był pijany i uciekł

Samochód stanął w płomieniach na ruchliwej drodze. Kierowca był pijany i uciekł

43-latek pozostawił na ruchliwej drodze swoje płonące auto. Kiedy świadkowie zdarzenia pomogli mu się z niego wydostać i zaczęli gasić samochód, mężczyzna uciekł. Jak się okazało, miał 3.5 promila alkoholu we krwi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!