Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

26 maja 2011 r.
12:59
Edytuj ten wpis

Inwestycje na Lubelszczyźnie: Niech się mury pną do góry

0 14 A A
Hanski Office Center<br />
Hanski Office Center

Wśród lubelskich przedsiębiorców zapanowała inwestycyjna odwilż. Deweloperzy rozpoczęli budowę apartamentowców, jakich do tej pory w mieście nie było. W ciągu dwóch lat przybędzie nam również kilka biurowców. Właściciele centrów handlowych także postanowili odmrozić dawno zapowiadane projekty

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Osiemnaście pięter, wysoki standard wykończenia i panorama Lublina za oknem. Tak będzie wyglądał Metropolitan Park, nowy i największy w mieście budynek mieszkalny. Budowa rozpoczęła się w połowie maja.

18 pięter

– Wszystko będzie gotowe w lipcu 2013 roku – mówi Wojciech Dzioba, prezes spółki TBV, która realizuje inwestycję. – Na 18 kondygnacjach powstanie ponad 140 mieszkań, od 40 do ok. 130 mkw. Na parterze zaplanowaliśmy lokale usługowe. Do dyspozycji mieszkańców będzie też trzypoziomowy podziemny parking.

Metropolitan Park powstaje między ul. Pana Balcera i Filaretów. Budynek będzie miał formę tarasowca, którego najniższy punkt zwrócony zostanie w stronę ul. Pana Balcera. Według projektantów, dzięki takiemu ustawieniu nowy obiekt nie wpłynie na nasłonecznienie mieszkań w sąsiednich blokach. Obecnie przy ul. Pana Balcera trwa przekładanie podziemnych instalacji.

Nowy gmach ma różnić się od podobnych obiektów nie tylko gabarytami. Na ostatnich pięciu piętrach powstaną apartamenty z przeszklonymi ścianami. Architekci zaprojektowali też kilka tzw. zielonych tarasów. W budynku będzie m.in. recepcja, trzy nowoczesne windy i całodobowa ochrona. Metropolitan Park ma liczyć 54 metry wysokości. Zostanie tym samym najwyższym tego typu gmachem w mieście. – To dla nas spore wyzwanie, ale w Lublinie jest zapotrzebowanie na takie inwestycje – dodaje Dzioba. – To doskonała lokalizacja dla poszukujących mieszkania w centrum miasta.

5800 za metr

Ceny mieszkań zaczynają się od 5800 zł za mkw. Górnej granicy inwestor nie podaje. Szczegółowa powinna być znana pod koniec maja. Powstający gmach oznaczony został literą A. To pierwszy z trzech budynków, jakie TBV zamierza zbudować między ul. Pana Balcera a Filaretów. Możliwe, że jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa gmachu B. Będzie to parking na ok. 400 miejsc.

Powstaną tam również lokale usługowe. Gmach powstanie na tyłach istniejących biurowców przy ul. Zana. Tuż obok przewidziano miejsce dla budynku C, który nadal jest na etapie projektowania. Może to być biurowiec, hotel lub niewielka galeria handlowa.

Wraz z nowymi budynkami, powstaną nowe drogi. Inwestora obligują do tego uzgodnienia z władzami miasta. Powstanie m.in. dodatkowe połączenie między ul. Pana Balcera i Jana Sawy. Dojazd do Metropolitan Park odbywał się będzie zarówno od strony ul. Pana Balcera, jak i Filaretów.



Nord Park z widokiem

Na lubelskim Czechowie również rozpoczęła się budowa apartamentowca. Tuż obok powstaną trzy biurowce. Realizacja całej inwestycji pochłonie ok. 100 mln zł i potrwa pięć lat. Apartamentowiec Nord Park powstanie u zbiegu ul. Północnej i Szeligowskiego. Inwestorem jest lubelska spółka Centrum Zana.

Choć na miejscu wbito dopiero pierwsze łopaty, to część mieszkań jest już zarezerwowana. Na 13 piętrach zaprojektowano zarówno 37-metrowe kawalerki, jak i ponad 130-metrowe apartamenty. Parter przeznaczony jest na lokale usługowe i biura.

Tuż obok apartamentów powstaną trzy biurowce. Każdy z budynków w zespole North Office będzie miał siedem pięter. Cały kompleks połączony zostanie wspólnym parkingiem. Pod ziemią i przed budynkami powstanie w sumie 600 miejsc postojowych. Koszty całej inwestycji szacowane są na 100 mln zł.
Komplikacje

Rozpoczęcie realizacji projektu to finał długich starań o prawomocne pozwolenie na budowę. Firma otrzymała je już przed rokiem, ale ratusz postawił dodatkowe wymogi. Urzędnicy postanowili sprawdzić, czy nowa inwestycja na Czechowie nie zepsuje widoku na Stare Miasto. Przedstawione przez spółkę raporty w tej sprawie okazały się niewystarczające.

Urzędnicy pytali więc o zdanie m.in. wojewódzkiego i miejskiego konserwatora zabytków, Miejską Komisję Urbanistyki i Architektury oraz eksperta z Politechniki Krakowskiej. Opinie były korzystne dla inwestora. Latem Centrum Zana uzyskało ważne pozwolenie na budowę. Straty z tytułu opóźnień spółka szacuje na miliony złotych. Według urzędu miasta, winę za komplikacje ponoszą nieprecyzyjne zapisy w planie zagospodarowania przestrzennego.

Nowa galeria na Tatarach

Rozbudowy doczekało się wreszcie centrum handlowe przy ul. Turystycznej. Obok hipermarketu sieci E. Leclerc powstaną market budowlany Praktiker i niewielka galeria handlowa. – Realizacja naszej inwestycji już się rozpoczęła – mówi Katarzyna Szumańska -Kalisz z firmy UBM Polska. – Jako pierwszy powstanie market sieci Praktiker.

Całkowita powierzchnia nowych obiektów wyniesie blisko 14 tys. mkw. Zewnętrzny pasaż będzie liczył ponad 5 tys. mkw. Znajdzie się tam miejsce dla 6 –7 sklepów. Do każdego z nich dostaniemy się prosto z parkingu. Otwarcie Praktikera i pasażu zaplanowano na koniec listopada. Jednym z wykonawców projektu jest lubelski Henpol. Firma podpisała w tej sprawie kontrakt wartości 18 mln zł. Centrum FMZ Lublin, bo tak brzmi oficjalna nazwa inwestycji, zaprojektowała pracownia Bolesława Stelmacha. Gmach Praktikera nie będzie się zbytnio różnił od innych budynków tego typu. Sąsiedni pasaż handlowy, to połączenie szkła i aluminium.

Inwestor, austriacki UBM, działa na polskim rynku od 1993 roku. Zajmuje się przede wszystkim działalnością deweloperską i projektową. Firma zbudowała już m.in. hotel InterContinental w Warszawie, hotele sieci Radisson we Wrocławiu i Krakowie czy stołeczny biurowiec Twin Towers. W tej chwili spółka realizuje największe centrum biznesowe w Polsce, czyli Poleczki Business Park w Warszawie. Oprócz centrum handlowego w Lublinie, firma chce zbudować podobne obiekty w Gdyni i Sosnowcu.
Biura i sklepy na Czubach

Rejon al. Jana Pawła II staje się dla inwestorów coraz bardziej atrakcyjny. Jeśli przedsiębiorcy spełnią swoje zapowiedzi, w najbliższych latach powstanie tam kilka ciekawych obiektów. Budowa pierwszego z nich, Hanski Office Center, już się rozpoczęła. Biurowiec u zbiegu al. Jana Pawła II i Armii Krajowej wznosi firma Hanski. To spółka-córka lubelskich firm Hanesco i Speedcar.

– Rozpoczęliśmy wylewanie fundamentów – mówi Dariusz Piątek, szef Hanesco. – Podpisaliśmy także pierwsze umowy z najemcami. W budynku będą przede wszystkim biura, na parterze zaplanowaliśmy funkcje handlowe i usługowe.

Za projektem Hanski Office Center stoi pracownia architektoniczna Baszta. Gmach będzie miał 6 tys. mkw. powierzchni, sześć naziemnych kondygnacji i podziemny garaż. Ponad 4 tys. mkw. na czterech ostatnich piętrach zajmą biura. Dwie pierwsze kondygnacje przeznaczono na handel i usługi. Pod ziemią zaprojektowano 50 miejsc postojowych. Inwestor podpisał już umowę na wynajem ponad 2 tys. mkw.

Biurowiec ma spełniać standardy klasy B+. Będzie więc w pełni klimatyzowany. Najemcy otrzymają do dyspozycji nowoczesne instalacje techniczne i informatyczne. Inwestor zapowiada, że nie zapomni o aranżacji zieleni wokół budynku. Wszystkie prace mają się zakończyć pod koniec przyszłego roku.
Biura, sklepy i parkingi

W międzyczasie przy al. Jana Pawła II powinna ruszyć budowa kolejnego biurowca i supermarketu. To inwestycja firmy Batory, do której należą m.in. biurowiec przy al. Kraśnickiej i Galeria Rusałka. Nowy budynek stanie na między kościołem św. Rodziny a stacją obsługi samochodów. Będzie miał tylko dwie naziemne kondygnacje i podziemny parking. Całość to ponad 5,5 tys. mkw. Parter zajmie supermarket spożywczy.

– Nie będzie to jednak żadna z sieci dyskontów – mówi Dariusz Pastuszak, prezes Batory Investment.
Z supermarketem ma sąsiadować apteka i drogeria. Inwestor podpisuje jeszcze ostatnie umowy. Prace budowlane mają się rozpocząć w ciągu najbliższych miesięcy.

Biura na piętrach zajmie prawdopodobnie prywatna przychodnia lub centrum obsługi księgowej. Sam budynek ma wyróżniać się prostą formą oraz elewacją wykonaną z kamienia i drewna. Koszt inwestycji szacowany jest na kilkanaście milionów złotych. Biurowiec powinien być gotowy z końcem przyszłego roku.


Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
rzeszówkowy / 25 listopada 2012 o 16:47
0
[quote name='prawdziwy lublinianin' timestamp='1353692336' post='698379']
I co frajerze rzeszówkowy?przyjdziesz na otwarcie lotniska 1 grudnia?Metropolitan Park-obecnie 14 piętro.Teatr w budowie nareszcie ruszyła rewitalizacja.S17 w pełni budowy.Pojęcia nie masz o Lublinie,nie tylko obecnym.O historycznym i zabytkowym znaczeniu nawet nie warto wspominać komuś takiemu jak ty
[/quote]
A ty frajerze znalazłeś już Lubelszczyznę w Lubelskiem.
Avatar
prawdziwy lublinianin / 23 listopada 2012 o 18:38
0
I co frajerze rzeszówkowy?przyjdziesz na otwarcie lotniska 1 grudnia?Metropolitan Park-obecnie 14 piętro.Teatr w budowie nareszcie ruszyła rewitalizacja.S17 w pełni budowy.Pojęcia nie masz o Lublinie,nie tylko obecnym.O historycznym i zabytkowym znaczeniu nawet nie warto wspominać komuś takiemu jak ty
Avatar
Karr / 30 maja 2011 o 18:39
0
[quote name='andy' timestamp='1306705005' post='483553']
faktycznie, POstawią kilka ponad 10 piętrowych bloczków i wg Ciebie staniemy się "wielką metropolią". Szkoda, że nawet w mniejszym Rzeszowie jest znacznie więcej inwestycji, nie tylko w nowe budynki ale wielomilionowych inwestycji w infrastrukturę - A4, obwodnica w ramach s19, rozbudowa lotniska(nowy terminal, większa płyta postojowa), linia kolejowa do Krakowa i na Ukrainę (Vmax-160) a nam obiecuje się linie do warszawy najwczesniej w 2015, a o autostradach nawet nikt nie mówi.
[/quote]
Ja pier***ę frajerze jak masz coś pierzyć o tej dziurze rzesówek to wyjazd stąd.Co nas obchodzi jakaś wiosza ,i tak nie dorówna Lublinowi w sensie kultury,liczby ludności,turystyki,uniwersytetów i uczelni , i posiadania miana metropolii.Co kogo obchodzi jakie wymiary ma płyta tego pseudo lotniska w rzesówku ,jak Lublin będzie miał za 1,5 roku nowiutkie lotnisko (prawdopodobnie najładniejsze w Europie !!! -i to nie bzdury takie nagłówki są na necie!! ) ,jak Lublin Wygra ESK 2016 a raczej na pewno to porównując rzesówek będzie jak przemyśl ahaha!!! żall ... heh nie ma to jak zazdrość co?? ludzie z rzesówka się burzą dlaczego ich wiosza nie startowała do konkursu o ESK !!! Hah bo przynajmniej prezydent i urzędnicy byli na tyle mądrzy od plebsowego społeczeństwa że mieli świadomość że nie mają szans nawet na dojście do finału !!!!
[quote name='andy' timestamp='1306705005' post='483553']
faktycznie, POstawią kilka ponad 10 piętrowych bloczków i wg Ciebie staniemy się "wielką metropolią". Szkoda, że nawet w mniejszym Rzeszowie jest znacznie więcej inwestycji, nie tylko w nowe budynki ale wielomilionowych inwestycji w infrastrukturę - A4, obwodnica w ramach s19, rozbudowa lotniska(nowy terminal, większa płyta postojowa), linia kolejowa do Krakowa i na Ukrainę (Vmax-160) a nam obiecuje się linie do warszawy najwczesniej w 2015, a o ... rozwiń
Avatar
andy / 29 maja 2011 o 23:36
0
[quote name='Andrew2' timestamp='1306677475' post='483475']
To cieszy. Lublin, miasteczko na wschodzie, ale widać wyraźnie (gołym okiem), że jest więcej inwestycji, powstają nowe budynki mieszkalne, biurowce. Wcale nie jesteśmy już taką Polską B. Ja tu zostaje!
[/quote]
faktycznie, POstawią kilka ponad 10 piętrowych bloczków i wg Ciebie staniemy się "wielką metropolią". Szkoda, że nawet w mniejszym Rzeszowie jest znacznie więcej inwestycji, nie tylko w nowe budynki ale wielomilionowych inwestycji w infrastrukturę - A4, obwodnica w ramach s19, rozbudowa lotniska(nowy terminal, większa płyta postojowa), linia kolejowa do Krakowa i na Ukrainę (Vmax-160) a nam obiecuje się linie do warszawy najwczesniej w 2015, a o autostradach nawet nikt nie mówi.
[quote name='Andrew2' timestamp='1306677475' post='483475']
To cieszy. Lublin, miasteczko na wschodzie, ale widać wyraźnie (gołym okiem), że jest więcej inwestycji, powstają nowe budynki mieszkalne, biurowce. Wcale nie jesteśmy już taką Polską B. Ja tu zostaje!
[/quote]
faktycznie, POstawią kilka ponad 10 piętrowych bloczków i wg Ciebie staniemy się "wielką metropolią". Szkoda, że nawet w mniejszym Rzeszowie jest znacznie więcej inwestycji, nie tylko w nowe budynki ale wielomilionowych ... rozwiń
Avatar
Przy szłość / 29 maja 2011 o 21:27
0
[quote name='Andrew2' timestamp='1306677475' post='483475']
To cieszy. Lublin, miasteczko na wschodzie, ale widać wyraźnie (gołym okiem), że jest więcej inwestycji, powstają nowe budynki mieszkalne, biurowce. Wcale nie jesteśmy już taką Polską B. Ja tu zostaje!
[/quote]

Wolałbym usłyszeć to samo w czasie teraźniejszym. Od ponad 36 lat słyszę jak się "teatr w budowie" buduje, od ponad 13 lat słyszę jak się "lotnisko w budowie" buduje, od ponad 10 lat słyszę jak się "obwodnica" buduje. Zostałem bo wierzyłem, że kiedyś wybują - straciłem średnio ponad 17 lat życia, normalnego zycia...
[quote name='Andrew2' timestamp='1306677475' post='483475']
To cieszy. Lublin, miasteczko na wschodzie, ale widać wyraźnie (gołym okiem), że jest więcej inwestycji, powstają nowe budynki mieszkalne, biurowce. Wcale nie jesteśmy już taką Polską B. Ja tu zostaje!
[/quote]

Wolałbym usłyszeć to samo w czasie teraźniejszym. Od ponad 36 lat słyszę jak się "teatr w budowie" buduje, od ponad 13 lat słyszę jak się "lotnisko w budowie" buduje, od ponad 10 lat słyszę jak się "... rozwiń
Avatar
jery / 29 maja 2011 o 21:08
0
[quote name='Andrew2' timestamp='1306677475' post='483475']
To cieszy. Lublin, miasteczko na wschodzie, ale widać wyraźnie (gołym okiem), że jest więcej inwestycji, powstają nowe budynki mieszkalne, biurowce. Wcale nie jesteśmy już taką Polską B. Ja tu zostaje!
[/quote]
Avatar
Andrew2 / 29 maja 2011 o 15:57
0
To cieszy. Lublin, miasteczko na wschodzie, ale widać wyraźnie (gołym okiem), że jest więcej inwestycji, powstają nowe budynki mieszkalne, biurowce. Wcale nie jesteśmy już taką Polską B. Ja tu zostaje!
Avatar
a / 29 maja 2011 o 15:39
0
[quote name='Ala' timestamp='1306668010' post='483454']
A może by tak coś wybudować na terenach po LZNS. Szkoda ciekawy teren ładne widoki na miasto a tak tylko trawa zarasta.
[/quote]

Dokładnie, ale teren ma właściciela, jest projekt osiedla mieszkaniowego Pirelli Pekao Estate.
Avatar
asd / 29 maja 2011 o 14:24
0
Fakt, niech się buduje bo tym lepiej dla wszystkich. Choć z planowanych miejskich inwestycji ja bym sobie odpuścił ten cholerny stadion a kasę wpuścił w obwodnicę.
Avatar
KArr / 29 maja 2011 o 13:52
0
No i super!!!.A niech się buduje ,jeszcze zrobią lotnisko ,ekspersówkę ,IKEE ,to będzie git !!! Widać duże postępu jeżeli chodzi o inwestycje w Lbn (pomijając Felicity)
Avatar
rzeszówkowy / 25 listopada 2012 o 16:47
0
[quote name='prawdziwy lublinianin' timestamp='1353692336' post='698379']
I co frajerze rzeszówkowy?przyjdziesz na otwarcie lotniska 1 grudnia?Metropolitan Park-obecnie 14 piętro.Teatr w budowie nareszcie ruszyła rewitalizacja.S17 w pełni budowy.Pojęcia nie masz o Lublinie,nie tylko obecnym.O historycznym i zabytkowym znaczeniu nawet nie warto wspominać komuś takiemu jak ty
[/quote]
A ty frajerze znalazłeś już Lubelszczyznę w Lubelskiem.
Avatar
prawdziwy lublinianin / 23 listopada 2012 o 18:38
0
I co frajerze rzeszówkowy?przyjdziesz na otwarcie lotniska 1 grudnia?Metropolitan Park-obecnie 14 piętro.Teatr w budowie nareszcie ruszyła rewitalizacja.S17 w pełni budowy.Pojęcia nie masz o Lublinie,nie tylko obecnym.O historycznym i zabytkowym znaczeniu nawet nie warto wspominać komuś takiemu jak ty
Avatar
Karr / 30 maja 2011 o 18:39
0
[quote name='andy' timestamp='1306705005' post='483553']
faktycznie, POstawią kilka ponad 10 piętrowych bloczków i wg Ciebie staniemy się "wielką metropolią". Szkoda, że nawet w mniejszym Rzeszowie jest znacznie więcej inwestycji, nie tylko w nowe budynki ale wielomilionowych inwestycji w infrastrukturę - A4, obwodnica w ramach s19, rozbudowa lotniska(nowy terminal, większa płyta postojowa), linia kolejowa do Krakowa i na Ukrainę (Vmax-160) a nam obiecuje się linie do warszawy najwczesniej w 2015, a o autostradach nawet nikt nie mówi.
[/quote]
Ja pier***ę frajerze jak masz coś pierzyć o tej dziurze rzesówek to wyjazd stąd.Co nas obchodzi jakaś wiosza ,i tak nie dorówna Lublinowi w sensie kultury,liczby ludności,turystyki,uniwersytetów i uczelni , i posiadania miana metropolii.Co kogo obchodzi jakie wymiary ma płyta tego pseudo lotniska w rzesówku ,jak Lublin będzie miał za 1,5 roku nowiutkie lotnisko (prawdopodobnie najładniejsze w Europie !!! -i to nie bzdury takie nagłówki są na necie!! ) ,jak Lublin Wygra ESK 2016 a raczej na pewno to porównując rzesówek będzie jak przemyśl ahaha!!! żall ... heh nie ma to jak zazdrość co?? ludzie z rzesówka się burzą dlaczego ich wiosza nie startowała do konkursu o ESK !!! Hah bo przynajmniej prezydent i urzędnicy byli na tyle mądrzy od plebsowego społeczeństwa że mieli świadomość że nie mają szans nawet na dojście do finału !!!!
[quote name='andy' timestamp='1306705005' post='483553']
faktycznie, POstawią kilka ponad 10 piętrowych bloczków i wg Ciebie staniemy się "wielką metropolią". Szkoda, że nawet w mniejszym Rzeszowie jest znacznie więcej inwestycji, nie tylko w nowe budynki ale wielomilionowych inwestycji w infrastrukturę - A4, obwodnica w ramach s19, rozbudowa lotniska(nowy terminal, większa płyta postojowa), linia kolejowa do Krakowa i na Ukrainę (Vmax-160) a nam obiecuje się linie do warszawy najwczesniej w 2015, a o ... rozwiń
Avatar
andy / 29 maja 2011 o 23:36
0
[quote name='Andrew2' timestamp='1306677475' post='483475']
To cieszy. Lublin, miasteczko na wschodzie, ale widać wyraźnie (gołym okiem), że jest więcej inwestycji, powstają nowe budynki mieszkalne, biurowce. Wcale nie jesteśmy już taką Polską B. Ja tu zostaje!
[/quote]
faktycznie, POstawią kilka ponad 10 piętrowych bloczków i wg Ciebie staniemy się "wielką metropolią". Szkoda, że nawet w mniejszym Rzeszowie jest znacznie więcej inwestycji, nie tylko w nowe budynki ale wielomilionowych inwestycji w infrastrukturę - A4, obwodnica w ramach s19, rozbudowa lotniska(nowy terminal, większa płyta postojowa), linia kolejowa do Krakowa i na Ukrainę (Vmax-160) a nam obiecuje się linie do warszawy najwczesniej w 2015, a o autostradach nawet nikt nie mówi.
[quote name='Andrew2' timestamp='1306677475' post='483475']
To cieszy. Lublin, miasteczko na wschodzie, ale widać wyraźnie (gołym okiem), że jest więcej inwestycji, powstają nowe budynki mieszkalne, biurowce. Wcale nie jesteśmy już taką Polską B. Ja tu zostaje!
[/quote]
faktycznie, POstawią kilka ponad 10 piętrowych bloczków i wg Ciebie staniemy się "wielką metropolią". Szkoda, że nawet w mniejszym Rzeszowie jest znacznie więcej inwestycji, nie tylko w nowe budynki ale wielomilionowych ... rozwiń
Avatar
Przy szłość / 29 maja 2011 o 21:27
0
[quote name='Andrew2' timestamp='1306677475' post='483475']
To cieszy. Lublin, miasteczko na wschodzie, ale widać wyraźnie (gołym okiem), że jest więcej inwestycji, powstają nowe budynki mieszkalne, biurowce. Wcale nie jesteśmy już taką Polską B. Ja tu zostaje!
[/quote]

Wolałbym usłyszeć to samo w czasie teraźniejszym. Od ponad 36 lat słyszę jak się "teatr w budowie" buduje, od ponad 13 lat słyszę jak się "lotnisko w budowie" buduje, od ponad 10 lat słyszę jak się "obwodnica" buduje. Zostałem bo wierzyłem, że kiedyś wybują - straciłem średnio ponad 17 lat życia, normalnego zycia...
[quote name='Andrew2' timestamp='1306677475' post='483475']
To cieszy. Lublin, miasteczko na wschodzie, ale widać wyraźnie (gołym okiem), że jest więcej inwestycji, powstają nowe budynki mieszkalne, biurowce. Wcale nie jesteśmy już taką Polską B. Ja tu zostaje!
[/quote]

Wolałbym usłyszeć to samo w czasie teraźniejszym. Od ponad 36 lat słyszę jak się "teatr w budowie" buduje, od ponad 13 lat słyszę jak się "lotnisko w budowie" buduje, od ponad 10 lat słyszę jak się "... rozwiń
Avatar
jery / 29 maja 2011 o 21:08
0
[quote name='Andrew2' timestamp='1306677475' post='483475']
To cieszy. Lublin, miasteczko na wschodzie, ale widać wyraźnie (gołym okiem), że jest więcej inwestycji, powstają nowe budynki mieszkalne, biurowce. Wcale nie jesteśmy już taką Polską B. Ja tu zostaje!
[/quote]
Avatar
Andrew2 / 29 maja 2011 o 15:57
0
To cieszy. Lublin, miasteczko na wschodzie, ale widać wyraźnie (gołym okiem), że jest więcej inwestycji, powstają nowe budynki mieszkalne, biurowce. Wcale nie jesteśmy już taką Polską B. Ja tu zostaje!
Avatar
a / 29 maja 2011 o 15:39
0
[quote name='Ala' timestamp='1306668010' post='483454']
A może by tak coś wybudować na terenach po LZNS. Szkoda ciekawy teren ładne widoki na miasto a tak tylko trawa zarasta.
[/quote]

Dokładnie, ale teren ma właściciela, jest projekt osiedla mieszkaniowego Pirelli Pekao Estate.
Avatar
asd / 29 maja 2011 o 14:24
0
Fakt, niech się buduje bo tym lepiej dla wszystkich. Choć z planowanych miejskich inwestycji ja bym sobie odpuścił ten cholerny stadion a kasę wpuścił w obwodnicę.
Avatar
KArr / 29 maja 2011 o 13:52
0
No i super!!!.A niech się buduje ,jeszcze zrobią lotnisko ,ekspersówkę ,IKEE ,to będzie git !!! Widać duże postępu jeżeli chodzi o inwestycje w Lbn (pomijając Felicity)
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 150 17

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 414 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 28 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 9 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 23 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!