Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

17 lipca 2008 r.
18:40
Edytuj ten wpis

Klawe jest życie milionera

Autor: Zdjęcie autora PAWEŁ PUZIO

Pewna lubelska bizneswoman nosi majteczki po 500 złotych. Tańszych nie założy, bo źle się czuje.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Lubelski biznesmen odesłał swoje nowe auto do serwisu, bo kierownica była za duża. Auto na lawecie przejechało całą Polskę. Bogaci lublinianie coraz częściej korzystają z pieniędzy, pławiąc się w dyskretnym uroku drogich gadżetów

Janusz Palikot, Artur Kawa czy wreszcie najbogatszy Tadeusz Chmiel, to nazwiska, które elektryzują wyobraźnię większości ludzi, przez pryzmat zasobności portfela. Ci najbogatsi biznesmeni obracają setkami milionów złotych. Ich fortuny to nie tylko codzienna ciężka praca, ale także te przyjemne chwile - zakupy dobrych aut, luksusowe domy, antyki czy stylowe zegarki.

Bez nazwisk proszę

- W czerwcu sprzedaliśmy pięć sztuk S-klas - mówi Wojciech Sobiesiak, szef sprzedaży w salonie Mercedes Andrzej Lenartowicz.

- Luksusowe auta, te naprawdę dobrze wyposażone, coraz chętniej są kupowane w Lublinie. Kwoty 300, 400 tysięcy złotych za S-klasę czy ML nie należą do rzadkości - dodaje Sobiesiak.

Klienci z tzw. klasy premium, to biznesmeni z ekstraklasy. - Z gadżetów, to zamawialiśmy samochód z fotelami wyposażonymi w urządzenia do masażu. Jeden w cenie 12 tysięcy złotych. Albo systemy audio z tunerami TV.

Auta sygnowane przez tunerów fabrycznych spod znaku Brabusa czy AMG, to także częste zamówienia. Obecnie negocjujemy kontrakt na zakup modelu S63 AMG za kwotę blisko 900 tysięcy złotych. Niestety, żadnych szczegółów nie mogę zdradzić - dodaje z uśmiechem Sobiesiak.

Koszt prestiżu

Marek Danelczyk, szef koncesji Audi, nie jest zdziwiony popularnością luksusowych aut. - Także w Lubelskiem rośnie grupa menedżerów, którzy zarządzają dużymi firmami o zasięgu regionalnym lub ogólnopolskim - mówi. - Ci ludzie dużo jeżdżą i dlatego potrzebują luksusowych i bardzo bezpiecznych aut. To kosztuje. Najdroższe auto, jakie wyjechało z naszego salonu Audi, kosztowało ponad 600 tysięcy złotych. To koszt prestiżu, luksusu i bezpieczeństwa.

Pokaż mi jak mieszkasz...

Już nie luksusowe wille po milion euro, ale dworki są na top-liście lubelskich milionerów. Jednak takie inwestycję w posiadłości nie mają li tylko wymiaru określonego modą czy próżnością. Andrzej Kita z ruiny podniósł obiekt w Łańcuchowie. - Nikt nie patrzy ile pracy, nerwów i środków to kosztowało.

Każdy widzi efekt finalny. A prawda jest taka, że bogaci kultywują dziedzictwo narodowe. Te obiekty to nasza historia. I gdyby nie prywatny kapitał, to ten zabytek by umierał - podkreśla Andrzej Kita, właściciel kompleksu w Łańcuchowie, przepięknie położonego nad brzegiem Wieprza.

Obiekt zaprojektowany przez Stanisława Witkiewicza, zbudowany w latach 1903-1904, w czasie PRL mocno podupadł. Kiedyś był tu Dom Pomocy Społecznej. Dzięki zaangażowaniu prywatnego kapitału powrócił do pełnego blasku stylu zakopiańskiego, w jakim został zaprojektowany.

Dworek pilnie poszukiwany

Najbardziej poszukiwanym przez bogatych lublinian towarem są dworki blisko miasta. - Niestety, jest ich bardzo mało. Większość sprzedała się w latach 90. Jednak zdarzają się takie oferty. Koszt zakupu waha się od kilkuset tysięcy do kilku milionów złotych. To jednak dopiero początek wydatków, bo na renowację trzeba mieć przygotowane następne kilka milionów - mówi Tomasz Iwan, prezes zarządu firmy Nieruchomości mgr Jerzy Kleczkowski.

Lublinianie inwestują też w nieruchomości za granicą. - W tamtym roku sprzedaliśmy kilka apartamentów w bułgarskich Złotych Piaskach. Każdy minimum 100-metrowy, w cenie od 3 do 4 tysięcy złotych za mkw. - dodaje Tomasz Iwan. - To niewiele, nawet jak na nasze realia. Specjalne lodówki do trzymania wina w ściśle określonej temperaturze i wilgotności.

Zatrudnieni na etacie ogrodnicy, pompy cieplne, baseny - to codzienność w życiu lubelskich milionerów. Ba, łazienkami zajmują się wyspecjalizowani projektanci.

- Mamy zamówienia na "wypasione” łazienki, zamykające się kwotą nawet 50 tysięcy złotych - mówi Paweł Salski z lubelskiej firmy "Woka”. - Wystarczy kabina robiona na wymiar przez niemiecką firmę Huppe, droga armatura Villeroy-Boch, samoopadające deski, kabina parowa PollSpa, czy wanna z zaawansowanym hydromasażem za kilkanaście tysięcy złotych. I tak koszt urządzenia łazienki urasta nierzadko do kwoty 50 tysięcy złotych.

Salski niedawno sprowadzał dla bogatego klienta umywalkę stylizowaną na starogrecką misę. Cena: 12 tysięcy zł.

Pozostałe informacje

16 lipca 2025: Przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen przedstawia propozycję Wieloletnich Ram Finansowych (WRF) opiewającą na prawie dwa bilionów euro

Miliardy dla Polski. Będziemy największym beneficjentem w nowym budżecie UE?

Unijny komisarz ds. budżetu Piotr Serafin poinformował w środę, że Polska, mimo że przez ostatnie lata bardzo szybko się rozwijała, pozostanie największym beneficjentem narodowych programów w przyszłym wieloletnim budżecie Unii Europejskiej. Chodzi przede wszystkim o politykę spójności i rolnictwo.

Nazwisko nowego dyrektora CKF Stylowy w Zamościu powinniśmy poznać przed końcem wakacji

Będzie w kim wybierać. Siedmioro chętnych do kierowania kinem

Aż tylu kandydatów zgłosiło się do konkursu na stanowisko dyrektora Centrum Kultury Filmowej w Zamościu. Rozstrzygnięcie powinno nastąpić przed końcem wakacji.

Motor Lublin kontra Arka Gdynia. Kibicu, po meczu wróć autobusem

Motor Lublin kontra Arka Gdynia. Kibicu, po meczu wróć autobusem

Przed nami początek sezonu 2025/2026. W pierwszym meczu piłkarze Motoru Lublin przed swoimi kibicami zmierzą się z Arką Gdynia. Po spotkaniu do domu będzie można wrócić autobusem.

Nogi same rwą się do tańca. Przed nami potańcówka w Skansenie
19 lipca 2025, 19:30

Nogi same rwą się do tańca. Przed nami potańcówka w Skansenie

W zeszłym roku potańcówki w Skansenie były prawdziwym hitem. W tym roku organizatorzy również zapraszają na taneczny parkiet.

Ministrowie spraw zagranicznych Polski – Radosław Sikorski (w środku), Litwy – Kęstutis Budrys (z prawej strony) i Ukrainy – Andrij Sybiha podczas konferencji prasowej po spotkaniu z okazji obchodów 5. rocznicy powołania Trójkąta Lubelskiego
galeria

Sikorski: Trójkąt Lubelski udziela i będzie udzielał wsparcia bohatersko walczącej Ukrainie

Szef MSZ Radosław Sikorski podkreślił w środę w Lublinie, że Polska zapewniła Ukrainie już 45 pakietów różnego rodzaju uzbrojenia i amunicji. – Pracujemy nad kolejnymi dostawami – dodał minister.

Plażowicze nad Zalewem Zemborzyckim w pierwszych latach jego istnienia
STARE ZDJĘCIA
galeria

Zalew Zemborzycki ma już 51 lat. Wspomnienia z budowy i wielkiego otwarcia

Plany jego powstania pojawiły się już kilkanaście lat po II wojnie światowej, ale wtedy inne inwestycje miały pierwszeństwo. Jednak po wielkiej powodzi w latach 60. wrócono do nich. Ostatecznie budowę Zalewu Zemborzyckiego ukończono w lipcu 1974 roku i dziś to "lubelskie morze" kończy 51 lat.

Hrubieszów, liczący obecnie ponad 17 tys. mieszkańców to najdalej wysunięte na wschód miasto Polski. Jest położony nad Huczwą, dopływem Bugu, w odległości zaledwie 5 km od granicy z Ukrainą

Trzy lata na wydanie 80 mln. W mieście wiele się zmieni i sporo przybędzie

Łatwiej chyba powiedzieć, czego w Hrubieszowie nie będzie za trzy lata, niż wymienić długą listę przedsięwzięć zaplanowanych do realizacji z funduszy szwajcarskich. Projekt miasta został tak wysoko oceniony, że samorząd będzie miał do wydania ponad 80 mln zł.

Oficjalnie. Jan Urban selekcjonerem reprezentacji Polski

Oficjalnie. Jan Urban selekcjonerem reprezentacji Polski

Koniec oczekiwania na nowego selekcjonera. W środę Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie potwierdził, że naszą kadrę narodową poprowadzi Jan Urban

Festiwal Re:tradycja - Jarmark Jagielloński. Trzy dni pełne tańca
22 sierpnia 2025, 0:00

Festiwal Re:tradycja - Jarmark Jagielloński. Trzy dni pełne tańca

To jeden z największych festiwali kultury tradycyjnej w Polsce. W dniach od 22 do 24 sierpnia będą koncerty, warsztaty taneczne i muzyczne i wystawy z dziełami sztuki ludowej z różnych krajów. 19 edycja Festiwalu Re:tradycja - Jarmark Jagielloński będzie odsłoną związana z tańcem tradycyjnym.

Mała rzecz, a ucieszy działkowiczów. Czekanie na autobus będzie przyjemniejsze

Mała rzecz, a ucieszy działkowiczów. Czekanie na autobus będzie przyjemniejsze

Mała rzecz, a z pewnością ucieszy mieszkańców, zwłaszcza działkowiczów korzystających z przystanku w Styrzyńcu. Gmina postawi tu wiatę przystankową.

Na służbie. Wojewódzkie obchody Święta Policji w Lublinie
galeria

Na służbie. Wojewódzkie obchody Święta Policji w Lublinie

Były odznaczenia i awanse na wyższe stopnie, a 35 nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy złożyło ślubowanie – tak w środę zakończyły się Wojewódzkie obchody Święta Policji w Lublinie.

Nielegalna broń i amunicja ukryta w gospodarstwie

Nielegalna broń i amunicja ukryta w gospodarstwie

29-latek z powiatu parczewskiego miał w pomieszczeniach gospodarczych arsenał broni i amunicji. Teraz grozi mu za to nawet 8 lat więzienia.

Konie z Końskowoli zatrzymane i doprowadzone na łąkę

Konie z Końskowoli zatrzymane i doprowadzone na łąkę

W środę rano na drodze między Końskowolą a Sielcami spacerowały sobie trzy konie. Za ich nie dopilnowanie właściciel dostał mandat.

Trójkąt Lubelski obraduje w Lublinie. Przede wszystkim o Ukrainie
galeria

Trójkąt Lubelski obraduje w Lublinie. Przede wszystkim o Ukrainie

W środę przed południem po centrum Lublina poruszało się kilka kolumn rządowych. Do miasta zjechali ministrowie spraw zagranicznych Polski, Litwy i Ukrainy, którzy spotkali się na lubelskim zamku w ramach 5. rocznicy powołania „Trójkąta Lubelskiego”.

zdjęcie ilustracyjne

Temat hejnału powróci. Radny proponuje konkurs, ale urząd go nie chce

Na ostatniej sesji rady temat hejnału miasta zdjęto z porządku obrad. Ale urząd pomysłu nie porzuca. Nie ogłosi jednak konkursu, jak sugerował radny Marek Dzyr.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium