Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

23 stycznia 2013 r.
21:39
Edytuj ten wpis

Kontrola w Ratuszu: Reguły dopiero piszą, na tłumaczu oszczędzają

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 16 A A

Brak zasad postępowania z inwestorem, analizy przepisane z Internetu i spore wydatki w restauracjach. To zarzuty wewnętrznej kontroli Ratusza.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wczoraj Urząd Miasta ujawnił wyniki zakończonej jesienią kontroli w Wydziale Strategii i Obsługi Inwestorów. Okazało się, że nie było tam żadnej oficjalnej procedury postępowania na wypadek zgłoszenia się potencjalnego inwestora. Zasady spisali sobie… sami pracownicy, ale nie był to obowiązujący spis zasad.

– Dokument jest teraz opracowywany, w ciągu trzech miesięcy powinien być skończony – mówi Krzysztof Komorski, zastępca dyrektora Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów.

Pod lupę trafiły też umowy-zlecenia zawierane przez wydział z osobami spoza urzędu. Wśród owoców pracy zleceniobiorców natrafili na dwa opracowania dotyczące "identyfikacji potencjału inwestorskiego Lublina” w branży nowych technologii oraz deweloperskiej i hotelowej. Autor otrzymał 12,5 tys. złotych za trzy dokumenty, ale według kontrolerów zawierały one "lakoniczne dane dostępne w Internecie, w tym zestawienie firm, które składało się z kilku odnośników do stron firmowych oraz opisów kilkunastu obiektów”. Komorski zapewnia, że ten materiał został już uzupełniony.
Urzędnicy sprawdzili też 20 ofert inwestycyjnych zamieszczonych na oficjalnej stronie internetowej miasta. Prawie co trzecia była nieaktualna. Sekcja miejskiej strony poświęcona gospodarce miała cztery wersje językowe, ale oferty w tych językach… nie pokrywały się. Nawet teraz wersje: niemiecka i ukraińska są mocno okrojone. Dlaczego? Komorski wyjaśnia, że oszczędza na tłumaczeniach.

Uwagę kontrolerów zwrócił też duży koszt zlecanych przez miasto usług gastronomicznych podczas "spotkań okołobiznesowych”. W 15 miesięcy miasto wydało na nie 26,4 tys. złotych. – Kolacje biznesowe są obowiązującym standardem. Za każdym razem zdajemy sobie sprawę z tego, że to publiczne pieniądze, ale nie chodzi o ich trwonienie, tylko o budowanie partnerskich relacji z inwestorem – mówi Komorski.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
polo / 26 stycznia 2013 r. o 19:48
[quote name='bartuś' timestamp='1359049707' post='725038']
Dziennik pożal się boże wschodni. Obornikiem wieje.
[/quote]

Bartoszu S. to ty???
Avatar
z lublina / 25 stycznia 2013 r. o 09:41
a dlaczego nie ma tego artykulu w wersji papierowej. czy prezydent postraszyl zabraniem zlecen na ogloszenia.jesli puscicie to w wersji papierowej ?
Avatar
bartuś / 24 stycznia 2013 r. o 18:48
Dziennik pożal się boże wschodni. Obornikiem wieje.
Avatar
Radek / 24 stycznia 2013 r. o 17:23
Co to za gazeta, której pracownicy sami piszą sobie komentarze, sprawdzić ip można w prosty sposób ale w dw inteligencji nie uswiadczysz- ludzie żenada- w tej redakcji wieje pustostanem właściwie PIStostanem.
Avatar
kozzzzmo / 24 stycznia 2013 r. o 15:56
Widać pieniądze marnuja nadal. Nie wierzę żeby te komentarze o czepialstwie dziennika nie były napisane przez pracowników ratusza! Weźcie sie ludzie do roboty a nie czas tracicie i nasze pieniadze
Avatar
S Y L W E S T E R / 24 stycznia 2013 r. o 15:51
-----------------------BRAWO DLA REDAKCJI "DZIENNIK WSCHODNI" !---------------------------------------- Są Internauci którzy krytykują Redakcje "DW" (sic?) a ja jedynie wyznam DZIĘKUJEMY ! PROSIMY PO DZIENNIKARSKU PILOTOWAĆ AKCJE KONTROLI LUBELSKIEGO RATUSZA ! . Niech krytykujący Internauci zwrócą uwagę, że dla przykładu Redakcja "Kurier Nielubelski" w ogle nawet jednego zdania nie napisała o tej "kontroli" (sic?). Czyli tylko "Dziennik Wschodni" spełnia role pełnomocnika Lublinian . Dziennikarze lubelscy zgodnie z prawem mogą otworzyć -dziennikarskie dochodzenie- w kontrowersyjnych decyzjach dla Lublina i po stwierdzeniu uchybień prawnych dalsze dochodzenie przekazać "CBA" (Central ne Biuro Antykorupcyjne) lub "NIK" ( Najwyższa Izba Kontroli) . Za taką prolubelską działalność będziemy tę Redakcje popierać i uznawać za Naszego Pełnomocnika . Nie piszę o "cudach" , tak winna wyglądać działalność dziennikarska !. Jeżeli jest to możliwe (?) to bardzo prosimy Redakcje "DW" o pismo do Kancelarii Lubelskiego Ratusza o anulowanie "kontroli jesiennej" i przygotowanie Urzędu do Kontroli KOMISJI ZARZĄDU REGIONU ŚRODKOWO-WSCHODNIEGO NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" W LUBLINIE która w imieniu Mieszkańców Lublina przeprowadzi kontrole ; 1) KONTROLA OTRZYMANYCH DOTACJI "UE" 2) KONTROLA INWESTYCJI Z OTRZYMANYCH DOTACJI "UE" 3 ) USTALENIE ZASAD PRAWNYCH POWOŁYWANIA I DZIAŁALNOŚCI TZW. "SPÓŁEK" W LUBELSKIM RATUSZU . Te 3 punkty pozwolą na uznaniu uczciwej profesjonalności lubelskiego Ratusza a zwłaszcza Kancelarii Prezydenta Miasta Krzysztofa Zuka (PO) . Nie chcemy kontroli kto ile wypił i ile zjadł podczas tzw. Kolacji Biznesowych gdyż takie "kolacje" są praktykowane i na takie Kolacje winien być tzw. "fundusz reprezentacyjny" . W polskiej mentalności-- "bez flaszki niczego nie załatwisz"-- a przy zmianie "pokoleń" "flaszka" zastąpiona jest tzw. "Kolacją Biznesową" i jest to NORMA LNOŚĆ . Dlatego nie interesują Nas "Kolacje" tylko DOTACJE "UE" i INWESTYCJE Z TYCH DOTACJI. Ps. Wystawienie KOMISJI KONTROLII z Zarządu Regionu SW NSZZ"SOLIDARNOŚĆ" W LUBLINIE , nie jest uzgodnione z Zarządem Regionu . Jest to tylko propozycja WIARYGODNOŚCI KOMISJI JAKA MIAŁABY PRZEPROWADZIĆ KONTROLE . "SOLIDARNOŚĆ" POSIADA HISTORYCZNĄ WIA RYGODNOŚĆ I TYLKO TA KOMISJA POWINNA PRZEPROWADZIĆ KONTROLE W RATUSZU .
-----------------------BRAWO DLA REDAKCJI "DZIENNIK WSCHODNI" !---------------------------------------- Są Internauci którzy krytykują Redakcje "DW" (sic?) a ja jedynie wyznam DZIĘKUJEMY ! PROSIMY PO DZIENNIKARSKU PILOTOWAĆ AKCJE KONTROLI LUBELSKIEGO RATUSZA ! . Niech krytykujący Internauci zwrócą uwagę, że dla przykładu Redakcja "Kurier Nielubelski" w ogle nawet jednego zdania nie napisała o tej "kontroli" (sic?). Czyli tylko "Dziennik Wschodni" spełnia role pełno... rozwiń
Avatar
gosc / 24 stycznia 2013 r. o 14:48
Dziennik i jego śledztwo. Śmiech na sali. Czepila się menda z dziennika i wszyscy szczęśliwi ze można komuś dopiec. Normalne ze miasto musi przeznaczyć pieniądze na relacje z inwestorami jak drodzy mieszkańcy chcecie zeby wreszcie w naszym mieście zaczęło się coś dziać i zeby była praca.
Avatar
Kulka / 24 stycznia 2013 r. o 13:55
Miasto wyszło na prostą, nowi inwestorzy wciąż się pojawiają- jak można takimi artykułami sabotować działania własnego miasta! Przecież to niemądre... Mało obiektywny i słaby brukowy artykuł
Avatar
Kolo / 24 stycznia 2013 r. o 12:27
Te zarzuty to przejaw wiejskiej mentalności redaktorów tej pseudo gazety, jak się dba o relacje z biznesem to cieżko kazać mu płacić za siebie... Liczy się skuteczność a tej Ratuszowi nie brakuje. Dziennikwiejski- poziom artykułu jest żenujący.
Avatar
liv / 24 stycznia 2013 r. o 12:14
Ciekawe gdzie teraz Komorski ucieknie...
Avatar
polo / 26 stycznia 2013 r. o 19:48
[quote name='bartuś' timestamp='1359049707' post='725038']
Dziennik pożal się boże wschodni. Obornikiem wieje.
[/quote]

Bartoszu S. to ty???
Avatar
z lublina / 25 stycznia 2013 r. o 09:41
a dlaczego nie ma tego artykulu w wersji papierowej. czy prezydent postraszyl zabraniem zlecen na ogloszenia.jesli puscicie to w wersji papierowej ?
Avatar
bartuś / 24 stycznia 2013 r. o 18:48
Dziennik pożal się boże wschodni. Obornikiem wieje.
Avatar
Radek / 24 stycznia 2013 r. o 17:23
Co to za gazeta, której pracownicy sami piszą sobie komentarze, sprawdzić ip można w prosty sposób ale w dw inteligencji nie uswiadczysz- ludzie żenada- w tej redakcji wieje pustostanem właściwie PIStostanem.
Avatar
kozzzzmo / 24 stycznia 2013 r. o 15:56
Widać pieniądze marnuja nadal. Nie wierzę żeby te komentarze o czepialstwie dziennika nie były napisane przez pracowników ratusza! Weźcie sie ludzie do roboty a nie czas tracicie i nasze pieniadze
Avatar
S Y L W E S T E R / 24 stycznia 2013 r. o 15:51
-----------------------BRAWO DLA REDAKCJI "DZIENNIK WSCHODNI" !---------------------------------------- Są Internauci którzy krytykują Redakcje "DW" (sic?) a ja jedynie wyznam DZIĘKUJEMY ! PROSIMY PO DZIENNIKARSKU PILOTOWAĆ AKCJE KONTROLI LUBELSKIEGO RATUSZA ! . Niech krytykujący Internauci zwrócą uwagę, że dla przykładu Redakcja "Kurier Nielubelski" w ogle nawet jednego zdania nie napisała o tej "kontroli" (sic?). Czyli tylko "Dziennik Wschodni" spełnia role pełnomocnika Lublinian . Dziennikarze lubelscy zgodnie z prawem mogą otworzyć -dziennikarskie dochodzenie- w kontrowersyjnych decyzjach dla Lublina i po stwierdzeniu uchybień prawnych dalsze dochodzenie przekazać "CBA" (Central ne Biuro Antykorupcyjne) lub "NIK" ( Najwyższa Izba Kontroli) . Za taką prolubelską działalność będziemy tę Redakcje popierać i uznawać za Naszego Pełnomocnika . Nie piszę o "cudach" , tak winna wyglądać działalność dziennikarska !. Jeżeli jest to możliwe (?) to bardzo prosimy Redakcje "DW" o pismo do Kancelarii Lubelskiego Ratusza o anulowanie "kontroli jesiennej" i przygotowanie Urzędu do Kontroli KOMISJI ZARZĄDU REGIONU ŚRODKOWO-WSCHODNIEGO NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" W LUBLINIE która w imieniu Mieszkańców Lublina przeprowadzi kontrole ; 1) KONTROLA OTRZYMANYCH DOTACJI "UE" 2) KONTROLA INWESTYCJI Z OTRZYMANYCH DOTACJI "UE" 3 ) USTALENIE ZASAD PRAWNYCH POWOŁYWANIA I DZIAŁALNOŚCI TZW. "SPÓŁEK" W LUBELSKIM RATUSZU . Te 3 punkty pozwolą na uznaniu uczciwej profesjonalności lubelskiego Ratusza a zwłaszcza Kancelarii Prezydenta Miasta Krzysztofa Zuka (PO) . Nie chcemy kontroli kto ile wypił i ile zjadł podczas tzw. Kolacji Biznesowych gdyż takie "kolacje" są praktykowane i na takie Kolacje winien być tzw. "fundusz reprezentacyjny" . W polskiej mentalności-- "bez flaszki niczego nie załatwisz"-- a przy zmianie "pokoleń" "flaszka" zastąpiona jest tzw. "Kolacją Biznesową" i jest to NORMA LNOŚĆ . Dlatego nie interesują Nas "Kolacje" tylko DOTACJE "UE" i INWESTYCJE Z TYCH DOTACJI. Ps. Wystawienie KOMISJI KONTROLII z Zarządu Regionu SW NSZZ"SOLIDARNOŚĆ" W LUBLINIE , nie jest uzgodnione z Zarządem Regionu . Jest to tylko propozycja WIARYGODNOŚCI KOMISJI JAKA MIAŁABY PRZEPROWADZIĆ KONTROLE . "SOLIDARNOŚĆ" POSIADA HISTORYCZNĄ WIA RYGODNOŚĆ I TYLKO TA KOMISJA POWINNA PRZEPROWADZIĆ KONTROLE W RATUSZU .
-----------------------BRAWO DLA REDAKCJI "DZIENNIK WSCHODNI" !---------------------------------------- Są Internauci którzy krytykują Redakcje "DW" (sic?) a ja jedynie wyznam DZIĘKUJEMY ! PROSIMY PO DZIENNIKARSKU PILOTOWAĆ AKCJE KONTROLI LUBELSKIEGO RATUSZA ! . Niech krytykujący Internauci zwrócą uwagę, że dla przykładu Redakcja "Kurier Nielubelski" w ogle nawet jednego zdania nie napisała o tej "kontroli" (sic?). Czyli tylko "Dziennik Wschodni" spełnia role pełno... rozwiń
Avatar
gosc / 24 stycznia 2013 r. o 14:48
Dziennik i jego śledztwo. Śmiech na sali. Czepila się menda z dziennika i wszyscy szczęśliwi ze można komuś dopiec. Normalne ze miasto musi przeznaczyć pieniądze na relacje z inwestorami jak drodzy mieszkańcy chcecie zeby wreszcie w naszym mieście zaczęło się coś dziać i zeby była praca.
Avatar
Kulka / 24 stycznia 2013 r. o 13:55
Miasto wyszło na prostą, nowi inwestorzy wciąż się pojawiają- jak można takimi artykułami sabotować działania własnego miasta! Przecież to niemądre... Mało obiektywny i słaby brukowy artykuł
Avatar
Kolo / 24 stycznia 2013 r. o 12:27
Te zarzuty to przejaw wiejskiej mentalności redaktorów tej pseudo gazety, jak się dba o relacje z biznesem to cieżko kazać mu płacić za siebie... Liczy się skuteczność a tej Ratuszowi nie brakuje. Dziennikwiejski- poziom artykułu jest żenujący.
Avatar
liv / 24 stycznia 2013 r. o 12:14
Ciekawe gdzie teraz Komorski ucieknie...