Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

10 września 2017 r.
13:23

Księga Cudów i Łask. "W przypadku choroby pani Katarzyny nastąpiła cudowna ingerencja"

0 24 A A

Ks. Andrzej Sternik objął Parafię pw. Narodzenia NMP przed rokiem. Jego dawni parafianie z Puław nie dali mu o sobie zapomnieć. Między innymi zamówili kilkanaście mszy świętych z modlitwą do Matki Bożej Chełmskiej w intencji swojej krajanki, pani Katarzyny, dotkniętej chorobą na tle nowotworowym. W końcu donieśli mu, że kobieta niespodziewanie ozdrowiała.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Kiedy jeszcze w styczniu pani Katarzyna szykowała się do szpitala na wyznaczoną operację, jej matka upewniła się, czy zabrała ze sobą obrazek Matki Boskiej Chełmskiej z modlitwą, którą codziennie odmawiała - mówi ks. Andrzej Sternik. - W dniu, kiedy miała być operowana w naszej chełmskiej bazylice została odprawiona msza w intencji szczęśliwego jej przebiegu. Zabieg miał być konieczny. Tymczasem otrzymałem telefoniczną wiadomość, że na tamtą chwilę żadna operacja nie jest już potrzebna. Pacjentka okazała się zdrowa i jeszcze tego samego dnia została wypisana ze szpitala do domu.

Świadectwo

Ks. Sternik szybko też dowiedział się od wiernych z Puławskiej Parafii Miłosierdzia Bożego w Puławach i rodziny pani Katarzyny, że w jej ciężkim przypadku kolejne badania wykluczyły nawrót choroby.

- Czekamy na dokumentację lekarską, aby od strony medycznej mieć już pewność, że w przypadku choroby pani Katarzyny nastąpiła cudowna ingerencja - dodaje ks. Sternik.

Pani Katarzyna (ks. Sternik nie czuje się uprawniony do zdradzenia jej nazwiska), własnoręcznie spisała świadectwo swojego cudownego uzdrowienia. Szczegółowo opisała w nim swoją historię. Złożyła je w chełmskim sanktuarium mariackim do tamtejszej Księgi Cudów i Łask. Ta księga została założona przed rokiem i jest przedłużeniem licznych zapisów z poprzednich wieków.

- Od kiedy jestem proboszczem Parafii Narodzenia NMP, już kilku parafian złożyło u nas wota dziękczynne - dodaje ks. Andrzej Sternik.

Wiara

Pani Katarzyna ma 38 lat. Modliła się już wcześniej przed obrazem Matki Bożej Chełmskiej, w jej intencji odprawione zostały msze święte, ale i nowenna do Matki Bożej oraz modlitwa różańcowa. W parafii otrzymała też obrazek Chełmskiej Madonny z modlitwą, którą później żarliwie odmawiała.
To, co przydarzyło się pani Katarzynie, ks. Sternik traktuje jako pomoc w zbliżeniu się do Boga. Chce wierzyć w cudowny aspekt tego zdarzenia. Innym wiernym pozostawia swobodę w jego interpretacji. Podkreśla przy tym, że to nie od wieków słynący łaskami obraz Matki Bożej Chełmskiej w głównym ołtarzu Bazyliki Narodzenia NMP zadziałał, ani sanktuarium na Górze Chełmskiej, ale wiara człowieka. Jest przekonany, że Matka Boża wybrała sobie to miejsce jako szczególne, sprzyjające relacji z nią i pośrednio z samym Bogiem.

Pani Katarzyna zapowiedziała swój udział w kończących się uroczystościach odpustowych. Tegoroczne skupiły się wokół 100-lecia objawień fatimskich oraz 100-lecia Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek. Kobieta czuła wielką potrzebę podziękowania i pomodlenia się przed ikoną Chełmskiej Madonny.

Obraz starożytny chełmski

Niestety: oryginał ikony zaginął w czasie I wojny światowej. Na jego miejscu w 1919 roku umieszczono znalezioną na strychu świątyni kopię. Dwadzieścia lat później zastąpiono ją nową, autorstwa Władysława Uklei. Tymczasem wyszło na jaw, że przez cały ten czas oryginał ikony przechowywała pewna rodzina w Łucku na Ukrainie. Obecnie eksponowana jest w tamtejszym Muzeum Ikony Wołyńskiej. Z polskiej strony, tak kościelnej, jak i rządowej nie było inicjatywy, której celem miałaby być rewindykacja słynącego łaskami obrazu. Tym bardziej, że obecna kopia, tak jak pierwotny wizerunku Matki Bożej Chełmskiej, cieszy się równą estymą u wiernych.

Te łaski spisał jeszcze Jakub Susza w swoim wydanym w XVII wieku dziele „Phoenix tertiato redivivus albo Obraz starożytny chełmski Panny i Matki Przenajświętszej sławą cudownych swoich dzieł po trzecie ożyły”.

Autor opisał ponad setkę niezwykłych wydarzeń. W trzecim wydaniu było ich już blisko 699. Na przykład pod numerem 248 znalazła się taka informacja:

„Roku 1657 imć pani Potencjalna Kuckiewiczowa, z domu Porwaniecka, w Lublinie ciężką złożona chorobą i około dnia ósmego czerwca już konająca, gdy do tego i miejsca, i Obrazu jest ofiarowana, zdrową pozostała”.

Kazanie

Podobne łaski, ale już po II wojnie światowej rejestrował i prezentował wiernym w kazaniach wieloletni proboszcz Parafii Narodzenia NMP, ks. Marceli Mrozek.

Między innymi we wrześniu 1965 roku, podczas Uroczystości Maryjnych na Górze Katedralnej, zdradził wiernym:

„Miesiąc temu dowiedziałem się, że znany mi osobiście Duchowny Prawosławny zachorował ciężko, wformował mu się guz na mózgu. Powstała konieczność operacji. Gdy operacja miała się rozpocząć, chory poprosił lekarzy i personel (...), by go na chwilę pozostawiono samego. Spełniono prośbę chorego. Skoro pozostał sam, pogrążył się w głębokiej modlitwie i z całą ufnością polecił się Matce Bożej Chełmskiej. Odbyła się nader poważna i niebezpieczna operacja - trepanacja czaszki. Operacja udała się, a uzdrowiony ów Kapłan sam stwierdza doznaną łaskę od Matki Bożej Chełmskiej”.
Józef Zięba w swojej książce wydanej w 2005 roku „Dzieje jednego obrazu. Opowieść o cudownej ikonie Matki Bożej Chełmskiej” napisał, że... „Według podań cztery były apostolskie ikony przywiezione 988 roku przez Włodzimierza i towarzyszących mu konstantynopolitańskich mnichów przystępujących do chrztu Kijowskiej Rusi: Wyszogrodzko-Włodzimierska znajdująca się obecnie w Moskwie, Zaśnięcia Bogurodzicy z kijowskiego Uspienskiego Soboru Peczorskiej Ławry, która zaginęła podczas zniszczenia świątyni w 1941 r., Bełsko-Częstochowska z Jasnej Góry i Matka Boska Chełmska, która w sposób tak dziwny, nieprawdopodobny, odnalazła się znowu w Łucku”.

W chełmskiej świątyni zastąpiła ją przypominająca otrzymywane łaski replika Uklei. Ale przecież, jak skonstatował Zięba, „Nie obraz wszak czyni cuda, ale Matka Boża”.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 września 2017 o 19:54
0
przestroga : ***mieczducha888.blogspot.com/2015/04/demony-moga-wywoywac-choroby-zwodnicze.html
Avatar
Gość / 12 września 2017 o 09:59
0
cytat: "38 lat to stara baba? Może to czyjaś matka? Żona? Siostra? Na pewno czyjaś ukochana córka. Jak można być tak bezdusznym..." A dzieci z nowotworem to bezpańskie?! Pieprzę takie miłosierdzie chełmskie :P
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 18:55
0
Mój ś.p.tata zawsze mi mówił,że Marka boska była jedna.Czyli matka Pana Jezusa.Jak to się stało,ze jest tych MATEK BOSKICH aż tyle.O Chełmskiej słyszę po raz pierwszy.Ale o wielu,wielu innych już słyszałam. to ile ich wreszcie było?
Avatar
KZ NSZZ "S" ORG. / 11 września 2017 o 16:06
0
szukajcie na fb: Kz Nszz Solidarnosc Organistow 11 resztę obejmuje PiS – lamowska cenzura.
Avatar
lecz się z nienawiści / 11 września 2017 o 07:45
0
undefined napisał:
Może by tak ta matka cudownie zaingerowała w hospicjum Małego Księcia, zamiast jakieś stare baby uzdrawiać? Gdyby istniała taka boska istota, to bym się na nią dobrze wk...ł, a nie czcił! A ksiundz niech załatwi se roczne praktyki w owym hospicjum, a zobaczy, że aniołami są ludzie tam pracujący, a nie jakieś wyimaginowane kobity z obrazków.
 38 lat to stara baba? Może to czyjaś matka? Żona? Siostra? Na pewno czyjaś ukochana córka. Jak można być tak bezdusznym...
 38 lat to stara baba? Może to czyjaś matka? Żona? Siostra? Na pewno czyjaś ukochana córka. Jak można być tak bezdusznym... rozwiń
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 00:08
0
A Coperfield usunął Statułę Wolności, to dopiero był cud. A tu takie historie prawicie o recesji choroby. Już w starożytnych Chinach znali co to jest placebo. Jak rownież i nocebo. Po prostu nauka i wiedza.
Avatar
Gość / 10 września 2017 o 22:52
0
A ja siedziałem dzisiaj na przystanku, nie było autobusu, nie było, nie było... Pomyślałem wtedy o Św. Antonim i co powiecie ? Nagle podjechało 42. To gdzie ta księga żeby się wpisać?
Avatar
Gość / 10 września 2017 o 21:19
0
Biedni koderaści...ni to ładne, ni mądre...wylewają swoje smutki i brak sukcesów na forum, bo nie mają przyjaciół, z którymi można porozmawiać. Będziemy się modlić o wyzwolenie was z choroby nienawiści.
Avatar
Gość / 10 września 2017 o 20:22
0
PANIE BARCZYŃSKI CZY MA PAN AKTUALNE BADANIA PSYCHIATRYCZNE
Avatar
leon z / 10 września 2017 o 20:12
0
undefined napisał:
"Dlaczego Matka Boska - skoro jej wstawiennictwo jest tak skutecznie - nie leczy na masowa skale na oddzialach onkologicznych?" Bóg z sobie tylko znanych względów niektórych wierzących uzdrawia, a innym tego uzdrowienia odmawia. A to wszystko dlatego, że w swojej niezrównanej mądrości zarządza rzeczywistością w sposób doskonale zharmonizowany z Jego ostateczną wolą, nie wahając się używać do tego celu również instrumentów fizycznego cierpienia. W Ewangelii wg. św. Jana czytamy: "Jezus przechodząc obok ujrzał pewnego człowieka, niewidomego od urodzenia. Uczniowie Jego zadali Mu pytanie: «Rabbi, kto zgrzeszył, że się urodził niewidomym - on czy jego rodzice?» Jezus odpowiedział: «Ani on nie zgrzeszył, ani rodzice jego, ale [stało się tak], aby się na nim objawiły sprawy Boże." Czy człowiecze myśli i zamysły mogą być Bożymi? Nie zawsze. Potrzeba nam wiary ...
 bajka dla plebsu  ...
 bajka dla plebsu  ... rozwiń
Avatar
Gość / 12 września 2017 o 19:54
0
przestroga : ***mieczducha888.blogspot.com/2015/04/demony-moga-wywoywac-choroby-zwodnicze.html
Avatar
Gość / 12 września 2017 o 09:59
0
cytat: "38 lat to stara baba? Może to czyjaś matka? Żona? Siostra? Na pewno czyjaś ukochana córka. Jak można być tak bezdusznym..." A dzieci z nowotworem to bezpańskie?! Pieprzę takie miłosierdzie chełmskie :P
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 18:55
0
Mój ś.p.tata zawsze mi mówił,że Marka boska była jedna.Czyli matka Pana Jezusa.Jak to się stało,ze jest tych MATEK BOSKICH aż tyle.O Chełmskiej słyszę po raz pierwszy.Ale o wielu,wielu innych już słyszałam. to ile ich wreszcie było?
Avatar
KZ NSZZ "S" ORG. / 11 września 2017 o 16:06
0
szukajcie na fb: Kz Nszz Solidarnosc Organistow 11 resztę obejmuje PiS – lamowska cenzura.
Avatar
lecz się z nienawiści / 11 września 2017 o 07:45
0
undefined napisał:
Może by tak ta matka cudownie zaingerowała w hospicjum Małego Księcia, zamiast jakieś stare baby uzdrawiać? Gdyby istniała taka boska istota, to bym się na nią dobrze wk...ł, a nie czcił! A ksiundz niech załatwi se roczne praktyki w owym hospicjum, a zobaczy, że aniołami są ludzie tam pracujący, a nie jakieś wyimaginowane kobity z obrazków.
 38 lat to stara baba? Może to czyjaś matka? Żona? Siostra? Na pewno czyjaś ukochana córka. Jak można być tak bezdusznym...
 38 lat to stara baba? Może to czyjaś matka? Żona? Siostra? Na pewno czyjaś ukochana córka. Jak można być tak bezdusznym... rozwiń
Avatar
Gość / 11 września 2017 o 00:08
0
A Coperfield usunął Statułę Wolności, to dopiero był cud. A tu takie historie prawicie o recesji choroby. Już w starożytnych Chinach znali co to jest placebo. Jak rownież i nocebo. Po prostu nauka i wiedza.
Avatar
Gość / 10 września 2017 o 22:52
0
A ja siedziałem dzisiaj na przystanku, nie było autobusu, nie było, nie było... Pomyślałem wtedy o Św. Antonim i co powiecie ? Nagle podjechało 42. To gdzie ta księga żeby się wpisać?
Avatar
Gość / 10 września 2017 o 21:19
0
Biedni koderaści...ni to ładne, ni mądre...wylewają swoje smutki i brak sukcesów na forum, bo nie mają przyjaciół, z którymi można porozmawiać. Będziemy się modlić o wyzwolenie was z choroby nienawiści.
Avatar
Gość / 10 września 2017 o 20:22
0
PANIE BARCZYŃSKI CZY MA PAN AKTUALNE BADANIA PSYCHIATRYCZNE
Avatar
leon z / 10 września 2017 o 20:12
0
undefined napisał:
"Dlaczego Matka Boska - skoro jej wstawiennictwo jest tak skutecznie - nie leczy na masowa skale na oddzialach onkologicznych?" Bóg z sobie tylko znanych względów niektórych wierzących uzdrawia, a innym tego uzdrowienia odmawia. A to wszystko dlatego, że w swojej niezrównanej mądrości zarządza rzeczywistością w sposób doskonale zharmonizowany z Jego ostateczną wolą, nie wahając się używać do tego celu również instrumentów fizycznego cierpienia. W Ewangelii wg. św. Jana czytamy: "Jezus przechodząc obok ujrzał pewnego człowieka, niewidomego od urodzenia. Uczniowie Jego zadali Mu pytanie: «Rabbi, kto zgrzeszył, że się urodził niewidomym - on czy jego rodzice?» Jezus odpowiedział: «Ani on nie zgrzeszył, ani rodzice jego, ale [stało się tak], aby się na nim objawiły sprawy Boże." Czy człowiecze myśli i zamysły mogą być Bożymi? Nie zawsze. Potrzeba nam wiary ...
 bajka dla plebsu  ...
 bajka dla plebsu  ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubartów: Kwartet smyczkowy zagrał na otwarciu oczyszczalni ścieków
film

Lubartów: Kwartet smyczkowy zagrał na otwarciu oczyszczalni ścieków 0 0

Kwartet smyczkowy OFF and BACH przygrywał na otwarciu zmodernizowanej oczyszczalni ścieków w Lubartowie. Największa inwestycja w historii miasta kosztowała ponad 58 mln zł.

Mezoterapia twarzy, szyi i dekoltu – recepta na zatrzymanie czasu

Mezoterapia twarzy, szyi i dekoltu – recepta na zatrzymanie czasu 0

Zależy ci na tym, aby twoja skóra zachowała młodość na dłużej? W takim razie odpowiednia pielęgnacja skóry to za mało – oprócz niej warto skorzystać z zabiegów mezoterapii, dzięki którym możemy uzyskać jeszcze lepsze efekty. Na czym dokładnie polega mezoterapia i ile musimy za nią zapłacić?

Lubelskie: Śmierć nastolatki i jej chłopaka. Dilerzy zatrzymani

Lubelskie: Śmierć nastolatki i jej chłopaka. Dilerzy zatrzymani 1 0

Zatrzymano dwóch dilerów narkotyków, którzy mają być powiązani ze śmiercią młodych ludzi w Biskupicach. 17-latka i jej chłopak zmarli najprawdopodobniej po przedawkowaniu środków odurzających – ustalili śledczy. Nie wykluczają, że były to dopalacze.

Lublin: UMCS ma problem z kampusem zachodnim

Lublin: UMCS ma problem z kampusem zachodnim 0 0

UMCS ma poważny problem z budową nowych siedzib Wydziału Politologii i Instytutu Psychologii. Do przetargu na roboty budowlane stanęły cztery firmy, ale wszystkie oferty przekraczają kwotę, którą gotowa jest wydać uczelnia.

XX-lecie zespołu Coma w Domu Kultury w Lublinie
7 grudnia 2018, 18:00

XX-lecie zespołu Coma w Domu Kultury w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W tym roku zespół Coma świętuje swoje XX-lecie. Z tej okazji formacja wyruszyła w urodzinową trasę koncertową, w ramach której zawita również do Lublina. Koncert odbędzie się 7 grudnia o godz. 18 w klubie Dom Kultury (Krakowskie Przedmieście 19).

Chcą porzucić Sejm dla samorządu. Sprawdziliśmy aktywność lubelskich posłów
galeria

Chcą porzucić Sejm dla samorządu. Sprawdziliśmy aktywność lubelskich posłów 2 6

Jarosław Sachajko to lider w liczbie wystąpień na posiedzeniach Sejmu (240) i złożonych interpelacji (707). Na przeciwległym biegunie jest Sylwester Tułajew, który na swoim koncie ma zaledwie 5 interpelacji.

Tak będą wyglądać nowe dowody osobiste. Jest już wzór
galeria

Tak będą wyglądać nowe dowody osobiste. Jest już wzór 0 1

Wiosną 2019 r. ma się zmienić wygląd dowodu osobistego> Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pokazało jego wzór.

Lubelskie: 13-latek na motorowerze wjechał wprost pod samochód
galeria

Lubelskie: 13-latek na motorowerze wjechał wprost pod samochód 9 1

Do wypadku doszło w poniedziałek około godz. 17 między miejscowościami Andrzejówka i Bukowa (pow. biłgorajski).

Zderzenie toyoty i skody na skrzyżowaniu ul. Skłodowskiej i Akademickiej w Lublinie
galeria

Zderzenie toyoty i skody na skrzyżowaniu ul. Skłodowskiej i Akademickiej w Lublinie 3 3

Do zdarzenia doszło tuż przed godz. 8 na skrzyżowaniu ul. Skłodowskiej i Akademickiej w Lublinie.

"Bezczelny koniec lata" w Just Crafted
30 września 2018, 19:00

"Bezczelny koniec lata" w Just Crafted 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 30 września o godz. 19 w Just Crafted (ul. Cicha 2) odbędzie się pokaz krótkich form improwizowanych w wykonaniu Teatru Bezczelny.

Praca w Lublinie. Szukają osób mówiących w nietypowych językach

Praca w Lublinie. Szukają osób mówiących w nietypowych językach 11 3

Powstaje wielojęzyczne centrum obsługi klienta Voice Contact Center. Poszukiwani są pracownicy znający języki obce m.in. czeski i węgierski.

Tomasz Wójtowicz: Żeby nie było gorzej
galeria

Tomasz Wójtowicz: Żeby nie było gorzej 0 0

Rozmowa z Tomaszem Wójtowiczem, legendą światowej siatkówki, która świętowała jubileusz 65-lecia

Ratownicy medyczni jednak nie wyjdą na ulice. Co wywalczyli?

Ratownicy medyczni jednak nie wyjdą na ulice. Co wywalczyli? 88 7

Wczorajsze rozmowy ratowników z ministrem zdrowia trwały prawie cztery godziny. Były burzliwe, ale zakończyły się porozumieniem.

"Zimna wojna" polskim kandydatem do Oscara
film

"Zimna wojna" polskim kandydatem do Oscara 0 0

"Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego będzie polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego - zdecydowała polska komisja oscarowa pod przewodnictwem Jana A. P. Kaczmarka.

Tyrowo: Autobus szkolny zderzył się z ciężarówką. Dwie osoby nie żyją [wideo]
film

Tyrowo: Autobus szkolny zderzył się z ciężarówką. Dwie osoby nie żyją [wideo] 0 0

Tyrowo (woj. warmińsko-mazurskie). W miejscowości Tyrowo w województwie warmińsko-mazurskim autobus szkolny zderzył się z ciężarówką. Dwie osoby zginęły na miejscu, a osiem zostało rannych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.