Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

9 marca 2012 r.
12:36
Edytuj ten wpis

Lublin Airport: Polecimy nad morze, na Wyspy i do Egiptu

42 71 A A

Lotnisko w Lublinie, czy w Świdniku? Tanie, czy regularne linie? Loty do Gdańska, czy do Krakowa? Konkurs, czy nabór do pracy? Prezes Portu Lotniczego Lublin zdradza nam szczegóły największej lubelskiej inwestycji i odpowiada na pytania naszych Czytelników.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
• Zacznijmy od pytania, które do znudzenia powtarzają nasi Czytelnicy: Dokąd na pewno polecimy z lubelskiego lotniska?

– Pewne są w tej chwili Wyspy Brytyjskie i Niemcy. Na pewno wylądujemy koło Londynu oraz w Monachium lub we Frankfurcie, niewykluczone, że będzie też Dortmund. Wielka Brytania i Niemcy to dwa państwa, które w pierwszym okresie na pewno znajdą się w siatce połączeń.

• A Polska? Czy będzie lot Lublin–Warszawa? Bo o to również pytają ludzie.

– Raczej nie, mogą być ewentualnie loty łączone. Pod względem ekonomicznym taki lot jest nieopłacalny, biorąc pod uwagę, że w trzy godziny możemy dojechać do Warszawy.

• A inne polskie miasta?

– Jest duża szansa na połączenia z Gdańskiem, Wrocławiem i Poznaniem. Niewykluczone także, że z Krakowem. Badania wskazują natomiast, że nie ma ekonomicznego uzasadnienia dla Łodzi
i Katowic.

• Europejskie stolice?

– Na sto procent Londyn. Pracujemy nad Paryżem i Rzymem. Choć we Włoszech raczej wychodzi nam Mediolan lub Bergamo pod Mediolanem.

• Czy będą loty czarterowe? A jeżeli tak, to dokąd?

– Będą loty czarterowe, szczególnie jeśli chodzi o okolice basenu Morza Śródziemnego. Chcemy zapewnić wszystkie najbardziej popularne kierunki z biur podróży, typu Tunezja czy Egipt.

• A czy są takie kierunki, które będą wyróżniać nasz port? Czy będą to loty na wschód, np. do Rosji?

– Naszym wyróżnikiem będzie brak wyróżnika. Pracujemy nad kierunkiem wschodnim, ale to na razie taniec w miejscu. Mogę tylko zdradzić, że staramy się, by było przynajmniej jedno połączenie z Ukrainą.

• A Izrael?

– Pracujemy nad Izraelem, to bardzo ważny kierunek. Z naszych badań wynika, że może wygenerować nawet 30 tys. pasażerów w pierwszym roku. Niewykluczone, że będą też połączenia z Istambułem, prowadzimy w tej sprawie rozmowy z Turkish Airlines.

• Wielu naszych internatów pyta o loty do Norwegii i USA. Co z tymi kierunkami?

– Badamy je. Bardziej prawdopodobne wydaje się Oslo. Co do USA, badania nie wskazują na to, że w pierwszym roku działalności lotniska będzie takie połączenie.

• Wiem, że trwają negocjacje i nie może pan zdradzić szczegółów, ale proszę przynajmniej powiedzieć, czy będą tanie linie i kiedy ogłosicie, jakie to będą linie?

– Na pewno będą. A jakie – ogłosimy w czerwcu.

• Mówił pan również o rozmowach z Lufthansą. Czy będą więc także regularne linie?

– Zależy nam na regularnych liniach m. in. zależy nam na Lufthansie. Ale nie ograniczamy się do rozmów z jednym przewoźnikiem. Tak naprawdę rozmawiamy ze wszystkimi potencjalnymi partnerami. Jest wiec w tej grupie OLT Express, PLL LOT, EURO LOT i inni. Nie rozmawiamy tylko z liniami z Nowej Zelandii i Australii.

• Wróćmy do tanich linii. Czy trzeba będzie do nich dopłacać, tak jak robią to np. w Rzeszowie?

– O dopłatach do linii decyduje marszałek województwa. W Rzeszowie mają taką strategię, że dopłacają, my mamy inną strategię. Nie stosujemy dopłat do tanich linii.

• Nie stosujemy, bo na razie toczą się rozmowy. Ale czy po uruchomieniu lotniska nie będzie takiej konieczności?

– Chcemy rozmawiać z liniami jako równorzędny partner, nie na kolanach. I tak rozmawiamy. Jedna z linii powiedziała: wchodzimy od zaraz, umowa na pięć lat, ale jeden warunek: zero opłat lotniskowych. Nas to nie interesuje. Nie przystajemy na takie warunki.

• Jesteśmy tak atrakcyjnym partnerem dla tanich przewoźników, że możemy sami stawiać warunki?

– Tak, jestem przekonany, że jesteśmy istotnym partnerem dla przewoźników. Stoi za nami 2 200 000 potencjalnych klientów. To jest nasz potencjał.

• Czytelnicy pytają, kiedy będzie można rezerwować bilety na pierwsze loty?

–To pytanie do linii lotniczych, ale na pewno jesienią tego roku będzie już taka możliwość. O tym, kiedy będzie pierwszy lot i dokąd zdecydują także linie lotnicze. A ogłoszą to być może już w czerwcu.

• Przejdźmy do pytań o pracę, bo to drugi, obok sieci połączeń, gorący temat. Mnóstwo osób pyta: Kiedy rozpocznie się rekrutacja do portu lotniczego?

– Ruszy niebawem, w ciągu najbliższych tygodni. Na naszej stronie www.airport.lublin.pl będziemy ogłaszać konkursy i nabory na poszczególne stanowiska. Najpierw ogłosimy konkursy na stanowiska kierownicze.

• Część kierowniczych stanowisk w spółce jest już obsadzona. Dlaczego nie było na nie konkursów?

– Tych ludzi zdobywaliśmy z całej Polski poprzez headhunterów.

• Dlaczego płacił pan headhunterom, skoro można było ogłosić konkurs?

– Bo takich ludzi, jakich potrzebowaliśmy, u nas nie ma. Światek lotniczy jest bardzo mały, to bardzo wąska specjalizacja. Osób z takim wykształceniem brakuje w województwie lubelskim. Zresztą, niektórych musieliśmy długo namawiać, żeby przyszli do nas do pracy.

• Na jakie stanowiska będą więc ogłoszone konkursy?

– W pierwszej kolejności na komendanta Lotniskowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Lotniska. Ogłoszenia pojawią się na stronie internetowej portu, tam także będziemy przyjmować aplikacje. Podkreślam, że dokumenty można będzie składać wyłącznie drogą elektroniczną.

• Nasi internauci pytają, czy Lotniskowa Straż Pożarna powstanie na bazie Państwowej Straży Pożarnej?

– LSP będzie budowane na bazie PSP. Kto nie jest strażakiem, tego nie wyszkolimy.

• A na inne, niższe, stanowiska, jak będzie wyglądała rekrutacja?

– To będzie zwykły nabór. Będą ogłoszenia na naszej stronie. Potem odbędą się rozmowy kwalifikacyjne. Aplikacje będziemy przyjmować również tylko drogą elektroniczną. W sumie, zatrudnimy 150 osób, łącznie z pracownikami biurowymi. Pierwszych ludzi zatrudnimy w ciągu najbliższych 2 miesięcy.

• Kto będzie decydował o przyjęciach do pracy?

– Powołana przez zarząd komisja. Wejdą do niej pracownicy portu, a także psycholog. Mnie w tej komisji nie będzie.

• Czy ktoś np. z przedstawicieli akcjonariuszy wpływa na politykę personalną spółki? Czy spotkał się pan z naciskami w sprawie zatrudnienia konkretnej osoby?

– Nikt nigdy mi nie mówił, kogo mam zatrudnić. Nikt nie wywierał na mnie żadnych nacisków związanych z zatrudnianiem. Takie decyzje podejmuje zarząd.

• A w kwestii zwalniania ludzi? Też nikt nigdy na pana nie naciskał? Chodzi mi o sprawę pana Andrzeja G., byłego komendanta lubelskiej straży pożarnej z zarzutami prokuratorskimi. Najpierw go pan zatrudnił, a potem nagle zwolnił.

– Nikt niczego mi nie kazał. To była decyzja zarządu.

• Dlaczego zwolnił pan człowieka, którego miesiąc wcześniej sam pan zatrudnił?

– Bo wytworzył się zły klimat wokół tej osoby. A wokół portu nie może być zamieszania. Port musi być jak dobra spółka giełdowa: musi być wokół niej cicho i spokojnie. Nie ja budowałem ten zły klimat, zarząd natomiast musiał podjąć taką decyzję.

• Ale to pan stworzył ten klimat, zatrudniając kontrowersyjną osobę.

– To pani ocena.

• Oddajmy znów głos naszym Czytelnikom: Kto będzie pokrywał straty, jeśli takie będzie przynosiło lotnisko?

– Tak jak w spółce prawa handlowego. Jeśli jest strata, to jest to problem właścicieli. O sposobie pokrycia strat będą więc decydować akcjonariusze.

• Przypomnijmy, że w przypadku portu lotniczego głównymi akcjonariuszami są miasto oraz województwo i to one będą pokrywać ewentualne straty. Kolejne pytanie: Kiedy będą ogłoszone przetargi na wynajem powierzchni handlowo-usługowej na terenie lotniska?

– W czerwcu. Mamy do rozdysponowania około 2 tys. mkw. powierzchni.

• Czy drogi dojazdowe do lotniska będą gotowe w momencie jego uruchomienia?

– Nie wiem, za to nie odpowiadamy. To pytania do zarządu dróg wojewódzkich. Dojazd do lotniska będzie na pewno od strony Mełgwi. Tyle możemy obiecać.

• Rozstrzygnijmy odwieczny problem: lotnisko w Świdniku, czy w Lublinie?

– Lotnisko nie leży w Świdniku, jeśli już to w większości w Wólce. Ale należy przyjąć, że lotnisko jest w Lublinie. Tak samo, jak lotnisko w Monachium, które nie leży w Monachium, a w niemieckiej wiosce koło tego miasta. Z naszym lotniskiem jest identycznie – mówi się o nim "lotnisko w Lublinie”. W Berlinie, czy gdzie indziej na świecie nie istnieje pojęcie "Świdnik”. Przykro mi, ale tak to wygląda.

• A jaki będzie adres lotniska?

– Gdybym miał zażartować, powiedziałbym "Portowa 1”. A tak serio: Nie wiem. Nie my ustalamy nazwy ulic.

• Kiedy będzie oficjalne otwarcie lotniska?

– Medialne otwarcie zrobimy w październiku. Po rozmowach z prezydentem Krzysztofem Żukiem chcemy na to wydarzenie zaprosić prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

• Czy wcześniej będzie dzień otwarty na lotnisku?

– W maju na płycie postoju samolotów zrobimy wielki piknik lotniczy. Każdy będzie mógł wziąć w nim udział. Nie zabraknie atrakcji. Zależy nam, żeby ludzie poznali nasze lotnisko i przyzwyczajali się do myśli, że mogą z niego korzystać.

• Czy lądowanie na lotnisku będzie bezpieczne także w trudnych warunkach? Czy system ILS zostanie zainstalowany do końca 2012 roku?

– Od początku funkcjonowania lotniska będzie już na nim zainstalowany ILS. Nie wyobrażam sobie działania portu bez tego systemu.

• Internauta pyta: Jaki kod będzie miało nasze lotnisko, czy będzie to aktualny kod "EPSW”?

– Na pewno nie będzie to kod "EPSW”. Z pewnością będzie coś z "L”.

• Jaki największy samolot wyląduje w Świdniku?

– Na pewno Boeing 737 i wszystkie typy Airbusów: 319, 320, 321. Czyli te najpopularniejsze.

• Czy wrócicie do pomysłu wożenia VIP-ów własną limuzyną? Czy będzie przetarg na takie auto?

– Nie będzie przetargu. Będziemy wypożyczać samochody do przewozu VIP-ów. Przy okazji wspomnę, że na lotnisku będzie wypożyczalnia samochodów.

• Czy coś może jeszcze opóźnić budowę lotniska?

– Nie mamy wpływu na wykonawców, a to od nich zależy, czy wyrobią się w terminie.

• Ale są kary umowne za opóźnienia. Czy nałożyliście już na jakiegoś wykonawcę taką karę?

– Tak. Na firmę projektową.

• Jest pan przedsiębiorcą. Jak pan łączy obowiązki prezesa portu lotniczego z zarządzaniem własnym biznesem?

– Nie prowadzę w tej chwili żadnej działalności operacyjnej. Pracuję tylko dla lotniska.

• A w ilu spółkach ma pan udziały?

– To już moja prywatna sprawa. Mogę tylko zapewnić, że moje prywatne biznesy nie kolidują z pracą w porcie.

• Czy chciałby pan być prezesem Portu Lotniczego Lublin po otwarciu lotniska?

– Będę prezesem tak długo, jak zdecyduje rada nadzorcza.

• Nie obawia się pan, że wybuduje pan lotnisko, a akcjonariusze panu podziękują i zatrudnią kogoś innego na to stanowisko?

– Tak może się zdarzyć, ta funkcja nie jest dożywotnia. Być może do spółki wejdzie nowy człowiek, który nią pokieruje.

• Czy takim człowiekiem szykowanym na pana następcę nie jest wprowadzony przez prezydenta Lublina do zarządu pan Krzysztof Wójtowicz?

– Nie wiem, być może. To bardzo dobry fachowiec w swojej branży. Świetnie się z nim pracuje – w przeciwieństwie do poprzedniego wiceprezesa, z którym nie mogliśmy się porozumieć. Na pana Wójtowicza nie patrzę absolutnie w kategoriach konkurenta, jako członkowie zarządu mamy do wykonania jakąś pracę. I razem – w zespole z wiceprezesem Krzowskim – wykonujemy ją, jak potrafimy najlepiej.

• Czy ma pan w swoim kontrakcie zagwarantowaną tak wysoką premię za otwarcie lotniska, jak zarząd Stadionu Narodowego w Warszawie?

– Nie, nie mam zagwarantowanej żadnej premii.

• Co na zakończenie chciałby pan przekazać wszystkim naszym Czytelnikom i internatom, którzy zadawali panu pytania?

– Serdecznie zapraszam i namawiam do korzystania z lotniska w Lublinie. I dziękuję za wszystkie pytania.

TERMINAL

Skrzydło zachodnie

• strefa przylotów z wielofunkcyjną obszerną halą odbioru bagażu ze strefą kontroli paszportowej

• hala z dwoma wejściami od strony płyty lotniska (strefa Schengen i non Schengen)

• karuzela wydawania bagażu

• pomieszczenia wizowe i miejsce na kantor wymiany walut

• w strefie przylotów i przyległych pomieszczeniach będzie mogło przebywać do 650 osób

Skrzydło południowe

• przystanek kolejowy szynobusu

• wyjścia na parkingi

• przejście na perony także poprzez strefę komercyjną wzdłuż przystanku oraz bezpośrednio z parkingów
zewnętrznych i przystanków autobusowych

• w tej strefie będzie mogło przebywać ok. 300 osób

Skrzydło wschodnie

• strefa odlotów o charakterze przestrzeni otwartej

• strefa kontroli bezpieczeństwa i odprawy celnej

• pasaż handlowy

• dwie główne poczekalnie odlotowe: dla odlotów strefy Schengen i strefy non Schengen

• strefa bramek – boardingu. Podwójne stanowisko rejestracji kart pokładowych (osobne wyjścia dla
klasy ekonomicznej i business).

• w strefie odlotów i pasażu handlowym będzie mogło przebywać 400 osób

LOTNISKO

300 - hektarów to powierzchnia całego lotniska
11 000 - metrów kwadratowych to powierzchnia terminalu
1000 - miejsc parkingowych

płyta postoju samolotów

2 ha – powierzchnia płyty postoju samolotów
4 duże samoloty typu Boeing 737 lub Airbus A320 staną na płycie
201 metrów – długość drogi kołowania
38 metrów – szerokość drogi kołowania

pas startowy

2520 metrów – długość pasa startowego
60 metrów – szerokość pasa startowego

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 71

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Anetttt / 18 grudnia 2018 r. o 16:35
0
Polecam nasze Lubelskie lotnisko, podrózuję tylko stąd, to duże ułatwienie, a wyjeżdżamy głównie na wakacje, zawsze za pośrednictwem biura podrózy z Lublina ***pomaranczabp.pl/ bo ogólny koszt wycieczek jest o wilele niższy.
Avatar
Gość / 24 lipca 2012 r. o 10:00
0
[url="http://www.foretrukne-moncler.com"]Moncler Jakker[/url]
[url="http://www.foretrukne-moncler.com"]Moncler Frakker[/url]
[url="http://www.foretrukne-moncler.com"]Outlet Moncler[/url]
[url="http://www.foretrukne-moncler.com"]moncler ned jakker[/url]
[url="http://www.foretrukne-moncler.com/moncler-m%C3%A6nd-frakker-c-2.html"]Moncler Mnd Frakker[/url]
Avatar
Cheap Moncler / 16 lipca 2012 r. o 10:49
0
[url="http://www.monclerjacketsoutlets.net"]Cheap Moncler[/url] [url="http://www.monclerjacketsoutlets.net"]Moncler Jackets[/url] [url="http://www.monclerjacketsoutlets.net/moncler-down-coats-women-c-5.html"]Moncler Down Coats Women[/url] [url="http://www.monclerjacketsoutlets.net/moncler-kids-c-11.html"]Moncler Kids[/url] [url="http://www.monclerjacketsoutlets.net/moncler-down-coats-men-c-6.html"]Moncler Down Coats Men[/url]
Avatar
tomasz / 15 lipca 2012 r. o 12:55
0
Polaczenie Lublin-Edinburgh/Scotland/ moje marzenie
Avatar
Gość / 14 lipca 2012 r. o 10:05
0
Ich war bei einigen Ihrer Inhalte auf dieser Website suchen und ich glaube, diese Internet-Seite ist wirklich informativ! Halten Sie auf das Aufstellen.

[url="http://www.monclerspullover.com"]Moncler Jacken[/url] [url="http://www.monclerspullover.com"]Moncler Outlet[/url] [url="http://www.monclerspullover.com"]Moncler Daunenjacke[/url] [url="http://www.monclerspullover.com/moncler-coats-m%C3%A4nner-c-9.html"]Moncler Coats Männer[/url] [url="http://www.monclerspullover.com/moncler-kids-c-10.html"]Moncler Kids[/url]
Avatar
Gość / 11 lipca 2012 r. o 10:53
0
[url="http://www.monclerluxury.net/moncler-down-coats-men-c-12.html"]Men Moncler Down Coats[/url] | [url="http://www.monclerluxury.net/moncler-down-jackets-men-c-10.html"]Moncler Down Jackets Men[/url] | [url="http://www.monclerluxury.net/moncler-down-jackets-women-c-13.html"]Moncler Down Jackets Women[/url] |

Moncler Jackets, Moncler outlet shop online, buy Moncler for cheap! [url="http://monclerluxury.net"]Moncler shop[/url] for cheap Moncler Jackets, Down Jackets, vests, [url="http://monclerluxury.net"]Moncler Coats[/url] for Men, Women, Kids. 2011 Moncler new arrivals Pre-Sale at Online discount Moncler outlet store!
[url="http://www.monclerluxury.net/moncler-down-coats-men-c-12.html"]Men Moncler Down Coats[/url] | [url="http://www.monclerluxury.net/moncler-down-jackets-men-c-10.html"]Moncler Down Jackets Men[/url] | [url="http://www.monclerluxury.net/moncler-down-jackets-women-c-13.html"]Moncler Down Jackets Women[/url] |

Moncler Jackets, Moncler outlet shop online, buy Moncler for cheap! [url="http://monclerluxury.net"]Moncler shop[/url] for cheap Moncler Jackets, Down Jackets, vests, [url="http://monclerluxury.net"]Moncler Coats[/url]... rozwiń
Avatar
air max 2011 / 13 czerwca 2012 r. o 03:25
0
[url=http://www.airmax2011men.com/]air max 2011[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/]air max 95[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/]air max 2012[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/]air max 90[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/]air griffey max[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-2011-c-4.html]air max 2011 nike[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-2011-c-4.html]air max 2011 women[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-2011-c-4.html]air max 2011 cheap[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-2011-c-4.html]air max 2011 men[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-2012-c-1.html]air max 2012 nike[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-2012-c-1.html]air max 2012 cheap[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-2012-c-1.html]air max 2012 womens[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-2010-c-7.html]air max 2010[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-2010-c-7.html]air max 2010 womens[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-2010-c-7.html]air max 2010 mens[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-2009-c-10.html]air max 2009[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-2009-c-10.html]air max 2009 women[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-2009-c-10.html]air max 2009 men[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-247-c-13.html]air max 24 7[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-95-c-16.html]air max 95 cheap[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-95-c-16.html]air max 95 shoes[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-91-c-19.html]air max 91[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-90-c-20.html]air max 90 infrared[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-90-c-20.html]air max 90 cheap[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-90-hyperfuse-c-23.html]air max 90 hyperfuse[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-90-c-20.html]air max 90 women[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-tn-c-29.html]air max TN[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-tn-c-29.html]air max TN air[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-1-c-32.html]air max 1[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-1-c-32.html]air max 1 safari[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-jr-c-33.html]air max JR[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/air-griffey-max-1-c-34.html]air griffey max i[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/air-griffey-max-1-c-34.html]air griffey max 1[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/air-griffey-max-1-c-34.html]air griffey max one[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/air-griffey-max-2-c-35.html]air griffey max 2[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/air-griffey-max-2-c-35.html]air griffey max ii[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/air-griffey-max-fury-2012-c-36.html]air griffey max fury[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-ultra-c-37.html]air max ultra[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-turbulence-c-40.html]air max turbulence[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-lunar-c-44.html]air max lunar[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-lunar-c-44.html]air max lunar nike[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/]air max 2011[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/]air max 95[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/]air max 2012[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/]air max 90[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/]air griffey max[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-2011-c-4.html]air max 2011 nike[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-2011-c-4.html]air max 2011 women[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-2011-c-4.html]air ... rozwiń
Avatar
myairmax2012 / 13 czerwca 2012 r. o 02:50
0
Air Max 2012 two-layer hyper fuse upper with notched inner-sleeve delivers lightweight, http://www.myairmax2012store.com/ flexible support and seamless comfort. A molded collar
helps reduce heel slip. [url=http://www.myairmax2012store.com/]Air Max 2011[/url]Flex grooves encourage a smooth transition.Nike Air Max the BRS thousands of carbon rubber under the heel. Solid rubber with strategically-placed lugs [url=http://www.myairmax2012store.com/]Air Max 2012[/url]covers the rest of the outsole to give durable traction.
Avatar
kobe 7 / 12 czerwca 2012 r. o 09:42
0
In December 22, 2011, Nike released Kobe 7 System Supreme. Its unique Kobe VII can customize the system breaks through the single product concept, through interchangeable speed module and power module for a different style of basketball, the users with a variety of performance option. The low elastic shoe design, so that the Kobe Shoes can provide better support to [url="http://www.kobe7playoff.com/"]http://www.kobe7playoff.com/[/url] the ankle.
Avatar
gosia / 11 czerwca 2012 r. o 12:45
0
Lotnisko w Lublinie to wspaniała szansa dla wschodniej ściany. warto pomyslec o lotach na Krym to cudownie piekne miejsce oraz do Bułgarii i Wegier.
Avatar
Anetttt / 18 grudnia 2018 r. o 16:35
0
Polecam nasze Lubelskie lotnisko, podrózuję tylko stąd, to duże ułatwienie, a wyjeżdżamy głównie na wakacje, zawsze za pośrednictwem biura podrózy z Lublina ***pomaranczabp.pl/ bo ogólny koszt wycieczek jest o wilele niższy.
Avatar
Gość / 24 lipca 2012 r. o 10:00
0
[url="http://www.foretrukne-moncler.com"]Moncler Jakker[/url]
[url="http://www.foretrukne-moncler.com"]Moncler Frakker[/url]
[url="http://www.foretrukne-moncler.com"]Outlet Moncler[/url]
[url="http://www.foretrukne-moncler.com"]moncler ned jakker[/url]
[url="http://www.foretrukne-moncler.com/moncler-m%C3%A6nd-frakker-c-2.html"]Moncler Mnd Frakker[/url]
Avatar
Cheap Moncler / 16 lipca 2012 r. o 10:49
0
[url="http://www.monclerjacketsoutlets.net"]Cheap Moncler[/url] [url="http://www.monclerjacketsoutlets.net"]Moncler Jackets[/url] [url="http://www.monclerjacketsoutlets.net/moncler-down-coats-women-c-5.html"]Moncler Down Coats Women[/url] [url="http://www.monclerjacketsoutlets.net/moncler-kids-c-11.html"]Moncler Kids[/url] [url="http://www.monclerjacketsoutlets.net/moncler-down-coats-men-c-6.html"]Moncler Down Coats Men[/url]
Avatar
tomasz / 15 lipca 2012 r. o 12:55
0
Polaczenie Lublin-Edinburgh/Scotland/ moje marzenie
Avatar
Gość / 14 lipca 2012 r. o 10:05
0
Ich war bei einigen Ihrer Inhalte auf dieser Website suchen und ich glaube, diese Internet-Seite ist wirklich informativ! Halten Sie auf das Aufstellen.

[url="http://www.monclerspullover.com"]Moncler Jacken[/url] [url="http://www.monclerspullover.com"]Moncler Outlet[/url] [url="http://www.monclerspullover.com"]Moncler Daunenjacke[/url] [url="http://www.monclerspullover.com/moncler-coats-m%C3%A4nner-c-9.html"]Moncler Coats Männer[/url] [url="http://www.monclerspullover.com/moncler-kids-c-10.html"]Moncler Kids[/url]
Avatar
Gość / 11 lipca 2012 r. o 10:53
0
[url="http://www.monclerluxury.net/moncler-down-coats-men-c-12.html"]Men Moncler Down Coats[/url] | [url="http://www.monclerluxury.net/moncler-down-jackets-men-c-10.html"]Moncler Down Jackets Men[/url] | [url="http://www.monclerluxury.net/moncler-down-jackets-women-c-13.html"]Moncler Down Jackets Women[/url] |

Moncler Jackets, Moncler outlet shop online, buy Moncler for cheap! [url="http://monclerluxury.net"]Moncler shop[/url] for cheap Moncler Jackets, Down Jackets, vests, [url="http://monclerluxury.net"]Moncler Coats[/url] for Men, Women, Kids. 2011 Moncler new arrivals Pre-Sale at Online discount Moncler outlet store!
[url="http://www.monclerluxury.net/moncler-down-coats-men-c-12.html"]Men Moncler Down Coats[/url] | [url="http://www.monclerluxury.net/moncler-down-jackets-men-c-10.html"]Moncler Down Jackets Men[/url] | [url="http://www.monclerluxury.net/moncler-down-jackets-women-c-13.html"]Moncler Down Jackets Women[/url] |

Moncler Jackets, Moncler outlet shop online, buy Moncler for cheap! [url="http://monclerluxury.net"]Moncler shop[/url] for cheap Moncler Jackets, Down Jackets, vests, [url="http://monclerluxury.net"]Moncler Coats[/url]... rozwiń
Avatar
air max 2011 / 13 czerwca 2012 r. o 03:25
0
[url=http://www.airmax2011men.com/]air max 2011[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/]air max 95[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/]air max 2012[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/]air max 90[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/]air griffey max[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-2011-c-4.html]air max 2011 nike[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-2011-c-4.html]air max 2011 women[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-2011-c-4.html]air max 2011 cheap[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-2011-c-4.html]air max 2011 men[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-2012-c-1.html]air max 2012 nike[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-2012-c-1.html]air max 2012 cheap[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-2012-c-1.html]air max 2012 womens[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-2010-c-7.html]air max 2010[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-2010-c-7.html]air max 2010 womens[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-2010-c-7.html]air max 2010 mens[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-2009-c-10.html]air max 2009[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-2009-c-10.html]air max 2009 women[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-2009-c-10.html]air max 2009 men[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-247-c-13.html]air max 24 7[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-95-c-16.html]air max 95 cheap[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-95-c-16.html]air max 95 shoes[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-91-c-19.html]air max 91[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-90-c-20.html]air max 90 infrared[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-90-c-20.html]air max 90 cheap[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-90-hyperfuse-c-23.html]air max 90 hyperfuse[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-90-c-20.html]air max 90 women[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-tn-c-29.html]air max TN[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-tn-c-29.html]air max TN air[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-1-c-32.html]air max 1[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-1-c-32.html]air max 1 safari[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-jr-c-33.html]air max JR[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/air-griffey-max-1-c-34.html]air griffey max i[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/air-griffey-max-1-c-34.html]air griffey max 1[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/air-griffey-max-1-c-34.html]air griffey max one[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/air-griffey-max-2-c-35.html]air griffey max 2[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/air-griffey-max-2-c-35.html]air griffey max ii[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/air-griffey-max-fury-2012-c-36.html]air griffey max fury[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-ultra-c-37.html]air max ultra[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-turbulence-c-40.html]air max turbulence[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-lunar-c-44.html]air max lunar[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-lunar-c-44.html]air max lunar nike[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/]air max 2011[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/]air max 95[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/]air max 2012[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/]air max 90[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/]air griffey max[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-2011-c-4.html]air max 2011 nike[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-2011-c-4.html]air max 2011 women[/url]
[url=http://www.airmax2011men.com/nike-air-max-2011-c-4.html]air ... rozwiń
Avatar
myairmax2012 / 13 czerwca 2012 r. o 02:50
0
Air Max 2012 two-layer hyper fuse upper with notched inner-sleeve delivers lightweight, http://www.myairmax2012store.com/ flexible support and seamless comfort. A molded collar
helps reduce heel slip. [url=http://www.myairmax2012store.com/]Air Max 2011[/url]Flex grooves encourage a smooth transition.Nike Air Max the BRS thousands of carbon rubber under the heel. Solid rubber with strategically-placed lugs [url=http://www.myairmax2012store.com/]Air Max 2012[/url]covers the rest of the outsole to give durable traction.
Avatar
kobe 7 / 12 czerwca 2012 r. o 09:42
0
In December 22, 2011, Nike released Kobe 7 System Supreme. Its unique Kobe VII can customize the system breaks through the single product concept, through interchangeable speed module and power module for a different style of basketball, the users with a variety of performance option. The low elastic shoe design, so that the Kobe Shoes can provide better support to [url="http://www.kobe7playoff.com/"]http://www.kobe7playoff.com/[/url] the ankle.
Avatar
gosia / 11 czerwca 2012 r. o 12:45
0
Lotnisko w Lublinie to wspaniała szansa dla wschodniej ściany. warto pomyslec o lotach na Krym to cudownie piekne miejsce oraz do Bułgarii i Wegier.
Zobacz wszystkie komentarze 71

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Unia Tarnów – Tomasovia 2:1. Punkt stracony w ostatniej chwili

Unia Tarnów – Tomasovia 2:1. Punkt stracony w ostatniej chwili

Kolejną gorzką pigułkę muszą przełknąć piłkarze i kibice Tomasovii. W sobotę wydawało się, że podopieczni Pawła Babiarza dopiszą do swojego konta punkt po wizycie w Tarnowie. Niestety, rywale zdobyli gola na 2:1 w piątej minucie doliczonego czasu gry.

Gryf Gmina Zamość – Brat Cukrownik Siennica Nadolna 4:1. Strzelanina w końcówce

Gryf Gmina Zamość – Brat Cukrownik Siennica Nadolna 4:1. Strzelanina w końcówce

Długo w Zawadzie zanosiło się na niespodziankę. Aż do 69 minuty Gryf Gmina Zamość bezbramkowo remisował z ostatnim w tabeli grupy drugiej Bratem Cukrownikiem. Defensywa beniaminka z Siennicy Nadolnej padła jednak w końcówce i gospodarze zdążyli jeszcze zaaplikować rywalowi… cztery gole.

Kłos Gmina Chełm – Granit Bychawa 2:0. Najlepszy występ w sezonie

Kłos Gmina Chełm – Granit Bychawa 2:0. Najlepszy występ w sezonie

Niespodzianka w Rożdżałowie. Kłos Gmina Chełm pokonał wyżej notowany Granit Bychawa 2:0. Co ciekawe, drużyna Jana Konojackiego w tym sezonie wywalczyła pięć ze swoich dziewięciu punktów w meczach z kandydatami do czołowych lokat: Świdniczanką, Stalą Kraśnik i teraz Granitem.

Sparta Rejowiec Fabryczny – Motor II Lublin 2:2. Zaczęli grać po stracie drugiej bramki

Sparta Rejowiec Fabryczny – Motor II Lublin 2:2. Zaczęli grać po stracie drugiej bramki

Ciekawy mecz w Rejowcu Fabrycznym. Wydawało się, że rezerwy Motoru zapiszą na swoim koncie kolejny komplet punktów. Goście prowadzili ze Spartą 2:0. W przeciągu kilkudziesięciu sekund drużyna Bartosza Bodysa wyrównała i mogła nawet przechylić szalę na swoją stronę. Ostatecznie obie ekipy dopisały jednak do swoich kont po punkcie.

Hetman Zamość – Kryształ Werbkowice 1:4. Gol już w 20 sekundzie!

Hetman Zamość – Kryształ Werbkowice 1:4. Gol już w 20 sekundzie!

Siódme ligowe zwycięstwo z rzędu zespołu z Werbkowic. Kryształ bez najmniejszych problemów pokonał w sobotę na wyjeździe Hetmana Zamość 4:1. Co ciekawe, przyjezdni już po czterech minutach mieli w zapasie dwie bramki.

Stal Stalowa Wola – Orlęta Spomlek 2:2. Cenny punkt, ale mogły być trzy

Stal Stalowa Wola – Orlęta Spomlek 2:2. Cenny punkt, ale mogły być trzy

W takich sytuacjach mówi się, że punkt przed meczem drużyna brałaby w ciemno. Po końcowym gwizdku jest jednak niedosyt. Orlęta Spomlek na kwadrans przed zakończeniem meczu w Stalowej Woli prowadziły z tamtejszą Stalą 2:0. Gospodarze grali jednak do końca i uratowali remis.

Świętuj z nami Dni Otwarte Funduszy Europejskich!
galeria

Świętuj z nami Dni Otwarte Funduszy Europejskich!

Mija kolejny rok, odkąd Fundusze Europejskie zmieniają na lepsze rzeczywistość wokół nas. Nie są to czcze słowa. Często przecież nawet nie zdajemy sobie sprawy, że każdego dnia, w naszym najbliższym otoczeniu, mijamy namacalne efekty zmian możliwych dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) to doskonała okazja, by dokonać podsumowań i pokazać jak zmienia się województwo lubelskie wspólnie z Funduszami.

Podhale Nowy Targ – Chełmianka 1:5. Wreszcie zagrali na miarę swoich możliwości

Podhale Nowy Targ – Chełmianka 1:5. Wreszcie zagrali na miarę swoich możliwości

Jeżeli piłkarze Chełmianki w Nowym Targu chcieli się zrehabilitować za stratę punktów w domowym meczu z Podlasiem, to w pełni im się to udało. Biało-zieloni rozbili na wyjeździe Podhale aż 5:1. Bohaterem gości był Ezana Kashay, który zapisał na swoim koncie hat-tricka.

Avia Świdnik – Siarka Tarnobrzeg 2:2. Mogli ograć lidera

Avia Świdnik – Siarka Tarnobrzeg 2:2. Mogli ograć lidera

Niewiele brakowało, a lider z Tarnobrzega poniósłby pierwszą porażkę w sezonie. Chociaż Siarka dwa razy prowadziła z Avią, to w drugiej połowie bliżej zdobycia zwycięskiej bramki byli żółto-niebiescy. Ostatecznie mecz zakończył się jednak remisem 2:2.

Politycy uszczelniają zakaz handlu w niedziele. Koniec z pocztą przy kasie

Politycy uszczelniają zakaz handlu w niedziele. Koniec z pocztą przy kasie

Sejm przyjął nowelizację ustawy zaostrzający zakaz handlu. Teraz będzie znacznie trudniej otworzyć sklep w taki dzień.

Lubelscy lekarze, ratownicy, pielęgniarki nagrodzeni
zdjęcia
galeria

Lubelscy lekarze, ratownicy, pielęgniarki nagrodzeni

109 medyków i 49 placówek medycznych zostało nagrodzonych podczas dzisiejszej gali „Lubelskie dla Medyków” w Centrum Spotkania Kultur. Zostali wyróżnieni za walkę z pandemią COVID-19.

Motor Lublin – Garbarnia Kraków 3:0. Do lidera coraz bliżej
galeria

Motor Lublin – Garbarnia Kraków 3:0. Do lidera coraz bliżej

Znowu pewna wygrana piłkarzy Motoru i kolejne czyste konto. W sobotę żółto-biało-niebiescy pokonali u siebie Garbarnię Kraków 3:0. A to oznacza, że w czterech ostatnich występach dopisali do swojego konta 10 punktów i mają bilans bramkowy 10-0. Co więcej, po porażce Stali Rzeszów w Puławach lublinianie mają już tylko pięć „oczek” straty do lidera.

Górnik II Łęczna – Huragan Międzyrzec Podlaski 7:1. Demolka już do przerwy

Górnik II Łęczna – Huragan Międzyrzec Podlaski 7:1. Demolka już do przerwy

Kto zobaczy wysoki wynik meczu Górnika II z Huraganem pomyśli, że zielono-czarni musieli dostać solidne wsparcie z ekstraklasy. To jednak nie do końca prawda. Ekipa z Łęcznej rozbiła wyżej notowanych rywali 7:1, a główne role odegrali młodzi zawodnicy

Lubelskie. W szkołach zdumienie. Sanepid przeszarżował

Lubelskie. W szkołach zdumienie. Sanepid przeszarżował

Szef puławskiego sanepidu chciał szczegółowych informacji o szczepieniach przeciwko COVID-19 pracowników, nauczycieli i uczniów. Wystąpił o to do dyrektorów szkół, a także przedszkoli i żłobków. - Do takiej sytuacji nigdy nie powinno dojść - przyznaje dyrekcja wojewódzkiej stacji.

Wisła Puławy – Stal Rzeszów 3:1. Pierwsza porażka lidera!

Wisła Puławy – Stal Rzeszów 3:1. Pierwsza porażka lidera!

Piłkarze Mariusza Pawlaka po dobrej, drugiej połowie w Ostródzie poszli za ciosem. W sobotę Wisła pokonała u siebie lidera tabeli Stal Rzeszów 3:1. Puławianie mieli dwóch bohaterów: Adriana Paluchowskiego i Dominika Banacha, ale w wielu fragmentach dobrze spisywała się też defensywa. I ostatecznie pierwsza porażka lidera stała się faktem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.