Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

18 grudnia 2016 r.
16:48

Nietypowe prezenty pod choinkę. Jaki prezent kupić?

Autor: Zdjęcie autora Daniel Drob
28 10 A A
Im mroźniej i więcej śniegu tym lepiej - zachęca do zim owych lotów balonem Adam Tarkowski z Hardworkers Team<br />
Fot. Maciej Rukasz, Hardworkers Team<br />
Im mroźniej i więcej śniegu tym lepiej - zachęca do zim owych lotów balonem Adam Tarkowski z Hardworkers Team
Fot. Maciej Rukasz, Hardworkers Team

W tym roku najczęściej kupowanym prezentem dla dorosłych będą perfumy, młodzież i dzieci będą dostawać przede wszystkim zabawki oraz słodycze. Można jednak pomyśleć nad bardziej oryginalnym prezentem, chociażby własnym znaczkiem pocztowym albo locie balonem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nasze nawyki zakupowe w okresie przedświątecznym po raz kolejny sprawdziła firma Deloitte. W dniach 12-24 października w celu sporządzeniu raportu przepytano ponad 6,5 tys. respondentów z 9 krajów Europy. Jak wynika z badań, w 2016 roku w sumie na zakupy Polacy planują przeznaczyć 1121 zł (261 euro), czyli średnio o ponad 50 zł więcej niż przed rokiem.

Mieszkańcy pozostałych krajów objętych badaniem planują na Boże Narodzenie wydać ok. 408 euro. Średnio niecałe 500 zł Polak wyda na prezenty, 120 zł na spotkania towarzyskie, natomiast na artykuły spożywcze planuje przeznaczyć 512 zł. Pod tym względem proporcje są zbieżne z tymi, jakie przedstawili respondenci z innych państw. Większość Polaków pod choinką spodziewa się kosmetyków, słodyczy lub książek.

Słodycze i książki

Według raportu polscy nastolatkowie najczęściej będą dostawać słodycze, na drugim miejscu znajdą się książki, na trzecim zaś gry wideo. Rok temu w tej grupie wiekowej to książki były statystycznie najchętniej kupowanym prezentem, gry były na drugim miejscu a słodycze na trzecim. Na tegoroczną Gwiazdkę dzieci do lat 12, podobnie jak przed rokiem, najczęściej będą dostawać klocki i książki.

Własny znaczek

Nie każdy jednak chce być „statystycznym Polakiem”. W okresie przedświątecznym wiele osób poszukuje czegoś oryginalniejszego. Takim prezentem może być chociażby ciekawa usługa Poczty Polskiej „MójZNACZEK”. Polega to na tym, że klient przygotowuje własną grafikę, z której Poczta Polska robi znaczek.

Taki znaczek jest całkowicie honorowany przy nadawaniu listów. Na jednym arkuszu znajduje się 9 znaczków. Zależnie od ilości zamawianych arkuszy, cena jednego arkusza waha się od 56,70 zł do 31,70 zł.

- Widać, że blisko świąt wzrasta zainteresowanie takim znaczkiem. Zamawiający mają przeróżne pomysły na to, co może się na nim znaleźć - dowiadujemy się w Poczcie Polskiej. Na przygotowanie arkuszy ze znaczkami czeka się maksymalnie 10 dni roboczych.

Prezent na planszy

Dobrym pomysłem na prezent zarówno dla dzieci jak i dorosłych może być gra planszowa. Ten rodzaj rozrywki od kilku lat przeżywa renesans i nie kojarzy się już (a przynajmniej nie powinien) jedynie z klasycznym Chińczykiem, Scrabble czy Monopoly. - Święta to moment, kiedy chętnie kupowane są gry planszowe. Wynika to m.in. z tego, że pełnią one zarówno funkcję edukacyjną jak i rozrywkową - mówi Michał Sieńko z Fundacji Animatorów i Twórców Kultury „TRACH” oraz współzałożyciel Fabryki Gier Historycznych w Lublinie.

Ostatnie dzieło Fabryki to „Odbudowa Warszawy”, a rozgrywkę dodatkowo urozmaica aplikacja na telefon. - Pozwala ona oglądać w trakcie gry budynki w wersji 3D - dodaje Śieńko.
Inną grą, również mocno osadzoną w historycznej rzeczywistości, jest „Sigismundus Augustus”, której akcja rozpoczyna się w momencie objęcia rządów w Rzeczypospolitej przez Zygmunta Augusta, a zadaniem gracza jest budowanie potęgi magnackiego rodu.

Osoby, które nie są przekonane, czy taki prezent będzie odpowiedni, mogą przyjść do siedziby wydawnictwa i, jeśli akurat dana gra będzie na stanie, sami sprawdzić czy to dobry pomysł.

Święta w balonie

Pomysłem na prezent może też być lot balonem. Choć wydawałoby się, że zima niekoniecznie jest dobrą porą na tego typu podróże, Adam Tarkowski z firmy Hardworkers Team przyznaje, że w okresie świątecznym zainteresowanie lotami balonem rośnie. - Voucher na lot balonem nadal jest niebanalnym prezentem, a wrażenia z lotu pozostają długo w pamięci naszych klientów. Lot balonem nie jest prezentem materialnym, nie da się go opisać, a wrażenia każdy uczestnik odbiera indywidualnie - wyjaśnia Adam Tarkowski i dodaje, że zima wygrywa z latem jeśli chodzi o przejrzystość powietrza. - Każda pora roku jest fajna na lot balonem. Jeśli choć trochę interesujemy się pogodą to wiemy, że zimą przy wyżowej pogodzie mamy doskonałą widoczność. Powietrze jest czystsze i rzadsze dzięki czemu widoki z kosza balonu są dużo fajniejsze. Ciekawostką są chociażby bardzo dobrze widziane gołym okiem Góry Świętokrzyskie oddalone od Nałęczowa o około 130 km.

Jak wyjaśnia Tarkowski, w święta przeważają klienci indywidualni: kameralne loty dwuosobowe oraz kilkuosobowe loty rodzinne lub w gronie znajomych. - Ubieramy się adekwatnie do warunków, jakie mamy na dole, a palnik nad głową i gorąca herbata w termosie nie pozwalają nam zmarznąć. Im mroźniej i więcej śniegu tym lepiej.

Zdjęcia na magnesach

Ciekawym prezentem pod choinkę może być książka-album ze zdjęciami. To również dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie mają zbyt dużo czasu na chodzenie po sklepach. - Rok temu w okresie świątecznym zainteresowanie naszą ofertą wzrosło o jakieś 50 proc. - mówi Patryk Mucha z firmy SnapBook, która oferuje szybkie wywoływanie zdjęć w formie książek, magnesów czy pojedynczych plansz.

Wystarczy wgrać na stronie internetowej fotografie (z telefonu, Facebooka, Instagrama bądź Dropboxa), zapłacić i poczekać na przesyłkę. Zwykły SnapBook to album z 50 zdjęciami, SnapBook Grande to wersja powiększona o wymiarach 15x19 cm.

- Przed świętami popularne stają się również magnesy na lodówkę z wywołanymi zdjęciami - mówi Mucha. Oprócz książek ze zdjęciami i magnesów, przez SnapBooka zamówić możemy również pojedyncze kwadraty ze zdjęciami.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 18:31
0
Nietypowym i oryginalnym prezentem pod choinkę na pewno jest coś wykonanego własnoręcznie. Coś niepowtarzalnego, coś czego identycznego nie dostaniemy w sklepie. Ja w tym roku mam taki plan na prezenty dla moich bliskich. Mamie uszyję poduszkę świąteczną z przepisu: przepisnaszycie.pl/swiateczna-poduszka/ myślę, że jej się spodoba :)
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 17:16
0
W tym roku zdecydowałem się kupić zestaw naturalnych kosmetyków dla dziewczyny, bo cały czas siedzi na jakiejś stronce Skarbiec Natury i przegląda. Kupiłem jej fajny balsam do ciała, krem do twarzy i jakiś olejek. Siostra mi pomagała, ale powiedziała, że na bank moja dziewczyna się ucieszy. Mam nadzieje, że to się okaże prawdą ;)
Avatar
Reja44 / 27 grudnia 2016 o 12:14
0
jak ktoś dużo pracuje przed komputerem, to można mu pod choinkę sprawić nowe okulary korekcyjne. w zeszłym roku mąż mi zafundował taki prezent ***czteryoczy.pl/ray-ban i muszę przyznać, że bardzo się przydaje ;)
Avatar
AnnaEm / 20 grudnia 2016 o 17:27
0
W zeszłym roku dostałam multicookera redmonda od rodziców i jestem zadowolona. Zdecydowanie bardziej wolę praktyczne prezenty niż jakieś bibeloty czy ozdoby, które będą tylko kurz zbierały :)
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 16:17
0
@gość no może aż tak różowo to nie jest, że w ME kupisz wyszstko dla każdego, ale mnie też bardziej takie sklepy inspirują do prezentów niż jakieś inne
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 10:01
0
Nietypowy, to byłby jakiś święty obrazek, albo coś. Teraz wszyscy kupuja elektronikę. Idziesz do najbliższego media expert i czego nie kupisz, to zawsze trafisz w gusta i niezaleznie od płci i wieku, to jest najlepsze.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 09:18
0
a może lot szybowcem, skok z spadochronem, albo jazda lamborghini wiele ciekawych pomysłów można znaleźć tutaj : ***webep1.com/zobacz/to?a=24244&mp=6501&r=lw2 pozdrawiam
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 o 21:33
0
a może wibrator?...
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 o 19:04
0
U mnie firma Hyperion Wschód dostarcza internet według własnego uważania, raz jest raz nie ma. Na moją pisemną skargę nie odpowiada, a ich telefony milczą. Najczęściej brak internetu doświadczam w weekendy i nie ma możliwości złożyć reklamacji. Niestety, umowa jeszcze trwa, ale chyba w końcu miarka się przeleje i rozstanę się z nimi na zawsze. Uważajcie na firmę Hyperion Wschód, zanim podpiszecie umowę na dostarczanie internetu.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 o 17:17
0
Pod choinkę to nie miałam nietypowych prezentów, ale na Mikołaja dostałam brak internetu. Tez się liczy?
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 18:31
0
Nietypowym i oryginalnym prezentem pod choinkę na pewno jest coś wykonanego własnoręcznie. Coś niepowtarzalnego, coś czego identycznego nie dostaniemy w sklepie. Ja w tym roku mam taki plan na prezenty dla moich bliskich. Mamie uszyję poduszkę świąteczną z przepisu: przepisnaszycie.pl/swiateczna-poduszka/ myślę, że jej się spodoba :)
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 17:16
0
W tym roku zdecydowałem się kupić zestaw naturalnych kosmetyków dla dziewczyny, bo cały czas siedzi na jakiejś stronce Skarbiec Natury i przegląda. Kupiłem jej fajny balsam do ciała, krem do twarzy i jakiś olejek. Siostra mi pomagała, ale powiedziała, że na bank moja dziewczyna się ucieszy. Mam nadzieje, że to się okaże prawdą ;)
Avatar
Reja44 / 27 grudnia 2016 o 12:14
0
jak ktoś dużo pracuje przed komputerem, to można mu pod choinkę sprawić nowe okulary korekcyjne. w zeszłym roku mąż mi zafundował taki prezent ***czteryoczy.pl/ray-ban i muszę przyznać, że bardzo się przydaje ;)
Avatar
AnnaEm / 20 grudnia 2016 o 17:27
0
W zeszłym roku dostałam multicookera redmonda od rodziców i jestem zadowolona. Zdecydowanie bardziej wolę praktyczne prezenty niż jakieś bibeloty czy ozdoby, które będą tylko kurz zbierały :)
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 16:17
0
@gość no może aż tak różowo to nie jest, że w ME kupisz wyszstko dla każdego, ale mnie też bardziej takie sklepy inspirują do prezentów niż jakieś inne
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 10:01
0
Nietypowy, to byłby jakiś święty obrazek, albo coś. Teraz wszyscy kupuja elektronikę. Idziesz do najbliższego media expert i czego nie kupisz, to zawsze trafisz w gusta i niezaleznie od płci i wieku, to jest najlepsze.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 09:18
0
a może lot szybowcem, skok z spadochronem, albo jazda lamborghini wiele ciekawych pomysłów można znaleźć tutaj : ***webep1.com/zobacz/to?a=24244&mp=6501&r=lw2 pozdrawiam
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 o 21:33
0
a może wibrator?...
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 o 19:04
0
U mnie firma Hyperion Wschód dostarcza internet według własnego uważania, raz jest raz nie ma. Na moją pisemną skargę nie odpowiada, a ich telefony milczą. Najczęściej brak internetu doświadczam w weekendy i nie ma możliwości złożyć reklamacji. Niestety, umowa jeszcze trwa, ale chyba w końcu miarka się przeleje i rozstanę się z nimi na zawsze. Uważajcie na firmę Hyperion Wschód, zanim podpiszecie umowę na dostarczanie internetu.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 o 17:17
0
Pod choinkę to nie miałam nietypowych prezentów, ale na Mikołaja dostałam brak internetu. Tez się liczy?
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lekarski Egzamin Końcowy "najtrudniejszy w historii". Młodzi lekarze polegli

Lekarski Egzamin Końcowy "najtrudniejszy w historii". Młodzi lekarze polegli 40 10

Lekarski Egzamin Końcowy w wiosennej sesji okazał się najtrudniejszym w historii. Nie zdał go co czwarty

Lublin: Poroszenko symbolicznie rozpoczął budowę pomnika ks. Emiliana Kowcza
galeria

Lublin: Poroszenko symbolicznie rozpoczął budowę pomnika ks. Emiliana Kowcza 16 9

W piątek dokonano poświęcenia miejsca i złożenia w fundamencie aktu o rozpoczęciu budowy pomnika bł. ks. Emiliana Kowcza. W uroczystości wziął udział prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

Prezydenci w Lublinie: Wiemy, co to znaczy być razem, umiemy połączyć siły
galeria

Prezydenci w Lublinie: Wiemy, co to znaczy być razem, umiemy połączyć siły 31 20

Prezydenci Polski, Litwy i Ukrainy wizytowali siedzibę wielonarodowej brygady wojskowej w Lublinie. Wraz z ministrami obrony narodowej i spraw zagranicznych swoich państw wzięli udział w rozmowach trójstronnych w sprawie dalszej współpracy militarnej.

Zwierzaki do adopcji. Psy i koty ze schroniska w Lublinie.
22 lutego 2019, 19:06
galeria

Zwierzaki do adopcji. Psy i koty ze schroniska w Lublinie. 0

Jeśli chcesz poznać czworonogi, które czekają na nowych właścicieli odwiedź Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie przy ul. Metalurgicznej 5, tel. 81 466-26-42. Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku w godz. 10-19, w soboty i niedziele w godz. 10-15 www.schronisko-zwierzaki.lublin.pl

Jest wyrok dla sąsiadów pani Bożeny. „Na ten dzień czekałam 6 lat”
film

Jest wyrok dla sąsiadów pani Bożeny. „Na ten dzień czekałam 6 lat” 55 2

Grozili i ubliżali, rzucali przed jej dom petardy i wylewali fekalia. Sąsiedzi zamienili życie Bożeny Wołowicz w koszmar. We wtorek sąd skazał rodzinę K. za stalking. Czy to koniec tej sprawy?

Poprawianie nowej obwodnicy Puław zakończy się w czerwcu

Poprawianie nowej obwodnicy Puław zakończy się w czerwcu 10 4

Obwodnica Puław została oddana do użytku wiele miesięcy temu, ale część koniecznych poprawek nadal czeka na wykonanie. Chodzi o różnego rodzaju usterki, które jak zapewnia zarządca drogi, nie stanowią zagrożenia dla użytkowników ruchu.

Mistrzostwa świata w Seefeld. Polacy w komplecie awansowali do konkursu indywidualnego
film

Mistrzostwa świata w Seefeld. Polacy w komplecie awansowali do konkursu indywidualnego 0 0

Markus Eisenbichler okazał się najlepszy w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego na skoczni Bergisel w Innsbrucku w ramach mistrzostw świata. Niemiec skoczył 128, 5 metra. Najlepszy z Polaków – Kamil Stoch – był 11.

Jastków: W dolinie Ciemięgi gmina wysypała gruz z rozbiórki budynku
alarm24

Jastków: W dolinie Ciemięgi gmina wysypała gruz z rozbiórki budynku 31 24

Zwały gruzu, resztki płyt kartonowo-gipsowych zostały wyrzucone w dolinie Ciemięgi, w Jastkowie – zaalarmował nas czytelnik.

Azoty Puławy grają z Fraikin BM. Granollers. Czas na pierwsze punkty

Azoty Puławy grają z Fraikin BM. Granollers. Czas na pierwsze punkty 1 0

W trzeciej kolejce fazy grupowej Pucharu EHF Azoty Puławy zmierzą się z hiszpańskim Fraikin BM. Granollers. Początek sobotniego spotkania w lubelskiej hali Globus o godzinie 15

Studia 2019 – co studiować, żeby mieć pracę po studiach?

Studia 2019 – co studiować, żeby mieć pracę po studiach? 0 1

Uczniowie klas maturalnych coraz częściej biorą udział w spotkaniach prowadzonych przez doradców zawodowych i przedstawicieli różnych branż. Na warsztatach dowiadują się, jakie studia warto wybrać, by w przyszłości nie martwić się o pracę. Niestety - jest jeden problem. Przyszli studenci za każdym razem słyszą coś innego, a ze spotkań wychodzą z coraz większym mętlikiem w głowie. Co warto studiować? Czy istnieje jedyna słuszna recepta? A może czym warto się kierować, by potem nie żałować?

Kompozycje Krzysztofa Komedy w Puławach
23 lutego 2019, 18:00

Kompozycje Krzysztofa Komedy w Puławach 0 0

POK Dom Chemika zaprasza na wyjątkową muzyczną wędrówkę po świecie Krzysztofa Komedy. Koncert w hołdzie wybitnemu artyście będzie miał miejsce 23 lutego o godz. 18 w Pałacu Czartoryskich w Puławach.

Wystawa plakatów Wiesława Wałkuskiego w Galerii Saskiej
23 lutego 2019, 12:00

Wystawa plakatów Wiesława Wałkuskiego w Galerii Saskiej 0 0

W sobotę, 23 lutego o godz. 12 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) będzie miał miejsce wernisaż wystawy plakatów Wiesława Wałkuskiego. Prace artysty będzie można podziwiać na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego do 6 maja.

Co mają puławscy radni? Najnowsze oświadczenia majątkowe

Co mają puławscy radni? Najnowsze oświadczenia majątkowe 0 32

Domy, mieszkania, oszczędności i… długi. Co mają starzy wyjadacze, a co debiutanci w radzie miasta? Radni opublikowali swoje oświadczenia majątkowe.

Puławy: Tory nadal rozgrzebane. Kiedy wrócą pociągi do Warszawy i Lublina?

Puławy: Tory nadal rozgrzebane. Kiedy wrócą pociągi do Warszawy i Lublina? 0 10

Rozgrzebana, porzucona przebudowa i zarastające chwastami torowiska - tak od wielu miesięcy wygląda linia kolejowa nr 7 na odcinku z Lublina, przez Nałęczów i Puławy do Dęblina. Prace, jak zapowiada PKP-PLK mają zostać wznowione w kwietniu tego roku.

Kompletnie pijana kobieta potrąciła dwoje 18-latków na przejściu dla pieszych

Kompletnie pijana kobieta potrąciła dwoje 18-latków na przejściu dla pieszych 1 10

W Puławach pijana kobieta potrąciła dwójkę 18-latków na przejściu dla pieszych. Nastolatkowie trafili do szpitala.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!