Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

28 czerwca 2007 r.
17:28
Edytuj ten wpis

Ręce, które leczą (wideo)

Jeszcze cztery lata temu w czasopiśmie Medicus firmowanym przez Okręgową Izbę Lekarską w Lublinie prof. Andrzej Gregosiewicz nazwał Zbigniewa Nowaka królem oszustów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Po wtorkowym spotkaniu ze słynnym polskim bioenergoterapeutą zorganizowanym przez Dziennik Wschodni i radio eR w kolejce po uzdrowicielski dotyk było kilku lekarzy. Do rozmowy o tym czy wiara uzdrawia, usiedli onkolog dr Jan Kondratowicz- Kucewicz, ks. prof. Marian Rusecki z KUL i abp senior Bolesław Pylak. Nagranie z bezprecedensowego spotkania obejrzycie w telewizji Polsat.
W programie "Ręce które leczą” emitowanym w Polsacie, prof. Bogusław Moszyński, otolaryngolog, komentował dwa wyniki badań tomografii mózgu. Na pierwszym widoczny jest doskonale spory guz, na drugim nie ma po nim śladu. Oba zdjęcia zrobiono w odstępie trzech miesięcy.
- Najbardziej niezwykłe jest to, że chora nie spotykała się ze mną osobiście. Matka tej Pani była na ogólnym spotkaniu we Wrocławiu. Wzięła ze sobą zdjęcie córki. Córka nie mogła przyjechać, była ciężko chora, a poza tym mieszka na stałe w Holandii. Potem były częste informacje przysyłane na kartkach kontaktowych - opowiada Nowak. Wyniki badań na wtorkowym spotkaniu dokładnie obejrzał je dr Jan Kondratowicz-Kucewicz, wieloletni dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, który ponad czterdzieści lat leczy chorych na nowotwory. - Był rak i go nie ma - powiedział ze spokojem.

Król oszustów?

Rocznik ‘45. Pochodzi z Łodzi, skończył Technikum Przemysłu Drzewnego w Bydgoszczy. W latach 1968-85 prowadził zakład przeróbki włókien, miał własne szklarnie, potem wytwórnię galanterii drzewnej i dewocjonaliów.
O tym, że jego ręce wydzielają niezwykły rodzaj ciepła wiedział już w dzieciństwie. Niespecjalnie tym się chwalił; przez wiele lat wręcz ukrywał swoje zdolności, żeby nikt nie zauważył, że jest inny. Swoją pomoc ograniczał do kręgu rodziny i znajomych obawiając się ludzkiej nietolerancji i niezrozumienia.
I doczekał się jej w nadmiarze. W 2001 roku na łamach lubelskiego miesięcznika "Medicus” prof. Andrzej Gregosiewicz nazwał Nowaka "królem oszustów”. A jego działalność - bioenergogłupotą.

Biomedycyna

- W moich działaniach energetycznych opieram się na wykładni prof. Ulricha Warnke, który wykłada biomedycynę, psychosomatykę i medycynę środowiska naturalnego na uniwersytecie w Saarbrucken i prowadzi tam wydział techniki biomedycznej - mówi Nowak.
Niemiecki naukowiec twierdzi, że składamy się z niczego innego jak z jąder atomowych i elektronów. Przestrzeń między tymi dwoma elementami jest, relatywnie rzecz biorąc, ogromna.
- Gdyby powiększyć jądro atomu do wielkości piłki nożnej, to najbliższy elektron krążyłby w odległości około 10 kilometrów. Pomiędzy nimi jest pusta przestrzeń. Podstawą dla nowego rozumienia medycyny jest fakt, że nasze zdrowie i choroba opierają się na procesach, które przenoszą energię kwantową w "pustej przestrzeni”. Wszystko to, co jest nam znane jako działanie hormonu czy enzymu, funkcjonuje wskutek zmian energetycznych w naszej "próżni”. Również oddziaływanie naszej psychiki na procesy fizjologiczne powstaje wskutek kierowania energią "próżni” - tłumaczy w swoich książkach Warnke.

Przypadek Anny Seniuk

W kolejce po zdrowie do Zbigniewa Nowaka ustawiają się znani aktorzy, politycy i dziennikarze, księża i lekarze. Sam Nowak ze spokojem mówi i niektórych przypadkach, np. o przypadku Anny Seniuk.
- Kiedy się spotkaliśmy, Hanka była po odjęciu piersi. Lekarze stwierdzili przerzuty na węzły chłonne. Nie dawali jej większych szans. Zaczęła przymierzać się do pożegnalnego filmu - mówi Nowak. - Zacząłem z nią pracować. Uruchomiłem organizm do walki ze straszną chorobą. Dziś jest zdrowa, co potwierdziły badania lekarskie.
Relacji Nowaka na wtorkowym spotkaniu uważnie słuchał dr Jan Kondratowicz-Kucewicz. - Z całą pewnością Anna Seniuk była leczona po operacji odjęcia piersi. Przy przerzutach leczenie jest bardzo trudne i często kończy się porażką. Domyślam się, że interwencja Zbigniewa Nowaka dodała jej organizmowi nowych sił do walki. Ale cud zwycięstwa nad rakiem zawdzięcza Najwyższemu.

Nie jestem uzdrowicielem

- Ja tylko uruchamiam organizm do walki z chorobą - mówi skromnie Nowak. - Jeśli pojmie się i zaakceptuje, że choroba bierze się z zaburzonego przepływu energii w "próżni”, to w zgodzie z teorią prof. Warnke leczenie trzeba zastosować właśnie tam. Nie wpływać na ciało, ale na wzajemnie oddziałujące na siebie drgania elektromagnetyczne.
Na poparcie swojej tezy podaje przykłady skutecznego usunięcia bólów fantomowych, które dręczą pacjentów po amputacji którejś z kończyn. - To jedno z najbardziej zagadkowych zjawisk w medycynie. Lekarz amputuje stopę, pacjent latami skarży się na ból stopy, której nie ma. Potrafię zlikwidować ten ból - mówi Nowak.

Wiara czyni cuda?

Są rzeczy na tym świecie, o których nie śniło się filozofom - powtarza ks. abp Bolesław Pylak, który z wielką uwagą słuchał Nowaka. I jest przekonany o jego dobrych intencjach oraz skuteczności. Podobnie sądzi ks. prof. Marian Rusecki, teolog z KUL, który bada zjawiska cudów w medycynie.
- Musimy pamiętać, że człowiek to coś więcej niż jego ciało. Nadal bardzo mało wiemy o nadzwyczajnych zdolnościach systemu obronnego i mocach, tkwiących w psychice. Do zjawisk niezwykłych powrotów do zdrowia trzeba podchodzić z pokorą - mówi Rusecki.
Po spotkaniu z Nowakiem kilkanaście osób poprosiło go o zabieg energetyczny. W kolejce było kilku lubelskich lekarzy. Podchodził do każdego, zraszał ręce wodą i przykładał je ciała proszących o pomoc.
Kiedy ks. abp Bolesław Pylak podszedł do Zbigniewa Nowaka, położył rękę na jego ramieniu i powiedział: Ty cenisz Matkę Bożą, ja też, jesteśmy bracia...



Pozostałe informacje

Wschód Kultury - Inne Brzmienia 2025. Znamy kolejnych wykonawców
Festiwal
3 lipca 2025, 16:00

Wschód Kultury - Inne Brzmienia 2025. Znamy kolejnych wykonawców

Wybitny gitarzysta i współzałożyciel Sonic Youth - Lee Ranaldo, Laraaji, czyli jeden z najbardziej wpływowych twórców ambientu oraz Yonatan Gat - muzyk i producent, jak nikt inny łączący punk, improwizację, muzykę świata oraz awangardę, uzupełniają listę artystów, których zobaczymy na tegorocznych Innych Brzmieniach.

Wojciech Białek zdobył dwa gole, a Łada pokonała Gryfa 5:1

Łada 1945 Biłgoraj i Start Krasnystaw z pucharami

W środę rozegrano w sumie trzy finały okręgowego Pucharu Polski. W Biłgoraju tamtejsza Łada 1945 nie miała problemów z pokonaniem Gryfa Gmina Zamość. Gospodarze tym razem rozbili rywali 5:1. Znacznie dłużej musiał się męczyć Start Krasnystaw, który wygrał na wyjeździe z Kłosem Gmina Chełm 1:0 po bramce z... siódmej minuty doliczonego czasu gry.

Klaudia Wnorowska nową zawodniczką Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin

Klaudia Wnorowska nową zawodniczką Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin

Niespełna 22-letnia podkoszowa poprzedni sezon spędziła w MB Zagłębie Sosnowiec, gdzie miała okazję rywalizować na trzech frontach – w OBLK, Pucharze Polski, a także w EuroCup Women.

Noc Muzeów 2024

Noc Muzeów 2025: Atrakcje, zwiedzanie i niezwykłe eksponaty (program)

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce? Muzeum Narodowe na Zamku? A może Muzeum Wsi Lubelskiej? Przed nami noc, podczas której nikt nie śpi, bo wszyscy ustawiają się w kolejkach przed muzeami i instytucjami kultury.

II Olimpiada Senioralna w Lublinie: zawody, porady i dobra zabawa
galeria

II Olimpiada Senioralna w Lublinie: zawody, porady i dobra zabawa

Był cymbergaj, boccia i warcaby. Były porady medyczne i loteria. Wszystko podczas II Olimpiady Senioralnej w Lublinie.

Pogoń Szczecin - Motor Lublin (relacja na żywo)

Pogoń Szczecin - Motor Lublin (relacja na żywo)

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Pogoń Szczecin - Motor Lublin. Początek zaległego spotkania z 31. kolejki o godz. 20.30.

Con-Q-Band: rock i funk – szykujcie się na niezapomniany wieczór!
Koncert
16 maja 2025, 20:00

Con-Q-Band: rock i funk – szykujcie się na niezapomniany wieczór!

Con-Q-Band to lubelski kolektyw towarzysko-muzyczny, który w najbliższy piątek (16 maja) w lubelskim Pubie Sfera, rozkręci rock’n’rollową imprezę w myśl powiedzenia – It’s only rock’n’roll.

Avia łatwo poradziła sobie w finale z Górnikiem II Łęczna

Hat-trick Adriana Paluchowskiego, Avia rozbiła w finale Pucharu Polski Górnika II Łęczna

Nie było niespodzianki w finałowym spotkaniu Pucharu Polski w okręgu lubelskim. Górnik II Łęczna przegrał u siebie z Avią Świdnik 0:5. Bohaterem gości był Adrian Paluchowski, który w kilkanaście minut skompletował hat-tricka.

Motocyklem po chodniku, rowerem po ulicy. Policyjny pościg we Włodawie

Motocyklem po chodniku, rowerem po ulicy. Policyjny pościg we Włodawie

Motocyklista nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Wjechał na chodnik, potem przesiadł się na rower i prawie wpadł pod samochód. Uciekał też pieszo. Policja goniła go pół godziny.

Lekarz z Annopola oskarżony o zabójstwo żony. Przed sądem ruszył proces

Lekarz z Annopola oskarżony o zabójstwo żony. Przed sądem ruszył proces

Miał zadać żonie 35 ciosów nożem. Przed Sądem Okręgowym w Lublinie rozpocząl się proces Andrzeja K., 65-letniego lekarza oskarżonego o zabójstwo swojej 57-letniej żony.

Pod osłoną nocy. Niezwykłe zdjęcia w Galerii Fotografii Ratusz
16 maja 2025, 17:00
galeria

Pod osłoną nocy. Niezwykłe zdjęcia w Galerii Fotografii Ratusz

Przyjdzie noc - to tytuł wystawy, która w piątek (16 maja, godz. 17) z udziałem autora otwarta zostanie w zamojskiej Galerii Fotografii Ratusz przy Rynku Wielkim.

Na Rynku Wielkim w Zamościu jest klomb i pojedyncze donice z kwiatami. O rośliny zadbali również właściciele ogródków kawiarnianych. Jest jednak pomysł, by pojawiło się kilka dających cień drzew

Drzewa będą rosły na Rynku Wielkim? I to już za dwa miesiące?

Najpewniej 4, maksymalnie 6. Każde ok. 3-metrowe, z rozłożystą, dającą cień koroną, ale niezbyt rozbudowanymi korzeniami, które pomieściłyby się w donicach. Jest szansa, że takie właśnie drzewa będą za jakiś czas rosły na Rynku Wielkim w Zamościu.

Werdług zapowiedzi MSWiA, część pieniędzy trafi na 500 etatów dla nowych funkcjonariuszy w służbie kontraktowej SG od tego roku oraz na zatrudnienie kolejnych 1,8 tys. funkcjonariuszy SG w nastepnych latach

Nie tylko 130 nowych komend. 13 miliardów na modernizację służb mundurowych

Do tego 3 000 nowych pojazdów, zakupy uzbrojenia i sprzętu techniki specjalnej czy wreszcie nowe śmigłowce dla Straży Granicznej.

Przetargi na budowę Orlików w Lublinie: oferty otwarte, jest taniej niż zakładano

Przetargi na budowę Orlików w Lublinie: oferty otwarte, jest taniej niż zakładano

Gmina Lublin poznała oferty w dwóch przetargach na budowę kompleksów sportowych Orlik. Najtańsze propozycje nie przekraczają 3 mln zł, choć w obu przypadkach budżet zamawiającego był wyższy.

Profesor Lidia Morawska
galeria

Doceniona przez magazyn Time, uhonorowana przez Politechnikę Lubelską

Walczy o czyste powietrze i doradza Światowej Organizacji Zdrowia. Prof. Lidia Morawska z tytułem Doktora Honoris Causa Politechniki Lubelskiej.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium