Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

22 października 2004 r.
12:57
Edytuj ten wpis

Znachor i Bóg

0 6 A A

O takim jak Mirosław Nurzyński lekarze mówią znachor. A przecież nikomu nie obiecuje, że wyleczy wszystko. Nawet raka.
Za to skutecznie pomaga w chorobach przewlekłych. Na które lekarze mają jeden sposób: chemia, chemia, chemia

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Waldemar Sulisz

Do wsi Gołąbki, malowniczo położonej 6 km obok Łukowa, jedziemy samochodem trzy godziny. Jeszcze 2 km przez wieś i na prawo od lasu, przy srebrzystych świerkach, widać spory, żółty dom.
– Nawet nie zgadniecie, który krzyżyk ma na grzbiecie – rzuca spotkany rolnik, którego pytaliśmy o drogę. Za chwilę w drzwiach staje uśmiechnięty, starszy pan. Taki, co to o nich mówi się na wsi, że tryskają zdrowiem.
– Witam Lublin, witam. Proszę do gabinetu – uśmiecha się serdecznie. – Herbatki? Jeśli tak, to ziołowej. Z miodem. Na ten poranny chłód – dodaje.
Pachnie macierzanką i koprem
Wchodzimy do środka. A tam poczekalnia. Rzędy ławek jak w kościele. – Teraz ludzie zbiednieli. Nawet na zdrowiu muszą oszczędzać. Jeszcze parę lat temu dziennie przyjmowałem po sto osób. Stąd wygodna poczekalnia – tłumaczy Nurzyński.
W powietrzu pachnie macierzanką, włoskim koprem od kaszlu, tymiankiem i majerankiem. Wciągam powietrze. Od razu lżej oddychać. Na ścianie zapisane stare przepisy na zdrowie. I słowa modlitwy do Pana: Jeśli mi zaufasz, strzegł Cię będę.
Wahadło, mikroskop i elektromagnetyczne pole
Wchodzimy do gabinetu. Żarty się skończyły. Zamiast reklamowych druków na ścianie, setki medycznych książek na półkach. Zamiast leżanki, elektromagnetyczny materac sprzężony z komputerem. Zamiast łyżeczki do badania języka, specjalny mikroskop do irydodiagnostyki. I komplet radiestezyjnych wahadeł.
– Zbadamy zdrówko? – rzuca w moją stronę.
– Jasne, że zbadamy. Badania nigdy nie za wiele – odpowiadam.
Z hermetycznego pudełeczka wyciąga pincetą okrągły wacik. Mam splunąć. Wygląda na czary. Za chwilę bierze wahadełko, ustawia nad pobraną śliną i zaczyna liczyć. Wahadło krąży. Tam, i z powrotem. – 70 % życiowej energii. Nie jest źle. Przyjeżdżają młodsi. Ledwo dobijają 40 % – tłumaczy Nurzyński.
Za chwilę wyciąga kartonik wielkości pocztowego znaczka z zapisanym symbolem. – Teraz sprawdzę układ krążenia. Wahadło znów rusza w ruch. – O! Cholesterol pana lubi! – Żadna nowość – odpowiadam. Ja lubię golonkę. Słychać śmiech. – Serce niedotlenione. – Zgadza się. Na rowerze jeżdżę raz w miesiącu. Kolejny kartonik. Wahadło. Sprawdzenie nerek. Potem układ oddechowy. Pokarmowy. Kostny. Koniec. Badanie trwało 30 minut.
I co pan na to?
Pytam. – Niech pan siada przy mikroskopie. Sprawdzimy tęczówkę. 10 minut milczenia. Zgadza się. Diagnoza irydologiczna potwierdza to, co powiedziało wahadło.
– Dba pan o zdrowie? – Nie za bardzo.– Chodzi pan do doktora? – Chodzę. – Daje tabletki na cholesterol? – Daje. – Na regulację ciśnienia? – Daje. – Na podwyższone tętno? – Daje. – Na poprawę oddychania daje? – Daje. – Na coś jeszcze daje? – Nie daje. No to uskłada się ze dwanaście sztuk. – Tyle może nie – odpowiadam. – Łyka pan to wszystko? – Nie. – No to całe szczęście. Bo wątroba konia tego nie wytrzyma.
To, co pan proponuje?
– Najpierw trzeba oczyścić nerki. Proszę wypić dwa opakowania debezyliny.
• Co dalej?
– Na rozszerzenie tętnic nalewkę z miłorzębu, wyciąg z głogu i arnikę. Jak ciśnienie przekroczy 140/90 popijać wyciąg z jemioły.
• Układ krążenia mamy z głowy. Co dalej?
– Najważniejsze to ulżyć wątrobie. Setkę pod golonkę pan wypije?
– Jasne – odpowiadam.
– Proszę kupić 2 opakowania Essentiale forté. Do tego Silimarol, zioła wątrobowe ojca Klimuszki parzone na wywarze ze skrzypu. Do tego Salfazin na noc. Na oskrzela nalewkę z aloesu, nalewkę z dziewanny i miód z mniszkiem lekarskim. Z leków homeopatycznych L 52 Lehning 5–8 razy dziennie po 25 kropli. No i niech pan koniecznie zrobi wymaz z gardła i nosa na posiew bakteryjny i grzybiczy.
Skąd pan to wszystko wie?
– Najpierw od matki – odpowiada krótko. – Była zielarką. Zbierała zioła po lasach i łąkach. Uprawiała w ogródku. Robiła mieszanki, napary, syropy. Leczyła małe dzieci, dorosłych. Starym przedłużała życie – dodaje.
Nurzyński skończył technikum, został agronomem. Popracował w zawodzie. Leczył się ziółkami. Potem matczyne recepty ordynował rodzinie. Zwiedzieli się znajomi. Poszło w wieś. Potem pojechał do Kolonii na kurs praktyki leczniczej z zakresu medycyny naturalnej. Ponieważ dobrze zna niemiecki, poznał tajniki homeopatii. Na koniec tajemnice irydodiagnostyki i radiestezji paramedycznej.
– Ale to jeszcze nie wszystko. Największym wyzwaniem było poznanie anatomii. Zacząłem „połykać” podręczniki medycyny. Po 20 latach studiowania coś o człowieku wiem – dodaje zielarz.
Wszystko po to, żeby nie strzelać kulą w płot
– Mam 58 lat. Od 10 lat choruję na wieńcówkę i nadciśnienie. W grudniu zeszłego roku przeszedłem operację woreczka. Puchła mi wątroba. Nadwaga, bóle kręgosłupa. Przeszedłem 10 schodków i kolka. 3 razy szpital. I dzienna dawka leków: 15 tabletek – opowiada Kazimierz z Łukowa. Pan Nurzyński zalecił mi odstawienie mięsa, dużo kasz i warzyw, ryby. Dał zioła i leki homeopatyczne. Po 7 dniach nastąpiła poprawa. Po miesiącu spadło ciśnienie, straciłem 12 kg. Czuję się coraz lepiej – dodaje Kazimierz.
Kronika wpisów wdzięcznych pacjentów pęka w szwach. Tak jest od wielu, wielu lat.
– Wie pan, co jest w podejściu do zdrowia najważniejsze? Żeby nie strzelać kulą w płot. Najpierw trzeba zdiagnozować przyczynę choroby, potem ją usunąć. Najłatwiej jest wypisać receptę. Na coraz droższe leki. I nabijać kieszeń zachodnim koncernom. To gorzka prawda, która boli – mówi Nurzyński.
Jam Pan, który Cię leczy
Nad łóżkiem z elektromagnetycznym materacem wisi kartka z napisem: „Jam Pan, który Cię leczy”.
• Po co?
– Żeby człowiek nie zapomniał, że nie jest sam.
Pytam o sposób na życie. – Recepta jest prosta. Mniej jeść. Wyrzec się mięsa. Dlaczego? Lekarze mówią: zastąpić wieprzowinę drobiem? Kurczaki ze sklepu szpikowane są koncentratem, antybiotykami i hormonami wzrostu. Wszystko po to, żeby dożyły kilku miesięcy. Potem gotuje pan z tego rosół. I ma pan w garnku koncentrat pasz, antybiotyków i hormonów. Wnikają w wątrobę. Lepiej nie mówić, co dalej.
• To, co jeść?
– Trochę ryb morskich. Warzywa, kasze, strączkowe, owoce.
• Co ma do tego Bóg?
– Wiele. Modlitwa też leczy. Gdy staram się pomóc choremu, proszę Pana o pomoc. Biorę rękę pacjenta i wkładam ją w rękę Boga. Cała tajemnica – uśmiecha się Nurzyński.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość... / 5 marca 2020 r. o 11:19
0
właśnie się wybieralam do Pana Mirosława, taki wspaniały człowiek z takimi umiejętnościami i ogromna wiedzą.. Wyraz współczucia dla rodziny
Avatar
Gość / 4 marca 2020 r. o 12:20
0
Pan Nurzynski zmarł w marcu 2020 roku
Avatar
Xxx / 25 stycznia 2020 r. o 21:14
0
Czy Pan Nurzyński nadal leczy?
Avatar
Katarzyna / 17 września 2019 r. o 18:37
0
Polecam, Pan Mirosław trafnie diagnozuje przyczyny chorób, i zaleca naturalne środki aby je wyleczyć. Zauważa rzeczy o których lekarze by nie pomyśleli. Naprawe poecam szczególnie jak ktoś męczy się z jakimś schorzeniem i nie może sie wyleczyć. Teraz Pan Mirosłw przyjmuje w środy i niedziele. 
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2016 r. o 17:13
0
Byłam u pana Nurzyńskiego wiele lat temu, około 30 na pewno. Nie do końca byłam przekonana do takiej metody leczenia ale dopiero kiedy po leczeniu znikły torbiele które miałam usunąć operacyjnie, uwierzyłam. Wysyłałam wszystkich swoich znajomych jak mieli problemy ze zdrowiem i wszyscy zdrowieli. Dziś znów potrzebuję pomocy i będę dzwonić do pana Nurzyńskiego bo medycyna nie ma dla mnie innej alternatywy poza operacją chirurgiczną.
Avatar
Gość / 23 października 2015 r. o 19:04
0
Pamiętam swoje wizyty u pana Nurzyńskiego, który bardzo mi pomógł i uchronił przed operacją ku zdumieniu lekarzy. Do dziś polecam wszystkim znajomym którzy mają zdrowotne problemy. Pozdrawiam serdecznie Pana Mirosława. Wdzięczna pacjentka.
Avatar
gość... / 5 marca 2020 r. o 11:19
0
właśnie się wybieralam do Pana Mirosława, taki wspaniały człowiek z takimi umiejętnościami i ogromna wiedzą.. Wyraz współczucia dla rodziny
Avatar
Gość / 4 marca 2020 r. o 12:20
0
Pan Nurzynski zmarł w marcu 2020 roku
Avatar
Xxx / 25 stycznia 2020 r. o 21:14
0
Czy Pan Nurzyński nadal leczy?
Avatar
Katarzyna / 17 września 2019 r. o 18:37
0
Polecam, Pan Mirosław trafnie diagnozuje przyczyny chorób, i zaleca naturalne środki aby je wyleczyć. Zauważa rzeczy o których lekarze by nie pomyśleli. Naprawe poecam szczególnie jak ktoś męczy się z jakimś schorzeniem i nie może sie wyleczyć. Teraz Pan Mirosłw przyjmuje w środy i niedziele. 
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2016 r. o 17:13
0
Byłam u pana Nurzyńskiego wiele lat temu, około 30 na pewno. Nie do końca byłam przekonana do takiej metody leczenia ale dopiero kiedy po leczeniu znikły torbiele które miałam usunąć operacyjnie, uwierzyłam. Wysyłałam wszystkich swoich znajomych jak mieli problemy ze zdrowiem i wszyscy zdrowieli. Dziś znów potrzebuję pomocy i będę dzwonić do pana Nurzyńskiego bo medycyna nie ma dla mnie innej alternatywy poza operacją chirurgiczną.
Avatar
Gość / 23 października 2015 r. o 19:04
0
Pamiętam swoje wizyty u pana Nurzyńskiego, który bardzo mi pomógł i uchronił przed operacją ku zdumieniu lekarzy. Do dziś polecam wszystkim znajomym którzy mają zdrowotne problemy. Pozdrawiam serdecznie Pana Mirosława. Wdzięczna pacjentka.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Piotr Zieliński z nowym kontraktem w Napoli?
film

Piotr Zieliński z nowym kontraktem w Napoli?

Piotr Zieliński porozumiał się w sprawie nowego kontraktu z Napoli - podaje „Corriere dello Sport"

Lublin: Ratusz nie pozwolił na budowę bloków wśród domków jednorodzinnych

Lublin: Ratusz nie pozwolił na budowę bloków wśród domków jednorodzinnych

Urząd Miasta nie zgodził się na budowę bloków mieszkalnych obok domów jednorodzinnych przy ul. Sławinkowskiej. Takiego sąsiedztwa nie chcieli okoliczni mieszkańcy, którzy tłumaczyli, że nie po to budowali tu domy, żeby mieć za oknami zabudowę wielorodzinną. Deweloper może jeszcze zaskarżyć odmowną decyzję.

Firma odzieżowa z Białej Podlaskiej szyje teraz maseczki. Od wtorku będą dostępne w sklepie

Firma odzieżowa z Białej Podlaskiej szyje teraz maseczki. Od wtorku będą dostępne w sklepie

Firma odzieżowa Bialcon z Białej Podlaskiej rozpoczęła produkcję maseczek ochronnych.

To „praktycznie niemożliwe”. Prezydent Lublina o organizacji wyborów prezydenckich 10 maja

To „praktycznie niemożliwe”. Prezydent Lublina o organizacji wyborów prezydenckich 10 maja

Brakuje chętnych do pracy w komisjach wyborczych, trudno będzie zapewnić lokale do głosowania, problematyczne będzie także zapewnienie bezpieczeństwa osobom wydającym karty, liczącym głosy i samym głosującym. Taki obraz przygotowań do wyborów wyznaczonych na 10 maja przedstawia prezydent Lublina, który wydał dziś rano oświadczenie w tej sprawie. Stwierdza w nim, że przeprowadzenie wyborów jest „praktycznie niemożliwe”.

Mieli odbywać kwarantannę. Zamiast tego pojechali do Siedlec, aby kupić samochód

Mieli odbywać kwarantannę. Zamiast tego pojechali do Siedlec, aby kupić samochód

28-latek i 23-latka mieli odbywać kwarantannę w jednej z miejscowości na terenie gminy Ulan-Majorat. Kiedy policjanci pojechali sprawdzić, czy stosują się do ograniczeń, okazało się, że nie ma ich we wskazanym miejscu. Oboje wybrali się do Siedlec, aby kupić samochód.

Kupno ekogroszku przez internet

Kupno ekogroszku przez internet

Zmiany, które zaszły na świecie na początku 2020 roku, dobitnie pokazały nam, jak bardzo sprzedaż internetowa wpływa na gospodarkę. Jeśli dotąd ciężko ci było wyobrazić sobie zakup taniego ekogroszku przez internet, warto przyjrzeć się tej opcji, by zapewnić sobie opał na cały sezon grzewczy.

Bezpiecznie przed komputerem w czasie epidemii? Specjaliści radzą, jak to zrobić

Bezpiecznie przed komputerem w czasie epidemii? Specjaliści radzą, jak to zrobić

Zanim przekażesz pieniądze na leczenie osoby zakażonej COVID-19 sprawdź, kto prowadzi zbiórkę. Nie odpowiadaj na mailową wiadomość, w której otrzymałeś ofertę kupna cudownego leku lub szczepionki – Państwowy Instytut Badawczy NASK wspólnie z Europolem i policją przygotowali instruktaż o cyberbezpieczeństwie w czasie epidemii.

Ostatniej doby policjanci sprawdzili prawie 150 tys. osób poddanych kwarantannie. Odnotowano 700 naruszeń

Ostatniej doby policjanci sprawdzili prawie 150 tys. osób poddanych kwarantannie. Odnotowano 700 naruszeń

Ostatniej doby policjanci w całym kraju skontrolowali ponad 146 tys. osób poddanych przymusowej kwarantannie; w ok. 700 przypadkach stwierdzono uchybienia kwalifikujące się do ukarania – poinformował w poniedziałek PAP rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

Mieszkańcy Łęcznej zapłacą dwa razy więcej za śmieci zmieszane

Mieszkańcy Łęcznej zapłacą dwa razy więcej za śmieci zmieszane

Mieszkańcy nadal będą płacić 17 zł od osoby za śmieci segregowane. Dwa razy więcej zapłacą za śmieci zmieszane. Tak zadecydowali radni na ostatniej sesji rady miasta.

Wiedźminolog o Wiedźminie. "Mam wrażenie, że ta historia ciągle odkrywa przed nami jakieś nowe elementy"
Magazyn

Wiedźminolog o Wiedźminie. "Mam wrażenie, że ta historia ciągle odkrywa przed nami jakieś nowe elementy"

- To próba całościowego ujęcia tego, w jaki sposób Wiedźmin zaistniał w polskiej i światowej kulturze - ROZMOWA z Adamem Flammą, autorem publikacji „Wiedźmin. Historia fenomenu”

Ireneusz Krosny na żywo o tym, co straciliśmy i zyskaliśmy w wyniku epidemii
30 marca 2020, 20:00
film

Ireneusz Krosny na żywo o tym, co straciliśmy i zyskaliśmy w wyniku epidemii

Organizatorzy Forum Tato.Net zapraszają na kolejne wirtualne spotkanie z gościem inicjatywy. Dziś będzie to komik Ireneusz Krosny, który opowie o bilansie strat i zysków okresu epidemii w kontekście relacji ojciec-dziecko. Start o godz. 20.

Trwa próbny egzamin ósmoklasisty. Sprawdź arkusz zadań z języka polskiego
galeria

Trwa próbny egzamin ósmoklasisty. Sprawdź arkusz zadań z języka polskiego

Próbny egzamin ósmoklasisty po raz pierwszy organizowany jest zdalnie. Wszystko przez zagrożenie koronawirusem. Przez trzy dni rano uczniowie zmagać będą się z zadaniami publikowanymi na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Pożyczki krótkoterminowe - czy są dobrym rozwiązaniem by podratować miesięczny budżet?

Pożyczki krótkoterminowe - czy są dobrym rozwiązaniem by podratować miesięczny budżet?

Wiele osób boryka się z problemem dotyczącym niezapowiedzianych wydatków, które nie zostały wcześniej umieszczone w miesięcznym budżecie. Niezależnie od tego, czy jest to kwestia niezapowiedzianego wyjazdu, czy awarii lodówki, czy promocyjnej ceny na meble, które chcieliśmy od dawna zakupić, czy w końcu brak chwilowej gotówki na pokrycie podstawowych potrzeb, obecnie każdy z nas ma możliwość uzyskania pożyczki krótkoterminowej, która w danym momencie pozwoli nam na sfinansowanie potrzeby.

Większość Polaków chce przesunięcia wyborów prezydenckich na przyszły rok
Sondaż

Większość Polaków chce przesunięcia wyborów prezydenckich na przyszły rok

77.4 proc. Polaków chce przesunięcia wyborów prezydenckich na przyszły rok - wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego dla "Rzeczpospolitej". Co ciekawe, w tej grupie niemały odsetek stanowią wyborcy Prawa i Sprawiedliwości.

Szykują się do przebudowy al. Unii Lubelskiej. Wyremontują także mosty na Bystrzycy

Szykują się do przebudowy al. Unii Lubelskiej. Wyremontują także mosty na Bystrzycy

Już w kwietniu może ruszyć projektowanie przebudowy al. Unii Lubelskiej wraz z sypiącymi się mostami na Bystrzycy. W piątek otwarte zostały oferty od pracowni zainteresowanych takim zleceniem. Chętne są cztery firmy, ale tylko jedna zaproponowała cenę mieszczącą się w kwocie, którą zamierza wydać miasto.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!