Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Moto

9 września 2004 r.
11:26
Edytuj ten wpis

Pięć sposobów kupna używanego auta

Autor: Zdjęcie autora (wxl)

Używany samochód można kupić na pięć sposobów: z ogłoszenia,
na giełdzie, w komisie, u dealera lub samodzielnie czy przez zlecenie sprowadzić go z Zachodu. Wszystkie te sposoby mają zalety i wady.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
x Kupowanie samochodu z ogłoszenia uważane jest za bezpieczne, ponieważ umowa kupna-sprzedaży jest zawierana w domu sprzedającego, czego oszuści unikają. Wadą jest zawężenie oferty tylko do jednego egzemplarza interesującego nas modelu.
x Plusem giełdy jest duży wybór pojazdów. Poza tym same wady. Największy udział samochodów powypadkowych i kradzionych, brak warunków do solidnego sprawdzenia stanu technicznego oraz prawnego wybranego pojazdu.

x Komis z prawdziwego zdarzenia jest bezpieczniejszy od giełdy. Mniejsza jest możliwość kupna pojazdu kradzionego lub w złym stanie techniczno-prawnym. Uzyskuje się tutaj pomoc w załatwieniu wszelkich formalności, a nawet można uzyskać kredyt. Do wad zalicza się mniejszy wybór samochodów oraz wyższe ceny. Sporo komisantów nie mówi też całej prawdy o oferowanym samochodzie.
x Sprowadzanie aut w imporcie indywidualnym jest najatrakcyjniejsze cenowo. Przeciwwagą jest konieczność poświęcenia sporej ilości czasu, posiadanie dobrej orientacji w zagranicznej ofercie, a przede wszystkim cierpliwości do pokonania licznych urzędniczych barier. Gorzej rzecz ma się z firmami importującymi na zlecenie. W większości przypadków więcej można stracić niż zyskać.
x Obecnie prawie wszystkie salony nowych samochodów prowadzą kupno i odsprzedaż aut używanych. Zaletą tej formy jest przeważnie udokumentowana przeszłość pojazdów, sprawdzony stan techniczny, gwarancja na kupiony samochód Wadą są wyższe ceny od pozostałych sposobów kupna.

Pozostałe informacje

Lubelski Lipiec: Lublin w lipcu '80 na starych fotografiach
ZDJĘCIA
galeria

Lubelski Lipiec: Lublin w lipcu '80 na starych fotografiach

To nie Gdańsk, nie Szczecin, lecz Lublin był pierwszą iskrą. Przed wielką falą Sierpnia 1980, to tutaj, na Lubelszczyźnie, rozpoczął się bunt, który na zawsze zmienił historię Polski. Pierwsze strajki wybuchły równo 45 lat temu, 8 lipca.

III LO w Puławach - ich szkoła
edukacja

Jak poszły matury w powiecie puławskim? KEN lepszy od Czarta

W całym powiecie puławskim do egzaminów maturalnych przystąpiło w tym roku 971 uczniów i większość z nich (81 proc.) zaliczyła je z wynikiem pozytywnym. Najlepiej poszło abiturientom II LO w ZSO nr 1 im. KEN, I LO im. ks. A.J. Czartoryskiego oraz w III LO w ZSO nr 2 im F. D. Kniaźnina.

Wyniki matur: "mogło być trochę lepiej". Problemem przede wszystkim matematyka

Wyniki matur: "mogło być trochę lepiej". Problemem przede wszystkim matematyka

Mogło być trochę lepiej – tak Barbara Nowacka skomentowała wyniki tegorocznych matur. Jak dodała, wyzwaniem jest wzmocnienie matematyki, bo wyniki z tego testu budzą „szczególny niepokój”.

Manoline Antiga została zawodniczką DRS AZS UMCS Lublin

Manoline Antiga siatkarką DRS AZS UMCS Lublin

Córka Stephana Antigi, Manoline, zasiliła drużynę siatkarek DRS AZS UMCS Lublin

Województwo lubelskie w gotowości przed nadejściem niżu genueńskiego. Służby apelują o rozwagę
RAPORT

Województwo lubelskie w gotowości przed nadejściem niżu genueńskiego. Służby apelują o rozwagę

W obliczu nadciągającego niżu genueńskiego władze województwa lubelskiego zorganizowały specjalną konferencję prasową, podczas której przedstawiono szczegółowe plany działań prewencyjnych.

Rozgrywający Grzegorz Jacznik został nowym zawodnikiem InPost ChKS Chełm

Grzegorz Jacznik rozgrywającym InPost ChKS Chełm

Grzegorz Jacznik został nowym zawodnikiem beniaminka PlusLigi InPost ChKS Chełm

Na jednej ze ścian starostwa powiatowego w Puławach, tuż przy wejsciu do wydziału komunikacji, stanął automat do wydawania dokumentów urzędowych
Puławy

Postawili "powiatomat" - pierwszy takie urządzenie na Lubelszczyźnie

W Puławach pojawił się pierwszy urzędowy automat do odbioru dokumentów. Te będzie można odbierać 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Urządzenie zacznie działać w sierpniu. Celem ma być usprawnienie pracy starostwa powiatowego.

Cezary Kulesza coraz bliżej znalezienia selekcjonera dla reprezentacji Polski

Cezary Kulesza coraz bliżej znalezienia selekcjonera dla reprezentacji Polski

Saga z nowym selekcjonerem reprezentacji Polski zdaje się dobiegać do końca. Wedle doniesień mediów niebawem trenerem naszej kadry narodowej będzie Jan Urban

Tragiczny wypadek w Werbkowicach wydarzył się 21 stycznia 2025 roku

Discopolowy muzyk zginął w wypadku. Był ofiarą i sprawcą. Śledztwo umorzone

Usiadł za kierownicą po narkotykach, jechał za szybko, spowodował wypadek i zmarł. Śledztwo w sprawie tragicznego zdarzenia, z powodu śmierci sprawcy, DJ-a współpracującego m.in z zespołami disco polo, zostało umorzone.

Przejście graniczne z Niemcami w Słubicach

Pierwsza doba kontroli na zachodniej granicy: Nasi nie wpuścili jednego migranta

Jak informuje Straż Graniczna, która od poniedziałku prowadzi wyrywkowe kontrole na przejściach granicznych z Niemcami i Litwą, pierwszej doby skontrolowano 4,4 tys. osób i 700 pojazdów. Wjazdu do Polski odmówiono jednej osobie, która nie miała przy sobie paszportu.

Frassati Fajsławice rozpocznie rywalizację w Pucharze Polski od II rundy

Zespoły z oddziału Chełm LZPN rozpoczną zmagania w Pucharze Polski w pierwszy weekend sierpnia

W dwa pierwsze weekendy sierpnia odbędą się I i II runda Pucharu Polski Chełmskiego Oddziału LZPN

Lato pod znakiem remontów. Drogowcy działają w całym Lublinie
Lublin

Lato pod znakiem remontów. Drogowcy działają w całym Lublinie

Na remonty ponad 30 dróg w całym mieście Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego wyda w te wakacje ponad 9 mln zł. Zobacz, gdzie pojawią się drogowcy.

CKE podała wyniki tegorocznych maturzystów. W tym roku poszło słabiej
AKTUALIZACJA

CKE podała wyniki tegorocznych maturzystów. W tym roku poszło słabiej

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała dzisiaj rano wstępne wyniki tegorocznej matury. Egzamin dojrzałości zdało 80 proc. wszystkich absolwentów szkół ponadpodstawowych.

Paulina Tomasiak przebojem wdarła się do składu reprezentacji Polski

We wtorek reprezentacja Polski zagra na Euro ze Szwecją

Przypomnijmy, że Biało-Czerwone rozpoczęły swój premierowy start w mistrzostwach Europy od porażki z bardzo silną reprezentacją Niemiec.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium