Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Moto

8 listopada 2017 r.
6:22

Przegląd auta płatny z góry, bez względu na wynik. Nowe przepisy wchodzą lada dzień

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 31 A A
– Za przegląd trzeba będzie zapłacić z góry, bez względu na jego wynik – mówi Mariusz Gąbka z firmy Speed Car
– Za przegląd trzeba będzie zapłacić z góry, bez względu na jego wynik – mówi Mariusz Gąbka z firmy Speed Car (fot. Maciej Kaczanowski)

Nieważne, jaki będzie wynik przeglądu technicznego naszego auta. I tak zapłacimy z góry, przed wjazdem na ścieżkę diagnostyczną. Skończy się także „turystyka badań technicznych”. Takie zmiany wejdą w życie już w najbliższy poniedziałek

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Już za kilka dni radykalnie zmienią się przepisy dotyczące obowiązkowych badań technicznych pojazdów. – Główna zmiana polega na tym, że za przegląd trzeba będzie zapłacić z góry, bez względu na jego wynik – mówi Mariusz Gąbka z firmy Speed Car.

Dzisiaj, w razie negatywnego wyniku, diagnosta może odesłać kierowcę, aby ten usunął usterki w samochodzie i wniósł opłatę za przegląd techniczny dopiero po otrzymaniu pieczątki w dowodzie rejestracyjnym.

Kolejna zmiana: jeszcze przed rozpoczęciem badania diagnosta będzie musiał „ściągnąć” dane o samochodzie z ogólnopolskiej Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców 2.0. A to po to, aby ukrócić tzw. turystykę badań technicznych, czyli szukanie życzliwego diagnosty, który przymknie oko np. na zużyte amortyzatory czy brak świateł.

– W przypadku, gdy diagnosta wykryje usterkę, będzie dalej prowadzić badania. Po zakończeniu podejmie decyzję o jego wyniku. W razie negatywnego kierowca otrzyma zaświadczenie, w którym wszystkie usterki będą wymienione. Nie ma zatem sensu jechać na kolejną stację, bo następny diagnosta po wejściu w system CEPiK 2.0 zaraz zobaczy, gdzie był wykonany przegląd oraz jakie usterki zostały wykryte – dodaje Mariusz Gąbka.

Kierowca będzie mieć 14 dni na usunięcie usterek. Za ponowne badanie samochodu osobowego nie zapłaci już 99 złotych, ale od 13 do 36 złotych – w zależności od wykrytej usterki.

– Zgodnie z nowym prawem nie można przyjechać na stację i sprawdzić samochód przed przeglądem. Każdy wjazd na linię diagnostyczną powinien być odnotowany w systemie CEPiK 2.0 – dodaje Mariusz Gąbka. 

To jednak nie koniec. Do CEPiK będą też trafiać informacje o zabezpieczeniach na pojeździe, czyli zajęciu przez organ egzekucyjny lub o zabezpieczeniu majątkowym. To ma uchronić przed kłopotami potencjalnych kupców aut używanych.

W nowych regulacjach przewidziano również możliwość zatrzymywania przez Straż Graniczną dowodów rejestracyjnych pojazdów i pozwoleń czasowych na prowadzenie auta. Informacje o takim zatrzymaniu mają także trafić do CEPiK 2.0.

Czytaj więcej o:

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kirk / 16 listopada 2017 o 15:31
0
przegląd zawsze robię w aso forda i to nie tylko raz w roku ale też przed większymi trasami, po parę tys km wolę wjechać i zobaczyć czy wszystko gra, ostatnio byłem na diagnozie, zapłaciłem niecałą stówkę ***s://akcjaserwisowa.pl/diagnoza a autko sprawdzone czy hamulce sprawne, podłączyli do komputera
Avatar
Gość / 13 listopada 2017 o 17:41
0
dzis 13 listopada krasnik i wydzial komunikacji nie rejestrowal aut Problemy z nowym systemem Ogolnie mowiac burdel na kolkach
Avatar
Q / 12 listopada 2017 o 18:00
0
Zrobilismy z tego kraju zlomowisko zachodniej europy, trzeba podniesc radykalnie oplaty za sprowadzanie aut z zagranicy!
Avatar
Q / 12 listopada 2017 o 17:59
0
To dobrze ze zaostrzaja sie przepisy dotyczace badan, ale trzeba jeszcze podniesc wymogi sprawnosci technicznej aut, zeby wyeliminowac te kilkunastoletnie strucle z ulic. Problemy z korkami i parkowaniem w polskich miastach biorą sie w duzej mierze z tego ze do tej pory obowiazuja bardzo lagodne normy techniczne a utrzymanie auta w polsce jest bardzo tanie, dlatego niektorzy utrzymuja po 2-3 strucle i bezmyslnie zasmiecaja nimi miasto
Avatar
Gość / 10 listopada 2017 o 04:43
0
Poważnie? Speed car na najwyższym poziomie? Pojechałem na przegląd i zaznaczyłem diagnoście, że buja mi deko samochodem oraz niech zwróci uwagę na amortyzatory na tyle... Wg jego "badania" miało ponad 80%... Fajnie mówię... Kupiłem nowe, wymontowałem stare. Okazało się, że amor nie trzymał już nawet sam siebie a co nie mówić o amortyzowania auta... Ale jeszcze rok miał jeździć... Czego się czepił? Spalonej żarówki postoju... Od razu wymieniłem bo nawet nie zauważyłem jak wsiadałem... Od tamtej pory omijam speed car szerokim łukiem.. te gratisy mogą wsadzić w buty...
Poważnie? Speed car na najwyższym poziomie? Pojechałem na przegląd i zaznaczyłem diagnoście, że buja mi deko samochodem oraz niech zwróci uwagę na amortyzatory na tyle... Wg jego "badania" miało ponad 80%... Fajnie mówię... Kupiłem nowe, wymontowałem stare. Okazało się, że amor nie trzymał już nawet sam siebie a co nie mówić o amortyzowania auta... Ale jeszcze rok miał jeździć... Czego się czepił? Spalonej żarówki postoju... Od razu wymieniłem bo nawet nie zauważyłem jak wsiadałem... Od tamtej pory omijam speed car szerokim łukiem.... rozwiń
Avatar
Ja / 8 listopada 2017 o 22:21
0
Robert S. napisał:
Z powodu drobnej usterki NIGDY nie dostaniesz na stacji diagnostycznej negatywa. No chyba, że trafisz na PANA diagnostę, który traktuje klienta jak zło konieczne. Na szczęście takich diagnostów jest coraz mniej. Jeszcze dwa zdania odnośnie rodzimych stacji Speed Car. Jeżdżę tam od 2001 roku i nadal będę jeździł (wcześniej jeździłem do dawnej WOKI) ponieważ uważam, że firma jest na wysokim poziomie zarówno jeśli chodzi o podejście do klienta jak i do badań technicznych. A osobiście jestem żywotnie zainteresowany, zeby moje 10 letnie auto było dla mnie i innych bezpieczne i nie przyjeżdżam do nich tylko po pieczątkę, ale po to by dowiedzieć się w jakim stanie technicznym jest moje auto. A cwaniaki niech jeżdżą do Mirków na podwórka, ich sprawa. Obyście tylko nikogo nie zabili na drodze bo okaże się, że hamulce nie zadzaiałały prawidłowo.
  Ty przyjeźdżasz tam po jakąś pierdołę w prezencie. Właściciel nakupi szajsu i gówna za 2 zł a wy się podniecacie, że coś gratis dostaliście. Jakby zapakował gówno w opakowanie to też byś się jarał, bo dostałeś coś w gratisie. 
  Ty przyjeźdżasz tam po jakąś pierdołę w prezencie. Właściciel nakupi szajsu i gówna za 2 zł a wy się podniecacie, że coś gratis dostaliście. Jakby zapakował gówno w opakowanie to też byś się jarał, bo dostałeś coś w gratisie.  rozwiń
Avatar
ja / 8 listopada 2017 o 22:20
0
Robert S. napisał:
Z powodu drobnej usterki NIGDY nie dostaniesz na stacji diagnostycznej negatywa. No chyba, że trafisz na PANA diagnostę, który traktuje klienta jak zło konieczne. Na szczęście takich diagnostów jest coraz mniej. Jeszcze dwa zdania odnośnie rodzimych stacji Speed Car. Jeżdżę tam od 2001 roku i nadal będę jeździł (wcześniej jeździłem do dawnej WOKI) ponieważ uważam, że firma jest na wysokim poziomie zarówno jeśli chodzi o podejście do klienta jak i do badań technicznych. A osobiście jestem żywotnie zainteresowany, zeby moje 10 letnie auto było dla mnie i innych bezpieczne i nie przyjeżdżam do nich tylko po pieczątkę, ale po to by dowiedzieć się w jakim stanie technicznym jest moje auto. A cwaniaki niech jeżdżą do Mirków na podwórka, ich sprawa. Obyście tylko nikogo nie zabili na drodze bo okaże się, że hamulce nie zadzaiałały prawidłowo.
Robert S. napisał:
Ty przyjeźdżasz tam po jakąś pierdołę w prezencie. Właściciel nakupi szajsu i gówna za 2 zł a wy się podniecacie, że coś gratis dostaliście. Jakby zapakował gówno w opakowanie to też byś się jarał, bo dostałeś coś w gratisie. 
 
  rozwiń
Avatar
Robert S. / 8 listopada 2017 o 19:08
0
Z powodu drobnej usterki NIGDY nie dostaniesz na stacji diagnostycznej negatywa. No chyba, że trafisz na PANA diagnostę, który traktuje klienta jak zło konieczne. Na szczęście takich diagnostów jest coraz mniej. Jeszcze dwa zdania odnośnie rodzimych stacji Speed Car. Jeżdżę tam od 2001 roku i nadal będę jeździł (wcześniej jeździłem do dawnej WOKI) ponieważ uważam, że firma jest na wysokim poziomie zarówno jeśli chodzi o podejście do klienta jak i do badań technicznych. A osobiście jestem żywotnie zainteresowany, zeby moje 10 letnie auto było dla mnie i innych bezpieczne i nie przyjeżdżam do nich tylko po pieczątkę, ale po to by dowiedzieć się w jakim stanie technicznym jest moje auto. A cwaniaki niech jeżdżą do Mirków na podwórka, ich sprawa. Obyście tylko nikogo nie zabili na drodze bo okaże się, że hamulce nie zadzaiałały prawidłowo.
Z powodu drobnej usterki NIGDY nie dostaniesz na stacji diagnostycznej negatywa. No chyba, że trafisz na PANA diagnostę, który traktuje klienta jak zło konieczne. Na szczęście takich diagnostów jest coraz mniej. Jeszcze dwa zdania odnośnie rodzimych stacji Speed Car. Jeżdżę tam od 2001 roku i nadal będę jeździł (wcześniej jeździłem do dawnej WOKI) ponieważ uważam, że firma jest na wysokim poziomie zarówno jeśli chodzi o podejście do klienta jak i do badań technicznych. A osobiście jestem żywotnie zainteresowany, zeby moje 10 letnie auto by... rozwiń
Avatar
kierowca / 8 listopada 2017 o 17:20
0
Dla mnie w SpeedCar są najwyższe standardy, fajne prezenty, tylko ich polecam!
Avatar
Gość / 8 listopada 2017 o 17:09
0
zly zly
Avatar
kirk / 16 listopada 2017 o 15:31
0
przegląd zawsze robię w aso forda i to nie tylko raz w roku ale też przed większymi trasami, po parę tys km wolę wjechać i zobaczyć czy wszystko gra, ostatnio byłem na diagnozie, zapłaciłem niecałą stówkę ***s://akcjaserwisowa.pl/diagnoza a autko sprawdzone czy hamulce sprawne, podłączyli do komputera
Avatar
Gość / 13 listopada 2017 o 17:41
0
dzis 13 listopada krasnik i wydzial komunikacji nie rejestrowal aut Problemy z nowym systemem Ogolnie mowiac burdel na kolkach
Avatar
Q / 12 listopada 2017 o 18:00
0
Zrobilismy z tego kraju zlomowisko zachodniej europy, trzeba podniesc radykalnie oplaty za sprowadzanie aut z zagranicy!
Avatar
Q / 12 listopada 2017 o 17:59
0
To dobrze ze zaostrzaja sie przepisy dotyczace badan, ale trzeba jeszcze podniesc wymogi sprawnosci technicznej aut, zeby wyeliminowac te kilkunastoletnie strucle z ulic. Problemy z korkami i parkowaniem w polskich miastach biorą sie w duzej mierze z tego ze do tej pory obowiazuja bardzo lagodne normy techniczne a utrzymanie auta w polsce jest bardzo tanie, dlatego niektorzy utrzymuja po 2-3 strucle i bezmyslnie zasmiecaja nimi miasto
Avatar
Gość / 10 listopada 2017 o 04:43
0
Poważnie? Speed car na najwyższym poziomie? Pojechałem na przegląd i zaznaczyłem diagnoście, że buja mi deko samochodem oraz niech zwróci uwagę na amortyzatory na tyle... Wg jego "badania" miało ponad 80%... Fajnie mówię... Kupiłem nowe, wymontowałem stare. Okazało się, że amor nie trzymał już nawet sam siebie a co nie mówić o amortyzowania auta... Ale jeszcze rok miał jeździć... Czego się czepił? Spalonej żarówki postoju... Od razu wymieniłem bo nawet nie zauważyłem jak wsiadałem... Od tamtej pory omijam speed car szerokim łukiem.. te gratisy mogą wsadzić w buty...
Poważnie? Speed car na najwyższym poziomie? Pojechałem na przegląd i zaznaczyłem diagnoście, że buja mi deko samochodem oraz niech zwróci uwagę na amortyzatory na tyle... Wg jego "badania" miało ponad 80%... Fajnie mówię... Kupiłem nowe, wymontowałem stare. Okazało się, że amor nie trzymał już nawet sam siebie a co nie mówić o amortyzowania auta... Ale jeszcze rok miał jeździć... Czego się czepił? Spalonej żarówki postoju... Od razu wymieniłem bo nawet nie zauważyłem jak wsiadałem... Od tamtej pory omijam speed car szerokim łukiem.... rozwiń
Avatar
Ja / 8 listopada 2017 o 22:21
0
Robert S. napisał:
Z powodu drobnej usterki NIGDY nie dostaniesz na stacji diagnostycznej negatywa. No chyba, że trafisz na PANA diagnostę, który traktuje klienta jak zło konieczne. Na szczęście takich diagnostów jest coraz mniej. Jeszcze dwa zdania odnośnie rodzimych stacji Speed Car. Jeżdżę tam od 2001 roku i nadal będę jeździł (wcześniej jeździłem do dawnej WOKI) ponieważ uważam, że firma jest na wysokim poziomie zarówno jeśli chodzi o podejście do klienta jak i do badań technicznych. A osobiście jestem żywotnie zainteresowany, zeby moje 10 letnie auto było dla mnie i innych bezpieczne i nie przyjeżdżam do nich tylko po pieczątkę, ale po to by dowiedzieć się w jakim stanie technicznym jest moje auto. A cwaniaki niech jeżdżą do Mirków na podwórka, ich sprawa. Obyście tylko nikogo nie zabili na drodze bo okaże się, że hamulce nie zadzaiałały prawidłowo.
  Ty przyjeźdżasz tam po jakąś pierdołę w prezencie. Właściciel nakupi szajsu i gówna za 2 zł a wy się podniecacie, że coś gratis dostaliście. Jakby zapakował gówno w opakowanie to też byś się jarał, bo dostałeś coś w gratisie. 
  Ty przyjeźdżasz tam po jakąś pierdołę w prezencie. Właściciel nakupi szajsu i gówna za 2 zł a wy się podniecacie, że coś gratis dostaliście. Jakby zapakował gówno w opakowanie to też byś się jarał, bo dostałeś coś w gratisie.  rozwiń
Avatar
ja / 8 listopada 2017 o 22:20
0
Robert S. napisał:
Z powodu drobnej usterki NIGDY nie dostaniesz na stacji diagnostycznej negatywa. No chyba, że trafisz na PANA diagnostę, który traktuje klienta jak zło konieczne. Na szczęście takich diagnostów jest coraz mniej. Jeszcze dwa zdania odnośnie rodzimych stacji Speed Car. Jeżdżę tam od 2001 roku i nadal będę jeździł (wcześniej jeździłem do dawnej WOKI) ponieważ uważam, że firma jest na wysokim poziomie zarówno jeśli chodzi o podejście do klienta jak i do badań technicznych. A osobiście jestem żywotnie zainteresowany, zeby moje 10 letnie auto było dla mnie i innych bezpieczne i nie przyjeżdżam do nich tylko po pieczątkę, ale po to by dowiedzieć się w jakim stanie technicznym jest moje auto. A cwaniaki niech jeżdżą do Mirków na podwórka, ich sprawa. Obyście tylko nikogo nie zabili na drodze bo okaże się, że hamulce nie zadzaiałały prawidłowo.
Robert S. napisał:
Ty przyjeźdżasz tam po jakąś pierdołę w prezencie. Właściciel nakupi szajsu i gówna za 2 zł a wy się podniecacie, że coś gratis dostaliście. Jakby zapakował gówno w opakowanie to też byś się jarał, bo dostałeś coś w gratisie. 
 
  rozwiń
Avatar
Robert S. / 8 listopada 2017 o 19:08
0
Z powodu drobnej usterki NIGDY nie dostaniesz na stacji diagnostycznej negatywa. No chyba, że trafisz na PANA diagnostę, który traktuje klienta jak zło konieczne. Na szczęście takich diagnostów jest coraz mniej. Jeszcze dwa zdania odnośnie rodzimych stacji Speed Car. Jeżdżę tam od 2001 roku i nadal będę jeździł (wcześniej jeździłem do dawnej WOKI) ponieważ uważam, że firma jest na wysokim poziomie zarówno jeśli chodzi o podejście do klienta jak i do badań technicznych. A osobiście jestem żywotnie zainteresowany, zeby moje 10 letnie auto było dla mnie i innych bezpieczne i nie przyjeżdżam do nich tylko po pieczątkę, ale po to by dowiedzieć się w jakim stanie technicznym jest moje auto. A cwaniaki niech jeżdżą do Mirków na podwórka, ich sprawa. Obyście tylko nikogo nie zabili na drodze bo okaże się, że hamulce nie zadzaiałały prawidłowo.
Z powodu drobnej usterki NIGDY nie dostaniesz na stacji diagnostycznej negatywa. No chyba, że trafisz na PANA diagnostę, który traktuje klienta jak zło konieczne. Na szczęście takich diagnostów jest coraz mniej. Jeszcze dwa zdania odnośnie rodzimych stacji Speed Car. Jeżdżę tam od 2001 roku i nadal będę jeździł (wcześniej jeździłem do dawnej WOKI) ponieważ uważam, że firma jest na wysokim poziomie zarówno jeśli chodzi o podejście do klienta jak i do badań technicznych. A osobiście jestem żywotnie zainteresowany, zeby moje 10 letnie auto by... rozwiń
Avatar
kierowca / 8 listopada 2017 o 17:20
0
Dla mnie w SpeedCar są najwyższe standardy, fajne prezenty, tylko ich polecam!
Avatar
Gość / 8 listopada 2017 o 17:09
0
zly zly
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Korona – Grom 1:2. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Korona – Grom 1:2. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 0 0

Grom Różaniec znakomicie wszedł w nowy sezon rozgrywkowy. Podopieczni trenera Bogdana Antolaka wygrali trzeci mecz z rzędu pokonując na wyjeździe Koronę Łaszczów 2:1 zdobywając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry

Tanew – Orkan 5:1. Do trzech razy sztuka

Tanew – Orkan 5:1. Do trzech razy sztuka 0 0

W trzeciej kolejce Tanew Majdan Stary odniosła pierwsze w tym sezonie zwycięstwo ligowe. Bohaterem spotkania był Arkadiusz Kusiak, który skompletował hattricka

Wściekły Kaczyński na billboardach w Lublinie. Akcja wymierzona w PiS

Wściekły Kaczyński na billboardach w Lublinie. Akcja wymierzona w PiS 60 14

Billboardy z wizerunkiem rozwścieczonego Jarosława Kaczyńskiego pojawiły się przy ulicach w wielu polskich miastach, m.in. w Lublinie. Hasła na plakatach uderzają w PiS

Chmielaki 2018. Te piwa wygrały. Wyniki konkursu piw
galeria

Chmielaki 2018. Te piwa wygrały. Wyniki konkursu piw 1 2

Wiemy, kto zwyciężył Konsumenckim Konkursie Piw podczas 48. Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów "Chmielaki Krasnostawskie 2018".

Dłoń trzymająca drzewo. Nietypowa instalacja w Lublinie

Dłoń trzymająca drzewo. Nietypowa instalacja w Lublinie 0 2

Twórcy: Kamil R. Filipowski – autor projektu / współpraca rzeźbiarska, Paweł Pawluk – rzeźbiarz, Kamila Czosnyk – współpraca rzeźbiarska, Tymoteusz Wojna – pomoc rzeźbiarska. Produkcja: Centrum Kultury (Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie „Rewiry”, Dział Promocji i Komunikacji, Dział Koordynacji i Programowania). To oni stoją za zwracającą uwagę instalacją na skwerze koło Centrum Kultury.

Poszły dzieci na jarmark i się dobrze bawiły [zdjęcia]
galeria

Poszły dzieci na jarmark i się dobrze bawiły [zdjęcia] 0 1

Na Błoniach pod Zamkiem w ramach Jarmarku Jagiellońskiego czekało wielkie podwórko z zabawkami z minionej epoki. Dzieciom się podobało

Chełmianka – Wiślanie Jaśkowice 2:0. Ciągle mają komplet!

Chełmianka – Wiślanie Jaśkowice 2:0. Ciągle mają komplet! 3 2

zwalniają tempa piłkarze Artura Bożyka. Chełmianka w niedzielę zanotowała trzecie zwycięstwo z rzędu. Tym razem biało-zieloni pokonali na własnym boisku ekipę Wiślan Jaśkowice 2:0

Car Gwarant Start Gniezno – Speed Car Motor Lublin 47:43. Przegrana w oparach skandalu

Car Gwarant Start Gniezno – Speed Car Motor Lublin 47:43. Przegrana w oparach skandalu 1 0

Speed Car Motor poniósł drugą porażkę z rzędu. Podopieczni Dariusza Śledzia nie sprostali Car Gwarant Startowi Gniezno na wyjeździe i przegrali 43:47. Lublinianie wystartowali jednak w szóstkę, bez Oskara Bobera

Praca w Lublinie. "Niewolnictwo było popularne 100 lat temu". Wasze reakcje na nasz artykuł

Praca w Lublinie. "Niewolnictwo było popularne 100 lat temu". Wasze reakcje na nasz artykuł 67 11

Nasz czwartkowy artykuł o problemach ze znalezieniem pracowników wywołał duży odzew. Internauci zamieściliście wiele komentarzy na naszym forum, były listy i telefony do redakcji. Bardzo wiele osób chciało się podzielić swoja historią

Oskar Bober wykluczony za alkohol. Jest oświadczenie klubu

Oskar Bober wykluczony za alkohol. Jest oświadczenie klubu 69 15

Do skandalu doszło dziś w hicie 1 ligi żużlowej, w którym wicelider Start Gniezno podejmował lidera lubelski Speed Car Motor.

Dla dzieci: Teatrzyk Warzywny w Lublinie
26 sierpnia 2018, 12:00

Dla dzieci: Teatrzyk Warzywny w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Sztuczka zaprasza najmłodszych widzów na wyjątkowe przedstawienie kulinarne, które odbędzie się 26 sierpnia o godz. 12 przy ul. Dolnej Panny Marii 8. Wstęp wolny.

Obiad po lubelsku. Co proponują szefowie kuchni z Lublina?
Kulinarna Mapa Lubelszczyzny
galeria

Obiad po lubelsku. Co proponują szefowie kuchni z Lublina? 0 3

Poprosiliśmy lubelskich szefów kuchni o pomysły na obiad po lubelsku. Składający się z przystawki, zupy i dwóch dań głównych do wyboru. Przepisy powstały dla przewodnika „100 dań lubelskich”, który ukaże się we wrześniu na Europejskim Festiwalu Smaku. Książka ma w podtytule „Przewodnik dla szefów kuchni i turystów”. Powstała, by wypromować lubelskie dania wśród szefów kuchni w całej Polsce. I po to, żeby zagraniczni turyści mogli zamawiać w Lublinie regionalne dania

Przybysz | Przybysz - koncert w Centrum Spotkania Kultur
5 listopada 2018, 20:00

Przybysz | Przybysz - koncert w Centrum Spotkania Kultur 1 1

Co Gdzie Kiedy. Paulina i Natalia Przybysz po latach wracają do wspólnego koncertowania. Już 5 listopada o godz. 20 siostry wystąpią na scenie Centrum Spotkania Kultur!

Car Gwarant Start Gniezno - Speed Car Motor Lublin 47:43. Lublinianie jechali bez Bobera [zapis relacji na żywo]

Car Gwarant Start Gniezno - Speed Car Motor Lublin 47:43. Lublinianie jechali bez Bobera [zapis relacji na żywo] 13 8

Rozbiła auto na drzewie, pasażer w szpitalu. Jechała po alkoholu

Rozbiła auto na drzewie, pasażer w szpitalu. Jechała po alkoholu 12 4

Wypadek w Nałęczowie. Kobieta kierująca po alkoholu straciła panowanie nad autem. Samochód rozbił się na drzewie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!