Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

22 lipca 2021 r.
6:27

Jak się mają „tłuste koty” z Lubelskiego? Lista działaczy i ich rodzin na państwowych posadach

118 34 A A
Jan Szewczak, Małgorzata Sadurska, Ewa Jankowska, Piotr Breś
Jan Szewczak, Małgorzata Sadurska, Ewa Jankowska, Piotr Breś (fot. Archiwum)

Żona posła, syn radnego, byli parlamentarzyści oraz obecni i byli samorządowcy – to lubelskie akcenty na przygotowanej przez Polskie Stronnictwo Ludowe liście „tłustych kotów”, czyli osób związanych z Prawem i Sprawiedliwością na wysokich stanowiskach w państwowych spółkach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Lex TVN (procedowany w Sejmie projekt ustawy o radiofonii i telewizji, w myśl którego mająca zagranicznego właściciela nieprzychylna obozowi władzy komercyjna stacja telewizyjna mogłaby mieć problem z uzyskaniem koncesji – przyp. aut.) nie przykryje fali nepotyzmu, która rozlewa się po spółkach Skarbu Państwa w rozmiarze do tej pory niespotykanym – mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu z PSL.

Ludowcy podliczyli, ile osób związanych w różny sposób z Prawem i Sprawiedliwością zasiada w zarządach i radach nadzorczych państwowych spółek. Na liście znalazły się 357 nazwiska.

- Naprawdę trudno znaleźć spółkę Skarbu Państwa, w której nie byłoby działacza PiS, byłego posła, radnego, rodziny posłów i senatorów. Politycy PiS obsiedli spółki Skarbu Państwa dokumentnie – podkreślał rzecznik PSL, Miłosz Motyka. I dodał: – Ta lista na pewno nie jest kompletna, bo dostajemy sygnały, że wielu prominentnych polityków partii rządzącej, niebędących fachowcami w żadnej dziedzinie, pełni również funkcje dyrektorskie.

Żona posła już zrezygnowała

Podczas wspomnianej konferencji padło m.in. nazwisko posła z Białej Podlaskiej, Dariusza Stefaniuka. Jego żona, Renata Stefaniuk znalazła się na liście, bo przed kilkoma laty została powołana do rad nadzorczych dwóch spółek: Jelcz i Enea Elektrownia Połaniec.

Okazuje się, że to już nieaktualne. Ma to związek z tzw. uchwałą sanacyjną, przyjętą na początku lipca przez Prawo i Sprawiedliwość. Zakazuje ona członkom najbliższych rodzin parlamentarzystów partii zajmowania eksponowanych posad w państwowych spółkach.

– Moja żona dobrowolnie złożyła rezygnację – mówi nam poseł Dariusz Stefaniuk. I dodaje, że stało się to tuż po przyjęciu wspomnianej uchwały. – Pomimo tego, iż w tych gremiach zasiadała na długo przed tym, jak zostałem posłem - zaznacza.

Rzeczywiście, Stefaniuk poselski mandat zdobył w wyborach w 2018 roku. Jego małżonka posady w państwowych spółkach dostała jeszcze w czasie, gdy był on prezydentem Białej Podlaskiej. W Jelczu pracowała od sierpnia 2016 roku, a w Enea Elektrowni Połaniec od września 2017 roku. Na pocieszenie pozostanie jej członkostwo w radzie nadzorczej Zakładu Zagospodarowania Odpadów we Włodawie. Z tej funkcji rezygnować nie zamierza, bo w myśl partyjnych przepisów nie musi. Ta spółka nie należy do Skarbu Państwa, tylko do związku założonego przez kilka samorządów.

Kto jeszcze?

Na opublikowanej przez ludowców liście nie brakuje innych lubelskich akcentów. Znajdziemy na niej m.in. byłych posłów: Małgorzatę Sadurską (członek zarządu PZU oraz PZU Życie), Jana Szewczaka (członek zarządu w Orlenie) czy Lucjana Cichosza (członek rady nadzorczej PGE Dystrybucja). Z kolei pochodzący z Zamościa były wiceminister finansów, Leszek Skiba po nieudanej próbie zdobycia mandatu poselskiego w okręgu chełmskim w ubiegłym roku został prezesem Banku Pekao.

Wśród „tłustych kotów” (takiego określenia użyli politycy PSL) znajdziemy też miejskich radnych PiS. Mowa o Piotrze BresiuRadosławie Skrzetuskim z Lublina. Pierwszy niedawno został p.o. dyrektorem lubelskiego oddziału Totalizatora Sportowego, a drugi trafił do rady nadzorczej spółki PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa. Z kolei wiceprzewodniczący Rady Miasta Zamość Dariusz Zagdański jest członkiem rady nadzorczej spółki Wsparcie Grupa Tauron. W innej spółce-córce energetycznego giganta – Tauron Wytwarzanie - od czerwca w roli wiceprezesa zawodowo realizuje się Ewa Jankowska, była sekretarz miasta Świdnik. Na podobnym stanowisku u konkurencji, w firmie Enea Wytwarzanie pracuje natomiast Agnieszka Kruk, do niedawna wiceprezydent Chełma.

Na liście znajdziemy także byłych radnych wojewódzkich, którzy po pamiętnych słowach Jarosława Kaczyńskiego, że „do polityki nie idzie się do pieniędzy”, musieli wybrać między dobrze płatnymi posadami a polityką i w ostatnich wyborach samorządowych nie mogli ubiegać się o reelekcję. Mowa o zatrudnionych w PGE Dystrybucji Janie FraniAndrzeju Olborskim oraz Grzegorzu Muszyńskim, który obecnie jest prezesem spółki JSW Innowacje.

Ludowcy wytknęli też inne powiązania rodzinne. W wykazie znalazł się m.in. kandydat PiS w wyborach parlamentarnych w 2019 roku Krzysztof Podkański, syn radnego sejmiku Zdzisława Podkańskiego, jest członkiem rady nadzorczej związanej z Grupą Azoty firmy Sto-Zap, zajmującej się cateringiem i organizacją imprez okolicznościowych. Z kolei Paweł Cioch, syn zmarłego cztery lata temu senatora PiS Henryka Ciocha, do niedawna radca prawny Urzędu Marszałkowskiego, od lutego tego roku jest wiceprezesem PGE.

„Zdanie ekspertów zawsze w cenie”

Wielu polityków partii rządzącej komentując listę „tłustych kotów” odbija piłeczkę i przypomina, że gdy ludowcy współrządzili krajem w koalicji z Platformą Obywatelską, też zatrudniali swoich.

– Zdanie ekspertów zawsze jest w cenie, a w kwestii nepotyzmu trudno znaleźć lepszego eksperta – ironizuje Artur Soboń, lubelski poseł PiS i wiceminister aktywów państwowych. – Różnica jest taka, że my potrafimy powiedzieć, że występuje takie niekorzystne zjawisko. Stąd podjęte już działania zmierzające do jego wyeliminowania, a wkrótce będą kolejne. PSL takich standardów nigdy nie zaproponowało, a dziś ogranicza się do wykorzystywania tego w walce politycznej.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janusz_Paliwas / 22 lipca 2021 r. o 06:42
+25
Żadne tłuste koty. Są to szabrownicy i hieny !!
Avatar
Janusz_Paliwas / 22 lipca 2021 r. o 12:14
+24
Od zawsze ekipa rządząca obsadza "swoimi" rady nadzorcze firm będących własnością SP. Należy zdawać sobie sprawę z faktu, że te ustawowe koszty, koszty tego procederu to pikus w porównaniu ze stratami jakie polskie państwo i polskie społeczeństwo poniosło w czasach rządów Tuska zezwalających okradać polski budżet mafiom VAT, paliwowym itp. Przypominam, że te straty szacowane są na 250 - 300 mld zl. Dziwic może, że PSL sięgnął po wypróbowany chwyt złodzieja, który okradając najgłośniej woła "Łapać złodzieja".
Czyje to są szacunki? PiSu? Przecież oni potrafią zliczyć do max 231. A i to nie wszyscy. T są oszczerstwa niepoparte żadnymi faktami. Ile z tych podanych przez ciebie 250 - 300 mld zl komukolwiek udowodniono? Ile odzyskano? Łykasz tę propagandę, jak młody pelikan, a wystarczyłoby tylko trochę się zastanowić, a zrozumiałbyś, jakie to jest dęte i wyciągnięte z mchu i paproci.
 A mnie bardziej ciekawi ile osób przez 6 ostanich lat zatrzymano, ile prawomocnie ukarano i odsiadują za to karę, oraz ile skradzinych pieniędzy odzyskano ? 6 lat to wystarczająco długo aby rozliczyć poprzedników i całą tą ,,mafię vatowską''.
 A mnie bardziej ciekawi ile osób przez 6 ostanich lat zatrzymano, ile prawomocnie ukarano i odsiadują za to karę, oraz ile skradzinych pieniędzy odzyskano ? 6 lat to wystarczająco długo aby rozliczyć poprzedników i całą tą ,,mafię vatowską''. rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 22 lipca 2021 r. o 07:35
+22
A dla pana od śmigłowców z Świdnika cyt. ,,Jest program Prawa i Sprawiedliwości. Przyjdą koleżanki i koledzy, którzy są kompetentni - dodał. - Jest to rząd partyjny. To nie jest rząd bezpartyjnych fachowców, więc znaczenie personalne ma o tyle, żeby to byli ludzie, którzy wiedzą, jaki jest program Prawa i Sprawiedliwości i żeby byli kompetentni - zaznaczył Marek Suski.''
Avatar
Janusz_Paliwas / 22 lipca 2021 r. o 07:34
+18
Pokora, praca, umiar – mówiła 15 listopada 2015 roku podczas swojego godzinnego exposé Beata Szydło. - Roztropność w działaniu i odpowiedzialność, a przed wszystkim słuchanie obywateli. To są zasady, którymi będziemy się kierować; koniec z arogancją władzy i koniec z pychą – zapowiadała Szydło.
Avatar
___K___ / 22 lipca 2021 r. o 12:42
+17
Od zawsze ekipa rządząca obsadza "swoimi" rady nadzorcze firm będących własnością SP. Należy zdawać sobie sprawę z faktu, że te ustawowe koszty, koszty tego procederu to pikus w porównaniu ze stratami jakie polskie państwo i polskie społeczeństwo poniosło w czasach rządów Tuska zezwalających okradać polski budżet mafiom VAT, paliwowym itp. Przypominam, że te straty szacowane są na 250 - 300 mld zl. Dziwic może, że PSL sięgnął po wypróbowany chwyt złodzieja, który okradając najgłośniej woła "Łapać złodzieja".
Czyje to są szacunki? PiSu? Przecież oni potrafią zliczyć do max 231. A i to nie wszyscy. T są oszczerstwa niepoparte żadnymi faktami. Ile z tych podanych przez ciebie 250 - 300 mld zl komukolwiek udowodniono? Ile odzyskano? Łykasz tę propagandę, jak młody pelikan, a wystarczyłoby tylko trochę się zastanowić, a zrozumiałbyś, jakie to jest dęte i wyciągnięte z mchu i paproci.
A mnie bardziej ciekawi ile osób przez 6 ostanich lat zatrzymano, ile prawomocnie ukarano i odsiadują za to karę, oraz ile skradzinych pieniędzy odzyskano ? 6 lat to wystarczająco długo aby rozliczyć poprzedników i całą tą ,,mafię vatowską''.
Otóż to. Ale tu nie chodzi o to, by znaleźć ewentualnych winnych, postawić im zarzuty i skazać. Na to trzeba mieć sensownych śledczych, a do tego niezbite dowody. A PiS nie ma nic. Zresztą im nie o to chodzi. PiS chce jak najdłużej grillować temat bez stawiania faktycznych zarzutów, bo głosującemi na nich plebsowi już same oszczerstwa wystarczą. Przedwczoraj chyba z połowę Wiadomści TVPiS (a może i lepiej, nie jestem w stanie wytrzymać całego wydania) poświęcono Tuskowi. Przypisywano mu takie rzeczy, że się w pale nie mieści. Jedna wielka fala pomyj, oszczerstw, zarzutów, których w żaden sposób nie da się obronić. TVPiS po zmianie władzy pójdzie do całkowitego zaorania. Tam nie powinien zostać kamień na kamieniu, a wszyscy obecni pracownicy powinni otrzymać dożywotni zakaz jakiejkolwiek pracy w mediach, bo z dziennikarstwem i rzetelnością ich działania nie mają nic wspólnego. A ludzie na kierowniczych stołkach powinni gnić w kryminale!
Otóż to. Ale tu nie chodzi o to, by znaleźć ewentualnych winnych, postawić im zarzuty i skazać. Na to trzeba mieć sensownych śledczych, a do tego niezbite dowody. A PiS nie ma nic. Zresztą im nie o to chodzi. PiS chce jak najdłużej grillować temat bez stawiania faktycznych zarzutów, bo głosującemi na nich plebsowi już same oszczerstwa wystarczą. Przedwczoraj chyba z połowę Wiadomści TVPiS (a może i lepiej, nie jestem w stanie wytrzymać całego wydania) poświęcono Tuskowi. Przypisywano mu takie rzeczy, że się w pale nie mieści. ... rozwiń
Avatar
jamaskaz / 22 lipca 2021 r. o 09:44
+16
Czy zasiadanie w jakiejkolwiek radzie wymaga wiedzy lub umiejętności? Jeżeli tak, to chętnie zasiądę. Jeżeli trzeba mieć koneksje rodzinne, to się nie nadam ☻
Avatar
Janusz_Paliwas / 22 lipca 2021 r. o 09:59
+13
Cejrowski bez ogródek o PSL: "To jest huba na plecach narodu"
 A co mnei obchodzi zdanie jakiegoś amerykańskiego emigranta?
Avatar
_XD_ / 23 lipca 2021 r. o 09:19
+12
-->>  gumofilce w akcji "....aż 28% kierownictwa ARiMR w latach 2000-2012 zatrudniało w agencji swą rodzinę. Na 3629 pracowników Centrali ARiMR 1707 posiada powtarzające się nazwiska, a  206 mieszka bądź jest zameldowanych pod tymi samymi adresami."
 Może nie zauważyłeś, ale mamy rok 2021, od sześciu lat rządzą PiSdy, które szły do wyborów z hasłem że nie będą jak poprzednie partie. Że nie są, to widać. Są gorsi. XD
Avatar
___K___ / 22 lipca 2021 r. o 08:43
+11
no ku... mać - wstydu nie macie - doktor koperta o uczciwości a psl o nepotyzmie
Piszesz o doktorze Kaczyńskim i kopercie dla księdza za dwie wieże?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 22 lipca 2021 r. o 09:19
+10
20.11.2015 Kukiz "Na Opolszczyźnie widziałem zachowania PSL. Byłem świadkiem sytuacji takich, gdzie ewidentnie można powiedzieć, że to jest zorganizowana grupa przestępcza." 8.2019 Kukiz: "Podpisałem porozumienie z PSL. To nie jest mafia" Dali possać i zmienił z danie?
Avatar
_XD_ / 28 lipca 2021 r. o 19:37
+3
Żałosna lista gumofilców. Szkoda ze nie zrobili listy z rodzinkami PO i PSL którzy siedzą w spółkach miejskich zarządzonych przez PO.... Słabe to wszystko. Zaczynając od zarządu Motoru Lublin... przez lotnisko MOSiR LPEC MPWiK kończąc na muzeum na zamku... A nie ci są kompetentni
 To nie PO zlikwidowało konkursy na stanowiska w spółkach, bo brak kompetencji uniemożliwiał obejmowanie stanowisk przez rodzinkę i znajomków. XD
Avatar
Lubliniak / 28 lipca 2021 r. o 15:49
-5
Żałosna lista gumofilców. Szkoda ze nie zrobili listy z rodzinkami PO i PSL którzy siedzą w spółkach miejskich zarządzonych przez PO.... Słabe to wszystko. Zaczynając od zarządu Motoru Lublin... przez lotnisko MOSiR LPEC MPWiK kończąc na muzeum na zamku... A nie ci są kompetentni
Avatar
_XD_ / 23 lipca 2021 r. o 09:19
+12
-->>  gumofilce w akcji "....aż 28% kierownictwa ARiMR w latach 2000-2012 zatrudniało w agencji swą rodzinę. Na 3629 pracowników Centrali ARiMR 1707 posiada powtarzające się nazwiska, a  206 mieszka bądź jest zameldowanych pod tymi samymi adresami."
 Może nie zauważyłeś, ale mamy rok 2021, od sześciu lat rządzą PiSdy, które szły do wyborów z hasłem że nie będą jak poprzednie partie. Że nie są, to widać. Są gorsi. XD
Avatar
TECZOWY_ZSL / 23 lipca 2021 r. o 08:23
+6
-->>  gumofilce w akcji "....aż 28% kierownictwa ARiMR w latach 2000-2012 zatrudniało w agencji swą rodzinę. Na 3629 pracowników Centrali ARiMR 1707 posiada powtarzające się nazwiska, a  206 mieszka bądź jest zameldowanych pod tymi samymi adresami."
Avatar
pilny_obserwator / 22 lipca 2021 r. o 17:18
+7
Brakuje mi w tym zestawieniu Darka Dumkiewicza, zastępcy prezesa Bogdanki. Jest on bliską rodziną Wojewody Sprawki. Wielką "karierę" rozpoczął, jak PIS przejął władzę. Bardzo liczę na to, że Darek będzie mógł się wykazać w sektorze prywatnym w Lublinie. Powodzenia....
Avatar
_XD_ / 22 lipca 2021 r. o 17:16
+1
Od zawsze ekipa rządząca obsadza "swoimi" rady nadzorcze firm będących własnością SP. Należy zdawać sobie sprawę z faktu, że te ustawowe koszty, koszty tego procederu to pikus w porównaniu ze stratami jakie polskie państwo i polskie społeczeństwo poniosło w czasach rządów Tuska zezwalających okradać polski budżet mafiom VAT, paliwowym itp. Przypominam, że te straty szacowane są na 250 - 300 mld zl. Dziwic może, że PSL sięgnął po wypróbowany chwyt złodzieja, który okradając najgłośniej woła "Łapać złodzieja".
  Tak tak. PiSdy tak sprawnie walczą z tą mafią VATowską, że od 2015, według szacunków "Pulsu Biznesu" ta strata wzrosła o 120mld. Ogromny sukces. XD
  Tak tak. PiSdy tak sprawnie walczą z tą mafią VATowską, że od 2015, według szacunków "Pulsu Biznesu" ta strata wzrosła o 120mld. Ogromny sukces. XD rozwiń
Avatar
___K___ / 22 lipca 2021 r. o 12:42
+17
Od zawsze ekipa rządząca obsadza "swoimi" rady nadzorcze firm będących własnością SP. Należy zdawać sobie sprawę z faktu, że te ustawowe koszty, koszty tego procederu to pikus w porównaniu ze stratami jakie polskie państwo i polskie społeczeństwo poniosło w czasach rządów Tuska zezwalających okradać polski budżet mafiom VAT, paliwowym itp. Przypominam, że te straty szacowane są na 250 - 300 mld zl. Dziwic może, że PSL sięgnął po wypróbowany chwyt złodzieja, który okradając najgłośniej woła "Łapać złodzieja".
Czyje to są szacunki? PiSu? Przecież oni potrafią zliczyć do max 231. A i to nie wszyscy. T są oszczerstwa niepoparte żadnymi faktami. Ile z tych podanych przez ciebie 250 - 300 mld zl komukolwiek udowodniono? Ile odzyskano? Łykasz tę propagandę, jak młody pelikan, a wystarczyłoby tylko trochę się zastanowić, a zrozumiałbyś, jakie to jest dęte i wyciągnięte z mchu i paproci.
A mnie bardziej ciekawi ile osób przez 6 ostanich lat zatrzymano, ile prawomocnie ukarano i odsiadują za to karę, oraz ile skradzinych pieniędzy odzyskano ? 6 lat to wystarczająco długo aby rozliczyć poprzedników i całą tą ,,mafię vatowską''.
Otóż to. Ale tu nie chodzi o to, by znaleźć ewentualnych winnych, postawić im zarzuty i skazać. Na to trzeba mieć sensownych śledczych, a do tego niezbite dowody. A PiS nie ma nic. Zresztą im nie o to chodzi. PiS chce jak najdłużej grillować temat bez stawiania faktycznych zarzutów, bo głosującemi na nich plebsowi już same oszczerstwa wystarczą. Przedwczoraj chyba z połowę Wiadomści TVPiS (a może i lepiej, nie jestem w stanie wytrzymać całego wydania) poświęcono Tuskowi. Przypisywano mu takie rzeczy, że się w pale nie mieści. Jedna wielka fala pomyj, oszczerstw, zarzutów, których w żaden sposób nie da się obronić. TVPiS po zmianie władzy pójdzie do całkowitego zaorania. Tam nie powinien zostać kamień na kamieniu, a wszyscy obecni pracownicy powinni otrzymać dożywotni zakaz jakiejkolwiek pracy w mediach, bo z dziennikarstwem i rzetelnością ich działania nie mają nic wspólnego. A ludzie na kierowniczych stołkach powinni gnić w kryminale!
Otóż to. Ale tu nie chodzi o to, by znaleźć ewentualnych winnych, postawić im zarzuty i skazać. Na to trzeba mieć sensownych śledczych, a do tego niezbite dowody. A PiS nie ma nic. Zresztą im nie o to chodzi. PiS chce jak najdłużej grillować temat bez stawiania faktycznych zarzutów, bo głosującemi na nich plebsowi już same oszczerstwa wystarczą. Przedwczoraj chyba z połowę Wiadomści TVPiS (a może i lepiej, nie jestem w stanie wytrzymać całego wydania) poświęcono Tuskowi. Przypisywano mu takie rzeczy, że się w pale nie mieści. ... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 22 lipca 2021 r. o 12:14
+24
Od zawsze ekipa rządząca obsadza "swoimi" rady nadzorcze firm będących własnością SP. Należy zdawać sobie sprawę z faktu, że te ustawowe koszty, koszty tego procederu to pikus w porównaniu ze stratami jakie polskie państwo i polskie społeczeństwo poniosło w czasach rządów Tuska zezwalających okradać polski budżet mafiom VAT, paliwowym itp. Przypominam, że te straty szacowane są na 250 - 300 mld zl. Dziwic może, że PSL sięgnął po wypróbowany chwyt złodzieja, który okradając najgłośniej woła "Łapać złodzieja".
Czyje to są szacunki? PiSu? Przecież oni potrafią zliczyć do max 231. A i to nie wszyscy. T są oszczerstwa niepoparte żadnymi faktami. Ile z tych podanych przez ciebie 250 - 300 mld zl komukolwiek udowodniono? Ile odzyskano? Łykasz tę propagandę, jak młody pelikan, a wystarczyłoby tylko trochę się zastanowić, a zrozumiałbyś, jakie to jest dęte i wyciągnięte z mchu i paproci.
 A mnie bardziej ciekawi ile osób przez 6 ostanich lat zatrzymano, ile prawomocnie ukarano i odsiadują za to karę, oraz ile skradzinych pieniędzy odzyskano ? 6 lat to wystarczająco długo aby rozliczyć poprzedników i całą tą ,,mafię vatowską''.
 A mnie bardziej ciekawi ile osób przez 6 ostanich lat zatrzymano, ile prawomocnie ukarano i odsiadują za to karę, oraz ile skradzinych pieniędzy odzyskano ? 6 lat to wystarczająco długo aby rozliczyć poprzedników i całą tą ,,mafię vatowską''. rozwiń
Avatar
___K___ / 22 lipca 2021 r. o 12:05
+8
Od zawsze ekipa rządząca obsadza "swoimi" rady nadzorcze firm będących własnością SP. Należy zdawać sobie sprawę z faktu, że te ustawowe koszty, koszty tego procederu to pikus w porównaniu ze stratami jakie polskie państwo i polskie społeczeństwo poniosło w czasach rządów Tuska zezwalających okradać polski budżet mafiom VAT, paliwowym itp. Przypominam, że te straty szacowane są na 250 - 300 mld zl. Dziwic może, że PSL sięgnął po wypróbowany chwyt złodzieja, który okradając najgłośniej woła "Łapać złodzieja".
Czyje to są szacunki? PiSu? Przecież oni potrafią zliczyć do max 231. A i to nie wszyscy. T są oszczerstwa niepoparte żadnymi faktami. Ile z tych podanych przez ciebie 250 - 300 mld zl komukolwiek udowodniono? Ile odzyskano? Łykasz tę propagandę, jak młody pelikan, a wystarczyłoby tylko trochę się zastanowić, a zrozumiałbyś, jakie to jest dęte i wyciągnięte z mchu i paproci.
Czyje to są szacunki? PiSu? Przecież oni potrafią zliczyć do max 231. A i to nie wszyscy. T są oszczerstwa niepoparte żadnymi faktami. Ile z tych podanych przez ciebie 250 - 300 mld zl komukolwiek udowodniono? Ile odzyskano? Łykasz tę propagandę, jak młody pelikan, a wystarczyłoby tylko trochę się zastanowić, a zrozumiałbyś, jakie to jest dęte i wyciągnięte z mchu i paproci. rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 22 lipca 2021 r. o 11:21
-3
Cejrowski bez ogródek o PSL: "To jest huba na plecach narodu"
A co mnei obchodzi zdanie jakiegoś amerykańskiego emigranta?
  emigranta???  Brytyjczyk Rothfeld/rostovski nie miał polskiego obywatelstwa do początku lat 90tych, gdy wsadzano go do Polski jako... kłamał z Bydgoszczu że "piniendzy nie ma i nie będzie", ale okazało się, że jednak są.... tylko złodziejstwo platformy i peesel trzeba było zastoP0wać.
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Międzyrzec Podlaski. Kiermasz książki przeczytanej

Międzyrzec Podlaski. Kiermasz książki przeczytanej

Ten kiermasz ucieszy moli książkowych. Międzyrzecka biblioteka wspólnie ze stowarzyszeniem Elementum organizują kiermasz książki przeczytanej.

Nabór na kurs edukatorski w Galerii Labirynt

Nabór na kurs edukatorski w Galerii Labirynt

W dniach 16-17 października w godz. 12-17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się kurs edukatorski dla osób, które interesują się edukacją na polu kultury i sztuki. Trwają zapisy.

Lubartów. Sześć projektów czeka na głosy. Przez dwa dni

Lubartów. Sześć projektów czeka na głosy. Przez dwa dni

Koncert hip-hopowy, autobus miejski i mobilna scena – to część projektów budżetu obywatelskiego w Lubartowie na rok 2022. Głosowanie 26 i 27 września.

Straż Miejska w Lublinie ogłasza nabór. Ile można zarobić?

Straż Miejska w Lublinie ogłasza nabór. Ile można zarobić?

2200 zł na rękę i „trzynastka” – takie warunki pracy oferuje Straż Miejska, która chce zatrudnić osiem osób na stanowiskach strażników. Na zgłoszenia chętnych będzie czekać do 1 października

Lublin prosi niepełnosprawnych o wskazówki

Lublin prosi niepełnosprawnych o wskazówki

Co najmniej do połowy października potrwa ankieta dla osób niepełnosprawnych, która ma pokazać ich problemy związane z uczestniczeniem w wydarzeniach kulturalnych. Internetowe badanie (linkd.pl/paupr) prowadzi Stowarzyszenie Otwieracz i samorząd Lublina.

Gorąco w lubelskiej Platformie. Kto rzuci rękawicę Krzysztofowi Żukowi? Są pierwsze nazwiska

Gorąco w lubelskiej Platformie. Kto rzuci rękawicę Krzysztofowi Żukowi? Są pierwsze nazwiska

Za miesiąc swoje nowe władze będą wybierać członkowie Platformy Obywatelskiej. W kontekście funkcji przewodniczącego partii w województwie lubelskim padają trzy nazwiska.

BGK wspiera lubelskich eksporterów

BGK wspiera lubelskich eksporterów

BGK wspiera eksport niezależnie od jego kierunku. Nasze instrumenty są uniwersalne i stosowane na całym świecie

Edach Budowlani Lublin zagrają w Krakowie z Juvenią. Wygrana obowiązkiem

Edach Budowlani Lublin zagrają w Krakowie z Juvenią. Wygrana obowiązkiem

W 5. kolejce Edach Budowlani zmierzą się na wyjeździe z Juvenią Kraków. Będzie to spotkanie telewizyjne, a obejrzymy je na sport.tvp.pl lub w aplikacji TVP Sport. Pierwszy gwizdek w niedzielę o godzinie 14.

Muzyka i wizualizacje. Wyjątkowy koncert przed Pałacem Marynki w Puławach
25 września 2021, 19:00

Muzyka i wizualizacje. Wyjątkowy koncert przed Pałacem Marynki w Puławach

Elektronika, ambient i wizualizacje na elewacji Pałacu Marynki w Puławach. Ten wyjątkowy koncert już w najbliższą sobotę.

W szpitalu w Puławach znów robią miejsce dla pacjentów z COVID-19

W szpitalu w Puławach znów robią miejsce dla pacjentów z COVID-19

W ostatnim tygodniu pozytywny wynik testu na koronawirusa obejrzało 41 mieszkańców powiatu puławskiego. Na kwarantannie przebywa prawie 370 osób. Do czwartej fali zaczyna przygotowywać się szpital. Dyrektor wstrzymał przyjęcia na pulmonologię, by zrobić miejsce dla pacjentów covidowych.

Wielogodzinne utrudnienia na S12 koło Świdnika. Tir w rowie

Wielogodzinne utrudnienia na S12 koło Świdnika. Tir w rowie

Od kilku godzin trwają utrudnienia na drodze ekspresowej. Z rowu trzeba wyciągnąć ciężarówkę.

Lublin. Do rachmistrza nawet wieczorem

Lublin. Do rachmistrza nawet wieczorem

W najbliższą sobotę będzie można wziąć udział w nocnej odsłonie Narodowego Spisu Powszechnego.

Program TV 24-26 września  2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
24 września 2021, 20:00

Program TV 24-26 września 2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

W ten weekend w telewizji zobaczymy dość zróżnicowane produkcje. Będzie festiwalowy "Van Gogh. U bram wieczności" i rozrywka pokroju "Legionu Samobójców". Poniżej wybrane filmy, które będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Zaskakujące pismo do mieszkańców Końskowoli. Już nie mają umów na dostarczanie wody

Zaskakujące pismo do mieszkańców Końskowoli. Już nie mają umów na dostarczanie wody

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Puławach nie przedłużyło umów na dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków dla mieszkańców gminy Końskowola. Te przestały obowiązywać w środę, 22 września. Samorządowcy proszą o okres przygotowawczy. Inaczej nie będą mogli pobierać opłat.

Zoom w Janowie ma być większy. Czy tym razem znajdzie się odpowiednią firmę?
galeria

Zoom w Janowie ma być większy. Czy tym razem znajdzie się odpowiednią firmę?

Najpierw modernizacja, później rozbudowa, o ile uda się zdobyć dofinansowanie. W Parku Rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim ma zostać wyremontowany most. Wymienić trzeba też pergolę na budynku przy wejściu do parku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!