Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

6 września 2021 r.
13:27

Opozycja o lubelskim marszałku: jest kłamcą. Jego rzecznik: polityczna hucpa

8 50 A A
Krzysztof Komorski i Michał Krawczyk
Krzysztof Komorski i Michał Krawczyk (fot. Maciej Kaczanowski)

Politycy opozycji zarzucają marszałkowi województwa kłamstwo i reagują na list Komisji Europejskiej. Bruksela ostrzega, że jeżeli sejmik nie wycofa się z tzw. uchwały anty-LGBT, to region straci ogromne pieniądze. Urząd marszałkowski już pracuje nad odpowiedzią.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Stanowisko w obronie tradycyjnego modelu rodziny, a sprzeciwiające się „ideologii LGBT” lubelski sejmik podjął w 2019 roku. Takie same uchwały mają także województwa: łódzkie, świętokrzyskie, podkarpackie i małopolskie. Do tych wszystkich marszałków właśnie napisała Komisja Europejska, a z pisma wynika, że jeśli samorządy nie wycofają się ze stanowisk, to stracą fundusze. W lubelskim chodzi o 10 mld złotych. – Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na fakt, że 14 lipca 2021 r. Komisja wszczęła postępowanie przeciwko Polsce w związku z naruszeniem praw podstawowych osób LGBTIQ. Komisja uważa, że ​​władze polskie nie dokonały pełnej i właściwej odpowiedzi na jej zapytanie dotyczące charakteru i wpływu tzw. „deklaracji LGBTIQ”, „deklaracji lub rezolucji w strefach wolnych od ideologii” przyjętych przez wasze regionalne władze – napisał zastępca dyrektora generalnego departamentu polityki regionalnej KE Normund Popens i informuje, że już teraz KE wstrzymuje rozmowy o dodatkowych pieniądzach. Dla nas miało być 26 mln euro.

Tydzień temu sejmik, głosami PiS, nie uchylił stanowiska. Z listu wynika, że KE już 14 lipca wszczęła postępowanie wobec polskich regionów. ­–Radni PiS, zdajcie mandaty. Jeżeli macie odrobinę przyzwoitości, powinniście od razu zdać mandaty. Ostatnim głosowaniem pokazaliście, że nie działacie na rzecz mieszkańców województwa i dla jego dobra  mówi radny KO, Krzysztof Komorski i domaga się pełnych informacji o obecnej sytuacji.  - Poprzez swoją działalność, poprzez interpelacje będę wywierał presję na polskie władze, aby one wywarły presje na sejmik województwa lubelskiego, żeby uchylono tę haniebną uchwałę. Mam nadzieję, że środowisko Prawa i Sprawiedliwości zrozumie jakim błędem było to, co zostało dwa lata temu uchwalone – wtóruje mu poseł PO, Michał Krawczyk.

Jeszcze ostrzej mówi senator Polski 2050, Jacek Bury. – Wzywam marszałka Stawiarskiego, który skłamał, który jest kłamcą, bo mówił, że środki nie są zagrożone, a już w lipcu były informacje KE, że postępowanie jest prowadzone, wzywam go do tego, żeby podał się dymisji. Żeby zachował odrobinę przyzwoitości, skoro nie ma honoru. Niech sam się zrzeknie swoich pieniędzy, a nie będzie je zabierał mieszkańcom Lubelszczyzny.

Dymisji nie będzie, a rzecznik Jarosława Stawiarskiego mówi o politycznej hucpie. Remigiusz Małecki dodaje, że jeszcze w ty tygodniu może być gotowa odpowiedź na list KE i być może będzie to jeden dokument podpisany przez pięciu marszałków. - Konsekwentnie, jak mantrę powtarzamy, że stanowisko jest tylko i wyłącznie stanowiskiem i nie ma żadnej mocy prawnej. To nie jest dokument skierowany przeciwko komukolwiek. To bardziej wyrażenie twardego stanowiska, jeżeli chodzi o ochronę polskiej rodziny – i dodaje: – Jesteśmy krajem katolickim i chcemy chronić rodzinę, dzieci przed tą deprawacją i treściami nieodpowiednimi dla tak młodego człowieka. Radni chcieli to bardzo wyraźnie podkreślić, że rodzina jest najważniejsza.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 50

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Harpagan / 6 września 2021 r. o 13:53
+46
Symptomatyczne, że nie ma ani jednej uchwały potępiającej liczne przypadki pedofilii wśród kleru w Polsce, nie ma nic o obronie naszych dzieci przed zbokami w sutannach. Może celowo skupili się na LGBT, żeby odwrócić uwagę od ujawnianych przypadków pedofilii w polskim kościele katolickim? Ciekawe...
Avatar
METATRON / 6 września 2021 r. o 15:25
+41
Niech Marszałek Stawiarski odpowie na pytanie: czy Zjednoczona Prawica będzie wyłapywać osoby LGBT ze swoich stref i zamykać w tymczasowych obozach koncentracyjnych, a jeśli tak, to co planujecie zrobić z tymi ludźmi?
Avatar
Janusz_Paliwas / 6 września 2021 r. o 13:35
+38
W tym kraju nie można mówić wprost że władza kłamie !!
Avatar
___K___ / 6 września 2021 r. o 13:58
+37
Lewaccy kamerdynerzy ...szczekanie w Brukseli na Polskę i brak jakiegokolwiek  programu? Tylko na tyle was stać oP0zycyjni lewacy?
A jakiż to program ma PiS? Rozdawanie naszej kasy jakimś żulom? Sztuczne podnoszenie płacy minimalnej oderwane od stanu firm i gospodarki? Szumne zapowiedzi budowy Bóg wie czego i... brak budowy? Walka z wiatrakami - rzekomymi pasożytami, uchodźcami na granicy z Białorusią (a jednocześnie ściąganie podobnych uchodźców samolotami na nasz koszt...), osobami LGBT, pokłócenie nas ze wszystkimi, szczucie Polaków na siebie, deprecjacja złotówki, duża inflacja? Faktycznie - ten twój PiS ma osiągnięcia, że będziemy to wszystko spłacać i dochodzić do normalności przez kilkadziesiąt lat.
A jakiż to program ma PiS? Rozdawanie naszej kasy jakimś żulom? Sztuczne podnoszenie płacy minimalnej oderwane od stanu firm i gospodarki? Szumne zapowiedzi budowy Bóg wie czego i... brak budowy? Walka z wiatrakami - rzekomymi pasożytami, uchodźcami na granicy z Białorusią (a jednocześnie ściąganie podobnych uchodźców samolotami na nasz koszt...), osobami LGBT, pokłócenie nas ze wszystkimi, szczucie Polaków na siebie, deprecjacja złotówki, duża inflacja? Faktycznie - ten twój PiS ma osiągnięcia, że będziemy to wszystko spłacać... rozwiń
Avatar
___K___ / 6 września 2021 r. o 13:59
+30
J***ć PO
Jak zwykle - język pełen miłości do drugiego człowieka...
Avatar
Janusz_Paliwas / 6 września 2021 r. o 15:38
+26
Niech Marszałek Stawiarski odpowie na pytanie: czy Zjednoczona Prawica będzie wyłapywać osoby LGBT ze swoich stref i zamykać w tymczasowych obozach koncentracyjnych, a jeśli tak, to co planujecie zrobić z tymi ludźmi?
 A jak powiesz ciemnemu ludu że w niedzielę nie będzie miał kto mszy odprawić ?
Avatar
___K___ / 6 września 2021 r. o 14:00
+26
W tym kraju nie można mówić wprost że władza kłamie !!
W tym kraju się mówi że totalnie durna opozycja kłamie.
Tak się mówi, owszem, ale tylko wśród durnych wyborców PiSu, którzy niewiele rozumieją z dzisiejszego świata.
Avatar
fiej / 6 września 2021 r. o 16:34
+25
Pisowski motłoch woli brodzić w błocie po wsiach niż mieć nowe drogi.
Avatar
Liz / 6 września 2021 r. o 16:34
+21
Kopie pisma otrzymali również marszałkowie pozostałych polskich województw, wolnych od uchwały anty-LGBT (nie widać spływających od nich gratulacji) oraz Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (nie widać jego wsparcia).
Avatar
dzini / 6 września 2021 r. o 13:35
+20
Najpierw "Opozycja o lubelskim marszłaki: jest kłamcą", poprawione na "Opozycja o lubelskim marszłaku: jest kłamcą". Kompromitacja...
Avatar
Jasin / 7 września 2021 r. o 13:30
+5
 Program jest - ubogacanie dewelo-buractwa. Przy wydatnej P0mocy sP0rej części pissuarczyKÓw, niestety.
I choćby przyszło tysiąc chłoptysiów - trollo frajerskich chłopo Monisiów - i każdy nie wiem jak się nadymał - to nie nadąży, to nie wytrzyma. Monio chłoptysiu, klep 10 razy szybciej! Ja mam czas, ja poczekam...
Avatar
___K___ / 7 września 2021 r. o 13:11
+8
Program dewelo-kamerdynerów, srome_K_? Darmowe K0muniK0wanie i uzbrajanie banKÓw ziemi dewelo-buraczK0m, darmowe przekształcenia zieleńców, skwerów, terenów esoch itp. P0d "akademiki" no i może jeszcze darmowe solaria dla członKÓw dewelo-fanklubu. A dla "plebsu"? P0dwyżki za śmieci, za bilety na wygaszaną K0munikację miejską i P0zwy za krytyK0wanie dewelo-rozwoju.
 Tego twojego bełkotu nie da się czytać. Pomyśl o wizycie u specjalisty.
Avatar
___K___ / 7 września 2021 r. o 13:11
+11
UE już dawno P0winna przestać ulegać żebrackim sztuczK0m wyłudzacza z Jakubowic. Problem w tym, że K0misarze są zbyt leniwi, żeby przeK0nać się na własne oczy, jak te datki przyczyniły się do demolki K0ziego Grodu i jak większość z tej manny trafiła na K0nta dewelo-buraczKÓw i innego cwaniactwa.
Tego twojego bełkotu nie da się czytać. Pomyśl o wizycie u specjalisty.
Avatar
___K___ / 7 września 2021 r. o 13:09
+10
Tak się zastanawiam czytając ten tekst, ile panowie z KO, SLD i od gwiazdora Hołowni dostali kasy za szkalowanie Polski, Województwa Lubelskiego i ludzi którzy zostali wybrani w demokratycznych wyborach przez mieszkańców Województwa... A pan Bury to widać taki brat bliźniak Gowina. Wszędzie go pełno, uaktywnia się wtedy gdy może coś zyskać i pięknie mówi to co mu "góra" dyktuje. Robią kabaret zamiast siąść i wziąć się do roboty. Bo z tego co wiem od znajomych z obsługi Sejmiku to raczej lenie totalne. Ale szopkę to pierwsi robią.
Dziewczę drogie - Polsce, to szkodzą przede wszystkim obecne władze. Po drugie - jakoś nie przypominam sobie, być tak chętnie opowiadała o demokratycznym wyborze mieszkańców wtedy, gdy PiS sz kretesem przegrywał chyba kilkanaście wyborów pod rząd. I po trzecie - jak tylko PiS się weźmie do roboty, to i opozycja zrobi to samo.
Dziewczę drogie - Polsce, to szkodzą przede wszystkim obecne władze. Po drugie - jakoś nie przypominam sobie, być tak chętnie opowiadała o demokratycznym wyborze mieszkańców wtedy, gdy PiS sz kretesem przegrywał chyba kilkanaście wyborów pod rząd. I po trzecie - jak tylko PiS się weźmie do roboty, to i opozycja zrobi to samo. rozwiń
Avatar
Monisia / 7 września 2021 r. o 12:52
-16
Lewaccy kamerdynerzy ...szczekanie w Brukseli na Polskę i brak jakiegokolwiek programu? Tylko na tyle was stać oP0zycyjni lewacy?
 Program jest - ubogacanie dewelo-buractwa. Przy wydatnej P0mocy sP0rej części pissuarczyKÓw, niestety.
Avatar
Monisia / 7 września 2021 r. o 12:52
-15
J***ć PO
 I plaga niech padnie na tych, co trzymają parasol P0lityczny nad dewel0-bandą (sprawdźmy czujność ścierki trzepaczki z agencji).
Avatar
Gutek / 7 września 2021 r. o 11:59
+14
A mnie się wydawało , że Polska to kraj świecki , jak mnie ta konstytucją oszukała . Przecież pan marszałek i jego rzecznik nie mogą bzdur opowiadać .
Avatar
Jasin / 7 września 2021 r. o 10:32
+7
Program dewelo-kamerdynerów, srome_K_? Darmowe K0muniK0wanie i uzbrajanie banKÓw ziemi dewelo-buraczK0m
I choćby przyszło tysiąc chłoptysiów - trollo frajerskich chłopo  Monisiów  - i każdy nie wiem jak się natężął - to nie nadąży, taki to ciężar. Monio chłoptysiu, klep 10 razy szybciej! Ja mam czas, ja poczekam...
Avatar
Monisia / 7 września 2021 r. o 09:40
-19
Program dewelo-kamerdynerów, srome_K_? Darmowe K0muniK0wanie i uzbrajanie banKÓw ziemi dewelo-buraczK0m, darmowe przekształcenia zieleńców, skwerów, terenów esoch itp. P0d "akademiki" no i może jeszcze darmowe solaria dla członKÓw dewelo-fanklubu. A dla "plebsu"? P0dwyżki za śmieci, za bilety na wygaszaną K0munikację miejską i P0zwy za krytyK0wanie dewelo-rozwoju.
Avatar
Monisia / 7 września 2021 r. o 09:27
-17
UE już dawno P0winna przestać ulegać żebrackim sztuczK0m wyłudzacza z Jakubowic. Problem w tym, że K0misarze są zbyt leniwi, żeby przeK0nać się na własne oczy, jak te datki przyczyniły się do demolki K0ziego Grodu i jak większość z tej manny trafiła na K0nta dewelo-buraczKÓw i innego cwaniactwa.