Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

6 września 2021 r.
13:27

Opozycja o lubelskim marszałku: jest kłamcą. Jego rzecznik: polityczna hucpa

8 50 A A
Krzysztof Komorski i Michał Krawczyk
Krzysztof Komorski i Michał Krawczyk (fot. Maciej Kaczanowski)

Politycy opozycji zarzucają marszałkowi województwa kłamstwo i reagują na list Komisji Europejskiej. Bruksela ostrzega, że jeżeli sejmik nie wycofa się z tzw. uchwały anty-LGBT, to region straci ogromne pieniądze. Urząd marszałkowski już pracuje nad odpowiedzią.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Stanowisko w obronie tradycyjnego modelu rodziny, a sprzeciwiające się „ideologii LGBT” lubelski sejmik podjął w 2019 roku. Takie same uchwały mają także województwa: łódzkie, świętokrzyskie, podkarpackie i małopolskie. Do tych wszystkich marszałków właśnie napisała Komisja Europejska, a z pisma wynika, że jeśli samorządy nie wycofają się ze stanowisk, to stracą fundusze. W lubelskim chodzi o 10 mld złotych. – Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na fakt, że 14 lipca 2021 r. Komisja wszczęła postępowanie przeciwko Polsce w związku z naruszeniem praw podstawowych osób LGBTIQ. Komisja uważa, że ​​władze polskie nie dokonały pełnej i właściwej odpowiedzi na jej zapytanie dotyczące charakteru i wpływu tzw. „deklaracji LGBTIQ”, „deklaracji lub rezolucji w strefach wolnych od ideologii” przyjętych przez wasze regionalne władze – napisał zastępca dyrektora generalnego departamentu polityki regionalnej KE Normund Popens i informuje, że już teraz KE wstrzymuje rozmowy o dodatkowych pieniądzach. Dla nas miało być 26 mln euro.

Tydzień temu sejmik, głosami PiS, nie uchylił stanowiska. Z listu wynika, że KE już 14 lipca wszczęła postępowanie wobec polskich regionów. ­–Radni PiS, zdajcie mandaty. Jeżeli macie odrobinę przyzwoitości, powinniście od razu zdać mandaty. Ostatnim głosowaniem pokazaliście, że nie działacie na rzecz mieszkańców województwa i dla jego dobra  mówi radny KO, Krzysztof Komorski i domaga się pełnych informacji o obecnej sytuacji.  - Poprzez swoją działalność, poprzez interpelacje będę wywierał presję na polskie władze, aby one wywarły presje na sejmik województwa lubelskiego, żeby uchylono tę haniebną uchwałę. Mam nadzieję, że środowisko Prawa i Sprawiedliwości zrozumie jakim błędem było to, co zostało dwa lata temu uchwalone – wtóruje mu poseł PO, Michał Krawczyk.

Jeszcze ostrzej mówi senator Polski 2050, Jacek Bury. – Wzywam marszałka Stawiarskiego, który skłamał, który jest kłamcą, bo mówił, że środki nie są zagrożone, a już w lipcu były informacje KE, że postępowanie jest prowadzone, wzywam go do tego, żeby podał się dymisji. Żeby zachował odrobinę przyzwoitości, skoro nie ma honoru. Niech sam się zrzeknie swoich pieniędzy, a nie będzie je zabierał mieszkańcom Lubelszczyzny.

Dymisji nie będzie, a rzecznik Jarosława Stawiarskiego mówi o politycznej hucpie. Remigiusz Małecki dodaje, że jeszcze w ty tygodniu może być gotowa odpowiedź na list KE i być może będzie to jeden dokument podpisany przez pięciu marszałków. - Konsekwentnie, jak mantrę powtarzamy, że stanowisko jest tylko i wyłącznie stanowiskiem i nie ma żadnej mocy prawnej. To nie jest dokument skierowany przeciwko komukolwiek. To bardziej wyrażenie twardego stanowiska, jeżeli chodzi o ochronę polskiej rodziny – i dodaje: – Jesteśmy krajem katolickim i chcemy chronić rodzinę, dzieci przed tą deprawacją i treściami nieodpowiednimi dla tak młodego człowieka. Radni chcieli to bardzo wyraźnie podkreślić, że rodzina jest najważniejsza.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 50

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Harpagan / 6 września 2021 r. o 13:53
+46
Symptomatyczne, że nie ma ani jednej uchwały potępiającej liczne przypadki pedofilii wśród kleru w Polsce, nie ma nic o obronie naszych dzieci przed zbokami w sutannach. Może celowo skupili się na LGBT, żeby odwrócić uwagę od ujawnianych przypadków pedofilii w polskim kościele katolickim? Ciekawe...
Avatar
METATRON / 6 września 2021 r. o 15:25
+41
Niech Marszałek Stawiarski odpowie na pytanie: czy Zjednoczona Prawica będzie wyłapywać osoby LGBT ze swoich stref i zamykać w tymczasowych obozach koncentracyjnych, a jeśli tak, to co planujecie zrobić z tymi ludźmi?
Avatar
Janusz_Paliwas / 6 września 2021 r. o 13:35
+38
W tym kraju nie można mówić wprost że władza kłamie !!
Avatar
___K___ / 6 września 2021 r. o 13:58
+37
Lewaccy kamerdynerzy ...szczekanie w Brukseli na Polskę i brak jakiegokolwiek  programu? Tylko na tyle was stać oP0zycyjni lewacy?
A jakiż to program ma PiS? Rozdawanie naszej kasy jakimś żulom? Sztuczne podnoszenie płacy minimalnej oderwane od stanu firm i gospodarki? Szumne zapowiedzi budowy Bóg wie czego i... brak budowy? Walka z wiatrakami - rzekomymi pasożytami, uchodźcami na granicy z Białorusią (a jednocześnie ściąganie podobnych uchodźców samolotami na nasz koszt...), osobami LGBT, pokłócenie nas ze wszystkimi, szczucie Polaków na siebie, deprecjacja złotówki, duża inflacja? Faktycznie - ten twój PiS ma osiągnięcia, że będziemy to wszystko spłacać i dochodzić do normalności przez kilkadziesiąt lat.
A jakiż to program ma PiS? Rozdawanie naszej kasy jakimś żulom? Sztuczne podnoszenie płacy minimalnej oderwane od stanu firm i gospodarki? Szumne zapowiedzi budowy Bóg wie czego i... brak budowy? Walka z wiatrakami - rzekomymi pasożytami, uchodźcami na granicy z Białorusią (a jednocześnie ściąganie podobnych uchodźców samolotami na nasz koszt...), osobami LGBT, pokłócenie nas ze wszystkimi, szczucie Polaków na siebie, deprecjacja złotówki, duża inflacja? Faktycznie - ten twój PiS ma osiągnięcia, że będziemy to wszystko spłacać... rozwiń
Avatar
___K___ / 6 września 2021 r. o 13:59
+30
J***ć PO
Jak zwykle - język pełen miłości do drugiego człowieka...
Avatar
Janusz_Paliwas / 6 września 2021 r. o 15:38
+26
Niech Marszałek Stawiarski odpowie na pytanie: czy Zjednoczona Prawica będzie wyłapywać osoby LGBT ze swoich stref i zamykać w tymczasowych obozach koncentracyjnych, a jeśli tak, to co planujecie zrobić z tymi ludźmi?
 A jak powiesz ciemnemu ludu że w niedzielę nie będzie miał kto mszy odprawić ?
Avatar
___K___ / 6 września 2021 r. o 14:00
+26
W tym kraju nie można mówić wprost że władza kłamie !!
W tym kraju się mówi że totalnie durna opozycja kłamie.
Tak się mówi, owszem, ale tylko wśród durnych wyborców PiSu, którzy niewiele rozumieją z dzisiejszego świata.
Avatar
fiej / 6 września 2021 r. o 16:34
+25
Pisowski motłoch woli brodzić w błocie po wsiach niż mieć nowe drogi.
Avatar
Liz / 6 września 2021 r. o 16:34
+21
Kopie pisma otrzymali również marszałkowie pozostałych polskich województw, wolnych od uchwały anty-LGBT (nie widać spływających od nich gratulacji) oraz Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (nie widać jego wsparcia).
Avatar
dzini / 6 września 2021 r. o 13:35
+20
Najpierw "Opozycja o lubelskim marszłaki: jest kłamcą", poprawione na "Opozycja o lubelskim marszłaku: jest kłamcą". Kompromitacja...
Avatar
Jasin / 7 września 2021 r. o 13:30
+5
 Program jest - ubogacanie dewelo-buractwa. Przy wydatnej P0mocy sP0rej części pissuarczyKÓw, niestety.
I choćby przyszło tysiąc chłoptysiów - trollo frajerskich chłopo Monisiów - i każdy nie wiem jak się nadymał - to nie nadąży, to nie wytrzyma. Monio chłoptysiu, klep 10 razy szybciej! Ja mam czas, ja poczekam...
Avatar
___K___ / 7 września 2021 r. o 13:11
+8
Program dewelo-kamerdynerów, srome_K_? Darmowe K0muniK0wanie i uzbrajanie banKÓw ziemi dewelo-buraczK0m, darmowe przekształcenia zieleńców, skwerów, terenów esoch itp. P0d "akademiki" no i może jeszcze darmowe solaria dla członKÓw dewelo-fanklubu. A dla "plebsu"? P0dwyżki za śmieci, za bilety na wygaszaną K0munikację miejską i P0zwy za krytyK0wanie dewelo-rozwoju.
 Tego twojego bełkotu nie da się czytać. Pomyśl o wizycie u specjalisty.
Avatar
___K___ / 7 września 2021 r. o 13:11
+11
UE już dawno P0winna przestać ulegać żebrackim sztuczK0m wyłudzacza z Jakubowic. Problem w tym, że K0misarze są zbyt leniwi, żeby przeK0nać się na własne oczy, jak te datki przyczyniły się do demolki K0ziego Grodu i jak większość z tej manny trafiła na K0nta dewelo-buraczKÓw i innego cwaniactwa.
Tego twojego bełkotu nie da się czytać. Pomyśl o wizycie u specjalisty.
Avatar
___K___ / 7 września 2021 r. o 13:09
+10
Tak się zastanawiam czytając ten tekst, ile panowie z KO, SLD i od gwiazdora Hołowni dostali kasy za szkalowanie Polski, Województwa Lubelskiego i ludzi którzy zostali wybrani w demokratycznych wyborach przez mieszkańców Województwa... A pan Bury to widać taki brat bliźniak Gowina. Wszędzie go pełno, uaktywnia się wtedy gdy może coś zyskać i pięknie mówi to co mu "góra" dyktuje. Robią kabaret zamiast siąść i wziąć się do roboty. Bo z tego co wiem od znajomych z obsługi Sejmiku to raczej lenie totalne. Ale szopkę to pierwsi robią.
Dziewczę drogie - Polsce, to szkodzą przede wszystkim obecne władze. Po drugie - jakoś nie przypominam sobie, być tak chętnie opowiadała o demokratycznym wyborze mieszkańców wtedy, gdy PiS sz kretesem przegrywał chyba kilkanaście wyborów pod rząd. I po trzecie - jak tylko PiS się weźmie do roboty, to i opozycja zrobi to samo.
Dziewczę drogie - Polsce, to szkodzą przede wszystkim obecne władze. Po drugie - jakoś nie przypominam sobie, być tak chętnie opowiadała o demokratycznym wyborze mieszkańców wtedy, gdy PiS sz kretesem przegrywał chyba kilkanaście wyborów pod rząd. I po trzecie - jak tylko PiS się weźmie do roboty, to i opozycja zrobi to samo. rozwiń
Avatar
Monisia / 7 września 2021 r. o 12:52
-16
Lewaccy kamerdynerzy ...szczekanie w Brukseli na Polskę i brak jakiegokolwiek programu? Tylko na tyle was stać oP0zycyjni lewacy?
 Program jest - ubogacanie dewelo-buractwa. Przy wydatnej P0mocy sP0rej części pissuarczyKÓw, niestety.
Avatar
Monisia / 7 września 2021 r. o 12:52
-15
J***ć PO
 I plaga niech padnie na tych, co trzymają parasol P0lityczny nad dewel0-bandą (sprawdźmy czujność ścierki trzepaczki z agencji).
Avatar
Gutek / 7 września 2021 r. o 11:59
+14
A mnie się wydawało , że Polska to kraj świecki , jak mnie ta konstytucją oszukała . Przecież pan marszałek i jego rzecznik nie mogą bzdur opowiadać .
Avatar
Jasin / 7 września 2021 r. o 10:32
+7
Program dewelo-kamerdynerów, srome_K_? Darmowe K0muniK0wanie i uzbrajanie banKÓw ziemi dewelo-buraczK0m
I choćby przyszło tysiąc chłoptysiów - trollo frajerskich chłopo  Monisiów  - i każdy nie wiem jak się natężął - to nie nadąży, taki to ciężar. Monio chłoptysiu, klep 10 razy szybciej! Ja mam czas, ja poczekam...
Avatar
Monisia / 7 września 2021 r. o 09:40
-19
Program dewelo-kamerdynerów, srome_K_? Darmowe K0muniK0wanie i uzbrajanie banKÓw ziemi dewelo-buraczK0m, darmowe przekształcenia zieleńców, skwerów, terenów esoch itp. P0d "akademiki" no i może jeszcze darmowe solaria dla członKÓw dewelo-fanklubu. A dla "plebsu"? P0dwyżki za śmieci, za bilety na wygaszaną K0munikację miejską i P0zwy za krytyK0wanie dewelo-rozwoju.
Avatar
Monisia / 7 września 2021 r. o 09:27
-17
UE już dawno P0winna przestać ulegać żebrackim sztuczK0m wyłudzacza z Jakubowic. Problem w tym, że K0misarze są zbyt leniwi, żeby przeK0nać się na własne oczy, jak te datki przyczyniły się do demolki K0ziego Grodu i jak większość z tej manny trafiła na K0nta dewelo-buraczKÓw i innego cwaniactwa.
Zobacz wszystkie komentarze 50

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Motor Lublin żużlowym wicemistrzem Polski! Pierwszy raz od 30 lat
Pilne

Motor Lublin żużlowym wicemistrzem Polski! Pierwszy raz od 30 lat

Motor Lublin bardzo długo toczył wyrównaną walkę z Betard Spartą Wrocław na Stadionie Olimpijskim. Żółto-biało-niebieskim nie udało się jednak sprawić sensacji – w niedzielę przegrali 40:50 i cieszyli się z wicemistrzostwa kraju. Pierwszego od 30 lat

OSP stuknęło 100 lat. Tak świętowali w Zwierzyńcu
zdjęcia
galeria

OSP stuknęło 100 lat. Tak świętowali w Zwierzyńcu

Jeszcze starsza jest miejscowa jednostka strażaków – ochotników. Uroczystości rozpoczęła msza, a potem była np. wystawa zabytkowego sprzętu.

VI Kraśnik Półmaraton. W tym roku padł rekord
zdjęcia
galeria

VI Kraśnik Półmaraton. W tym roku padł rekord

199 osób wzięło udział w biegu w Kraśniku. Ponad 40 z nich to mieszkańcy tego miasta.

Nieudana niedziela, czyli porażki Avii Świdnik i Orląt Spomlek

Nieudana niedziela, czyli porażki Avii Świdnik i Orląt Spomlek

Dwie przykre niespodzianki w niedzielnych meczach naszych drużyn. Avia dwa razy prowadziła na wyjeździe z Sokołem Sieniawa, ale przegrała 2:3. Ani jednego „oczka” nie zdobyli też piłkarze Orląt Spomlek. Biało-zieloni przegrali u siebie z najgorszym zespołem grupy czwartej, Wisłą Sandomierz 2:4. A trzeba dodać, że rywale wcześniej mieli na koncie ledwie trzy punkty.

Indyjski gramofon z Kielc do kupienia w Lublinie, czyli Giełda Staroci
zdjęcia
galeria

Indyjski gramofon z Kielc do kupienia w Lublinie, czyli Giełda Staroci

Piękna pogoda sprzyjała spacerom na plac Zamkowy w Lublinie. Antyki jak zwykle przyciągnęły tłum kolekcjonerów.

MKS Tarnovia Tarnów – GKS Górnik Łęczna 0:5. Wypunktowały beniaminka

MKS Tarnovia Tarnów – GKS Górnik Łęczna 0:5. Wypunktowały beniaminka

Górnik Łęczna pokonał Tarnovię Tarnów. Robertowi Makarewiczowi humor popsuła jednak diagnoza dotycząca Aleksandry Posiewki

Betard Sparta Wrocław - Motor Lublin. Sparta nowym mistrzem Polski 50:40 [zapis relacji na żywo]

Betard Sparta Wrocław - Motor Lublin. Sparta nowym mistrzem Polski 50:40 [zapis relacji na żywo]

Po kilku miesiącach sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie wreszcie dowiemy się, kto zostanie drużynowym mistrzem Polski. Dzisiaj (godz. 19.15) odbędzie się decydujące starcie w finale play-off PGE Ekstraligi. Betard Sparta Wrocław podejmie na Stadionie Olimpijskim Motor Lublin. Transmisję z tego spotkania będzie można oglądać na antenie nSport+. Zapraszamy również do śledzenia naszej relacji na żywo

Nowe władze Polski 2050 w Lubelskiem. Kto został szefem?

Nowe władze Polski 2050 w Lubelskiem. Kto został szefem?

Oprócz lokalnych liderów wskazano także delegatów na walne zebranie stowarzyszenia.

Radunia Stężyca – Wisła Puławy 2:2. Horror z happy-endem

Radunia Stężyca – Wisła Puławy 2:2. Horror z happy-endem

To się nazywa ciekawe widowisko. Do przerwy Wisła przegrywała z Radunią Stężyca 0:2. I wydawało się, że w szóstym występie u siebie gospodarze zgarną szósty komplet punktów. Puławianie mieli jednak swoje plany i po przerwie wyrównała stan meczu. W końcówce mogli wygrać jedni, mogli i drudzy, ale skończyło się remisem.

Polityczne odchudzanie. Kto straci, kto zyska w Zamościu?

Polityczne odchudzanie. Kto straci, kto zyska w Zamościu?

Po personalnej rewolucji na poprzedniej sesji rady miasta, kolej na ciąg dalszy. Jeden z radnych chce by zamiast trzech wiceprzewodniczących rady, był tylko jeden. Głosowanie już w poniedziałek.

Lewica się łączy. Będą wybory w Lublinie

Lewica się łączy. Będą wybory w Lublinie

Na początku października dojdzie do połączenia SLD z Wiosną. Zaraz potem działacze Lewicy wybiorą swoich szefów w regionach.

Lublin. Nowy termin dla biurowca

Lublin. Nowy termin dla biurowca

Na 30 listopada wyznaczony został w Urzędzie Miasta nowy termin rozpatrzenia wniosku dotyczącego kontrowersyjnej budowy biurowca w wąwozie między Czubami a linią kolejową wzdłuż lasu Stary Gaj.

Mateusz Cierniak drugi podczas zawodów IMŚJ w Krośnie. Wiktor Lampart poza podium

Mateusz Cierniak drugi podczas zawodów IMŚJ w Krośnie. Wiktor Lampart poza podium

Jakub Miśkowiak triumfował w drugim finale Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w Krośnie i dzięki temu objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej zmagań. Drugie miejsce w zawodach na południu Polski zajął Mateusz Cierniak, a trzecie Duńczyk Mads Hansen

Lublin. Przyszli stomatolodzy odebrali dyplomy
Zdjęcia
galeria

Lublin. Przyszli stomatolodzy odebrali dyplomy

Absolwenci Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie mają już dyplomy.

Lublin. Pościg za motocyklistą. Rozbity radiowóz policyjny [zdjęcia]
galeria

Lublin. Pościg za motocyklistą. Rozbity radiowóz policyjny [zdjęcia]

Policjanci poszukują motocyklisty, który dzisiaj nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przez funkcjonariuszami ulicami Lublina. Podczas pościgu został uszkodzony jeden z radiowozów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.