Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

31 lipca 2019 r.
12:54

Riad Haidar na liście KO, a nie Lewicy. "Podjęta decyzja nie jest dla mnie łatwa" [oświadczenie]

12 38 A A

Nie pod szyldem Lewicy, a Koalicji Obywatelskiej wystartuje w wyborach do Sejmu Riad Haidar. Radny sejmiku województwa i znany lekarz z Białej Podlaskiej będzie otwierał listę w okręgu wyborczym nr 7. W środę poinformował o rezygnacji z członkostwa w Sojuszu Lewicy Demokratycznej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Liderów list KO w 41 okręgach wyborczych we wtorek wieczorem przedstawił szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Niespodzianką nie było nazwisko lubelskiej „jedynki”, którą zgodnie z oczekiwaniami została posłanka Joanna Mucha. Z większym zaskoczeniem przyjęto kandydaturę w okręgu obejmującym Białą Podlaską, Chełm i Zamość. Tu do zajęcia pierwszego miejsca na liście typowano posła Stanisława Żmijana. Okazało się jednak inaczej.

- Bardzo popularny lekarz, samorządowiec, wybitny społecznik Riad Haidar, który przybył do nas z Sojuszu Lewicy Demokratycznej – ogłosił na konferencji prasowej Schetyna.

Po tych słowach mocniej zabiły serca lokalnych działaczy SLD. Na poniedziałkowym spotkaniu wojewódzkie władze ugrupowania rekomendowały partyjnej centrali właśnie Haidara jako lidera listy w okręgu siódmym w ramach projektu tworzonego wspólnie z innymi lewicowymi formacjami, m.in. Wiosną i Razem.

- Nie ukrywam, że byłem zaskoczony. Choć w poniedziałek Riad mówił mi, że zgodzi się na start z naszych list pod pewnym warunkiem. Przekazaliśmy jego stanowisko władzom krajowym, ale on najwyraźniej uznał, że jego oczekiwania nie zostaną spełnione – mówi Dziennikowi Jacek Czerniak, przewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD w Lublinie.

Chodziło o to, by kandydaci lewicy startowali z listy pod szyldem SLD, co oznaczałoby, że aby dostać się do Sejmu wystarczyłoby pokonać pięcioprocentowy próg wyborczy. W przypadku koalicyjnego komitetu, niezbędne jest zdobycie co najmniej ośmiu procent głosów. – Ośmioprocentowy próg jest nie do przekroczenia, przerabiałem to cztery lata temu. Dlatego podjąłem taką, a nie inną decyzję. Chciałem, żebyśmy startowali jako SLD, bo to oznaczałoby większe szanse na powrót lewicy do Sejmu. Ale władze centralne nie zrobiły nic, by tak się stało – mówi nam Riad Haidar. Przypomnijmy, że w wyborach w 2015 roku zdobył on niemal 11,5 tys. głosów, ale posłem nie został, bo koalicja Zjednoczonej Lewicy znalazła się poza parlamentem, a do pełni szczęścia zabrakło jej niespełna pół punktu procentowego.

Haidar dodaje, że jego cierpliwość wyczerpała się po przekazaniu jego stanowiska partyjnej centrali. – Spodziewałem się jakiejkolwiek reakcji, a zamiast tego następnego dnia z mediów dowiedziałem się, że Robert Biedroń ma być kandydatem lewicy. Zamiast skupić się na najbliższym czekającym nas wyzwaniu, dywaguje się na temat wyborów, które odbędą się w przyszłym roku - tłumaczy.

Po wtorkowej konferencji Schetyny działacze SLD sugerują w nieoficjalnych rozmowach, że Haidar od jakiegoś czasu grał na dwa fronty. On sam zaprzecza tym spekulacjom i przyznaje, że dostawał wcześniej propozycję ze strony Koalicji Obywatelskiej, ale twierdzi, że sam był zaskoczony przyznaniem mu pierwszego miejsca na liście. We wtorek poinformował natomiast o złożeniu rezygnacji z członkostwa w Sojuszu.

- Podjęta decyzja nie jest dla mnie łatwa. Zawsze będę człowiekiem mającym lewicowe serce i przekonania, są to wartości, którymi zawsze kierowałem i będę kierował się w swoim życiu – napisał w przesłanym mediom oświadczeniu. Zaznaczył w nim, że nie zamierza wiązać się z żadną partią polityczną.

Na kogo jeszcze stawia KO?

Poza „jedynkami” we wtorek przedstawiono także nazwiska kandydatów, którzy zajmą czołowe pozycje na listach. W okręgu lubelskim tuż za plecami Joanny Muchy znaleźli się miejscy radni Michał Krawczyk i Marta Wcisło. „Czwórka” przypadła posłance Magdalenie Marek, a „piątka” byłemu członkowi zarządu województwa Pawłowi Nakoniecznemu.

W okręgu chełmsko-zamojsko-bialskim z drugiego miejsca wystartuje typowany wcześniej na lidera poseł Żmijan. „Trójkę” zarezerwowano dla posłanki Kornelii Wróblewskiej. Co ciekawe, oboje pochodzą z Międzyrzeca Podlaskiego, choć Wróblewska cztery lata temu do Sejmu startowała z listy .Nowoczesnej w Warszawie. Na czwartej pozycji znalazł się były wicemarszałek województwa Krzysztof Grabczuk, a na piątej Małgorzata Gromadzka, przewodnicząca wojewódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Kolejne miejsca przypadły posłowi z Chełma Grzegorzowi Raniewiczowi i radnemu miejskiemu z Zamościa Rafałowi Zwolakowi.

Oświadczenie Riada Haidara

Szanowni Państwo,

z dniem dzisiejszym złożyłem rezygnację z członkostwa w Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz wszelkich pełnionych przeze mnie funkcji w ramach wewnętrznych struktur partii.

Sposób zarządzania partią nie prowadzi nas do sukcesu i w moim przekonaniu ciągle stoimy w miejscu albo posuwamy się zbyt wolno do przodu. Od porażki wyborczej minęło już prawie cztery lata. Ten bardzo trudny czas pokazał, że polityka władz centralnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej nie przyczynia się do realizacji celów, które stawiają wyborcy przed osobami takimi jak ja. Podejmowane w gremiach centralnych decyzje nie gwarantują wyjścia z opozycji a pokazują brak umiejętności współpracy nie tylko z partnerami politycznymi, ale również z członkami lokalnych struktur partii. Powyższe podejście jest dla mnie niepojęte i odczytuje je jako brak woli współpracy wewnątrz partii, którego nie da się zmienić.

Niezrozumiałe dla mnie i moich wyborców działania w sferze ideologicznej i brak reakcji na propozycje i stawiane wnioski przez nasz region, traktowanie członków partii jako masy i ludzi potrzebnych do realizacji partykularnych interesów wąskiej grupy osób, pozbawianie ich swoistej podmiotowości zmusiło mnie do radykalnych kroków.

Podjęta decyzja nie jest dla mnie łatwa. Zawsze będę człowiekiem mającym lewicowe serce i przekonania, są to wartości, którymi zawsze kierowałem i będę kierował się w swoim życiu. Pragnę nadmienić, że nie planuje wstąpienia do innej partii politycznej a podjęta decyzja o starcie w najbliższych wyborach z listy Koalicji Obywatelskiej podyktowana jest troską o godne reprezentowanie interesu mieszkańców Lubelszczyzny.

Z wyrazami szacunku,
Riad Haidar

e-Wydanie

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 31 lipca 2019 o 13:17
+13
Wyliczył, że tu pewniejsze koryto.
Avatar
Dzwon / 31 lipca 2019 o 14:18
+12
Szczury pierwsze uciekają z tonącego okrętu. Dobrze było, ale się skończyło. Typowe dla lewackiej hołoty.
Avatar
Obywatel / 31 lipca 2019 o 14:12
+11
Może w końcu opublikujecie raporty z zakupów sprzętów dla Szpitala w Białej, tak, aby była jasność względem wszystkiego.
Avatar
Blisko / 31 lipca 2019 o 21:34
+10
Konsument.Nic z ramienia partii nie zrobił istotnego dla miasta Białej P. ,które go "karmiło"całe życie,miał co chciał...dba Pan tylko o swoją karierę....teraz emerytura i posłowanie....żadnych inicjatyw by tę lewicę na nowo zbudować...wszyscy wiemy ze chce Pan do PO bo widzi Pan tylko swoj interes?każdy ma wolną wole,ale .....no właśnie....
Avatar
Gość / 31 lipca 2019 o 13:28
+9
Sam nie wie czego chce. Sejmik Sejm ?
Avatar
Mieszkaniec Białej. / 1 sierpnia 2019 o 07:47
+7
WSTYD WSTYD i jeszcze raz WSTYD panie Haidar tak nisko upaść i po to żeby dostać się do Sejmu przechodzi pan do PO jest pan emerytem i dalej pan pracuje w szpitalu ,rób pan to co potrafi pan robić dobrze a nie bawić się w politykę bo jako radny z ramienia SLD nic pan dobrego nie zrobił dla Białej Podlaskiej a teraz chce pan zaistnieć Widelec panu na to nie pozwoli a w oczach mieszkańców Białej straci pan autorytet z jednego bagna wchodzi pan do drugiego .
Avatar
stary ubek / 31 lipca 2019 o 20:15
+7
Do platformy ściąga lewactwo, sld, postkomuna byli funkcjonariusze SB, PZPR i inna mafia
Avatar
chart / 31 lipca 2019 o 15:36
+7
Haidar formalnie reprezentując w Sejmiku SLD - karnie popierał zamykanie oddziałów szpitalnych i likwidację poradni przez ówczesną koalicję PO-PSL, to co z niego miałaby być za lewica? Od zawsze był w nim jakiś impuls posłuszeństwa wobec większych i silniejszych, może wynikający z mniejszościowego statusu i związanego z nim pragnienia dopasowania, ukrycia w tłumie? Z takim nastawieniem pan doktor rzeczywiście lepiej będzie chyba pasować do nijakiego i pozbawionego właściwości grona kandydatów Koalicji Obywatelskiej...
Avatar
Chillout / 31 lipca 2019 o 13:13
+7
Ależ trudna decyzja - mieć pączka czy zjeść pączka... Coś trzeba robić na emeryturze. Ja ponawiam pytanie, bo nadal nie dostałem odpowiedzi - czy Pan Riad odprowadza podatek od wykonywanych porad lekarskich? Bardzo mnie to ciekawi. Oczywiście bardzo dobry lekarz, ale czy inny obywatel niż reszta?
Avatar
W trosce o region / 31 lipca 2019 o 21:39
+6
Ani skoczek ani spadochroniarz !!mówimy stanowcze nie!
Avatar
Optymista / 5 sierpnia 2019 o 08:56
+2
Kto będzie nr 1 na lewicy?Oby ktoś z lubelskiego(ale nie z Lublina) z doświadczeniem i troską o tę ziemię lubelską i ludzi po wyborach....ktoś kto zna problemy Polski Wschodniej ... czekamy !!!
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2019 o 21:26
-1
Ten jeden mowi : stanowcze nie. Ja powiem: zesrajcie sie. Mowie: stanowcze tak, niech padnie ptak. Niech zginie drob. Niech mu opadnie ptuk. Brawo Riad Haidar. Gonic powsinogow
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2019 o 08:05
-1
Widze, ze pisowskie trolle podszywaja sie pod rzekomych lewicowcow, krytykujacych p. Haidara. Wazne, by zgnoic czlowieka - to potraficie. Taki jest plan, by walic w Niego, bo czujecie zagrozenie. A prawdziwi sympatycy I czlonkowie SLD lepiej zeby zmilczeli. Przy okazji tez przypomnieli sobie o swoich "superuczciwych" idolach z PZPR I SLD. Zarowno z warszawki jak I podlaskiego podworka. Wstydu to tam szukajcie. Wstydu I kompromitacji. Za to, ze do tak tragicznego stanu lewice polska doprowadzili. Ogrom swietnych politykow odeszlo juz z SLD, badz odejdzie. Maja dosyc juz tej glupoty.
Avatar
Mieszkaniec Białej. / 1 sierpnia 2019 o 07:47
+7
WSTYD WSTYD i jeszcze raz WSTYD panie Haidar tak nisko upaść i po to żeby dostać się do Sejmu przechodzi pan do PO jest pan emerytem i dalej pan pracuje w szpitalu ,rób pan to co potrafi pan robić dobrze a nie bawić się w politykę bo jako radny z ramienia SLD nic pan dobrego nie zrobił dla Białej Podlaskiej a teraz chce pan zaistnieć Widelec panu na to nie pozwoli a w oczach mieszkańców Białej straci pan autorytet z jednego bagna wchodzi pan do drugiego .
Avatar
tellchar / 31 lipca 2019 o 22:35
0
PLATFORMNEN GUTEN MORGEN ;) to teraz postkomuna, sld u platformersów, tylko patrzeć jak zsl przyczłapie
 Skoro byli członkowie PZPR i ZSL są m.n. w PiS, to dlaczego nie mogą być w PO?
Avatar
W trosce o region / 31 lipca 2019 o 21:39
+6
Ani skoczek ani spadochroniarz !!mówimy stanowcze nie!
Avatar
Blisko / 31 lipca 2019 o 21:34
+10
Konsument.Nic z ramienia partii nie zrobił istotnego dla miasta Białej P. ,które go "karmiło"całe życie,miał co chciał...dba Pan tylko o swoją karierę....teraz emerytura i posłowanie....żadnych inicjatyw by tę lewicę na nowo zbudować...wszyscy wiemy ze chce Pan do PO bo widzi Pan tylko swoj interes?każdy ma wolną wole,ale .....no właśnie....
Avatar
Brawo / 31 lipca 2019 o 21:24
-1
Spadochroniarz sasin warszawiak z PiS przegra! :)
Avatar
Gość / 31 lipca 2019 o 20:55
+2
Guten Morgrn ponownie nadaje. Dlaczego nie wykonujesz rozkazów Kaczyńskiego. Przecież Przewodniczący polecił kochać wszystkich. Pisz coś na temat lotów Marszałka Kuchcińskiego, Pani Szydło. Napisz o wyroku SN, którego nie uznaje Kancelaria Sejmu i PiS. To co Ty wypisujesz to jest zdarta płyta. Dlaczego nie piszesz że oni rządzili 8 lat, i wina Tuska?
Avatar
PLATFORMNEN GUTEN MORGEN ;) / 31 lipca 2019 o 20:16
+3
PLATFORMNEN GUTEN MORGEN ;) to teraz postkomuna, sld u platformersów, tylko patrzeć jak zsl przyczłapie, element ruski i niemiecki
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 20.08.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 20.08.2019 0 0

Radny PSL ostro o kandydacie ze wspólnej listy z Kukizem. "Ujadał na PSL przez 4 lata"

Radny PSL ostro o kandydacie ze wspólnej listy z Kukizem. "Ujadał na PSL przez 4 lata" 0 38

Przemysław Litwiniuk, radny sejmiku i szef PSL w powiecie bialskim krytykuje wystawienie posła Jarosława Sachajki z Kukiz’15 jako „jedynki” ludowców w naszym regionie. W mediach społecznościowych wyznał nawet, że szybciej zagłosowałby na Dariusza Stefaniuka (PiS), wicemarszałka województwa z Białej Podlaskiej, który również startuje do Sejmu.

Remis traktują jak zwycięstwo, czyli opinie po meczu Motor - Orlęta

Remis traktują jak zwycięstwo, czyli opinie po meczu Motor - Orlęta 0 2

Motor zremisował w niedzielny wieczór z Orlętami Spomlek 0:0. Efekt? Po trzech kolejkach klub z Lublina nadal nie ma na koncie ani jednego zwycięstwa. Jak zawody oceniają trenerzy obu ekip?

Potężna burza na północy woj. lubelskiego. Zalane ulice, połamane drzewa
galeria

Potężna burza na północy woj. lubelskiego. Zalane ulice, połamane drzewa 81 13

W poniedziałek po godz. 19 nad Białą Podlaską przeszła potężna ulewa i burza. Przy takich opadach, jak zwykle najwięcej wody zgromadziło się na ulicy Jana III Sobieskiego oraz na skrzyżowaniu tej ulicy z Janowską.

Powstanie nowa altana w Ogrodzie Saskim

Powstanie nowa altana w Ogrodzie Saskim 0 9

Do końca listopada gotowa ma być nowa altana w Ogrodzie Saskim. Taki termin narzuca Urząd Miasta, który ogłosił przetarg na wykonanie konstrukcji. W przeciwieństwie do starej, nowa ma być dostępna dla osób na wózkach inwalidzkich oraz prowadzących wózki dziecięce

Lublin: Przez 62 lata był tu sklep metalowy. Teraz są apartamenty [zdjęcia]
galeria

Lublin: Przez 62 lata był tu sklep metalowy. Teraz są apartamenty [zdjęcia] 72 14

Ul. Kowalska 12. W miejscu, gdzie przez 62 lata funkcjonował najbardziej znany sklep metalowy powstały Apartamenty Centrum RS SUITES

Ma 105 lat i operację za sobą. Lekarz: Spotkanie z chorą było wzruszające

Ma 105 lat i operację za sobą. Lekarz: Spotkanie z chorą było wzruszające 35 2

– Świat mi się otworzył. Bardzo dziękuję! – cieszy się 105-letnia Wanda Pożarowszczyk z Lublina, która kilka tygodni temu przeszła operację zaćmy w wojewódzkim szpitalu przy al. Kraśnickiej. To prawdopodobnie najstarsza pacjentka w Polsce, u której wykonano taki zabieg

Lublin: Zamykają przystanek pl. Bychawski 01

Lublin: Zamykają przystanek pl. Bychawski 01 0 4

Od środy nieczynny będzie przystanek pl. Bychawski 01 znajdujący się na początku ul. Kunickiego

Po dwóch wypadkach spore utrudnienia na DK17

Po dwóch wypadkach spore utrudnienia na DK17 0 0

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku w miejscowości Ignasin w powiecie krasnostawskim. Z kolei w wypadku w Chomęciskach Małych ranne są cztery osoby. Ruchem kieruje policja

PiS rozpoczęło kampanię w Lubelskiem i pokazało billboard wyborczy

PiS rozpoczęło kampanię w Lubelskiem i pokazało billboard wyborczy 0 51

Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie zainaugurowało w poniedziałek kampanię wyborczą w województwie lubelskim. Ugrupowanie, w obecności kandydatów do Sejmu i Senatu, zaprezentowało swój billboard i rozpoczęło zbieranie podpisów poparcia.

Fonie Lublina: Moniuszko i Fryderyk Chopin
24 sierpnia 2019, 18:00

Fonie Lublina: Moniuszko i Fryderyk Chopin 0 0

Kolejny koncert w ramach Festiwalu Fonie Lublina odbędzie się 24 sierpnia o godz. 18 w Trybunale Koronnym. Tym razem Grzegorz Biegas, Ewa Biegas i Agnieszka Schulz-Brzyska zaprezentują dzieła Moniuszki i Chopina.

Lubelskie: Koalicja Obywatelska przedstawiła pełne listy wyborcze

Lubelskie: Koalicja Obywatelska przedstawiła pełne listy wyborcze 17 82

Przedstawiamy Drużynę Jutra, która nie idzie do Sejmu i Senatu po to, aby korzystać z państwowych limuzyn. Idziemy tam po to, aby pomagać ludziom – zapewniał Grzegorz Schetyna prezentując pełne listy wyborcze Koalicji Obywatelskiej

Śmierć w izbie wytrzeźwień w Lublinie. Interweniuje Helsińska Fundacja Praw Człowieka

Śmierć w izbie wytrzeźwień w Lublinie. Interweniuje Helsińska Fundacja Praw Człowieka 24 5

Helsińska Fundacja Praw Człowieka interweniuje w sprawie 36-latka, który zmarł w lubelskiej izbie wytrzeźwień. Dokładne okoliczności jego śmierci wyjaśnia prokuratura. Rodzina zmarłego podejrzewa, że mógł on zostać pobity

Wojcieszków: Biblioteka zachęca do... rehabilitacji

Wojcieszków: Biblioteka zachęca do... rehabilitacji 0 1

Biblioteka w Wojcieszkowie (powiat łukowski) realizuje nietypowy projekt. Będzie to połączenie kultury i... rehabilitacji.

Konkurs na dyrektora MOSiR Puławy zaskarżony

Konkurs na dyrektora MOSiR Puławy zaskarżony 5 19

Jeden z odrzuconych kandydatów startujących w konkursie na dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach nie zgadza się z decyzją komisji. Zaskarżył ją do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie. – Jeśli wygram to będzie kompromitacja puławskich władz – mówi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.