Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

28 maja 2020 r.
12:10

Wybory 2020. Coraz mniej dzieli Andrzeja Dudę i Rafała Trzaskowskiego

73 24 A A
(fot. x-news/TVN24, archiwum)

12 punktów procentowych dzieli Andrzeja Dudę i Rafała Trzaskowskiego w pierwszej turze wyborów prezydenckich - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster przeprowadzonego na zlecenie "Super Expressu".

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na największe poparcie ciągle może liczyć obecnie urzędujący prezydent. 39. proc. ankietowanych odpowiedziało, że właśnie na niego oddałoby swój głos. To o 5 punktów procentowych mniej w porównaniu do poprzedniego badania tego Instytutu.

Zyskuje za to Rafał Trzaskowski. Aktualny prezydent Warszawy może liczyć na wsparcie 27 proc. pytanych osób. To o 10 punktów procentowych więcej niż wcześniej.

Następni w kolejności są: niezależny kandydat Szymon Hołownia (16 proc.), Krzysztof Bosak z Konfederacji (6 proc.) oraz Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL i Robert Biedroń z Lewicy (po 5 proc.). "Innego kandydata" wskazało 2 proc. badanych.

Badanie Instytutu Badań Pollster zrealizowane zostało w dniach 26-27 maja na próbie 1038 dorosłych Polaków. Maksymalny błąd statystyczny w tego rodzaju sondażach wynosi plus minus 3 proc.

R. Trzaskowski: Jestem gotowy na każdy termin wyborów [27 maja 2020 r.]

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tuco_Ramirez / 28 maja 2020 r. o 12:49
+13
... uaktywniły się trolle z Posad i Stołków. Czyżby spięcie pośladków na ostatnie tygodnie waszych 5 minut ???
Avatar
___K___ / 28 maja 2020 r. o 13:00
+11
"Rafał T. & Radek S. both on the Board of ECFR Warsaw [Funded by Left-Wing Open Society Foundations & Stefan Batory Foundation] ▪ Marek Belka ▪ Henryka Bochniarz ▪ Danuta Hübner ▪ Andrzej Olechowski ▪ Adam Rotfeld ▪ Aleksander Smolar - All 6 were members of Communist Party (PZPR)" !!!!
Wyszukaj sobie jeszcze, ilu byłych członków PZPR założyło PiS. A ilu innych znalazło w nim schronienie po dzień dzisiejszy...
Avatar
TECZOWY_ZSL / 29 maja 2020 r. o 11:58
+10
Obietnice bilderberga wzięto pod lupę. „Nie dotrzymał 72 z 77 złożonych obetnic ”.
Avatar
Tuco_Ramirez / 28 maja 2020 r. o 14:34
+8
Czas do rozliczenia afer Posad i Stołków nadejdzie. Póki co niech jedno słowo nie daje im spokoju - K O N S T Y T U C J A !!!
Avatar
TECZOWY_ZSL / 1 czerwca 2020 r. o 10:01
+6
KABARET trwa - rezydenci III RP; TW Wolski, TW Bolek, TW Alek, TW Litwin - idole P0stkomuchów. Teraz chcą młodszego kontynuatora linii ? Synio TW Justyny namaszczony? LOL - jak nazwać wyborców tych lewaków?
Avatar
___K___ / 28 maja 2020 r. o 13:22
+6
Karta LGBT, gigantyczne skażenie w Wiśle, L4 podczas pandemii, dzika reprywatyzacja .... strefa "relaksu" w najbardziej zanieczyszczonym miejscu w stolicy ... – osiągnięcia lewaka namaszczonego przez Bilderbergowców ?...  i nawet specjalnie nie ukrywa, że skorzystał ze stypendium sorosa (!!!)
Karta? I bardzo dobrze - czas wejść w XXI wiek i skończyć z dyskryminacją homoseksualistów i innych mniejszości seksualnych. Skażenie? Nie słyszałeś takiego pojęcia, jak "awaria"? L4 - jeśli uważasz, że coś było na rzeczy, ścigaj lekarza; wraz z pandemią nie zniknęły inne choroby. Jaka dzika reprywatyzacja za Trzaskowskiego??? Walnij się mocno w ten swój PiSowski łeb! Już tylko prawdziwy idiota nabierze się na tę waszą PiSowską propagandę.
ote> Karta? I bardzo dobrze - czas wejść w XXI wiek i skończyć z dyskryminacją homoseksualistów i innych mniejszości seksualnych. Skażenie? Nie słyszałeś takiego pojęcia, jak "awaria"? L4 - jeśli uważasz, że coś było na rzeczy, ścigaj lekarza; wraz z pandemią nie zniknęły inne choroby. Jaka dzika reprywatyzacja za Trzaskowskiego??? Walnij się mocno w ten swój PiSowski łeb! Już tylko prawdziwy idiota nabierze się na tę waszą PiSowską propagandę. rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 28 maja 2020 r. o 13:41
+5
Karta LGBT, gigantyczne skażenie w Wiśle, L4 podczas pandemii, dzika reprywatyzacja .... strefa "relaksu" w najbardziej zanieczyszczonym miejscu w stolicy ... – osiągnięcia lewaka namaszczonego przez Bilderbergowców ?...  i nawet specjalnie nie ukrywa, że skorzystał ze stypendium sorosa (!!!)
Karta? I bardzo dobrze - czas wejść w XXI wiek i skończyć z dyskryminacją homoseksualistów i innych mniejszości seksualnych. Skażenie? Nie słyszałeś takiego pojęcia, jak "awaria"? L4 - jeśli uważasz, że coś było na rzeczy, ścigaj lekarza; wraz z pandemią nie zniknęły inne choroby. Jaka dzika reprywatyzacja za Trzaskowskiego??? Walnij się mocno w ten swój PiSowski łeb! Już tylko prawdziwy idiota nabierze się na tę waszą PiSowską propagandę.
  LOL :)  Przy braku zdolności reprodukcyjnych i zachodnich tendencjach do ograniczania populacji, trudno im będzie "wejść w XXI wiek"  :)
ote>   LOL :)  Przy braku zdolności reprodukcyjnych i zachodnich tendencjach do ograniczania populacji, trudno im będzie "wejść w XXI wiek"  :) rozwiń
Avatar
___K___ / 28 maja 2020 r. o 14:51
+3
Karta LGBT, gigantyczne skażenie w Wiśle, L4 podczas pandemii, dzika reprywatyzacja .... strefa "relaksu" w najbardziej zanieczyszczonym miejscu w stolicy ... – osiągnięcia lewaka namaszczonego przez Bilderbergowców ?...  i nawet specjalnie nie ukrywa, że skorzystał ze stypendium sorosa (!!!)
Karta? I bardzo dobrze - czas wejść w XXI wiek i skończyć z dyskryminacją homoseksualistów i innych mniejszości seksualnych. Skażenie? Nie słyszałeś takiego pojęcia, jak "awaria"? L4 - jeśli uważasz, że coś było na rzeczy, ścigaj lekarza; wraz z pandemią nie zniknęły inne choroby. Jaka dzika reprywatyzacja za Trzaskowskiego??? Walnij się mocno w ten swój PiSowski łeb! Już tylko prawdziwy idiota nabierze się na tę waszą PiSowską propagandę.
LOL :)  Przy braku zdolności reprodukcyjnych i zachodnich tendencjach do ograniczania populacji, trudno im będzie "wejść w XXI wiek"  :)
Nie rozumiesz. To MY musimy wejść w XXI wiek, opuścić wreszcie zaścianek i dać prawa ludziom, którzy są dyskryminowani. Nie tylko na tle seksualności zresztą, ale też innym mniejszościom.
ote> Nie rozumiesz. To MY musimy wejść w XXI wiek, opuścić wreszcie zaścianek i dać prawa ludziom, którzy są dyskryminowani. Nie tylko na tle seksualności zresztą, ale też innym mniejszościom. rozwiń
Avatar
Paul / 28 maja 2020 r. o 13:45
+3
A PO co on jeździ do Bilderberga? A dlaczego szczuł przeciw Polsce w parlamencie UE? A dlaczego chce wstrzymać budowę CPK i przekop mierzei Wisły? Czyj on ci ach czyj? Czyje interesy reprezentuje?
Avatar
___K___ / 29 maja 2020 r. o 07:52
+1
Ba bodaj wczoraj, szczęka mi opadła jak wybitny znawca próbował wmawiać ludziom, że bon wakacyjny za 1000zł w ogóle im się nie opłaci. Płakałem ze śmiechu, jakbym oglądał Monty Pytona, czy dobrą starą komedię Woody Allena. I nie trzeba nowych pokoleń i czekać setki lat, by rżeć z głupoty prezentowanej na TVN. Wiemy jak bardzo nie opłacał się program 500+. Zwłaszcza dla osób z niego korzystających. Dziwne, że ten sam program w Niemczech i Wlk. BRYTANII... się opłaca???
  Bon wakacyjny, choć ma sens z punktu widzenia rozruszania gospodarki w gałęzi turystycznej, ale jest niczym innym, jak kiełbasą wyborczą. Bo żeby nam "dać" ten 1000 zł najpierw nam zabiorą, pewnie co najmniej 1200 zł. Czysty populizm  kupowanie elektoratu.
  Bon wakacyjny, choć ma sens z punktu widzenia rozruszania gospodarki w gałęzi turystycznej, ale jest niczym innym, jak kiełbasą wyborczą. Bo żeby nam "dać" ten 1000 zł najpierw nam zabiorą, pewnie co najmniej 1200 zł. Czysty populizm  kupowanie elektoratu. rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 1 czerwca 2020 r. o 10:01
+6
KABARET trwa - rezydenci III RP; TW Wolski, TW Bolek, TW Alek, TW Litwin - idole P0stkomuchów. Teraz chcą młodszego kontynuatora linii ? Synio TW Justyny namaszczony? LOL - jak nazwać wyborców tych lewaków?
Avatar
___K___ / 29 maja 2020 r. o 13:16
-2
Obietnice bilderberga wzięto pod lupę. „Nie dotrzymał 72 z 77 złożonych obetnic ”.
Czy pan Duda zrealizował którąś ze swoich obietnic przez blisko 5 lat kadencji?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 29 maja 2020 r. o 11:58
+10
Obietnice bilderberga wzięto pod lupę. „Nie dotrzymał 72 z 77 złożonych obetnic ”.
Avatar
Bleee / 29 maja 2020 r. o 09:33
-2
NAOBIECYWAŁ ? Sprawdź sam ile zrealizował... - WWW.TRZaskowskiwatch.pl
 Wiecej niz Duda vel dlugopis przez cała kadencje
Avatar
___K___ / 29 maja 2020 r. o 08:52
-2
Powiedzmy to wprost CPK I przekop mierzei wiślanej to sa takie "misie" pisowskiej megalomani. Mierzei juz sie raczej nie uda uratować ale od debilnego pomysłu mega - nikomu niepotrzebnego lotniska pod Łodzia jeszcze jest szansa sie wycofać.
Misie, które krewnym i znajomym królika pozwalają się nieźle obłowić. Podobno czteroosobowy zarząd CPK pobiera łącznie wynagrodzenia zbliżające się do poziomu 200.000 zł. Miesięcznie!
Avatar
Bleee / 29 maja 2020 r. o 08:31
-1
Powiedzmy to wprost CPK I przekop mierzei wiślanej to sa takie "misie" pisowskiej megalomani. Mierzei juz sie raczej nie uda uratować ale od debilnego pomysłu mega - nikomu niepotrzebnego lotniska pod Łodzia jeszcze jest szansa sie wycofać.
Avatar
___K___ / 29 maja 2020 r. o 07:59
-2
Dziwne, że wielkie huby opłacają się w Niemczech (lotnisko Düsseldor, port Hamburg), Holandia (port Rotterdam),,Francja (Marsylia)... Jeżeli ktoś nie ma wizji rozwoju, a niewątpliwie taką osobą jest Trzaskowski, to już możemy zwijać nasz kraj. Mnie w szkole uczono, że mamy idealne położenie w Europie. Czas najwyższy z tego skorzystać. Tym bardziej, gdy urealni się za dekadę trasa północ-południe (tzw. via Carpatia). Ja głosuję na tych co tworzą i nie wmawiają Polakom, że "Piniędzy nie ma i nie będzie."
  I wreszcie trzecia sprawa (musiałem podzielić, bo forum ogranicza liczbę znaków, a chcę pokazać, na co odpowiadam). Lotnisko w Düsseldorfie obsługuje nieco ponad dwa razy tyle pasażerów rocznie, co nasze Okęcie. Nie jest więc wielkie. Wszak PiSowski rząd zapowiadał 100 milionów pasażerów rocznie, co jest kompletną utopią, bo są dwa lotniska na świecie osiągające ten poziom. Dubaj,. w którego port lotniczy zainwestowano ogromną kasę, i który to port robi niesamowite wrażenie, a linie Emirates uchodzą za jedne z najlepszych na świecie i wcale nie są takie drogie, obsługuje ok. 70 milionów pasażerów rocznie. Podobnie Frankfurt (baza Lufthansy) - ma cztery pasy startowe i oficjalnie dwa, a realnie kilka terminali (Halle) - też ok. 70 milionów pasażerów. Tak więc CPK, to nic więcej, jak przejaw megalomanii i braku osadzenia w realiach.
  I wreszcie trzecia sprawa (musiałem podzielić, bo forum ogranicza liczbę znaków, a chcę pokazać, na co odpowiadam). Lotnisko w Düsseldorfie obsługuje nieco ponad dwa razy tyle pasażerów rocznie, co nasze Okęcie. Nie jest więc wielkie. Wszak PiSowski rząd zapowiadał 100 milionów pasażerów rocznie, co jest kompletną utopią, bo są dwa lotniska na świecie osiągające ten poziom. Dubaj,. w którego port lotniczy zainwestowano ogromną kasę, i który to port robi niesamowite wrażenie, a linie Emirates uchodzą za jedne z najlepszych n... rozwiń
Avatar
___K___ / 29 maja 2020 r. o 07:52
+1
Ba bodaj wczoraj, szczęka mi opadła jak wybitny znawca próbował wmawiać ludziom, że bon wakacyjny za 1000zł w ogóle im się nie opłaci. Płakałem ze śmiechu, jakbym oglądał Monty Pytona, czy dobrą starą komedię Woody Allena. I nie trzeba nowych pokoleń i czekać setki lat, by rżeć z głupoty prezentowanej na TVN. Wiemy jak bardzo nie opłacał się program 500+. Zwłaszcza dla osób z niego korzystających. Dziwne, że ten sam program w Niemczech i Wlk. BRYTANII... się opłaca???
  Bon wakacyjny, choć ma sens z punktu widzenia rozruszania gospodarki w gałęzi turystycznej, ale jest niczym innym, jak kiełbasą wyborczą. Bo żeby nam "dać" ten 1000 zł najpierw nam zabiorą, pewnie co najmniej 1200 zł. Czysty populizm  kupowanie elektoratu.
  Bon wakacyjny, choć ma sens z punktu widzenia rozruszania gospodarki w gałęzi turystycznej, ale jest niczym innym, jak kiełbasą wyborczą. Bo żeby nam "dać" ten 1000 zł najpierw nam zabiorą, pewnie co najmniej 1200 zł. Czysty populizm  kupowanie elektoratu. rozwiń
Avatar
___K___ / 29 maja 2020 r. o 07:50
0
Ba bodaj wczoraj, szczęka mi opadła jak wybitny znawca próbował wmawiać ludziom, że bon wakacyjny za 1000zł w ogóle im się nie opłaci. Płakałem ze śmiechu, jakbym oglądał Monty Pytona, czy dobrą starą komedię Woody Allena. I nie trzeba nowych pokoleń i czekać setki lat, by rżeć z głupoty prezentowanej na TVN. Wiemy jak bardzo nie opłacał się program 500+. Zwłaszcza dla osób z niego korzystających. Dziwne, że ten sam program w Niemczech i Wlk. BRYTANII... się opłaca??? Dziwne, że wielkie huby opłacają się w Niemczech (lotnisko Düsseldor, port Hamburg), Holandia (port Rotterdam),,Francja (Marsylia)... Jeżeli ktoś nie ma wizji rozwoju, a niewątpliwie taką osobą jest Trzaskowski, to już możemy zwijać nasz kraj. Mnie w szkole uczono, że mamy idealne położenie w Europie. Czas najwyższy z tego skorzystać. Tym bardziej, gdy urealni się za dekadę trasa północ-południe (tzw. via Carpatia). Ja głosuję na tych co tworzą i nie wmawiają Polakom, że "Piniędzy nie ma i nie będzie."
  Spójrzmy prawdzie w oczy - bon wakacyjny jest niczym innym, jak kupowaniem wyborców. Ma sens dla gospodarki, ale żeby "dać" 1000 zł na osobę najpierw nam zabiorą pewnie z 1200 zł. Lotnisko w Düsseldorfie obsługuje mniej więcej dwa razy tyle pasażerów rocznie, co Okęcie. W przypadku CPK PiSowski rząd mówił o 100 milionach rocznie, a więc czterokrotnie więcej, niż to, co obsługuje Düsseldorf. A na taką pozycję pracuje się latami, dziesięcioleciami wręcz. Dubaj obsługuje 70 milionów, a to przedsięwzięcie naprawdę imponujące. Frankfurt podobnie - 70 milionów pasażerów rocznie. A ma realnie trzy terminale (oficjalnie dwa, ale każdy ma po kilka hal) i cztery pasy startowe. Więc z czym do ludzi.
  Spójrzmy prawdzie w oczy - bon wakacyjny jest niczym innym, jak kupowaniem wyborców. Ma sens dla gospodarki, ale żeby "dać" 1000 zł na osobę najpierw nam zabiorą pewnie z 1200 zł. Lotnisko w Düsseldorfie obsługuje mniej więcej dwa razy tyle pasażerów rocznie, co Okęcie. W przypadku CPK PiSowski rząd mówił o 100 milionach rocznie, a więc czterokrotnie więcej, niż to, co obsługuje Düsseldorf. A na taką pozycję pracuje się latami, dziesięcioleciami wręcz. Dubaj obsługuje 70 milionów, a to przedsięwzięcie naprawdę im... rozwiń
Avatar
___K___ / 29 maja 2020 r. o 07:33
0
__K__ za PO-PSL wszystko było nieopłacalne. I Poczta Polska, i PKP, i LOT. Chyba jedynie EURO2012 było wg. POlityków opłacalne. Czy budowa autostrad była i jest opłacalna? Skoro zwrot z inwestycji będzie możliwy dopiero po 20 latach?
  To i tak nieporównywalnie lepiej, niż prezekop Mierzei, którego szacunkowy koszt zwrotu z inwestycji wynosi coś koło 700 lat.