Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

18 stycznia 2020 r.
14:07

Wybory prezydenckie 2020. Konfederacja wyłoniła kandydata na prezydenta

0 18 A A
(fot. archiwum)

W nadchodzących wyborach prezydenckich Konfederację reprezentować będzie Krzysztof Bosak.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Taką decyzję podjął w sobotę Zjazd elektorów Konfederacji. Polityk zdobył 163 głosy elektorów. Drugie miejsce, ze 146 głosami, zajął Grzegorz Braun.

– To dla mnie ogromny zaszczyt. Chcę podziękować wyborcom Konfederacji, że stworzyli tę ogromną szansę. Bez tego poparcia, bez tej nadziei Polaków nie byłoby nas tutaj. Zaszczytem było dla mnie stanąć do walki z takimi uznanymi politykami –powiedział Krzysztof Bosak.

Kilka dni temu, były poseł Piotr Liroy–Marzec zapowiedział, że również wystartuje w tegorocznych wyborach prezydenckich.

Kandydaci na prezydenta:

Andrzej Duda

Małgorzata Kidawa–Błońska

Robert Biedroń

Władysław Kosiniak–Kamysz

Krzysztof Bosak

Szymon Hołownia

Piotr Liroy–Marzec

e-Wydanie

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Polka / 19 stycznia 2020 o 11:48
+18
Ludzie, głosujmy na Bosaka! Inteligentny, młody i oczytany człowiek, a na dodatek z Konfederacji, które chce obniżyć podatki. Żyjmy godnie w naszym kraju i nie głosujmy na Dude, którym w rzeczywistości manipuluje PiS! Razem Polacy, walczy o to, co nasze i nie dajmy się złodziejom i oszustom.
Avatar
kokoloko / 18 stycznia 2020 o 17:05
+14
Śmiejecie się z Bosaka, a gość jest tak oczytany, że w debatach to nikt do niego nie będzie miał podejścia. A obecny Prezydent będzie wyglądał jak uczeń z podstawówki przy profesorze.
Avatar
konfederacja / 22 stycznia 2020 o 15:57
+6
Krzysztof Bosak zmiażdży w debacie każdego. Już nie mogę się doczekać.
Avatar
Gość / 18 stycznia 2020 o 21:58
+4
"Kandydaci na prezydenta: Andrzej Duda, Małgorzata Kidawa–Błońska, Robert Biedroń, Władysław Kosiniak–Kamysz, Krzysztof Bosak, Szymon Hołownia, Piotr Liroy–Marzec". W pierwszej turze wyborów obstawiałbym takie wyniki: A. Duda: 43-45% poparcia, M. Kidawa-Błońska: 23-26%, W. Kosiniak-Kamysz: 15-17%, K. Bosak: 8-9%, R. Biedroń: 6-7%, Sz. Hołownia: 4-5%, P. Liroy-Marzec: 2-3%. Andrzej Duda na pewno do drugiej tury wejdzie to nie ma wątpliwości ale to czy zwycięży poddaję pod lekką wątpliwość, czuję, że będzie musiał zabiegać o głosy Konfederatów i PSL-u oraz wyborców Liroya-Marca. Małgorzata Kidawa-Błońska ma duże szanse na wygraną - wszystko zależy od mobilizacji pozostałych sił wyborczych - wyborcy PSL-u raczej ją poprą, z uwagi na to, że była i jest ona działaczką z PO, a te partie zawsze się ze sobą dogadywały za pan brat, wyborcy/wyborczynie Lewicy ją poprą chociażby z uwagi na sam fakt tego, że jest kobietą i ma w sobie nieco feministycznego spojrzenia, a nie da się ukryć, że bardzo duża rzesza kobiet ma poglądy lewicowe albo przynajmniej lewicujące, w tym niestety także młode kobiety, ponadto na lewicy siła konformizmu jest duża - jak żeńska część zagłosuje tak samo zagłosuje i męska nie ma się co oszukiwać, w końcu mężczyzn o lewicowych poglądach cec***e wyjątkowa uległość wobec partnerek, w tym nawet porzucenie swojego suwerennego zdania - na lewicy głos kobiecy ma potężną moc. Kandydatkę Koalicji Obywatelskiej na pewno poparliby wyborcy Hołowni także. Władysław Kosiniak-Kamysz - ten kandydat, wywodzący się z ramienia PSL może mieć powody do zadowolenia, obstawiam wynik kilkunastoprocentowego poparcia - a więc spory kapitał zaufania, wyborcy kandydata PSL-u będą mieć dużo do powiedzenia w drugiej turze - jakaś część zdecyduje by oddać głos na Dudę a jakaś część postanowi oddać głos na kandydatkę KO. Także może zrobić się groźnie. Krzysztof Bosak - wynik, który osiągnie na pewno go ucieszy, jednakże jak postąpią wyborcy Konfederacji w drugiej turze? Nie wiadomo - może jakaś część zagłosuje za Dudą niewykluczone, jednak podejrzewam, że wyborcy tej formacji zostaną jednak w domach, kiedy dojdzie do drugiej tury. Robert Biedroń - kandydat Lewicy rozczaruje się, zbytnia pewność siebie zgubi go, wynik pozostawi wiele do życzenia, Lewica będzie pluła sobie w brodę czemu nie wzięła Zandberga. Lewica w istocie może czuć się największym przegranym w wyborach prezydenckich. Szymon Hołownia - jako debiutant i osoba głównie kojarzona z TVN-em, a konkretnie z programem Mam Talent! raczej niewiele wskóra, nadzieje pokładane w nim są duże co prawda ale robienie dużego rozgłosu i szumu ma krótkotrwały efekt - z partią Wiosna także wiązano nadzieje, że nadchodzi coś nowego, inne spojrzenie na politykę - dziś o tej partii ani słowa( wchłonęło ją SLD). Piotr Liroy-Marzec - dosyć późno ten kandydat zdecydował się na start w wyborach prezydenckich, jednak obawiam się, że jedyną formacją, której jego kandydatura zaszkodzi jest... Konfederacja. Liroy Marzec ale także i Hołownia to dwie osobistości, na które w istocie mogą oddawać głos wyborcy niezdecydowani w pierwszej turze. Jednak ich pozycje oceniam jako marginalne, daleko w tyle. Jedno jest pewne - nic w tych wyborach nie jest przesądzone - wszystko zależy jak zmobilizują się wyborcy zarówno w pierwszej jak i także w drugiej turze. Może być bardzo ciekawie.
"Kandydaci na prezydenta: Andrzej Duda, Małgorzata Kidawa–Błońska, Robert Biedroń, Władysław Kosiniak–Kamysz, Krzysztof Bosak, Szymon Hołownia, Piotr Liroy–Marzec". W pierwszej turze wyborów obstawiałbym takie wyniki: A. Duda: 43-45% poparcia, M. Kidawa-Błońska: 23-26%, W. Kosiniak-Kamysz: 15-17%, K. Bosak: 8-9%, R. Biedroń: 6-7%, Sz. Hołownia: 4-5%, P. Liroy-Marzec: 2-3%. Andrzej Duda na pewno do drugiej tury wejdzie to nie ma wątpliwości ale to czy zwycięży poddaję pod lekką wątpliwość, czuję, że będzie musiał zabiegać o głosy Ko... rozwiń
Avatar
Gm / 30 stycznia 2020 o 16:14
+3
Patrzac na niektóre komentarze, stwierdzam że niektórzy najwyraźniej bardzo lubią być dymani przez rząd ... Ludzie obudźcie się w końcu ... Banda czworga przez 30 parę lat jest u władzy i co z tego macie ? Większe podatki? zapieprzanie za miskę ryżu? miliony jak nie miliardy które wam ukradli? Masakra jak można być tak ślepym i naiwnym... 
Avatar
Niebawem mgr. / 18 stycznia 2020 o 17:13
+3
A kto będzie First Lady pryszczatego ??? Ludmiła, czy Walientina?
Avatar
Leonard / 18 stycznia 2020 o 17:11
+2
Czy kandydat ma skończone studia? Jaki jest jego stan rodzinny? Ma żonę, narzeczoną? Kim byli jego przodkowie?
Avatar
Niewiedza kosztuje / 6 lutego 2020 o 21:07
+1
My Polacy z lenistwa i wygody oddajemy władzę i rząd OBCYM. Powinniśmy jako cały naród powiedzieć DOŚĆ podczas wyborów i głosować na Polaków i patriotów. Powinniśmy oddolnie informować bliskich, rodzinę, znajomych o takiej konieczności i zagrożeniu. A my dużo gadamy i niewiele robimy, czekamy aż ktoś zrobi to za nas. A to nasz OBOWIĄZEK chronić OJCZYZNĘ !!! Czas Polacy wziąść odpowiedzialność za los ojczyzny, czas przestać się kłócić i zacząć WSPÓŁPRACOWAĆ dla wspólnej przyszłości. Czas wycofać poparcie dla PiS i PO bo jedni reprezentują Żydów a drudzy Niemców. Wyprzedawali i nadal wyprzedają Polskę za grube miliony a nam dają ochłapy. Kaczyński powiedział "Polacy to głupi naród pijaczków". Czyżby miał rację ? Duda nie reprezentuje narodu polskiego. Dlaczego brata się z Żydami, pali świece chanuka i mówi że wszyscy Polacy mają w chociaż kroplę krewi żydowskiej ? Czy prezydent Niemiec czy Rosji powiedziałby że wszyscy jego obywatele mają w sobie krew polska ? Jest to nieprawda i obłudne kłamstwo, Duda nie zna historii. Stanisław Staszic czy ojciec Maksymilian Kolbe tak by nie powiedzieli. W kwietniu maju będą na terenie Polski manewry obcych wojsk głównie usa ok 37 tysięcy żołnierzy. PRZECIWKO komu to wojsko ? Ludzie obudzicie się bo nie można za 500 plus i święty spokój być tak naiwnym. Bo znów będzie "Mądry Polak po szkodzie a przed szkodą głupi ".
My Polacy z lenistwa i wygody oddajemy władzę i rząd OBCYM. Powinniśmy jako cały naród powiedzieć DOŚĆ podczas wyborów i głosować na Polaków i patriotów. Powinniśmy oddolnie informować bliskich, rodzinę, znajomych o takiej konieczności i zagrożeniu. A my dużo gadamy i niewiele robimy, czekamy aż ktoś zrobi to za nas. A to nasz OBOWIĄZEK chronić OJCZYZNĘ !!! Czas Polacy wziąść odpowiedzialność za los ojczyzny, czas przestać się kłócić i zacząć WSPÓŁPRACOWAĆ dla wspólnej przyszłości. Czas wycofać poparcie dla PiS i PO bo jedni reprezentują... rozwiń
Avatar
garlichater / 18 stycznia 2020 o 14:47
+1
Zaglosuje na samego diabla byleby przy wladzy nie byli zdrajcy z POPiS.
Avatar
Gość / 18 stycznia 2020 o 17:38
0
Murem za develowadu To jest prawdziwy prezydent
Avatar
Niewiedza kosztuje / 6 lutego 2020 o 21:07
+1
My Polacy z lenistwa i wygody oddajemy władzę i rząd OBCYM. Powinniśmy jako cały naród powiedzieć DOŚĆ podczas wyborów i głosować na Polaków i patriotów. Powinniśmy oddolnie informować bliskich, rodzinę, znajomych o takiej konieczności i zagrożeniu. A my dużo gadamy i niewiele robimy, czekamy aż ktoś zrobi to za nas. A to nasz OBOWIĄZEK chronić OJCZYZNĘ !!! Czas Polacy wziąść odpowiedzialność za los ojczyzny, czas przestać się kłócić i zacząć WSPÓŁPRACOWAĆ dla wspólnej przyszłości. Czas wycofać poparcie dla PiS i PO bo jedni reprezentują Żydów a drudzy Niemców. Wyprzedawali i nadal wyprzedają Polskę za grube miliony a nam dają ochłapy. Kaczyński powiedział "Polacy to głupi naród pijaczków". Czyżby miał rację ? Duda nie reprezentuje narodu polskiego. Dlaczego brata się z Żydami, pali świece chanuka i mówi że wszyscy Polacy mają w chociaż kroplę krewi żydowskiej ? Czy prezydent Niemiec czy Rosji powiedziałby że wszyscy jego obywatele mają w sobie krew polska ? Jest to nieprawda i obłudne kłamstwo, Duda nie zna historii. Stanisław Staszic czy ojciec Maksymilian Kolbe tak by nie powiedzieli. W kwietniu maju będą na terenie Polski manewry obcych wojsk głównie usa ok 37 tysięcy żołnierzy. PRZECIWKO komu to wojsko ? Ludzie obudzicie się bo nie można za 500 plus i święty spokój być tak naiwnym. Bo znów będzie "Mądry Polak po szkodzie a przed szkodą głupi ".
My Polacy z lenistwa i wygody oddajemy władzę i rząd OBCYM. Powinniśmy jako cały naród powiedzieć DOŚĆ podczas wyborów i głosować na Polaków i patriotów. Powinniśmy oddolnie informować bliskich, rodzinę, znajomych o takiej konieczności i zagrożeniu. A my dużo gadamy i niewiele robimy, czekamy aż ktoś zrobi to za nas. A to nasz OBOWIĄZEK chronić OJCZYZNĘ !!! Czas Polacy wziąść odpowiedzialność za los ojczyzny, czas przestać się kłócić i zacząć WSPÓŁPRACOWAĆ dla wspólnej przyszłości. Czas wycofać poparcie dla PiS i PO bo jedni reprezentują... rozwiń
Avatar
Gm / 30 stycznia 2020 o 16:14
+3
Patrzac na niektóre komentarze, stwierdzam że niektórzy najwyraźniej bardzo lubią być dymani przez rząd ... Ludzie obudźcie się w końcu ... Banda czworga przez 30 parę lat jest u władzy i co z tego macie ? Większe podatki? zapieprzanie za miskę ryżu? miliony jak nie miliardy które wam ukradli? Masakra jak można być tak ślepym i naiwnym... 
Avatar
konfederacja / 22 stycznia 2020 o 15:57
+6
Krzysztof Bosak zmiażdży w debacie każdego. Już nie mogę się doczekać.
Avatar
Gość / 20 stycznia 2020 o 22:19
-23
Tylko prezydent Andrzej Duda może godnie nasz kraj reprezentować. Jest politykiem ugodowym. Dawał szansę sędziom, aby się naprawili i nie dotrzymali słowa więc teraz z nimi walczy. Po stronie kasty jest PO-SLD-PSL. Godnie reprezentuje nas za granicą. Dzięki jego staraniom mamy zniesione wizy do USA. Dba o wzmacnianie naszej armii. Odwiedza ludzi w każdym powiecie. Nie dopuszczono go do głosu w izraelu z okazji wyzwolenia obozu w Oświęcimiu więc zrezygnował z przyjazdu czym uratował honor Polski.
Avatar
Gość / 20 stycznia 2020 o 10:30
-1
Czy ta blondynka obok to jego narzeczona???
Avatar
Polka / 19 stycznia 2020 o 11:48
+18
Ludzie, głosujmy na Bosaka! Inteligentny, młody i oczytany człowiek, a na dodatek z Konfederacji, które chce obniżyć podatki. Żyjmy godnie w naszym kraju i nie głosujmy na Dude, którym w rzeczywistości manipuluje PiS! Razem Polacy, walczy o to, co nasze i nie dajmy się złodziejom i oszustom.
Avatar
Gość / 19 stycznia 2020 o 05:43
-30
Co to za kandydaci? Żenada. A.D najlepszy!
Avatar
Gość / 18 stycznia 2020 o 21:58
+4
"Kandydaci na prezydenta: Andrzej Duda, Małgorzata Kidawa–Błońska, Robert Biedroń, Władysław Kosiniak–Kamysz, Krzysztof Bosak, Szymon Hołownia, Piotr Liroy–Marzec". W pierwszej turze wyborów obstawiałbym takie wyniki: A. Duda: 43-45% poparcia, M. Kidawa-Błońska: 23-26%, W. Kosiniak-Kamysz: 15-17%, K. Bosak: 8-9%, R. Biedroń: 6-7%, Sz. Hołownia: 4-5%, P. Liroy-Marzec: 2-3%. Andrzej Duda na pewno do drugiej tury wejdzie to nie ma wątpliwości ale to czy zwycięży poddaję pod lekką wątpliwość, czuję, że będzie musiał zabiegać o głosy Konfederatów i PSL-u oraz wyborców Liroya-Marca. Małgorzata Kidawa-Błońska ma duże szanse na wygraną - wszystko zależy od mobilizacji pozostałych sił wyborczych - wyborcy PSL-u raczej ją poprą, z uwagi na to, że była i jest ona działaczką z PO, a te partie zawsze się ze sobą dogadywały za pan brat, wyborcy/wyborczynie Lewicy ją poprą chociażby z uwagi na sam fakt tego, że jest kobietą i ma w sobie nieco feministycznego spojrzenia, a nie da się ukryć, że bardzo duża rzesza kobiet ma poglądy lewicowe albo przynajmniej lewicujące, w tym niestety także młode kobiety, ponadto na lewicy siła konformizmu jest duża - jak żeńska część zagłosuje tak samo zagłosuje i męska nie ma się co oszukiwać, w końcu mężczyzn o lewicowych poglądach cec***e wyjątkowa uległość wobec partnerek, w tym nawet porzucenie swojego suwerennego zdania - na lewicy głos kobiecy ma potężną moc. Kandydatkę Koalicji Obywatelskiej na pewno poparliby wyborcy Hołowni także. Władysław Kosiniak-Kamysz - ten kandydat, wywodzący się z ramienia PSL może mieć powody do zadowolenia, obstawiam wynik kilkunastoprocentowego poparcia - a więc spory kapitał zaufania, wyborcy kandydata PSL-u będą mieć dużo do powiedzenia w drugiej turze - jakaś część zdecyduje by oddać głos na Dudę a jakaś część postanowi oddać głos na kandydatkę KO. Także może zrobić się groźnie. Krzysztof Bosak - wynik, który osiągnie na pewno go ucieszy, jednakże jak postąpią wyborcy Konfederacji w drugiej turze? Nie wiadomo - może jakaś część zagłosuje za Dudą niewykluczone, jednak podejrzewam, że wyborcy tej formacji zostaną jednak w domach, kiedy dojdzie do drugiej tury. Robert Biedroń - kandydat Lewicy rozczaruje się, zbytnia pewność siebie zgubi go, wynik pozostawi wiele do życzenia, Lewica będzie pluła sobie w brodę czemu nie wzięła Zandberga. Lewica w istocie może czuć się największym przegranym w wyborach prezydenckich. Szymon Hołownia - jako debiutant i osoba głównie kojarzona z TVN-em, a konkretnie z programem Mam Talent! raczej niewiele wskóra, nadzieje pokładane w nim są duże co prawda ale robienie dużego rozgłosu i szumu ma krótkotrwały efekt - z partią Wiosna także wiązano nadzieje, że nadchodzi coś nowego, inne spojrzenie na politykę - dziś o tej partii ani słowa( wchłonęło ją SLD). Piotr Liroy-Marzec - dosyć późno ten kandydat zdecydował się na start w wyborach prezydenckich, jednak obawiam się, że jedyną formacją, której jego kandydatura zaszkodzi jest... Konfederacja. Liroy Marzec ale także i Hołownia to dwie osobistości, na które w istocie mogą oddawać głos wyborcy niezdecydowani w pierwszej turze. Jednak ich pozycje oceniam jako marginalne, daleko w tyle. Jedno jest pewne - nic w tych wyborach nie jest przesądzone - wszystko zależy jak zmobilizują się wyborcy zarówno w pierwszej jak i także w drugiej turze. Może być bardzo ciekawie.
"Kandydaci na prezydenta: Andrzej Duda, Małgorzata Kidawa–Błońska, Robert Biedroń, Władysław Kosiniak–Kamysz, Krzysztof Bosak, Szymon Hołownia, Piotr Liroy–Marzec". W pierwszej turze wyborów obstawiałbym takie wyniki: A. Duda: 43-45% poparcia, M. Kidawa-Błońska: 23-26%, W. Kosiniak-Kamysz: 15-17%, K. Bosak: 8-9%, R. Biedroń: 6-7%, Sz. Hołownia: 4-5%, P. Liroy-Marzec: 2-3%. Andrzej Duda na pewno do drugiej tury wejdzie to nie ma wątpliwości ale to czy zwycięży poddaję pod lekką wątpliwość, czuję, że będzie musiał zabiegać o głosy Ko... rozwiń
Avatar
Gość / 18 stycznia 2020 o 19:06
-14
Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej A.D. 2020 zostanie Pan Szymon Hołownia. Zapisujcie ten wpis! 18 stycznia 2020
Avatar