Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Praca

22 kwietnia 2019 r.
21:12

"Ciągle się mówi, że brakuje pielęgniarek". Oto prawda o pracy dla absolwentek w Lublinie

0 58 A A

W szpitalach w Lublinie nie ma pracy dla młodych absolwentek pielęgniarstwa. Według nich etaty blokują starsze stażem koleżanki pracujące w kilku miejscach naraz. Tymczasem szpitale w małych miastach mają problem ze skompletowaniem kadry, bo pielęgniarki nie są skłonne dojeżdżać tam do pracy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Ja i moje koleżanki pytałyśmy już we wszystkich lubelskich szpitalach – denerwuje się pielęgniarka, która w lutym obroniła licencjat, a teraz bez powodzenia szuka pracy – Ciągle się mówi, że brakuje pielęgniarek, że jest coraz większa luka pokoleniowa w tym zawodzie, a jak przyjdzie co do czego, to nie ma miejsc. Jak to się ma do alarmujących doniesień o pielęgniarkach wyjeżdżających za granicę i konieczności zatrzymania ich w kraju?

Mają komplet

– Ubiegłoroczne podwyżki wynagrodzeń podziałały. Zwiększyła się liczba chętnych do pracy w tym zawodzie. W tym momencie rzeczywiście może być już trudniej ze znalezieniem pracy niż rok temu – przyznaje Gabriel Maj, dyrektor szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie, gdzie obsadzone są wszystkie pielęgniarskie etaty. Nie jest to odosobniony przypadek. – W naszym szpitalu nie ma braków wśród pielęgniarek – stwierdza Marta Podgórska, rzeczniczka lubelskiego szpitala przy ul. Jaczewskiego.

Żal do starszych

Absolwentki pielęgniarstwa są rozgoryczone. Mają żal do starszych stażem koleżanek, które pracują w kilku placówkach, zmniejszając szanse nowych na rozpoczęcie pracy w zawodzie.

– Praca w kilku miejscach jest powszechna wśród pielęgniarek – skarży się jedna z absolwentek. – Szpitale posiłkują się też emerytkami, które chcą dorobić. Wiadomo, że w takiej sytuacji nie będzie już miejsca dla nowych, mimo wykształcenia.

Wprawa w cenie

– Trudno nam powiedzieć czy pielęgniarki zatrudnione u nas pracują też w innych miejscach. Nie mamy takich informacji – mówi Podgórska. – Problem ze znalezieniem zatrudnienia przez młodych pracowników w tej grupie zawodowej może wynikać z faktu, że rynek prawdopodobnie już się nasycił i trudniej o wolne miejsca.

Tam, gdzie na jedno miejsce jest kilku chętnych, liczy się głównie doświadczenie. – Większość pracodawców woli mieć doświadczonego, sprawdzonego pracownika niż takiego, który dopiero zaczyna – nie ukrywa dyrektor szpitala z al. Kraśnickiej.

Mamy problem

– Jest wolny rynek i każdy może pracować w kilku miejscach lub na emeryturze, ale nie może to blokować przyjęć młodych pracowników, na których przecież czekamy – podkreśla Maria Olszak-Winiarska, przewodnicząca zarządu Regionu Lubelskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. – Musimy poznać skalę tego problemu i znaleźć rozwiązanie, wspólnie z dyrektorami szpitali i naczelnymi pielęgniarkami. Apelujemy o zgłaszanie podobnych sytuacji do naszego związku.

Chętnych brak

Szukające pracy pielęgniarki próbują szczęścia w mniejszych miastach. – Ze względu na specyficzny rynek pracy dużo pielęgniarek dojeżdża z Lublina do innych miejscowości – przyznaje Olszak-Winiarska. Mimo to w niektórych placówkach nie ma chętnych na wolne etaty. – Mamy takie sygnały m.in. ze szpitali w Bychawie i Opolu Lubelskim.

– W moim przypadku nie wchodzi w grę przeprowadzka, bo mam troje dzieci – podkreśla jedna z absolwentek. – To byłoby wywrócenie życia do góry nogami. Gdybym była sama, pewnie wzięłabym to pod uwagę, ale muszę myśleć o dzieciach.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 58

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
felik / 22 kwietnia 2019 r. o 21:45
+23
i to jest swieta prawda nic nie mam przeciwko starszym pielegniarkom bo sama jestem pielegniarka ale nie moze byc tak ze panie pracuja w dwoch szpitalach w jednym szpitalu na caly etat w drugim szpitalu na pol etatu bardzo mnie dziwi skad te panie maja tyle sily jak zostanie przyjeta do pracy mloda pielegniarka a jeszcze ma mgr z gory zostaje skreslona patrza na nia jak by im prace zabrala tak nie powinno byc czesto nowe mlodsze pielegniarki nie wytrzymuja tego psychicznie i odchodza czesto rzucaja ten zawod kiedy to starsze pielegniarki zamiast starac sie wprowadzic w oddzial kolezankae dyskuyuja jaka to ona glupia nic nie umie nie ona umie kolezanki tylko jak jej podetniecie skrzydla juz pierwszego dnia wrzeszczac na nia ze nic nie umie to jak wam udowodni ze umie bojac sie odezwac to jest prawda pracuje w jednym z lubelskich szpitali polowa pielegniarek pracujacych to pielegniarki na pol etatu lub na umowe zlecenie tak dluzej byc nie moze mlode osoby powinny byc wprowadzane do zawodu ja wiem ze panie maja doswiadczenie ale to nie znaczy ze te mlode sa glupie mlode chca pracowac wg procedur a nie na rozkaz masz zrobic tak bo my tak robimy i zamiast isc do przodu w zawodzie powielamy to co bylo iles lat temu wszystko sie zmienia nie mozemy stac w miejscu pielegniarstwo idzie do przodu ja wiem ze kazdy chce dorobic ale nie moze tak byc zebysmy skazywali mlode pokolenie na wyjazg za granice bo kto nami bedzie sie opiekowal czas mile panie na emeryture czas na odpoczynek bo ciagniecie poltora etatu to jest duze obciazenie a co dzien jestesmy starsze pozdrawiam
i to jest swieta prawda nic nie mam przeciwko starszym pielegniarkom bo sama jestem pielegniarka ale nie moze byc tak ze panie pracuja w dwoch szpitalach w jednym szpitalu na caly etat w drugim szpitalu na pol etatu bardzo mnie dziwi skad te panie maja tyle sily jak zostanie przyjeta do pracy mloda pielegniarka a jeszcze ma mgr z gory zostaje skreslona patrza na nia jak by im prace zabrala tak nie powinno byc czesto nowe mlodsze pielegniarki nie wytrzymuja tego psychicznie i odchodza czesto rzucaja ten zawod kiedy to starsze pielegniar... rozwiń
Avatar
adex / 23 kwietnia 2019 r. o 01:04
+22
W Opolu Lubelskim nie ma szpitala. Warto jest sprawdzać prawidłowość informacji umieszczanych publicznie, o co proszę na przyszłośc autora.
Avatar
olol / 23 kwietnia 2019 r. o 00:32
+20
1. pielęgniarek brakuje, ale 2. nie zatrudnia się tyle, ile trzeba, bo nie chce się wydawać pieniędzy. 3, proponuje się kiepskie umowy i płace, które nie są warte takiego nakładu pracy, jaki sumienna pielęgniarka wykonuje 4. o starych wrednych babach to niestety prawda 5. o siedzeniu z tyłkiem na czterech weselach, zwłaszcza w wykonaniu tych starszych bab to też prawda.
Avatar
HENIO / 22 kwietnia 2019 r. o 22:19
+19
W SZPITALACH POWINNY PRACOWAC TYLKO PIELEGNIARKI NA JEDNYM ETACIE WYPOCZETE MILE GRZECZNE A NIE OPRYSKLIWE PANIE NA DWU ETATACH ALBO NA UMOWACH ZLECENIACH SIEDZACE CALY CZAS W PRACY I ODWALAJACE DYZUR
Avatar
życie / 23 kwietnia 2019 r. o 07:08
+17
Przecież to oczywiste że są ludzie do pracy ale tańsi są albo Ukraińcy albo wogole nie ma pieniędzy na nowe etaty to taka nasza polityka po prostu
Avatar
CELINA / 22 kwietnia 2019 r. o 22:11
+16
do paNI DOSWIADCZONEJ SLUCHAJ KOBIETO WIDZE JAK WIEKSZOSC STARSZYCH KOLEZANEK NA CODZIEN TRAKTUJE NOWE OSOBY JESTESCIE PRZEMECZONE CALYMI DNIAMI SIEDZICIE W PRACY I SWOJE FLUSTRACJE WYLEWACIE NA MLODYCH TWIERDZAC ZE NIC NIE UMIEJA WAS TEZ KTOS KIEDYS WPROWADZAL DO PRACY JUZ ZAPOMNIALYSCIE KIEDYS ZADNA PIELEGNIARKA NIE MIALA SZANS NA PRACE W DWU SSZPITALACH NIE PRACOWALY TEZ EMERYTKI W SZPITAL,U PRACOWALY MLODE PIEKNE PIELEGNIARKI A NOE BABCIE KTORE SA STARSZE OD PACJENTOW TO JES GORZKA PRAWGA ALE PRAWDA
Avatar
Całkiem nie stara pielęgniarka. / 23 kwietnia 2019 r. o 21:29
+14
Jejku.. Ciężko się to czytało że względu na brak interpunkcji. No ale kontekst pojęłam. Rozumiem, że te Panie które kiedyś rozpoczęły pracę na drugim etacie  bądź zleceniu teraz powinny pozwalniać się z tych miejsc pracy po to żeby ustąpić miejsca innym koleżankom? One podejmował tą pracę bo brakowało wtedy rąk do pracy. Teraz powinny odebrać sobie z budżetu część pieniędzy a jak rynek znów opustoszeje to może znowu po nie zadzwonimy, żeby jednak wracał? Szanujmy się proszę. Szanujmy potrzeby innych i nie wyciągamy kija na kogoś kto pracował za grosze kiedy pracować nie chciał nikt. Pewnie,że jesteśmy zmęczone ale jak każdy pracujemy dla pieniędzy..nikt z dobrobytu nie pracuje tak dużo. Nie można teraz tym kobietom nakazać się zwolnić bo nagle znalazły się ręce do pracy. Doskonale wiemy, że znalazłyby się etaty dla nowych koleżanek gdyby nie zmniejszano liczby łóżek po to żeby zlikwidować problem naszych obsad. Inną sprawą jest traktowanie nowych koleżanek przez te starsze. Jest problem w komunikacji. Być może część starszych koleżanek jest opryskliwa. To zdarza się w każdym zawodzie. Ale młode dziewczyny przychodzące do pracy chcą robić jak najmniej, jak najczystszą robotę, naśmiewają się ze starszych koleżanek. Normą jest to że starsze pielęgniarki wykonują cięższą pracę, tą trudniejszą. Młodsze chętnie zrobią dokumentację, wpiszą leki w komputer. Oczywiście, że nie wszystkie. Tak samo jak nie wszystkie starsze koleżanki są opryskliwa. Trochę to wygląda tak, że te starsze powinny podporządkować się tym młodym, nie licząc na szacunek, tylko robić i siedzieć cicho. Nagminne są też skargi do pań oddziałowych na starsze koleżanki bo "jest niemiło" , bo "kazała mi coś zrobić" , bo "źle się patrzy". Tak tak drogie koleżanki. Zacznijmy od siebie . Nie wytyczajmy innym granic. Wytyczmy je sobie. 
Jejku.. Ciężko się to czytało że względu na brak interpunkcji. No ale kontekst pojęłam. Rozumiem, że te Panie które kiedyś rozpoczęły pracę na drugim etacie  bądź zleceniu teraz powinny pozwalniać się z tych miejsc pracy po to żeby ustąpić miejsca innym koleżankom? One podejmował tą pracę bo brakowało wtedy rąk do pracy. Teraz powinny odebrać sobie z budżetu część pieniędzy a jak rynek znów opustoszeje to może znowu po nie zadzwonimy, żeby jednak wracał? Szanujmy się proszę. Szanujmy potrzeby innych i nie wyciągamy kija na kogoś kto pracował... rozwiń
Avatar
Gość / 22 kwietnia 2019 r. o 22:07
+14
Absolwentka z 3 dzieci ???
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2019 r. o 09:13
+13
W SPSK1 w Lublinie zatrudniają emerytki, które tutaj pracowały. Są braki na oddziałach głównie chirurgii i hematologii, nie wiem czy zatrudniają nowe pielęgniarki do pracy skoro notorycznie zostają oddelegowane do pracy tam, pielegniarki z innych oddziałów.
Avatar
Baba / 23 kwietnia 2019 r. o 12:24
+12
Przykro mi,że Pan/Pani spotkał się z niemilym potraktowaniem przez personel medyczny Ale czy wolno o nim tak agresywnie i w tak niekulturalny sposób wypowiadać się? Czy można wszystkich wrzucać do jednego worka? W każdym zawodzie znajdą się osoby zarowno starsze jak i młodsze,które w nim nie powinny pracować. Sytuacja niestety działa i w druga stronę. Pracuje na oddziale ginekologii,na którym przebywają tylko kobiety i posłużę się Dokladnie takimi słowami,których użył "były pacjent"...na oddziale jako pacjentki przebywają stare Ale i młode wredne babska,do granic absurdu,które traktują personel jak śmiecia. My też mamy swoją godność. Pracuje również w innym miejscu,w którym pacjentom wydaje się,że jak zapłacą miesięczny abonament w wysokości 50zl to każdy będzie wokół niego rozkładać czerwony dywan A nas można zmieszać z błotem. Otóż nie drogi były pacjencie,nie można bo my również na to nie dajemy pozwolenia. My również domagamy się szacunku. Proszę mi wierzyć,że tak jak i wśród personelu znajdą się czarne owce (I nie twierdzę,że wszystkie pielęgniarki są super bo nie) tak i pacjenci traktują nas bardzo źle od razu jak tylko przekroczą próg szpitala. Dodam,że mam 50 kilka lat i nie czuje się stara,chamska baba A moja praca sprawia mi ogromną radosc.
Przykro mi,że Pan/Pani spotkał się z niemilym potraktowaniem przez personel medyczny Ale czy wolno o nim tak agresywnie i w tak niekulturalny sposób wypowiadać się? Czy można wszystkich wrzucać do jednego worka? W każdym zawodzie znajdą się osoby zarowno starsze jak i młodsze,które w nim nie powinny pracować. Sytuacja niestety działa i w druga stronę. Pracuje na oddziale ginekologii,na którym przebywają tylko kobiety i posłużę się Dokladnie takimi słowami,których użył "były pacjent"...na oddziale jako pacjentki przebywają stare Ale... rozwiń
Avatar
ksul94 / 9 maja 2020 r. o 21:17
0
Myślę, że pielęgniarki sobie poradzą. Istnieje wiele portali, z których pomocą wykwalifikowani pracownicy medyczni mogą znaleźć pracę dla siebie. Zalicza się do nich chociażby medbra.in na którym regularnie pojawiają się nowe ogłoszenia.
Avatar
Gość / 23 lutego 2020 r. o 20:14
+2
Witam wrocilam z Zachodu gdzie pracowalam jako pielegniarka pare lat w geriatrii i opiece paliat. Chcialam zauwazyc ze w mojej specjalnosci geriatrii z lecz. paliatywnym nie moge dostac pracy w poradni lub oddziale w szpitalu w duzym miescie w Polsce nie szukam pracy w Dps/Zol o tym ponizej. Otoz dowiaduje sie ze juz jt wystarczjaca ilosc tych placowek w tym miescie lub maja pelny zespol! Dotego nie przyjeto mnie na oddzial paliatywny w szpit. bo przyjeto mloda pania z innego oddz. bo byla pracownikiem tego szpitala! Z kolei chcac prace w pobieraniu krwi w bylym szpitalu gdzie pracowalam 13 lat przed wyjazdem za granice przyjeto mloda pielegniarke..ciekawe a ja przeciez tyle tam lat pracowalam wiec mnie powinni wziasc!? Wnioskuje z kolezankami pielegniarkami ze obie pielegniarki dostaly te prace po znajomosci albo byly mlode i obiecujace kobiety... Zostaja mi nowe oddzialy dla mnie typu kardiologia itd. ale ja nie szukam kolo 50tki nowych specjalnosci oraz wrazen zawodowych! Ale w sumie na sile by miec na zycie musze zdecydowac sie na prace w szpitalu jaka jt a co nie jt geriatria i lecz. paliatywnym!!! Startowac w nowej specjalnosci na starosc..no coz zawsze jt czas na nauke...ech...Ciekawe czy kardiolog zmienilby specjalnosc kolo 50tki na chirurgie..Brawo w dobie starzenia sie spoleczenstwa potrzeba ludzi jak ja i z moja wiedza z Zachodu o nowych rozwiazaniach pracy w geriatrii i leczn paliat. ktorej jeszcze brakuje w Polsce poza tym mam studia podypl. na uniwersytecie zrobione w Polsce z tej specjalnosci...Zaznaczam ze praca w Zol/Dps w Polsce mnie nie interesuje a jedynie w szpitalu jak wyzej wspomnialam ale tak podejme sie jej jesli bedzie sie opierala na procedurach i systemie w jakim pracowalam na Zachodzie a tu nie chodzi o ladny budynek moi drodzy tu chodzi o tysiace procedur i kontroli i System sprzet kursy wiedze leczenie i sposob dostarczanej opieki i stale ich uaktualnianie. Nie nie wroce za granice to jt moj kraj a nie inny. Pozdrawiam
Witam wrocilam z Zachodu gdzie pracowalam jako pielegniarka pare lat w geriatrii i opiece paliat. Chcialam zauwazyc ze w mojej specjalnosci geriatrii z lecz. paliatywnym nie moge dostac pracy w poradni lub oddziale w szpitalu w duzym miescie w Polsce nie szukam pracy w Dps/Zol o tym ponizej. Otoz dowiaduje sie ze juz jt wystarczjaca ilosc tych placowek w tym miescie lub maja pelny zespol! Dotego nie przyjeto mnie na oddzial paliatywny w szpit. bo przyjeto mloda pania z innego oddz. bo byla pracownikiem tego szpitala! Z kolei chcac prace w po... rozwiń
Avatar
Roma / 7 czerwca 2019 r. o 20:42
0
Jest praca... kwestia dobrego rozeznania w terenie. Nie tak dawno znajoma zatrudniła sie w medicover. Coś tam jest na początku nie pasowało z bezpłatnymi urlopami, ale w zamian ma każdą niedziele wolną dla siebie i dzieciakow
Avatar
Marzena / 22 maja 2019 r. o 09:57
0
Brakuje i to nie tylko w Lublinie w innych miastach tak samo deficyt jest. Od nas z oddziału odeszło 2 pielęgniarki i wyjechały do Niemiec z promedica. Lepsze warunki im zaproponowała agencja i nawet się nie zastanawiały. Tam mają jednego podopiecznego.. a na oddziale pacjentów jest o wiele więcej.
Avatar
Gość / 7 maja 2019 r. o 10:36
+5
DO GOSCIA SLUCHAJ TO WEDLUG CIEBIE KOBIETA Z TROJKA DZIECI NIE MA PRAWA DO PRACY DO NAUKI DO PODNOSZENIA SWOJEJ WIEDZY A CO TWOJA MATKA JAK CIE URODZILA TO W PIWNICY ZAMKNIETA SIEDZIALA CZY PRACOWALA ABY CI ZAROBIC NA ZARCIE CO UWAZASZ ZE MLODA KOBIETA ZAMKNIE SIE W CZTERECH SCIANACH I BEDZIE CZEKALA NA SMIERC KIEDYS KOBIETY RODZILY PO 11 DZIECI I FUNKCJONOWALY W ZYCIU CO ZA DEBILEOBRZUCAJA TE DZIEWCZYNE BLOTEM ZE NAPISALA ZE MA DZIECI TAKA KOBIETA ZASLUGUJE NA POCHWALE I POSZANOWANIE
Avatar
Gość / 7 maja 2019 r. o 09:36
-6
Z trójką dzieci to można ciągnąć 500 plus i pałę na kolejne ;) Dziwne, bo wszędzie mówią, że jest praca.
Avatar
Gość / 7 maja 2019 r. o 06:07
+8
NO I CO ZE DZIEWCZYNA MA TROJKE DZIECI TRZEBA SIE CIESZYC Z TEGO A NIE OBRZUCAC JA BLOTEM JAKO MLODA KOBIETA ODCHOWA DZIECI I POZNIEJ BEDZIE DYSPOZYCYJNA I MOZE SPOKOJNIE PRACOWAC GDYZ DZIECI BEDA ODCHOWANE BRAWO KOLEZANKO ZE MAJAC 3 DZIECI MOGLAS UKONCZYC STUDIA TERAZ ROZPOCZNIJ STUDIA MAGISTERSKIE I POKAZ WSZYSTKIM JAKA JESTES OPERATYWNA Z PRACA NIE BEDZIE LATWO BO W SZPITALACH PRACUJA TAKIE PIONERKI ZE SA ZATRUDNIONE W 4 SZPITALACH JEDNOCZESNIE A JAK JUZ ZNAJDZIESZ PRACE TO PO 3 MIESIACACH CIE ZWOLNIA BO TEN STARY BETON PIELEGNIARSKI CALY CZAS PATRZAC NA CIEBIE ZE JESTES MLODA BEDZIE MOWIL ZE NIC NIE UMIESZ ZE JESTES GLUPIA ZA POWOLI SIE RUSZASZ JUZ OD PIERWSZEGO DNIA KIEDY TY NIE BEDZIESZ JESZCZE WIEDZIALA JAK STANAC JAK SIE OBROCIC ZEBY IM DOGODZIC TE DOSWIADCZONE Z PRL BEDA CIE TRAKTOWAC JAK POWIETRZE BADZ NA TO PRZYGOTOWANA PO 3 MIESIACAC TZW PROBNEGO ZATRUDNIENIA STARA OODDZIALOWA NAPISZE CI OPINIE ZE NIE NADAJESZ SIE DO NICZEGO TYLKO DLATEGO ZEBY CI PODCIAC SKRZYDLA I CIE DALEJ JUZ NIE ZATRUDNIA POZOSTAJE CI RZUCIC TEN ZAWOD BO BEDZIESZ ZYC W PRZEKONANIU ZE JAK CIE WYWALILI PO 3 MIESIACACH TO ZNACZY ZE DO NICZEGO SIE NIE NADAJESZ MASZ DRUGIE WYJSCIE NIE WIERZ TYM SKOSTNIALYM BABOM UCZ SIE JEZYKA WYCHOWUJ DZIECI A JUZ JAK OPDROSNA TROSZKE ZAAPLIKUJ WEZ DZIECI POD PACHE I WYJEDZ ZA GRANICE TAM SIE ODNAJDZIESZ TAM CIE DOCENIA W TYM KRAJU DOKAD NIE ODMLODZSIE PERSONEL PIELEGNIARSKI NIE MASZ CO SZUKAC BO TY BEDZIESZ SIEDZIEC NA BEZROBOCIU A 55 LATKA BEDZIE PRACOWAC W 4 SZPITALACH JEDNOCZESNIE TO JEST WIZJA DLA MLODYCH PIELEGNIAREK W POLSCE POZDRAWIAM PIELEGNIARKA
NO I CO ZE DZIEWCZYNA MA TROJKE DZIECI TRZEBA SIE CIESZYC Z TEGO A NIE OBRZUCAC JA BLOTEM JAKO MLODA KOBIETA ODCHOWA DZIECI I POZNIEJ BEDZIE DYSPOZYCYJNA I MOZE SPOKOJNIE PRACOWAC GDYZ DZIECI BEDA ODCHOWANE BRAWO KOLEZANKO ZE MAJAC 3 DZIECI MOGLAS UKONCZYC STUDIA TERAZ ROZPOCZNIJ STUDIA MAGISTERSKIE I POKAZ WSZYSTKIM JAKA JESTES OPERATYWNA Z PRACA NIE BEDZIE LATWO BO W SZPITALACH PRACUJA TAKIE PIONERKI ZE SA ZATRUDNIONE W 4 SZPITALACH JEDNOCZESNIE A JAK JUZ ZNAJDZIESZ PRACE TO PO 3 MIESIACACH CIE ZWOLNIA BO TEN STARY BETON PIELEGNIARSKI C... rozwiń
Avatar
AUGUST / 6 maja 2019 r. o 22:15
+8
DO WSTYDZ SIE KOBIETO MILA PANI NIEPRZESZKADZA MI JEZELI KTOS DORABIA ALE WTEDY KIEDY NIE MA KTO PRACOWAC A NIE MLODE PIELEGNIARKI NIE MAJA SZANS NA ZATRUDNIENIE A PANI ZALICZA 4 SZPITALE PO POL ETATU CHCIALABY PANI ZEBY PANI CORKA ZMUSZONA BYLA DO WYJAZDU ZA GRANICE TYLKO DLATEGO ZE MAMUSIA OSKAKUJE 4 SZPITALE A DLA NIEJ NIE MA MIEJSCA WE WLASNYM KRAJU A CZY SIE PANI ZASTANOWILA NAD TYM ZE JAK MLODE WYJADA A PANI ZACHORUJE ZE STAROSCI I PRZYJDZIE PANI DO SZPITALA TO WTEDY ZAJMA SIE PANIA KRASNOLUDKI BO PIELEGNIAREK NIE EDZIE POLSKA PIELEGNIARKA BEDZIE PIELEGNOWAC NIEMCA ANGLIKA SZWEDA ITP GDYBYSCIE NIE LATALY NA UMOWE ZLECENIA TO UPOSAZENIE PIELEGNIAREK BYLO BY WYZSZE I BY PANI MIALA WIECEJ NA 1 ETACIE NIZ NA 2- UCH BO PRACODAWCA NIE MAJAC KONKURENCJI MUSIAL BY ZAPLACIC DOBRA SUME ABY POZYSKAC PRACOWNIKA A WY LATACIE OD SZPITALA DO SZPITALA ZARABIAJAC NA MISKE RYZU POZDRAWIAM
DO WSTYDZ SIE KOBIETO MILA PANI NIEPRZESZKADZA MI JEZELI KTOS DORABIA ALE WTEDY KIEDY NIE MA KTO PRACOWAC A NIE MLODE PIELEGNIARKI NIE MAJA SZANS NA ZATRUDNIENIE A PANI ZALICZA 4 SZPITALE PO POL ETATU CHCIALABY PANI ZEBY PANI CORKA ZMUSZONA BYLA DO WYJAZDU ZA GRANICE TYLKO DLATEGO ZE MAMUSIA OSKAKUJE 4 SZPITALE A DLA NIEJ NIE MA MIEJSCA WE WLASNYM KRAJU A CZY SIE PANI ZASTANOWILA NAD TYM ZE JAK MLODE WYJADA A PANI ZACHORUJE ZE STAROSCI I PRZYJDZIE PANI DO SZPITALA TO WTEDY ZAJMA SIE PANIA KRASNOLUDKI BO PIELEGNIAREK NIE EDZIE POLSKA... rozwiń
Avatar
Wstydź się kobieto!!! / 6 maja 2019 r. o 20:20
-6
i to jest swieta prawda nic nie mam przeciwko starszym pielegniarkom bo sama jestem pielegniarka ale nie moze byc tak ze panie pracuja w dwoch szpitalach w jednym szpitalu na caly etat  w drugim szpitalu na pol etatu  bardzo mnie dziwi skad te panie maja tyle sily jak zostanie przyjeta do pracy mloda pielegniarka a jeszcze ma mgr z gory zostaje skreslona patrza na nia  jak by im prace zabrala  tak nie powinno byc czesto  nowe mlodsze pielegniarki nie wytrzymuja tego psychicznie i odchodza czesto rzucaja ten zawod  kiedy to starsze pielegniarki zamiast starac sie wprowadzic w oddzial kolezankae dyskuyuja jaka to ona glupia nic nie umie nie ona umie kolezanki tylko jak jej podetniecie skrzydla juz pierwszego dnia wrzeszczac na nia ze nic nie umie  to jak wam udowodni ze umie bojac sie odezwac to jest prawda pracuje w jednym z lubelskich szpitali polowa pielegniarek pracujacych to pielegniarki na pol etatu lub na umowe zlecenie tak dluzej byc nie moze mlode osoby powinny byc wprowadzane do zawodu ja wiem ze panie maja doswiadczenie  ale to nie znaczy ze te mlode sa glupie mlode chca pracowac wg procedur a nie na rozkaz masz zrobic tak bo my tak robimy  i zamiast isc do przodu w zawodzie powielamy to co bylo iles lat temu wszystko sie zmienia  nie mozemy stac w miejscu pielegniarstwo idzie  do przodu ja wiem ze kazdy chce dorobic ale nie moze tak byc zebysmy skazywali mlode pokolenie na wyjazg za granice bo kto nami bedzie sie opiekowal  czas mile panie na emeryture czas na odpoczynek bo ciagniecie poltora etatu to jest duze obciazenie a co dzien jestesmy starsze pozdrawiam
  Nic tobie do tego, czy ktoś pracuje na jednym czy dwóch etatach, nic tobie do tego, czy ktoś dorabia na emeryturze czy nie. I właściwie tyle w temacie... I pamiętaj: tobie też w życiu różnie może się ułożyć. A ZAWIŚĆ, to żaden postęp!
  Nic tobie do tego, czy ktoś pracuje na jednym czy dwóch etatach, nic tobie do tego, czy ktoś dorabia na emeryturze czy nie. I właściwie tyle w temacie... I pamiętaj: tobie też w życiu różnie może się ułożyć. A ZAWIŚĆ, to żaden postęp! rozwiń
Avatar
Grzegorz / 6 maja 2019 r. o 20:17
+9
Winne są zatwierdzone niedawno normy zatrudnienia pielęgniarek. Lubelskie szpitale normy minimalne uznały za optymalne, dlatego zmniejszają zatrudnienie - nie zwalniają co prawda, ale za odchodzące pielęgniarki (emerytura, choroba, inne...) nie zatrudniają nowych. "Dzięki" temu pracujące pielęgniarki mają po 60 dni niewykorzystanego urlopu, bo nie mają go jak wykorzystać, a w pracy są po prostu wykończone. A dyrekcja oszczędza... A pacjenci?
Zobacz wszystkie komentarze 58

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Awantura o maskotkę Lubelskiego Festiwalu Nauki. "Niesmak pozostaje" kontra "krzywdzące opinie"

Awantura o maskotkę Lubelskiego Festiwalu Nauki. "Niesmak pozostaje" kontra "krzywdzące opinie"

Zamieszanie wokół konkursu na maskotkę Lubelskiego Festiwalu Nauki. Autorka jednej z wyróżnionych prac zarzuca wykorzystanie swojego pomysłu, choć konkurs formalnie nie został rozstrzygnięty. Zdaniem organizatorów, zarzuty są nieprawdziwe, krzywdzące i godzą w wizerunek wydarzenia

Koncert Wojtka Władka w Restauracji Może
25 września 2021, 20:00

Koncert Wojtka Władka w Restauracji Może

Restauracja Może przy ul. Żeglarskiej 5a otwiera swoje wnętrze. 25 września o godz. 20 będzie można wziąć udział w koncercie Wojtka Władka i degustacji.

Polski Cukier Avia Świdnik zaczyna nowy sezon. Cel? Powtórzyć wynik z wiosny

Polski Cukier Avia Świdnik zaczyna nowy sezon. Cel? Powtórzyć wynik z wiosny

Spotkaniem u siebie z ZAKSĄ Strzelce Opolskie Polski Cukier Avia Świdnik rozpocznie nowe rozgrywki na zapleczu PlusLigi. Początek środowego meczu w hali Szkoły Podstawowej nr 7 o godzinie 18.

Biała Podlaska: Tytuł dla działaczki "Solidarności"? Zadecydują o tym radni

Biała Podlaska: Tytuł dla działaczki "Solidarności"? Zadecydują o tym radni

Władze Białej Podlaskiej chcą uhonorować Elżbietę Chaberską, działaczkę „Solidarności”. O przyznaniu jej tytułu „Zasłużonego dla Miasta” zdecydują radni.

Będzie nowe stanowisko sejmiku województwa w sprawie "ideologii LGBT". Co się zmieni?

Będzie nowe stanowisko sejmiku województwa w sprawie "ideologii LGBT". Co się zmieni?

Zapadła decyzja dotycząca stanowiska sejmiku województwa w sprawie „ideologii LGBT”. Kontrowersyjny dokument nie zostanie uchylony. – Zmienimy jego treść tak, by nie było pola do nadinterpretacji – mówi Marek Wojciechowski, sekretarz sejmikowego klubu Prawa i Sprawiedliwości

Lublin: Pożar w wieżowcu przy Niepodległości [zdjęcia]
galeria

Lublin: Pożar w wieżowcu przy Niepodległości [zdjęcia]

Cztery zastępy straży walczyły z pożarem, który wybuchł w jednym z mieszkań w wieżowcu przy Niepodległości 11

Michał Oleksiejczuk i Cezary Kęsik już znają swoich przeciwników

Michał Oleksiejczuk i Cezary Kęsik już znają swoich przeciwników

Zdecydowane trudniejsze zadanie będzie miał pochodzący spod Łęcznej Oleksiejczuk. Popularny „Lord” 30 października w Abu Zabi zmierzy się z Szamilem Gamzatowem na gali UFC 267.

"Pogranicza języka, muzyki i kultury popularnej" - spotkanie z Bartkiem Chacińskim
24 września 2021, 17:00

"Pogranicza języka, muzyki i kultury popularnej" - spotkanie z Bartkiem Chacińskim

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza na kolejną odsłonę projektu "Muzyka. Kultura. Książka. Biblioteka". W piątek, 24 września o godz. 17 w Filii nr 2 przy ul. Peowiaków 12 odbędzie się spotkanie autorskie Bartkiem Chacińskim pt. "Polifonia - Pogranicza języka, muzyki i kultury popularnej".

Poszedł na grzyby i zabłądził. 76-latka szukała policja

Poszedł na grzyby i zabłądził. 76-latka szukała policja

Mieszkaniec Puław do lasu wybrał się w poniedziałek. Gdy do wieczora nie pojawił się w domu, jego syn powiadomił policję. Na nogi postawiono całą jednostkę. W poszukiwaniach wzięli udział także strażnicy leśni wyposażeni w noktowizory.

Skuteczna obsługa stron internetowych, czyli jak efektywnie reprezentować markę w Internecie

Skuteczna obsługa stron internetowych, czyli jak efektywnie reprezentować markę w Internecie

Do zapewnienia trwałej pozycji strony www w Internecie konieczny jest jej stały rozwój techniczny, optymalizacja treści, regularne aktualizacje oraz przemyślana strategia SEO. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie wykonać te działania samodzielnie, bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia.

Pobyt dzienny seniora w domu opieki, dlaczego warto?

Pobyt dzienny seniora w domu opieki, dlaczego warto?

Opieka dzienna nad seniorem pozwala zapewnić bezpieczne środowisko dla osób starszych. Może stanowić skuteczne antidotum na samotność i brak stymulujących zajęć umożliwiających zachowanie aktywności umysłowej i fizycznej.

Trzy kursy kosmetyczne, które warto mieć w ofercie gabinetu kosmetycznego

Trzy kursy kosmetyczne, które warto mieć w ofercie gabinetu kosmetycznego

Kosmetologia oraz medycyna estetyczna wciąż się rozwijają. Nowe technologie, innowacyjne preparaty, ale również zmiana postrzegania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej sprawiają, że rośnie zainteresowanie nimi przede wszystkim wśród płci pięknej, ale nie tylko.

Artur Sowiński z Pogoni Mostostal Puławy blisko podium w Gdyni

Artur Sowiński z Pogoni Mostostal Puławy blisko podium w Gdyni

Dość nieoczekiwanie w Pucharze Polski w maratonie MTB w Gdyni wystartował Artur Sowiński. Zawodnik Pogoni Mostostal Puławy to specjalista od wyścigów na szosie. Na dużo cięższym rowerze spisał się jednak równie dobrze.

Amerykańskie Herculesy latały nad Białą Podlaską. Ćwiczyli z nimi żołnierze GROM [zdjęcia]
galeria

Amerykańskie Herculesy latały nad Białą Podlaską. Ćwiczyli z nimi żołnierze GROM [zdjęcia]