Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Praca

26 kwietnia 2021 r.
12:04

MPK Lublin szuka kierowców, ale tych do pracy nie przyjmie. "To dyskryminacja"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
28 9 A A
Dzisiaj w miejskiej spółce zatrudnionych jest bezpośrednio 712 kierowców, w tym 484 autobusowych i 228 trolejbusowych.
Dzisiaj w miejskiej spółce zatrudnionych jest bezpośrednio 712 kierowców, w tym 484 autobusowych i 228 trolejbusowych. (fot. Maciej Kaczanowski)

Kierowca autobusów MPK nie może dostać pracy w tej spółce, jeśli ostatnio był zatrudniony w firmie będącej podwykonawcą MPK. – Taką mamy umowę – przyznaje miejski przewoźnik. – To dyskryminacja – twierdzą kierowcy, którzy nam się poskarżyli.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Największy miejski przewoźnik oficjalnie informuje, że poszukuje ludzi do prowadzenia autobusów i trolejbusów. – MPK nieustannie prowadzi rekrutację – przyznaje Weronika Opasiak, rzeczniczka Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. – Szukamy dobrych, odpowiedzialnych i lojalnych kierowców. Nikomu nie zamykamy drogi.

– My jesteśmy dyskryminowani – twierdzi tymczasem jeden z kierowców, którzy prowadzili już autobusy MPK, chociaż nie jako pracownicy tej spółki, tylko jej podwykonawcy, agencji zatrudnienia Akam. – Słyszymy, że nie możemy zostać przyjęci do MPK.

Jest reakcja na nasz artykuł.

Agencja Akam zapewniała niegdyś kierowców spółce Warbus, która obsługiwała część kursów autobusowych. Kiedy Warbus zrezygnował z obsługi Lublina, szoferów przejęło MPK, które zawarło umowę z Akamem i obecnie „wypożycza” kilkunastu kierowców.

– MPK tłumaczy, że ma podpisaną lojalkę z firmą Akam i nie może nas przyjąć do pracy – opowiada nam kierowca, który skarży nam się na problemy ze zmianą pracy. Twierdzi, że chciał przejść do MPK, ale usłyszał, że to niemożliwe. – Ale przecież ja nie podpisywałem żadnej lojalki.

– To nie jest nasza zła wola, a zapis w umowie z firmą Akam – odpowiada rzeczniczka miejskiej spółki przewozowej. Powołuje się na punkt mówiący, że MPK „nie będzie nakłaniać” pracowników agencji do podjęcia zatrudnienia w MPK „na podstawie umowy o pracę lub jakiekolwiek innej umowy cywilnoprawnej”.

To ograniczenie obowiązuje nie tylko „w czasie trwania umowy” między MPK (zamawiającym) a Akamem (wykonawcą), ale również „w okresie sześciu miesięcy od rozwiązania umowy z wykonawcą”. Z tej umowy MPK wysnuwa wniosek, że kierowca zatrudniony w firmie Akam musi najpierw zrezygnować z posady u obecnego pracodawcy i odczekać jeszcze pół roku, aby móc się ubiegać o zatrudnienie bezpośrednio w miejskiej spółce.

– Nikt nikogo nie blokuje – mówi tymczasem Andrzej Kłysiak, szef Akamu. – Są takie osoby, które narozrabiały i MPK ich nie chce. Byli tacy, co kamery poprzekręcali, nie byli trzeźwi. Ja bym ich nie zatrudnił.

MPK wciąż szuka osób zainteresowanych „bezpłatnym szkoleniem” na kierowcę. Nabór został przedłużony do końca kwietnia. Spółka szuka osób mających co najmniej 23 lata, przynajmniej maturę i ważne prawo jazdy kategorii B lub C. Oferuje bezpłatny kurs na kategorię D, o ile kierowca przepracuje w MPK trzy lata.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marek84 / 26 kwietnia 2021 r. o 13:48
+11
Taki zakaz jest nieskuteczny: ***s://sqrlegal.pl/skutecznosc-prawna-zakazu-przejmowania-pracownikow-kontrahenta/ Zachęcamy każdą osobę dotkniętą problemem by zgłaszać się do Państwowej Inspekcji Pracy lub do Nas.
 Czy aby na pewno jest nieskuteczny? Cytuję akapit z wklejonego artykułu " Jednakże postanowienia umowy można sformułować w taki sposób, aby były ważne i skuteczne. Powinny one sprowadzać się do   zakazu podejmowania czynów nieuczciwej konkurencji , sprzecznych z ustawą o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, np.: [ul] [justify]zakaz nakłaniania lub namawiania pracowników do niewykonania lub nienależytego wykonania obowiązków pracowniczych; zakaz podejmowania działań nakierowanych na przejęcie pracownika stanowiących czyn nieuczciwej konkurencji." [/justify] [/ul]
 Czy aby na pewno jest nieskuteczny? Cytuję akapit z wklejonego artykułu " Jednakże postanowienia umowy można sformułować w taki sposób, aby były ważne i skuteczne. Powinny one sprowadzać się do   zakazu podejmowania czynów nieuczciwej konkurencji , sprzecznych z ustawą o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, np.: [ul] [justify]zakaz nakłaniania lub namawiania pracowników do niewykonania lub nienależytego wykonania obowiązków pracowniczych; zakaz podejmowania działań nakierowanych n... rozwiń
Avatar
adamczuk / 27 kwietnia 2021 r. o 08:05
+10
Taki zakaz jest nieskuteczny: ***s://sqrlegal.pl/skutecznosc-prawna-zakazu-przejmowania-pracownikow-kontrahenta/ Zachęcamy każdą osobę dotkniętą problemem by zgłaszać się do Państwowej Inspekcji Pracy lub do Nas.
 Hej Fundacja Wolności - a czy nie jest tak że pracodawca może sam zadecydować jakiego pracownika chce przyjąć do pracy? To jest chyba to co macie w nazwie - Wolność - w tym przypadku wolność do wyboru pracownika. Czy jak ktoś pójdzie na rozmowę o pracę i tej pracy nie dostanie to też jest dyskryminacja?
Avatar
Janusz_Paliwas / 26 kwietnia 2021 r. o 12:14
-6
To napiszcie jeszcze dla czego przy tak małej liczbie rozkładów codziennie widzimy stare powarszawskie jelcze czy autobusy podwykonawców (swoją drogą z Ukrainy oni je pościągali ??) bez biletomatów i nawet nie w pełni niskopodłogowe ? To jest kpina mpk z mieszkańców !!
Avatar
Hiena / 26 kwietnia 2021 r. o 15:16
-7
Swoja drogą ta sprawa z tym akamem to jest dla cba, warbusa nie ma od 2 lat, a przetarg utknął na 2 lata w ztm za firme warbus. Kursów nie dodali żadnych za firme warbus, a pieniądze na firme akam ktora dziala na zlecenie mpk jest? Jak to jest drogi ztm Lublin ? Czy to nie jest przypadkiem wyprowadzanie pieniędzy podatnika? Przecież mpk ma dostatnia liczbe pracowników rezerwowych, wiec po co agnecja pracy i generowanie olbrzymich kosztow?
Avatar
FundacjaWolnosci / 26 kwietnia 2021 r. o 14:57
-11
Taki zakaz jest nieskuteczny: ***s://sqrlegal.pl/skutecznosc-prawna-zakazu-przejmowania-pracownikow-kontrahenta/ Zachęcamy każdą osobę dotkniętą problemem by zgłaszać się do Państwowej Inspekcji Pracy lub do Nas.[/quote] Czy aby na pewno jest nieskuteczny? Cytuję akapit z wklejonego artykułu "   Jednakże postanowienia umowy można sformułować w taki sposób, aby były ważne i skuteczne. Powinny one sprowadzać się do             zakazu podejmowania czynów nieuczciwej konkurencji      , sprzecznych z ustawą o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, np.:   [ul] zakaz nakłaniania lub namawiania pracowników do niewykonania lub nienależytego wykonania obowiązków pracowniczych;zakaz podejmowania działań nakierowanych na przejęcie pracownika stanowiących czyn nieuczciwej konkurencji."[/ul] [/quote]   [quote][quote]Jest różnica pomiędzy podkupywaniem pracowników a otwartym naborem, na to samo stanowisko w innej formie. Gdyby to zrównać to każda zmiana pracodawcy na to samo stanowisko byłaby czynem nieuczciwej konkurencji. Z podkupywaniem pracowników mamy doczynienia np. w sytuacji, gdy rekruter dzowni do konkurencji i namawia jej pracowników do przejścia do nich a oferta ta nie jest publicznie dostępna. W opisywanej sytuacji mamy styczność z otwartym naborem, w którym zatrudnienia odmawia się tylko pracownikom podwykonawcy. Ogłoszenia o pracę w MPK: ***s://***mpk.lublin.pl/index.php?id_site=115
rozwiń
Avatar
FundacjaWolnosci / 26 kwietnia 2021 r. o 12:32
-16
Taki zakaz jest nieskuteczny: ***s://sqrlegal.pl/skutecznosc-prawna-zakazu-przejmowania-pracownikow-kontrahenta/ Zachęcamy każdą osobę dotkniętą problemem by zgłaszać się do Państwowej Inspekcji Pracy lub do Nas.
Avatar
Hiena / 26 kwietnia 2021 r. o 13:36
-19
Pan Andrzej to lepiej niech uważa z tymi oskarżeniami ze niby zwolnieni za alkohol, bo chyba sam zapomniał ze takich ludzi zatrudnia- a może poprostu pan Andrzej jest hipokryta? Sam zatrudnia podpadziochy za alkohol a tu gra dobrego wujka z flinta , ze niby takich zwalnia , w tym momencie pracuje u niego bodajze 3 pracowników którzy pracowali w mpk a ktorzy wylecieli z mpk więc jak to jest? To po pierwsze, teraz po drugie radzilbym siedzieć cicho panu Andrzejowi bo przestępstwa karno- skarbowego przedawniaja sie po długich latach a od upadku warbusa minęło zaledwie dwa lata, a doskonale wiemy jak ta firemka dzialala na uslugach warbusa, na szczęście mamy wszystkie grafiki wszystkie koperty i wieny którzy ludzie byli zatrudnieni na czarno w tej firmie i ktorzy pobierali tak wynagrodzenie o tym pan Andrzej zapomniał?- moze trzeba mu przypomnieć pana z lwowskiej? Może pana z obywatelskiej? A może pana z Zagłoby? A moze tego ze starego miasta czy tam nie wiem skąd?Czy pan Andrzej nie zna prawa ze swiadome oszukiwanie i zanizanie dochodow wobec komornikow którzy szukaja pieniędzy u dłużników którzy u niego pracują jest przestępstwem? Przecież wystarczy grafik od Pana Andrzeja i moja dokumentacja z warbusa na płycie i ten pan leży i kwiczy przeciez urząd skarbowy moze przeswietlic dlaczego u pana Andrzeja bylo załóżmy x osob np 25 na grafiku a np 5 osob na tym grafiku nie posiadalo umow i pracowali na czarno? Przeciez to da rade latwo sprawdzuc czy w latach 2018-2021 zglaszal wymienione osoby do zus? Pomijam już fakt, ze pan Andrzej zaniza faktyczna liczbę osob w zus żeby nie placux zasiłków oraz zwolnień lekarskich. Po trzecie trzeba by jeszcze wyjaśnić sposób w jaki to pan Andrzej zatrudniał ludzi na staż z urzędu pracy mianowicie urzad pracy placic stażyście pieniądze podatnika a pan Andrzej po cichu na czarno doplacal jeszcze takiemu stażyście pieniądze za świadczoną pracę...pomijam fakt tego ze pan Andrzej wypisywal stażyście miejsce pracy krepiec a faktyczne miejsce było Lublin, ale to swiadczy o tym ze były wyłudzenia pieniędzy w stylu praca krepiec wiec zwrot dojazdu z urzedu pracy gdzie faktycznie byla praca lublin i żadnych zwrotow nie powinno byc. Pozdrawiam i do usłyszenia
Pan Andrzej to lepiej niech uważa z tymi oskarżeniami ze niby zwolnieni za alkohol, bo chyba sam zapomniał ze takich ludzi zatrudnia- a może poprostu pan Andrzej jest hipokryta? Sam zatrudnia podpadziochy za alkohol a tu gra dobrego wujka z flinta , ze niby takich zwalnia , w tym momencie pracuje u niego bodajze 3 pracowników którzy pracowali w mpk a ktorzy wylecieli z mpk więc jak to jest? To po pierwsze, teraz po drugie radzilbym siedzieć cicho panu Andrzejowi bo przestępstwa karno- skarbowego przedawniaja sie po długich latach a od upadku... rozwiń
Avatar
Japolan / 26 kwietnia 2021 r. o 14:53
-23
CBA oraz Komisję Europejską trzeba poinforować o tym bezprawiu, dokonywanym w Wolnyym Mieście Lublin.
Avatar
mgrM / 26 kwietnia 2021 r. o 12:25
-35
Pracodawca może ustalić takie warunki jak Mu się podoba i goofno wam do tego.
Avatar
adamczuk / 27 kwietnia 2021 r. o 08:05
+10
Taki zakaz jest nieskuteczny: ***s://sqrlegal.pl/skutecznosc-prawna-zakazu-przejmowania-pracownikow-kontrahenta/ Zachęcamy każdą osobę dotkniętą problemem by zgłaszać się do Państwowej Inspekcji Pracy lub do Nas.
 Hej Fundacja Wolności - a czy nie jest tak że pracodawca może sam zadecydować jakiego pracownika chce przyjąć do pracy? To jest chyba to co macie w nazwie - Wolność - w tym przypadku wolność do wyboru pracownika. Czy jak ktoś pójdzie na rozmowę o pracę i tej pracy nie dostanie to też jest dyskryminacja?
Avatar
Hiena / 26 kwietnia 2021 r. o 15:16
-7
Swoja drogą ta sprawa z tym akamem to jest dla cba, warbusa nie ma od 2 lat, a przetarg utknął na 2 lata w ztm za firme warbus. Kursów nie dodali żadnych za firme warbus, a pieniądze na firme akam ktora dziala na zlecenie mpk jest? Jak to jest drogi ztm Lublin ? Czy to nie jest przypadkiem wyprowadzanie pieniędzy podatnika? Przecież mpk ma dostatnia liczbe pracowników rezerwowych, wiec po co agnecja pracy i generowanie olbrzymich kosztow?
Avatar
FundacjaWolnosci / 26 kwietnia 2021 r. o 14:57
-11
Taki zakaz jest nieskuteczny: ***s://sqrlegal.pl/skutecznosc-prawna-zakazu-przejmowania-pracownikow-kontrahenta/ Zachęcamy każdą osobę dotkniętą problemem by zgłaszać się do Państwowej Inspekcji Pracy lub do Nas.[/quote] Czy aby na pewno jest nieskuteczny? Cytuję akapit z wklejonego artykułu "   Jednakże postanowienia umowy można sformułować w taki sposób, aby były ważne i skuteczne. Powinny one sprowadzać się do             zakazu podejmowania czynów nieuczciwej konkurencji      , sprzecznych z ustawą o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, np.:   [ul] zakaz nakłaniania lub namawiania pracowników do niewykonania lub nienależytego wykonania obowiązków pracowniczych;zakaz podejmowania działań nakierowanych na przejęcie pracownika stanowiących czyn nieuczciwej konkurencji."[/ul] [/quote]   [quote][quote]Jest różnica pomiędzy podkupywaniem pracowników a otwartym naborem, na to samo stanowisko w innej formie. Gdyby to zrównać to każda zmiana pracodawcy na to samo stanowisko byłaby czynem nieuczciwej konkurencji. Z podkupywaniem pracowników mamy doczynienia np. w sytuacji, gdy rekruter dzowni do konkurencji i namawia jej pracowników do przejścia do nich a oferta ta nie jest publicznie dostępna. W opisywanej sytuacji mamy styczność z otwartym naborem, w którym zatrudnienia odmawia się tylko pracownikom podwykonawcy. Ogłoszenia o pracę w MPK: ***s://***mpk.lublin.pl/index.php?id_site=115
rozwiń
Avatar
Japolan / 26 kwietnia 2021 r. o 14:53
-23
CBA oraz Komisję Europejską trzeba poinforować o tym bezprawiu, dokonywanym w Wolnyym Mieście Lublin.
Avatar
Marek84 / 26 kwietnia 2021 r. o 13:48
+11
Taki zakaz jest nieskuteczny: ***s://sqrlegal.pl/skutecznosc-prawna-zakazu-przejmowania-pracownikow-kontrahenta/ Zachęcamy każdą osobę dotkniętą problemem by zgłaszać się do Państwowej Inspekcji Pracy lub do Nas.
 Czy aby na pewno jest nieskuteczny? Cytuję akapit z wklejonego artykułu " Jednakże postanowienia umowy można sformułować w taki sposób, aby były ważne i skuteczne. Powinny one sprowadzać się do   zakazu podejmowania czynów nieuczciwej konkurencji , sprzecznych z ustawą o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, np.: [ul] [justify]zakaz nakłaniania lub namawiania pracowników do niewykonania lub nienależytego wykonania obowiązków pracowniczych; zakaz podejmowania działań nakierowanych na przejęcie pracownika stanowiących czyn nieuczciwej konkurencji." [/justify] [/ul]
 Czy aby na pewno jest nieskuteczny? Cytuję akapit z wklejonego artykułu " Jednakże postanowienia umowy można sformułować w taki sposób, aby były ważne i skuteczne. Powinny one sprowadzać się do   zakazu podejmowania czynów nieuczciwej konkurencji , sprzecznych z ustawą o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, np.: [ul] [justify]zakaz nakłaniania lub namawiania pracowników do niewykonania lub nienależytego wykonania obowiązków pracowniczych; zakaz podejmowania działań nakierowanych n... rozwiń
Avatar
Hiena / 26 kwietnia 2021 r. o 13:36
-19
Pan Andrzej to lepiej niech uważa z tymi oskarżeniami ze niby zwolnieni za alkohol, bo chyba sam zapomniał ze takich ludzi zatrudnia- a może poprostu pan Andrzej jest hipokryta? Sam zatrudnia podpadziochy za alkohol a tu gra dobrego wujka z flinta , ze niby takich zwalnia , w tym momencie pracuje u niego bodajze 3 pracowników którzy pracowali w mpk a ktorzy wylecieli z mpk więc jak to jest? To po pierwsze, teraz po drugie radzilbym siedzieć cicho panu Andrzejowi bo przestępstwa karno- skarbowego przedawniaja sie po długich latach a od upadku warbusa minęło zaledwie dwa lata, a doskonale wiemy jak ta firemka dzialala na uslugach warbusa, na szczęście mamy wszystkie grafiki wszystkie koperty i wieny którzy ludzie byli zatrudnieni na czarno w tej firmie i ktorzy pobierali tak wynagrodzenie o tym pan Andrzej zapomniał?- moze trzeba mu przypomnieć pana z lwowskiej? Może pana z obywatelskiej? A może pana z Zagłoby? A moze tego ze starego miasta czy tam nie wiem skąd?Czy pan Andrzej nie zna prawa ze swiadome oszukiwanie i zanizanie dochodow wobec komornikow którzy szukaja pieniędzy u dłużników którzy u niego pracują jest przestępstwem? Przecież wystarczy grafik od Pana Andrzeja i moja dokumentacja z warbusa na płycie i ten pan leży i kwiczy przeciez urząd skarbowy moze przeswietlic dlaczego u pana Andrzeja bylo załóżmy x osob np 25 na grafiku a np 5 osob na tym grafiku nie posiadalo umow i pracowali na czarno? Przeciez to da rade latwo sprawdzuc czy w latach 2018-2021 zglaszal wymienione osoby do zus? Pomijam już fakt, ze pan Andrzej zaniza faktyczna liczbę osob w zus żeby nie placux zasiłków oraz zwolnień lekarskich. Po trzecie trzeba by jeszcze wyjaśnić sposób w jaki to pan Andrzej zatrudniał ludzi na staż z urzędu pracy mianowicie urzad pracy placic stażyście pieniądze podatnika a pan Andrzej po cichu na czarno doplacal jeszcze takiemu stażyście pieniądze za świadczoną pracę...pomijam fakt tego ze pan Andrzej wypisywal stażyście miejsce pracy krepiec a faktyczne miejsce było Lublin, ale to swiadczy o tym ze były wyłudzenia pieniędzy w stylu praca krepiec wiec zwrot dojazdu z urzedu pracy gdzie faktycznie byla praca lublin i żadnych zwrotow nie powinno byc. Pozdrawiam i do usłyszenia
Pan Andrzej to lepiej niech uważa z tymi oskarżeniami ze niby zwolnieni za alkohol, bo chyba sam zapomniał ze takich ludzi zatrudnia- a może poprostu pan Andrzej jest hipokryta? Sam zatrudnia podpadziochy za alkohol a tu gra dobrego wujka z flinta , ze niby takich zwalnia , w tym momencie pracuje u niego bodajze 3 pracowników którzy pracowali w mpk a ktorzy wylecieli z mpk więc jak to jest? To po pierwsze, teraz po drugie radzilbym siedzieć cicho panu Andrzejowi bo przestępstwa karno- skarbowego przedawniaja sie po długich latach a od upadku... rozwiń
Avatar
FundacjaWolnosci / 26 kwietnia 2021 r. o 12:32
-16
Taki zakaz jest nieskuteczny: ***s://sqrlegal.pl/skutecznosc-prawna-zakazu-przejmowania-pracownikow-kontrahenta/ Zachęcamy każdą osobę dotkniętą problemem by zgłaszać się do Państwowej Inspekcji Pracy lub do Nas.
Avatar
mgrM / 26 kwietnia 2021 r. o 12:25
-35
Pracodawca może ustalić takie warunki jak Mu się podoba i goofno wam do tego.
Avatar
Janusz_Paliwas / 26 kwietnia 2021 r. o 12:14
-6
To napiszcie jeszcze dla czego przy tak małej liczbie rozkładów codziennie widzimy stare powarszawskie jelcze czy autobusy podwykonawców (swoją drogą z Ukrainy oni je pościągali ??) bez biletomatów i nawet nie w pełni niskopodłogowe ? To jest kpina mpk z mieszkańców !!
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie. Jednego dnia ogłosili przetarg na dwie obwodnice
galeria

Lubelskie. Jednego dnia ogłosili przetarg na dwie obwodnice

Zamość i Szczebrzeszyn będą miały obwodnice. Drogowcy właśnie ogłosili odpowiedni przetarg.

Jak zrobić idealny koktajl? Barmanka z Lublina o drinkach i konkursie World Class
Magazyn

Jak zrobić idealny koktajl? Barmanka z Lublina o drinkach i konkursie World Class

Rozmowa z Olgą Palamarchuk, barmanką z Lublina, uczestniczką ogólnopolskiego konkursu barmańskiego World Class.

Nie ma mocnych na reklamową brzydotę. "Wolna amerykanka"

Nie ma mocnych na reklamową brzydotę. "Wolna amerykanka"

Mimo tego, że miasto Puławy uchodzi za rozwinięte, to wobec reklamowego chaosu psującego estetykę przestrzeni publicznych jest zupełnie bezradne. Nie prowadzi w tym względzie żadnej polityki. W efekcie na ogrodzeniach i budynkach latami może wisieć niemal wszystko.

Chełm. Tłumy na pl. Łuczkowskiego, bo zjechały foodtrucki
zdjęcia
galeria

Chełm. Tłumy na pl. Łuczkowskiego, bo zjechały foodtrucki

Dawno nie widziany ruch i gwar wrócił na plac Łuczkowskiego w Chełmie. Miesiące covidowej pustki szybko wypełnili amatorzy orientalnej gastronomii. Wszystko za sprawą weekendowego karawaningu foodtrucków, który właśnie zawitał do Chełma.

Lublin. Dawno nie było takiej imprezy. Wszystkie pierogi świata
zdjęcia
galeria

Lublin. Dawno nie było takiej imprezy. Wszystkie pierogi świata

Japońskie, hiszpańskie, tybetańskie. Do niedzieli można skosztować najbardziej wyszukanych pierogów.

Młodzi Białorusini manifestowali w Lublinie. Ich koledzy stają przed sądem
zdjęcia
galeria

Młodzi Białorusini manifestowali w Lublinie. Ich koledzy stają przed sądem

Piątkowa pikieta w centrum Lublina to wyraz solidarności młodych Białorusinów z kolegami, którzy zostali w ojczyźnie.

Górnik Łęczna zagra z Odrą Opole, czyli przełamać złą passę

Górnik Łęczna zagra z Odrą Opole, czyli przełamać złą passę

W sobotnie popołudnie nie potrafiący wygrać spotkania od pierwszego kwietnia Górnik Łęczna zagra u siebie z Odrą Opole. Czy zielono-czarni przywitają się po przerwie spowodowanej obostrzeniami ze swoimi kibicami zwycięstwem, które pozwoli im nadal marzyć o awansie do PKO BP Ekstraklasy

Trzy młode sokoły w puławskim gnieździe dostały obrączki
galeria

Trzy młode sokoły w puławskim gnieździe dostały obrączki

Para sokołów wędrownych gniazdująca na kominie elektrociepłowni Grupy Azoty "Puławy" doczekała się trzech młodych potomków. W piątek zaobrączkowali je przedstawiciele Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego.

Lublin. Drugi dzień ze slalomem

Lublin. Drugi dzień ze slalomem

Nie tylko kierowcom poruszającym się własnymi samochodami dają się we znaki prace prowadzone na remontowanym odcinku ul. Nałkowskich, gdzie wprowadzono ruch wahadłowy.

Lublin. Spór o nowy stadion żużlowy. Mieszkańcy Skarpy nie chcą takiego sąsiada
galeria

Lublin. Spór o nowy stadion żużlowy. Mieszkańcy Skarpy nie chcą takiego sąsiada

Tylko nie koło nas – mówi część mieszkańców os. Skarpa przeciwna budowie stadionu żużlowego na terenach po klubie jeździeckim. Ratusz twierdzi, że nie ma innego miejsca pod taką budowę. – A po co w ogóle taki wydatek? – pyta Lubelski Ruch Miejski.

Z Odry wyłowiono ciało. Policja potwierdza, że to jeden z zaginionych chłopców
wideo
film

Z Odry wyłowiono ciało. Policja potwierdza, że to jeden z zaginionych chłopców

Policja potwierdziła, że uczestnicy akcji poszukiwawczej na Odrze wyłowili ciało chłopca. Okazało się, że to 13-letni Filip – jeden z poszukiwanych nastolatków.

Strażacy w akademiku UMCS. Specjalnie go wybrali
zdjęcia
galeria

Strażacy w akademiku UMCS. Specjalnie go wybrali

Straż wybrała „Helios” na miejsce ćwiczeń. Chodziło o wybranie wysokiego budynku.

Lublin. To nie Wehrmacht. Zagadkowe odkrycie za dawną odzieżówką
zdjęcia
galeria

Lublin. To nie Wehrmacht. Zagadkowe odkrycie za dawną odzieżówką

Dwa ludzkie szkielety odkryto podczas prac ziemnych przy budowie bloku mieszkalnego blisko ul. Spokojnej. Tym razem nie są to szczątki żołnierzy Wehrmachtu, tylko co najmniej 400-letnie pochówki.

Program TV 14-16 maja 2021. Co warto zobaczyć w telewizji?
14 maja 2021, 20:00

Program TV 14-16 maja 2021. Co warto zobaczyć w telewizji?

Weekend w naziemnej telewizji cyfrowej przebiegnie pod znakiem filmów rozrywkowych. Będą produkcje fantasy, takie jak "Władca Pierścieni", komedie romantyczne w stylu "Seksu w wielkim mieście" i mocne thrillery pokroju "Infiltracji" Scorsese. Poniżej wybrane filmy, które będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Podlasie kontra Lewart, ważne mecze Stali Kraśnik i Orląt Spomlek
film

Podlasie kontra Lewart, ważne mecze Stali Kraśnik i Orląt Spomlek

Na osiem kolejek przed zakończeniem sezonu znamy tak naprawdę tylko dwóch spadkowiczów. To Hetman Zamość i Jutrzenka Giebułtów. Cztery drużyny z naszego regionu walczą o utrzymanie, ale każda ma jeszcze szansę na pozostanie w III lidze. W sobotę ważne mecze mają przed sobą zwłaszcza: Podlasie, Lewart i Stal Kraśnik.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!