Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

16 grudnia 2016 r.
14:27

119 zwolnionych w szpitalu w Puławach. Jest lepiej?

7 24 A A

Rośnie ilość wykonywanych operacji, efektywność pracy oraz ilość pacjentów, a tegoroczny wynik finansowy, mimo wypłaconych odpraw, może być zerowy – podsumował wczoraj dyrektor puławskiego szpitala. Związkowcy zarzucają, że zmiany pogorszyły sytuację zarówno pracowników jak i pacjentów.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zdaniem władz powiatu, szpital powoli staje na nogi, odzyskuje płynność finansową, a realizowany plan naprawczy przynosi pozytywne skutki.

– Zakładaliśmy, że zwolnionych może zostać około 140 osób, ale skończyło się na 119, co oznacza, że udało nam się zachować ponad 20 etatów. Przypominam również, że około 60 procent pracowników, którzy stracili pracę, skorzystało z możliwości dobrowolnego odejścia związanego z otrzymaniem odpraw – mówił Leszek Gorgol, członek zarządu powiatu puławskiego, który chwalił m.in. zmiany organizacyjne w ratownictwie medycznym. Jego zdaniem okazały się dobrym posunięciem, powodującym wzrost jakości świadczonych usług, także poprzez leasing nowych karetek pogotowia.

Dyrektor Piotr Rybak podkreślał natomiast działania zmierzające do podwyższenia efektywności pracy. – Wykonanie kontraktu w październiku z niewiele ponad 100 procent w ubiegłym roku, wzrosło do 122 proc., a to oznacza, że nasz personel radzi sobie z nową organizacją pracy. Nie rezygnujemy jednak z jej doskonalenia poprzez całoroczne szkolenia, które planujemy dla pracowników SOR – mówił dyrektor.

Rybak zapowiedział również otwieranie nowych poradni m.in. medycyny sportowej i neurologii dziecięcej, a także realne-go jego zdaniem włączenia puławskiego SP ZOZ w zapowiadaną przez resort zdrowia, sieć szpitali.

Czy to już koniec zwolnień? Dyrektor odpowiedział, że skończyły się zwolnienia grupowe, ale jak wynika z jego słów, dalsze ruchy kadrowe, zarówno pod względem likwidacji niektórych etatów, czy tworzenia nowych, są możliwe i będą prowadzone.

Leszek Gorgol z kolei zwrócił uwagę na konieczność dalszych inwestycji zarówno pod względem wyposażenia placówki, jak i dalszych remontów oddziałów. Te prace, które już udało się wykonać, zdaniem władz, prowadzą już do wzrostu ilości pacjentów w POZ, czy kobiet decydujących się na urodzenie dziecka w puławskim szpitalu.

Władze powiatu i szpitala zapowiadają także starania o fundusze zewnętrzne na kompleksową termomodernizację budynków SP ZOZ. Wielomilionowa inwestycja pozwoliłaby na ograniczenie kosztów związanych z ogrzewaniem oraz poprawiła estetykę starej elewacji.

Obecne zadłużenie szpitala przekracza 50 mln złotych, ale dynamika jego wzrostu została zatrzymana.

>>>

Zupełnie inaczej sytuację w szpitalu oceniają związkowcy:

Sławomir Kamiński, przewodniczący NSZZ Solidarność „Ziemi Puławskiej”:

Ubiegły rok w szpitalu był zły i to wcale nie z powodu wyniku finansowego, który jak głosi plotka jest bliski zeru lub nawet dodatni. Nie jest to dla mnie zaskoczenie, bo każdy, kto ma choćby elementarne pojęcie o finansach i funkcjonowaniu służby zdrowia wie, że to inżynieria finansowa. Należy stwierdzić, że ostatni rok był jednym z najgorszych z powodu utraty zaufania stron dialogu społecznego. Związki zawodowe były lekceważone, zastraszane i traktowane w sposób niesłychanie mało profesjonalny. Od samego początku twierdziły, że program restrukturyzacji puławskiego szpitala to zwykła hucpa. Mało tego, dzięki temu, że związki zawodowe z taką determinacją blokowały likwidację oddziałów i laboratoriów mamy szansę na to, że znajdziemy się w sieci szpitali, jaką planuje Ministerstwo Zdrowia. Po co było więc prowokować, po co było straszyć ludzi zwolnieniami? Wystarczyło podjąć dialog i przyjąć wyciągniętą do współpracy dłoń. Dla szpitala przełomowe będą kolejne miesiące, w których kluczowym graczem będzie Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Lidia Twardowska, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielgniarek i Położnych w SP ZOZ:

Po pierwsze chcę podkreślić, że mam problem z oceną procesu restrukturyzacji z uwagi na brak zaufania do informacji przekazywanych przez dyrektora. Już nie raz słyszeliśmy zapewnienia o tym, że wszystko jest świetnie, o czym mówiła m.in. poprzednia dyrektor szpitala, Jolanta Herda, a po czasie okazywało się, że jest zupełnie inaczej. Moim zdaniem zwolnionych zostało zbyt wielu pracowników, co spowodowało negatywne skutki zarówno dla samego personelu, jak i dla pacjentów. Pamiętajmy o tym, że praca pielęgniarek i położnych była ciężka, a po wprowadzeniu ograniczeń kadrowych jest jeszcze trudniejsza. Na tyle, że najstarsze z moich koleżanek częściej chorują, przechodzą na zwolnienia lekarskie, nie dając sobie rady. Nie mogę pochwalić także zmian organizacyjnych dotyczących łączenia oddziałów dziecięcych. Nowe warunki są gorsze zarówno dla personelu, jak i dla pacjentów. Sytuacja w naszym szpitalu jest trudna, a niestety, z tego, co słyszę, nie będzie lepsza.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 19:52
0
W niedzielę byłem z dzieckiem na SOR w Puławach. Jakaś masakra, chorych dzieci było bardzo dużo. Oczywiście - rejestracja nie działała, bo rejestrował..... lekarz przyjmujący. Kolejka rosła i rosła. Gdy zrobiło się gorąco, panie pielęgniarki jednak postanowiły ruszyć cztery litery i rejestrować. Siadła pani przy komputerze i uruchamiała go chyba 10 minut ślęcząc co najmniej 6 czy 7 minut nad hasłem.... jakie to było, jakie to było.... , może to... nie..... a może to.... w końcu przyszła druga pani pielęgniarka i się udało. Wszyscy rzucili się do rejestracji i już w końcu nikt nie wiedział kto był w kolejce do lekarza po kim. Nowo przychodzący z dziećmi pytali kto ostatni, a wtedy dowiadywali się, że są dwie kolejki - jedna do rejestracji (tych co już stali wcześniej do lekarza) i ci co do lekarza.... słowem burdel. A można było rejestrować na dzień dobry w rejestracji, odciążyć lekarza, a tak pierwsze godziny to było pół godziny na pacjenta. Nie wiem ile można przyjmować pacjenta z przeziębieniem?!!! Jakaś paranoja. Policzcie sobie oczekujące chore dzieci - a było ich ze 20 co najmniej i 30minut jeden pacjent.... ile trzeba czekać? W pizdu z taką dobrą zmianą.
W niedzielę byłem z dzieckiem na SOR w Puławach. Jakaś masakra, chorych dzieci było bardzo dużo. Oczywiście - rejestracja nie działała, bo rejestrował..... lekarz przyjmujący. Kolejka rosła i rosła. Gdy zrobiło się gorąco, panie pielęgniarki jednak postanowiły ruszyć cztery litery i rejestrować. Siadła pani przy komputerze i uruchamiała go chyba 10 minut ślęcząc co najmniej 6 czy 7 minut nad hasłem.... jakie to było, jakie to było.... , może to... nie..... a może to.... w końcu przyszła druga pani pielęgniarka i się udało. Wszyscy rzucili si... rozwiń
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 22:22
0
Gorgol kolejną kadencję sprawuje nadzór nad szpitalem. W poprzedniej przychodził tylko na przecięcia wstęgi po inwestycjach. Gówno go wszystko obchodziło i teraz też. Ta cała konferencja to zwykłe działania maketingowe, mydlenie oczu. A czy prawdą jest że już brakuje personelu i Rybak chciał przyjmować wcześniej zwolnionych a oni pokazali mu środkowy palec?
Avatar
hjhj / 16 grudnia 2016 o 21:33
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
no jak się wyrzuca 119 osób na bruk to trudno, żeby było gorzej. tak się zastanawiam kiedy ludzie przejrzą na oczy i zrozumieją kim jest Gorgol i przestaną go wybierać do rady powiatu...
a ty myślisz, że jak inny przyjdzie to będzie inny, oni wybierają między sobą, teraz jest gorgol, pózniej kolejny swój i tak wkoło. 
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 21:00
0
Spoko, spoko jeszcze do was wróci dyrektor co grzebał po szufladach.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 20:25
0
A co mnie związkowcy obchodzą? W szpitalu mają się ludzie leczyć, a nie na chama posady trzymać dla związkowców. Jak usłyszę kiedyś od pacjenta, że jest zadowolony z pobytu w tym szpitalu, to będzie cud.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 20:18
0
Jak Radna PIS śmie się jeszcze wypowiadać. TO PIS do niszczenia szpitala się przyczynił. Jak jej nie wstyd. To hańba co robią ze szpitalek edukacją i Polską
Avatar
motylek / 16 grudnia 2016 o 20:05
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
BRAWO PANIE RYBAK
Łubu dubu, łubu dubu, to ja twój motylek
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 19:59
0
BRAWO PANIE RYBAK
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 19:58
0
Zwolnić wszystkich. Nie będzie szpitala nie będzie strat. Ludzie będą umierać młodo ZUS zarobi krocie. BRZMI JAK PLAN.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 19:11
0
Przepraszam...co to Pulawy? Kim jest Rybak? Kogo to obchodzi
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 19:52
0
W niedzielę byłem z dzieckiem na SOR w Puławach. Jakaś masakra, chorych dzieci było bardzo dużo. Oczywiście - rejestracja nie działała, bo rejestrował..... lekarz przyjmujący. Kolejka rosła i rosła. Gdy zrobiło się gorąco, panie pielęgniarki jednak postanowiły ruszyć cztery litery i rejestrować. Siadła pani przy komputerze i uruchamiała go chyba 10 minut ślęcząc co najmniej 6 czy 7 minut nad hasłem.... jakie to było, jakie to było.... , może to... nie..... a może to.... w końcu przyszła druga pani pielęgniarka i się udało. Wszyscy rzucili się do rejestracji i już w końcu nikt nie wiedział kto był w kolejce do lekarza po kim. Nowo przychodzący z dziećmi pytali kto ostatni, a wtedy dowiadywali się, że są dwie kolejki - jedna do rejestracji (tych co już stali wcześniej do lekarza) i ci co do lekarza.... słowem burdel. A można było rejestrować na dzień dobry w rejestracji, odciążyć lekarza, a tak pierwsze godziny to było pół godziny na pacjenta. Nie wiem ile można przyjmować pacjenta z przeziębieniem?!!! Jakaś paranoja. Policzcie sobie oczekujące chore dzieci - a było ich ze 20 co najmniej i 30minut jeden pacjent.... ile trzeba czekać? W pizdu z taką dobrą zmianą.
W niedzielę byłem z dzieckiem na SOR w Puławach. Jakaś masakra, chorych dzieci było bardzo dużo. Oczywiście - rejestracja nie działała, bo rejestrował..... lekarz przyjmujący. Kolejka rosła i rosła. Gdy zrobiło się gorąco, panie pielęgniarki jednak postanowiły ruszyć cztery litery i rejestrować. Siadła pani przy komputerze i uruchamiała go chyba 10 minut ślęcząc co najmniej 6 czy 7 minut nad hasłem.... jakie to było, jakie to było.... , może to... nie..... a może to.... w końcu przyszła druga pani pielęgniarka i się udało. Wszyscy rzucili si... rozwiń
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 22:22
0
Gorgol kolejną kadencję sprawuje nadzór nad szpitalem. W poprzedniej przychodził tylko na przecięcia wstęgi po inwestycjach. Gówno go wszystko obchodziło i teraz też. Ta cała konferencja to zwykłe działania maketingowe, mydlenie oczu. A czy prawdą jest że już brakuje personelu i Rybak chciał przyjmować wcześniej zwolnionych a oni pokazali mu środkowy palec?
Avatar
hjhj / 16 grudnia 2016 o 21:33
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
no jak się wyrzuca 119 osób na bruk to trudno, żeby było gorzej. tak się zastanawiam kiedy ludzie przejrzą na oczy i zrozumieją kim jest Gorgol i przestaną go wybierać do rady powiatu...
a ty myślisz, że jak inny przyjdzie to będzie inny, oni wybierają między sobą, teraz jest gorgol, pózniej kolejny swój i tak wkoło. 
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 21:00
0
Spoko, spoko jeszcze do was wróci dyrektor co grzebał po szufladach.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 20:25
0
A co mnie związkowcy obchodzą? W szpitalu mają się ludzie leczyć, a nie na chama posady trzymać dla związkowców. Jak usłyszę kiedyś od pacjenta, że jest zadowolony z pobytu w tym szpitalu, to będzie cud.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 20:18
0
Jak Radna PIS śmie się jeszcze wypowiadać. TO PIS do niszczenia szpitala się przyczynił. Jak jej nie wstyd. To hańba co robią ze szpitalek edukacją i Polską
Avatar
motylek / 16 grudnia 2016 o 20:05
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
BRAWO PANIE RYBAK
Łubu dubu, łubu dubu, to ja twój motylek
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 19:59
0
BRAWO PANIE RYBAK
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 19:58
0
Zwolnić wszystkich. Nie będzie szpitala nie będzie strat. Ludzie będą umierać młodo ZUS zarobi krocie. BRZMI JAK PLAN.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 19:11
0
Przepraszam...co to Pulawy? Kim jest Rybak? Kogo to obchodzi
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 0

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód/

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 0 5

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 13 2

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 1

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 5 8

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 27 9

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!