Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

16 grudnia 2016 r.
14:27

119 zwolnionych w szpitalu w Puławach. Jest lepiej?

7 24 A A

Rośnie ilość wykonywanych operacji, efektywność pracy oraz ilość pacjentów, a tegoroczny wynik finansowy, mimo wypłaconych odpraw, może być zerowy – podsumował wczoraj dyrektor puławskiego szpitala. Związkowcy zarzucają, że zmiany pogorszyły sytuację zarówno pracowników jak i pacjentów.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zdaniem władz powiatu, szpital powoli staje na nogi, odzyskuje płynność finansową, a realizowany plan naprawczy przynosi pozytywne skutki.

– Zakładaliśmy, że zwolnionych może zostać około 140 osób, ale skończyło się na 119, co oznacza, że udało nam się zachować ponad 20 etatów. Przypominam również, że około 60 procent pracowników, którzy stracili pracę, skorzystało z możliwości dobrowolnego odejścia związanego z otrzymaniem odpraw – mówił Leszek Gorgol, członek zarządu powiatu puławskiego, który chwalił m.in. zmiany organizacyjne w ratownictwie medycznym. Jego zdaniem okazały się dobrym posunięciem, powodującym wzrost jakości świadczonych usług, także poprzez leasing nowych karetek pogotowia.

Dyrektor Piotr Rybak podkreślał natomiast działania zmierzające do podwyższenia efektywności pracy. – Wykonanie kontraktu w październiku z niewiele ponad 100 procent w ubiegłym roku, wzrosło do 122 proc., a to oznacza, że nasz personel radzi sobie z nową organizacją pracy. Nie rezygnujemy jednak z jej doskonalenia poprzez całoroczne szkolenia, które planujemy dla pracowników SOR – mówił dyrektor.

Rybak zapowiedział również otwieranie nowych poradni m.in. medycyny sportowej i neurologii dziecięcej, a także realne-go jego zdaniem włączenia puławskiego SP ZOZ w zapowiadaną przez resort zdrowia, sieć szpitali.

Czy to już koniec zwolnień? Dyrektor odpowiedział, że skończyły się zwolnienia grupowe, ale jak wynika z jego słów, dalsze ruchy kadrowe, zarówno pod względem likwidacji niektórych etatów, czy tworzenia nowych, są możliwe i będą prowadzone.

Leszek Gorgol z kolei zwrócił uwagę na konieczność dalszych inwestycji zarówno pod względem wyposażenia placówki, jak i dalszych remontów oddziałów. Te prace, które już udało się wykonać, zdaniem władz, prowadzą już do wzrostu ilości pacjentów w POZ, czy kobiet decydujących się na urodzenie dziecka w puławskim szpitalu.

Władze powiatu i szpitala zapowiadają także starania o fundusze zewnętrzne na kompleksową termomodernizację budynków SP ZOZ. Wielomilionowa inwestycja pozwoliłaby na ograniczenie kosztów związanych z ogrzewaniem oraz poprawiła estetykę starej elewacji.

Obecne zadłużenie szpitala przekracza 50 mln złotych, ale dynamika jego wzrostu została zatrzymana.

>>>

Zupełnie inaczej sytuację w szpitalu oceniają związkowcy:

Sławomir Kamiński, przewodniczący NSZZ Solidarność „Ziemi Puławskiej”:

Ubiegły rok w szpitalu był zły i to wcale nie z powodu wyniku finansowego, który jak głosi plotka jest bliski zeru lub nawet dodatni. Nie jest to dla mnie zaskoczenie, bo każdy, kto ma choćby elementarne pojęcie o finansach i funkcjonowaniu służby zdrowia wie, że to inżynieria finansowa. Należy stwierdzić, że ostatni rok był jednym z najgorszych z powodu utraty zaufania stron dialogu społecznego. Związki zawodowe były lekceważone, zastraszane i traktowane w sposób niesłychanie mało profesjonalny. Od samego początku twierdziły, że program restrukturyzacji puławskiego szpitala to zwykła hucpa. Mało tego, dzięki temu, że związki zawodowe z taką determinacją blokowały likwidację oddziałów i laboratoriów mamy szansę na to, że znajdziemy się w sieci szpitali, jaką planuje Ministerstwo Zdrowia. Po co było więc prowokować, po co było straszyć ludzi zwolnieniami? Wystarczyło podjąć dialog i przyjąć wyciągniętą do współpracy dłoń. Dla szpitala przełomowe będą kolejne miesiące, w których kluczowym graczem będzie Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Lidia Twardowska, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielgniarek i Położnych w SP ZOZ:

Po pierwsze chcę podkreślić, że mam problem z oceną procesu restrukturyzacji z uwagi na brak zaufania do informacji przekazywanych przez dyrektora. Już nie raz słyszeliśmy zapewnienia o tym, że wszystko jest świetnie, o czym mówiła m.in. poprzednia dyrektor szpitala, Jolanta Herda, a po czasie okazywało się, że jest zupełnie inaczej. Moim zdaniem zwolnionych zostało zbyt wielu pracowników, co spowodowało negatywne skutki zarówno dla samego personelu, jak i dla pacjentów. Pamiętajmy o tym, że praca pielęgniarek i położnych była ciężka, a po wprowadzeniu ograniczeń kadrowych jest jeszcze trudniejsza. Na tyle, że najstarsze z moich koleżanek częściej chorują, przechodzą na zwolnienia lekarskie, nie dając sobie rady. Nie mogę pochwalić także zmian organizacyjnych dotyczących łączenia oddziałów dziecięcych. Nowe warunki są gorsze zarówno dla personelu, jak i dla pacjentów. Sytuacja w naszym szpitalu jest trudna, a niestety, z tego, co słyszę, nie będzie lepsza.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 19:52
0
W niedzielę byłem z dzieckiem na SOR w Puławach. Jakaś masakra, chorych dzieci było bardzo dużo. Oczywiście - rejestracja nie działała, bo rejestrował..... lekarz przyjmujący. Kolejka rosła i rosła. Gdy zrobiło się gorąco, panie pielęgniarki jednak postanowiły ruszyć cztery litery i rejestrować. Siadła pani przy komputerze i uruchamiała go chyba 10 minut ślęcząc co najmniej 6 czy 7 minut nad hasłem.... jakie to było, jakie to było.... , może to... nie..... a może to.... w końcu przyszła druga pani pielęgniarka i się udało. Wszyscy rzucili się do rejestracji i już w końcu nikt nie wiedział kto był w kolejce do lekarza po kim. Nowo przychodzący z dziećmi pytali kto ostatni, a wtedy dowiadywali się, że są dwie kolejki - jedna do rejestracji (tych co już stali wcześniej do lekarza) i ci co do lekarza.... słowem burdel. A można było rejestrować na dzień dobry w rejestracji, odciążyć lekarza, a tak pierwsze godziny to było pół godziny na pacjenta. Nie wiem ile można przyjmować pacjenta z przeziębieniem?!!! Jakaś paranoja. Policzcie sobie oczekujące chore dzieci - a było ich ze 20 co najmniej i 30minut jeden pacjent.... ile trzeba czekać? W pizdu z taką dobrą zmianą.
W niedzielę byłem z dzieckiem na SOR w Puławach. Jakaś masakra, chorych dzieci było bardzo dużo. Oczywiście - rejestracja nie działała, bo rejestrował..... lekarz przyjmujący. Kolejka rosła i rosła. Gdy zrobiło się gorąco, panie pielęgniarki jednak postanowiły ruszyć cztery litery i rejestrować. Siadła pani przy komputerze i uruchamiała go chyba 10 minut ślęcząc co najmniej 6 czy 7 minut nad hasłem.... jakie to było, jakie to było.... , może to... nie..... a może to.... w końcu przyszła druga pani pielęgniarka i się udało. Wszyscy rzucili si... rozwiń
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 22:22
0
Gorgol kolejną kadencję sprawuje nadzór nad szpitalem. W poprzedniej przychodził tylko na przecięcia wstęgi po inwestycjach. Gówno go wszystko obchodziło i teraz też. Ta cała konferencja to zwykłe działania maketingowe, mydlenie oczu. A czy prawdą jest że już brakuje personelu i Rybak chciał przyjmować wcześniej zwolnionych a oni pokazali mu środkowy palec?
Avatar
hjhj / 16 grudnia 2016 o 21:33
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
no jak się wyrzuca 119 osób na bruk to trudno, żeby było gorzej. tak się zastanawiam kiedy ludzie przejrzą na oczy i zrozumieją kim jest Gorgol i przestaną go wybierać do rady powiatu...
a ty myślisz, że jak inny przyjdzie to będzie inny, oni wybierają między sobą, teraz jest gorgol, pózniej kolejny swój i tak wkoło. 
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 21:00
0
Spoko, spoko jeszcze do was wróci dyrektor co grzebał po szufladach.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 20:25
0
A co mnie związkowcy obchodzą? W szpitalu mają się ludzie leczyć, a nie na chama posady trzymać dla związkowców. Jak usłyszę kiedyś od pacjenta, że jest zadowolony z pobytu w tym szpitalu, to będzie cud.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 20:18
0
Jak Radna PIS śmie się jeszcze wypowiadać. TO PIS do niszczenia szpitala się przyczynił. Jak jej nie wstyd. To hańba co robią ze szpitalek edukacją i Polską
Avatar
motylek / 16 grudnia 2016 o 20:05
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
BRAWO PANIE RYBAK
Łubu dubu, łubu dubu, to ja twój motylek
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 19:59
0
BRAWO PANIE RYBAK
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 19:58
0
Zwolnić wszystkich. Nie będzie szpitala nie będzie strat. Ludzie będą umierać młodo ZUS zarobi krocie. BRZMI JAK PLAN.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 19:11
0
Przepraszam...co to Pulawy? Kim jest Rybak? Kogo to obchodzi
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 19:52
0
W niedzielę byłem z dzieckiem na SOR w Puławach. Jakaś masakra, chorych dzieci było bardzo dużo. Oczywiście - rejestracja nie działała, bo rejestrował..... lekarz przyjmujący. Kolejka rosła i rosła. Gdy zrobiło się gorąco, panie pielęgniarki jednak postanowiły ruszyć cztery litery i rejestrować. Siadła pani przy komputerze i uruchamiała go chyba 10 minut ślęcząc co najmniej 6 czy 7 minut nad hasłem.... jakie to było, jakie to było.... , może to... nie..... a może to.... w końcu przyszła druga pani pielęgniarka i się udało. Wszyscy rzucili się do rejestracji i już w końcu nikt nie wiedział kto był w kolejce do lekarza po kim. Nowo przychodzący z dziećmi pytali kto ostatni, a wtedy dowiadywali się, że są dwie kolejki - jedna do rejestracji (tych co już stali wcześniej do lekarza) i ci co do lekarza.... słowem burdel. A można było rejestrować na dzień dobry w rejestracji, odciążyć lekarza, a tak pierwsze godziny to było pół godziny na pacjenta. Nie wiem ile można przyjmować pacjenta z przeziębieniem?!!! Jakaś paranoja. Policzcie sobie oczekujące chore dzieci - a było ich ze 20 co najmniej i 30minut jeden pacjent.... ile trzeba czekać? W pizdu z taką dobrą zmianą.
W niedzielę byłem z dzieckiem na SOR w Puławach. Jakaś masakra, chorych dzieci było bardzo dużo. Oczywiście - rejestracja nie działała, bo rejestrował..... lekarz przyjmujący. Kolejka rosła i rosła. Gdy zrobiło się gorąco, panie pielęgniarki jednak postanowiły ruszyć cztery litery i rejestrować. Siadła pani przy komputerze i uruchamiała go chyba 10 minut ślęcząc co najmniej 6 czy 7 minut nad hasłem.... jakie to było, jakie to było.... , może to... nie..... a może to.... w końcu przyszła druga pani pielęgniarka i się udało. Wszyscy rzucili si... rozwiń
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 22:22
0
Gorgol kolejną kadencję sprawuje nadzór nad szpitalem. W poprzedniej przychodził tylko na przecięcia wstęgi po inwestycjach. Gówno go wszystko obchodziło i teraz też. Ta cała konferencja to zwykłe działania maketingowe, mydlenie oczu. A czy prawdą jest że już brakuje personelu i Rybak chciał przyjmować wcześniej zwolnionych a oni pokazali mu środkowy palec?
Avatar
hjhj / 16 grudnia 2016 o 21:33
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
no jak się wyrzuca 119 osób na bruk to trudno, żeby było gorzej. tak się zastanawiam kiedy ludzie przejrzą na oczy i zrozumieją kim jest Gorgol i przestaną go wybierać do rady powiatu...
a ty myślisz, że jak inny przyjdzie to będzie inny, oni wybierają między sobą, teraz jest gorgol, pózniej kolejny swój i tak wkoło. 
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 21:00
0
Spoko, spoko jeszcze do was wróci dyrektor co grzebał po szufladach.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 20:25
0
A co mnie związkowcy obchodzą? W szpitalu mają się ludzie leczyć, a nie na chama posady trzymać dla związkowców. Jak usłyszę kiedyś od pacjenta, że jest zadowolony z pobytu w tym szpitalu, to będzie cud.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 20:18
0
Jak Radna PIS śmie się jeszcze wypowiadać. TO PIS do niszczenia szpitala się przyczynił. Jak jej nie wstyd. To hańba co robią ze szpitalek edukacją i Polską
Avatar
motylek / 16 grudnia 2016 o 20:05
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
BRAWO PANIE RYBAK
Łubu dubu, łubu dubu, to ja twój motylek
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 19:59
0
BRAWO PANIE RYBAK
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 19:58
0
Zwolnić wszystkich. Nie będzie szpitala nie będzie strat. Ludzie będą umierać młodo ZUS zarobi krocie. BRZMI JAK PLAN.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 o 19:11
0
Przepraszam...co to Pulawy? Kim jest Rybak? Kogo to obchodzi
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ta ulica jest stale zastawiana. Wiadomo już kto parkuje na "zakazie"

Ta ulica jest stale zastawiana. Wiadomo już kto parkuje na "zakazie" 0 2

Znalezienie wolnego miejsca parkingowego na ul. Krańcowej jest coraz trudniejsze. Wąska ulica stanowiąca jedyny dojazd do Biblioteki Miejskiej w Puławach jest stale zastawiana samochodami. Po wizji lokalnej okazało się, że na "zakazie" najczęściej parkują pacjenci miejscowych centrów medycznych.

Program Mieszkanie Plus w Opolu Lubelskim. Ruszają konsultacje

Program Mieszkanie Plus w Opolu Lubelskim. Ruszają konsultacje 0 0

W poniedziałek ruszają konsultacje w sprawie programu „Mieszkanie Plus” w Opolu Lubelskim. Spotkania z mieszkańcami rozłożono na dwie tury.

Halloweenowa zabawa skończyła się w szpitalu. "Każde z nas było zamknięte w komórkach”
film

Halloweenowa zabawa skończyła się w szpitalu. "Każde z nas było zamknięte w komórkach” 0 2

Organizatorzy zabawy "Ciemnia" mieli dostarczyć swoim klientom mocnych wrażeń. Zabrali uczestników do zrujnowanej fabryki, włączyli piły motorowe, mieli paralizatory. Zabawa zakończyła się w szpitalu.

Para wpadła podczas policyjnej kontroli. On był pijany, ona miała narkotyki
ZDJĘCIA
galeria

Para wpadła podczas policyjnej kontroli. On był pijany, ona miała narkotyki 0 4

38-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej mimo zakazu kierował autem. Poszukiwany mężczyzna prowadził BMW pod wpływem alkoholu. Podróżująca z nim 39-latka również usłyszała zarzuty. Kobieta jest podejrzana o posiadanie znacznej ilości narkotyków a także znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza.

Lubelskie: Śmiertelny wypadek koło Józefowa nad Wisłą. Kierowca zostawił pasażerów i uciekł
ZDJĘCIA

Lubelskie: Śmiertelny wypadek koło Józefowa nad Wisłą. Kierowca zostawił pasażerów i uciekł 14 7

29-letni mężczyzna został zatrzymany w związku ze śmiertelnym wypadkiem w miejscowości Kolonia Wałowice (powiat opolski). W piątek rano volkswagen passat, którym jechała trójka młodych ludzi wjechał do przydrożnego rowu przewracając się na bok. Na miejscu zginął 33-letni pasażer a 21-letnia kobieta jadąca autem została ranna.

Przez cztery dni mieszkańcy byli bez ogrzewania i ciepłej wody. Prezydent prosi o wyjaśnienia

Przez cztery dni mieszkańcy byli bez ogrzewania i ciepłej wody. Prezydent prosi o wyjaśnienia 9 1

Prezydent Zamościa prosi o wyjaśnienia firmę Veolia Wschód po tym, jak przez cztery dni mieszkańcy miasta byli pozbawieni ciepła. Firma tłumaczy, że awarię usunięto tak szybko jak było to możliwe.

Światowy Dzień Kota: Zdjęcia Waszych kotów
galeria

Światowy Dzień Kota: Zdjęcia Waszych kotów 205 4

Dziś Światowy Dzień Kota. Świętujemy go razem z Waszymi kotami. W galerii zdjęcia kocich piękności należących do Czytelników Dziennika Wschodniego.

Złe wiadomości dla lotniska Lublin. Przewoźnik kończy działalność i likwiduje loty

Złe wiadomości dla lotniska Lublin. Przewoźnik kończy działalność i likwiduje loty 1 22

Brytyjskie linie lotnicze BMI Regional kończą działalność i od soboty nie obsługują wszystkich połączeń. Oznacza to koniec codziennych lotów na trasie Lublin-Monachium.

Górnik Łęczna szykuje się do walki o awans na zaplecze Lotto Ekstraklasy

Górnik Łęczna szykuje się do walki o awans na zaplecze Lotto Ekstraklasy 0 9

Jeszcze przed przerwą w rozgrywkach trenerem zespołu został Franciszek Smuda, który prowadził już kiedyś zespół z Łęcznej, gdy ten występował na najwyższym szczeblu. W tym sezonie ma za zadanie wywalczyć awans do Fortuna I Ligi

Pacjenci muszą jeszcze poczekać na szpital. Trzeba dokończyć remont budynku
ALARM24

Pacjenci muszą jeszcze poczekać na szpital. Trzeba dokończyć remont budynku 11 3

Szpitalem w Rykach zarządza nowa spółka powołana przez starostwo. Nie wiadomo jednak, kiedy lecznica zacznie przyjmować pacjentów

Kolejne zmiany w parku. Powstanie brama koszarska

Kolejne zmiany w parku. Powstanie brama koszarska 6 3

W parku radziwiłłowskim rusza kolejny etap prac. Tym razem odtworzona będzie m.in. brama koszarska.

Puławski półmaraton w koronie

Puławski półmaraton w koronie 20 4

Od nowego sezonu puławski Bieg Zielonych Sznurowadeł, będzie otwierał Koronę Półmaratonów Lubelszczyzny. W tym roku nadwiślańska impreza będzie obchodziła również swoje pięciolecie. Jej organizatorzy przewidują w związku z tym więcej nagród i dyplomów.

Stal Kraśnik gorsza od Czarnych Połaniec, niespodziewany transfer

Stal Kraśnik gorsza od Czarnych Połaniec, niespodziewany transfer 8 1

Piłkarze Jarosława Pacholarza przegrali w sobotę mecz kontrolny z Czarnymi Połaniec 0:3. Kraśniczanie ogłosili też sporo transferów. Najciekawszym ruchem wydaje się pozyskanie napastnika – Kamila Króla, byłego gracza: Górnika Zabrze, Motoru Lublin, który ostatnie lata spędził w Grecji

Z Lubelszczyzny na Zachód. Szukają nie tylko kierowców

Z Lubelszczyzny na Zachód. Szukają nie tylko kierowców 16 3

Myślicie o pracy za granicą? Wybraliśmy dla was najlepsze oferty pracy w Niemczech, Francji i Belgii.

Hetman Zamość – Sokół Sieniawa 2:4. Martwią stracone gole i kontuzje

Hetman Zamość – Sokół Sieniawa 2:4. Martwią stracone gole i kontuzje 2 3

W środę lider tabeli IV ligi zdobył sześć goli w sparingu z Kryształem Werbkowice. Problem w tym, że podopieczni Jacka Ziarkowskiego dali sobie też strzelić trzy gole. W sobotę cztery bramki w Zamościu zdobył za to Sokół Sieniawa. I tym razem Hetman musiał się pogodzić z porażką 2:4.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.