Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

4 stycznia 2020 r.
19:46

2020 w Puławach. Rok przeprowadzek dla kultury i sportu

0 30 A A
Puławy
Puławy (fot. Radosław Szczęch / archiwum)

Rok 2020 w mieście przyniesie dwa ważne otwarcia – odnowionego Domu Chemika i hali sportowej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Rozpoczynający się rok będzie stał pod znakiem dwóch wydarzeń. Pierwszym z nich ma być otwarcie nowej hali sportowo-widowiskowej. Prawdopodobnie dojdzie do tego w pierwszej połowie roku. Przedsięwzięcie warte ok. 108 mln zł znacznie nadwerężyło miejski budżet, ale dzięki niemu puławski sport zyska jeden z najnowocześniejszych obiektów tej wielki w skali kraju. Hala pozwoli w końcu rozgrywać mecze z najlepszymi drużynami u siebie i prowadzić transmisje telewizyjne w najwyższej jakości. Wykorzystywana ma być do organizacji wydarzeń kulturalnych, w tym koncertów. A to szansa na przyciągnięcie do miasta znanych artystów na imprezy biletowane.

Jesienią 2020 roku otwarty zostanie nowy Dom Chemika warty ok. 42 mln zł. To oznacza powrót do macierzy zarówno pracowników Puławskiego Ośrodka Kultury, jak i szeregu organizowanych przez ten podmiot wydarzeń artystycznych. Podczas tegorocznych Dni Puław wystąpi Michał Szpak, a oprócz stałych wydarzeń, POK przygotowuje nowe. Jednym z nich jest projekt „W labiryncie zmysłów” poświęcony osobom niepełnosprawnym, w tym niewidomym.

Jeśli chodzi o drogi, najwięcej zmieni się na Komunalnej i Mościckiego. Obie ulice zostaną przedłużone, a połączy je nowe rondo. Łącznie na drogi miasto przeznaczy w tym roku ok. 13 mln zł. Ta suma może wzrosnąć, jeśli uda się pozyskać środki ministerialne na przedłużenie ul. Norblina oraz nową drogę przy torach kolejowych). – Gdy otrzymamy środki na ten cel, będziemy wnioskować o wpisanie tych zadań do budżetu – informuje Wiesław Stolarski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

W rozpoczynającym się roku może także zapaść ważna decyzja, na którą czekają władze Puław. Chodzi o orzeczenie NSA dotyczące statutu byłej drogi wojewódzkiej nr 801 (Dęblińska, Piaskowa, Czartoryskich, Głęboka) w Puławach. – Liczymy na to, że to orzeczenie będzie dla nas korzystne – przyznaje szef ZDM-u. Najważniejsze, żeby w ogóle zapadało, gdyż wszelkie duże inwestycje na tych ulicach są obecnie „zamrożone”.

Odnotować warto także rozpoczęcie prac przy ocieplaniu szpitala. Mają ruszyć w kwietniu, a potrwają do wiosny roku 2022. W Zakładach Azotowych będziemy obserwować rosnący nowy blok energetyczny. Na błoniach pojawi się nowa budka lęgowa dla ptaków, a na bulwarze - obrotowe leżaki.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lol / 5 stycznia 2020 r. o 16:29
+7
Połączenie Komunalnej i Mościckiego a  po drodze za wąski przejazd pod torami. Mistrzostwo świata w głupocie.
Zgadzam się. Dziękuję wizjonerowi  Januszowi
To dlaczego Maj nic nie zobił żeby wiadukt zbudować wg potrzeb jak jeszcze był czas? A czas był, Maj jest prezydentem już podad rok. Czas skończyć zrzucanie wszystkiego na Grobla, czas aby Maj wziął odpowiedzialność za decycje podejmowane w mieście.
Dlatego ze prace nad ciasnym wiaduktem trwają juz trzy czy cztery  lata?  Dlatego że projekt pozwolenia i kasa na takie inwestycje są planowane wiele lat wcześniej ? Dlatego ze PKP nie będzie zmieniało kosztownej inwestycji  w trajcie i wkasciwie pod koniec jej trwania? Poniewaz kiedy byla faza projektu i pozwolen Janusz powinien dzialac? A mial na to kilka lat? Dlatego że ciagle jego wszelaka nieudolność jest zwalana na kogoś a właściwie na jedną osobę? Dlatego ze to niedorzeczne? Dlatego że za wszystkie Januszowe błędy i zaniechania nie będzie odpowiadał Paweł czy inny człowiek? Proste i logiczne.
Inwestycja na pułwskich torach, a tym samym na wiadukcie ma ok. 2 letnie opóźnenie. Maj był aktywnym radnym za czasów groblowskich. Zapewne jako odpowiedzialny samorządowiec planował swoją aktywność poolityczną czyli kandydowanie na preydenta z odpowiednim wyprzedzeniem. Przecież napisał program wyborczy. Przecież znał zamierzenia inwestycyjne miasta jako radny, kandydatr na prezydenta i prezydent. Przecież mógł naprwić błędy januszowe jak był na to czas. I fakt teraz to on będzie odpowiadał za działania prezydenta Puław, bo to on, Maj, został upoważniony przez mieszkańców do tego aby za to odpowiadać, a przede wszystkim żeby działać na ich korzyść i racjonalnie wydawać podatki mieszkańców, które tak łatwo im podnosi. Proste i logicznhe.
Nie zmienia to faktu że projekty i pozwolenia budowlane modernizacji torów,  wysokości nasypów nad wiaduktem, szerokości i głębokości wiaduktu oraz finansowanie,zostały uzgadniane wiele lat temu.  Wtedy zaplanowano realizację złożonego programu inwestycyjnego wynikającego z przyjętych harmonogramów wykonywania zadań, podpisanych umów o dofinansowanie ze środków europejskich oraz uzyskanych pozwoleń. Podłością jest twierdzenie że ktokolwiek, w ostatnim półroczu trwania do tej opóźnionej wieloletniej inwestycji, mógł to zmienić i ma odpowiadać za poprzednika.
Czy Maj jako radny zgłaszał potrzebę zmiany projektów? Czy tylko interesował się Cyganami w Puławach? A tak na marginesie to już wszyscy zapomnieli o tym "problemie"?
 Nie wszyscy, była opcja kontenerów? Była i została olana przez radnych PiS czy Grobla. 
 Nie wszyscy, była opcja kontenerów? Była i została olana przez radnych PiS czy Grobla.  rozwiń
Avatar
Gość / 4 stycznia 2020 r. o 21:15
+7
Przedsięwzięcie znacznie nadwyrężyło miejski budżet? Chyba nasze kieszenie i to przez kolejne 10 lat - kiedy mieszkańcy w końcu dowiedzą się ile przez te lata zapłacą odsetek od tych kwot?
Avatar
Kfd / 5 stycznia 2020 r. o 18:23
+6
Połączenie Komunalnej i Mościckiego a  po drodze za wąski przejazd pod torami. Mistrzostwo świata w głupocie.
Zgadzam się. Dziękuję wizjonerowi  Januszowi
To dlaczego Maj nic nie zobił żeby wiadukt zbudować wg potrzeb jak jeszcze był czas? A czas był, Maj jest prezydentem już podad rok. Czas skończyć zrzucanie wszystkiego na Grobla, czas aby Maj wziął odpowiedzialność za decycje podejmowane w mieście.
Dlatego ze prace nad ciasnym wiaduktem trwają juz trzy czy cztery  lata?  Dlatego że projekt pozwolenia i kasa na takie inwestycje są planowane wiele lat wcześniej ? Dlatego ze PKP nie będzie zmieniało kosztownej inwestycji  w trajcie i wkasciwie pod koniec jej trwania? Poniewaz kiedy byla faza projektu i pozwolen Janusz powinien dzialac? A mial na to kilka lat? Dlatego że ciagle jego wszelaka nieudolność jest zwalana na kogoś a właściwie na jedną osobę? Dlatego ze to niedorzeczne? Dlatego że za wszystkie Januszowe błędy i zaniechania nie będzie odpowiadał Paweł czy inny człowiek? Proste i logiczne.
Inwestycja na pułwskich torach, a tym samym na wiadukcie ma ok. 2 letnie opóźnenie. Maj był aktywnym radnym za czasów groblowskich. Zapewne jako odpowiedzialny samorządowiec planował swoją aktywność poolityczną czyli kandydowanie na preydenta z odpowiednim wyprzedzeniem. Przecież napisał program wyborczy. Przecież znał zamierzenia inwestycyjne miasta jako radny, kandydatr na prezydenta i prezydent. Przecież mógł naprwić błędy januszowe jak był na to czas. I fakt teraz to on będzie odpowiadał za działania prezydenta Puław, bo to on, Maj, został upoważniony przez mieszkańców do tego aby za to odpowiadać, a przede wszystkim żeby działać na ich korzyść i racjonalnie wydawać podatki mieszkańców, które tak łatwo im podnosi. Proste i logicznhe.
Nie zmienia to faktu że projekty i pozwolenia budowlane modernizacji torów,  wysokości nasypów nad wiaduktem, szerokości i głębokości wiaduktu oraz finansowanie,zostały uzgadniane wiele lat temu.  Wtedy zaplanowano realizację złożonego programu inwestycyjnego wynikającego z przyjętych harmonogramów wykonywania zadań, podpisanych umów o dofinansowanie ze środków europejskich oraz uzyskanych pozwoleń. Podłością jest twierdzenie że ktokolwiek, w ostatnim półroczu trwania do tej opóźnionej wieloletniej inwestycji, mógł to zmienić i ma odpowiadać za poprzednika.
Czy Maj jako radny zgłaszał potrzebę zmiany projektów? Czy tylko interesował się Cyganami w Puławach? A tak na marginesie to już wszyscy zapomnieli o tym "problemie"?
Nie. Maj jako radny nie zajmował się wszystkim. Zapewne nie był informowany o szczegółach wszystkich  projektów miejskich,  czy przejazd ma mieć 7 czy 10 metrow szerokosci. Nie był od wręczania Grobla tak samo jak obecni  radni teraz nie są od wyręczania  żadnego prezydenta burmistrza czy wójta w Polsce. Nie możliwe  by znali u zajmowali się technicznymi projektami  i stanem  prawnym pozwoleń na budowę.   Nie jest ich obowiązkiem  wiedzieć jaka szerokość  ma mieć  przejazd jaki beton czy kostka zostanie tam zastosowana .  Ile cm pod nim I jaka będzie   podbudowa oraz jakie są parametry jakości wody splukujacej sedes.
A powinen. A jak go nie informowano to powinien dopytać, takie miał prawo i obowiązek. No ale do takiej aktywności potrzeba czegość więcej niż populistycznych hasełek pod publiczkę. A ekologia i woda w sedesie to oddzielny temat.
 Nie jestem  zwolennika ani Maja tym bardziej Grobla. Ale trolowe gadki że radny  ma obowiązek  znać szczegóły techniczne   kilkudziesięciu  projektów inwestycji miejskich  rocznie, to nic innego jak bzdura, hejt i szczucie kłamstwem w celu niszczenia  człowieka.  
 Nie jestem  zwolennika ani Maja tym bardziej Grobla. Ale trolowe gadki że radny  ma obowiązek  znać szczegóły techniczne   kilkudziesięciu  projektów inwestycji miejskich  rocznie, to nic innego jak bzdura, hejt i szczucie kłamstwem w celu niszczenia  człowieka.   rozwiń
Avatar
Ewa / 4 stycznia 2020 r. o 22:41
+6
Zastanawiam się z kim mam do czynienia, z wizjonerami czy głupcami? W hali sportowej wydarzenia artystyczne i w Domu Chemika? A miasto ma 47tys. mieszkańców tzn. że na utrzymanie tych obiektów będą płacili.... mieszkańcy czy krasnoludki. Bo moim zdaniem hali nie utrzyma nawet Mistrz Polski w...... czymś tam, a duże koncerty biletowane też tego nie zapewnią, bo ile razy w roku można iść z rodziną (4-osobową) na imprezę za 400 pln. A może prezydencji (stary i nowy) oraz radni, będą robili zrzutkę?
Avatar
Gość / 5 stycznia 2020 r. o 11:56
+5
Połączenie Komunalnej i Mościckiego a  po drodze za wąski przejazd pod torami. Mistrzostwo świata w głupocie.
Zgadzam się. Dziękuję wizjonerowi  Januszowi
To dlaczego Maj nic nie zobił żeby wiadukt zbudować wg potrzeb jak jeszcze był czas? A czas był, Maj jest prezydentem już podad rok. Czas skończyć zrzucanie wszystkiego na Grobla, czas aby Maj wziął odpowiedzialność za decycje podejmowane w mieście.
Dlatego ze prace nad ciasnym wiaduktem trwają juz trzy czy cztery  lata?  Dlatego że projekt pozwolenia i kasa na takie inwestycje są planowane wiele lat wcześniej ? Dlatego ze PKP nie będzie zmieniało kosztownej inwestycji  w trajcie i wkasciwie pod koniec jej trwania? Poniewaz kiedy byla faza projektu i pozwolen Janusz powinien dzialac? A mial na to kilka lat? Dlatego że ciagle jego wszelaka nieudolność jest zwalana na kogoś a właściwie na jedną osobę? Dlatego ze to niedorzeczne? Dlatego że za wszystkie Januszowe błędy i zaniechania nie będzie odpowiadał Paweł czy inny człowiek? Proste i logiczne.
 Inwestycja na pułwskich torach, a tym samym na wiadukcie ma ok. 2 letnie opóźnenie. Maj był aktywnym radnym za czasów groblowskich. Zapewne jako odpowiedzialny samorządowiec planował swoją aktywność poolityczną czyli kandydowanie na preydenta z odpowiednim wyprzedzeniem. Przecież napisał program wyborczy. Przecież znał zamierzenia inwestycyjne miasta jako radny, kandydatr na prezydenta i prezydent. Przecież mógł naprwić błędy januszowe jak był na to czas. I fakt teraz to on będzie odpowiadał za działania prezydenta Puław, bo to on, Maj, został upoważniony przez mieszkańców do tego aby za to odpowiadać, a przede wszystkim żeby działać na ich korzyść i racjonalnie wydawać podatki mieszkańców, które tak łatwo im podnosi. Proste i logicznhe.
 Inwestycja na pułwskich torach, a tym samym na wiadukcie ma ok. 2 letnie opóźnenie. Maj był aktywnym radnym za czasów groblowskich. Zapewne jako odpowiedzialny samorządowiec planował swoją aktywność poolityczną czyli kandydowanie na preydenta z odpowiednim wyprzedzeniem. Przecież napisał program wyborczy. Przecież znał zamierzenia inwestycyjne miasta jako radny, kandydatr na prezydenta i prezydent. Przecież mógł naprwić błędy januszowe jak był na to czas. I fakt teraz to on będzie odpowiadał za działania prezydenta Puław, bo ... rozwiń
Avatar
Grob / 4 stycznia 2020 r. o 23:51
+5
Połączenie Komunalnej i Mościckiego a  po drodze za wąski przejazd pod torami. Mistrzostwo świata w głupocie.
 Zgadzam się. Dziękuję wizjonerowi  Januszowi 
Avatar
Hccb / 5 stycznia 2020 r. o 18:06
+4
Nowe obiekty wymagają, nowych form działania,  wykształconych i doświadczonych ludzi. Dlatego władze miasta powinny zastanowić się nad nowymi konkursami na: dyrektora DCH i menedżerów projektów kulturalnych (instruktorów).  Na dyr. hali sportowej wybrano starego, dotychczasowego pracownika co nie gwarantuje innowacyjnego działania nowego obiektu, raczej powielanie dotychczasowych imprez. A wprowadzenie biletowanych imprez w hali podetnie możliwości zarobkowe DCH. Obawiam się że DCH i  Hala Sportowa dołączy do instytucji bardzo obciążających budżet miasta tak jak   Park Naukowo-Techniczny.  Czy będzie stać Puławy na utrzymanie tych obiektów, a gdzie remont i utrzymanie Muzeum Czartoryskich i Muzeum Polarnictwa?  Skończy się to zapewne przekazaniem 1 lub 2 władzom województwa, gdyż na dofinansowanie z Azotów nie ma co liczyć. Szkoda, że władze miasta nie wzniosły się nad puławski prowincjonalizm i nie spowodowały zbudowania JEDNEGO KOMPLEKSU KULTURALNO-SPORTOWEGO ( oraz muzealnego),  tak jak to robi się na całym świecie!!! Co byłoby (w sumie) tańsze i pozwoliłoby wykorzystać efektywnie potencjał obiektów, wyposażenia i ludzi.
  Kto się zgłosił do konkursu? Kogo wybrać? Pana Śliwę?
  Kto się zgłosił do konkursu? Kogo wybrać? Pana Śliwę? rozwiń
Avatar
. / 5 stycznia 2020 r. o 13:55
+4
No szczególnie miasto dokłada do inwestycji w Azotach.
a niby na co się dokłada ?
 Do hali się dokłada przecież to hala dla klubu co azoty ma nawet w nazwie
Avatar
wikary / 5 stycznia 2020 r. o 06:53
+4
Puławy to miasto zarządzane jak wiejska parafia. Tak było i jest. Przecież poza sieciami handlowymi nikt tu nie inwestuje, a wiele firm z powodu ubecmkiego urzędu skarbowego przenosi działalność do innych miast.
Avatar
Konan / 5 stycznia 2020 r. o 13:43
+3
Połączenie Komunalnej i Mościckiego a  po drodze za wąski przejazd pod torami. Mistrzostwo świata w głupocie.
Zgadzam się. Dziękuję wizjonerowi  Januszowi
To dlaczego Maj nic nie zobił żeby wiadukt zbudować wg potrzeb jak jeszcze był czas? A czas był, Maj jest prezydentem już podad rok. Czas skończyć zrzucanie wszystkiego na Grobla, czas aby Maj wziął odpowiedzialność za decycje podejmowane w mieście.
Dlatego ze prace nad ciasnym wiaduktem trwają juz trzy czy cztery  lata?  Dlatego że projekt pozwolenia i kasa na takie inwestycje są planowane wiele lat wcześniej ? Dlatego ze PKP nie będzie zmieniało kosztownej inwestycji  w trajcie i wkasciwie pod koniec jej trwania? Poniewaz kiedy byla faza projektu i pozwolen Janusz powinien dzialac? A mial na to kilka lat? Dlatego że ciagle jego wszelaka nieudolność jest zwalana na kogoś a właściwie na jedną osobę? Dlatego ze to niedorzeczne? Dlatego że za wszystkie Januszowe błędy i zaniechania nie będzie odpowiadał Paweł czy inny człowiek? Proste i logiczne.
Inwestycja na pułwskich torach, a tym samym na wiadukcie ma ok. 2 letnie opóźnenie. Maj był aktywnym radnym za czasów groblowskich. Zapewne jako odpowiedzialny samorządowiec planował swoją aktywność poolityczną czyli kandydowanie na preydenta z odpowiednim wyprzedzeniem. Przecież napisał program wyborczy. Przecież znał zamierzenia inwestycyjne miasta jako radny, kandydatr na prezydenta i prezydent. Przecież mógł naprwić błędy januszowe jak był na to czas. I fakt teraz to on będzie odpowiadał za działania prezydenta Puław, bo to on, Maj, został upoważniony przez mieszkańców do tego aby za to odpowiadać, a przede wszystkim żeby działać na ich korzyść i racjonalnie wydawać podatki mieszkańców, które tak łatwo im podnosi. Proste i logicznhe.
Nie zmienia to faktu że projekty i pozwolenia budowlane modernizacji torów,  wysokości nasypów nad wiaduktem, szerokości i głębokości wiaduktu oraz finansowanie,zostały uzgadniane wiele lat temu.  Wtedy zaplanowano realizację złożonego programu inwestycyjnego wynikającego z przyjętych harmonogramów wykonywania zadań, podpisanych umów o dofinansowanie ze środków europejskich oraz uzyskanych pozwoleń. Podłością jest twierdzenie że ktokolwiek, w ostatnim półroczu trwania do tej opóźnionej wieloletniej inwestycji, mógł to zmienić i ma odpowiadać za poprzednika.
Czy Maj jako radny zgłaszał potrzebę zmiany projektów? Czy tylko interesował się Cyganami w Puławach? A tak na marginesie to już wszyscy zapomnieli o tym "problemie"?
 Nie. Maj jako radny nie zajmował się wszystkim. Zapewne nie był informowany o szczegółach wszystkich  projektów miejskich,  czy przejazd ma mieć 7 czy 10 metrow szerokosci. Nie był od wręczania Grobla tak samo jak obecni  radni teraz nie są od wyręczania  żadnego prezydenta burmistrza czy wójta w Polsce. Nie możliwe  by znali u zajmowali się technicznymi projektami  i stanem  prawnym pozwoleń na budowę.   Nie jest ich obowiązkiem  wiedzieć jaka szerokość  ma mieć  przejazd jaki beton czy kostka zostanie tam zastosowana .  Ile cm pod nim I jaka będzie   podbudowa oraz jakie są parametry jakości wody splukujacej sedes.
 Nie. Maj jako radny nie zajmował się wszystkim. Zapewne nie był informowany o szczegółach wszystkich  projektów miejskich,  czy przejazd ma mieć 7 czy 10 metrow szerokosci. Nie był od wręczania Grobla tak samo jak obecni  radni teraz nie są od wyręczania  żadnego prezydenta burmistrza czy wójta w Polsce. Nie możliwe  by znali u zajmowali się technicznymi projektami  i stanem  prawnym pozwoleń na budowę.   Nie jest ich obowiązkiem  wiedzieć jaka szerokość  ma mieć  przejazd jaki beton czy kostka zostanie tam zastosowana .  Ile... rozwiń
Avatar
JoAnna / 9 stycznia 2020 r. o 11:23
0
Czym się szczycicie skoro znowu w terminie z DCH sie nie wyrobiliscie. Przeciez miał być gotowy na wiosne a tu mowa o jesieni . Nawet laik wiedział ze podawane terminy to marzenie a tu takie Halo. Z koleją brak terminu,obwodnica brak terminu,DCH brak terminu . Ciekawe czy Hala będzie na pierwszy mecz w nowym sezonie???
Avatar
oops / 8 stycznia 2020 r. o 11:10
0
Połączenie Komunalnej i Mościckiego a  po drodze za wąski przejazd pod torami. Mistrzostwo świata w głupocie.
 Mistrzostwo świata w głupocie... PKP. Ten wiadukt jest ich i możesz im naskoczyć.
Avatar
Kfd / 5 stycznia 2020 r. o 18:23
+6
Połączenie Komunalnej i Mościckiego a  po drodze za wąski przejazd pod torami. Mistrzostwo świata w głupocie.
Zgadzam się. Dziękuję wizjonerowi  Januszowi
To dlaczego Maj nic nie zobił żeby wiadukt zbudować wg potrzeb jak jeszcze był czas? A czas był, Maj jest prezydentem już podad rok. Czas skończyć zrzucanie wszystkiego na Grobla, czas aby Maj wziął odpowiedzialność za decycje podejmowane w mieście.
Dlatego ze prace nad ciasnym wiaduktem trwają juz trzy czy cztery  lata?  Dlatego że projekt pozwolenia i kasa na takie inwestycje są planowane wiele lat wcześniej ? Dlatego ze PKP nie będzie zmieniało kosztownej inwestycji  w trajcie i wkasciwie pod koniec jej trwania? Poniewaz kiedy byla faza projektu i pozwolen Janusz powinien dzialac? A mial na to kilka lat? Dlatego że ciagle jego wszelaka nieudolność jest zwalana na kogoś a właściwie na jedną osobę? Dlatego ze to niedorzeczne? Dlatego że za wszystkie Januszowe błędy i zaniechania nie będzie odpowiadał Paweł czy inny człowiek? Proste i logiczne.
Inwestycja na pułwskich torach, a tym samym na wiadukcie ma ok. 2 letnie opóźnenie. Maj był aktywnym radnym za czasów groblowskich. Zapewne jako odpowiedzialny samorządowiec planował swoją aktywność poolityczną czyli kandydowanie na preydenta z odpowiednim wyprzedzeniem. Przecież napisał program wyborczy. Przecież znał zamierzenia inwestycyjne miasta jako radny, kandydatr na prezydenta i prezydent. Przecież mógł naprwić błędy januszowe jak był na to czas. I fakt teraz to on będzie odpowiadał za działania prezydenta Puław, bo to on, Maj, został upoważniony przez mieszkańców do tego aby za to odpowiadać, a przede wszystkim żeby działać na ich korzyść i racjonalnie wydawać podatki mieszkańców, które tak łatwo im podnosi. Proste i logicznhe.
Nie zmienia to faktu że projekty i pozwolenia budowlane modernizacji torów,  wysokości nasypów nad wiaduktem, szerokości i głębokości wiaduktu oraz finansowanie,zostały uzgadniane wiele lat temu.  Wtedy zaplanowano realizację złożonego programu inwestycyjnego wynikającego z przyjętych harmonogramów wykonywania zadań, podpisanych umów o dofinansowanie ze środków europejskich oraz uzyskanych pozwoleń. Podłością jest twierdzenie że ktokolwiek, w ostatnim półroczu trwania do tej opóźnionej wieloletniej inwestycji, mógł to zmienić i ma odpowiadać za poprzednika.
Czy Maj jako radny zgłaszał potrzebę zmiany projektów? Czy tylko interesował się Cyganami w Puławach? A tak na marginesie to już wszyscy zapomnieli o tym "problemie"?
Nie. Maj jako radny nie zajmował się wszystkim. Zapewne nie był informowany o szczegółach wszystkich  projektów miejskich,  czy przejazd ma mieć 7 czy 10 metrow szerokosci. Nie był od wręczania Grobla tak samo jak obecni  radni teraz nie są od wyręczania  żadnego prezydenta burmistrza czy wójta w Polsce. Nie możliwe  by znali u zajmowali się technicznymi projektami  i stanem  prawnym pozwoleń na budowę.   Nie jest ich obowiązkiem  wiedzieć jaka szerokość  ma mieć  przejazd jaki beton czy kostka zostanie tam zastosowana .  Ile cm pod nim I jaka będzie   podbudowa oraz jakie są parametry jakości wody splukujacej sedes.
A powinen. A jak go nie informowano to powinien dopytać, takie miał prawo i obowiązek. No ale do takiej aktywności potrzeba czegość więcej niż populistycznych hasełek pod publiczkę. A ekologia i woda w sedesie to oddzielny temat.
 Nie jestem  zwolennika ani Maja tym bardziej Grobla. Ale trolowe gadki że radny  ma obowiązek  znać szczegóły techniczne   kilkudziesięciu  projektów inwestycji miejskich  rocznie, to nic innego jak bzdura, hejt i szczucie kłamstwem w celu niszczenia  człowieka.  
 Nie jestem  zwolennika ani Maja tym bardziej Grobla. Ale trolowe gadki że radny  ma obowiązek  znać szczegóły techniczne   kilkudziesięciu  projektów inwestycji miejskich  rocznie, to nic innego jak bzdura, hejt i szczucie kłamstwem w celu niszczenia  człowieka.   rozwiń
Avatar
Hccb / 5 stycznia 2020 r. o 18:06
+4
Nowe obiekty wymagają, nowych form działania,  wykształconych i doświadczonych ludzi. Dlatego władze miasta powinny zastanowić się nad nowymi konkursami na: dyrektora DCH i menedżerów projektów kulturalnych (instruktorów).  Na dyr. hali sportowej wybrano starego, dotychczasowego pracownika co nie gwarantuje innowacyjnego działania nowego obiektu, raczej powielanie dotychczasowych imprez. A wprowadzenie biletowanych imprez w hali podetnie możliwości zarobkowe DCH. Obawiam się że DCH i  Hala Sportowa dołączy do instytucji bardzo obciążających budżet miasta tak jak   Park Naukowo-Techniczny.  Czy będzie stać Puławy na utrzymanie tych obiektów, a gdzie remont i utrzymanie Muzeum Czartoryskich i Muzeum Polarnictwa?  Skończy się to zapewne przekazaniem 1 lub 2 władzom województwa, gdyż na dofinansowanie z Azotów nie ma co liczyć. Szkoda, że władze miasta nie wzniosły się nad puławski prowincjonalizm i nie spowodowały zbudowania JEDNEGO KOMPLEKSU KULTURALNO-SPORTOWEGO ( oraz muzealnego),  tak jak to robi się na całym świecie!!! Co byłoby (w sumie) tańsze i pozwoliłoby wykorzystać efektywnie potencjał obiektów, wyposażenia i ludzi.
  Kto się zgłosił do konkursu? Kogo wybrać? Pana Śliwę?
  Kto się zgłosił do konkursu? Kogo wybrać? Pana Śliwę? rozwiń
Avatar
QQ / 5 stycznia 2020 r. o 16:36
+2
Nowe obiekty wymagają, nowych form działania, wykształconych i doświadczonych ludzi. Dlatego władze miasta powinny zastanowić się nad nowymi konkursami na: dyrektora DCH i menedżerów projektów kulturalnych (instruktorów). Na dyr. hali sportowej wybrano starego, dotychczasowego pracownika co nie gwarantuje innowacyjnego działania nowego obiektu, raczej powielanie dotychczasowych imprez. A wprowadzenie biletowanych imprez w hali podetnie możliwości zarobkowe DCH. Obawiam się że DCH i Hala Sportowa dołączy do instytucji bardzo obciążających budżet miasta tak jak Park Naukowo-Techniczny. Czy będzie stać Puławy na utrzymanie tych obiektów, a gdzie remont i utrzymanie Muzeum Czartoryskich i Muzeum Polarnictwa? Skończy się to zapewne przekazaniem 1 lub 2 władzom województwa, gdyż na dofinansowanie z Azotów nie ma co liczyć. Szkoda, że władze miasta nie wzniosły się nad puławski prowincjonalizm i nie spowodowały zbudowania JEDNEGO KOMPLEKSU KULTURALNO-SPORTOWEGO ( oraz muzealnego), tak jak to robi się na całym świecie!!! Co byłoby (w sumie) tańsze i pozwoliłoby wykorzystać efektywnie potencjał obiektów, wyposażenia i ludzi.
Nowe obiekty wymagają, nowych form działania, wykształconych i doświadczonych ludzi. Dlatego władze miasta powinny zastanowić się nad nowymi konkursami na: dyrektora DCH i menedżerów projektów kulturalnych (instruktorów). Na dyr. hali sportowej wybrano starego, dotychczasowego pracownika co nie gwarantuje innowacyjnego działania nowego obiektu, raczej powielanie dotychczasowych imprez. A wprowadzenie biletowanych imprez w hali podetnie możliwości zarobkowe DCH. Obawiam się że DCH i Hala Sportowa dołączy do instytucji bardzo obciążających ... rozwiń
Avatar
Gość / 5 stycznia 2020 r. o 16:34
-5
Połączenie Komunalnej i Mościckiego a  po drodze za wąski przejazd pod torami. Mistrzostwo świata w głupocie.
Zgadzam się. Dziękuję wizjonerowi  Januszowi
To dlaczego Maj nic nie zobił żeby wiadukt zbudować wg potrzeb jak jeszcze był czas? A czas był, Maj jest prezydentem już podad rok. Czas skończyć zrzucanie wszystkiego na Grobla, czas aby Maj wziął odpowiedzialność za decycje podejmowane w mieście.
Dlatego ze prace nad ciasnym wiaduktem trwają juz trzy czy cztery  lata?  Dlatego że projekt pozwolenia i kasa na takie inwestycje są planowane wiele lat wcześniej ? Dlatego ze PKP nie będzie zmieniało kosztownej inwestycji  w trajcie i wkasciwie pod koniec jej trwania? Poniewaz kiedy byla faza projektu i pozwolen Janusz powinien dzialac? A mial na to kilka lat? Dlatego że ciagle jego wszelaka nieudolność jest zwalana na kogoś a właściwie na jedną osobę? Dlatego ze to niedorzeczne? Dlatego że za wszystkie Januszowe błędy i zaniechania nie będzie odpowiadał Paweł czy inny człowiek? Proste i logiczne.
Inwestycja na pułwskich torach, a tym samym na wiadukcie ma ok. 2 letnie opóźnenie. Maj był aktywnym radnym za czasów groblowskich. Zapewne jako odpowiedzialny samorządowiec planował swoją aktywność poolityczną czyli kandydowanie na preydenta z odpowiednim wyprzedzeniem. Przecież napisał program wyborczy. Przecież znał zamierzenia inwestycyjne miasta jako radny, kandydatr na prezydenta i prezydent. Przecież mógł naprwić błędy januszowe jak był na to czas. I fakt teraz to on będzie odpowiadał za działania prezydenta Puław, bo to on, Maj, został upoważniony przez mieszkańców do tego aby za to odpowiadać, a przede wszystkim żeby działać na ich korzyść i racjonalnie wydawać podatki mieszkańców, które tak łatwo im podnosi. Proste i logicznhe.
Nie zmienia to faktu że projekty i pozwolenia budowlane modernizacji torów,  wysokości nasypów nad wiaduktem, szerokości i głębokości wiaduktu oraz finansowanie,zostały uzgadniane wiele lat temu.  Wtedy zaplanowano realizację złożonego programu inwestycyjnego wynikającego z przyjętych harmonogramów wykonywania zadań, podpisanych umów o dofinansowanie ze środków europejskich oraz uzyskanych pozwoleń. Podłością jest twierdzenie że ktokolwiek, w ostatnim półroczu trwania do tej opóźnionej wieloletniej inwestycji, mógł to zmienić i ma odpowiadać za poprzednika.
Czy Maj jako radny zgłaszał potrzebę zmiany projektów? Czy tylko interesował się Cyganami w Puławach? A tak na marginesie to już wszyscy zapomnieli o tym "problemie"?
Nie. Maj jako radny nie zajmował się wszystkim. Zapewne nie był informowany o szczegółach wszystkich  projektów miejskich,  czy przejazd ma mieć 7 czy 10 metrow szerokosci. Nie był od wręczania Grobla tak samo jak obecni  radni teraz nie są od wyręczania  żadnego prezydenta burmistrza czy wójta w Polsce. Nie możliwe  by znali u zajmowali się technicznymi projektami  i stanem  prawnym pozwoleń na budowę.   Nie jest ich obowiązkiem  wiedzieć jaka szerokość  ma mieć  przejazd jaki beton czy kostka zostanie tam zastosowana .  Ile cm pod nim I jaka będzie   podbudowa oraz jakie są parametry jakości wody splukujacej sedes.
 A powinen. A jak go nie informowano to powinien dopytać, takie miał prawo i obowiązek. No ale do takiej aktywności potrzeba czegość więcej niż populistycznych hasełek pod publiczkę. A ekologia i woda w sedesie to oddzielny temat. 
 A powinen. A jak go nie informowano to powinien dopytać, takie miał prawo i obowiązek. No ale do takiej aktywności potrzeba czegość więcej niż populistycznych hasełek pod publiczkę. A ekologia i woda w sedesie to oddzielny temat.  rozwiń
Avatar
Lol / 5 stycznia 2020 r. o 16:29
+7
Połączenie Komunalnej i Mościckiego a  po drodze za wąski przejazd pod torami. Mistrzostwo świata w głupocie.
Zgadzam się. Dziękuję wizjonerowi  Januszowi
To dlaczego Maj nic nie zobił żeby wiadukt zbudować wg potrzeb jak jeszcze był czas? A czas był, Maj jest prezydentem już podad rok. Czas skończyć zrzucanie wszystkiego na Grobla, czas aby Maj wziął odpowiedzialność za decycje podejmowane w mieście.
Dlatego ze prace nad ciasnym wiaduktem trwają juz trzy czy cztery  lata?  Dlatego że projekt pozwolenia i kasa na takie inwestycje są planowane wiele lat wcześniej ? Dlatego ze PKP nie będzie zmieniało kosztownej inwestycji  w trajcie i wkasciwie pod koniec jej trwania? Poniewaz kiedy byla faza projektu i pozwolen Janusz powinien dzialac? A mial na to kilka lat? Dlatego że ciagle jego wszelaka nieudolność jest zwalana na kogoś a właściwie na jedną osobę? Dlatego ze to niedorzeczne? Dlatego że za wszystkie Januszowe błędy i zaniechania nie będzie odpowiadał Paweł czy inny człowiek? Proste i logiczne.
Inwestycja na pułwskich torach, a tym samym na wiadukcie ma ok. 2 letnie opóźnenie. Maj był aktywnym radnym za czasów groblowskich. Zapewne jako odpowiedzialny samorządowiec planował swoją aktywność poolityczną czyli kandydowanie na preydenta z odpowiednim wyprzedzeniem. Przecież napisał program wyborczy. Przecież znał zamierzenia inwestycyjne miasta jako radny, kandydatr na prezydenta i prezydent. Przecież mógł naprwić błędy januszowe jak był na to czas. I fakt teraz to on będzie odpowiadał za działania prezydenta Puław, bo to on, Maj, został upoważniony przez mieszkańców do tego aby za to odpowiadać, a przede wszystkim żeby działać na ich korzyść i racjonalnie wydawać podatki mieszkańców, które tak łatwo im podnosi. Proste i logicznhe.
Nie zmienia to faktu że projekty i pozwolenia budowlane modernizacji torów,  wysokości nasypów nad wiaduktem, szerokości i głębokości wiaduktu oraz finansowanie,zostały uzgadniane wiele lat temu.  Wtedy zaplanowano realizację złożonego programu inwestycyjnego wynikającego z przyjętych harmonogramów wykonywania zadań, podpisanych umów o dofinansowanie ze środków europejskich oraz uzyskanych pozwoleń. Podłością jest twierdzenie że ktokolwiek, w ostatnim półroczu trwania do tej opóźnionej wieloletniej inwestycji, mógł to zmienić i ma odpowiadać za poprzednika.
Czy Maj jako radny zgłaszał potrzebę zmiany projektów? Czy tylko interesował się Cyganami w Puławach? A tak na marginesie to już wszyscy zapomnieli o tym "problemie"?
 Nie wszyscy, była opcja kontenerów? Była i została olana przez radnych PiS czy Grobla. 
 Nie wszyscy, była opcja kontenerów? Była i została olana przez radnych PiS czy Grobla.  rozwiń
Avatar
. / 5 stycznia 2020 r. o 13:55
+4
No szczególnie miasto dokłada do inwestycji w Azotach.
a niby na co się dokłada ?
 Do hali się dokłada przecież to hala dla klubu co azoty ma nawet w nazwie
Avatar
? / 5 stycznia 2020 r. o 13:52
+1
Przedsięwzięcie znacznie nadwyrężyło miejski budżet? Chyba nasze kieszenie i to przez kolejne 10 lat - kiedy mieszkańcy w końcu dowiedzą się ile przez te lata zapłacą odsetek od tych kwot?
Spłata kapitału jak te 110mln to jedno a odsetki od tego to drugie - każdy kto ma kredyt wie o tym i nie potrzeba do tego wielkich finansistów jak na majowym zapleczu - to w końcu na jaki procent te długi bo narazie wiadomo tylko że na 10 lat i kto zaciąga te kredyty czy weksle miejskie wystawia - jeszcze stary czy już nowy prezydent?
Avatar
wróg publiczny #1 / 5 stycznia 2020 r. o 13:44
0
No szczególnie miasto dokłada do inwestycji w Azotach.
 a niby na co się dokłada ?